ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Meem 'n "AKKERTJE No. 9252 VRIJDAG 25 JANUARI 1935 75e Jaargang Binnenland EERSTE BLAD TER NEUZEN, 25 JANUARI 1935. VEREENIGING VOOB VOLKENBOND EN VBEDE. HOEK. AXEL. uil zoo'n nieuw handig zakdoosje bij Gevaite kou, Griep, Inf uenza. HONTENISSE. NEUZENSCHE COURANT 4.BONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen .1 per post 1,55 per 3 maanden - By voorultbetaling fr. per post 5,60 per jaar - BeltrW en Amerika 2,-, overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post - Abonnementen voor het buitenland aUeen bij vooruitbetaling. UtgeefsterKtrma P. J. VAM DE SANDE GIBO 38160 TELEFOON No. 25 ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,25 Ri.F.TNir ADVEBTENTIeNper 5 regels 50 cent by voorultbetaling. Grootere letters en clichd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien by regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Intending van advertentien liefst 6dn dag voor de ultgave. DIT BEAD VERS CHI JNT IE DER EN MAANDAO-, WOENSDAG- EN VB1JDAGAV OND. Op verzoek van de Ned Visscberycentrale wordt het volgende beke^ gemaakt: BESLUIT van 19 December 1934 a°. 27 tot het ver- leenen van ontheffing van het bepaalde in artikel 3, lid 2. van het ConsumpUe-Garnalen- beshiit 1934 I. Wy WILHELMINA, by de gratie Gods, Koningin dev Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau, enz., enz., enz. Op de voordracht van Onzen Minister van Ecommische Zaken van 17 December 1934, n°, 24455, afd. Landbouw-Crisis-Aangelegen- heden Gelet op artikel 41, lid 1, der Landibouw- Grisiswet 1933 en op artikel 3, lid 2, van het Oonsumptie-Garnalenbesluit 1934 I; Hebben goedgevonden en verstaan: aan groothandelaren in gepelde consumptie- gamalen, welke geen bearyf als gamalen- pellerij uitoefenen, ontheffing te verleenen van het bepaalde in artikel 3, lid 2, van het Oonsumptie-Garnalenbesluit 1934 I, voor zoover het betreft het in den handel brengen van gepelde consumptie-gamalen, ten aanzien waarvan door hen ten genoegen van een door Onzen Minister aan te wijzen Crisis-organi- satie is aangetoond, dat zy deze op den dag- van bet in werking treden van voomoemd besluit voor eigen rekening in gepelden toe- stand in voorraad badden, onder voorwaarde, dat bedoelde groothandelaren zich jegens de Crisis-organisatie voomoemd verbonden heb ben om de betreffende gamalen niet te ver- koopen dan voor of boven de door Onzen Minister vast te stellen minimum-prijzen. Onze met de zaken van den landbouw be- laste Minister is belast met de uitvoering van dit besluit, hetwelk in de Nederlandsche Staatscourant zal worden geplaatst. 's-Gravenhage, 19 December 1934. WILHELMINA. Ter Neuzen, 25 Januari 1935. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Op verzoek van de Ned. Visscherijcentrale wordt het volgende bekend gemaakt: De Minister van Economische Zaken; Gelet op het Koninklijk besluit van 19 December 1934 n°. 27; Heeft goedgevonden: I. aan te wijzen als Crisis-organisatie, bedoeld in voomoemd besluit, die Stichting Nederlandsche Visscberycentrale, gevestigd te 's-Gravenhage; It. te bepalen, dat de minimum-prijs, be doeld in voomoemd besluit, zal bedragen voor het tijdvak, aanvangende den dag van het in werking treden dezer beschikking en eindigen- de op een door den Minister voomoemd vast te stellen datum, 0,92% per K.G., af pakhuis. 's-Gravenhage, 10 Januari 1935. Ter Neuzen, 25 Januari 1935. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLESecretaris. ONZE KONINGIN OP DE FIETS. Wanneer we onze Koningin in de Residentie op een autotochtje ontmoeten, aldus de „N. H. Crt.", is dat voor den Hagenaar een meer of minder gewone gebeurtenis. Ook haar rijtoeren te paard of haar wandelingen keeren regelmatig temg. Doch een fietstochtje is iets, wat weinigen nog zulien hebben gezien. Donderdagmid'dag om een uur of twaalf echter zagen we Hare Majesteit zich per rij- wiel door het Haagsche Bosch bewegen. In den grootsten eenvoud, gekleed in regenman- tel en regenhoed, reed zij over het z.g. Kerk pad in de richting van Huis ten Bosch. H. M. was slechts vergezeld van een hofdame. BADIOBEDE VAN MINISTER SLOTEMAJLER DE BBUINE. De minister van sociale zaken, prof. dr. J. R. Slotemalker de Bruijne zal Dinsdag 29 dezer van 20.05 tot 20.20 uur een radio-rede houden over: het stichten van een Nationaal Konin- gin-Moeder-Herdenkingsfonds uit welk fonds on- en minvermogenden zullen kunnen wor den gesteund als de tuberculose hen bedreigt. De uitzending zal over beide zenders ge- sehieden. OVERPEAATSING. By beschikking van den Minister van Finan- cien, is de ontvanger der directe belastingen en accijnzen alhier, de heer M. Noordijk, ver- plaatst naar Meppel en is verplaatst in ge- lyke be trekking de heer R. W. P. de Vries, van Medemblik naar Hulst. EEN DIESELTBAM. Naar we vememen wordt by wijze van proef een der rijtuigen van de Zeeuwsch- Vlaaimsche Tramiwegmaatschappij omgebouwd tot motoriwagen. Bedoeling is vlugger rijden en besparing op de exploitatiekosten. Deze motoriwagen zou in de eerste plaats bestemd worden voor de lijn Ter NeuzenBreskens. LEDENVEBGADEBING VOETBALVEBEEN. „TEBNEUZEN". De giisteravond door de voetbalvereeniging ,,Terneuizen" op de bovenzaal van ,,La belle vue" gehouden ledenvergaderinig, welke slechts matig was beizochit, had een bijzonder vlot ver- loop. Na het openingswoord van den voorzit- ter, den heer Reyerse, waarin het wel en wee van de vereeniging gedurende de verloopen maanden van het vereenigingsjaar werd ge- releveerd, en de door den secretaris, den heer Annot, uitgebrachte notulen van de in Juli gehouden jaarvergadering, kwam aan, de orde de verkiezing van twee bestuursleden, ter voorziening in bestaande vacatures. Nam an- ders zoo'n verkiezing zeer veel tijid in beslag, nu ging het van een leien dakje. De heeren H. Verhage en J. van den Broeke zagen bijna alle uitgelbrachte stemmen op zich vereenigd. Tcgelijk was hierimede de agenda afgewerkt en bij de daarop volgende rondvraag werden ook slechts enkele vragen gesteld. Zoo zagen we het dus gobeuren, dat de vergadering, die even voor half negen was begomnen, enkele minuten na negen uur reeds kon worden ge- sloten verklaard. Op de ledenvergadering der afd. Ter Neuzen van bovengenoemde vereeniging op Donder- dag j.l., welke gehouden werd in de bovenzaal van Cafe du Commerce, trad ads spreker op de heer Ir. G. Westerhof, over het onderwerp .Chemische industrie en oorlog". 'Spreker begon met te betogen, dat een con- trole op de chemische industrie feitelijk een onmogelijikheid is. Men denkt ibij deze chemi sche industrie in verband met de oorlog mis- schien het eerst aan gifgassen en explosie- stoffen en al kan niet ontkend worden, dat wat deze productie betreft de ohemisehe in dustrie groot belang heeft bij een oorlog, even- als de wapenindustrie voor het leveren van wapens, toch is naar sprekers meening het verfband niet zoo eenvoudig. De chemische industrie is een madht waarvan men de in- vloed op het economische en maatschappelijike leven misschien nog te weinig beseft. Spreker lichtte dit toe met eenige voorbeelden, zoo b.v. de vemietiglng van de indigo en meekrapcul- tuur in enkele jaren; het verband tusschen de verbouw van olienoctjes en zeep, kammen, boter, dynamiet, kunstzijde enz. Tenslotte wees spreker er op, dat voor den oorlog de chemische industrie van kleurstof- fen nagenoeg geheel in handen was van Duitschland, terwijl oji het oogeniblik de ove rige landen als Amerika, Engeland, Frankrijk, Italie en Japan met koortsadhtigen ijver wer- ken om het peil van Duitschland te bereiken, terwijl bovendien de wapenfabrikanten hun in- teresse in de chemische industrie niet verber- gen en deze krachtig steunen. Spreker acht de chemische industrie absoluut onmishaar in de tegeniwoordige samenleving. De mogeiijk- heden welke een bloeiende chetnische Indus trie in zich bergt zijn zoo tegenge^teld, bekeken van het standpunt van de welvaart van het menschdom, dat het geiwenseht is, maatregelen te nemen, welke een zelfvemieti- ging er van tegengaan. Vervoligens hield de edelachtbare heer Van Tienhoven, burgemeester van Hoek, een rede, waarin hij zijne indrakken van de stemming in het Saargebied weergaf. Aangezien deze rede in extenso opgenomen wordit in een vol- gend mummer van dit blad kunnen wij met deze venmelding volstaan. ONGEVAL. Aan boord van de te Sluiskil liggende sleep- boot Dagmar heeft een ongeval plaats gehad dat betrekkelijk nog goed afgeioopen is. Ten- gevolge vein een defect aan de stocmleiding kwamen beide beenen van den opvarende Van Gent in aanrakdng met de ontsnappende stoom, waardoor hij brandwonden kreeg. Geneeskimdiige hulp werd ingeroepen en na voorloopig verbonden te zijn, kon v. G. aan boord blijven. De sleepboot is inmiddeis ver- trokken. WA ABSCH U WIN G. Gisteravond zijn omstreeks half elf in de Grenuiaan twee rijwielen, staande voor de woningen van de heeren P. .C. d. D. en L. H., ontvreemd. Hiervan is aangifte bij de politic gedaan. mededeeld, dat op enkele plaatsen bij de po- litie de meening heeft postgevat, dat wind- buksen en in het algemeen luchtgeweren als vuuriwapenen in den zin van de Vuurwapen- wet 1919 zijn te besohouwen. Het Kon. besluit van 3 Januari 1933, dat op alanmpistolen en andere sportgelijke voorwerpen betrekking heeft schynt tot die onjuisite opvatting aan- leiding te hebben gegjven. Het standpunt van den minister ten aan- zien van de vraag of luchitbuksen en andere luchtgeweren als vuurwapenen zijn te he- schouwen, is geen andere dan die is neerge- legd in een circulaire van den minister van Justatie in 1920. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 13 tot en met 19 Januari zijn in onze provincie voorgekomen 11 geval- len van roodvonk, nl. 5 te Goes, 3 te Kapelle en 1 in ieder der gemeenten Colijnsplaat, St. Philipsland en Wissekerke en 1 geval van diphtherie te Poortvliet. UIT ZEE TERUGGEKEEBD. Tengevolge van het ruwe weder was het Engelsche stoomschip ,,Kyle Gorm" van Gent op weg naar Rotterdam op de reede van Vlissingen ten anker gegaan-. Het schip verspeelde hier echter een anker met ketting, waardoor het op drift geraakte. Men slaagde er in de haven van Ter Neuzen weder binnen te loopen. „INTREPM>E". De sleepboot ,,Intrepide" met het sleepschip „Neeltje" op sleeprtouw van Wessel naar Os- tende, heeft Donderdagochtend op de Wester- schel'de machineschade gekregen. Zij is door de sleepboot „Adja" opgepikt en naar Ter neuizen gesleept. „DRIE GEBBCEDERS". Het motorschip ,,Drie Gebroeders", geladen met ledige vaten van Gent naar Katwijk is Donderdagochtend tijdens dikken mist op de Molenplaat amhooggervaren en blijven zitten. Met opkomend water is het schip zonder as- sistentie vlotgekomen. Het heeft de reis voort- gezet. VU UBW APEN WET. De Commissaris der Koningin in Zeeland heeft aan de burgemeesters verzocht in het vervolg rekening te houden met de circulaire van den minister van justitie, waarbij deze Het district Oost Zeeuwsch-Vlaanderen van den Ned. Chr. Landarbeidersbond hield op Donderdag 24 Januari haar jaarvergadering op de GehoorzaaJ alhier. De vergadering werd dooi Jen districtsvoorzitter geopend door het laten zingen van Ps. 27 7, waama hij voorging in gebed en daarna een kort openings-" en welkomstwoord sprak. Hiema kreeg de secretaris de gelegenheid tot het lezen van zijn jaarverslag. Uit dit tot in de puntjes verzorgde verslag bleek o.m. dat het district momenteel ruim 600 leden telt, dat er activiteit is. doch ook dat verschiliende leden- vergaderingen der afdeeling beter bezocht konden gewocst zijn. Door een vriend van de afd. Ter Neuzen werd nu een voordracht ge houden getiteld: ..Vergeving". (Hiema sprak de heer A. Vingerling uit Goes, hoofdbestuurder, een rede uit, waarin hij wees op onze plicht, onze taak ook nu in crisis- tijd. Spr. spoort aan om niet te versagen, maar in t geloof voorwaarts, al is de toe- komst donker. 'Een vriend van de afd. Zaamslag hield een voordracht getiteld: „Krelis in dienst". Hierna werd gepauzeerd. Enkele coupletten van het hondslied werden gezongen, terwijl gsdienstige dameshaflden de aanwezigen van een kopje thee voonzagen. Na de pauze werd door een drietal jonge dames een samenspraak gehouden getiteld: „Als twee honden vechten om een been, dan loopt de derde er ras mee heen." Door den heer De Blaaij van Zaamslag werd nu een onderwerp geleverd: ,,Natuur, arbeid, kapitaal, de drie productiefactoren" Op de hem eigen wijze behandelde hij dit moeilijke, van studie getuigende onderwerp. Jammer, dat zoo'n referaat niet in bespreking kon komen vanwege de tij'd, daar het dan nog meer tot zijn recht zou komen. Nadat dioor de afd. Zaamslag nog iets is voorgedragen was het nogmaals pauze. Daarna werd door den beer Hamelink van Zaamslag een on derwerp gehouden over: ,,Naastenliefde". Aan de hand van de gelijikenis van den barmhar tigen Samaritaar. teekent hy verschiliende levensverhoudingen ook op het maatschappe lijk erf in dezen tij'd. De voorzitter hracht nu alien dank voor hun aanwezigheid, inzonderheid hen, die heb ben meegewerkt tot het slagen van dezen avond. Door den Districts-voorzdtter van Westelrjik-Zeeuiwsch-Vlaanderen werd nu een kort slotwoord gesproken, waama staande ge zongen werd de Avondzang: ,,'k Wil U, o God, mijn dank betalen". Hij gaat dan voor in gebed, waama de vergadering door den voor zitter werd gesloten. De Gehoorzaal was geheel gevuld met vrienden, tot zslfs uit >het land van Cadzand waren ze gekomen. Een vrouw uit Sluis ver- gezelde haar echtvriend op zijn verre reis naar Hoek. De afdeeling Hoek heeft haar waardigheid als gastvrouwe hoog gehouden en het district kan met genoegen op haar jaarvergadering terugzien. Openbare vergadering. Voor de eerste maal werd vanwege de N. S. B. Woensdagavond hier te Axel een open- hare vergadering gehouden. Deze door een 60 k 70tal personen bezochte bijeenkohist, welke plaats had op de bovenzaal van het hotel 's Lands Welvaren, stond onder leiding van den heer Lev. Hamelink uit Ter Neuzen, die vanaf het kwistig met N. S. B.-emblemen en vlaggen getooide podium de aanwezige ,,ka- meraden" en „volksgenooten" het welkom toeriep. De heer RoSkam uit Amsterdam, die als spreker was aangekondigd verkreeg daarop het woord tot het uiteenzetten van de begin- selen van deze nieuwe beweging die, naar hij zei, bezig is een wereldbeweging te worden. In een rede getiteld ,,het Nationaal Socialis ms contra den Staat" kreeg spreker daarop gelegenheid het standpunt en program van de N. S. B. nader te ontvouwen, waarbij hij wees op onze volksaard die geen oppervlakkige is maar waarin naar zijne meening diep in de ziel van ons volk verankerd liggen de ordinan- tien die in wezen het richtsnoer van de N. S. B. zijn. Dat men van zekere zijde de tegen- steliing ,,Fascdsme en Democratic" lanceert is een gevolg van een streven tot ophitsing van dien kant. Ook de tegenstelling „Fascisme of Christendom" welke men ter andere zijde voorgeeft sterk zoo niet allesheheerschend te zijn was z.i. valsch. Aan de hand van citaten van Dr. Kuijper en baron de Vos van Steen- wijik bewees hij den tegenzin die reeds 35 jaar en minder lang geleden tegen het tegenwoor- dige parlementaire stelsel bestond. Zoo ver- nietigend als de laatste over het tegenwoor- dige systeem spreekt en oordeelt hoort men het zelfs van onzen kant nog niet, zegt spr., en toch mag het oranje van ons in de hoofd- stad des lands niet vrij ontrold worden, ter wijl communisten en socialisten, die in het verkiezingsmanifest der anti-rev. partij bij de laatste verkiezingen nog voorgesteld werden als de emstigste ondermrjners van gezag en gezin mim baan wordt gemaakt op de straat en ook in allerlei betrekkingen etc. De alles omvattende nationaal socialistisohe wereld en levensbeweging zal ons volk weer doen zien den afstand die bestaat tusschen Schepper en schepsel tegen de verderfelijke invloeden dus van de heillooze Fransche revolutie die als uit- vloeisel heeft gehad de individueele liberale en goddelooze staat, die de tegenwoordige anti- revolutionairen zoo behagelijk vinden, getuige hetgeen de heer Colijn nog onlangs in de Tweede Kamer zeide, n.l. „dat het kabinet zich zoo homogeen gevoelde omdat men de groote heginselen had uitgebannen". Spreker rafelde dit verkiezingsprogram uiteen, waar van letterlijk niets was terecht gekomen dan f 280 millioen meer gemaakte schuld, 400.000 werkeloozen ea de wering vaji de goede va- derlanders van de N.S.B. uit staats- en prov. betrekkingen en burgerwacht. Spreker bewees met cijfers dat van elke f 100 opgebrachte be- lasting er 72 worden besteedt voor het regee- ringsapparaat. Op het oogenblik heeft Neder- land 6 milliard schuld en wij hollen steeds verder naar den ondergang. Van bezuiniging ook geen sprake in staat en in stad. Amster dam heeft 25.000 gemeenteaimbtenaren en ar- ibeiders. Het huidige „parasietendom" heeft den Staat al vijfmaal zooveel gekost als de heele wereldoorlog. Maar wie de Goden ver- derven willen slaan zy met blindheid. De heer Colijn kwam in 1923 met een saneeringsplan, maar dank zij de bonizen van het parlementa- risme met zijn doelloos gepraat en regeerings- onmacht is hij weggewerkt en thans holt men steeds verder op den weg naar het verderf af. Een kind kostte vroeger aan onderwijs 12, thans 70. Een student kost den Ned. Staat 80.000 en van het totale Staatsinkomen van 3% milliard gaat 2% milliard weg aan Staats- uitgaven. Spreker zal de laatste zijn die be- weert dat de N.S.B. daaraan met e<§n slag een eind aan zal maken. Maar deze beweging- die op geen enkele wijze in verbinding staait met buitenlandsche bewegingen van dezelfde strekking, wil een einde maken aan den on- zinnigen economischen burgeroorlog die in en onder de natieen woedt, door geestelijke ver- nieuiwing. Zij wil voor een krachtige volkseen- heid een regeering van deskundigen. Zy is voor volledige godsdienst- en gewetensvrijheid en handhaaft het particuliere initiatief in een maatschappij van staatSburgers op wie alien in de ddne werkgemeenschap arbeidsplicht rust. Breedvoerig behandelde de spreker dit, waama de met aandacht gevolgde rede werd onderbroken door een pauze. (Na deze pauze was er ruime gelegenheid tot het stellen vein vragen, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Gereformeerde Jeugd-Centrale. Na te zijn ingeleid door den heer H. C. Oggel, die liet zingen Psalm 27 7 en na zijn inleddend woord voorlas Richteren 13 15 en 2324 en Richteren 16 2231 voerde voor de eerste maal in het openbaar voor boven genoemde organisatie het woord Ds. Van Anken van Delft met een rede getiteld: Sim- son de Eenzame". Spreker begon door te wijzen op de groote eenzamen in onze Vaderlandsche historic als een Willem van Oranje, een Groen van Prin- sterer en een Dr. Kuijper; in de H. Schrift een Noach, een Mozes, een Job, maar bovenal de groote eenzame bij uitnemendhedd Jezus Chris- tus zelf. Maar onder de Richteren is Simson wel de grootste eenzalme geweest en dat niet- tegenstaande velerlei miskenning. In mytisch opzicht werd hij besChouiwd als een personifi- catie van den Zonnegod. De allegorische zin van zijn verheven figuur is een mislukking. De groote verwachtin'gen op hem gebaseerd eindigend in zelfmoord. Docih spreker wil deze figuur stellen in het zuiver lioht vfin Gods woord en dan is op onmiskenbare wijze duid-elij'k dat hij een instrument van God is geweest, een uitnemende kracht en een held des geloofs. Dit blijkt uit het slot van het voorgelezene uit Richteren 13 toen de Heere het jongske zegende en evenzeer uit het laat ste van het uit Richteren 15 voorgelezene. Het was Gods geopenbaarde wil dat hij met de Filistijnen, de erfvijanden gedurende 40 jaren van Israel, klaar zou komen en de Leeuw zou verscheuren. De spreker beiiohtte daarop de figuur van Simson, de zoon van Manoah, aan wiens vrouwj aanvankelijk onvruchtbaar, een engel des 'Heeren verschenen was, die hen aanzegde dat de zegen van het moederschap haar deel- achtig zou worden. Dit knechtje zou zijn een Nazireer Gods, die beginnen zou met Israel te verlossen uit de hand der Filistijnen. Dit her- dersvolk had met zijn machtige consideratie van vijf steden een rijke historie die reeds in Abraham's dagen vermeld, terugging tot in het verre verleden en nu had dit volk 40 jaar lang ziwaar de hand op Israel doen druk- ken. En het was zoover gekomen dat het be- ru-stend alle rechtdbesef verloren scheen te hebben, kloekheid en dapperheid schenen uit Israels woordenboek geschrapt! Doch nu zou dan de volkomen nederwerping van de Fili stijnen door de Goddelyke voorbestemming van Simson tot een strijder Israels, bezegeld worden. De Schrift leert, dat de van moeders schoot af tot den strijd voorbestemde ook wel en herhaaldelijk op bijzondere en bovenna- tuurlyke wijze moet zijn gesterkt, o.a. toen hij met een ezelskinnebakken duizend Fili stijnen versloeg. Dat het glorieuze twintig- jarige Richtei'sehap dat volgde op de 40-jarige cverheersching moest eindigen in de zonde van de zinnelust, die de voornaamste factor en aanleiding tot zijn val werd, is wel het tragi- scht in de geschieidenis van dezen geloofs- held. Maar Gods woord is eerlijk en openhar- tig en het bemantelt niets, zooals door de rcmanschriivers van alle tijden werd gedaan en het boekstaaft dan ook volledig zijn ver- (Ingez. Med. bdijf te Gaza en zijn imgaan tot de hoer Delila Ten voeten uit in zijn schande en smaad ge- teekend, zouden wy uit diepe deemis op dit punt onzen Bijbel willen sluiten, ware het niet dat de Heere ook na zijn zondeval, toen het verraad hem beloerde weer niet getoond had dat hij hem nog steeds gabruikte tot volvoe- ring zijner verdere roeping. En zoo nam hij de stadspoorten op zijn schouders en droeg deze te middemacht drie kwartier ver in Oos- telyke richting buiten de stad. Hier staan wij verstomd niet alleen over zijn bovenna- tuurlijke kracht, maar meer nog over de on- begrepen genade Gods. Spreker beeindigde zijn rede met de beschrijving van het gewel- dige drama in 4 bedryven met de verraadster Delila. Dit spel van liefde, hartstocbt en ver raad schetst den raimpzaligen val van Sim son en bet auditorium dat voor het grootste deel het benedengedeelte van de kerk vulde, hing aan de lippen van den begaafden rede- naar, toen hij dit drama vertolkte dat eindig- de met het uitgraven van zijn beide oogen en de slaafsche vernedering waartoe hij vejdaagd werd door het in beweging brengen van den gevangenismolen. Maar nog had de eenzame zijn roeping niet volbracht. Tot smaad en spot moet hij aan de hand van een knaap op het Dagonsfeest versehijnen. In zijn feile smart, diep vernederd smeekit hij den Heere om Sen wrake voor het verlies van zijn twee ooigen. En de mddidelste pilaren op welke het huis gevestigd was nemende, kromde en boog hij zich en de muren stortten ineen en de dooden welke hij in zijn sterven gedood had. waren meer dan die hij in zijn leven had ge dood. De spreker eindigde zijn rede met te wijzen op de gevaren van de eenzaamheid die zelfs in de bidkamer dreigen, ook daar sluipt Satan achter u aan, maar eenzaam en met God gemeenzaam zij onze weg. Dan en vooral in deze tij'd van emstige verzaking. en afval, van zooveel slapheid en afdwalen is zulks het geval moge Satan zijn verraders- werk aan ons besteden, de uiteindelijke over- winning zal zijn aan Gods kinderen. Na deze hoogst belangwekkende, schitte- rende rede volgde dankzegging en werd met. het zingen van het eerste couplet van het Lutherlied de vergadering gesloten. Het Centrum. King Kong, het achtste wereldwonder, is inderdaad een wonder, ook van technische filmkunst. Niet minder dan 2 jaar voorberei- dend werk was noodig voor de vervaardiging van dit naar den roman van Edgar Wallace geschapen gewroc'M van menschelifk vemuft. King Kong is een prea-historische Gorilla van 16 meter hoog, met een gezioht van kruin tot kin van 2.10 M., een borstomvang sran 10.80 M„ armen van 6.20 M., beenen van 4.50 M., een bek van 1.80 M. en £en neus- breedte van 0.60 M. Dit voor-historische monster wordt door de schoonheid van een vrouw naar de beschaafde wereid gelokt, die muren van gebouwen, met meters dikke balk en brekend, wolkenkrabibers beklimmend, een viaduct buigend en zelfs een trein vermorzelend. Dan volgt een stryd met een reusachtige aasgier, een kolossale slang, de woedende brontosaurus die een vlot met een dozijn menschen bemand hoog uit het waiter ophefit. Onder hoogspanning, zooals nog bij geen film hier beleefd, ziet ge hem op het bovenste topje van New-York's hoogste wol'kenkrabber, aangevallen door een esca- drille vliegtuigen... Een er van verpletterd hij met zijn machtigen klauw. Dit monstendier komt naar Axel,... maar is nu niet gevaarljjk meer. De vlucht uit het Parailijs. Van modem" hyper romantischen £iard is deze rolprent. Op een rotseiland leefit Andre Carlson met Elena zijn vrouw in een luxieus paleis verre van het mondaine leven. Toch bekruipt hen de zucht naar dit mondaine leven, doordat na een be- zoek van een oude kennis een liefdesverhou- ding ontstaat. Deze, Landner geheeten, blijkt iemand van twijfelachti'ge repatatie, met nog meer vrouwelijke relatie's en staat tevens ia verfbinding met een bandietenbende. Als Carl son die zijn vrouw nagereisd is ook te Berlijn arriveert, neemt hij de politic in dten arm en na spannende verwikkelingen slaagt deze er in een bandietentrio in te rekenen, dat op de- zwarte lijst staat en deel uitmaakt van een intemationaal oplichters- en boevenwezeu. Als mevrouw Carlson dit alles dui'delijk is ge- worden is zij als gebroken door het haar over- stelpend leed en zij snakt naar het ontvlcden Paradijs. Als zij tenslotte de oogen opslaat staat haar man voor haar en berouiwvol stort de vernederde vrouiw zich in zijn armen. Ged. Staten hebben de verdeeling van de gemeente in stemdistricten nader als volgt vastgesteld Stemdistrict 1 oanvat: wijk B, met uitzonde- ring van de perceelen genumlmerd met 1 tot en met 100, wijik C geheel, wijk D voor wat betreft het ge'hucht Kruisdorp en wijk I voor wat betreft Tasdijk en Schaperspolder. Stemdistrict 2 ornvatwyk A geheel en wyk B, voor wat betreft de perceelen, genummerct 1 tot en met 100. Stemdistrict 3 omvat. wijk D met uitzondf- ring van het ge'hucht Kruisdorp, wijk E ge heel, wijlk I met uitz ordering van Tasdfjk en Schaperspolder en wijk F voor wat betreft de buurtschappen Kuitaart, Hoefkensdijk en Koelewed. Stemdistrict 4 omvatwyk F met uitzon- dering van de buurtschappen Kuitaart, Hoef- kenedijk en Koelewei en de wijken G en H geheel.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 1