Sport Gemengde Berichten IJZENDIJKE. WALSOORDEN. VOETBAL. WIELRENNEN. RECHTSZAKEN. VIER DOODEN BIJ EEN AUTOBUS- ONGELUK. Coralte voor veilig auto-verkeer. Het Oomit<5 van Actie ter bevordering van vieilig verkeer langs bet kanaal van Ter Neu- zen tot aan de BelgisChe grens bij Selzaete had Vrijdag 1.1. een vergadering belegd in Hotel Rotterdam. Veracbillende autobszitters badden aan dezen oproep geboor gegeven, zoodat de Voor- zitter, de beer Oolsen, kon verklaren, dat by over de opkomst van belangstellenden zijn te- vredenhedd mocbt ultspreken. Over bet doel, dat zich dit Comite voorstelt te bereiken, behoeft, waar dit reeds bij andere gelegenbeden ter kennis van bet publiek is giebracbt, thans niet meer uitgeweid te wor- den. I>e voorzitter sprak zijn genoegdoening uit over bet feit, dat de heer Hendiikse, Burge- meestei van Westdorpe, bereid gevonden was ■in bet Com: te zitting te nemen. De wenschelijkheid werd betoogd, om nog twee leden in het Comite aan te wijzen edn voor Sas van Gent en den voor Westdorpe. -Door de vergadering werden de heeren A. Vernaeve en Markusse als zoodanig aange- ■wezen. Er werden verscbillende plannen besproken om bet verkeer langs het kanaal, vooral by gladheid en mist, tot het kleinst mogelijke risico te beperken. Drie versohdllende manderen om daartoe te geraken werden geoppend: een dam van onge- veer 60 c.M. hoogte, een muurtje van beton of een afrastering met betonpalen, onderling ver- bonden door ijzeren buizen. De beer Hendrikse deelde mede, dat bij voor wat zijn gemeente betreft, zou tracbten te bevorderen, dat, bij goedkeuring van Water staat bij wijze van werkverschaffing door de Westdorpscbe werkloozen een dammetje kon worden aangelegd. De gemeente Westdorpe geeft n.l. thans jaarlijks ongeveer 4000 aan ateun uit, waarvoor dan dit productief werk zou worden uitgevoerd. Aangezien de uitvoering van een beton- muurtje over een lengte van 15 K.M. te veel geld zou kosten, werd voorloopig daarvan af- gezien. Het meest voelden de aanwezigen voor bet plaatsen van betonpalen, waarmee Waterstaat zich blijkbaar volgens uitlatingen ter plaatse, gaarne zou vereenigen. Dit werk zou ecbter tocb nog op ongeveer 15.000 te staan komen, hetgeen verkregen moest worden uit bijdragen der drie betrok- ken gemeenten de provincie en bet rijk. Ten slotte wordt men bet eens over bet Bestuursvoorstel om bij Waterstaat het plan van een aarden wal aanhangig te maken. Mocbt men daarin echter niet slagen, dan zal naderhand in een nieuw daartoe op te roe- pen vergadering met andere voorstellen voor den dag gekomen worden. Nu de zaak eemnaal aan bet rollen gebracbt is, blijft de belangstellende autobezitters niets anders over dan rustig den uitslag der bespre- kingen af te wacbten. Voor de belanghebbenden is het te hopen, dat een definitieve regeling niet ad calendas graecas worde uitgesteld. Want aan deze kwestie zitten, en daar is op de betreffende bijeenkomsten o.i. niet op gewezen, twee kanten n.l. een moreelen en een juridiscben, waarop we ons voorstellen nader te zullen terugkomen. Onderscheiding. Onize vroegere stadgenoot de heer Arnold Wauters, consul van Luxemburg te Amster dam werd benoemd tot Ridder in de Orde van de Eikenkroon van Luxemburg. Vrfldagavond werd albier een vergadering gehoudien vanwege de Vereeniging Ziekenhuis- verpleging in Zeeuwsch-Vlaanderen. De beer J. A. Meertens uit Ter Neuzen, zette doel en werking uiteen en daarop volgde een geani- meerdie discussie. Aan bet eind der vergade ring konden een 20-tal leden geboekt worden. In idiezelfde week werd contact gezocbt en verkregen te Hoofdplaat en te Breskens. Bin- nenkort zullen in die drie plaatsen weder- om vergaderingen worden gehouden, waarna zal getracht worden aldaar afdeelingen op te richten. Wordt eenzelfde succes verkregen als op andere plaatsen dan zullen weldra in West Zeeuwsch-Vlaanderen 7 afdeelingen tot stand zijn gekomen. Rustig doch onafgebroken gaat bet wenk voort tot mettertijd alle plaatsen in Oost- en West Zeeuwsch-Vlaanderen zich zullen aan- aluiten aan deze nuttige Vereeniging. Zaterdagavond kon de ,,Koningin Wilhel- mina" die om 6.15 uur van Hansweert ver- trok en om 6.45 uur albier moest aankomen, door den storm niet aan den steiger komen, en keerde de boot daarop naar Hansweert terug. Den laatsten dienst werd weder nor- unaai uitgevoerd, daar de wind toen veel ver- minderd was en oak het water inmiddels was gezakt. Voor de passagiers was het inmiddels een minder prettige reis, daar de ,,Koningin Wilbelmina" op de Schelde geducbt dobberde, en zij nu de tocbt tweemaal moesten maken. Ook voor de passagiers die met de tram te 6.45 albier aankwamen, was bet een teleur- stelling dat de boot zonder te hebben aange legd weer terugvoer en zij nu tot 8.45 uur moesten wachten, waardoor natuurlijk zij die in de richting van Roosendaal verder moesten, geen aansluiting meer badden. Een der passagiers eischte nu van den con- 'ducteur der tram zijn reisgeld terug en kon de conducteur dezen passagier met moeite aan bet verstand brengen dat hiervan natuur- Ijjk geen sprake kon zijn. De passagier verkondigde de eigenaardige meening, dat de tram had te zorgen dat de boot een goede aansluiting verzekerde. Hoe zou deze man bij mist zjjn woede kun- nen lucbten, maar dat hp het dan doet niet tegen den correct optredenden conducteur der tram of wellicht tegen den kapitein van de boot, doch tegen de elementen. Als bij op reis ■is mag het niet voorkomen dat stormweer of mist zijn tocht vertraagt. 2e klasse A. TSCZeelandia BredaDe Baronie 1—0 1—1 UITSLAGEN VAN ZONDAG. K. N. V. B. Afd. IV. le klasse. doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Middelburg 12 10 1 1 21 39—15 Vlissingen 13 9 2 2 20 37—14 TSC 12 7 1 4 15 30—23 DOSKO 10 5 4 1 14 19—13 De Baronie 14 6 1 7 13 36—38 Temguzen 11 5 6 10 28—33 RBC 13 3 3 7 9 2433 Breda 15 3 3 9 9 24—41 Zeelandia 13 3 2 8 8 20—35 Alliance 13 1 5 7 7 22—34 NOADEindhoven 3—2 LONGA—NAC 2—3 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. PSV 14 10 3 1 23 37—14 NAC 14 9 4 1 22 45—24 Juliana 14 6 4 4 16 27—25 BVV 14 7 2 5 16 32—34 Eindhoven 16 6 2 8 14 31—36 NOAD 14 5 2 7 12 28—33 LONGA 14 4 4 6 12 27—34 MVV 15 3 5 7 11 21—22 Bleijerheide 13 3 3 7 9 16—25 Wdllem n 14 2 3 9 7 14—33 3e klasse A. 0—1 7—2 VlissingenDe Zeeuwen HulstSluiskil doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Axel 13 9 1 3 19 5819 De Zeeuwen 13 7 3 3 17 2216 Breskens 12 8 4 16 3631 Hulst 11 7 1 3 15 23—16 Temeuzen 2 13 5 2 6 12 2027 Vlissingen 2 11 4 2 5 10 2118 Sluiskil 13 5 8 10 2238 Hoofdplaat 12 2 10 4 1327 Oranje 10 2 1 7 3 1440 Oranje twee pun ten in mindering we- gens staken wedstrijd OranjeDe Zeeuwen. (In bovenstaand staatje is ook verwerkt de in het begin der competitie gestaakte wed strijd OranjeDe Zeeuwen. De stand was toen 11 en die wordt nu als uitslag aange- nomen, tenzjj het moest blijken, dat De Zeeu wen daardoor gedupeerd zou zijn. Moest n.l. deze vereeniging door dit gelijk spel zich even- tueel de kans op het kampioenscbap zien ont- gaan, dan moet de wedstrijd overgespeeld worden op bet Zeeuwen-terrein. Verder heeft Oranje voor dit geval oak twee verliespunten gekregen.) 3e klasse B. GoesZierikzee 2—0 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Goes 13 11 1 1 23 49—8 Zierikzee 12 7 2 3 16 39—18 RCS 11 6 1 4 13 35—24 Middelburg 2 12 6 6 12 31—32 Zeelandia 2 10 5 5 10 22—36 Z. Boys 9 4 1 4 9 16—15 Goesche Boys 9 1 1 7 3 9—32 Hansweert 9 9 7—39 DE VVEDSTRIJDEN. EERSTE KLASSE. Regen, sneeuw, hagel en vorst waren oor- zaak, dat gister een groot aantal terreinen zich in zoo'n desolaten toestand bevonden, dat zij onibespeelbaar moesten worden ver- klaard. Ook het Zuiden kreeg hierbij haar part en in de Eerste klasse gingen maar twee wedstrijden door. Twee wedstrijden die ecbter belangrijk waren voor kop en staart in de ranglijst. NOAD, dat Eindhoven op bezoek had, weerde zich dapper en kwam met een 32 overwinning uit bet strijdperk. Deze Tilburgsche vereeniging, die wekenlang onder- aan heeft gebengeld, heeft zich nu aardig op- gewerkt en staat reeds vijf punten voor op Wdllem II, een aantal, dat wel voldoende zal zijn, om de degradatdekansen te ontwijken. De tweede wedstrijd was de ontmoeting tus- schen LONGA en NAC. Het was voor de NAC-ers een gevaarlijke klip die zij te om- zeilen badden, maar het is hen tocb met suc ces gelukt. Met 32 namen zij beide punten in besJag. De Bredasohe witbemden staan thans, bij een gelijk aantal wedstrijden, e6n punt acbter op PSV, zoodat zij, met nog vier te spelen wedstrijden, nog een mooie kans be- houden. TWEEDE KLASSE. Ook in deze klasse was de oogst zeer mager. BredaDe Baronie. 11. In deze plaatselijke ontmoeting hebben de elftallen de punten gedeeld. A1 heeft dan de ontvangende vereeniging de overwinning niet kunnen behalen, het edne puntje dat zij nu in de wacht sleepten kan bij den eindstand den doorslag geven. Breda, dat begreep wat er op het spel stond, speelde een vinnige partij. Toch kwam de rust met 10 voor De Baronie. In de tweede belft was Breda weer de sterk- ste. Toch gelukte het haar slechts het tegen- punt te krijgen door een fout van den keeper harer tegenpartij. TSC—Zeelandia. 10. Wederom hebben de Zeelandianen een wed strijd met een oneven goal verloren. Deze uit slag hebben zij grootendeels te danken aan het goede spel harer achterhoede, waarin vooral de keeper in goeden vorm was. Hoe TSC ook zwoegde, het acbterstel der Middel- burgers was ongenaakbaar en men dacht reeds aan een puntloozen uitslag, totdat enkele minuten voor het einde de keeper moest zwichten voor een hard .schot, dat aan de Oosterhouters de overwinning bracht. DERDE KLASSE. Vlissingen 2De Zeeuwen 01. Be wedstrijd tusschen de reserves van Vlis singen en De Zeeuwen is geeindigd in een 10-overwinning voor De Zeeuwen, die daar- mede hun kansje op het kampioenschap blij- ven behouden. Het pleit voor de zwartjes, dat zij, na een slecht begin, zidh nog zoo prachtig hebben opgewerkt. HulstSluiskil. 7—2. We hadden, gezien haar succes tegen Breskens, van Sluiskil een beter resultaat verwacht, dan een zoo groote nederlaag. Het blijikt dan ook dat men op de verrichtingen van dit elftal geen basis kan trekken. Bij de rust was de stand reeds 30. Toen in de tweede heft Sluiskil den stand op 31 had gebracbt, kwam 'Hulst weer los en regelmatig wist zjj haar score te verhoogen. Ook Hulst is nog niet kansloos voor de eer ste plaats. Het blijft in deze afdeeling wel een spannende race om den titel. TERNEUZENVLISSINGEN. 0—2. Voor dezen wedstrijd om den KNVB-beker was flinke belangstelling. Gezien het feit dat de winnende ploeg in de volgende ronde uit zal komen tegen PSV, de club die de beste kansen heeft voor het kampioenschap van de Zuidelijke Eerste Klasse, was te verwachten, dat beide elftallen alles er op zouden zetten om den kamp te wdnnen. Vlissingen had daarbij als bezoekende vereeniging het voor- deel aan een gelijk spel reeds genoeg te heb ben. Zij hebiben echter meer kunnen behalen en met een 20 overwinning zich voor de volgende ronde geklasseerd. Het is een wed strijd geweest waarbij de bezoekers volop konden genieten. Vooral de eerste helft was bijzonder spannend. Hoewel de thuisclub toen den straffen wind in het nadeel had, zat haar voorhoede toch herhaaldelijk voor het doel der gasten. Dank zij echter het prachtig werk van den doelverdediger der laatsten waarbij het hem meermalep aan het noodige geluk niet ontbrak zagen de roodzwarten geen kans in die periode van overwicht een doel- punt te maken. De leiding van den heer Mon- taan was bepaald slecht, herhaaldelijk waren zijn beslissingen er naast, terwijl ook veel on- bestraft bleef. Door beide partijen werd dan ook nog al eens tegen zijn beslissingen ge- ageerd. 'Het hielp echter niet zijn kijk op het spel te verlbeteren. De heer Montaan moet besiist een „off-day" hebben gehad, daar wij hem toch meermalen beter hebben zien leiden. Onze eindindruk van gisteren is, dat Vlissin gen van dit „arbiteren" voordeel heeft ge- noten. Nadat was afgetrapt ging de voorhoede van Temeuzen er reeds direct van door en werd de keeper van Vlissingen aan den tand ge- voeld. We kregen reeds direct een goeden in- druk van de talenten van dezen speler, want prachtig werd door hem het ingezonden schot gestopt. Als bij regelmaat kwamen de rood zwarten terug, en onophoudeiyk moest de doelverdediger ingrijpen. Steeds bleef hij ech ter in deze periode meester van het terrein en retoumeerde dan den bal naar zijn voor hoede. Deze kon het voor het grootste gedeelte niet verder brengen dan Van de Wege en Geensen, die resoluut zich er telkens tusschen wierpen. Een enkele maal kwam zij wel eens bij Dooms. Het spel van de *Vlissingers was dan echter zoo doonzichtig, dat hij geen moeilijk werk kreeg. Als bij een aanval Kouwijzer voor den Vlissingschen keeper komt, denken wij dat de thuisclub de leiding zal nemen, doch juist voor de lijn weet de keeper den bal nog weg te werken. Een van links doorgegeven bal dreigt achter te loopen. M. Riemens loopt echter door en weet het leder nog te bereiken. Tactisch geeft hij over naar den vrijstaanden Laurens, die geheel on- bedreigd zich voor het doel opstelt. Deze spe ler mist dan de kans van den dag. Hij had alien tijd den bal de noodige richting te geven, doch inplaats hiervan neemt hij hem ineens op den schoen en zijn schot gaat nu naast. Bij een schot van den linksbuiten van Vlissingen doet Dooms zeer gevaarlijk, door den bal weg te trappen. Als Kouwijzer eenmaal op doel schiet, juicht men reeds voor een doelpunt, de bal scheert echter de verkeerde kant van de paal. Wanneer de linksbinnen van Vlissingen het eens zal profbeeren, komt Geensen aange- stormd en trapt den bal corner. Of Temeuzen het met open of kort spel probeert, het gelukt haar niet den keeper der roodwitten te ver- schalken. Meermalen krijgt de laatste een applaus in ontvangst te nemen. We zien hem eens bij een schot den bal al vallende wegwer- ken. Nog voordat hij gelegenheid kreeg om op te staan, wordt zijn doel weer bestooktj de bal komt dan nog in zijn graaiende armen terecht. Zoo verstrijkt den tijd en als de scheidsrechter de rust aankondigt, is de stand nog steeds dubbel blank. Toch is men in het kamp der roodzwarten optimistisch, want nu zij den wind mede krij gen, denkt men dat zij wel doelpunten zullen maken. Wij voor ons zijn hiervan niet zoo overtuigd, daar een voorhoede tegen den wind toch beter haar samenspel kan ontplooien dan wanneer zij dit natuurelement tot steun heeft. In deze verwachting zijn wij niet teleurgesteld, want in de tweede helft was het spel van onze stadgenooten veel minder dan voor de rust. Spoedig nadat het spel is hervat ziet de scheidsrechter een ,,geheide" penalty voor het Vlissingendoel over het hoofd. Vlissingen komt nu meer voor doel, maar voorloopig weet de achterhoede van Temeuzen het gevaar te be- zweren. Ook de roodzwarten weten het niet verder te brengen dan de verdediging harer tegenpartij. Zoo zijn reeds weder twin tig mi nuten in de tweede helft verstreken, totdat dan door een fout van C. Riemens de linksibuiten van Vlissingen den bal goed voor kan geven en Van Peenen aan Dooms geen schijn van kans geeft. 01. Vlissingen heeft daardoor een nuttigen voor- sprong, daar haar tegenstanders nu reeds twee doelpunten moeten maken om kans te maken voor de volgende ronde. Toch is dit niet onmogelijk, daar in de 25 minuten dat nog gespeeld moet worden ailes nog mogelijk is. Een zesital minuten later wordt dan echter aan alle onzekerheid een einde gemaakt, als weder uit een voorzet van links het nogmaals Van Peenen is, die weet te scoren. 0—2. Voor alle zekerheid trekt Vlissingen dan eenige spelers in haar verdediging terug. Daar door Temeuzen in den resteerenden tijd het open aanvalsspel vaarwel wordt gezegd, en wij steeds een gepingel van het binnentrio zien, is het aantrekkelijke van het spel ge heel verdwenen. Een goed schot van Van den Eeckhout, dat buiten beredk van den kee per langs de verkeerde kant van de paal gaat, dient nog vermelding. Vijf minuten voor het einde neemt de scheidsrechter nog een van zijn belachelijke beslissingen, door, of- schoon er geen vuiltje aan de lucht is, aan Temeuzen een strafschop toe te kennen. Of het als protest bedoeld is tegen de leiding of wat dan ook, wij weten het niet, maar Temeu zen wenscht, zonderling genoeg, van deze ge legenheid am „een tegenpunt te maken geen gelbruik te maken, want Hamelink tikt met een zacht roldertje den bal naar den keeper. Spoedig daarop wordt het einde aange- kondigd. GOES KAMPIOEN. De eerste gegadigde om een plaats in de Tweede Klasse A is bekend. Door haar over- winning op Zierikzee heeft Goes zich onbe- reikbaar geklasseerd in de 3e klasse B, zoodat zij een gooi naar de promo tie mag doen. Ge zien echter haar spel moeten wij betwijfelen of zij succes zal behalen. ROLKOEKS TE BOSCHKAPELLE. Naar men ons meldt, had de Zaterdag te Boschkapelle gehouden rolkoers van wege de rennersvereeniging ,,Trap Door" alhier gehou den, den volgenden uitslag: Tijdrijden over 1 K.M. (1000 M.): Eekman 52,4 sec., Hermans 55,4 sec., Vain Driel 56 sec., Dooms 57,2 sec., Defeiber 59,2 sec., Steketee, geen tijd opgegevem. Tijdrijden over 1 ronde (250 M.): Eekman 11,8 sec., Van Driel 12 sec., Hermans 12 sec., Dooms 12,4 sec., Defeber 12,6 sec., Steketee 13 sec. Achtervolging over 4 ronden (1000 M.) Eekman wint met 10,5 meter op Hermans; Defeber wint met 15 meter op Van Driel; Dooms wint met 125 meter op Steketee. Eek man wint met 200 meter op Defeber; Dooms wint met 20 meter op Eekman. Eerste Dooms, 2e Eekman, 3e Defeber, 4e Hermans, 5e Van Driel, 6e Steketee. POGING TOT DOODSLAG SUBS. ZWARE MISHANDELING. Over een geldkwestie ontstond op 28 November 1.1. te Clinge ruzie tusschen den koopman H. te St. Jansteen en den landlbou- wer B., wonende te Clinge. Ten slotte werd er gedreigd en ging de landbouwer B. in diens woning. Eenige oogemblikken later hoorde 'H. opeens een schot vallen en vielen glas- scherven naast hem op den grond. Direct daarop voelde H. pijn in een zijner beenen, en wilde thans het erf van B. wel verlaten. On- der het wegloopen hoorde hij nog een schot vallen. By de marechaussde werd aangifte van het voorgevallene gedaan, deze stelde een onderzoek in en maakte proces-verbaal op. Vrydag had zich, biijkens het verslag der VI. Crt., wegens poging tot doodslag subs. 1 zware mishandeiing, voor de Rechtibank te Middelburg te verantwoorden de landbouwer J. H. B., oud 34 j., wonende te Clinge. Dr. De Gier, arts te Hulst, als getuige ge- hoord, verklaarde den kogel te hebben willen verwijderen, doch dit is niet gelukt, deze zit thans boven de heup van den getroffene Her- reweyers. De getuige Herreweyers verklaarde op vootmelden datum op het erf van verdachte te zijn geweest en beweerde nog geld van B. te moeten hebben. Op een vraag van den President aan getuige of hij niet gezegd heeft: „als je myn geld niet geeft steek ik je kapot", antwoordde getuige ontkennend, er aan toe- voegende, dat er niets bijzonders is voorgeval- len. De President vindt dit ombegrijpeiyk. Ge tuige verklaarde 18 dagen in het ziekenhuis te hebben gelegen, heeft thans nog pyn by de heup en kan moeilijk loopen. Getuige meent door het tweede geloste schot te zijn getroffen. De vrouw van verdachte verklaarde, dat getuige H. op den bewustem dag bij hen kwam en aan haar man om geld vroeg, waarbij het nogal heftig toeging. H. uitte o.a. de woor- den: „ik moet geld hebben anders schiet ik jullie allemaal kapot". Toen haar man naar binnen ging en kort daarop weer terugkwam schoot hij twee keer en hep H. weg. Van een derde sohot weet getuige niets, en ze wist ook niet dat H. geraakt was. Haar man was niet opgewonden. President: Dat moet toch wel. De getuige Poorter, reed op het oogenblik van de schietpartij met zijn vrouw de hofstede van verdachte B. voorby. Flotseling hoorden zij drie schoten vallen en kwam Herreweyers op hen toegeloopen, met zijn hand op de plek, waar hij geraakt was en waar hij bloedde, zeggende: B. heeft my raak geschoten". De getuige k decharge Groeneveld, opper- wachtmeester te Nieuw-Namen, verklaarde dat verdachte hem had medegedeeld, dat hy in bukkende houding op H. heeft geschoten. Verdachte door den President ondervraagd, erkent geschoten te hebben, omdat H. hem bedreigde, toen hij hem zeide dat hij hem geen gelid sehuldig was en hij ook niet zou betalen. Herreweyers zeide toen: „dan schiet ik je kapot". Verdaohte's vrouw kwam er toen by, en deze heeft alles meegemaakt. Verdachte is toen naar binnen gegaan, zeggende: ,,Ik zal je geld halen". Hy heeft toen echter het pistool gehaald en heeft daarmede 3 maal ge schoten met het bekende gevolg. President tot verdachte: Van dat derde schot begrijp ik niets, want bij het tweede heb je je tegenstander al geraakt en deze liep toen weg. Dat derde schot lykt dus naar niets. Bovendien mag je dat pistool niet in je huis hebben, waar het geladen in je kast ligt en dan schiet je er maar direct mee op een mensch. 't Is toch kras. Verdachte: De man wilde een ruit inslaan. President: En moet je daarvoor dan iernand bijna dood schieten? Was je opgewonden? Verdachte: Neen, mynheer. President: Dat maakt de zaak nog erger. En als je hem nu eens doodgeschoten had Verdachte: Ik wou hem onschadelijk maken. De Officier van Justitie aan het woord komende, acht de poging tot doodslag niet be- wezen, wel de poging tot zware mishandeiing. Schieten was hier heelemaal niet noodig. Hy eischt een gevangenisstraf van 6 maanden voorwaardelijk en een geldboete van f 100 of 20 dagen hechtends. De verdediger van verdachte, Mr. Lambooy, zegt dat in de poging tot doodslag een schakel ont'breekt, en hij acht de verklaringen van H. zoo omwaarschijnlijk, dat het het beste is daar op maar niet verder in te gaan. Meer waarde hechtte hy aan de mededeelingen van ver dachte zelf. Verdediger kent dezen man sinds geruimen tyd als een behoorlijk mensch en hij staat uitstekend bekend. Pleiter doet een beroep op noodweer. H. ging heftig te keer en dreigde verdachte zelf dood te zullen schie ten. Verdachte begreep dat dit emst was en heeft toen zelf e'en wapen gehaald met het bekende gevolg. Verdachte woont heelemaal alleen. Hij heeft opzettelijk laag geschoten en dus niet met de bedoeling om te raken. Op grand van een en ander drdngt pleiter op clementie aan en refereert zich overigens aan het oordeel van de Rechtbank. INBRAAK. Zaterdagnacht is inbraak gepleegd in het kantoor van den houthamdel der firma Den Bouwmeester, Borsius Van der Leije aan den Kousteenschen dijk te Middelburg. De in- brekers zijn binnengekomen door het open- schuiven van een raam. Op het kantoor werd een bureau geforceerd, waarin evenwel geen geldswaarden aanwezig waren. De brandkast bleek onaangeroerd. De dieven hebben dus niet veel succes gehad, daar niets wordt ver- mist. De politie heeft de zaak in onderzoek. DE SOHIETPARTIJ IN DE DELISTRAAT TE ROTTERDAM. Op den avond van 16 December is in de Delistraat te Rotterdam een Chinees door een anderen Chinees neergeschoten. Het slacht- offer de 36jarige Bo Teng Soi werd zwaar ge- wond naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebraeht, waar zyn toestand den eersten tyd hope-loos bleef. Den dag na den aanslag hield de politie als verdachte aan, den 22jarigen Chinees Weng Chin. Aanwijzingen van de vrouw van het slaohtoffer hadden op hem de aandacht ge vestigd. Dadelijk heeft de politie toen, vreezende dat het slaohtoffer aan zyn wonden zou bezwyken den gearresteerde met hem in het ziekenhuis geconfronteerd. Pertinent herkemde Bo Teng Soi in hem den dader. Voor alle zekerheid heeft men een paar dagen later de confronta- tie herhaald, dumaal in tegenwoordigheid van den officier van justitie en den rechter-com missaris. Opnieuw wees de getroffene in den arrestant den dader aan. Langzaam aan is de getroffen Chinees herstelt en daanmee kwam er een verandering in zgn houding tegenover verdachte. Thans is Bo Teng Soi genezen uit het zie kenhuis ontslagen en onmiddeliyk heeft hij zijn uitsluitend mondeling verklaring in het ziekenhuis afgelegd herroepen. W. Ch. is vol gens hem thans volstrekt niet de man, die hem had neergeschoten. Over zijn in het ziekenhuis eenige malen herhaalde verklaringen, de eer ste dagen na de schietpartij, zegt hy niets te kunnen herinneren. Het gevolg is geweest, dat de politie en justitie thans geen voldoende aanwijzingen tegen W. Ch. hebben, zoodat men hem op vrye voeten heeft moeten laten. ZIJN GEBIT INGESLIKT. De heer v. E. te Velddriel slikte per onge luk zijn kunstgebit in. Geneeskundige hulp werd onmiddellijk ingeroepen, doch men slaag- de er niet in het gebit te verwijderen. Zijn toestand was niet zonder gevaar. BESCHERMDE VOGEES. Het was de Haaksbergsche politie ter oore gekomen, dat in den laatsten tyd in de buurt- schap Buurse herhaaldelijk bescherlmde vogels bemachtigd werden. Dit geschiedde dan veelal aldus, dat men er op lette, waar de dderen ge- regeld plachten neer te striken, en men dan op die plaatsen klemmen opstelde. De ryks- veldwaohter K. van Houten en de gemeente- veldwachter H. Lucas hebben een onderzoek ingesteld, dat niet zonder resultaat is geble- ven. Niet minder dan een twaalftai vogels, te weten 3 katuilen, 1 steenuil, 3 torenuilen, 1 specht, 2 donker- en 2 lichtbruine buizerds, alsmede 1 valk, zijn bij het onderzoek in be- slag genomen. Alle beesten, op een na, waren opgezet. Tegen verschillende personen is pro- ces-verbaal opgemaakt, hetzy ter zake van het vangen, dan wel het vervoeren of afleveren van beschermde vogels. Buitendien zijn een drietal vogelklemmen in beslag genomen. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Te Tilburg is de 53jarige voerman C. Ver- schure bij het waterscheppen voor zyn paard voorover in het Wilhelminakanaal by de Ko- ningshoeven gevallen. Toen men te hulp snel- de en de drenkeling uit het water haalde, ble- ken de levensgeesten reeds geweken. Het lgk van het slaohtoffer is naar het St. Elisabeths- ziekenhuis gebraeht. AUTO TE WATER GEKEDEN. Op onverklaarbare wijze is te Hoogezand een personenauuto in het Winsohoterdiep ge- reden. Van de inzittenden is de bestuurder Reinder Bronda, uit Winschoten, verdronken. zyn moeder werd gered. HAAR MAN VERGIFTIGD? Te Aalsmeer heeft de gemeentepolitie een vrouw gearresteerd, die er van verdacht wordt haar man te hebben willen vergiftigen. De man, die asthmatisch is en daartegen krui- den gebruikte, beweert, dat hieraan een zeker vergift is toegevoegd. Het echtpaar is bijna 39 jaar getrouwd en verdachte biyft tot heden halsstarrig ontkennen. De vrouw is ter beschikking gesteld van den officier van juustitie te Haarlem. SMOKKELARIJ VAN SPHtlTUS. Te Roermond hebben de ambtenaren den be- ruchten Zuid-Limburgschen smokkelaar F. H. uit Rimburg, die daar met zijn auto passeerde, aangehouden. Het bleek, dat hij in een reser voir onder de carosserie 40 liter spiritus ver- voerde, onder de motorkap waren 60 liter ver- stopt. Auto en smokkelwaa zijn in beslag ge nomen. Tegen H. werd proces-verbaal opge maakt. SCHIPBREUK VAN DE „MOHAWK". Het Amerikaansche stoomr lip Mohawk" is tengevolge van een aanvaring met het Noorsche stoomschip .Talisman" by de kust van New-Yersey gezonken. Dit scheepsonge- val heeft het verlies van een aantal menschen- levens tengevolge gehad. Overlevenden deelen mede, dat tal van opvarenden by de aanvaring in hun kooien verpletterd zyn. De kapitein van de ..Talisman" stelt de ka pitein van de Amerikaansche stoomboot ver- antwoordelijk voor de ramp, daar deze plotse- ling dwars voor de ..Talisman" draaide. Een der overlevende matrozen van de „Mohawk" verklaarde dat het roer op het oogenblik der catastrofe ophield te functionneeren. Twee man werden naar de machinekamer gezonden om dit met de hand te doen, doch alvorens z die order konden uitvoeren had de botsing plaats. De ..Talisman" bekwam slechts lichte schade, doch de boeg van de Mohawk" werd geheel ingedrukt. Het schip maakte door het binnenstroomende water al spoedig slagzy, en dit was oorzaak dat, hoewel men aanstonda was begonnen met het strijken der booten, eenige nog ontijdig moesten worden losgesne- den, om het gevaar te ontgaan dat ze met het zinkende stoomschip zouden worden meege- trokken. De kapitein van den „Mohawk", Joseph Wood, is met zgn stoomschip in het water verzonken. Het reddingswerk werd ook zeer belemmerd door de strenge vorst, die het dek van het schip met een yslaag bedekte. In de booten vroren herhaaldeiyk de riemen vast. Toen het schip zonk, bevonden zich nog een 40-tal pas sagiers aan dek. Het meerendeel der geredden is te New- York aangekomen met bevroren handen en ooren. De overlevenden prijzen den moed der bemanning en verklaren dat aan boord geen paniek ontstaan is. Er waren biijkens het laatste berioht een 30-tal lijken geborgen. DE „SMEERK.AAS-PROFEET". De geheime staatspolitie heeft de secte- Weissenberg, ook genaamd ,,Evangelische Jo- hanneskerk volgens de Openbaring", voor ge heel Pruisen verboden is. Het vermogen van de secte is in beslag genomen. Het verbod is een gevolg van het feit, dat de secte-Weissenberg onder den dekmantel van godsdienstige handelingen spiritistische sdances organiseerd, waarby de geesten van bekende Duitschers werden opgeroepen, die dan gewoonlijk voor de secte van Meister Jo seph Weissenberg propaganda maakten. Weissenberg is nu 80 jaar en het is meer dan 40 jaar geleden, dat hij eertyds een timmermansknecht als profeet naam begon te maken. Hij attakeerde zoowel den keizer als den Paus met een zeker soort onpartydig- heid en hij heeft tientallen processen moeten voeren en altijd met goed gevolg. Een deel van zijn succes dankte hy aan zyn genezing- door-gebel-methoden, waarbij hy de onder den naam van Quark" bekende zachte witte kaas, op wonden of plekken, die pyn veroorzaakten, smeerde. Zijn aanhangers hadden in elk geval het volste vertrouwen in hem (al werden ze dan soms waanzinnig) en eenige millioenen mark zyn door Weissenberg's handen gegaan, waar voor hij evenwel de kolonie Friedenstadt by Potsdam gesticht heeft, die een eigen school, museum en brandweer en natuurlijk ook een kerk bezit, welke laatste alle Zondagen door honderden Berlijners bezocht werd. In het' verbodsbesluit wordt de hoop uitge- sproken, dat „de volgelingen van de smeer- kaas-profeet" door dit openiyk verbod van hun dwaas fanatisme genezen zullen worden. GEVAARLIJKE BANDIETEN GEARRESTEERD. De politie heeft kans gezien een der ge- vaarlijkste gangsters van het Oosten van New-York, Robert Mais, met zyn geheele bende van vqf desperado's te omsingelen en te arresteeren zander dat een schot gelost werd. Bij het plaatsje Saching is een autobus op een gladden weg aan het slingeren geraakt, en in een 30 meter diepen afgrond gestort. Vier passagiers werden op slag gedood, terwjjl de overige passagiers en de bestuurder zwaar gewond werden.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 3