Laatste Berichten Gemengde Berichten 2e klaase A. BredaRBC AllianceTSC DOSKOZeelandia VlissingenMiddellburg I>e BaronieTemeuzen 0—2 0—1 1—0 fr—0 3—1 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Middelburg 12 10 1 1 21 39—15 Vlissingen 13 9 2 2 20 37—14 DOSKO 10 5 4 1 14 19—13 TSC 11 6 1 4 13 29—23 De Baronie 13 6 7 12 35—37 Temeuzen 11 5 6 10 28—33 RBC 13 3 3 7 9 24—33 Zeelandia 12 3 2 7 8 20—34 Breda 14 3 2 9 8 2340 Alliance 13 1 5 7 7 22—34 3e klasse A. HoofdplaatHulst AxelTemeuzen 2 OranjeVlissingen 2 BreskensSluiskil 1—2 5—2 2—0 2—3 doelp. gsp- gew. gel- verl. pnt. v.t. Axel 13 9 1 3 19 58—19 Breskens 12 8 4 16 36—31 De Zeeuwen 11 6 2 3 14 20—15 Hulst 10 6 1 3 13 16—14 Temeuzen 2 13 5 2 6 12 20—27 Vlissingen 2 10 4 2 4 10 21—17 Sluiskil 12 5 7 10 20—31 Hoofdplaat 12 2 10 4 13—27 Oranje 9 2 7 4 13—39 3e klasse B. Z. BoysZierikzee 3—3 Zeelandia 2Hansweert 42 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Goes 12 10 1 1 21 47—8 Zierikzee 11 7 2 2 16 39—16 RCS 11 6 1 4 13 35—24 Middelburg 2 12 6 6 12 31—32 Zeelandia 2 10 5 5 10. 2236 Z. Boys 9 4 1 4 9 16—15 Goesche Boys 9 1 1 7 3 9—32 Hansweert 9 9 7—39 DE YVEDSTRIJDEN. BERSTE KLASSE. De wedstrijd LONGABVV eindigde in een gelijk spel 55, waarmede de 'krachtsverhou- ding goed is weergegeven, want beide partijen waren zonder eenig overwicht. Door de voort- dnrende afwisseling bleef het toch een aan- trekkelyke party. De wedstryd Eindhoven MTW bracht een overwinning aan de tbuisclub met 20, welke overwinning aan Eindhoven volkomen toekwam, daar vrijwel den geheelen wedstrijd door van de gastheeren het initiatief uitging. De groote en belangrijke wedstrijd was die tusschen Juliana en PSV, waarop aller oogen gevestigd waren en het niet te verwon- deren was, dat het veld van Juliana de stroom bezoekers nauwelijks kon omvatten. Het jeug- dige Juliana heeft zich bijzonder kranig ge- houden en nogmaals bewezen dat zij op eigen veld niet te weerstaan zijn. Vooral voor NAC is deze nederlaag van PSV een buitenkansje, want nu komen PSV en NAC z66 dicht bij elkaar, dat het wellicht de allerlaatste wed strijd in deze competitie zal zijn, die de kam- pioenselub zal aanwijzen. Had PSV deze wed strijd gewonnen, zoo was de strijd nu reeds beslist gewordeni doch de spanning is er toch door teruggekeerd in afdeeling IV. TWEEDE KLASSE. Breda—RBC. 0—2. RBC heeft te Breda getoond, dat zij nog niet te onder schatten is en reeds van den aanvang af. zag men de ploeg bezield met de wil om te winnen. De gasten liepen vlot van stapel en dit tempo wisten zij er in te houden, waar- van het gevolg was, dat Breda alle zeilen bij moest zetten om het gevaar te keeren. In de eerste helft verkreeg RBC dan ook een voor- sprong van 01. De tweede helft gaf welis- waar een andere krachtsverhouding te zien, doch de verdediging van RBC was van dien aand, dat alle aanvallen werden gestuit. Het geen men zoo dikwijls ziet, gebeurde ook thans, bij een scherpe plotselinge uitval werd de doelman van Breda verrast en was het pleit voor Breda beslist, daar natuurlijk RBC zich dien voorsprong van 02 niet meer liet ontnemen. AllianceTSC. 01 Alliance ziet zich by het verder verstrijken van deze competitie meer en meer op de on derste plaats terugigedrongen, temeer waar RBC plotseling de onderste gelederen verlaat en anderen de moeilyke taak van de degrada- tiewedstrijden zal overlaten. Toch is voor Al liance de kans nog niet heelemaal verkeken, want het pimtenverschil is werkelijk nog mini- maal. De wedstrijd AllianceTSC bracht aan de gasten een magere overwinning en al wa ren zij dan iets sterker, een gelijk spel zou toch beter de verhouding hebben weergegeven. Het eenige doelpunt in deze kamp bracht de overwinning aan TSC. DOSKOZeelandia. 10 DOSiKO is op eigen terrein maar nauwelijks er in geslaagd om Zeelandia van zich af te houden en ook hier was het krachtsverschil niet zoo bijster groot, al was het geluk wel aan de zijde van Zeelandia te zoeken, voor zoo ver men dan van geluk kan spreken, want een doelpunt is daaruit niet voortgesproten. Niet- temin is gebleken, welke een gevaarlijke te- genstander Zeelandia is en is het wel zoo goed als zeker dat het niet Zeelandia zal zijn die de degradatiewedstrijden zal moeten meemaken. VlissingenMiddelburg. 00. „The big match" in de Tweede Klasse was die tusschen de twee Zeeuwsche Walchersche cluibs en voor een overgroote schare belang- stellenden, die in twee partijen waren verdeeld werd met spanning de wedstrijd gevolgd, wel ke inderdaad de moeite waard was te aan- echouwen, niet zoo zeer wegens het vertoonde spel doch meer door het harde zwoegen van beide ploegen. Men kon het aanzien, dat men elkaar niets toegaf en het ging om den groo- ten prijs. De spelers gaven zich geheel en te- gen het einde kon men het hen aanzien, dat men uitgespeeld was. De eindstand, die even blank was als bij den aanvang, verdeelde de prunten eerlyk. Middelburg is hiermede een ge vaarlijke klip omzeild en blijft zoodoende haar voorsprong behouden. De BaronieTemeuzen. 31. Het is gister, ondanks het feit dat ze het grootste gedeelte van den wedstryd in de meerderheid hebben gespeeld, aan onze stad- genooten niet mogen gelukken de overwinning te behalen. Zijn de roodzwarten ooit door pech achtervoligd geweest, dan is het toch zeker in dezen wedstrijd wel gebeurd. Zoo is het toch zeker een keer of acht voorgekomen, dat een voorhoedespeler op eenige meters van het doel maar voor het intrappen had, hetgeen echter geen enkele maal gelukte. Daartegenover staat dat De Baronie niet over geluk te klagen heeft gehad wat het maken van doelpunten be- treft. Het ontstaan van het eerste en derde doelpunt heeft ze louter te danken aan de me- dewerking van vrouwe Fortuna. Vriend en vijand die dezen wedstrijd heeft bijgewoond, moet dan ook toegeven dat de tih-uisclub de overwinning niet heeft verdiend en dat. Ter neuzen een gelijk spel zeker was toegekomen.# Wanneer eenige minuten over half drie de heer Hufkes uit Roosendaal laat tossen, blijkt dat de aanvoerder der Ginnekenaren het heste kan raden. 'Het levert echter botaal geen voordeel op, want het zachte briesje heeft op het spel geen invloed. Kouiwijzer brengt den bal aan het rollen. Deze wordt door de Baro- nieverdediging geretourneerd, rpaar ook haar voorhoede kan het niet verder brengen dan de verdediging der tegenpartij. Vijf minuten is men aan den gang als van Pienbroek een cor ner wordt afgedwongen, die totaal geen ge vaar brengt. Het spel wordt hoofdzakelijk op het middenveld uitgevochten en talrijke malen verdwijnt de bal over de zijlijnen. Ook gaan eenige goede aanvallen voor Temeuzen door buitenspel te niet. Zoo is men reeds ongeveer een kwartier aan den gang als het eerste ge vaarlijke moment ontstaat, en wel voor het doel van Terneuzen. Uit een goede voorzet van links kan Dooms niet anders doen dan den bal wegslaan; deze komt juist voor de voeten van een Baroniespeler, die het leder dan hoog over doel uit schiet. Dan gaat Terneuzen ge- vaarlijk naar voren, Laurens zal het eens pro- beeren, maar de bal gaat voorbij het doel. M. Riemens die is toegeloopen, kan het leder nog bereiken, maar door zijn gang krijgt hij geen controle over het ron.de ding en een kans is weg. Eenige minuten later wordt een voorzet van Van den Eeckhout door een Baronie-back verkeerd beoordeeld en het wordt een comer, die door van den Eeckhout wordt genomen, waama Laurens den bal juist in handen van den keeper doet belanden. De Baronie gaat naar voren, maar baar midivoor schiet zeer hoog over doel. Twintig minuten is men aan den gang als het eerste doelpunt voor de thuisclub ontstaat. Bij een strubbeling voor het doel der Temeuzenaren, wil Van de Wege wegtrappen. De bal vliegt tegen het been van een zijner medespelers, am vervolgens juist voor de voeten van den linksbuiten van De Baronie terecht te komen, die zich op enkele meters afstand van het doel bevindt. Deze speler maakt een dankbaar gebruik van de geboden kans en geeft aan zijn ploeg de lei- ding. 10. Eenige minuten later denken we Terneuzen reeds den gelijikmaker te zien praduoeeren. M. Riemens wordt den bal toegespeeld en fraai passeert hy eeniige spelers, waama hij naar voren gaat. Het geheele binnentrio gaat ook mede, dat zich geheel vrij voor den keeper kan opstellen. Inplaats dat Riemens echfr den bal overgeeft schiet hij zelf op doel, of- schoon zijn positie zich daartoe niet leent en weg is de kans. Bij een aanval van De Baro nie is Dooms ver uit zrjn doel gekomen. Een Baroniespelen. wil op doel schieten, maar Geensen trapt den bal voor zijn voeten tot comer, die niets oplevert. We zien dan een Baronieback van verren afstand op zijn kee per terugspelen. Deze is echter vrij ver uit zijn doel gekomen. Tot opluchting van de thuisclub gaat de bal juist naast doel uit. Ter neuzen krijgt even later een vrijen trap te namen. Van Fienlbroek geeft door naar Lau rens, deze steekt zijn hoofd onder cien bal, maar het doel is lets te smal. Temeuzen wordt dan door een fatalen blunder van den scheids- rechter een kans ontnomen, die anders zeer waarschynlijk een doelpunt bad opgeleverd. Wanneer n.l. het binnentrio mooi samenspe- lend op bet doel afgaat, fluit hij voor buiten spel, maar ziet daarby over het hoofd dat een der backs zich hij den keeper bevindt. Terneu zen keert dan weer terug en nu is he: Hame- link die de kans van den dag mist. Waar- schijnlijk verrast door dit moment geeft hij den»bal een zacbt duwtje, de keeper laat zich vallen en het wordt slechts een comer. Ter neuzen wordt nu bepaald sterker en verschil- lende malen komt men goed voor doel. Doch ook De Baronie zit niet stil. Eenmaal gelukt het van de Wege het leder nog juist voor de voeten van een paar toeloopende groen-witte spelers weg te trappen. De eerste helft is reeds ver verstreken als van den Eeckhout oij een aanval een comer weet te forceeren, die goed voor doel wordt geplaatst. De keeper slaat- den bal weg, voor de voeten van Van Pienbroek, die tenslotte over doel uittrapt. Na den doeltrap komt de bal bij den steeds ge- vaarlijken linksbuiten van De Baronie. Deze breekt door, maar van de Wege kan zoodanig hinderen, dat het schot ver naast doel terecht komt. Van Pienbroek die ver is opgedrongen, geeft den bal zeer mooi door naar Laurens, de laatste is iets te laat en weg is ook deze kans. Dan gaan Kouwijzer en Hamelink er goed cdmtoineerend tusschen uit. Het schot van Hamelink komt echter in de handen van den keeper terecht. Dit was de laatste aan val in de eerste helft, want onmiddellijk wordt de rust aangetkondigd. In de tweede helft krijgt de thuisclub al zeer spoedig een comer te nemen; van de Wege zuivert daailbij het terrein. Toch heeft de Ba ronie onmiddellijk daarna weer een kans. Bij een voorzet van den linksbuiten wordt door een tweetal spelers van deze ploeg gran- dioos over den bal heengetrapt en het is dan C. Riemens die den bal naar de andere helft van het speeLveld doet verhuizen. Kouwijzer plaatst voor doel, een Baronieback wil weg- koppen, maar doet dit in de richting van zijn eigen doel. Tenslotte laat Laurens den bal over het doel verdwijnen. De scheidsrechter doet dan den strijd staken, omdat een hond, die zich klaarblijkelijk ook tot het spel voelt aan- getrokken, zich tusschen de lijnen begeeft en eerst verwijderd moet worden. Een schot van Laurens gaat hoog over doel uit. Een zelfde lot ondergaat een schot van den middenvoor van De Baronie, als deze door de verdediging is heengeglipt en doordat Dooms is uitgeloo- pen een ledig doel voor zich heeft. Zeven mi nuten is de tweede helft oud, als dezelfde Baroniespeler den bal weer in zijn bezit krijgt en tenslotte hoewel Dooms nog een uiterste poging tot verhindering doet den voor sprong voor de thuisclub weet te vergrooten. 2—0. Temeuzen geeft niet op; onstuimig komt zij nu herhaaldelyk naar voren. Eenige malen verricht de keeper der thuisclub fraai werk door harde schoten te stoppen. Een ver keerd door de verdediging van Temeuzen ge- speelden bal kan Dooms nog juist van onder de lat tot comer werken. Men is ongeveer een kwartier aan den gang, ^ls het tegenpunt van Temeuzen ontstaat. Een voorzet van rechts neemt Laurens op zijn schoen en via de paal komt de bal in het net terecht. 21. Temeuzen is nu niet meer te houden en slag op slag komt de voorhoede voor doel. Eenmaal trapt een Baroniespeler bijna in eigen doel. Een medespeler kan echter nog juist uit den hoek wegwerken. Ofschoon voor Temeuzen zeer goede kansen om te scoren ontstaan, ge lukt het niet. We zien byvoorbeeld dat Lau rens en Van den Eeckhout opgelegde kansen niet kunnen benutten. Het is wel of alles sa- menspant om Temeuzen het scoren te be- letten. Een vrije trap juist buiten de lijn wordt door een Baroniehoofd gekeerd. Een hard schot van Laurens gaat naast, een vol- gend oogenblik juist over het doel. Bij een aanval van De Baronie houdt Geensen te hard- handig af. Er wordt geappelleerd voor een penalty, maar de scheidsrechter legt den bal juist buiten het beruchte gebied. Het schot gaat hoog over doel uit. Temeuzen zet nu alles op alles om den gelijkmaker te scoren. i Van Pienbroek gaat naar voren en ook de an- deren dringen herhaaldelijk op, zooda't soms zeven of acht spelers zich in den aanval be- vinden. Het is echter alles hopeloos, alle ge- zwoeg baat niets. Eenige minuten voor het einde wordt dan tenslotte de overwinning voor De Baronie een voldongen feit. Bij een uitval krijgt de linksbuiten in zeer zuivere buiten- spelpositie den bal toegespeeld. Van verren afstand schiet hij op doel en tot overmaat van ramp staat Dooms totaal verkeerd opge- steld en moet hij toezien dat de bal in den anderen hoek van het doel hem passeert. 31. Even daarna denken wij Geensen den ach- terstand te zien verkleinen. Bij een comer is hij ook naar voren gegaan, en nadat het leder door van den Eeckhout voor doel is geplaatst en de keeper het heeft opgevangen, werkt Geensen wel den keeper in het doel, maar het leder gaat daarfoij juist over de lat. Nog eenige aanvallen worden dan door Ter neuzen ondernomen en dan kondigt de seheids- reohter het einde aan van dezen, in de eerste helft wel wat saaie, maar in de tweede helft des te spannender, ongelukkig door de be- zoekers verloren wedstrijd. Het was voor Terneuzen de laatste voor deze competitie te Breda of omgeving te spe- len wedstrijd. Er resten thans voor haar nog vijf thuis- en twee uitwedstrijden. Thuis: Vlis singen, Zeelandia, DOSKO, Alliance en TSC, uit: Zeelandia en RBC. DERDE KLASSE. HoofdplaatHulst. 12. Deze strijd is zooals verwacht werd in het voordeel van Hulst beslist en wederom is het bewezen hoe moeilijk het is den doelman van •Hoofdplaat te passeeren. Dat hy ten slotte tweemaal moest vissehen en daardoor de wed strijd verloren ging, kon hem moeilijk worden aarugewreven want een doelman alleen kan een wedstrijd niet winnen. Hoofdplaat mist nog de noodige snelheid, doch het laat zich aanzien dat hij de volgende competitie men Hoofdplaat niet in de onderste gelederen zal behoeven te zoeken, indien zij natuurlijk haar doelman kan behouden. AxelTerneuzen II 5—2. Ontmoetingen tusschen deze beide plaatse- lijke clulb-elftallen plegen een zekere bekoring te hebben. De rivaliteit van weleer heeft daarbij gelukkig plaats gemaakt voor onder- linge waardeering. Een edelen wedijver en sportiviteit is zoodoende in de loop van enkele tientallen jaren gegroeid en kon ook van de gister gespeelde wedstrijd gezegd worden dat de versbandhouding tusschen de spelers uit- stekend was. Voor de thuisclub was de uit- slag van het grootste belang; want nog een nederlaag zou onherroepelijke uitschakeling voor de kans op den titel beteekenen. Was het te voorzien dat er dus vanuit het oranje- kamp hard voor de zege zou gevochten wor den, oak de gasten waren gezien het feit dat er verscheidene tientallen supporters waren meegekomen met de heilige wil bezield een zoo eervol mogelijk resultaat te bevechten, waarin zij dan ook ten voile zijn geslaagd. Als de heer C. Koster laat beginnen ver- schijnen de gasten vrijwel compleet, terwijl de oranje-witten nog steeds een tweetal spelers op de ziekenlijst hebben staan. Van Doom trapt af en direct gaan de rood- zrwarten in de richting van het oranje-doel, doch buitenspel bederft de kans. Dan gaan de Axelaars er van door en J. v. d. Berge krijgt een vrije scbop te nemen die door M. Gans op verder transport wordt over gescho- ten. Ook Koekkoek, die ditmaal in den aan val is opgesteld, herhaalt dit kunstje en vindt daarna de Rijke goed op zijn plaats. De gast heeren oefenen een danigen druk uit op de rood-zwarte veste, maar de Rijke slaagt er in een schot van den oranje-midvoor op de boven- lat comer te stompen. De reserve-doelman maakt daarop een schot van K. Gans onscha- delijk. Een volgende Axelsche aanval strandt op buitenspel. Een te scherpe voorzet van Verstraeten stopt de Rijke opnieuw. Dan ontwringen de gasten zich aan den druk en nemen nu zelf het initiatief. Het Temeuzen- sche offensief wordt ingezet met een freecick tegen M. Gans. Van Driel richt een scherp schot op H. Dieleman's doel doch deze stopt den vinnigen schuiver. Afwisselend gaan beide aanvalslinie's er dan vandoor, doch de gasten handhaven geruimen tijd een licht' overwicht. De Axelaars vinden bovendien Winxter in puiken vorm. Geduriig is deze het groote struikelblok en hij weet met massieve trappen telkens zijn gebied te zuiveren. Een vrye schap door Dronkens genomen, wordt door Verstraeten niet benut en een zuivere voorzet van Scheele deponeert M. Gans over de deklat. Pijlsnel gaan de gasten er dan weer vandoor. Geensen plaatst den bal fraai voor en Van Doom neemt na 32 minuten (der traditie getrouw) op keurige wijze de leiding, 01. Vreugde in het roodzwarte kamp! De gastheeren bemerken dat er niet met de be- zoekers gespot moet worden. Koekkoek zoekt het doel op een geheel verkeerde plaats en hij de gasten herhaalt C. Hamelink dit kunstje. J. v. d. Berge forceert dan een hoekschop, de bal zweeft in de gevaarlijke zone, Verstraeten passeert naar Koekkoek en daar de Rijke niet behoorlijk is opgesteld ligt na 37 minuten de gelijkmaker in der gasten net, 11. De wed strijd krijgt een meer spannend dan fraai aan zien. Axel oefent nu een onbetwistbaar over wicht uit, doch Wiinxter is telkens ter plaatse van het gevaar. J. v. d. Berge neemt ander- maal een corner. Zoowel de gasten als de thuisclub hebben dan een paar maal met het buitenspelval'letje last. Een vrije schop op het Neuzendoel vindt de Rijke weer klemvast, doch een moment voor de rust, nadat ook H. Dieleman nog een paar maal handelend heeft moeten optreden bezwijkt hij voor een fraaien voorzet van rechts en als de rust ingaat heeft Axel eenigszins geflatteerd de leiding ver- overd. Nauwelijks zijn de gasten in de tweede helft in de goede richting getrokken, waarbij F. Dieleman temauwemood een comer kan voor- komen of de oranje-rechterwing gaat er vlie- gensvlug van door. Een fraaien pass van rechts, belandt via M. Gans bij Koekkoek, die onhoudbaar na 2 minuten spelens ten derden male in een ditmaal ledig doel schiet, 31. De gastheeren heibben nu een eenigszins vei- ligen voorsprong, doch de rood-zwarten geven geen krimp en betwisten hun tegenstanders elken duimbreed gronds. Van Hecke en Geen sen verijdelen tal van scoringskansen der thuisclub die nu overtuigend in de meerder heid is. Deze meerderheid weten de Axelaars daardoor niet in doelpunten uit te drukken. Ook het driemanschap in de verdediging houdt braef stant". De strijd blyft dan een periode op het middenveld, totdat C. Hame link een comer op het Axel-doel forceert, welke door K. Gans wordt weggewerkt. Een individueele ren van M. Gans wordt met een goeden voorzet besloten maar Kiel verspert Koekkoek den weg. De aanval der gasten zit niet stil en Van Doom lost een fraai schot dat door H. Dieleman even fraai wordt ge keerd. K. Gans probeert het dan van te grooten afstand en zijn broer kogelt een vrijen schop wegens hands tegen Winxter juist bui ten het strafschopgebied hard tegen het Ter- neuzendoel. Als dezelfde speler even later een comer moet toestaan zoekt K. Gans het doel veel te hoog. Als 23 minuten in de tweede helft gespeeld is, stelt opnieuw de invaller Ver straeten zijn partners in staat een afgemeten voorzet te benutten en M. Gans aarzelt dan ook niet en nu is het pleit vrywel besleoht (41). De oranjehemden zijn nu verre in de meerderheid, doch Kiel en Winxter geven den moed niet op. Zij kunnen eenige minuten later echter niet verijdelen dat uit een rechtschen aanval van Verstraeten opnieuw een doelpunt ontstaat. De bal gaat van den linkervleugel naar Scheele en vervolgens naar Koekkoek, die met een onhoudbaar schot na ruim een half uur spelens aan alle onzekerheid een einde maakt. In de resteerende periode onder- nemen de gasten tal van pogingen den achter- stand te verkleinen, doch de beide Dielemans zyn in goeden vorm. Het loopt reeds naar het einde als Dronkens die overigens gisteren in de middenlinie geen slecht figuur maakte, het leder met de hand bewerkt en uit den hiervoor toegestanen strafschop doelpunt Winxter (52). Nog eenige minuten spelens resten, waarby de noodige variatie in de oranjevoor- hoede blijft ontbreken. Men wordt er kriebe- lig onder dat geen der aanvallen besloten wordt met het doeltreffend schot. Ons verlan- gen naar een fraaien open aanval wordt niet meer bevredigd en het einde brengt een iets te sterk sprekende Axelsche overwinning. De wedstrijd was van middelmatig gehalte. De Axelsche reserves speelden voor de le klasse van den ZVB en wonnen met 111 van Hulst II te Hulst. OranjeVlissingen 2. 20. Voor een groote en aanigename verrassing heeft zoowaar Oranje gezorgd, die kans zag de reserves van Vlissingen met een 20 ne derlaag over de Schelde terug te zenden. Zou deze overwinning voor Oranje een keerpunt zijn op den tot nu toe door haar ingeslagen weg? Wy hopen het, want een goed elftal brengt nieuw leven in de brouwery en doet zoo oneindig veel voor de verbreiding van deze gazonde buitensport. Maar aan de andere zijde is het voor Vlissingen 2 een groote teleur- stelling, daar haar mooie kansen ineens zijn vemietigd en het nu een uitgemaakte zaak is dat de eindstrijd zal gaan tusschen Axel en Breskens, waarbij thans door de onverwachte nederlaag van Breskens Axel weder een voor sprong van 1 punt heeft verkregen. BreskensSluiskil. 23. In een wedstrijd met een sentationeel begin en een even sensationeel einde, is Sluiskil er buiten verwachting in geslaagd den kam- pioenscandidaat Breskens te slaan. Breskens wint den opgooi en Sluiskil trapt af. Oort- vriendt geeft den bal door naar den rechts- fouiten H. v. d. Bos, die een schot op het Bres- kensdoel lost. De doelverdediger wil den bal wegstompen maar faalt in zijn poging en het leder verdwijnt reeds in de eerste minuut in het net. 01. Nadat dan weer is afgetrapt gaat de Breskensspeler Heiiboer er van door, tot Ed. Tacq hem een halt toeroept en den bal retoumeert; het leder belandt bij den ge- vaarlijken rechtsbuiten der gasten, deze zet voor en het is den linksbinnen Pienbroek die het net weet te vinden. 02. Eer de wedstrijd dus vijf minuten oud is, heeft Breskens reeds een 02 achterstand te boeken. Het spel gaat snel op en neer. Bij een Breskensaanval maakt Ed. Tacq hands in het beruchte gebied; Hei- boer voltrekt het vonnis naar behooren en het is 12. De hoop in de Breskensgelederen vlamt weer op, maar het achtertrio van Sluis kil is in goeden vorm en weet van geen wij- ken. Als Klaassen een bal uittrapt, komt deze bij den rechtsbinnen, die daarop doorgeeft aan v. d. Bos, deze zet voor, maar via een Bres- kens-been gaat de bal comer. De comer wordt goed genomen en het is de debutantmidvoor der gasten die den bal in het net jaagt. 13. Ongeveer een minuut voor de rust veroorzaakt Ed. Tacq weder een strafschap, uit welke Breskens haar tweede doelpunt maakt. Na de rust is het of de Sluiskil-doelman een solopartij speelt en ongeveer een kwartier lang krijgt hij bal op bal te verwerken, maar houdt alles op zao'n wijze, dat zelfs het Breskensche puibliek hem op hartelijke wijze toejuicht. Sluiskil trekt daarna haar linksbinnen in de verdediging en doelpunten komen er niet. In de laatste minuten krijgt Breskens nog een kans om gelijk te maken, doordat haar weer een strafschop wordt toegewezen. Heiboer lost een hard schot in het hoekje, Klaassen duikt en zoowaar, het gelukt hem het leder uit zijn doel te houden. Kort daarop wordt het einde aangekondigd en heeft Sluiskil door haar overwinning aan Axel een zeer goeden dienst bewezen. KOLEND AMPVERGIFTIGIN G. BERGEN OP ZOOM. Zaterdag heeft zich een ernstig geval van kolendampvergiftiging voorgedaan in de fabriek E., waarby 30 meis- jes min of meer nadeelige gevolgen van on- dervonden. Op de zaal, waar de meisjes werkzaam waren, brandde een kachel, die de oorzaak der vergiftigingsdampen is geweest. Er werd eerst niets bemerkt, doch enkele meisjes werden onwel, waama men op den kolendamp opmerkzaam werd. Een vijftal meisjes dat met een autobus naar huis var- voerd werd, werden in de bus dermate onge- steld, dat de hulp van den dokter te Wouw werd ingeroepen, die overbrenging naar het ziekenhuis te Tilburg noodzakelijk achtte. Een nader onderzoek naar de oorzaak van de kolendampontwikkelinig wordt ingesteld. AUTO-ONGEVAL. MOERSGESTEL. Toen Zaterdagavond te half zeven twee marechaussde's controle uit- oefenden op het verkeer, kwam een vracht- auto aangereden, waarin een vyftal musici die huiswaarts keerden van him werk in de stadsschouwburg te Eindhoven. Aan den kant van den weg stonden 2 auto's, die de bestuur- der van de vrachtauto opzy wilde langs ryden. Hierbij heeft hij de stilstaande auto's geraakt, waardoor de eene marechaussee M. is aan gereden en daardoor viel. Overbrenging naar het ziekenhuis was noodzakelijk. Aldaar is echter de marechaussde overleden. De auto kwam in een sloot terecht, terwyl de stil staande wagens ernstig werden beschadigd. MOEILIJIKHEDEN IN DEN SCHEEPSBOUW. In verband met de reis van den heer W. de Vlugt, burgemeester van Amsterdam, wordt nader gemeld, dat deze verband houdt met den toestand der Ned. Soheepsbouw My, teneinde daarvoor opdrachten te verkrijgen. Het be- drijf zou anders bijna geheel worden stil- gelegd, waardoor weer enkele honderden arbeiders werkloos zouden worden. Bovendien zou door te verkrijgen opdrachten niet alleen de N. S. M. gebaat zijn, doch eveneens de havens der gemeente. PROVTN CIALE STATEN -VERKIEZING. ROTTERDAM. De heer Braat, oud-lid der Tweede Kamer voor den Plattelandersbond, zou zich voor de verkiezing der Provinciate Staten beschikbaar hebben gesteld, werd ge meld. Dit is echter niet het geval. De heer Braat heeft zich opgegeven als lid van de N. S. B. 20 JAAR LANG DE ,DAGELLIKSOHE DOSIS" GENOMEN OM VRIJ VAN RHEUMATIEK TE BLIJVEN. Toen zij 58 was, had deze vrouw rheumati- sche pijnen. Ze nam Kruschen Salts om ze kwijt te raken. En hier is zij nu nog steeds vrij van rheumatische pijnen nog steeds trouw aan de dagelijksche dosis Kruschen Salts wat zij nu twintig jaar lang genomen heeft. ,,Het doet mij genoegen U te kunnen ver- tellen," schrijft zij, „dat ik meer dan 20 jaar lang Kruschen Salts neem eerst in Enge- land en toen hier zeven jaar lang. Ik began er in Engeland mee tegen rheumatische pynen en vond dat het me zoo goed deed, dus ging ik er mee door. Sinds ik hier ben, heb ik nog geen rheumatische pijnen gehad. Ik ben nu 78 jaar, en zal doorgaan Kruschen Salts te nemen zoolang ik leef, juist de kleine dage lijksche dosis als opgegeven." Mevr. E. H. Indien de afvoerorganen niet behoorlijk functionneeren, zullen afvalstoffen zich in het liehaam ophoopen, welke de gezondheid ernstig kunnen schaden, o.a. het urinezuur, waardoor meestal rheumatische pijnen ontstaan. De .dagelij'ksche dosis" Kruschen Salts spoort de afvoerorganen tot geregelde werking aan, zoodat alle schadelrjke stoffen uit het liehaam worden verwijderd en zich nooit meer kunnen ophoopen. Kruschen Salts is uitsluitend ver- krijgbaar bij alle apothekers en drogisten k f 0,90 en f 1,60 per flaoon, omzethelasting in- begrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappy Am sterdam voorkomt. Adv. HEVIGE SNEEUWSTORMEN EN BULGARUE. Sedert eenige dagen woeden in geheel Bul- garije hevige sneeuwstormen, welke in het bizonder in de bergstreken emstige schade hebben aangericht. De temperatuur is overal sterk gedaald, in Noord Bulgarye tot 30 gra- den onder het vriespunt. EEN CIRCUS IN FANTASIE. Vorige week hebben we gemeld, dat te Laren (N.H.) werd opgericht een zeer groot circus, dat den naam „011anda" zou dragen. De plannen waren buitengewoon groot en de directeur de heer Q van V. deed allerlei aan- hiedingen op het gebied van de reclame. Tal rijke groote firma's trachtte hy te bewegen reclamecontracten af te sluiten voor groote bedragen. In 't circus zou dan tydens de voor- stellingen op de een of andere wijze reclame voor deze firma worden gemaakt. Intusschen is van verschillende personen, die de reiskos- ten en andere uitgaven voor den directeur hadden gemaakt, een klacht binnengekomen ten parkette van den officier van justitie te Amsterdam. Er zal tegen den heer De V. een onderzoek worden ingesteld, of hij zich heeft schuldig gemaakt aan oplichting. BOUSING TUSSCHEN TWEE AUTO'S. Vier personen gedood. Vrijdagmiddag ongeveer half vijf heeft, schrijft de N. R. Crt., bij de Terp in den Wie- ringermeerpolder onder de gemeente Medem- blik een auto-ongeluik plaats gehad. Op den viersprong by De Terp zrjn twee personenauto's, een komend uit de richting Wieringen en de andere uit de richting Me- demlblik, met elkaar in batsing gekomen. In een der auto's zaten C. Schreuder uit Water- gang bij Purmerend, E. Hooiiberg uit Purme- rend en K. Box uit Upendam. Allen werden gedood. Het waren veehandelaars, die van de markt te Leeuwarden kwamen. De chauffeur van dezen auto G. Kleiberg uit Middenheemster werd met een schedel- breuk opgenomen. Hij is naar het centraal ziekenhuis te Alkmaar vervoerd, waar hy later is overleden. De andere auto werd be st uurd door J. Koecelberg, die licht werd ge- wond. Zyn eenige medepassagier G. Hochst hleef ongedeerd. Van andere zijde meldt men nog: Wat de juiste toedracht van het ongeluk betreft is uit het onderzoek, dat de burge meester- van Medemhlik, de heer P. C. J. Peters, die zich onmiddellijk, vergezeld door dokter De Kruyf, naar de plaats des onheils begaf, heeft ingesteld, komen vast te staan, dat de auto, die uit de richting van Den Oever naderde, een buitengewoon groote snelheid had. Getuigen schatten haar op 80 a 90 K.M., de snelheidsmeter stond op 95 K.M. De an dere auto had een vaart van 45 5. 50 K.M. en had op het kruispunt den voorrang. Het uit- zicht ter plaatse, was volgens genoemden -burgemeester, niet zoo slecht. Voertuigen, welke elkaar naderen kunnen elkaar op 50 k 100 meter zien aankomen. De burgemeester heeft zich hiervan overtuigd, door met dok ter De Kruyf de pnoef te nemen. Het is niet uitgesloten, dat het uitzicht eenigszins werd belemmerd door eenige parkeerende auto's, welke voor het kantoorgelbouw der cultuur- maatschappij stonden. De auto uit Hippolytushoef had den voor rang en de bestuurder rekende erop, dat de andere auto vaart zou minderen, hetgeen ech ter niet is gebeurd. De wagen, die van zwaar- dere constructie was dan die, welke de aan- ryding veroorzaakte, werd daarop door den rechtervoorkant van dezen laatsten in den linkerflank aangereden. De auto uit Hippo lytushoef vloog toen tegen een dikke paal van het electrische net, welke afknapte en buitel- de vervolgens in de langs den weg loopende sloot, waarin slechts weinig water stond. G. Hoekstra wist tydig uit den wagen te springen en be kwam geen letsel. Zijn metgezel, J. C. Koegelberg, slaagde er spoedig in zich te be- vrijden en h£id, zooals gezegd, slechts een paar lichte wonden opgeloopen. De wagen met de veekooplieden sloeg over den kop en werd grootendeels vemield. Een omwonende verpleegster kwam dadelijk toeloopen en heeft gedaan, wat zij kon om de eerste hulp te ver- leenen. Ook andere personen snelden van alle kanten toe. De doktoren Hoogkamer uit Middenmeer en Beeker uit Hippolytushoef waren eveneens spoedig ter plaatse. Zij kon- den niet anders dan den dood van de drie vee kooplieden constateeren. De toestand van den vieiden inzittende was hopeloos. Hij is later overleden. De lyken zijn ondergebracht in het kantoorgebouw ter plaatse. De plek van het ongeluk is gelegen nabij De Terp. De beide auto's zyn in beslag ge nomen. De bestuurder van den auto, welke werd aangereden, heeft nog verklaard signa- len te hebben gegeven. De slachtoffers waren alien van middelba- ren leeftijd en gehuwd. Nader wordt gemeld, dat de snelheid van den auto, die de aanrijding veroorzaakte, 50 K.M. per uur is geweest. De jongeman, F. Meegdes genaamd en wonende in de Plata- nenlaan te Zwanenhurg werd ongeveer 50 U meegesleurd, waar hrj bleef liggen. De auto van den heer v. A. is in beslag genomen. Bij onderzoek bleken de remmen goed te functio- neeren.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 3