ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN *mmmN No. 9256 MAANDAG 4 FEBRUARI 1935 75e Jaargang RAADSVERQADER1NG AANBESTEDING. Binnenland Feuilleton De man van ^ergenshuizen Buitenland QB Donderdag 21 Februari 1935, AANBESTEDEN: het onderhoud van de werken der Gemsentehaven gedurende 1935. imjGjoa. etUcOi fejlpt TER NEUZENSCHE COURANT ABONNF.MENTSPRIJSBinnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per pest f 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post J 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,—, overige landen /2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bjj vooruitbetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20. KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en clichd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Intending van advertentien liefst een dag voor do uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. iMsteNrweawwia De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend dat eene openbare vergadering van den gemeenteraad is belegd op Dond,erdag 7 Frtmiari 1935, des namiddags 2 uur. Ter Neuzen, 1 Februari 1935. De Burgemeester vooraoemd, J. HUTZINGA Burgemeester en Wethouders van PHI LIPPINE zullen op dee voormiddags ll'/z uur Aanwtjzing op den dag der besteding des voermiddags 10 uur. Bestekken verkrijgbaar ten gemeentehuize tegen betaling van f 1,25, aismede bij den architect L. DE BRUIJNE te Ter Neuzen, door wien nadere inliohtingeo worden ver- strekt. Philippine, 4 Februari 1935. F. J. L. M. DHOOGE, Burgemeester. P. J. L. VAN HOEK, Secretaris. DC TOESTAND VAN PRINSES JULIANA GO ED VOOKUITGAANDE. De toe3tand van H. K. H. Prinses Juliana die, zooals men weet wegens een lichte onge- steldheid een paar dagen het bed moest hou- den, is thans goed vooruitgaande. EEN ANECDOTE". Goes ep Zierlkzee opzottelijk gebombardeerd. In een artikelenserie van den defensie-mede- werker van de ,,N. R. Crt." over „Lloyd George en de gerenraals" in den wereldoor- leg. wordt de volgende „anecdote" verteld: Ik ontmoette bij den Engelschen gezant eenmaal den ,,naval-airforce" officier die de leading van de vliegerij had. Hij vertelde me van zijn trots, toen lateT de burgemeester van Brugge hem lot' had gebracht voor de kranige vliegers, die nimmer het doel hadden gemist en nooit de stad hadden getroffen. Opeens flltsten me de aanslagen door 't hoofd, die vliegers z.g. bij vergissipg op Goes en Zierlk zee hadden gerieht. Hij ontstelde niet het minst en vertelde met schelmschen lach: .Bat vertelden we u maar, maar ik deed het opzetteljjk, omdat u zand en grint vervoerde door het kanaal van Hansweert, ziet u". Missehien herinnert men zioh (aldus ,,de Tiijd") dat deze „anecdote" nogal wat schade aanrichtte, en dat er zelfs persoonlijke onge- iukken te betreuren waren hij dit grapje. Maar ■atuurlijk, de Engelschen hadden er teveel be long bij, dat de Duitschers geen zand en grint Iraegen, om hun pillendoozen te bouwen, niet waar? En dan tellen neutraliteitsverdragen ea burgers van bevriende landen niet zoozeer Wie sprak er ook weer over „vodjes papier"? DE BEVEIUGING DER ZUIDELIJKE PROVTNdeN. De Kamers van Koophandel en Fabrieken in Noord-Brabant en Limburg, in vergadering I^Accn te Eindhoven op 8 November 1934, heb- 37) door VICTOR BRIDGES. (Nadruk verboden.) (Vervolg. „Er komt nu leven in de brouwerij", zei ik. terwijl ik mijn pijp uit mijn zak haalde en met norg begon te stoppen. ..Maurice en ik zijn bij den commissaris geweest, am de zaak aan te geven. De moordaanslag op Stuart North- eote is nu politiezaak geworden". Billy floot zachtjes. ,,Dat wordt gezellig" zei hij. ,,Gaf Maurice hem nog eenige inlich tingen „Neen", antwoordde ik, ,,dde verwachten zij van jou. Ik heb verteld, dat een vriendelijke toerist, die in ,,de Ploeg" logeert, aan het zeilen was en mij te hulp is gekomen. Jij wordt jwj de held van den dag, Billy. De polltie wencht je zoo spoedig mogelijk te spreken en Maurice heeft mij verzocht, je te inviteeren saorgen op Ashton te komen, om den cricket- wedstrijd bij te wonen". Biily gaf een klap op zijn knie. ,,Dat wordt goed", zei hij, ,,allemacihtig leuk! Maar" vervolgde hij, „verbeeld je niet, dat jij de eenige bent, die een avontuur beleefd heeft Het schokkende nieuws, waarmede ik je zal verrassen, dringt het jouwe geheel op den achtergrond". Hij hield even op en tikte ver volgens tegen het briefje, dat ik nog steeds in mijn hand hield. ,,Weet jij waar de vriende IJfke moordenaars van jou uithangen?" Ik schudde ontkennend. „Mercia Solano", zei Billy, terwijl hij ach- terover leunde en zijn armen over elkaar sloeg „is op het oogenblik de gevierde gast van ■aijnheer Baretti". Ik sprong van de bank op. „Goede hemel Billy, is dat werkelijk waar?" ben zich aldus een aan den Raad van Minis ters verzonden {tires ernstig beraden over de vraag of de op de defensie-uitgaven door- gevoerde bezuinigingen niet tengevolge zouden kunnen hebben, dat van onze weermacht in geval van mobilisatie onvoldoende preventieve kracht zal uitgaan om de belsqjgen van han- del en industrie, die ter behartiging aan onze Kamers zijn toevertrouwd, te beschermen. Onze Kamers betwijfelen het of juist in verband met de toegepaste bezuinigingen wel met zekerheid kan worden aangenomen, dat ons leger dan inderdiaad zal blijken over die allernoodzakelijkste preventieve kracht te be- schikken. Op grond van dezen twijfel, doch tevens met het oog op de zeer concrete belangen van handel en nijverheid in Noord-Brabant en Limburg, welke in de laatste jaren bedui- dend in beteekenis en omvang zrjn toegeno- men, achten wij ons verplicht er bij Uwe Excellentie op aan te dringen te overwegen of geen maatregelen dienen te worden geno- men ter versterking van de weermacht. In dit verband vestigen wij er uwe aan- dacht op, dat zich in de Zuid-Limburgsche mijnstreek in de laaste jaren slechts in ge- ringe mate neven-industrie ontwikkeld heeft naast de mijn-industrie. De oorzaak daarvan is mede stellig te wijten aan de ligging van dit landsdeel. Versterking van onze weer macht zal ongetwijfeld tot een verbetering van dezen ongunstigen toestand van zaken leiden. Het op grond van deze overwegingen en in de overtuiging, dat de door ons bedoelde be langen van zoodanige beteekenis zijn, dat zij met het landsbelang kunnen worden vereen- zelvigd, dat wij er bij Uwe Excellenties op aandringen aan de beveiliging der Zuidelijke Provincien voortdurend zeer ernstige aandacht te sohenken. HET OUD-KAMERUD BRAAT EN DE N. S. B. De ,,Vrijheid" noemt het bericht van het toetreden van den Kamerzetelvrijen heer Braat tot de N.S.B. ,,typeerend voor Braat, typeerend voor de N.S.B." en schrijft over dezen politicus o.a. het volgende: Zijn politiek was even eenzijdig als on- vruohtbaar. Tot positieven arbeid in de Kamer was hij niet in staat. Zijn actie was die van een belangengroepje. Ieder natio- naal en ieder socialistisch element was bij Braat verre te zoeken. Zijn politiek voor- zoover zijn optreden dien naam verdiende was een stuk groepsego'isme, dat niet in staat was 't volk als 'n nationaal geheel te zien. En nu zwaait deze man, die zijn eigen groepje niet bijeen kon houden, die 't in de Kamer nooit verder bracht dan tot een lachsucces, die bet tegendeel was van een natoinaal of socialistisch voelend mensch, in een paar weken om naar hetnationaal-socialisme DE VERLAGING VAN DE RICHTPRIJZEN VOOR TARWE EN PEULVRCHTEN. Dezer dagen hebben de dagelijksche bestu- ren der drie Centrale Landbouworganisaties een telegram, gerieht aan den minister van oeconomische zaken, In de pers doen publicee- ren, waarin zij er tegen op kwamen, dat het besluit tot ver'aging van de richtprijzen voor tarwe en peulvruchten was genomen zonder dat zij daarin op eenigerlei wijze waren ge- kend. In antwoord op dit telegram heeft de minis ter de drie Centrale Landbouworganisaties er op gewezen, dat alvorens bedoeld besluit is genomen daarover is geadviseerd door het bestuur der Nederlandsche Akkerbouwcentrale en vervolgens door de Centrale Oommissie ex- artikel 27 der Landbouwcrisiswet 1933. In beide colleges hebber. vertegenwoordigers van de besturen der Centrale Landbouworganisa ties zitting, die naar mag worden aangenomen, de meening van deze organisaties vertolken. Op grond hiervan heeft de minister dan ook gemeend, het te de;: r zake geuite protest te moeten afwijzen. LUCIFERSFAli liIEK TE BERGEN Or .ZOOM? Reeds gedurende langen tijd zijn er plannen in voorbereiding om te Bergen op Zoom een lucifersfabriek te vestigen. Naar gemeld wordt zijn thans de onderhandelingen zoover gevorderd, dat vrijwel met zekerheid kan wor- den aangenomen, dat deze plannen inderdaad verwezenlijkt zullen worden. Hoewei het tiidstip waarop de fabriek zal j gaan draaien nog geenszins is te bepalen, ver- wacht men algemeen, dat dit nog dit jaar zal j geschieden. Hierdoor zal dan weer een groot aantal arbeiders te werk gesteld kunnen wor- den. DE TOLHEFFING OP DE GROOTE BRUGGEN. De minister van Waterstaat ad-intirim, dr. I Oolijn, heeft Vrijdagochtend in audientie ont- vangen de Commissaris der Koningin in Gel- j derland, mr. baron van Heemstra, de leden J van Gedep. Staten van Gelderland, Jhr. van Nispen tot Pannerde en de heer Keurschot en de burgemeesters van Nijmegen en van Anthem. De minister heeft deze delegatie in de ge- legenheid gesteld de bezwaren tegen het wets- ontwerp inzake de tolheffing op de bruggen over de groote rivieren uiteen te zetten en heeft voorts toegezegd, deze bewaren ernstig te zulien overwegen. Voorts heeft de minister toegezegd, dat binnen korten tijd een hoofdambtenaar zich namens de Regeering in verbinding zal stellen met de besturen van de provincie Gelderland en de betrokken gemeenten teneinde gegevens te verzamelen betTeffende de bruggen te Nij megen, Arnhem, Westervoort en Katerveer. DE NEDERLANDSCHE BANK. De Nederlandsche Bank deelt mede, dat zij voomemens is voortaan wekelrjks in de dag- bladen opgave te doen van het totale bedrag der op haar sonderkonto bij de Deutsche Ver- rechn. Kasse uitstaande vorderingen, die in de afgeloopen week door h^ar zijn afgerekend en van de volgorde nummers weike dezte pos- ten op de genoemde rekening hadden. Onder afgerekende posten verstaat de bank in dit verband posten met betrekking waartoe de opdracht tot uitbetaling van het provenu de hoofdbank te Amsterdam heeft verlaten. Voorpersonen, firma's of instellingen, die niet zelf een rekening onderhouden bij de Neder landsche Bank te Amsterdam, doch het pro venu van de te hunnen gunste op het sonder konto uitstaande bedragen via een particu- liere bankinstelling of door bemiddeling van den postcheque- en girodienst plegen te ont- vangen, verloopen er uit den aard der zaak nog een of meer dagen tusschen den dag waarop de betalingsopdracht ds hoofdzaak van de Nederlandsche Bank verlaat en die, waarop de begunstigden het geld daadwerke- lij'k te hunner beschikking krijgen. In de week van 28 Januari tot 2 Februari 1935 is door de Nederlandsche Bank in totaal een bedrag van 83.600 rijksmark aan op haar sonderkonto bij de Deutsche Verrechn. kasse uitstaande vorderingen met de begunstigde afgerekend. De nummers van deze posten liepen van 73.339 tot 73.566. Het ligt in het voornemen binnenkort een soortgelijke publi- catie te gaan doen voor het treuhanderkonto Niederlande. DE SA.ARTROEPEN NAAR HUIS Blijkens ingekomen berichten zal het Neder landsche contingent Saartroepen 16 Februari naar Rotterdam terugkeeren. Tevens ver- nemen wij dat 17 Februari een deel der Ita- liaansche troepen vertrekt. 18 Februari het Zweedsche contingent in zrjn geheel, en 19 Februari een deel van de Engelsche troepen en zoo vervolgens. Mochten bovengenoemde data een wijziging ondergaan, dan zal de da tum van 16 Februari op dezelfde wijze ver- schoven worden. UITZAAI VLAS 1935. Het ligt in de bedoeling om dit jaar een oppervlakte van maximaal 10.000 H.A. vlas in een te treffen steunregeling op te nemen, en tevens maatregelen te treffen om bewer- king van dat deel van dien oogst, dat door de Nederlandsche vlassers kan worden opge- nomen, te bevorderen. Zoo noodig zal worden verleend: een teeltpremie voor den oogst van maximaal 10.000 H.A.; een repelpremie over dat gedeelte van dien oogst, dat in Nederland zal worden gerepeld; een bewerkingspremie over een gedeelte van dien oogst, voor verwer- king in Nederland tot vlaslint. Omtrent de grootte van het steunbedrag kunnen nog geen mededeelingen worden ge daan. CONTROLE OP DEN UITVOER VAN UIEN. De Nederlandsche Vereeniging van fruit- en groentenexporteurs te Rotterdam heeft een adres gerieht tot den Minister van Economi- sche Zaken, waarin gewezen wordt op de be zwaren, weike uit de kringen van de Maat- sehappij van Landbouw naar voren zijn ge bracht tegen de huidige regeling van controle op den uitvoer van uien en in welken kring men voorstellen heeft gedaan, deze regeling aan een reorganisatie te onderwerpen. Adressante wijst er echter op, dat wanneer het Uitvoer-Controle-Bureau gereorganiseerd zou zijn, het cTiterium van kwaliteits- en sor teeringsbepaling geheel in handen van produ- centen gelegd zou worden. Een dergelijke ver- schuiving van appreciatie in handen van hen, wier materieel oordeel zich allereerst op een zoo hoog mogelijk rendement van productie zal stellen en niet als primair belang met de eischen van den buitenlandschen afnemer te rade zulien gaan, zou adressante in flagranten strijd achten met de belangen van den sedert de laatste jaren, mede door het deskundig op treden van het thans vigeerende Uitvoei - Contr61e-Bureau (U.C.B.met zorg opge- bouwden uien-export. De correcte, zaakkundige wijze, waarop het U.C.B. bij den uitvoer van uien zijn taak waar- neemt, moge zoo verzoekt adr. den Mi nister aanleiding geven, dit bureau in zijn tegenwoordige constellatie te handhaven. komen bij ons klimaat ge- regeld voor; het product van vertrouwen. ingez, Med. T1JDELIJKE EENHEH) DER VLAMINGEN. Het Algemeen Vlaamsch Verbond richt een oproep tot het Vlaamsche volk, met het oog 1 op de betooging te Brussel op 31 Maart. In i den volksoptocht, aldus staat er, zullen alle Vlamingen zonder eenig onderscheid mede- marcheeren om stipte naleving te eischen der bestaande taalwetten, om te Brussel, van waaiuit het Franskiljonisme verder en dieper doordringt in het sociaal en economisch leven van het laamsche land, een Vlaamsch leven voor de Vlammgen te heroveren. Tevens zal er betoogd worden voor beter zorg voor de specifiek Vlaamsche economische belangen: textielbedrijf, visscherij, hop- en vlasbouw, havenverkeer, enz., voor een waar- achtig zelfstandige intemationale politiek, wars van eike eenzijdige orienteering en ein- delijk voor rechtsherstel voor de getroffen Vlamingen. Hij knikte. „En wat meer is", voegde hij er aan toe, ,,ik heb haar gezien ook. Gisteren- avond, nadat het briefje was bezorgd, ben ik uitgegaan en naar de „Hollies" getogen. Om te beginnen, had ik vanaf den weg een goed uitzicht op de plaats. Alle blinden waren ge- sloten en de rolluiken aan de voorzijde even- eens. Ik maakte aus een omweg en ging door het heestergewas naar den achterkant. Op de eerste verdieping was esn raam open en er brandde licht in de kamer. Om kort te gaan. ik klom in een van de boomen, die het dichtst bij hiet huis stond en heb een kij-kje naar bin nen genomen". „En zag je werkelijk Mercia?" vroeg ik. „Ik zag de geheele mooie bende", zei Billy. ,,Daar was de huisknechtvergiftiger, en die mijnheer, die een kogel door je hoed joeg, dan nog een erg vrij slordig uitziend vrouwmensch en tenslotte de dievegge van je gemoedsrust. Tenminste, dat veronderstel ik. Een goed gevormd meisje, met mooie groote oogen". Ik keek hem medelijdend aan. ,,Je bent heel wat mans, Billy, maar probeer niet, om mooie vrouwen te beschrijven. Maar zeg wat waren zij aan het doen?" ,,Zij waren aan 't sohelden op haar, zoover ik kon nagaan", antwoordde hij grinnikend. „Natuurlij-k kon ik niet alles verstaan, daar- voor was ik niet dicht genoeg hjj, maar ik zag, hoe ze hun hoofden schudden en hun schou- ders ophaalden, alles zuiver op zijn Zuid- Amerikaansch, vol actio, 't Maakte cp mil den indruk, alsof zij haar wilden overhalen, iets te doen, waar zij geen zin in had ik denk een mes of degen in jouw lijf planten". ,,Dat zou mij niet verwonderen", ,,maar dat zal ik vanmiddag wel te weten komen, want om vier uur heb ik een onderhoud met haar". Biily fronste geweldig. ,,Is dat nu niet ennoodig, je zelven in gevaar brengen?" vroeg hij,. ,,Zij vertoeft bij hen in huis en per slot van rekening weet je toch eigenlijk zeer wei- nig van haar". ,Dat is juist de reden, waarom ik iets meer wensch te weten te komen", gaf ik scherp ten antwoord. Dan, terwijl ik mijn hand op zijn schouder legde, vervolgde ik ernstig: ,,Ik heb het er op gezet, haar te spreken. Ik kan niet lan- ger buiten haar". iHij bromde. „Ja, 't geeft toch niets als ik iets zeg, als jij toch je eigen zin wilt doen. Ik kan dat. Niettegenstaande dat, geloof ik toch, dat je een eizel bent, m'n jongen. Wat isE je plan?" „Wel" zei\ ik. „Ik had gedacht hier een tijdje te blijven rondslenteren en de auto na- j zien en het een en ander koopen, terwijl jij naar het politiebureau gaat, om verhoord te worden. Daarna kunnen wij gaan lunchen en dan, als het tijd is, ga ik weg om Mercia te ontmoeten." „Waar is het rende-vous?" vroeg Billy. Ik gaf hem het briefje. Hrj las het, bromde weer en gaf het mij terug. ,,Je zal natuurlijk zelf het beste weten wat je doet", zei hij, ,,maar als je een goe- den raad van mij wilt hebtoen, neem dan een geweer of een pistool mee. Waar is die ver- vloekte windmolen?" „Ik weet het niet", zei ik. ,,maar ik zal het wel uitvisschen, terwijl jij met den com missaris kennis maakt." ,,Wat moet ik hem zeggen?" vroeg Billy. ,,Och, zeg hem maar, dat je aan het een- denschieten was en twee jagers hetrapte, die gaten in mijn hoed schoten. Als hij vraagt of je hen zoudt herkennen, zou ik maar zeggen, dat het een paar ongunstig uitziende kerels waren, niet ongelijk aan po- litie-agenten. 't Is niet noodig, dat zij op de .Hollies" afstevenen, vooral nu niet." Billy lachte. „In orde", zei hij opstaande: „ik zal hem zacht behandelen. Nu mag ik wel weggaan. Zal je terwijl ik weg iben geen dwaasheden begaan?" Buiten het cafe gekorrffen, scheiddeh wij. Billy ging naar het politiebureau en ik slen- terde de straat op, om de marmelade voor tante Mary te bestellen. Toen dit geschied was en ik er met nadruk op had gewezen, dat het onmiddedlijk naar Ashton moest bezorgd worden, maakte ik een wandelingetje door het oude stadje. Toevallig liep ik de ,,Bul" in, het beste caf<5 na „de Ploeg". Het viel mij in, dat ik hier misschien wel inlichtingen betreffende de ligging van Barham Bridge zou kunnen krijgen. Ik ontstak mijn licht in dit opzicht hij een gladgeschoren heer in Norfolk sportcostuum, die bezig was, de kracht van Stoerryhrandy te meten. .Barham Bridge!" zei hij. ,,Zeker. 't is on- geveer een paar mijlen den weg op links. U kunt zich niet vergissen, omdat er een oude bouwvallige molen iets verder in het veld staat." Ik bedankte hem en wij praatten nog een kwartiertje over koetjes en kalfjes, gedu rende welk gesprek ik ontdekte, dat hij Cum- ming heette en in de buurt woonde. Hij was bezitter van een jacht, en van beroep een zeer bekend schrrjver van bloedige avontu- renromans voor populaire week'hladen. Het speet mij, dat de omstandigheden mij verhin- derden, hem wederkeerig van dienst te zqn, want ik voelde, dat ik hem zoo'n lading sen- satie's kon bezorgen, dat hij mijn zijn ge heele leven dankbaar zou zijn. Alleen mijn belofte aan Northoote deed mij zwrjgen. Terwijl ik de auto inspecteerde, kwam Billy weer terug. „Is er iets niet in orde met den wagen?" vroeg hij. „Neen", zei ik, „alles is in orde. Ik ben bezig hem een weinig te vullen, omdat ik van plan hen er vanmiddag gebruik van te maken. Hoe is je onderhoud met den commissaris afgeloopen Billy glimlachte ondeugend. ,,Wij zijn beste maatjes geworden", zei hij. „Ik ga vanmiddag met hem mee naar het moeras, am jacht op de schurken te maken. Hij zegt, dat het een zeer gevaarlijk karreweitje is." ,,'t Zal een dorstig werkje zijn," antwoord de ik, ,,als het lang duurt. Ik vrees, dat je den goeden man ontzettend benauwd gemaakt hebt, Billy." Op dien dag wordt alle verdeeldheid onder de Vlamingen op zij geschoven, om te kunnen bouwen aan wat alien samenbindt. De ver- eenigingen zullen het eigen vaandel thuis laten en per provincie en arrondissement ge- zamenlrjk medemarcheeren achter de Vlaam sche eenheidsvlag: de Heraldische Vlaamsche sche Leeuw, die voor alle Vlamingen het tee- ken is van stambewustzijn en het symbool der welgemeende eendracht. Intusschen is te Antwerpen het Algemeen Vlaamsch Front verwezenlijkt, wat beteekent dat alle partijen eendrachtig zullen optre den voor de Vlaamsche rechten. Een groote volksvergadering zal in de Scheldestad ge- houden worden, waar het woord zullen voeren burgemeester Huysmans, namens de socialis- ten: senator Lebon, namens de Katholieken J. Boedt, volksvertegenwoordiger voor Brugge namens de liberalen en Jan Timmermans na mens de Vlaamsche nationalisten. EEN NATIONAAL COMITe VAN DEN ARBEID. Als gevolg van de interpellate betreffende den economischen nood, welke Woensdag en Donderdag in het Belgische parlement werd gehouden, heeft de minister medegedeeld, dat de regeering besloten heeft een nationaal comite van den arbeid op te richten, waarin zoowel leden van de meerderbeid als leden van de minderheid worden opgenomen. Staats- minister Francqui zal het vooTzitterscihap waamemen en het onder-voorzitterschap zal worden aangehoden aan den socialistischen leider Van der Velde. Voorts zei de eerste minister, dat de regee ring onmogelijk op de eischen van de socialis- ten kan ingaan, wanneer zij verlangen het vol- machtsbesluit waardoor de pensioenen der mijnwerkers met 5 pet. worden verlaagd. wordt ingetrokken. Het besluit zal dus wor den toegepast, doch later zal door voornoemd '.■omitS worden onderzocht, of het kan worden gewijaigd De socialistengroep heeft Donderdagavond een vergadering gehoiudan om een beslissing te nemen over de kwestie of de groep zal deel- nemen aan de samenstelling van genoemd nationaal comitS. HITLER ALS PEET. Het aantal kinderen in Duitschland, waar- van Adolf Hitler de peet is, schat men op 200. Hitler, die tot nu toe slechts jongens tot zijn petekinderen maakte, heeft thans ook het petersohap aanvaard van de zesde dochter van 'n huishoudster uit Rollshofen, in Beieren, die haar tiende kind Adolphine heeft gedooprt. Hitler heeft ook het peterschap aanvaard over den negenden zoon, het tiende kind vac een vrouw uit Belmbrach. ,,Dat had hij heusch niet noodig", griimikte Billy, terwijl hij zijn arm door den mrjne stak. „Kom, laten wij naar binnen gaan en een stukje eten. De jacht begint om half drie." Wij kwamen in de langwerpige eetkamer, waar een oude kellner ons een uitstekende lunch voorzette, welke wij op haar reis naar onze magen het gezelschap van een paar flesschen Jacobs Pilsener aanhoden. Het was zooals Billy terecht zei: „Men kan met een ledige maag geen moordenaars gaan opsporen"; een bemerking, welke ik in gelijke mate toepasselijk vond, op de delicate taak welke mij te wachten stond, in het afwikke- len van een tamelijk geeofmpliceerde liefdes- geschiedenis. „Bovendien is dat niet alles, wat mij van- daag nog te doen staat", vervolgde Biily. ,,Als ik terugkom, ga ik nog een visite maken op de Hollies. Ik heb daar onder het raam een afvoerpijp gezien, die, naar mijn schat- - ting mijn gewicht wel zal kunnen torsen ,,Hoor eens, Billy", protesteerde ik, ,,'t is mijn zaak en jij doet al het gevaarlijke werk." ,,Dat is maar een kwestie van opvatting", lachte hij. .,1k heb er nu eenmaal plezier in en het geeft mij volop voldoening. Als jij nu miss Mercia Solano onder handen neemt. zal ik met het grootste genoegen dien dikkerx kerel en die anderen voor mijn rekening. nemen." Hij stond op en keek op zijn horloge. ..Nu- moet ik weg", zei hij. ,,Ik heb beloofd clat i ik hem om kwart over tweeen zou komen af- halen en men moet zoo'n Sherlock niet later: I wachten. Morgenochtend vertel ik je mijn wedervaren. Hoe laat begint die cricketwed- i strijd?" 1 ,,Ja, dat weet ik niet", zei ik, „het zai wel zoo iets van elf uur zijn." „Nu, dan kom ik in den loop van den mor- gen wel aan. Tot morgen dan, oude jongen en vergeet vooral niet, dat alle vrouwen ge- boren leugenaarsters zijn." ,,Behalve Mercia", voegde ik er bij. (Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 1