Qkkers Sport Gemengde Berichten Laatste Berichten Marktberichten fce/Ut RECHTSZAKEN. VOETBAL. VOOR DE RERKDEUR DOODGEBLEVEN. JVu sCecAts CLUeen cU pujs v&tarul&tt f UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. IN GEZONDEN STUKKEN. SCHEEPVAARTBEWEGING. FOLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van 29 Januari 1935. De volgende personen wareo, gedagvaard: C. L. v. d. B., oud 25 j., werkman te Schoondijke, wegens mishandeling van Th. S. Verminck te Schoondijke, door hem een steen tegen het lichaam te werpen, gepleegd op 5 Januari 1935. Eisch10 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. C. A. d. P., oud 43 j., cafehouder te IJzen- dijke, wegens beleediging van Augustinus de Witte, te IJzendijke op 31 December 1934. Eisch10 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. K. J. d. B., oud 25 j., koopman te Eede, we gens beleediging van de marechaussdes van Keulen en Stouthamer, te Eede op 29 October 1934, toen deze hem wegens het verkeeren onder den invloed van alcoholhoudenden drank naar zijn woning geleidden. Eisch: 15 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. G. G., oud 28 j., arbeider te St. Kruis, we gens het invoeren van vier brooden in het vrije verkeer uit Belgie in Nederland te St. Kruis op 21 November 1934. Eisch10 boete of 5 dagen hecht. Uitspraak: idem. D. F., oud 18 j., venter te Biervliet, wegens mishandeling van J. J. de Kraker, te Biervliet op 2 Januari 1935, door hem te slaan. Eisch: 20 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. M. Aa L., huisivr. F. G., oud 39 j., zonder beroep te Hontenisse, wegens beleediging van Albert Wentzler, te Hontenisse op 11 De cember 1934. Eisch: 10 boete.of 5 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. E. M. L., huisvr. Fr. v. W., oud 39 j., zon der beroep te Westdorpe, wegens beleediging van Irma van Haele te Westdorpe, op 10 De cember 1934. Eisch10 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. M. P. v. H., huisvr. F. S., oud 39 j., zon der beroep te Stekene, wegens diefstal van een mesthaak, toebehoorende aan Alphons van Gassen te St. Jansteen, op 22 November 1934. Eisch: 25 boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. A. A. B., oud 38 j., koopman te De Clinge, wegens beleediging van J. H. M. Bruggeman te Clinge, op 8 December 1934. Eisch: vrijspraak. Uitspraak: idem. CASSATIE. Door den Officier van Justitie te Middel- burg is beroep in cassatie aangeteekend tegen het vonnis der Rechtbank van 25 Ja nuari j.l., waanbij in hooger beroep L. v. C., oud 45 j., jager te Axel, ter zake van te Iaste gelegde Jachtiwetovertreding is ontslagen van alle rechtsvervolging. OVERTREDING EOTERIJWET. De advocaat-generaal van den Hoogen Raad, mr. Berger, nam Maandag conclusie in de zaak van den officier van justitie te Arn- hem contra D. H. B. v. N., directeur van een bleekpoederfabriek te Oosterbeek, die heeft terechtgestaan voor de rechtbank te Amhem, verdacht van overtrading der Loterijwet. In de pakjes bleekpoeder, die verdachte's fabriek verlieten, kwam een handteekening voor. Iedere inzender van 100 handteekeningen en iedere lOOste inzender ontving een cadeau. De rechtbank te Amhem heeft den verdachte vrijgesproken. Hierin ontslag van rechtsver volging ziende, kwam de officier in cassatie. Mr. Berger concludeerde thans tot verwerping van dit beroep. PROGRAMMA VOOR ZONDAG. K. N. V. B. Afdeeling IV. le klasse. Willem II—NAC. MW—BVV. 2e klasse A. MdddeliburgBreda. RBCDe Baronie. TerneuzenAlliance. 3e klasse A. HoofdplaatOranje. Sluiskil'Axel. HulstBreskens. 3e klasse B. Goesche BoysZeeuwsche Boys. Zeelandia 2Goes. HansweertRCS Zeeuwsche Voetbalbond. le klasse B. Axel 2Tern. Boys. Com BoysHulst 2. le klasse C, SasputOosfiburg. SchoondijkeBiervliet. STAND VAN DE le KLASSE Z. V. B. IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Afdeeling B. doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. BKVV 6 5 1 10 38—11 Axel 2 6 4 1 1 9 39—13 Tern. Boys 4 3 1 6 167 Axel 3 5 2 3 4 10—26 Com Boys 5 1 1 3 3 817 Terneuzen 3 4 1 3 2 318 Hulst 2 4 4 7—29 Afdeeling C. doelp. gsp. geiw. gel. verb pnt. v.t. Oostburg 12 11 1 23 87—15 Biervliet 11 8 2 1 18 54—26 Breskens 2 10 6 1 3 13 3028 Sasput 10 3 2 5 8 2840 Hoofdplaat 2 10 3 2 5 8 1928 Schoondijke 11 2 2 7 6 1841 Groede 10 2 8 4 1145 F.C. Sluis 8—26 731 F.C. Sluis twee pun ten in mindering wegens niet opkomen. SCHAAKCLUB TER NEUZEN. Gisteravond heeft alhier in het Hotel Des Pays Bas een schaakwedstrijd plaats gehad tussehen de vereenigingen van Ter Neuzen en Hoek. De uitslag was als volgt: Ter Neuzen Hoek. Kaande Gnoote DijselinckMarkusse DonzeOckd VerpoortenMeertens WillVan Liere Van de ReeMeeusen Kaan Jr.de Graaf De Bak'kerde Feijter 1—0 1—0 1—0 1—0 1—0 1—0 0—1 0—1 Ter Neuzen behaalde dus met 6 punten de overwinning, tegen Hoek 2. Ook had nog een simultaan-seance plaats tussehen Dr. Bruch en elf spelers van 'Hoek. In alle elf partijen bleef Dr. Bruch orverwin- naar. FRAUDE MET ELECTRISCHEN STROOM. De gemeente-politie te Oss is een vrrj om- vangrijke fraude op het spoor gekomen, welke ten nadeele van de Gemeentelijke Lichtbedrij- ven aldaar, is gepleegd. Reeds geruimen tijd vermoedde men dat het machinaal timlmerbedrijf der fa. K. te Oss op elandestiene wijze electrische stroom ver- bruikte. De ambtenaren der lichbbedrijven habben daarop in samenwerking met de ge meente-politie bij genoemde firma een onder- zoek ingesteld en inderdaad bleken de vermoe- dens juist te zijn. Men had aan den electri- citeitsmeter gemorreld en het resultaat was, dat de meter den verbruikten stroom niet meer op de juiste wijze aangaf. Op deze wijze had men ten nadeele van de lichtbedrij- ven een aanzienlijk bedrag aan eleotrischen stroom kunnen verduisteran. De clandestien verbruikte stroom zal echter alsnog moeten worden betaald. De politie heeft tegen de firmanten proces-verbaal ge- maakt. INBRAKEN OPGEHELDERD. De recherche te Breda heeft klaarheid ge- bracht in de vele inbraken, die den laatsten tijd te Terheyden, Geertraidenberg, Lange- weg, Zevenbergschen Hoek en in het station van Lage Ziwaiuwe gepleegd zijn. Men heeft reeds verscheidene gestolen voorwerpen opge- spoord, o.a. te Nijmegen, en in beslag geno- men. Ook zijn thans de personen, die zich schuldig gemaakt hebben aan deze inbraken en waarbij zich een persoon moest bevinden, die over een auto besehikte, bekend. Er iS reeds een arrestatie verricht. WIEERIJDER DOODGEREDfEN Maandagochtenid is de ongeveer 50-jarige groentenhandelaar J. Tholen, die per fiets uit een zijweg kwam, op den nieuwen weg Haar lemHoofddorp nabij de Cruquius, in de ge- meente Haarlemmermeer door een auto aan gereden en vrijwel op slag gedood. De auto- mobilist, iemand uit Rotterdam, is waarschijn- lijk door de zon verblind geweest. Tholen was vader van tien kinderen. DROEVIGE GEVOLGEN VAN HARD- HOORENDHEID. Maandagmorgen wi'lde de hardhoorende wielrijder Vermey de Melklaan te Velzen in- rijden. Hij hoorde de signalen vaan een auto uit de richting Beverwijk niet, zoodat hij werd aangereden. Met een hevig bloedende hoofd- wonde en een emstige hersenschudding is de man naar het R.K. ziekenhuis te IJmuiden vervoerd. MOTORRIJDER MET PASSAGIER VERON GELUKT. Op den Amsterdamschestraatweg te Maars- sen heeft een emstig ongeluk plaats gehad, waarbij twee personen het leven lieten. Een moborrijder reed, na eerst in botsing te zijn gekomen met een jongeman, die met een fiets in de hand langs den weg liep, tegen een boom. De motorrijder, de 24jarige Van Laar uit Utrecht, werd bij deze botsing vrijwel op slag gedood; de op de duo gezeten 26jarige de Bruin, eveneens uit Utrecht, overleed en- kele oogeniblikken na het ongeluk. De stoffelijke overschotten van de beide slachtoffers zijn naar het lijkenhuisje van de algemeene begraafplaats te Maarssen overge- bracht. De motorrijder kwaim uit de richting Am sterdam en was op weg naar Utrecht. De jongeman, die met de motor in aanra- king was gekomen, bleef ongedeerd. BIJ TWIST GEDOOD. iZondagavond is, meldt het ,,Handelsblad", in het stille dorpje Zoeterwoude (Hooge Rijn- dijk) een moord gepleegd, die slechts ter ken- nis kwam van een klein aantal ingezetenen, maar die niettemin groOte ontsteltenis heeft veroorzaakt. De 25-jarige mebselaar Polanen, wonende aan de Waardgracht te Leiden, werd door den gemeenteveldiwachter Van Vliet en den rijksveldiwachter De Waard zeer ernstig gewond gevonden in een voortuintje van een perceel aan den Hoogen Rijndijk te Zoeter woude. Dr. De Bruyne uit Leiderdorp was zeer spoedig ter plaatse en verleende genees- kundige hulp; tijdens de overbrenging naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden is het slachtoffer echter overladen. Als verdachten in deze zaak zijn in arrest gesteld een 53- jarige bewoner van Zoeterwoude en diens 25- jarigen zoon, die in het politiabureau te Lei den zijn opgesloten. Wij kregen Zondagavond het bericht van dezen moord en het heeft ons langs den don- keren Rijndijk uren gekost, voordat wij de meest waarschijnlijke toedracht van deze zaak te weten kiwamen. Naar wij vernemen, was Polanen reeds ge ruimen tijd verloofd met de 18-jarige dochter van den oudsten gearresteerde, een verbinte- nis, waarmede de familie het niet eens was. Als gevolg daarvan was het meisje bij haar a.s. schoonmoeder te Leiden gaan inwonen. Zij wilde echter weer naar haar ouders terug en had enkele huwelijkscadeaux meegenomen naar Zoeterwoude. Daarover is des middags ruzie ontstaan tussehen de verloofden, een ruzie, welke schijnibaar weer werd bijgelegd. Zondagavond is Polanen omstreeks 8 uur met de Boskoopsche autobus weer naar Zoe terwoude gekomen, naar wij hoorden, liohte- lijk onder den invloed van sterken drank. In het portaal van het perceel aan den Hoogen Rijndijk schijnt het toen tot een vechtpartij te zijn gekomen tussehen Polanen en den vader en den broer van het meisje. Wat er precies gebeurd is, staat echter nog niet vast. Een voonbijrijdend automobilist waarschuw- de de politie, die Polanen, gelijk gemeld, em stig gewond in het voortuintje vonden met zijn verloofde naast zich. Het slachtoffer was met een zwaar voorwerp op het hoofd gesla- gen en vertoonde een groot aantal messteken in de hartstreek, in den rug en aan het hoofd. Bij het eerste verhoor heeft de vader van het meisje bekend het slachtoffer met een stuk hout te hebben gesagen en de zoon gaf toe, met een slagersmes, dat door de politie in beslag is genomen, te hebben gestoken. Oruwaarschijnlijk is het dat de oudste der beide dad'ers een stuk hout als wapen heeft gebruikt, daar een bebloed eind gaspijp werd gevonden, waaraan haren kleefden. Zoowel Polanen als de vader van zijn meisje stonden niet zeer gunstig aangeschreven. Er was bij herhaling ruzie geweest, waarbij nog zeer kort geleden Polanen in het huis van zijn meisje den boel kort en klein had geslagen. Ook toen was er reeds met messen gedreigd. De veldwachters De Waard en Van Vliet zetten, in samenwerking met de Leidsche recherche, het onderzoek voort. CHAUFFEUR IN ARREST GESTELD. Maandag heeft zich op het politiebureau te Oss gemeld ze'kere C. uit Vierlingsbeek, wiens opsporing door de politie was verzocht wegens poging tot doodslag. De man verklaarde de bestuurder van de vrachtauto te zijn geweest, die in den nacht van Zaterdag op Zondag te Oss op twee agenten was ingereden. C. is in arrest gesteld en op het politiebureau te Oss opgesloten. „AUF WEDERSEHEN" WENSCHTE DE INBREKER. Vrijdagnacht is ingebroken in het kantoor- gebouw van het gemeentelijke gasbedrijf van Velsen, staande in de ,,Trompstraat te IJmui den. Door het indrukken van een ruit op de bovenverdieping is men binnengekomen. De verschillende lokalen zijn doorzocht en in het kantoor van den hoofdboekhouder werd de houten deur voor de kluis geforceerd, meldt de ,,N. R. Crt.". Aan de kluis zelf is de in- braker niet begonnen. Het eenige wat mee genomen is, is een sigaar uit de lade van den hoofdboekhouder. Op een bord was geschre- ven: Auf Wedersehen. DORPSIDYLLE. In het Oost-Brabantsche dorp Langenboom heeft zich dezer dagen een vermakelijke ge- schiedenis afgespeeld. Wat niemand ooit had durven vermoeden, was dan toch gebeurd. Janus v. E. een zeven- tig-jarig landbouiwer, die er warmpjes bijzit, was door Amor's pijl getroffen. Janus had er zich steeds op beroemd een verstokt vrijgezel te zijn en hij was dit ook inderdaad geweest totdateen jeugdige schoone van slechts zes en twintig lentes uit het naburige Echa- ren zijn hart in vuur en vlam had gezet. Deze idylle mocht zich in de voile belangstelling van de dorpsbewoners yerheugen. Men had afgesproken, dat het heele dorp aanwezig zou zijn, als Janus met zijn bruidje in het huwe- lijksbootje zou stappen. Vrijdag was de groote dag, waarop het huwelijk te Escharen zou worden voltrokken. Het jonge paar had niet over gebrek aan be langstelling te klagen, want de trouwzaal bleek te klein te zijn om de mensohen die waren toegestroomd te bevatten. Men wacht- te in spanning af, wat de bruidegom wel zou antwoorden, als hem de gebruikelijke vrageri zou worden gesteld, want het was bekend, dat Janus de gewoonte heeft om steeds in plaats van jawel, te zeggen ja-nee. Toen de ambte- naar van den burgerlijken stand dan ook vroeg of hij het bruidje tot vrouw wenschte, ant- woordde Janus met zijn traditioneel ja-nee. Een daverend gelach steeg op uit de aanwe- zigen. De bruidegom, die door dit lachsalvo niet weinig van zijn stuk was gebracht, moest zijn antwoord, tot uitbundige vroolijkheid van het publiek natuurlijk en nu op de juiste wijze herhalen. Ofschoon naar Brabantschen trant velen ter bruiloft genoodigd waren, was het natuur lijk onmogelijk, dat het heele dorp aan de feestelijkheden zou kunnen deelnemen. Dit laatste zal dan ook wel aanleicjing zijn ge weest, dat eenige personen, die thuis moesten blijven booze plannen hadden gesmeed om den gelukkigen bniigom van zijn bruidje weg te lokken. Nauwelijks was men met het bruiloftsmaal aangevangen. of er werd aan de deur geklopt. Een jongen uit Langenboom kwam de tijding brengen, dat het hondje van Janus was weg- geloopen en dat men het nergens kon vinden. Toen was Janus niet meer te houden. Hij liet zich niet vermurwen door de smeekbeden van zijn jonge vrouw en snelde weg om zijn trou- wen vriend te gaan zoeken. De uren verstre- ken, doch de bruidegom kwam niet terug. Daar een bruiloft zonder bruidegom toch eigenlijk geen bruiloft is, besloot de braid ten einde raad zich maar per auto naar de boer- derij van haar echtgenoot in Langenboom te laten brengen. Inderdaad vond zij Janus, die juist zijn hondje had wecrgevonden, bij de kachel zitten. Het jonge paar wachtte echter nog een verrassing. Nauwelijks had men er te Langen boom de lucht van gekregen, dat het jonge vrouwtje was gearriveerd of een groote me- nigte, gewapend met emmers, ketels, pannen, deksels en de meest potsierlijkste voorwerpen, trok in optocht naar de boerderij van Jahus op. Daar bracht men de jonggehuwden een ketelmuziek-serenade, waarbij hooren en zien verging. De ketelmuziek werd afgewisseld door liederen als „Lang zullen zij leven" en „Hij mag er zijn", welk laatste voomamelijk voor den bruidegom bestemd was. Het werd tenslotte zulk een oorverdoovend kabaal, dat de politie de menigte die tot vele honderden personen was aangegroeid, uiteen moest drij- ven. Waarlijk, Janus heeft een veelbewogen bruiloftsdag gehad. ECHTELIJJK DRAMA TE AMSTERDAM. In een woning aan de Nieuwe Heerengracht 211t te Amsterdam, bewoond door het echt- paar v. d. B. heeft Maandagavond een ruzie tussehen den man en de vrouw een noodlot- tigen afloop gehad, waarbij de 37-jarige echt genoot den dood heeft gevonden. Tussehen de beide echtelieden kwamen voortdurend oneenigheden voor, die reeds dik- wijls Oip vechtpartijen uitgeloopen waren. De man, een slager, die reeds jarenlang werkloos was en zich wel eens aan sterken drank te buiten ging, was ook dien avond omstreeks 8 uur min of meer beschonken thuis gekomen. Zijn vrouw, die toen met het elfjarige doch- tertje, een kind uit haar eerste huwelijk, in de keuken zat, heeft hem daarvan en van al- lerlei kleinigheden heftige verwijten gemaakt. Het werd een wederzijdsche scheldpartij, waar op het kleine meisje, zooals zij meer deed bij dergelijke razies, de straat op geloopen is. Ook een commensaal, een matroos, die buiten de ruzie wilde blijven, heeft de woning verlaten, zoodat er van wat zich precies heeft afge speeld, geen ooggetuigen zijn. Volgens de lezing, die de vrouw ervan geeft, heeft zij, toen de twist hoe langer hoe hooger liep, in haar drift haar man een kopje naar het hoofd gegooid. Hij zou toen in hevige woede draigend op haar afgekomen zijn, en zij zou daarop een slagersmes, dat op de keuken- tafel lag opgenomen hebben, wat er daama gebeurd is, zegt zij niet meer te weten. Alleen weet zij, dat haar man plotseling afdeinsde en waggelend de keuken verliet. De commensaal, die op het geschreeuw en gegil weer naar boven was gekomen, ving den man, die op het punt stond ineen te zak- ken, op en kon hem nog op een divan in de woonkamer neerleggen. Het bleek, dat hij een diepe messteek in de hartstreek had. De vrouw heeft zelf een dokter gewaarschuwd en is daarna met den commensaal op straat een politieagent gaan zoeken. Toen de politie er was, ademde de man nog evenj maar een oogeniblik daarna heeft hij nog voordat de dokter er was, en zonder een woord te heb ben gesprbken, den geest gegeven. Het lij'k is na het eerste onderzoek ter schouwing naar een der ziekenhuizen vervoerd. In hevig overspannen toestand is de vrouw overgeibracht naar het politie-bureau aan het Jonas Daniel Meijerplein, waar zij bij het ver hoor door den commissaris de toedracht van het gebeurde als hierboven weergegeven ver- j telde. Hoe het precies gebeurd was, of zij den man slechts met een mes heeft willen afwe- ren, toen hij op haar aankwam, en of hij toen in het mes geloopen is, dan wel of zij ook toegestooten heeft, zeide zij zich in het geheel niet te herinneren. Op het politiebureau was zij zoodanig over- stuur, dat men haar Maandagavond nog niet meegedeeld heeft, dat haar man dood was. EEN EIGENAARDIG GEVAL. iHet is de politie thans gelukt te Velp den bestuurder van den auto te vinden die de vorige maand een 18-jarige jongen uit Rheden met doodelijk gevolg heeft aangereden. Ge- bleken is, dat naast hem gezeten was de ge- pensionneerde rijksveldwachter, die destijds van de treeplank van een aangehouden auto werd geslingerd en wegens de gevolgen daar van moest worden afgekeurd voor den dienst. Hij had zijn geheugen verloren, dat nader- hand echter grootendeels is teruggekeerd. Thans echter is hij het weer totaal kwijt. Van de noodlottige aanrijding weet hij niets af. ..ASIATIC" GEBORGEN. Het Engelsche stoomschip ..Asiatic", dat Zaterdag bij de Eierlandsche gronden in nood geraakt is, is door de sleepbooten .Holland" en „Drenthe" opgepikt. Het schip is behou- den te Nieuwediep binnengebracht. Toen de 70-jarige mevr. A.V. zich Zon- dagmorgen naar de mis van 7 uur in de kerk te Schiedam begaf, is zij juist voor het betre- den van de kerk doadgsbleven. POSTSTUKKEN UIT ..UIVER" IN VERKEERDE HANDEN. De commissaris van politie der afdeeling B te 's-Gravenhage maakt het volgende bekend: Gebleken is dat eenige poststukken, welke deel uitmaakten van de mail vervoerd door het verongelukte K.L.M.-vliegtuig de „Uiver" in handen zijn geraakt van onbevoegden. Ver- moedelijk heeft iemandj zich noemende Ph. W. Ireland, thans verblijvende te Londen, die om streeks het tijdstip van de rahip te Rubath- Wells vertoefde op de plaats van het onge luk die poststukken verzameld en niet over- gegeven aan de bevoegde instantie ter ver- zending aan de rechthetobenden. Vast is komen te staan dat hij plan had die poststukken hier te lande te verkoopen. Eventueele koopers worden echter gewaar schuwd, daar deze door hen van Ireland te betrekken poststukken van misdrijf afkomstig zijn. Tevens verzoekt genoemde commdssarfs van politie in gevallen, verband houdende met vorenstaande mededeeling, hiermede ten spoedigste in kennis te worden gesteld. ZES PERSONEN IN DE VLAMMEN OMGEKOMEN. Te Greenwood, Lake, in den staat New York, brak brand uit in een woonhuis. De brandweer kan het huis tengevolge van de vele sneeuw slechts moeilijk bereiken, met het gevolg, dat de bewoners zoch niet tijdig kon- den redden. De 35jarige eigenaar van het huis, Artemus Beatty, zijn vrouw en vier bezoekers, namelijk een politde-agent uit New York, de 31jarige Oscar Anderson, diens vrouw en him twee kinderen, kwamen in de vlahimen om. DE RAMP VAN DE MOHAWK. Men heeft er van afgezien nog langer te zoeken naar mogelijke overlevenden in red- dingsbooten van de Mohawk. Dit beteekent dat er nu 46 personen als definitief omgeko- men beschouwd worden. Het aantal geredden bedraagt 117. NOODLOTTIGE BRAND. In het dorp AJbbassen nabij Gaga sliepen 7 Arabische kinderen, met twee kameelen en een koe in 6en hut, toen een der kameelen een lamp omverwierp, waardoor het rieten dak in brand vloog. Het oudste kind greep een van zijn kleine broertjes en liep de hut uit om hulp te halen. Inmiddels was het dak echter reeds inge- stort en zoowel de kinderen als de dieren von den den dood. BRAND TE CULEMBORG. Te Culemborg is gisteravond brand ontdekt in de sigarenfabriek van de firma B. van der Taa Co. Binnen een kwartier sloegen de vlammen uit het middengedeelte der fabriek, waar zich de sigarenmakerij en opslagplaats bevindt, hoog op. De brand breidde zich on- danks de pogingen der brandweer om dit tegen te gaan, uit tot het kantoor en het ma- gazijn der firma, die geheel zijn uitgebrand. De brandweer moest nog een heelen nacht ter plaatse blijven. De fabriek is verzekerd. 40 a 50 arbeiders zijn als gevolg van den brand werkloos. In verband met een eigenaardige ontdek- king, die de politie bij het betreden van het brandende perceel deed, men vond n.l. in een deel dat nog niet door het vuur was aangetast een brandende kaars te midden van een hoe- veelheid houtkrullen, wordt aan kwaadwillig- heid gedacht en is de magazijnmeester M., een der weinigen die zich na het ontdekken van den brand niet ter plaatse hebben vertoond, in arrest genomen, doch na verhoor weer vrij- gelaten, daar er geen aanwijzingen waren, dat hij den brand zou hebben gesticht. Het overige personeel wordt verder verhoord. MAALDERIJ VERBRAND. Te Bathknen is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de maalderij van den coope- ratieven landbouwersbond. Toen de brand ont dekt werd, stond de windkorenmolen reeds in lichter laaie. Door het naar beneden vallen van het brandende strooien dak van den mo- len geraakten ook een opslagplaats van kunstmest en een graanpakhuds in brand. De brandweer kon tot blussching van het bran dende niets uitrichten, en moest zich bepalen tot een poging voor behoud van, de kantoren en een magazijn. hetgeen ten slotte gelukte, doch in welke gebouwen veel waterschade ont- stond. Er zijn reeds maatragelen genomen om door het plaatsen van een tijdelijk gebouw het bedrijf te kunnen voortzetten. Vereeniging van handelaren in granen, zaden, peulvruchten en voederartikelen in Oost-Zeeuwsch-Vlaa nderen. Ter Neuzen, 30 Januari 1935. Tarwe Regeeringsprijs; Rogge 7if 7,75; Wintergerst 5,756; Zomergerst 6 6,25Haver /66,25; Groene Erwten 9 9,75Bruine Boonen /II11,50; Duive- boonen 78; Paardeboonen 66,25 Blauwmaanzaad 1213,50; Karwijzaad 17-/18; Geel Mosterdzaad niet aangevoerd; Kanariezaad idem; Lijnzaad 69. De prijs van Akker's Abdijsiroop, met de vanouds bekende geneeskrachi, is zoo ver- laagd, dai elkeen Abdijsiroop kan koopen. Niets behoeft U dus te weerhouden Abdij siroop te gebruiken bij verkoudheid, griep, hoest, benauwdheid, bronchitis, asthma. Than. 65 ct. 1.05 f 1.75 f 3.- voor3 dagen 6 dagen 12 dagen 24 dagen De groote flacons zijn voordeeliger in 't gebruik (Ingez. Med.) TER NEUZEN. Maandag werd alhier in het Hotel du Com merce door notaris Van der Veen, krachtens art. 1223 B. W. verkocht: 1. een garage met bovenwoning enz. aan de Markt te Ter Neuzen, samen groot 2 A. 4 c.A. Kooper hdervan werd de heer S. Dieleman Pz. te Ter Neuzen, voor 7700. 2. een woonhuis en erf aan het Schoolplein no. 1, groote 58 c.A. Kooper hiervan werd de heer Chr. P. de Maree alhier, voor 1025. ZAAMSLAG. Dinsdag werd alhier opnieuw verkocht ten gemeentehuize, de vroegere openbare school, staande te Othene, gem. Zaamslag. Kooper werd de heer J. de Putter Azn., voor de prijs van 2400. Dinsdag werd alhier in het cafe van den heer C. P. de Regt aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan den Axelsohen weg. Inschrijvers waren: C. H. H. Wisse voor ,f 3356P. en A. van den Branden te "Hulst, voor /3160; wed. Van der Poel te Lamswaar- de, voor /3050; A. P. Kaijser voor /2950; wed. A. Galle en A. de Visser voor /2790; P. J. van Fraeijenhove voor /2553; J. de Potter te Hulst voor /2539; K. Dieleman voor /2465; L. W. Haimelink voor 2325. De inschrijvers, achter wiens naam geen woonplaats is vermeld, wonen te Zaamslag. De aanbesteding geschiedde in massa. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactle.) Mijnheer de Redacteur. In verband met het verslag der raadszitting te Zaamslag van 20 Dec. j.l., gevoel ik mij verplioht tot de volgende opmerkingen, ten opzichte van punt 6, bespreking van het be roep van J. J. Willemsem, waar adressant ver- goeding vraagt, als bedoeld bij art. 13 der L. O. Wet. In het verslag lees ik, dat een her- meting van deur tot deur, door den Provin- cialen Waterstaat de afstand 5098 meter be draagt. Dit is onjuist, dit moet zijn 5058 M. Nu de meting van den heer Warrens. Ten op zichte van dezen heer zou ik gezegd hebben: deze staat nu niet als heel betrouwbaar be kend. M. de R., ik gevoel mij verplieht hier openlijk te verklaren, dat bij mij niet de min- ste reden bestaat om genoemden heer onbe- trouwbaar te achten, en derhalve dergelijke woorden door mij niet zijn gebruikt. Verder staat, dat het voor mij dubieus is, hoever de uitlegging der wet strekt. Ook dat is niet door mij gezegd. Zeer duidelijk heb ik er B. en W. op gewezen, maar wat ook niet vol- doende is vermeld in het verslag, op het mij bekende geval, dat in de maand Juli onze Minister van O., K. en W., over een derge lijke zaak als deze, zich zeer duidelijk heeft uitgesprOken, dat een redelijke uitleg der wet vordert, dat moet gemeten worden van deur tot deur, en niet van de deur der woning tot aan den hoofdingang van het speelplein, en er uitdrakkelijk bijgezegd, dat voor belang- hebbenden dit te vinden is in het abonnement op de Mededeelingen van het Departement van O., K. en W. Een uitspraak der Kroon dus. Edoch, het voorstel van B. en W. luidt: in be roep te gaan bij de Kroon. Belachelijk zou ik gezegd hebben Zeer zeker. Immers, de me ting van B. en W. wijst reeds een afstand aan van boven de 5000 Meter, althans indien ge meten wordt van deur tot deur. Alle andere deskundigen die hiertbij in het geding kwamen, verkregen een afstand ten gunste van adres sant, dus boven de 5000 M. Maar, zooals be kend, het voorstel van B. en W. om bij de Kroon in beroep te gaan werd aangenolmen met de stem van ondergeteekende tegen. M. de R-, met dit schrijven, dat ook mede op verzoek van anderen u bereikt, meen ik te kunnen volstaan. Intusschen mijn dank voor de verleende plaatsraimte. Hoogachtend, Zaamslag, 28 Jan. '35. D. DEES Az. Voor Ter Neuzen: 28 Jan. Eng. s.s. THE VICEROY, 405, ijzer, Millom. Van Ter Neuzen: 29 Jan. Eng. s.s. THE VICEROY, 405, ledig, Londen. Voor Sluiskil: 28 Jan. Eng. s.s. WYCH- WOOD, 1558, kolen, New-Castle. Van Sluiskil: 28 Jan. Deensch s.s. KIR- STEN, 705, cokes, Savona. 29 Jan. Eng. s.s. WYOHWOOD, 1558, led., Tyne. Voor Sas van Gent: 29 Jan. Nederl. s.s. APOLINAR1S 2, 85, ledig, Gravelines. Voor Selzaete: 29 Jan. Deensch s.s. THY- RA, 704, ledig, Elseneur. Van Selzaete: 28 Jan. Zweedsch s.s. IN- DRA, 1538, cokes, Goteborg. Voor Gent: 28 Jan. Eng. s.s. PORTAVO- GEE, 460, ledig, Queens borough; Finsch s.s. ONNETAR, 291, steen, Fredrikstad. 29 Jan. Ned. s.s. DEMOCRAAT, 120, papier, London; Eng. s.s. GLEN TILT, 426, pekkolen, Goole; Zweedsch s.s. ELLA, 1171, ledig, Bris tol; Nederl. s.s. ZEEHOND, 162, ledig, Goole; Nederl. s.s. LARK, 95, pekkolen, Plymouth; Eng. s.s. BARON NEWLANDS, 2032, kunst mest, Iquique; Duitsch s.s. FRANKFOHRT. 132, olde, Hamburg. Van Gent: 28 Jan. Nedrl. s.s. PASCHOLL, 166, cement, Shoreham; Zweedsch s.s. TEM PO, 652, ledig, Sunderland. 29 Jan. Fransch s.s. ASTREE, 1223, ijzer, Newport; Duitsch s.s. OSTSEE, 153, ledig, Plymouth; Eng. s.s. PORTAVOGIE, 460, ijzer, Garston; Finsch s.s. ONNETAR, 291, ledig. New-Castle; Duitsch s.s. MAIN, 539, ijzer, Stettin; Eng. s.s. FIRTH-FISHER, 263, fos- faat, Bideford; Eng. s.s. RYE, 427, stukg., Antwerpen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 3