ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN 7rcrs PUROL D-E /N DE PUP. No. 9254 WOENSDAG 30 JANUARI 1935 75e Jaargang Binnenland Feuilleton De man van Nergenshuizen SpuKee? /m Cano... PER PAK EEN BEETJE PRESTO. DOET EEN GROTE WAS IJsverm a ak MAAR..... sr- s- o- mawwwnmw NEUZENSCHE CO U RANT ABOXNEMENTSPBIJSBinnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post 1,55 per 3 maanden Bij vooruit'betalAng fr. per post j 5,60 per jaar - Voor Belgie en Amerika f 2,overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnernenten voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20. KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitibetaling. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Ir.tzer.ding van advertentien liefst 6cn dag vcor de nitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN 11AANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. PRINSES JULIANA LICHT ONGESTELD. Naar men meldt moet Prinses Juliana, in vebband met een lichte ongesteldheid, enkele dagen het bed houden op het Huls ten Bosch. JHR. RUYS DE BEERENBROUCK TE ROME. Reuter meldt nit Rome, dat jhr. mr. C. J. M. Ruys de Beerenibrouck, voorzitter van de Tweede Kamer, Zondag door Mussolini is ont- vangen. DE VOLKSSTEMMING IN HET SAARGEBIED. De Minister van Buitenlandsche Zaken heeft een brief ontvangen van den voorzitter van de volksstemmingscommissie in het Saargebied, den heer Rohde, waarin deze aan de Neder- landsche regeering dank betuigt voor de medewerking, verleend bij de aanwijzing van de Nederlandsche voorzitters der stembu- reaux. De commissie heeft tevens van haar waardeering getuigd voor de nauwgezetheid, waarmede genoemde voorzitters haar taak hefbben vervuld. EX-KEIZER WILHELM 76 JAAR. Zondag heeft in zijn ballimgschap te Doorn de Duitsche ex-keizer Wilhelm zrjn 76sten verjaardag gevierd. Talrijke adellijke gasten waren uit Duitschland overgekomen. Zondagavond is de verjaardag gevierd met een banket, waaraan naar de Crt. meldt aanzaten de ex-kroonprins met zijn vrouw en vier kinderen, prins Eitel Friedrich, prins Os car, de ex-koning van Saksen, de hertogin van Brunswijk, de groothertog en grootherto- gin van Mecklenburg, de markgraaf van Meissen en de landgravin van 'Hessen. Jhr. Sicking'he vertegenwoordigde H.M. de Ko- ningin. De Cdmfnissaris der Koningin in Utrecht, de burgemeester van Doom, ver schillende leden van den Nederlandschen adel waren mede aanwezig, benevens vele leden van de voormalige Duitsche hofhouding. Te Berlijn is de verjaardag van den ex- keizer vrijwel geheel onopgemerkt voorbrj gegaan. HET LEK IN DE EVENREDIGE VRACHTVERDEELING. Nu de minister van justdtie, in verbandmet de arresten van den Hoogen Raad van 17 Dec. j.l. officieel verklaard heeft, dat de Rijn, de Waal, de Boven- en Beneden-Menwede, de Noord, de Lek, de Nieuwe Maas en de Nieuwe Watenweg van de toepassing der wet op de evenredige vrachtverdeeling geheel ddenen te worden uitgesloten, zoOdat voor het laden en lessen en vervoeren van goederen op die vaar- wegen geen vergunning meer gevraagd be- hoeft te worden bij de respectieve bevrach- tingscommissies, heeft de kamer van koop- handel en fabrieken voor Rijnland zioh ver- plicht geacht den minister van Economische Zaken' te wijzen op het zeer groote nadeelige verschil in concurrentievoorwaarden voor de vele fabrieken en handelaren in bouwmate- rialen in haar district en speciaal de Rijn- streek, t.o.v. de vele fabrieken en handelaren aan de bovengenoemde vaarwaters gevestigd, telkens als het betreft leverantiies naar plaat- sen aan deze vaarwegen gelegen. In haar adres van 15 Januari j.l. heeft de Kamer betoogd, dat de vrachtverhooging door de evenredige vrachtverdeeling veroorzaakt, b.v. voor de zware weinig kostbare betonarti- kelen 7 a 8 pet. bedraagt. Het verschil in concurrentie hetwelk steeds door VICTOR BRIDGES. (Nadruk verboden.) 35) (Vervolg.) Ik stak mijn hand in mijn zak en haalde er een vijfshillingstuk uit. ,,Kijk eens hier, baasje", zei ik, ,,als je mijn vraag beantwoordt, krijg je dit". Hij schudde vastberaden zijn hoofd. „Ik heb het de dame beloofd, mijnheer". Ik stak het geld in mijn zak en ik voelde mij beschaamd. ,,Je bent een beste jongen, hoor", zei ik. ,,Maar hoe wist je, dat ik mijnheer Northcote was ,,De dame zei, hoe U er uitzag: Groote mijnheer, zei ze, met een bruin gezicht". „Zei ze dat?" lachte ik. Ik dacht even na. ,,Wil je een brief van mij aan de dame terugbezorgen vroeg ik, „dat heeft de dame je toch niet verboden, is het wel?" Het hoofd schudde van neen. ,,Goed, dan", zei ik. „Jjj brengt het briefje en ik geef jou tien shilling". De grootheid van het bedrag deed hem wankelen. ,,Een halve guinea!" hijgde hij. ,,Ja, de waarde is hetzelfde, vent", zei ik terwijl ik het geld te voorschijn haalde. „Houd je hand maar op". Hij kneep het vast in zijn kleine bruine vuist, en terwijl hij zich van den schok her- stelde, scheurde ik een blaadje uit mijn zak- boekje en schreef mijn boodschap: „Wil U mij morgen om drie uur ont- moeten in „de Ploeg" te Woodford of an ders daar een briefje voor mij afgeven, waar ik U kan spreken?" STUART NORTHCOTE. Ik vouwde het op en gaf het aan den jongen. ,,Daar, zei ik, ,,geef het aan de dame en wel zoo spoedig mogelijk". door de evenredige vrachtverdeeling werd ver oorzaakt, is in verband met bovengenoemd arrest wel van zeer emstigen aard geiworden. Dit verschil acht de Kamer zelfs geheel on- toelaatbaar. Zij verzoekt daarom, tenzij de bewindsman alsnog een andere en betere oplossing zou kunnen aanwijzen om dit groote nadeel te omzeilen, den minister te bevorderen, dat de wet op de evenredige vrachtverdeeling ten spoedigste wordt ingetrokken. RIJKSBEGROOTING 1935. Het kabir.et is homogeen. Verschenen is de Memorie van Antwoord op 't Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over de Rijksbegrooting 1935. De regeering betoogt daarin, dat de minis ters nog steeds solidair sameniwerken en een vast en doelbewust regeeringsbeleid dienten- gevolge Voorshands verzekerd is. Defensie. Zij betreurt met vele kamerleden, dat de begrooting van defensie niet verlaagd kon worden. De internationale toestand llet zulks echter niet toe. Dat voor de landsverdediging niet genoeg wordt gedaan en dat het leger en de marine niet voldoende zouden zijn geoutilleerd voor het doel, dat daarmede wordt beoogd, kan de regeering niet toegeven. Bij voortduring is haar streven er op gericht, het weermachts- apparaat zooveel mogelijk te vervolmaken. Echter is door de bezuinigingsmaatregelen in de laatste jaren op verschillende onderdeelen van de bewapening en uitrusting eenige ach- terstand ontstaan, welke in het komende jaar slechts voor een bescheiden gedetlte zal kun nen worden ingehaald. Dit behoeft echter op zichzelf geen reden tot bijzondere ongerust- heid te vormen. De regeering zal niet nalaten, indien de middelen ruimer mochten gaan vloeien, de noodige maatregelen te treffen, om bedoelden achterstand zoo spoedig mogelijk geheel in te halen. De N.S.B. De regeering deelt mede, dat haar voorals- nog niet gebleken is van zoodanige verande- ring in de houding van de Nat. Soc. Beweging, dat de uitsluiting van N.S.B.-leden uit het ambtenarenkorps kan worden opgeheven. SLECHTS (Tngez. Med.l Zijn plotselinge schrede op den weg naar fortuin, scheen hem met stomheid geslagen te hebben, want hij stelde zioh tevreden met nog een knik en vloog toen, zoo snel zijn beenen hem konden dragen, den weg af. Ik wachtte tot hij uit het gezicht was, dan bracht ik de melo-dramatische waarschuwing van Mercia aan mijn lippen en drukte er een kus op. A1 was het dan ook iets te laat ge- weest, het briefje was daarom niet minder welkom. En wat de redactie betreft was het zeker goed genoeg voor mij. Mijn hart werd vervuld van een soort overwinningstrots, want het feit, dat zij trachtte mij te redden, was voorzeker een voldoend bewijs, dat zij mij op mijn woord had geloofd, niettegenstaande alles tegen mij pleitte. Als ik haar morgen maar kon spreken, dan zou ik haar betreffende mijn gevoelens niet in onzekerheid laten. Ik smachtte er naar, het ellendige, helsche geheim te onthullen, doch mijn eed aan Northcote verhief zich als een muur tusschen mij en mijn verlangen. Hoe verliefd ik ook was, toch kon ik er niet toe komen, zijn geheim te verraden, alsvorens de drie vervloekte weken verstreken waren. Ik scheurde het briefje in uiterst kleine stukjes en gaf ze aan den wind prijs. Daarna vervolgde ik mijn weg en ging langs een zij- pad een achterpoortje van de plaats binnen. Het was nu geheel schemerdonker en zelfs indien iemand op den uitkijk zou gestaan hebben, twijfel ik er aan, of hij mij over *.t grasveld zou hebben zien aankomen. Zonder opgemerkt te worden, ging ik regel- recht naar het terras. De openslaande glazen deur van de rookkamer stond open en ik hield mij buiten het licht, dat in een breeden bundel naar buiten straalde. Ik ging zoo dicht mo gelijk bij de open deur staan, zoodat ik er slechts een paar passen van af stond. Toen hoorde ik de stem van Maurice, ,,'t Is een buitengewoon vreemd geval", sprak hij. „De schuit lag aan het eiland vastgemeerd, volgens den knecht en toch was er geen spoor van hem te vinden". Ik glimlachte flauwtjes. „Ik hoop in Gods naam, dat hij maar niet in de kreek is gevallen", klonk de stem van De beziiiniging op het onderwijs. Inzake de bezuiniging op het onderwijs geeft de regeering heel voorzichtig te kennen, dat zij naar een uiteindelijk effect streeft, dat 't openbaar, zoowel als 't bijzonder onderwijs in gelijke mate tref. Ten aanzien van de ,,concentratie bij het -bijzonder onderwijs zul- len eenige wettelijke regelen moeten worden tot stand gebracht. De spelling. Ten aanzien van het spellingvraagstuk wordt te kennen gegeven, dat minister Mar- chant geenszins op eigen houtje tot invoering van de nieuwe schrijfwijze bij het onderwijs is overgegaan en dat omtrent deze aange- legsnheid niet van verdeeldheid in het kabinet gesproken mag worden. Dat thans op de schplen en bij de examens verwarring bestaat, isj niet juist. Voor het eerst sedert vele jaren bestaat er een eenheid, die noodzakelijk is om "tot een ordelijk en doelmatig onderwijs te komen in de Neder- landsohe taal. Kleine centra van verwarring worden slechts aangetroffen op zeer enkele plaatsen. waar men blijkbaar de verwarring meer lief heeft dan de orde. De regeering kan dit betreuren, de liefde tot verwarring uitbannen kan zij niet. Eenige redelijke be- teekenis kan. echter aan hetgeen in dit op- zicht in zeer enkele gevallen nog zuiver inci- denteel geschiedt, niet worden toegekend. De voorbereiding en de totstandbrengmg en de wijze van uitvoering der spellingsvereen- voudiging is geschied met alle zorg, die de materie eisoht, na zorgvuldige afweging van de verschillende andere belangen, welke in aanmerking kwameri tegenover het groote belang van orde en eenheid bij het onderwijs. De rijksfinaneien. De regeering is het niet eons met de aan- merkingen op haar financieel' beleid, als zou niet veel bezuinigd zijn. Een onderzoek naar den aard der rijksuitgaven leert, dat dadelijk volledig werkende besparingsmaatregelen maar in zeer beperkte mate mogelijk zijn. Belangrijke reorganisatiemaatregelen komen altijd weer meer op afschaffing van personeel en zoolang het rijk nog niet besluit, om dit personeel zonder meer op straat te zetten een handelwijze, waartoe de regeering voorals- nog niet bereid is /al de te verkrijgen be- sparing zich eerst geleidelijk verwezenlijken. Dit geldt niet voor salarisverlaging van in dienst zijnd personeel, doch daaraan zijn ook grenzen. De regeering wil daarmede niet zeggen, dat op het stuk der salarisregeling niet verder zal moeten worden gegaan. Zij heeft ook deze vraag in onderzoek doch zij maakt zich niet de illusie, dat, als zij tot een verdere vermin- dering van den salarislast zal meenen te moeten besluiten, haar niet tegemoet zal wor den gevoerd, dat bij bezuinigingen van deze soort weinig staatsmanskunst te pas komt. Geen belastingverhooging De regeering heeft geen behoefte zich om trent de vraag, of verdere belastingverhooging kan worden opgelegd, door een commissie, te doen voorlichten. Haar overtuiging, dat be lastingverhooging uitgesloten moet worden geacht en men integendeel, zoodra zulks maar eenigszins mogelijk is, tot belastingverlaging zal moeten overgaan, is daarvoor te vast ge- fundeerd. Tot opheffing van het bankgeheim is de regeering niet bereid. De gulden blijft op peil. De regeering moet den op haar geoefen- den drang, om tot devaluatie over te gaan, met beslistheid weerstaan. Zij is er vast van overtuigd, dat daardoor de toestand van de gemeenschap in haar geheel slechts verergerd zal kunnen worden, al zou deze of gene groep er eenig voordeel van hebben. Ordening. De regeering is er van overtuigd, dat wij staan voor fundamenteele veranderingen in tal van toestanden. Dat beteekent echtec.niet. dat zij nu maar drastisch overal moet gaan ingrijpen. De groote moeilijikheid is, dat het bewustzijn, dat oude toestanden bezig zijn te verdwijnen, nog niet het inzicht verschaft in hetgeen de toekomst aan nieuwe omstandig- heden zal brengen. De gave der profetie bezit ook de regeering niet. Dit verplicht haar bij het nemen van haar maatregelen tot behoedzaamheid. Ook vergete men niet, dat de macht der overheid op het terrein van het oeconomisch leven een beperkte is. Zij heeft rekening te houden met de zich in het maat- schappelijk leven ontwikkelende toestanden en moet trachten de ontwikkeling in goede banen te leiden, doch zij moet er daarbij voor waken, niet te vervallen in oeconomische maakwerk. Gevaarlijke proefnemingen kan het oecono misch leven thans minder dan ooit verdragen. Kan de regeering zich derhalve niet ver- eenigen met het standpunt dergenen, die een dwingend regelen van het bedrijfsleven van overheidswege voorstaan, evenmin kan zij zich scharen aan de zijde van die leden, welke waarschuwen tegen iedere inmenging van de regeering op oeconomisch gebied. De taak van de overheid met betrekking tot het oeco nomisch leven omvat zeker het stimuleeren van en het richting geven aan hetgeen door organen uit en samenwerking in het bedrijfs leven zelf groeit. Dat groepsbelangen hierbij den doorslag niet mogen geven en dat de staat de leiding in handen zal moeten houden, staat voor de regeering vast. De ontwikke ling van de laatste jaren heeft wel aange- toond, dat men de regeling van de samenwer king niet geheel aan het bedrijfsleven zal kunnen overlaten. Over den eventueelen bouw van een zuster- schip van de Statendam is met de directie van de Holland-Amerikalijn nog overleg gaande. De noodzakelijkheid van oprichting van een centrale industriebank ziet de regeering niet in. Jeugdige werkloozen. Plannen worden overwogen, welke reeds in een vergevorderd stadium van voorbereiding zijn, om de geheele organisatie van den arbeid voor jonge werkloozen op een breeder basis te plaatsen, waardoor het tevens mogelijk zal zijn, het kampwerk voor de jongeren met meer kracht dan tot nu toe mogelijk was, aan te vatten. Dat er door de ondersteunde werkloozen honger zou worden geleden, kan de regeering niet erkennen. Diversen. Het streven van de regeering is er voort- durend op gericht om voor zoover het dienstbelang daarvoor niet geschaad wordt bij benoemingen cumulatie van inkomsteri zooveel mogelijk te vermijden. Met de toegezegde verdere wettelijke be- strijding van cumulatie van ambten, wedden en pensioenen wordt de vereischte spoed be- tracht. Het wetsontwerp is in behandeling bij de Centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambtenaarszaken. De regeering onderschrijft ten voile den aandrang tot den bouw van goedkoope arbei- geeft ruwe huid verzacht- geneest Ingez. Med. York angstig. ,,Zou het niet het beste zijn, als wij alien te zamen terug gingen en alles afzochten, voor wij het aan de dames zeg gen?" „Dat zal het beste zijn", zei Maurice. „Ik ben werkelijk vreeselrjk bezorgd over hem" Ik stapte kalm over den drempel. ,,In dat geval, Maurice", zei ik, ,,haast ik mij, je gevoelens te verlichten". XVI. Ik geloof niet, al was ik onsterfelijk, dat ik ooit het gelaat van Maurice zal vergeten. Zijn wangen werden aschgrauw en gedurende eenige seconden staarde hij mij met een soort ongeloovigen afschuw aan. Indien er nog eenige twijfel aan zijn schuld bij mij was over- gebleven, dan werd die schuld gedurende deze dramatische seconden ten voile bewezen. Met zichtbare inspanning herstelde hij zich voldoende om tegen mij te lachen. „Sapperloot, Stuart, wat maak je ons on- noodig ongerust. Wij vreesden al, dat je in de kreek was gevallen", zei hij met bevende stem. „Neen", antwoordde ik vriendelijk, 't was alleen maar mijn hoed, die er in viel. En terwijl ik het voorwerp in kwestie van mijn hoofd nam, zei ik: ^iKijk eens" en hield hem tegen het licht, zoodat zij alien het gat van den kogel konden zien. Groote hemel!" riep York, ,,wat moet dat beteekenen?" Hij greep den hoed en begon de beschadiging met groote belangstelling te onderzoeken, terwijl Sir George met niet minder nieuwsgierigheid over zijn schouder het belangwekkende voorwerp gadesloeg. „Het beteekent", antwoordde ik, „een schade van minstens vjjf en twintig shilling, 't Is een van de beste van Lincoln en Bennet" Toen begon ik, Maurice voortdurend vriende lijk aankijkend, mijn veelbewogen en onder- houdend verblljf op het eiland in geuren en kleuren te vertellen. Toen ik mijn verhaal geejndigd had, ont- stond er een korte stilte, die eindelijk door sir George werd verbroken en hem met zijn be- kende scherpeinnigheid, de koe bij de horens deed grijpen. „Mm.;.... maar dat is moordaanslag, koelbloedige moordaanslag", hakkelde hij van opwinding. „Ik zou het eerder als hoedenvernieling be- schrijven", zei ik koel, „maar de bedoeling schijnt tamelijk duidelijk geweest te zijn". Maurice, wien het nog niet gelukt was de vieze stuwing van bloed en gal, van zijn ge laat naar de plaats van herkomst terug te dringen, onderbrak mij met een vloek. ,,'t Zijn natuurlijk die vervloekte moerasjagers ge weest", riep hij. ,,Ik heb vroeger ook wel eens ruzie met hen gehad, maar zooiets had ik nooit Verwacht". ,,Wat bedoel je?" vroeg York terwijl hij van den hoed naar Maurice keek. „Ik bedoel, dat er troepen schobbejakken geregeld langs de kust dwalen en in de een- denjacht hun bestaan zoeken. Men had mij al voor hen gewaarschuwd, toen ik deze bui- tenplaats kocht. Die kerels denken, dat het moeras hun eigendom is en niemand anders het recht heeft er te schieten. Ik heb al heel wat staaltjes van hun brutaliteit gehoord, maar ik heb nooit kunnen denken, dat zij tot zoo iets in staat waren". Nu wendde hij zich tot mij. Beste kerel", sprak hij, ,,ik kan je niet zeggen, hoe zeer het mij spijt, dat ik je heb uitgenoodigd om op jacht te gaan". Ik dacht, dat ik hem precies. kon zeggen hoveel spijt hij had, maar ik vergenoegde er mij mede, zijn hand, welke hij mij hartelijk toestak, te drukken. „Wees maar niet bekommerd, Maurice", zei ik. ..Dergelijke kleine voorvallen komen meermalen voor". ,,Je neemt het bijzonder kalm op, North cote", viel sir George uit. „Als het mij over- komen was, zou ik de geheele vervloekte omgeving hebben laten arresteeren, dat be- zweer ik je". ,,Ik zal de zaak in handen van de politie stellen", zei Maurice. „Zou je denken, dat je die twee kerels kan herkennen?" Ik zou graag ja gezegd hebben, alleen maar, om de uitwerking op zijn gelaat te zien, maar ik bedacht, dat het een beetje gevaar- lijk was, dit te beweren, met het oog op een onvermijdelijke aanraking met de politie. „I.k zou er niet op durven zweren", zei ik, Douwe Egberts Echte friesche Heereu-Baai en Baai-Tabak. NederUuds geurigste pyptabak. (lag. Med.) derswoningen. Zij is in die richting werkzaam en op het platteland worden inderdaad goed koope woningen gebouwd. Op de huren van particuliere woningen kan de regeering niet rechtstreeks invloed oefe- nen; wel kan gezegd worden, dat een huur- daling in gang is, maar deze gaat, ook naar het oordeel der regeering te langzaam. DE NOODTOESTAND IN HET HOTEL-. CAF6- EN RESTAUR A NTBEDRIJF. Naar gemeld wordt, heeft als gevolg van financieele moeilijkheden het bekende cafe restaurant .Trianon" aan het Leidscheplein te Amsterdam zijn deuren gesloten. Het ongeveer uit 50 personen bestaande personeel, van wie verschillende van de op richting in 1912 bij dit bedrijf werkzaam wa ren, is hierdoor werkloos geworden. De directeur van ..Trianon", de heer Th. Meerman, die mede door zijn bestuursfunetie bij „Horecaf", in het cafe- en restauranfBe- drijf veel bekendheid geniet, deelde het vol- gende mede: De hooge lasten, die op het be drijf rusten, kunnen niet meer worden opge- bracht. In de jongste te Amsterdam gehou- den bestuursvergadering van Horecaf is reeds naar voren gebracht, hoe ontstellend groot de noodtoestand in het hotel-, cafe- en res- taurantbedrijf is. Nadat de bond reeds jarenlang achter de schermen heeft gestreden, om verlaging te krijgen, valt er bij de autoriteiten niets te bereiken. Het lot van Trianon" bedreigt ook vele andere zaken, die alleen nog een wisselvallig bestaan leiden bij de gratie van hun leveran- ciers. DE TOESTAND VAN HANDEL EN NIJVERHEID IN HET ZUIDEN. De Noord-Brabantsche en Limburgsche Kamers van Koophandel hefbben zich met een adres tot den raad van Ministers gewend, naar ,,maar die hulpvaardige vreemdeling uit „de Ploeg", zal 't wel kunnen. Hij zag hen beter dan ik". Dit zou, dacht ik, zonder Billy te compro- mitteeren, Maurice op z'n minst een onaange- naam kwartiertje bezorgen. ,,Nu, ik vindt het schandelijk", barstte Vane los, ,,meer dan schandelijk. 't Is alle- maal de schuld van de regeering, die de ver schillende klassen tegen elkaar opzet. Als het mij te doen stond, schoot ik ze alien zonder uitzondering neer". Het was mij niet geheel duidelijk, wie de denkbeeldige slachtoffers van Sir George wa ren, doch zijn opvatting- kwam mij nogal redelijk voor. ,,Missehien zou het wel die voorkeur ver- diengn, er vanavond niet verder over te spre ken", stelde ik voor. „Ik vindt het niet noodig, om voor een hoed het geheele huis in rep en roer te brengen". Het gelaat van Maurice verhelderde eenigs zins. „Je hebt gelijk, Stuart", zei hij. ,,De dames- zouden er maar zenuwachtig van worden. Wij zullen morgenochtend direct naar Woodford gaan en met den commissaris spreken. Ik zal zorgen, dat die schurken opgespoord wor den, reken daar vast op". Met deze gerust.stellende verzekering, gin gen wij van elkaar, om ons voor het diner te kleeden. De maaltijd en ook het overige gedeelte van den avond ging aangenaatm voorbij. Lady Baradell en Miss York waren zeer spraakzaam en plaagden ons met onze karige gevulde weitasschen, welke het resul tant waren van onze grootsch opgezette expeditie en die slechts drie eenden bevatten. Ik had wel eens willen weten, wat zij ge zegd zouden hebben als zij geweten hadden. welke buit er mogelijk nog bovendien thuis- gebracht had kunnen worden. Ik ging vroeg naar bed en voor de variatie bracht ik een nacht zonder avonturen door. Ik was zoo gewoon geraakt, aan onderhou- dene schoone vrouwen en schermutselende moordenaars, dat ik mij werkelijk verwaar- loosd gevoelde. (Wordt vervolgd. l k t E E I- t- 1., .3. ;.s. er, Bn, is le; th; st- IT. LL, SM- ser, kg. zer, dig. zer, fos- kg.,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 1