ALGEMEEN KtEUWS- EN ADVERTENTIEBUD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Aspirin No. 9255 VRIJDAG 1 FEBRUARI 1935 75e Jaargang Buitenland Slecht weer op komst! Predikbeurten Landbouwberichten Gemengde Berichten HOEK. AXEL. TER NEUZEN, 1 FEBRUARI 1935. i VLISSINGEN. RECHTSZAKEN. Regen, wind, hagelbuien Zij zijn te verwachten in dezen tijd van het jaar. En dat beteekent het gevaar van griep. U kunt U daar gelukkig krachtig tegen wapenen, dank zij Aspirin. Als U zich eens niet heele- maal fit voelt - neem AspirinDan heeft de griep de minste kans. jaagi de griep op de vluchi 'WWiait «w »ummr £w*ws»w«vwMWEE urariarawsM Ma> gaygrrawn u1 «ibiim™ii NEUZENSCHE CO U RANT ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maaixlen Buiten Ter Neuzen fr. per post 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post j 5,60 per jaar Voor Belgle en Amerika 2,ovorige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post Ab onnem en ten voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firma P. 3. VAN DE SANX>E GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer /0,20. KLEINE ADVERTENTIeNper 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en cliches worden naar plaatsrflimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrjjgbaar is. Inzer.ding van advertentien liefst een dag veer de nitgavc. DIT BEAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJBAGAVOND. imm—w LUST VAN EIGENAARS EN BEHEERDERS VAN PAARDEN. De Burgemeester van TER NEUZEN brengt ter algemeena kennis, dat gedurende de maand Februari op de gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage is nedergelegd de alphabeti- ache lijst bevattende de namen der in die ge- meente metterwoon gevestigde eigenaars of bebeerders van een of meer paarden, bestemd nm ter vordering te worden aangeboden, op- gemaakt ingevolge het bepaalde bij artikel 17 van bet Inkwartieringsbesluit. Ter Neuzen, 1 Februari 1935. De Burgemeester van Ter Neuzen, J. HUIZINGA. HINDERWKT. Burgemeester en Wetbouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van JANNES PIETER VAN HOEVE, bakker, te Ter Neuzen (Sluis- kil), om vergunning tot het opricbten en in werking brengen van een kneedmachine met electro-motor, in het perceel kadastraal be- kend in Sectie G No. 1728. Op Dinsdag den 12 Februari a.s. des namid- dags drie uur, zal in het Gemeentehuis ge- legenheid bestaan om bezwaren tegen de tnwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor het bovengemelde tijdstip, ter Secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake inge- komen scbrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande juris- prudentie niet tot beroep gerecbtigd zijn, zij. die niet overeenkomstig artikel 7 der Hiader- vet op den bovenbepaalden dag voor het ge- meentebestuur zijn verschenen teneinde hunne bezwaren mondeling toe te licbten. Ter Neuzen, 29 Januari 1935. Burgemeester en Wetbouders voomoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Zooals gewoonlijk waren ook ditmaal niet alleen de begunstigers, maar ook de oud- leden der vereeniging voorzoover hun namen en adressen bekend waren, uitgenoodigd. 'Honderden jongemannen zijn in deze veertig jaren lid geweest. Allen zijn niet bereikt kun nen worden. Toch zagen wij verschillende be- kende en ook onbekende gezichten. Ook een van de mede-oprichters was aanwezig, n.l. de heer P. J. v. d. Ouden alhier, terwijl een der j oud-voorzitters, de heer A. C. v. d. Hooft uit Middelburg overgekomen was. Ook de heer M. P. Meeuwsen uit Breskens had voor deze gelegenheid het oude nest weer opgezocht. De voorzitter opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en liet zingen Ps. 103 1. Hierna sprak hij zijn openingswoord. Kort samengevat sprak hij als volgt: Over veertig jaar bijeengekomen tot versterking en opbouw van elkaars geestelijk leven, heeft altijd in het middelpunt gestaan het woord van God, „den Bijbei". Niet alleen om elkaar op te bouwen, maar ook anderen tot Hem te brengen, die gezegd heeft: „een nieuw gebod geef ik, n.l. dat gij elkander liefhebt", hadden zij zich tot taak gesteld. De liefde van Christus heeft i velen gedrongen hun tijd en krachten te geven aan dit werk. Niet de liefde die zich zelf wekt, I maar die der andere. Is na veertig jaren ar- beid niet meer bereikt dan dit? Wij zouden met Samuel kunnen vragen: zijn dit alle de Jongelingen? Wij hebben ook voor veel te danken, niettegenstaande de moeilijkheden en het feit dat de resultaten grooter hadden kun nen zijn. Het gaat ook in dit werk alleen hier- dat God alleen de eer en de dank toe- len van roodvonk, waarvan 5 te 's-Heeren- hoek, 2 te Kruiningen en 2 te Wemeldinge en 1 in ieder der gemeenten Colijnsplaat, Goes, Oostburg, Rilland-Bath en Stoppeldijk. Gevonden voorwerpen. Alhier zijn als gevonden aangegeven de vol- gende voorwerpen: Een kastsleutel, Gemeente-veldwachter. Een zak cement, J. de Ridder, Knol. Een rijwielbelastingtnerk in etui, Adr. de Footer, Knol. Jaarvergadering- V.V.V. WEER EEN PLAN TOT BEVORDERING VAN DEN VREDE. Senator Nye, de voorzitter van de Senaats- oommissie voor onderzoek naar de wapen-in- dustrie, heeft in een te Newark gehouden ver gadering het volgende plan ingediend om den vrede te bevorderen en den oorlog uit te b&nnen le. iBeperking van de bewapening in Ame- rika .tot de behoeften voor verdediging. 2e. Een door de Vereenigde Staten af te leggen verklaring, nooit in eenigen oorlog ge- weld van wapenen te gebruiken, behalve voor de verdediging van de grens tegen een bui- tenlandsche inval. 3e. Bij wetsbepaling aan schepen, die on- der Amerikaansche vlag varen, te verbieden om munitie te vervoeren naar landen die in oorlog zijn. 4e. Uitschakeling van winst door 98 pro- cent belasting te heffen op oorlogsinkomens boven 15.000 dollar en controle of volledige nationalisatie van de wapenindustrie. De senator betoogde, dat de wereldoorlog met twee jaar was verlengd om de wapen- faibrikanten aan grootere winsten, te helpen. IDJNSTAK1NG IN BELGIE VRIJWEL ZEKER. Donderdagnamiddag zou de Belgische pre mier Theunis in de Kamer verklaren, dat de regeering de verordening in zake de vermln- dering der mijnwerkerspensioenen niet kan intrekken. Met zekerheid is te verwachten, dat de mijnwerkersstaking a.s. Maandag in de Borinage zal uibbreken en mi'sschien ook in andere mijnstreken. PROTESTSTAKING VAN STUDENTEN. Bijna alle studenten in de medicijnen aan de Frar.sche universiteiten zullen heden een staking van 24 uur beginnen om te protestee- ren tegen het overgroote aantal buitenland- 9che geneesheeren in Frankrijk. De staking is georganiseerd door de stu denten van Montpellier. iAMENZWERING IN MEXICO ONTDEKT. De militaire politie is een omvangrijke samemzwering op het spoor gekomen, waar- bij talrrjke personages verwikkeld zijn. Reeds zijn verscheidene samenzweerders gearres- teerd. Het complot ging uit van lieden, die zich in ballingschap in Amerika bevinden en die een opstand in verschillende deelen des lands hadden voorbereid. In den staat Du- rango heeft de regeering oorlogsvliegtuigen ter bestrijding van de rebellen uitgezonden. IDe leiding der rebellie lag in handen van den vroegeren candidaat voor het president- sehap Villareal en den vroegeren minister van onderwjjs Jose Vasconcellos, die op Ameri- kaansch gebied verblijf houden. VEERTIGJARIG BffiSTAAN VAN DE C.J.M.V. „BIDT EN WERKT". Gisteren vierde bovengenoemde vereeniging haar veertigjarig bestaan in het gebouw Emmanuel". Voor dergelijke vergaderingen is het eigen gebou/w der C.J.M.V., „Bethel" te kiein geworden, en door de uitbreiding van haar werk en door de meerdere belangstelling die haar arbeid ten deel valt. ,,Maar God die ons geleid, gesteund heden toe, zal zijn werk zegenen". Vele stormen heeft de vereeniging al over it hoofd gehad. God heeft haar gespaard en doorgeholpen. Hoe heerlijk dat wij onze zwak- ke krachten in Zijnen dienst mogen besteden. Achtereenvolgens verkregen nu 't woord: De alg. penningm. der C.J.M.V. J. L. Hame- link, die verslag deed van den stand der fi- nancien. Hieruit beek, dat de stand in ver- gelij'king met vorig jaar belangrijk ongunsti- ger is. Dit werd hoofdzakelijk veroorzaakt door de aan het gebouw „Bethel" verrichtte i reparatie, n.l. nieuwe vloer, nieuwe kasten, binnen en buiten opverven. De secretaris en penningmeester der C.J.V. Excelsior. De heer A. Dees, die sprak namens alle afgevaardigden van de aanwezige vereeni- i gingen. De heer A. C. v. d. Hooft, die sprak als oud- lid en oud-voorzitter, die meteen de vereeni ging het eerste notulenboek, waarin de op- richtingsvergadering vermeld staat, overhan Op de bovenzaal van het hotel „Het Gulden Vlies'' hield j.l. Woensdagavond de Vereeni ging tot bevordering van het vreemdelingen- verkeer onder presidium van den heer A. B. van Maale haar jaarlijksche ledenvergadering. De opkomst was zeer miniem. Met het op edn na voltallige bestuur gaven slechts een tiental leden van hun belangstelling blijk. Of j zulks te wijten is aan den gedrukten geest die synoniem is aan de tijdsomstandigheden, dan j wel of het demonstreert de onbeperkte mate van vertrouwen door de leden in het ijverige bestuur gesteld, zeker is het dat de goede toe- stand meet zijn een getuigen van medeleven. Doch het weerhield de altijd voortvarende praeses niet de aanwezigen op de gewone spontane wijze te verwelkomen en in vogel- vlucht de feiten die in 1934 mede en vooral op aanstoot van V.V.V. plaats grepen, te releveeren en hen een gelukkig 1935 toe te wenschen. Het jaaroverzicht van den scrfba, den heer A. P. Esselbrugge, was tamelijk zwaar in mineur gesteld omdat het V.V.V. nimmer tevoren zoo slecht voor den boeg ging en den druk der tijden nooit zoo hevig werd gevoeld dan in 1934. Gering bezoek aan de Huisvlijt- tentoonstelling, groote kosten daarbij verbon- den aan de diverse openluchtconcerten, die enorme belangstelling veiwierven overigens het waren vooral de factoren die niet leid- den tot het zoo vaak bereikte doel: geld in het bakje brengen voor andere zaken die vreemdelingen naar ons aloude stedeke trek- ken, te kunnen financieren. Ook het con- cours-hippique beantwoordde, niettegenstaan de het keurige programma niet aan de ver- om, komt, die door en in ons gewerkt heeft. Hierna werd een stuk proza voorgelezen, waarna de alg. seer, het woord verkreeg voor het uitbrengen van zijn jaarverslag, gecombi- neerd met een overzicht over de achter ons liggende veertig jaren vereenigingswerk. Het is ondoenlijk weer te geven de feiten en wederwaardigheden door leden en vereeni ging beleefd. Duidelijk bleek dat de historie der C.J.M.V. rijk is aan mooie momenten van echt Chr. liefde, maar ook rijk aan moeilijk heden. Maar door dat alles been is zij staande gebleven, vertrouwend op haar Meester. De C.J.M.V. ondersc'hrijft nu ook nog volkomen hetgeen door den toenmaligen voorzitter v. d. Hooft, die ook nu tegenwoordig is, werd ge zegd op de bestuursverg. gehouden op Dins dag 3 Febr. 1903, naar aanleiding van ernstige moeilijkheden, ondervonden van hen die buiten de vereeniging stonden, maar haar in de eer ste plaats behoorden te steunen: Maar God ^cMingen en op~verre na niet de schitteren die ons eeleid, gesteund en gesterkt heeft tot de demonstratie's op het gebied van volks dans, rythmische kunst, e.d. in het „Centrum" gegeven door het vermaarde gymnasten-en- semble ,,Medioburgum". Op 9 Juni had het jaarlijksche klein-festival plaats en op 14 Juni d.a.v. kwamen verschillende V.V.V.-besturen met andere vooraanstaanden uit onze streke te Ter Neuzen bijeeii om er te beraadslagen over de vervaardiging van een Zeeuwsch- Vlaamsche film. Edoch, de betrokken ,,maat- scbappij" bleek later niet 18-karaats te zijn en zoo mislukten deize plannen. Een opgewekte noot in de rrj van de op- j semming der tegenslagen was wel de wakker- roeping van de herinnering aan het bezoek der Ter Neuzensche mondharmonicaclub. Aan leiding tot groot enthousiasme van de knappe Bravo-jongens en de Axelsche meisjes, zich manifesteerend in een hartroerend afscheid wa3 het bezoek aan Axel tot tweemaal toe in 1934 gebracht. Gememoreerd werden de inzendingen op de huisvlijttentoonsteJling, die kwalitatief beter - - waren dan bij voorgaande. Summa summa- digde, waarvoor hem door den voorzitter rum jja<j(jen de uitblijvende baten bet bestuur woord van hartelijken dank werd gebracht. De heer M. P. Meeuwsen van Breskens, eveneens oud-lid der C.J.M.V., die eveneens een woord van dank sprak, getuigde tevens van de belangrijkheid van het werk der j C.J.M.V. Hierna volgde de opvoering van het tooneel- i stu'k „De greep van 't geweten", dat, zooals we steeds gewoon zijn, op vcortreffelijke wijze werd gespeeld. Daarna sprak de voorzitter een woord van dank en opwekking en sloot de vergadering met dankzegging en werd nog gezongen Gez. 96 1. CONCENTRATIE VAN TRAMWEGEN IN ZEEUW SOH-VLAANDEREN Bij het Afdeelingsonderzoek der Eerste Kamer van de Waterstaatsbegrooting voor het dienstjaar 1935 werd gevraagd hoe het staat met de ooncentratie van tramiwegen in Zeeuwsch-Vlaanderen. DE VERBINDING ZEELAND EN BRABANT. Blijkens het Voorloopig Verslag van het af deelingsonderzoek der Eerste Kamer omtrent de Waterstaatsbegrooting zijn omtrent de ver- binding van Zeeuwsch-Vlaanderen met Wes- telijk Noord-Brabant de volgende opmerkingen gemaakt. Verscheidene leden verklaarden met onge- rustheid kennis te hebben genomen van de naar hun meening weinig afdoende argumen- ten, waarmede volstrekte onthouding inzake de vei'betering van de verkeersmogeaijkheden tusschen Zeeuiwsch-Vlaanderen en Westelijk Noord-Brabant wordt verdedigd. Met name wordt, naar het oordeel van deze leden, het gevaar voor penetratie, waarop o.a. de reeds een jaar geleden verschenen nota van het Zeeuwsch-Vlaamsch Kanalen-Comit6 een schri'l lieht wierp, onderschat. Het argument van economische penetratie, kan toch niet ter zijde worden geschoven met de bewering, dat de buitenlandsche grondeigenaren niet in Zeeuwsch-Vlaanderen woonachtig zijn; veel- eer diwingen de feiten zelf tot het verlossen van dit stuk Nederlandsch gebied uit zijn eco- nomisch isolement. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 20 tot en met 26 Januari zijn in onze provincie voorgekomen 14 geval- weerhouden nog iets extra's te doen met St. Nicolaas, doch waarschijnlijk kan zulks nu met temeer succes in 1935 geschieden, of- schoon dan met soberen opzet, daar men dit jaar ietwat zuiniger wil boeren om in 1936 met eenigen luister het tienjarig bestaan te kunnen vieren. Hopelijk levert het overzicht volgend jaar een enthousiaster toon. De heer J. R. de Jonge rapporteerde namens de commissie voor de Axelsche Boerenkamer er op wijzende dat ons grijze stedeke waar- naar de streek genoemd is zich meer en meer opmaakt dm te kruipen in de schulp van een groot dorp". Oudheidkundig milieu voor deze streek is Hulst ten eenenmale en het centrum van vermaak en ontspanning voor de jeugd wordt steeds meer Ter Neuzen, zoodat bij hem de vraag klemt hoe het nu met een vliegveld straks zal gaan. Ook ten op- zichte van de Axelsche Boerenkamer bleek in 1934 emstig een gemis, n.l. van de vrije hand, noodig voor het bestuur en brj zich voordoen- de gelegenheid een gebouwtje te kunnen koo- pen, waartoe in het afgeloopen jaar een gun- stige kans bestond. Meer vrijheid van hande- len dient in dezen het bestuur te hebben, te meer daar ook het college van burg, en weth. dezer gemeente tegenover het streven naar een boerenkamer" sympathiek staan. Hij doet op aller medewerking eeh beroep. lEveneens somber getint was het jaarver slag van den penningmeester, den heer Van Sati'oen. Tengevolge van de tegenvallers in de opbrengst der verschillende vermakelijkheden was het geldelrj'k bezit gedaald van f 2061,71 tot 1709,30, alzoo met f 352,41. Het leden- tal steeg van 88 op 90, dat der donateurs daalde van 12 tot 11. De kascommissie bracht omtrent haar bevindingen een gunstig rap port uit en de voorzitter dankte naast secre taris en penningmeester ook de heer J. R. de Jonge voor hun arbeid in het belang der ver eeniging. Aan de pers en inzonderheid de Ter Neuzen sche Courant, werd door den voorzitter hulde gebracht voor de krachtige medewerking tot het bezoek aan Axel op te voeren. Voor 1935 deed hij op de pers eenzelfde beroep. .Bij de bespreking der plannen voor 1935 deelde de voorzitter mede, dat men eeniger- mate denkt te bezuinigen op de kosten voor bet concours-hippique. De vermakelijkheids- bedasting blijkt een sta in den weg voor de vereeniging en de voorzitter bracht hulde aan hen die in den strijd hiertegen op de bres hadden gestaan in den Raad. De harddrave- rijen op den Tweeden Pinksterdag, benevens een viertal openlucht (zomer) concerten staan op het programma. Over den aard der attrac- ties op Pinkstertwee overweegt men nog. Met St. Nicolaas verwacht men bjj gunstige wind en de noodige medewerking hoog bezoek uit Spanje. V. V. V. zal niet nalaten daarbij zoo noodig als stuwkracht op te treden. Met algemeene stemmen werd tenslotte een verder dan het bestuursvoorstel strekkend voorstel aangenomen om bij de eerste zich voordoende gelegenheid aan het dag. bestuur bianco mandaat te geven ten einde een pand aan te kunnen koopen geschikt om daarin de „Boerenkamer" te vestigen. De voorzitter sloot daarop de vlot verloopen vergadering. Zondagschool Kijkuit. Zoowel op 30 als op 31 Januari had des avonds in het gebouwtje der Hervormde Zon- dagschoolvereeniging te Kijkuit ten bate van deze vereeniging een uitvoering plaats, welke onder leiding stond van den heer Jac. Wolfert Jz. Telkenmale was het zaaltje tjokvol en werden de beste krachten gegeven om het ge- heel vlot en keurig van stapel te laten loopen. Het meeste succes werd geoogst met een stukje getiteld „de Visschersvrouw", maar niet minder in den smaak vielen eenige kluch- ten en ,,Wil tegen wil". De rollen zaten er goed in en ook de heer J. Smies oogstte suc ces met door hem geleverde declamatie ,,Het haantje van den toren". Een fraai tableau, „Vrede" voorstellende, droeg tot het welslagen van de avonden niet weinig bij. De voorzitter, de heer P. J. van Bendegem, had dan ook alle reden om namens het bestuur de mede- werkende dames- en heerenkrachten voor hun prestaties in het belang der vereeniging te danken. ..CENTRUM". King of Jazz. Van een revue-film een inhoud weergeven is niet mogelijk, en King of ^azz is een revue in grootschen stijl, een monteering die alles overtreft en alleen mogelijk is in het land waar de filmindustrie met geld kan smijten. We denken aan de enorme draaitooneelen, waarbij op elk de helft van de geweldige orkest-Biihne is opgesteld. Aq.n den geweldi- gen vleugel, waar het heele orkest op plaats kan nemen en waaraan een vijftal pianisten zitten om het instrument te bespelen. Aan den enormen smeltkroes, waarin haast ge- heele volksstammen met hun melodien en in- strumenten verzinken en waaruit de jazz op- strjgt. Aan het monumentale scrapbook, waarvan de meters hooge bladeren worden omgeslagen, waarna we dan weer in beelden een nieuwe bladzijde er uit „lezen". Vol bewondering hebben wij bijna twee uur gezeten voor het werk van John Murray Anderson, een der bekendste leiders van een troep ..Follies" te New York, door Laemmle Jr. hiervoor geengageerd. De keuze is be- wonderenswaardig goed geweest. En dan al die scenes, dit geheele geweldige werk in technicolor, hier zoo zeldzaam goed geslaagd, als men zich dit maar kan denken. Men kan zich indenken, hoe dit het effect van al die bijzondere decors, van die vele balletten, kortom van alles venhoogde. Geestig is „The King of Jazz" ook in hooge mate. Al dadelijk komen de toeschouwers in een goede stemming, want het begin! met een teekenfilmpje in kleuren, waarop men White- man op jacht ziet gaan in de wildemis. 't Zou leelijk met hem afgeloopen zijn, als hij niet op het goede moment de beschikking gekregen had over een viool, waardoor hij alle dierlijke bewoners van de rimboe aan het dansen weet te brengen. Deze revuefilm, met tal van gekleurde scenes van verblindende schoonheid, is inder- d£iad een kunstwerk op cinematographisch gebied. Snelheidsduivel te water. Na de prachtfilm komt als tweede hoofd- nummer weer de film die de bezoekers uit het land der betoovering wegvoert naar het alledaagsche. Het is een snelheidswedstrijd van motor- booten, waaromheen een verhaal is gesponnen op de gebruikelijke wijze. Na de tegenslagen van den hoofdpersoon in deze geschiedenis, en alles hem schijnt tegen te loopen, komt op het laatste oogenblik het keerpunt en loopt alles weer gesmeerd. Hij, Speed Morrow, ge- heeten komt ondanks alle mogalijke booze listen van de tegenpartij als eerste aan. Daarop vervolgt hij zijn tegenstanders, die op Amerikaansche wvjze zich aan een ont- voering schuldig maken, en in den daarop vol gende strijd worden zij overmeesterd en volgt, naar het bekende recept, het gelukkige huwe- lijk. De bevolking nam in 1934 toe van 21.594 tot 21.728 personen. Er vestigden zich 1408 personen en er vertrokken er 1511. Het aan tal geboorten betrof 337, het aantal sterfge- vallen 180 personen. Van de bevolking zijn 191 gezinnen met 517 personen, die behooren tot de Kon. Marine en 40 gezinnen met 141 personen, die deel uit- maken van het Belgisch locdswezen. ARRONDISSE1MENTS-RECHTBANK TE MIDDELBURG Het navolgend vonnis werd heden uitge- sproken M. A. B., oud 35 j., ongediplomeerd ver- pleegster te Knocke, thans gedetineerd, is wegens oplichting veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voor- arrest en invrijheidstelling. m (Ingez. Med.) ZONDAG 3 FEBRUARI 1935. Ned. Hervormde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u., de heer H. M. J. van Duyne; 2 u., de heer H. J. Plaggemars. SLUISKIL. 9.30 u., de heer H. J. Plaggemars; 2 u., de heer !H. M. J. van Duyne. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. Van Oeveren. HOEK. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. SAS VAN GENT. 9.30 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. PHILIPPINE. Geen dienst. Gereformeerde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u. en 2 u„ Ds. S. Groene- veld. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. Post. HOIK. 9.30 u. en 2 u., Ds. Potma, van Oost burg. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. Tolsiiia. Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst- AXEL. 9 u. en 2 u., leesdienst. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst. Lokaal „Eben-Haezer". Dekkerstraat Ter Neuzen Nam. 6 u., de heer J. Huizinga. Roomsch-Katholieke Kerk. TER NEUZEN. 7 u., 8.30 u. en 10 u., H.H. Dienst; 2.30 u., Lof. HEN GSTENKEURING. De rij der voorjaarshengstenkeuringen is Dinsdag weer geopend en wel met een ken- Ting te Groningen van hengsten van het Bel gisch type. Behalve de rijkskeuringen werd de premiekeuring gehouden vanwege het stam- boek van het Nederlandsche Trekpaard, De stamboek-commissie, bestaande uit de heeren B. C. Puyiaert te Sas van Gent, voor zitter, E. Kallen, Broekhuizenvorst en Aug. de Schutter, Dinteloord, was thans belast met de premiekeuring. De rijksoommissie bestond o.m. uit de hee ren Puyiaert en C. A. de Bruyckere te Oost burg. Aangegeven waren 27 hengsten, waarvan 8 afwezig bleven. De kwaliteit van de voorgebrachte dieren was over het geheel behoorlijk goed. De con- ditie was zeer goed. De uitslag der premiekeuring was als volgt: 1. Avenir K 1554, V. Herseur de Oognebeau K 1430, M. Aria K 14338, fokker J. P. Diele- manden Hamer. Biervliet, eig. H.V. Zrjildijk e.o. Een zeer goed type paard, goed ontwik- keld en goed gespierd, dat in zijn bewegingen nog even beter kon. 2. Dorus K 1415, V. Ma- jeur de Gaesbeek K 1225, M. Daatje K 3494. fokker H. F. Temmeitaan, Hoofdplaat. eig. H.V. de Waarden. Een paard met een zeer goede koffer, niet te kiein, met goede bewe gingen. 4. Jacob K 1443, V. Successeur K 802, M. Mina K 6584, fokker P. Scheelede Putter te Biezelinge, eig. gebr. Buithufs,. Meede. Goed type met goede bewegingen. 5' Willem van Rondeputten K 1538, V. Labou reur van Rondeputten K 1396, M. Julma van Rondeputten K 51695, fokker F. Dekker Pz. Axel, eig. L. Casemier, Lettelbert. Vrij goed type. 6. Ideal d'Ahea K 1471, V. Fair K 1186, M. Excellente d'Ahea K 13708, fokker gebrs. Aemaudts, Sluis, eig. G. van der Meyde, Oos- terwijtwerd. (Midd. Crt.» EEN BOOSAARDIGE KOE. Terwijl de commissonnair J. H. te Borssele, die tevens een drietal koeien houdt, bezig was

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 1