ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Zoo rillerig? AKKERTJES No. 9250 MAANDAG 21 JANUARI 1935 75e Jaargang Binnenland Feuilleton De man van Nergenshuizen Gij hebl kou geval en voell de koorls opkomen. Ga naar bed en neem "AKKERTJES", die als kabouiers in den nachl Uw opkomende verkoud- heid, Uw Griep zullen verdrijven. Morgen staat Ge op zonder koorts eR voelt Ge U weer prettig en gezond- AKKER.CACHETS NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: B Inn en Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen r per post 1,55 per 3 maanden By vooruitbetaling fr. per post /5,60 per jaar v.->t Belgie en Amarika 2,—overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post x bonnementen voor net buitenland alleen by vooruitbetaling. liltlfWfHter: Flrma JP. J. VAJN DE 8ANDE GIRO 88150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20 KLEINE ADVERTENTI6N: per 5 regels 50 cent by vooruitbetaling. Grootere letters en cliche s worden naar plaatsruimte berekecd. Handelsadvertentien by regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentiSn liefst 66n dag voor de ultgave. DIX BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. DIENSTPLICHT. Uitspraak inzake vrijstelling. De Burgemeester van TER NEUZEN, brengt ter algemene kennis, dat twee uit- spraken op aanvragen om vrijstelling van den Dienstplicht, ter Secretarie dezer gemeente, voor een ieder ter inzage zijm nedergelegd. Tegen deze uitspraken kan binnen tien dagen na den dag van deze bekendmaking in beroep worden gekomen. A. door den ingeschrevene wien de uitspraak geldt of door diens wettigen vertegen- woordiger; B. door elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde licbting ingescbreven per- sonen of door htmne wettige vertegen- woordigers. Het verzoekscbrift moet met redenen om- kleed zijn. Het beboeft niet gezegeld te zijn. Het moet worden gericbt aan de Koningin, docb worden ingediend by den Burgemeester, ter Secretarie dezer gemeente. Ter Neuzen, den 21 Januari 1935. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. NATIONAAE CRISIS-COMITe. In de periode van 1 tot en met 15 Januari 1936 werd door het N. C. C. aan 103 plaatse- lyke crisis-comity's een uitkeering verstrekt tot een totaal bedrag van 32.859, waarvan voor een bedrag van j 26.198 in den vorm van natura en brandstof. Voor 35 bijzondere ge- vallen werd voorts door tusscbenkomst van de plaatselijke comity's een bedrag van 1642,50 verstrekt. Uit de gift van H. M. de Koningin, speciaal bestemd voor kleeding en dekking werd voor extra-uitkeeringen in dezen vorm een bedrag van 5528 geput. Speciale vermelding verdienen eenige bijdra- gen in de kosten van het kampwerk aan de My tot Nut van 't Algemeen en de landelijke commissie ter bestrijiding van de gevolgen der jeug.i.verkloosheid tot een gezameniijk bedrag van 3336, INVOERRECHT OP BENZINE. Brj de wet van 5 Augustus 1933 houdende nadere wijziging van de wet van 19 Decem ber 1931 tot trjdelijke heffing van een bijzon- der invoerrecht op benzine, is bepaald dat bet verboden is benzine te vermengen met petro leum en met door den minister van financien gam te wyzen andere stoffen, die geiacht kun- nen worden aan benzine toegevoegd te wor den om de heffing volgens de wet gedeeltelijk te ontgaan. De minister van financien heeft. thans bepaald, dat mede als zoodanige stof fen worden aangewezen alle by invoer niet als petroleum of benzine belaste dilettaten en recidus van aardolie en van bruinkoolteer, als- mede alie hiermede in samenstelling overeen- komende stoffen, een en ander voor zoover deze producten een lagere fiscositeit dan 2y2 graden engler by 20 gr. C. bezitten en in den union kolorimeter doorzicbtig zijn, docb geen lichtere kleur bebben dan union HI van de kJeurschaal van dien kolorimeter. Voorts is bepaald dat met ingang van 15 Februari 1935 wat bet in bet vrije verkeer brengen betreft en met ingang van 1 Maart 1935 wat bet ten invoer aanbieden, bet vervoeren en het in voorraad hebben betreft de hierboven aange- geven producten der K.G. ten minste 20 m, gram Furfurol zullen moeten bevatten. Het is niet noodig dat deze producten tevens met een der voor vermenging van petroleum en lichter gekleurde gasolie voorgeschreven blau- we kleurstoffen vermengd zyn of worden. DE BEPEHKING VAN DEN RUNDVEE- STAPEL. De Minister van Economische Zaken heeft bepaald, dat het ten hoogste door elk der Gewestelijke Landbouw Crisis-Organisaties binnen haar werkgebied in totaal toe te wijzen aantal vaarskalveren over bet tijdvak, aange- vangen met ingang van 1 November 1934 en eindigende met ingang van 1 November 1935 niet overschrijden mag het aantal hier- onder ten aanzien van elk der Gewestelijken op de eerste plaats genoemd. Het ten hoogste door elk der Gewestelijken binnen haar werkgebied in totaal toe te wijzen aantal niet-geregistreerde stierkalveren mag over ditzelfde tijdvak niet overschrijden bet op de tweede plaats ten aanzien van elk der Ge westelijken hieronder genoemde aantal: Groningen 17.103 en 3.300; Friesland 50.864 en 4.500; Drenthe 21.871 en 3.000; Overijssel 36.816 en 7.500; Nrd.-Holland 23.544 en 1.000; Z.-Holland 31.977 en 3.200; Zeeland 8.256 en 7.500; Gelderland 40.026 en 8.500; Utrecht 18.057 en 2.500; Noord-Brabant 36.052 en 8.500; Limburg 15.414 en 2.500. DE KANALEN-QUAESTIE MET BELGIe. De correspondent van het ,,HandelsbIad" te Brussel meldt: Op het departement van Buitenlandscbe Zaken is Vrydag een conferentie gebouden, waaraan de minister-president Theunis en de minister van buitenlandscbe zaken Paul Hy- mans, alsmede eenige hooge ambtenaren van de departementen van Buitenlandscbe Zaken en van Openbare Werken hebben deelge- nomen. Ofschoon over deze conferentie bet diepste stilzwijgen wordt bewaard men verklaart slecbts dat er quaesties van intemationaal- politieken aard, die dringend om oplossing vragen, zijn besproken is tocb uitgelekt, dat de betrekkingen met Nederland het onder- werp van deze besprekingen hebben gevormd. Uit bet feit, dat het departement van Open- bare Werken als vertegenwoordigd door den heer Van Zuylen, den Belgischen specialiteit op het gebied van de kanalen-quaestie, meent men te mogen aannemen, dat in het byzonder deze quaesties ter sprake zijn gekomen. BELASTING VEUCHT Het katholiek-democratische blad „de Mor- gen" heeft gem eld, dat bet lid van de Eerste Kamer, de heer J. W. J. baron de Vos van Steenwijk niet te verwarren met den voor- zitter van ons Hoogerhuis als belasting- vluchtige naar Hongarije zou vertrekken. De ,,Tyd" heeft een onderzoak naar dit be- ricbt ingesteld en het blijkt ietwat anders te liggen dan het door ,,de Morgen" werd be- schreven. Ook aan Overijssel en met name aan Twente is de wereldcrisis niet spoorloos voorbijgegaan. Vele kasteelen en hooge heerenbuizen staan leeg. De bewoning met dienstpersoneel is niet meer te betalen. Ook brengen de lande- ryen nauwelijks meer iets op. De industrie verarmde. Vroeger rijke menschen teren op een bijna renteloos effectenbezit, dat geleide- lyk uit bet familievermogen wordt verkocbt. Alleen de kasteelen en voomame behuizingen zyn onverkoopbaar. De vroegere bewoners verlaten ze en gaan kleiner wonen omdat ze de belastingen niet meer kunnen opbrengen. Huize Diepenheim by Goor, dat nog vader- landscbe berinneringen oproept, was een be- zitting van den beer De Vos van Steenwijk. Het is ook een onzer belangrijkste natuur- monumenten en uit pieteit liet de eigenaar er nog voor 200.000 aan vertimmeren. Het onderhoud kostte geregeld belangrrjke som- men. Maar ten slotte werden de lasten ondra- gelijk. Het kasteel mo est worden gesloten, De chauffeur, 35 jaar in dienst der familie, werd er als huisbewaarder in achtergelaten. Kwam er een huurder opdagen, hij zou niet worden afgewezen. Het is onjuist, dat de beer De Vos van Steenwijk, verstoken van het gevoel voor het- geen een Kamerlid betaamt, een vertegen- woordigende functie zou willen blijven waar- nemen en zich aan den fiscus onttrekken. Spoedig kan bij besloot daartoe reeds eer- der van dezen gentleman de ontslagneming als Eerste Kamerlid worden verwacht. Na een reis naar Hongarije en Canada zal bij zich vermoedelijk in Oostenrijk vestigen. Een no- bele figuur zal met hem uit onzen Senaat verdwynen. CRISISAANKOOPBESCHIKKING 1935 I (GEDROOGDE GARNAEEN). i in de Staatscourant is opgenomen de crisis- aankoopbescbikking 1935 I (gedroogde gar- nalen). By deze bescbikking is gevoegd het reglement, hetwelk de regelen bevat overeen- komstig welke de centrale gedroogde gamalen kan aankoopen om de markt van dat product te steunen en den afzet daarvan te bevorderen. Ten einde dit doel te bereiken is de prijs, waartegen de centrale van gamalendrog6rs de door dezen in bun eigen inrichting gedroogde garnalen kan aankoopen vastgesteld op f 12,25 per 100 K.G. DE NOORD-OOSTELIJKE INPOLDERING VAN HET MEER FLEVO. De Vooruit meldt het gerucbt, dat de regee- ring emstig overweegt of bet wel raadzaam is de verdere voorbereiding van de Noord- Oostelyke inpolderiiag van bet meer Plevo, waarvoor op de begrootiug van het Zuiderzee- fonds voor 1935 een bedrag van twee millioen is uitgetrokken, voort te zetten. i Naar wy bij informatie hieromtrent veme- men is dit inderdaad bij de regeering in over- weging. Haar standpunt zal zij uiteenzetten in de memorie van antwoord omtrent de be- gprooting van het Zuiderzeefonds, die in de eerste helft van Februari zal verschijnen. DE BEZUINIGING OP DE RIJKSBEGROOTING. Zateraag is een tweede ministerraad in die week gebouden, welke gewijd was aan de bezuinigingsplannen. door 32) VICTOR BRIDGES. (Nadruk verboden.) (Vervolg.) Wij gingen de eetkamer binnen, waar tante Mary bezig was thee te zetten. Juist toen wij ons op onze plaatsen nederzetten, kwam miss York vergezeld van Lady Baradell mede aan- zitten. Ladien ik de laatste tevoren niet bad bewonderd, dan zou ik het zeker nu gedaan hebben. Geen zweem van verlegenbeid of niet-op-baar-gemak-zijn was bij haar te be- speuren, integendeel, zij gedroeg zich als de vrdendelijkste en kalmste van het geheele ge- zelschap. „Wel, wel, wat zijn alle menschen matineus en alien even frisch", sprak zij met een spot- lacbje in het rond kijkend. ,,Zelfs mynheer Nortbcote is al beneden! Ik dacht, dat by geregeld in zijn bed ontbeet." York lachte. „Beneden!" echo'de bij. „Dat niet alleen, maar hy is reeds op de vlinder- jaobt geweest." ,,De morgenstond heeft goud in den mond' zei ik bij gebrek aan beter. „Wat gaan wij van morgen doen?" vroeg tante Mary opeens. ,,Ik veronderstel dat je van middag gaat jagen, niet waar Maurice?" Hy scbudde zijn hoofd. „Neen, ik dacht, als iemand er lust in heeft, kunnen wy van mor gen wel eenige konijnen verscbalken; voor eemden moeten wy later in den middag zyn. Wat denk jij er van, Stuart?" ,,Ik schiet liefst eenden", zei ik. Ik zag niet in, waarom ik mij onnoodig in gevaar zou beg even. ..Eaten wy dan wat gaan tennissen", zei miss York; „wy bebben de baan nog niet ge- probeerd. U tennist toch ook, mynheer North- cote?" Aangezien ik nooit een racket in mijn han- den gehad heb, werd ik alhoewel tegen mijn zin gedwongen te liegen. „Ik geloof, dat het 't beste is, dat ik toe- schouwer ben en op de daarvoor in aanmer- Trhyg komende oogenblikken zal applaudissee- ren. Ik heb een paar dagen geleden een kleine aanrijding met mijn auto gehad, waaraan mijn pols mij nog steeds herinnert." Er volgde eenig sympathiek gemompel, het- geen Maurice aanleiding gaf, mij te vragen (wel een weindg al te bezorgd naar mijn zin) of ik wel zou kunnen schieten. ,,0 ja", zei ik onverschillig, „ik kan nog best een geweer rechtuit steken." Na eenig beraadslagen werd bepaald, daf miss York en Maurice tegen haar breeder en Vane zouden spelen. Vane bleek de poedel van het gezelschap te zijn, terwyl York, die in het leger veel had getennist, natuurlijk ver boven de anderen uitstak. De tennisbaan was terzijde van het huis ge- legen en toen het ontbijt was afgeloopen en wy de morgenbladen hadden doorgezien, na- men wy eenige stoelen mede en plaatsten ze op de meest beschaduwde plekken, van waar men een overzicht over het veld had. Ik zette mij juist in behaaglijke houding neder, toen ik tante Mary op mij af zag komen. Voor zoover ik uit de weinige gesprekken met myn gastvrouw had kunnen afleiden, had vooral onze eerste begroeting, alhoewel die oogenschijnlijk beleefd en hartelijk genoeg was, mij duidelijk aangetoond, dat ik van haar standpunt gezien, geen zeer welkome gast was. Sedert dien was zij echter zichtbaar mil der geworden en bij deze gelegenheid kwam zy naar mij toe met een glimlach op haar vriendelyk, doch bezorgd gelaat. ,,Ik zou graag eens een praatje met je hou- den, Stuart", sprak zy, toen ik een stoel voor haar bijsleepte. „Heel graag" antwoordde ik, niet wetend en nieuwsgierig, wat zij te zeggen had. „Wij hebben haast geen gelegenheid gehad, eens te keuvelen, sedert ik hier ben." Zij keek my peinzend aan. ,,Ik weet niet, hoe ik het moet zeggen, maar ik vind dat je den laatsten tijd erg veranderd bent." Dit was zooveel als een directe aanval, maar ik doorstond hem kalm. „Ja", zei ik, ,,ik ben veranderd." ,,En in je voordeel", voegde zy er aan toe. ,;Stuart, toen je voor het eerst hier kwam, na je aankomst uit Zuid-Amerika, had ik een hevigen afkeer van je." Ik maakte een buiging. ,,Daar hadt U het volste recht toe", zei ik. „Ik weet niet, hoe je levenswijze daarginds VERBOND VAN NEDERLANDSCHE WERKGEVEKS. Het Verhond van Nederlandsche Werk- gevers houdt 22 Februari een buitengewone algemeene vergadering te Amsterdam. Het bestuur, dat reeds na de indiening van het wetsontwerp betreffende de verbindende kracht van ondernemersovereenkomsten, zich 9 Juli met een adres daartegen tot de Tweede Kamer heeft gericht, acht het namelijk ge- wenscht, dat het Ver.bond zich, na de ver- schijning van de Memorie van Antwoord met daarbrj gevoegd gewijzigd ontwerp, met nog meer klem tegen de voorgestelde algemeen- verbindendverklaring van ondernemersover eenkomsten zal verzetten. HET BRUGGENPLAN. De regeering is voomemens, blijkens een ingediend wetsontwerp, het plan voor den bouw van bruggen over de rivieren in zooda- nig tempo te doen uitvoeren, dat in een tijds- verloop van ongeveer zeven jaar alle bruggen gereed zullen zyn. De laatste brug zal dan in den zomer van 1941 in dienst worden ge- steld. Om dezen versnelden bruggenbouw mogelijk te maken, zal een door een particu- lier consortium op te richten Bruggen-Exploi- tatie-Maatschappij N.V. (B.E.M.) met een aandeelenkapitaal van 500.000, een obliga- tieleening uitgeven ter nominale waarde van 49.500.000. De som van 'n aandeelenkapitaal en leeningopbrengst wordt aan bet rijk uitbe- taald ter financiering van den bruggenbouw. Daartegenover krijgt de B.E.M. ooncessie tot heffing van tollen op alle volgens het plan te bouwen bruggen. De bedoeling is, de tol- heffing te doen ingaan op 2 April 1935 en twintig jaar te doen duren. DE WONINGHUREN. Op 11 Januari heeft een commissie uit de werkgeversvakcentrale en de arbeidersvak- centrale besprekingen gevoerd met den minis ter van sociale zaken inzake de woninghuren. Aan den minister was een rapport op dit vraagstuk betrekking hebbende toegezonden, terwijl door den voorzitter van de commissie, dec heer Van der Walle een samenvatting van het rapport nader werd toegelibht. In de aan den minister toegezonden samen vatting wordt allereerst geconstateerd, dat er in verschillende gemeenten een tekort aan j woningen bestaat, waarvan de huur door arbeiders en daarbij in het gelijkgestelde kan worden betaald. Voorts zal dalicg van de vaste lasten welke van groote beteekenis zijn op de huren reeds kunnen plaats hebben, indien leeningen van verschillende woningbouwvereenigingen met een lager rentetype zouden kunnen worden omgezet. Aan de regeering wordt verzocht op korten termijn overleg te plegen met de vereeniging van directeuren van hypotheekbanken en de f broederschap van notarissen om tot maat- regelen te komen inzake verlagicg van hypo- j theekrente. Voorts moet worden gestreefd naar de bouw van nieuwe goedkoope woningen op bijzondere voorwaarden waarbrj standaar- diseering en normaliseering een groote rol zouden kunnen spelen in het brengen van verlaging der kosten. Ook moeten de plan- nen zooveel mogelijk gecoordineerd en gecen- traliseerd worden ontworpen. PERCENTAGES VOOR CONTINGENTEN. Aan belanghebbenden bij de centingentee- ringen van de hierna te noemen artikelen, welke per 1 Februari a.s. zullen worden ver- lengd wordt medegedeeld, dat de navolgende percentages zullen worden vastgesteld voor de daarachter vermelde perioden: wollen stoffen, percentage 30 waarde, periode 7 maanden; tricotages 30 waarde, negen maanden; heerenbovenkleeding respec- tievelijk 30 en 10 maanden; damesboven- kleeding resp. 15 en 10 maanden; boven- kleeding met rubber respectievelijk 40 en 10 maanden; petten en baretten 25 en 10 maanden; is geweest", vervolgde zij, ,,en daarom past het my niet een oordeel over je te vellen, maar geheel mijn gevoel, mijn instinct zei mij, dat je slecht was, door en door slecht. Ik vreesde het ergste van je invloed op Maurice." Het idee, dat iemand in staat kon zijn. Maurice, indien mijn oordeel over genoemd jongmensch juist was, nog meer te demorali- seeren, kwam mij voor, de grens van het hu- moristische te bereiken. Haar plotseling ontleden van Northcote s karakter was ontstellend genoeg, om mijn glimlach te weerhouden. ,,Het zal zijn eigen schuld zijn", zei ik openhartdg, „als Maurice door mij in ongelegenheid zou komen." Zij legde haar hand op. mijn arm. „Ik geloof je, Stuart", sprak zij. .Sedert je hier bent, hebben zich al mijn vroegere meeningen oyer jou gewijzigd en wel dermate, dat van mijn eerste indrukken niets is overgeschoten. Het is opmerkelijk, want in den regel faalt mijn eerste indruk nooit." „Het doet mij genoegen, dat ik de uitzon- dering op dien regel mag zijn", antwoordde ik. „En ik ben blij dat Maurice iemand heeft, die waarachtig belang in hem stelt", voegde ik er by. „Ach", zei ze, „het was juist over hem, dat ik "eens met je wilde spreken." Ze aarzelde een oogenblik. „Ik vrees, dat Maurice in slecht gezelschap verkeert", vervolgde zij. .Sedert een paar maanden is er iets, dat hem vreeselijk heeft veranderd. Het is mogelijk, dat het zijn fi- nancieele toestand is. Ik weet, dat hy zwaar gewed heeft op de wedrennen, maar ik kan het niet van mij afzetten, dat er nog iets anders is, iets veel engers." Ik was overtuigd, dat ik vrij nauwkeurig wist, wat dat iets anders, veel ergers was. ,,Er is behalve jou niemand, bij wien ik daarover myn hart eens kan luchten", ging zij meewarig voort. Jij bent tenminste onze naaste bloedverwant en hebt veel in je leven ondervonden. Jij weet aan welke verleidingen een jongmensch als Maurice bloot staat. Daar om vraag ik je, of je mij den dienst zou wil len bewijzen, te trachten hem te helpen. On- danks al zijn gebreken is hij toch het kind van mijn dierbare Alice. Als het alleen een geld- kwestie is, dan zouden wy wel in staat zijm, dat onderling te regelen. Ik vraag hem ech ter niet gaame zelf iets over die aangelegen- heid. Hij zou het veel beter met jou kunnen bespreken." Ik had werkelijk met de goede vrouw te doen. Maurice lag haar biijkbaar na aan 't hart en ofschoon ik vast geloofde, dat de hondsvot van plan was, mij te vermoorden, was ik toch niet voomemens nog meer voren op haar zorgdoorploegd gelaat te brengen. „Ik geef U mijn woord", zei ik eenvoudig, „dat ik alles zal doen, wat in mijn vermogen is, om Maurice buiten ongelegenheid te hou- den." Zij schonk mij een zwak, doch zeer duidelijk dankbaar glimlachje. „Ik bedank je,, Stuart" sprak zij. „Het sprjt mij, dat ik je verkeerd beoordeeld heb." Toen stond zij op van haar stoel en keek naar de tennisspelers, die nu lachend en pra- tend uit de deur van de biljartkamer kwamen, welke in den tuin uitkwam. ,,Ik moet nu voor mijn huishouden gaan zorgen", sprak zij. „Ik heb nog niet eens het menu voor vanavond vastgesteld. Wat ik zeg gen wilde, als je op de eendenjacht gaat, zal het wel laat worden, denk ik. Ik zal het Maurice even vragen." De bewuste kwam juist het grasveld over, hij keek mij vrij koel en zeer achterdochtig aan, hetgeen in het geheel niet kleurde bij zijn mooi wit flanellen pak. Tante Mary ging naar hem toe en vervolgde, na eenige oogen blikken met hem gesproken te hebben, haar weg naar huis. Miss York wuifde mij met haar racket toe. ,,Wy verwachten heel veel applaus van U, mynheer Northcote", riep zij vroolijk. „U be boeft niet in uw handen te klappen, als dat hinderlijk voor uw pols is, U kunt uw byval wel op andere wijze uiten." „Ik verzeker U, dat het tennisveld ervan zal weergalmen", antwoordde ik bemoedi- gend. Miss York lachte. „Nu, dan is het in orde", sprak zij. „Daar komt lady Baradell! Zy zal U wel te hulp komen." Al had ik weg willen gaan, dan zou het toch al te laat geweest zijn. Bevallig en kostbaar gekleed als altijd, kwam Lady Baradell uit den tuin naar de plaats waar ik zat. „U heeft het U zelf gemakkelijk gemaakt, zie ik", zei ze glimlachend. ,,0, laat dat maar aan Northcote over", riep Vane, terwyl hij een sportjasje van de meest I Nederlandsch Ongeevenaard bij gevaiie kou Product Griep, rheumatische pynen^ Zenuwpijnen, Hooidpi]n, en:- Per 12 si. 52 cl. Zakdoosje 20 ct, Volgens recept van Apotheker Dumont (Ingez. Med.) onderkleeding 20 en 7 maanden; fyn aardewerk 25 en een jaar; porselein 45 en een jaar; sanitair aardewerk 15 en een jaar; muur- en wandtegels 30 en een jaar; huishoudelijk glaswerk 40 en een jaar: gort van alle soorten 100 en drie maanden. De tot dusver geldende basisjaren voor bovenstaande contingenteeringen bltjven onge- wijzigd. De aandacht wordt erop gevestigd, dat bovengenoemde percentages alleen van be teekenis zijn ten aanzien van de landen, waar voor bij handelsverdrag geen hoogere contm- genten zijn toegekend. CONFLICT IN DEN NED. PHOT. CHR. SCHIPPERSBOND. De Ned. Prot. Chr. Schippersbond heeft Woensdag in hotel Krasnapolsky te Amster dam een zeer bewogen jaarlijksche algemeene ledenvergadering gehouden, waarin bijna het geheele hoofdbestuur is afgetreden. In zrjn openingswoord zeide de voorzitter, de heer L. F. Duymaer van Twist, dat de al gemeene toestand in de schipperswereld sinds verleden jaar aanmerkelijk moeilijker is ge worden. De Spoorwegen wentelen hun verlie- zen op de schatkist af en de auto-tractie be- taalt haar wegenbelasting en is daarmee van alles af. Doch de binnenscheepvaart zit met de seheepvaartrechten. Het hoofdbestuur heeft de regeering geadviseerd om naar ana logue van de wegenbelasting een waterbalas- ting te heffen en dan de seheepvaartrechten te laten vervallen. Het wachten is nu op het rapport van de commissie-Patijn, dat binnen- kort zal verschijnen en waaruit zal blijken, volgens spr., welke slechte toestanden er in. een deel van de binnenscheepvaart bestaan potsierlijke kleurencombinatie aan 'n boomplje achter zich hing. Jij hebt het beste deel gekozen", voegde Maurice erbij. „Wij zijn eigenlijk allemaai dwaas, om zoo in de barre zon te tennissen.' „Welnu, laat ons bopen, dat er eeuige methode in je dwaashei-d zal liggen", ant woordde lady Baradell. „Als toeschouwers zullen wij zeer critisch zijn". Zy liet zich in den stoel vallen, welken tante Mary zoo juist had verlaten en wuifde zich met een groot palmblad, dat zij in haar hand hield, de be- geerde koelte toe. Stuart", zei ze, toen de anderen him plaats op het tennisveld hadden ingenomen, „ik zou wel eens willen weten, wat je van mij denkt." „Gp 't oogenblik", zei ik, ,,denk ik, dat U de mooiste vrouw van Suffolk is." Zij lachte en keek met haar wonderlijke gou- den oogen zijdelings naar mij op. „Ik geloof, dat ik gisterenavond overspannen van zenu- wen was", sprak zij zaeht. ,,Maar je was ook vreeselijk wreed, Stuart. Er zijn verschillende manieren om een Jobstijding mede te deelen." F.n toen op eens vroeg zij ademloos: ,.Wie is net?" Ik aarzelde een oogenblik. ,,Ik twijfel er aan, of U mij zoudt gelooven", zei ik, ,,als ik U de waarheid zei." „Verloren!" riep miss York triomfantelyk toen Vane met veel te veel kracht en te wei- nig richtingsvermogen een bal in den moes- tuin deed terecht komen. „Verloren!" herhaalde Lady Baradell met half gesloten oogen over het tennisveld sta- rende. „0 ja, Stuart, ik zal je wel gelooven."" Ik leunde met mijn ellebogen op mijn knieen en keek haar rustig, doch ernstig aan. ..Bin nen een maand zult U mij alles van gisteren avond vergeven." Er volgde een oogenblik van stilte. Dan antwoordde zij op gedempten toon: ,,Er kan tusschen ons geen kwestie zijn van vergif- fenis." Juist zag ik, terwijl zij sprak, de deur van de biljartkamer opengaan en tante Mary, ver gezeld van een rijzig, emstig uitziend heer in donker costuum naar buiten komen en de richting van het tennisveld nemen. Lady Baradell lachte vriendelyk. ,,Mijn echtgenoot", sprak zij, ,,bezit alle deugden, zelfs die van accuratesse." (Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 1