Verstopping Buitenland Mijnhardt's Laxeertabletten TER NEUZEN, 1 FEBRUARI 1935. MOTORONGELUK. VOETBAL. RECHTSZAKEN. iDe voornaaimste factor van de dating der sterfte is de dating der sterfte van de kinde ren beneden het jaar. (Bedroeg de sterfte der beneden-efenjarigen gemiddeld in 18951904 berekend op de aan- weeige kinderen volgens de volkstel'ling van 1899 van dien leeftijd 165.45 per 1000, het ge middelde sterftecijfer der beneden-eenjarigen voor 19281933, berekend op de .volkstelling van 1930, was 41.30. Voor de 14jardgen waren de cijfers resp. 18.42 en 5.15. (Bij de overige 1 e ef t ijd srubrieken is van een of moeilijke en on- regelmatige stoel- gang regelt men vlug zonder kramp of pijn met Prijs per doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten (Ingez. Med.j dergelijke enorme daling geen sprake. De sterfte der kinderen beneden het jaar per 100 levend geiborenen geeft voor 1933 een cijfer van 4.39. In de periode 1880-1889 was het cijfer der zuigelingensterfte berekend op de levend aangegevenen 18.28. De belangrijke daling der zuigelingensterfte spreekt zich ook in deize cijfers uit. Beschouwt men de sterfte naar de onder- scheidene doodsoorzaken, dan ziet men dat de sterfte aan kanker en ziekten van het hart ieder voor zich een zevende van het totaal aantal sterfgevallen in 1933 veroorzaken. Per 10.000 der gemiddelde bevolking werd in 1933 een cijfer van 12.45 voor de sterfte aan kanker berekend. Aan ziekten van het hart stierven in 1933 1267 personen der 10.000 der gemiddelde be volking; voor de mannen was het cijfer 11.96, voor de vrouwen 13.37. Er stierven aan deze ziekten in 1933 derhalve meer vrouwen dan manner. De sterfte aan tulberculose eischte in 1933 de helft minder slachtoffers dan de sterfte aan toanker. Per 10.000 der gefmiddelde bevolking stier ven aan tulberculose (alle vormen) 5.98; voor de mannen was het cijfer 5.79, voor de vrou wen 6.18. De vrou/wensterfte overtreft ook bier de mannensterfte. De sterfte aan tuber- culose der ademhalingsorganen en der bron- chiaalklieren was ruim tweederde van de totale sterfte aan tuberculose. Ouderdom eischte als doodsoorzaak relatief meer vrouiwen dan mannen, hetgeen samen- hangt met de doorloopend geringere sterfte der vrouiw in de jongere leeftijden. In 1933 stierven aan ouderdom 5.22 per 10.000 !man- nen en 6.59 per 10.000 vrouwen, terwijl in totaal 5.91 personen per 10.000 der gemiddelde bevolking stierven. 'n Geweldadigen dood stierven in 1933 2345 personen, d.i. berekend op 10.000 der gemid delde bevolking 2.85, voor de mannen was het cijfer 4.11, voor de vrouwen 1.60. Verdninking en verkeersongevallen eischten de meeste slechtoffers. Onder de verkeersongevallen werd door automobielen en motorrijtuigen het grootst aantal slachtoffers veroorzaakt. Er werden in 1933 668 zelfmoorden ge- pleegd, 477 door mannen, 191 door vrouwen. Onder de besmettelijke ziekten, die in 1933 over het algemeen geen groot aantal sterf gevallen veroorzaakten, neemt influenza de voomaamste plaats in, het cijfer voor 1933 voor influenza was 2.12 per 10.000 der ge middelde bevolking. De doodgeiboorte is de laatste jaren zeer constant. Op 1000 geborenen komen in 1933 ongeveer 25 doodgeborenen. Het aantal zonder geneeskundige behande- ling overledenen neemt geleidelijk af onder de jongste leeftijden komt de grootste sterfte zonder geneeskundige behandeling voor. BELGISCHE WERKLOOZEN BIJ HUN HONING. De Belgische koning heeft Dinsdagochtend een delegatie werkloozen onder leiding van Vandervelde onbvangen. Julian Collinet zette den koning het doel van de delegatie uiteen en zeide: Wij wen- den ons tot het hoofd van den staat en tege- lijk tot den familievader en echtgenoot van koningin Astrid. De familievader zal den koning helpen den wil en de verwachtingen te begrijpen, die wij koesteren. Liever dan de ondersteuning, die steeds meer het karakter van liefdadigheid aanneemt, zullen wij werk aanvaarden Sire, dat ons met het dagelijksch brood weer waardigheid en onafhankelijkheid leruggeeft. BELGIE'S WERKLOOSHEIDSZORGEN. Uit de statistieken van de werkloosheid in Belgie over het jaar 1934 blijkt, dat de situa- tie niet verbeterd is. In Januari werd een maximum bereikt met een aantal volledig werkloozen van 207.000 en 184.000 gedeeltelijk werkloozen. Eind Augustus werd een mini mum geconistateerd van resp. 165.000 en 169.009. Sindsdien zijn de cijfers weer ge- stegen tot 193.000 en 151.000 in November. Begin December was het aantal volledig werk loozen 37.000 hooger dan op denzelfden datum in 1933. Hieiraan is eenerzijds schuld het feit dat er minder kleine bouwwerken ondemomen worden, anderzijds de daling van het aantal arbeiders, dat in het Noorden van Frankrijk te werk gesteld werd. DIPLOMATIE Het is schrijft de N. R. Crt. opmerke- lijk, zooals Laval zijn best doet, om vooral geen verwachtingen te wekken omtrent zijn reis naar Londen. Uit alle macht legt hij er nadruk op, dat het slecbts een bezoek is, dat deel uitlmaakt van het stelsel van openhartige besprekingen, dat tegeniwoordig tusschen Parijs en Londen bestaat. Inderdaad zijn wij eraan gewend, dat de beide regeeringen iedere gelegenheid aangrijpen, om met el'kaar con tact te houden. Als Engelsche staatslieden over het Kanaal komen al is het maar voor pleizier loopen zijtegenwoordig gere- geld op de Quai d'Orsay aan voor een praatje, waarvan het politiek karakter nooit verbor- gen wordt gehouden. iKort geleden is op die manier nog Sir John Simon bij Laval op be zoek geweest, toen hij op weg was naar de Riviere voor een eerlijk gemeend vacantie- verblijf. Dit bezoek van Laval draagt echter een an- der karakter, men moge te Parijs zeggen wat men wil. De Engelsche regeering heeft de Fransche ministers minister-president en minister van buitenlandsche zaken reeds tegen het einde van het vorige jaar heel drin- gend uitgenoodigd. Ofschoon Laval naar Rome moest en de tijd zeer krap was, ston- den de Engelschen erop, dat het bezoek aan Londen nog voor de zitting van den Raad van den Volkenbond, dus voor 11 Januari zou plaats vinden. Dit heeft niet gekund, werke- lijk niet gekund. Als het nu alleen uit be- hoefte aan een algemeen politiek praatje was, dat de Engelschen de Fransche visite zoo dringend begeerden, dan moet daartoe toch te Geneve alle gelegenheid zijn geweest. Maar trjdens en na de ontmoetingen, die de heeren te Geneve ruimschoots konden hebben, is de dringende Engelsche uitnoodiging gehand- haafd. En Flandin moest erbij zijn. Totnog- toe hebben wij altijd gemeend, dat de Fran- schen wat van de Engelschen begeerden, waar de Engelschen, of heelemaal niet, 6f heel weinig scheutig mee waren. Uit dezen samen- hang echter moet men opmaken, dat de En gelschen iets heel gewichtigs van de Fran- schen begeeren. Men schuift het er nu op, dat Engeland afschaffing van deel V van het verdrag van Versailles, de militaire beperkin- gen voor Duitschland bevattende, wenscht. Wij kunnen ons niet voorstellen, dat dit de heele reden zou zijn, waarom de Engelschen op het Fransche bezoek zoo gesteld zijn, en waarom de Franschen naar het eruit ziet met een goede portie load in de schoenen den tocht ondernemen. Het verschil tusschen het Engelsche en Fransche standpunt is in de kern niet zoo groot als men het nu opblaast. Ook Engeland wenscht niet onbeperkte vrij- heid van Duitschland, zonder een ontwape- nings-aceoord, dat een controle op de alge- meene bewapening bevat. Er mogen ver- schillen in schakeering zijn tusschen de op- vattingen van Londen, Parijs en Rome, in hoofdtrekken is men het op dit punt vrijwel eens. Er moeten nog meer redenen zijn, die Engeland zoo gebrand maken op een onder- houd, waarvan de andere partij al bij voor- baat de beteekenis zoo kleineert. Moet men daarbij niet vanzelf aan maritieme dingen denken, die met Engeland's voorwerp van diepste zorgen, den toestand in den Grooten Oceaan, in betrekking staan Men ziet uit de jongste berichten hoe de toestand daar voortdurend critieker wordt. Wat wij Woens- dag nog als vermoeden uitspraken omtrent de bedoeling van de besprekingen te Nanking, hoeft nu al geen vermoeden meer te zijn. Tokio laat met den dag onverbloemder blij- ken, dat het elken Engelschen en Amerikaan- schen invloed uit Oost-Azie wil wegdringen. Het zoo bij uitstek gevaarlijke conflict met de Mongolen wordt door de Japanners, zij het ook in aanvullende, d.w.z. herhalende pers- berichten, levendig gehouden, Inderdaad, wij Nederlanders moeten de zorgen van Londen begrijpen, zelfs deelen... Het is zeer merkwaardig: Van den tocht naar Rome heeft men te Parijs den grootsten ophef gemaakt. Het resultaat, dat feitelijk nog niet meer dan de schets van een verdrag was, heeft men zoo groot mogelijk voorge- steld. Tegenover de Londensche reis staat men er nu heel anders. Wat wij aan belang- rijks hooren, vernemen wij uit Londen. Het is ook al een week geleden, dat de Parijsche correspondent van de Times, een van de ge- zaghebbendste medewerkers van dat blad, meende er op te moeten wijzen, dat de Fran schen de mogelijkheden, die hun te Londen wachten, onderschatten. Het bezoek van Flandin schrijft de Evening Standard toe aan den wensch van Frankrijk om, in samenwer- king met Londen en Washington, een stabili- satie der geldsoorten en een verbetering van de Fransche handelsbalans te verkrijgen. Het is geen wonder, dat dit blad van Lord Beaver- brook hem bij voorbaat weinig kans van sla- gen geeft. Maar deze voorstelling, als zou Flandin eigenlijk als smeekeling naar Londen komen, past niet erg in de feiten. De Star deelde Woensdagavond mede, dat de Engel sche regeering zou hebben voorgesteld alle drie de groote vraagstukken, de veiligheid van Frankrijk, de herbewapening van Duitsch land en de verzekering van den intemationa- len vrede tegelijkertijd te regelen. Engeland zou bereid zijn het verdrag van Locarno bij te werken, door er nu hulp in de lucht uit- drukkelijk aan toe te voegen, het beginsel van het verdrag van Rome te aanvaarden door te beloven zelf deel te nemen aan het consult dat moet worden gehouden als de zelfstan- digheid van Oostenrijk van buiten af gevaar loopt; en mee te werken aan een schema voor collectieve waanborgen, om het voorgestelde vergelijk tot beperking van bewapening des- noods met geiweld te doen eerbiedigen. Ach- tereenvolgens zouden financieele, economische en tenslotte zelfs maritieme maatregelen voor dit laatste doel toepassing moeten vinden. Het moge zijn, dat er nog groote verschil- len omtrent de uitvoering van dit alles tus schen Parijs en Londen zouden overblijven, in ieder geval zou er geen reden bestaan tot het opmerkelijke scepticisme, dat Laval aan den dag legt, wanneer deze mededeelingen juist zijn. Zij zijn wellicht overdreven, maar iets moet ervan waar zijn. Heeft niet een zoo bevoegd man als Anthony Eden, de Lord- Geheimzegelbewaarder en rondreizend ambas- sadeur inzake deze idingen, Dinsdag in een ver- kiezingsrede te Wavertree o.a. als doeleinde van de nationale regeering geschetst de hand- having van den wereldvrede door steun aan den Volkenbond en versterking van het col lectieve vredesstelsel Dat ziet er veelbelo- vend uit. In verband met hetgeen wij Woens- dag en thans ook weer over de Engelsche politiek hebben opgemerkt, is het van belang erop te wijzen, dat hij ook ontwikkeling van de betrekkingen van openlijke en hartelijke vriendschap tot de Vereenigde Staten onder de doeleinden der regeering heeft genoemd. Kon het eerstgenoemde doel Laval niet op- timistischer stemmen dan hij zich toont? Laval heeft blijkbaar reden om een dikken adder onder het gras te vermoeden. Hij toont zich veel minder voldaan over al het moois, dat hem nu bij voorbaat wordt voorgehouden dan men zou verwachten. Of het moois is in zijn oogen niet zoo volmaakt als het wordt aangeprezen, of er zit een prijs aan vast, die he!m noopt de houding aan te nemen van een man, die niet zoo koopgraag is dat hij haast heeft met de transactie. Wij gaan zeker een periode van belangwek- kende diplomatic tegemoet. kiesdistrict, waar hij zooveel nood en ellende had gabion, de woorden had moeten gebrui- ken, welke aanstoot hadden gegeven, maar dat hij, na er een nacht ever te hebben ge- slapen, er geen letter van kon terugnemen. De Speaker zei, dat niet van hefm werd ver- langd, dat er den vorigen avond niet tegen was geprotesteerd en dat als er van in- trekking sprake had moeten zijn dit had moeten gebeuren, onmiddellijk nadat de woor den waren uitgesproken. TOETKEDING TOT HET PERMANENTE HOF DOOR DE VEREEN. STATEN AFGEWEZEN. De Senaat heeft het voorstel van Roosevelt inzake de toetreding van de Vereenigde Sta ten tot het Permanente Hof van Internatio nale Justitie niet geratificeerd. Voor de toetreding stemden 52 senatoren, ertegen 36. Aangeizien voor ratificatde een tweederde meerderheid noodzakelijk is, is het voorstel tot toetreding tot het Haagsche Hof derhalve verworpen. Toen de stelmming over het al of niet toe- treden van de Vereenigde Staten tot het Per manente Hof plaats had, was er bijna geen enkele zetel in de vergaderzaal onbezet. Toen de vice-voorzitter Garner den uitslag voorlas, ging er een gebrul van gejuich op van de galerijen, waar de tegenstanders der toetreding blijkbaar in grooten getale waren bijeengekomen. iHet feit, dat de Senaat het toetreden van de Vereenigde Staten tot het Permanente Hof heeft veiworpen, wordt grootendeels toege- schreven aan de actie van de senatoren Borah en Hiram Johnson, die van oordeel waren, dat het toetreden tot het Permanente Hof de eer- ste stap was op den weg naar aansluiting van Amerika bij den Volkenbond. De Vereenigde Staten zouden door toetre den tot den Volkenbond dan worden meege- sleept in de Europeesche kwesties. Ook de Hearts-pers verzette zich sterk tegen toetreden. President Roosevelt heeft afgewezen om commentaar te leveren op den uitslag van de stemming van den Senaat. GEVONDEN VOORWERPEN. De Inspecteur van Politie. alhier maakt be- kend, dat omtrent onderstaande gevonden voorwerpen inlichtingen te bekomen zijn aim de daarachter vermelde adressen. Handbeschenmer, J. Scheele, Nieuwediep- straat 35. 1 paar wollen handsohoenen, P. Maas, Noordstraat 50. Zwarte handbeschermer, P. Maas, Noord straat 50. Rijwielbelastingmerk, J. Geers, Van Steen- bergenlaan 51. 1 paar dameshandschoenen, BonteVan Mossevelde, Dijkstraat 37. 1 paar wollen handschoenen, De Louw, Noordstraat 63. Springtouw, P. v. d. Hout, Tramstraat 39. Portemonnaie, Bureau van Politie. Parapluie, G. Verlinde, Stationsweg 13. Rozenkrans, W. de Feijter, Vingerling, Hoek. Rijwielbelastingmerk, G. Leijs, Dijkstraat 2. Lipssleutel, J. J. de Lege, M. Eijkestraat 8. Kinderportemonnaie, A. Dhert, Axelsche- straat 36. Kinderhandschoen, C. Hamelink, Steen- kamplaan 24. Dameshandschoen, J. A. Riemens, Kazer- nestraat 13. Bakkersbroodmandje, Daelman, Drjkstr. 8. Vilten dameshoed, F. de Kraker, Midden- sluis E 8. Ring en collier, J. Hamelink, De Doelder- straat 6. ZILVEREN AMTSJUBILEUM. In de gemeente Hoofdplaat is een comitC in wording, dat plannen zal maken voor de feestelijke viering van het zilveren ambts- jubileum van den burgemeester, den heer B. Thomaes, dat begin Mei zal gevierd worden.. Het zou wat voorbarig zijn deze plannen nu reeds uitvoerig te omschrijven, alleen zij mee- gedeeld, dat het een algemeene en luisterrijke viering zal worden, waartoe alle standen en richtingen in de gemeente het hunne zullen bijdragen, meldt het ,,Dbl. voor Zeeland". KISTEN VISOH AANGESPOELD. Aan de glooiing van den oever der Wester- schelde onder Hoofdplaat zijn op tal van plaatsen kisten met gezouten kabeljouiw aan- gespoeld. Zeer waarschijnlijk zijn deze af- komstig van visschersschepen, die in den storm waren van de vorige week en een deel van den deklast verloren hebben. Dinsdagmiddag kiwam op den Provinciale weg IJzendijkeSchoondijke de motorrijder H. S. uit Uzendijke in botsing met een met paarden bespannen iwagen van A. T. De motor- en duorijder vlogen over den kop en werden emstig gewond opgenomen. H. S. be- kwam ernstige in- en uitwendige verwondin- gen, en een armfractuur. De duorijder A. R. bekrwam een hersenschudding. Hij reed met vrij grooten snelheid en had de wagen door het uitlaten van stoom van een juist passee- rende tram, niet gezien. De politie heeft de zaak in oniderzoek. TE MARCHE-LES-DAMES. Men is thans bijna gereed gekomen met het bouwen van een lagen muur aan den voet van den rots te Marche-les-Dames, waar koning Albert op 17 Februari 1934 het leven verloor. Deze muur is bestemd om het betreden, van de voortaan historische plek, door het publiek, onmogelijk te maken en alle schendingen ervan te voorkemen. Ingevolge den wensch door koning Leopold III geuit, wordt nu ook nog, naast het vlak bij de tragische rots staande kruisbeeld van den „Grand bon Dieu", een in den rotswand uitgehouwen altaar aan- gebracht, waar o.m. op 17 Februari aan- staande, bij de eerste verjaring van koning Albert's dood, een plechtige mis voor zijn zielerust zal worden gecelebreerd. DE SCHELDWOORDEN TEGEN MAODONALD. Dinsdag heeft in het Lagerhuis een lid van MacDonald's nationale labourgroep, Holford Knight, protest aangeteekend tegen de hou ding van Maandagavond van het onafhanke- lijke labourlid Buchanan, die in het debat over de werkloosheidsvoorzieningen grove scheld- woorden aan het adres van den premier had gericht. Knight vroeg of het Lagerhuis in den vervolge zou worden beschermd tegen uitlatingen van dezen aard, die beleedigd waren voor het gansche parlement. Het labourlid Maxton, een politieke broeder van Buchanan, stond op am uit te leggen. dat de vraag van Knight een verkapte klacht inhield tegen de leiding van den Speaker. Buchanan zelf verklaarde, dat het hem erg speet,, dat hij, juist teruggekeerd van zifn ROTTERDAMSCHE BANKYEREENIGING N.V. Aan het jaarverslag over 1934 der Rotter damsche Bankvereeniging N.V. ontleenen wij het volgende: Het afgeloopen jaar bracht in het econo- misch leven geen verbetering. Voortdurend nieuwe belemmeringen in het intemationale verkeer drongen den handel binnen steeds nauwer perken terug. Toch mag men misschien spreken van een zeker evenwicht dat op het tegenwoordig niveau is verkregen. Daartoe draagt zonder twijfel bij dat de ponden- en dollardeviezen sedert eenigen tijd slechts geringe schomme- lingen vertoonen. Het is zeer te wenschen, dat deze feitelijke stabilisatie binnen niet te langen tijd een wettelijiken grondslag zal ver krijgen. Overtuigd dat deze maatregel een van de meest belangrijke elementen zal zijn voor een herstel van handel en verkeer, moeten wij ons reeds daarom verklaren tegen iedere poging tot devaluatie van den gulden. De teruggang in het zakenleven weerspie gelde zich ook in den omvang van ons bedrijf. De credietvraag bleef gering; voor de toevertrouwde gelden op veilige wijze loonend emplooi te vinden werd steeds moeilijker Niettemin heeft meerdere levendigheid op het gebied van emissies ter conversie van staats- prcvincie- en gemeenteleeningen. alsmede van wissel- en goudarbitrage het verkrijgen van een zeer bevredigend resultaat mogelijk ge maakt. Met instemming van Commissarissen heb ben wij besloten U voor te stellen over te gaan tot aflossing van de nog uitstaande amortisatiebewijzen, waarvoor een bedrag van 10.000.000 wordt vereischt. Wij wenschen daarvoor een belangrijk deel van de winst, n.l 3.500.000 te bestemmen en aan de openbare reserve een bedrag van f 6.500.000 te ont- trekken. Deze reserve zal daarna f 13.500.000 d.i. 30 van het uitstaande kapitaal be- dragen. Wij geven er de voorkeur aan voor aflos sing van amortisatiebewijzen geen bedragen te ontleenen aan onder onze crediteuren opgeno men reserve tegen mogelijke risico's, omdat wij deze reserve onder de tegenwoordige tijds- omstandigheden sterk wenschen te houden. Met het oog op de moeilijkheden, welke Duitschland bij de afwikkeling van zijn bui tenlandsche verplichtingen ondervindt, hebben wij gemeend het bedrag onzer vorderingen op Duitsehe debiteuren zeer belangrijk te moeten verminderen. Voor zoover dit geschied is door de opvraging in registermarken heeft de verkoop daarvan een verlies opgeleverd, dat ten laste van de bijzondere reserve is ge- bracht. Het totaal dezer vorderingen, voor- zoover geen zekerheden buiten Duitschland daarvoor aanwezig zijn, bedraagt thans nog circa 4.500.000. De bijzondere reserve strekt. mede tot dekking van het in dit totaal schui- lende risico. Na storting in het pensioenfonds en af- schrijving op gebouwen kan een dividend van 3 wiorden uitgekeerd. Indien de genoemde voorstellen uwe goed- keuring wegdragen ciioen wij U, in verband met de aflossing van alle amortisatiebewijzen, in overleg met Commissarissen, tevens het voorstel tot wijziging der statuten, ten aanzien van art. 11a, 31 en 34, welke op deze bewijzen betrekking hebben. In dit voorstel wordt ook opgenomen een kleine wijziging in art. 17. LUXOR-THEATER. „Liefde engras". Even smakeloos als de vertaling van „Design for Living" is, even charmant is deze film-comedie en even prachtig zijn de vond- sten van den. regisseur Ernst Lubitsch. Dit is niet alleen een prachtige, lichte comedie met een geestigen, flonkerenden dialoog, maar het is tevens een uitmuntende gelegenheid om lyrische of didactische beschouwingen aan het vraagstuk der moderne jeugd te wijden. Een film, waarover onze zeden-verwilderaars zoo heerlijk zouden kunnen moraliseeren, the- oretiseeren en theologiseeren, of met welk ge- daas ze meer hun tijd verdoen of hun car- ri6re weten te maken. Het gegeven is zeer geestig: Een Ameri- kaansche teekenares maakt in een Fransche trein kennis met een schilder en een tooneel- schrijver. Beiden worden verliefd en zij houdt van den een zonder den ander te kunnen ver- geten. Er wordt ,,een gentlemen's agree ment" gesloten, en de gremzen van de onder- linge verhouding worden uitsluitend door de vriendschap bepaald. De schrijver wordt in Londen een ,,rage", met welken zelfspot de schrijver (Cavalcade) zich zelf bedoelt. De schilder en de reclame-teekenares blijven in Parijs achter. Met een ,,I am no gentleman" duidt Gilda de onmogelijkheid aan, om de eens gemaakte afspraak te houden. Het zrjn twee mannen, die GildaMiriam Hopkins, zij speelt in deze film de rol van haar loopbaan, is zelfs, beter dan in „Jekyll and Hyde" be- minnen en haar elkaar bestrijden. Het is de leider van het Amerikaansch reclamebureau, die tenslotte met haar trouwt. Na deze epi sode krijgt de film een onmiskenbaar burleske nuance; na deze wending in het gegeven wordt de geest van de comedie opgegeven voor de grovere lijnen van een kluchtig blijspel. Lubitsch weet dan nog geheel zich zelf te blijven en maakt door zijn prachtig meester- schap den overgang verklaarbaar. En aan- nemelijk, waar Gilda het „gentlemen's agree ment" boven het huwelijk met Plunkett stelt. Een echte Lubitsch-film. Een film vol prachtige details, gemonteerd in een vlotheid, een precisie, een geestigheid, die aan de beste Fransche films herinnert. Daar is al direct dat begin in het armoedige boemeltreintje met de twee gesjochte kun- stenaars. Kwajongensachtig, met een on- Amerikaansche lichtheid en luchtigheid is deze vermakelijke persiflage en intelligente, heer- lijke satiren. Elk filimvriend moet dit flonkerend Lubitsch werk gaan zien! „Uit den heniel gevallen". De Telegraaf: De film „Uit den hemel gevallen", gere gisseerd door Erich Waschneck, is bewerkt naar den roman „Abel mit .der Mundharmo- nika" van Manfred Hausmann: zij laat ons meeleven met de jeugd van heden, die sportief en solidair is en tegenspoeden op energieke wijee bestrijdt en teleurstellingen vlot over- wint. Het psychologisch weefsel, dat de tafe reelen aan elkaar vefbindt, is een legeering van teere, fragiele poezie en de overmoed der jeugd in zijn zucht naar vrijheid in de natuur... Dit filmwerk is van een ontroerende schoon- heid door uitbeelding en subliebi door het spel. Heel fijn en teer, doch reeel beeldt Karin Hardt haar rol van Corinna uit, vooral op het oogenblik als zij over haar emotie van den val in zee heen is; in haar oogen bllnkt de angstige spanning, haar lippen trillen ner- veus als zij met wanhoop in haar stem vraagt aan Peter (Carl Balhaus).Waarom heeft hij mij uit den mand gesmeten?" En als zijn antwoorden haar niet bevredigen of gerust- stellen, als het niet het antwoord is, waar- naar zij zoekt, dan drukt zij het gelaat in de kussens en aan haar schouderschokken ziet men dat zij weent... 't Is geen spel meer, maar een vrouw die haar wanhoop uitsnikt DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. EERSTE KLASSE. CliONISCHE HOOFDPIJNEN Een kwelling van 20 jaa.r geeindigtL De dame, die dezen brief schreef, is geen uit- zondering. Hbnderdduizenden hebben geleden zooals zij. En alien konden hun pijnen kwijt- raken, indien ze slechts haar goede voorbeeld wilden volgen. „Twintig jaar lang werd ik gekweld door hoofdpijnen, duizeligheid en maagpijnen, zon der dat ik hiervoor eenige verlichting kon vin den. Sinds ik Kruschen Salts gebruik ben ik steeds vooruitgegaan en tegenwoordig heb ik nooit pijn. Ik gebruik nog steeds Kruschen Salts; er gaat geen morgen voorbij, dat ik ze niet inneem en dat houd ik nu al 4 jaren vol". Mevr. J. G. te A. Kruschen vat altijd het kwaad bij den wortei aan. De oorzaak wordt weggenomen en die is bijna altijd constipatie. Maar Kruschen is geen enkelvoudig zout. Iedere „kleine, dagelijksche dosis" Kruschen Salts is een oombinatie van 6 zouten en oefent een milde werking uit op verschillende inwendige organenspoort ze aan tot regelmatig werken en op een wijze, zooals de natuur dat heeft bestemd. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Han- dels Maatschappij Amsterdam voortkomt. Adv MiddelburgBreda. Breda heeft vorige week kans gezien een kostbaar puntje binnen te halen, door haar gelijk spel tegen De Baronie, waardoor zij wel- iswaar nog niet uit de gevaarlijke zone is ge- raakt, doch welk puntje bij het einde van het seizoen wellicht juist voldoende zal kunnen blijken om de laatste plaats te ontwijken. Nu komt zij echter te staan tegen de club die zetf- berwust aanstuurt op het kampioenschap en daarmede is reeds voldoende gezegd dat de kansen voor Breda minimaal zijn. Een over- winning zal ongetwijfeld Middelburg bij het einde van dezen strijd nader bij haar doel heb ben gebracht. RBC—De Baronie. RBC dat zoo langen tijd onderaan in de ranglijst bengelde en van deze plaats maar niet wist los te komen, heeft nu zoowaar reeds drie clubs onder zich staan, hoewel het puntenverschil met deze zeer gering is. Reden tot juichen heeft zij dus nog allerminst en het zal nog hard werken voor haar zijn. De club die tegen haar in het veld zal treden is De Baronie en het krachtsverschil is niet zoo bar veel in het voordeel van de laatste. Het feit dat deze club vorige week tegen Breda slechts een gelijk spel kon behalen zal aan de Roo- sendalers wel het noodige zelfvertrouwen schenken en zoo zien wij een spannenden strijd in het verschiet, waarvan de uitslag nog geenszins te voorspellen valt. TemeuzemAlliance. De tiweede Roosendaalsche club Alliance komt weder haar oude tegenstander bezoe- ken en het is bekend dat bij die ontmoettng de historie nog altijd een woordje meespreekt en de beide elftallen hun beste beentje voor- zetten om de eer der overwinning aan zich te houden. Temeuzen neemt een belangrijk be- tere plaats in, maar Alliance moet strijden voor haar behoud in de Tweede Klasse en ge zien het geringe puntenverschil met de drie boven haar prijkende clubs, zou reeds een overwinning haar plots op de derde of zelfs vierde plaats van onderen kunnen brengen. Men ziet dus wat er voor de bezoekende club aan gelegen is om nu juist dezen wedstrijd te winnen. Terneuzen zal dit w&l in het oog moe ten houden en zich vanaf het begin tot het einde dienen te geven. Bij den vorigen beker- wedstrijd vonden zij in den doelman van Vlis- singen een onoverkomelijke hinderpaal, want geen enkel schot vond genade in diens oog, laat de voorhoede thans blijk geven dat de sehutterstalenten niet geheel zijn verdjwenen. DERDE KLASSE. HoofdplaatOranjr. Oranje heeft, zij het dan ook nog maar voorloopig, als het ware 6en punt cadeau ge- kregen, doordat de uitslag van de niet vol- tooide ontmoeting tegen De Zeeuiwen bij den stand 11 als een drawn is aangemerkt, doch dit zoet is volkomen te niet gedaan door de tegelijk daarvoor toegekende twee verliespun- ten, zoodat men er per slot van rekening slechter is op geworden. Hierdoor staat Oranje weer onderaan, doch Hoofdplaat houdt haar nog gezelschap en de komende strijd tus schen deze twee clubs biedt aan beide de ge legenheid zich wat op te werken. Indien Hoofdplaat wint dan wordt het verschil met Oranje vrij groot, doch als het oimgekeerde het geval is, en wij hebben wel eenige reden zulks te vermoeden, dan worden de plaatsen verwisseld en is het Hoofdplaat dat de laatste plaats inneemt. SluLskilAxel. De groole nederlaag van Sluiskil die zij de vorige wedstrijd tegen Hulst moest slikken, is ons voor haar tegengevallen, een 72 uitslag spreekt voor zich zelf. Dat Hulst zou winnen hadden wij vermoed, doch wij hadden meer tegenstand verwacht van de bezoekende club. De nu komende strijd is niet minder zwaar voor Sluiskil, ja wij zouden wel kunnen zeg gen, nog zwaarder, want Axel streeft naar het terugwinnen van het vorig seizoen ver loren terrein en zij kan zich nog geensizins veilig voelen bij zooveel kroonpretendenten, want niet minder dan drie clubs streven met onverminderden moet eveneens naar den be geerden titel. Sluiskil kan dus verwachten, dat Axel zich danig zal roeren, aan haar is het om dien doelpuntenhonger zooveel moge lijk den kop in te drukken, al zal een neder laag niet te ontkomen zrjn. HulstBreskens. Het programma voor deze week is niet grcot, slechts twee wedstrijden staan ver- meld, n.l. Willem IINAC en MVVBVV Te Tilburg krijgt Willem II nummer twee van de ranglijst op bezoek en er zullen wel geen op- timisten gevonden worden die aan de thuis- club de overwinning toedenken, integendeel een flinke overwinning van NAC, dat nog steeds hopende is op een kleine „vergissing' van PSV, ligt er dik op. In den vorigen wed strijd tegen LONGA is NAC maar ternauwer- nood aan het gevaar ontkomen, een 23- overwinning is maar op het kantje af en een nederlaag zou aan NAC zoo goed als alle illusies hebben ontnomen. De tweede wed strijd wordt in de Limburgsche hoofdstad ge- speeld waar MVV het elftal van de Brabant- sche hoofdstad BW tegen zich krijgt. Van groot belang is deze ontmoeting niet, ten- minste wanneer men aan mag nemen, dat Willem II zich in de nog resteerende wedstrij den niet zal herstellen, want feitelijk is deze club slechts 2 punten bij MW ten achter. BVV staat in de ranglijst veel beter genoteerd dan de thuisclub en het laat zich ook niet aan- zien, dat MW den druk van de Bosschenaren zal weten te weerstaan. TWEEDE KLASSE. Ook in deze klasse is het programma be- scheiden en hebben vier clubs een rustperiode. Dit zouden wij kunnen noemen DE wed strijd van deze week, want hoe de uitslag ook zal zijn voor een van beide partijen zal het een groote tegenvaller zijn, zoo een gelijk spel niet beide clubs zal teleurstellen. Axel is in deze de lachende derde, want na afloop zal een van haar concurrenten uit de running zijn ge- nomen. Slechts een overwinning van Hulst zou voor Axel meerder gevaar met zich bren gen, in zooverre dat het dan zeer waarschijn lijk is te achten dat Hulst bij het einde gelrjk aan de eindstreep zal aankomen en dan de beslissinigswedstrijd den gelukkige zal aan- wijzen. De voetballiefhebbers kunnen er op rekenen dat te Hulst een zeer spannenden wedstrijd zal plaats vinden en als geen van beide partijen een slecbten dag hebben, zal de kamp tot het laatste oogenblik hevig zijn. DE PALEIS VOOR VOLKSVLIJT-ZAAtL. De Raadkamer van de rechtbank te Am sterdam besliste afwijzend op de requesten, waarin de invrijheidstelling werd verzocht van de beide verdachten in de Paileis voor Volksvlijt-zaa.k. M. en PI. Naar gemeld wordt, zullen de beide verde- digers, mrs. Muller Massis en Stokvis van deze beschikking bij de raadkamer van het Hof in hooger beroep gaan.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 6