Gemengde Berichten Marktberichten een usberg op een spoorweg. INGEZONDEN STUKKEN. SCHEEP VAARTBEWEGING. VRTS UIT AMSTERDAM TE NICE JBESTOLEN. De te Amsterdam wonende arts, dr. M., is te Nice het slachtoffer geworden van een brutalen hoteldiefstal, waarfbij een aantal voorwerpen, met een totale waarde van circa 30.000 francs is ontvreemd, meldt de Tel, Toen dr. M. met zijn vrouw zijn kamer had ver- laten cxm te gaan dineeren, heeft een hotelrat kans gezien, door inklimming het vertrek te hereiken. De man was blijkbaar goed van de plaatselijke situatie en de gewoonten van het personeetl ap de hoogte. In het halve uur dat verstreek tusschen zijn komst en den terug- keer van dr. M., heeft hij alle voorwerpen vein waarde ontvreemd. Hieronder bevonden zich juweelen en bont. Dr. M. heeft bij de politie van deize berooving aangifte gedaan. De arts is bij een Nederlandsche maatschappij tegen diefstal verzekera. AUTO MET ACHT PERSONEN IN HET WATER GEREDEN. Zondagnacht om half een is te Heer Hugo- waard een personenauto, waarin 8 personen zaten, alien te Hoom afkomstig, bij het nemen van 'n bocht naar den Hondenweg met groote snelheid in een sloot langs den weg gereden. Twee veldwachters, die toevallig in de nabij- heid surveilleerden, schoten ijlings toe bij het hooren van hulpgeroep en glasgerinkel. Zij aprongen direct in de sloot en tot hun middel in het water staand trachtten zij de passa- giers uit de auto, die op zijn kant in het water lag, te bevrijden. De chauffeur J. Bakker, bleek er het ergst aan toe. Hij had een zware hoofdwonde be- komen en moest door een geneesheer worden verbonden en vervolgens naar het ziekenhuis vervoerd. De andere drenkelingen werden naar het raadhuis gebracht, waar zij in de warmte wat op verhaal konden komen. Zij hadden alle lichte snijwonden opgeloopen, doch behoefden zich niet onder medische behandeling te stel- len. Tegen den chaffeur is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der maximum- snelheid. De chauffeur verklaarde, dat het ongeluk te wjjten was aan de gladheid van den weg. EEN FANTASTISCH VERHAAL. Bjj den justitieelen dienst van het bureau Stadhouderskade te Amsterdam heeft zich een 18-jarige bakker vervoegd, die een om- standig en zeer fantastisch verhaal deed, daarop neerkomend dat hij, toen hij op het Frederiksplein met zijn rijwiel geslipt was, door eenige personen werd aangesproken, die hem hadden voorgesteld hem met hun auto naar zijn patroon te brengen. Volgens zijn bewering was hij op dit voorstel ingegaan waama hij met de auto, waarop men ook zijn fiets geladen had, buiten de stad was ge bracht. Op den Amersfoortschenweg onder Hilversum was de auto gestopt, waama de inzittenden hem van veertig gulden, die hij bij zich droeg en zijn patroon toebehoorden, hadden beroofd, om hem vervolgens met fiets en al uit de auto te werpen. De politie, wie dit verhaal zeer zonderling toescheen, stelde niettemin een onderzoek in, dat geruimen tijd in beslag nam, doch geen enkel resultaat opleverde. Zij hield den jon- geman daarop voor, dat hij de heele geschie- denis naar haar meening gefantaseerd had. De jongen ontkende echter en deed zelfs offi- cieel aangifte van de berooving. Hij is daarna nog enkele malen aan een streng verhoor on- derworpen, hetgeen tot resultaat had dat hij ten langen leste al zijn verklaringen introk, toegevende dat al zijn mededeelingen op fan- tasie hadden berust. Wegens het doen van een valsche aangifte is daarop proces-verbaal opgemaakt. De jongeman beweert thans dat hij de veertig gulden verloren heeft. Mien onderzoekt thans of hij het geld ook op andere wijze kan zijn kwjjtgenaakt. ZESJARIG MEISJE IN BRAND. Zondagochtend hebben in de woning in de Spreeuwenstraat te Nijmegen kinderen, ter- wij de moeder zich had verwijderd, met luci- fers gespeeld waarbij een 6-jarig meisje in brand is geraakt. Met emstige brandwonden is het kind in het Canisiusziekenhuis opge- nomen. 70 JAAR KOORZANGER. Een niet alledaagsch jubileum vierde Zon- dag de 90-jarige heer M. Mulders te Berghem bij Oss. De grijsaard is niet minder dan 70 jaar verbonden geweest aan het parochiaal zangkoor in de R. K. kerk ter plaatse. Tevens vierde de heer Mulders zijn 90sten geboorte- dag. Hij is de oudste inwoner van zjjn woon- plaats. Het heugelijk feit werd Maandag op feestelijke wijze herdacht, terwijl in de kerk een speciale dienst werd gehouden. Op de receptie kwam o.a. het gemeentebestuur den jubilaris complimenteeren, terwrjl de burge- meester den krassen koorzanger heeft toege- sproken. AUTOBUS IN DE SLOOT. Zondagmorgen is ten gevolge van de glad heid van den weg een autobus van de firma Remmen, uit Megen, welke een dienst cnder- houdt tusschen de gemeenten Megen en Oss, bij den afrit van den dijk onder Megen ge slipt. De chauffeur verloor de macht over zijfa stuur, met het gevolg, dat de bus, waarin behalve de bestuurder nog twee Franciscaner paters gezeten waren, van den weg reed, kan- telde en in een sloot terecht kwam. Als door een wonder bleven de inzittenden ongedeerd. De bus was echter zwaar beschadigd en moest met paard en wagen worden gelicht. GASVERGIFTIGING. Men schrijft uit Alfen a. d. Rijn: Maandagnacht heeft zich alhier een geval van gasvergiftiging voorgedaan. Bij de familie A. T. van Vliet in de Oranjestraat werd de vrouw des huizes omstreeks 4 uur wakker door het schreien van een der kinderen. iMej. v. Vliet die in de bedstede in de ka mer sliep, wilde deze verlaten maar zakte on middellijk bewusteloos ineen. Haar echtge- noot, die zich weliswaar zeer duizelig voelde, slaagde er in met eenige moeite zijn slaap- stede te verlaten. Het bleek, dat ook de kinderen zich onwel gervoelden. Nadat een onderzoek was ingesteld kwam aan het licht, dat een gasslang welke de verlbinding vonmde tusschen de kraan en een gascomfoor gescheurd was. Een onmiddellijk ontboden geneesheer slaag de er in mej. van Vliet weer tot bewustzijn te brengen. Haar toestand is thans redelijk. NIEUW NEDERLANDSOH CIRCUS? Naar de Tijid vemeemt is te Daren (N.H.) opgericht de N.V. Circus „01anda". Deel- nemers in deze N.V. zijn eenige groote Neder landsche financieele instellingen met een ka- pitaal van 1.000.000. Het voomemen is een dierenpark in te richten voor ongeveer 200 paarden. De tent, plaats biedend aan 11.000 personen, is reeds aangekocht. Tevens zijn aangekocht 50 paar den, welke gestationneerd worden in de ma nege te Laren. Pogingen worden aangewend om te Laren personeel ten getale van 400 man onder dak te brengen. POST-BESTELAUTO DOOR TREIN AAN GEREDEN De brievenbesteller D. had Maandag op het perron te Lutterade den dienstauto voor pak- ketpostbestelling en voor het postvervoer, overgezet ten einde de lading over te geven voor den oehtendtrein van 6.05. De remmen van den auto waren aangezet, waarop de be- steller voor het verrichten van eenige forma- liteiten het stationsgetoouw is binnen gestapt. Hoe het zij door het losgaan van de remmen of door een rukwind, de post auto is aan het rollen gegaan en van het perron op de rails terecht gekomen. Bij het binnenrollen van den trein is de be- steller naar buiten gekomen en zag ter elfder ure de hachelijke situatie van den postauto. Hjj had den machinist nog door het zwaaien met een zakdoek op de situatie willen attent maken, doch de machinist had een en ander niet tijdig opgemerkt. De postwagen met inhoud werd overreden en totaal versplinterd. De postzakken konden evenwel vrij onbeschadigd uit de ruine te voorsc'hijn worden gehaald. STROO lUAAR DUITSCHLAND. Men schrijft aan de Mslb. uit Limburg: Zooals 14 December j.l. werd gemeld, bloeide in Noord Limburg plotseling een levendige handel op in stroo, oud-ijzer en autobanden, welke artikeden speciaal door Duitschers wer den gekocht en in groote hoeveelheden van Limburg naar Rijnland werden vervoerd. De handel in stroo, dat door den Duitschen boer voomamelijk als veevoeder wordt ge- bruikt, nam een zoodanige afmeting aan, dat de Duitsche autoriteiten, met ingang van 1 Januari den vrijen invoer hebben stopgezet. De prijzen, welke varieeren tusschen de zes en tien gulden per 1000 K.G. werden met een in- voerrecht belast van 2 mark per 1000 K.G., terwijl bovendien een bepaling werd gemaakt dat ieder, die stroo uit Nederland wilde in- jj voeren, dat slechts mocht doen d&nmaal per maand op een willekeurigen dag en tot een maximum van 1000 K.G. Alleen dan, wanneer men goederen uit Duitschland naar Neder land exporteert, mag men tot een maximum van het gewicht der uitgevoerde goederen, stroo uit Limburg vrij in Duitschland invoe- ren. Thans ziet men in de Limburgsche grens- plaatsen de Duitsche kooplieden venten met;,, briketten en Thomasslakken, uit Duitschland', naar Nederland ingevoerd. Hebben zij deze artikelen aan den man gebracht dan keeren zij met hun karren vol stroo naar Duitsch land terug. BURGERZIN. Wegens b.eizuiniging werd het luiden van de torenklok te Langweer, op bepaalde uren afge- schaft. Thans zou ook het torenuurwerk stil- gezet worden. Dat vinden de dorpelingen te erg, een vergadering werd opgeroepen, met het gevolg, dat de klok weer op de gewone uren zal luiden en de wijzers van de klok zul- len blijven ronddraaien. De kosten worden bestreden uit vrijwillige brjdragen. EEN REUZEN VARKEN. Te Geffen is een varken gemest bij de fam. 'Hanenberg, dat meer dan 900 pond weegt en een omvang van meer dan 2 meter heeft. Aan dezen groei zal nu spoedig een eind komen, want het dier wordt weldra geslacht. Er zijn heed wat monden te vullen in het groote gezin Hanenberg, maar of men dit ge- weldige slachtdier aan kan...!? Een bezoeker kon de deur inbeuken en met zijn overjas de viammen dooven. De ongeluk- l kige was echter reeds zwaar ve rbrandZij werd in hopeloozen toestand naar een zieken huis gebracht. Mijnhardt's Zenuwtabletten75 ct. Mijnhardds Laxeertabletten00 ct. Mijnhardt's-Maagtabletten ct. Mijnhardt's HoofdpijntablettenoU ct. ,,Wat Mijnhardt maakt is goed. (Ingez. Med.) ZIGEUNERS AAN DE GRENS. Zaterdagavond omstreeks vijf uur bracht de Belgische politie een troep zigeuners met een drietal woonwagens elk met twee paarden bespannen uit Belgie op Nederlandsch grond- gebied nabij Ossendrecht. Zbodra de zigeuners zich in Nederland bevonden en een twintigtal meters van de grens waren verwijderd, keerde de Belgische politie hun met 'n: ,,Het ga u goed in Holland" den rug toe, blijkbaar in de veronderstelling dat Belgie voor goed van deze zigeuners, die nu eenmaal in geen enkel land welkom zijn, bevrijd zouden zijn. Zoo trokken de zigeuners dus, aan hun lot overgelaten, verder Nederland in. Inmiddels had blijkbaar de Nederlandsche marechaussee lont geroken, want toen de zigeuners ongeveer 500 meter van de grens waren verwijderd, naderden twee marechaus- sdes uit Ossendrecht. die den troep zigeuners aanhield. Het bleek spoedig, dat zij niet in het bezit waren van de vereischte papieren, zoodat de politiemannen hun gelastten terug te keeren vanwaar zij waren gekomen. Dit ging echter niet zoo gemakkelijk. In- tusschen was ook de gemeente-politie ge- waarschuwd, en met vereende krachten ge- lukte het, de zigeuners weer naar Belgie terug te brengen. Hun verblijf in Nederland had slechts een uurtje geduurd. KADE IN FJORD GESTORT. In de havenstad Dnammen is tengevolge van een aardverschuiving een kade ter lengte van eenige honderden meters weggezakt, ten gevolge waarvan de opslagplaatsen van de glasfatbriek in den fjord gestort zrjm. Als oorzaak van de aardverschuiving in Drammen venmoedt men veranderinigen op den bodem van de zee. Deze zouden zich heb ben voorgedaan in dat gedeelte van den fjord, dat onmiddellijk voor de opslagplaatsen van de glasfabriek is gelegen. Er worden vier personen venmist. Men vreest, dat zij bij de catastrophe am het leven zijn gekomen. Twee mannen is het als door een wonder gelukt, het leven te redden. Met groote tagenwoordigheid van geest sprongen zij over de aardverschuiving heen toen het ongeluk begon. Er wordt gevreesd, dat ten gevolge van het losraken van den bouwigrond ook de verkoopmagazijnen rond Drammen, waar nog een groote hoeveelheid glaswaren ligt opgeslagen, zullen instorten. EEN VREESELIJKE ZIELFMOORD- POGING. Toen de henbengierster mevr. Masuy, die sedert enkelen tijd haar meter, de 48jarige ongehuwde vrouw Julia Migeot, heribergt, klanten bediende, speelde zich in haar woning een vreeselijk drama af. Dit gebeurde des avonds aan de chaussde de Lodedinsart te Gilly. Julia Migeot, die aan zenuwziekite leed, was stilletjes opgestaan en sloot de deur, die de herbeng van de andere kamer scheidt. Zij wilde op vreeselijke wijze een einde aan haar leven stellen. Eerst begoot zij zich met petro leum en toen haar kleeren goed doordrenkt waren, stak zij er het vuur aan. Spoedig ge- i 'eek zij op een levende toorts, maar hudlend van pjjn rolde zij zich over den grand. EEN DOODGEWAANDE KEERT NAAR HUIS TERUG. Het aantal gevallen, dat een doodgewaande in zijn familie is teruggekeerd, is weer met 56n vermeerderd. In Mei van het vorig jaar had J. O. Horn, een jongen uit Caughnawa- ga, een plaatsje op 10 mijl van Montreal ge legen, zijn fiets tegen de leaning van een brug gezet. Een windvlaag blies de fiets in het water, waarbij de jonge Horn meegesleurd werd in zijn poging om de fiets te grijpen. Zijn oom, Jozef Horn, die het ongeval zag ge- beuren, dook hem achtema; van geen van foeiden werd gedurende langen tijd eenig tee- ken van leven waargenamen. Uit Florida heeft men nu een brief ontvan- gen van Josef Horn. Deze deelde mede, dat hij, toen hij in de rivier dook, met zijn hoofd op een hard voorwerp terecht was gekomen en buiten kennis eenige mijlen voort was ge- dreven. Hij werd ten slotte aan den kant ge- spoeld, waar hij door een rondtrekkend cir cus gevonden en opgenomen werd. Hij had volkomen het geheugen verloren. Langzamer- hand keerde het echter weer terug, zoodat hij nu de toedracht van de gebeurtenissen weer kan reconstrueeren. Zijn familie heeft hem geld gestuurd, zoodat hij weer naar huis kan terugkeeren. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Te Donk bij Halen (Belgie) heeft een drama plaats gehad, dat het leven aan een geheel ge zin van man, vrouw en dochter heeft gekost. Het 9jarige dochtertje van een landbouwer is plotseling overleden voor de oogen der ver- schrikte ouders, die den oorzaak van deze plotselingen dood niet konden vaststellen. De landbouwer zonk bij het bed van het kind machteloos ineen. Zijn vrouw dacht dat dit door de ontroering was en een dokter werd niet gewaafschuwd. Twee dagen later ver- scheen de knecht 's morgens bij de hoeve, waar hij de doodsche stilte, die nog in het huis heerschte, verdacht vond. Hij waar- schuwde den veldwachter en zij braken het huis binnen. Daar vonden zij het echtptear .lev en loos op bed liggen. Het onderzoek door de politie heeft uitge- wezen, dat de kolendamp-uitwasemingen van een nieuwen kachel, neergezet in de slaapka- mer, de oorzaak vormen van den plotselingen dood der drie bewoners. HET PROCES TEGEN HAUPTMANN. Maandag is te Flemington de derde Week begonnen van het proces tegen Hauptmann, die er van verdacht wordt het kindje van Lindbergh onbvoerd te hebben en althans het losgeld van het kind, dat al bij de ontvoering moet zijn omgekomen te hebben opgestreken. iQpnieuw verscheen voor de gezworenen de schriftkundige Osborn, die Vrij dag reeds ge- tuigd had, dat Hauptmann alle brieven over het losgeld had geschreven. Reilly, de verdediger van Hauptmann, ver klaarde opnieuw, dat hot schrift van deze brieven overeenkwam met dat van Isidor Fisch, die twee jaar geleden in Duitschland is gestorven en die aan Hauptmann een deel van het losgeld zou helbtoen gegeven. Hauptmann zag er nog uitgeputter uit dan ap het laatst van de vorige week. De ver- moeienissen van het proces zijn duidelijk aan hem merkbaar. Zijn steeds groeiende zenuw- achtigheid doet hem stotteren. De bleekheid van zijn gezicht en de kringen om zijn oogen komen steeds sterker uit. Reilly wees er Osborn op, dat schriftdeskun- digen en hij ook zich reeds vaak vergist heb ben. Osborn zei: „Ik zou niet zeggen vaak, al moet ik bekennen, dat ik mij wel eens ver gist heb". Reilly vroeg Osborn ook: ,,'Hoeveel betaalt men u voor uw diensten?" Osborn antwoord- de: ,,Dat weet ik niet, er is geenerlei afspraak dienaangaande getroffen". Een nieuwe getuige a charge, mej. Hilde- gard Alexander uit de New Yorker wijk Bronx, zeide, dat zij dr. Concor, dien zij kende, even voor de uitbetaling van het losgeld had gezien op het telegraafkantoor van het sta tion Fordham. Achter hem stond een man, die hem klaarblijkelijk gadesloeg. Dat moet vol gens haar Hauptmann zijn geweest, dien zij vroeger nooit had gezien. Later zag zij hem nog eens in de buurt van het huis van Condon. De verscfaijning van mej. Alexander voor het hof was een verrassing. Hauptmann bloosde even, toen hij haar zag en zijn vrouw werd doodelijk bleek. Na deze vrouw werd de schriftkundige El- dridge Stein gehoord, die ook zeide, dat hij Hauptmann hieldvo or den schrijver van de veertien brieven nopens het losgeld. Toen zij te Oakland uit het vliegtuig stapte was het eerste wat zij deed een kam voor den dag halen om haar verwarde krullebol glad te strijken. Zij zei nog, dat de tocht moeilijker was geweest dan die over den Atlantischen Oceaan. Daarop begaf zij zich door een dolle, juichende menigte, naar een naburig hotel, waar zij wat at en naar bed ging. Haar man, die met haar te Honoloeloe was en met de boot naar huis komt, heeft haar geseind: ,,Mooi werk, maar hoop, dat hetgeen gewoonte wordt." Na haar vertrek van Hono loeloe had de heer Putnam gezegd, dat hij lie- ver zou zien, dat zijn vrouw een kindje had om voor te zorgen. Het toestel, waanmee de vliegster haar schitterenden tocht voibraeht heeft, was een Lockheed Vega, een eendekker met hoogge- legen vleugel van 12.5 M. spanwijdte en 25.9 vierk. M. draagvlak, voorzien van een 450 PJK. Waspmotor, waanmee een maximum snelheid ibehaald kan worden van 312 K.M. per uur en een maximum behoudende snelheid van 292 K.M. per uur. Het toestel weegt ledig 1237 K.G. en heeft een maximaal gewicht van 2146 K.G. SMOKjKELAAR uit den trein GESPRONGEN. Douane-beambten betrapten Zondagmid- dag in den D.-trein van Gdingen naar Dantzig een Pool bij een pogiag om in een koffer een groote hoeveelheid suikerklontjes, waarvan de invoer in Dantzig verboden is, te smokkelen. Van een korte afwezigheid van de beambten maakte de smokkelaar gebruik om in de na- bijheid van Oliva uit den op dat oogenblik met voile vaart rijdetiden trein te springen. Hij brak daarbij beide beenen en liep ook overigens zware verwondingen op. BERUOHT MJSDADIGER NEERGESCHOTEN. Over de ontvoering van den rijken ban- kierszoon Bremer, die vorig jaar Januari in en buiten de Ver. Stated groot opzien baarde, zijn door dood van een misdadiger, dien de politie voor den hoofdschuldige houdt, eenige bijzonderheden bekend geworden. Een afdee- ling van zestien federale agenten verraste in den nacht na maandenlange jacht den be- ruchten misdadiger Russell Gison in een huis, waar hij met verscheidene medeplichtigen vertoefde. Ofschocn de politie na omsingeling het huis snel wist binnen te dringen werd zij door Gibson met schoten uit een machine- geweer ontvangen. Er ontstond een verbit- terde strrjd, waarbij Gibson erin slaagde, zich in een andere kamer terug te trekken, waarin hij zich met nog een ander verschanste. Ook hier werd de strijd voortgezet, totdat eindeiijk Gibson's munitie uitgeput was. Nadat zij traangasbommen naar het gebar- ricadeerde vertrek hadden geworpen, drongen de politie-agenten binnen en vonden Gibson daar, door vele kogels doorboord. In dezelfde kamer ontdekten z£j William Harrison en twee vrouwen, die klaarblijkelijk bij de bende hoor- den. Zij werden gearresteerd. Gibson was de leider van de beruchte Bar- ber-Karpisibende, die vooral in Oklahoma opereerde. Ook Harrison behoorde tot deze bende. Gibson was bij twee ernstige misdaden betrokken het vorige jaar; de ontvoering van Erward Bremer en een roof van 75.000 dollar in Oklahoma City. Erward Bremer, de zoon van een der be- kendste millionnairs van St. Paul, Adolf Bre mer, werd op 17 Januari 1934 ontvoerd. Deze ontvoering was reeds in den zomer van 1932 aangekondigd en verwekte des te meer op- winding, omdat Adolf Bhemer een vriend is van president Roosevelt, dien toen juist em- stiger ging optreden tegen de Amerikaansche misdadigerswereld. Op 2 Februari werd Ed ward Bremer weer vrijgelaten, nadat zijn vader het losgeld, een bedrag van 200.000 dollar betaald had. WOLVENPLAAG IN ROEMEENSCH DORP. In geheel Roemenie hebben zware sneeuw- stormen gewoed, die het verkeer op de wegen en spoorlijnen emstig belemmerden. Uit verschillende plaatsen wordt gemeld, dat groote troepen wolven zijn opgedoken. Een dorp nabij Sistritza werd overvallen door een troep van ongeveer veertig wolven, waar op de inwceiers in de huizen vluchtten. De wolven drongen talrijke stallen binnen en verscheurden er het vee. Ook een tienjarig meisje, dat zich op straat bevond, viel aan de hongerige dieren ten prooi. Een boer, die met zijn slede op weg was naar het dorp, liet zijn paarden in den steek en vluchtte in een boom. Den volgenden dag vond men hem bevroren in de takken van den boom, terwijl de paar den door de wolven waren verslonden. Ook de strenge vorst heeft verschillende menschenlevens geedscht. Twee Roemeensche grensbeambten aan de Dnjestr-grens zijn doodgevroren. DRANKSMOKjttELAARS VERONGELUKT. Tijdens een hevigen storm heeft de red- dingboot uit Hango in Z.W. Finland 5 man nen gered, wier motorboot te pletter was ge- slagen op de rotsachtige kust. Vier hunner bleken dranksmokkelaars te zijn, die reeds veroordeelingen achter den rug hebben. In zee dreven verscheidene blikken met alcohol. DE VLIEGTOCHT VAN AMELIA EARHART Zooals reeds gemeld, heeft mevrouw Put nam, als vliegster bekend bij haar meisjes- naam Amelia Earhart, den tocht van Hono loeloe naar Oakland in Cafifomie in 18 uur en een kwartier voibraeht. Evenals bij haar tweede vlucht over den Atlantischen Oceaan, maakte zij deze reis alleen. Zij is de eerste vrouw, die dit voibraeht, zooals zij ook de eerste vrouw was op een solovlucht over den Atlantischen Oceaan. Zij heeft de reis als het ware in rechte lijn voibraeht en had bij haar landing nog benzine over voor verscheidene uren vliegens. Het weer was goed geweest, zei zij, al had zij nooit tevoren zooveel wolken gezien en al moest zij telkens boven mistban- ken vliegen. Haar koers was uitgezet door een navigator en zij liet zich leiden door de draadlooze seinen van een station op de kust van Califomie. Zoodra zij de Californische kust bereikt had, vloog zij rechtstreeks naar Oakland, waar zij onmiddellijk landde. Zij was vermoeid, maar niet uitgeput. Het eenige wat haar eigenlijk gehinderd had, zei zij, was het besef, dat vrijwel iedereen het afkeurde, dat zij het risico van deze vlucht op zich had gen omen. De gemiddelde hoogte, waarop Amelia Ear- hart haar toCht voibraeht, was 2500 M. Zij had gehoopt den tocht in korter tijd te vol- brengen, doch haar compas bleek 's nachts moeilijk te lezen en daarom verminderde zij toen haar snelheid van 255 K.M. per uur tot 205 K.M., om niet te ver uit den koers te raken. Als veiiigheidsmaatregel had de vliegster een opvouwbare gummiboot bij zich. Als voed- sel voor den tocht had zij tomatenpuree, heete cacao, sandwiches, hard gekookte eieren, cho- colade en water meegenomen, doch zij heeft alleen een hard gekookt ei en wat tomaten puree genuttigd. NEGER GELYNCHT. Vrijdag is een opgewondeti menigte de loka- len van den sheriff te Franklington binnen- gedrongen, waar zij zich meester maakte van den sleutel van de eel waar een neger, dien zij met talrijke schoten lynchte. Het lijk werd uit de stad gesleept. De neger was ver- oordeeld tot den strop wegens moord op den onder-sheriff. Het hoogste gerecht van den staat Louisiana had echter besloten het proces weer in behandeling te nemen. ONTZETTENDE MISDAAD VAN ONTSLA GEN TEMPELBEWAARDER. Bij Nara, ten O. van Osaka, heeft een ont- slagen tempelbewaker een ontzettende mis- daad gepleegd. Hij vermoordde in den tempel de vier leden van de priesterfamilie, waama hij den tempel in brand stak. De dader meldde zich daarop bij de politie aan. ZEVEN INBOORLINGEN TERECHT GESTELD. Zeven inboorlingen van den Doembwa-stam, die in Juni j.l. te Nairobi (Br.-Indie) een Europeeschen boer hadden vermoord, zijn Zaterdag in tegenwoordigheid vein alle hoofden van dezen stam terechtgesteld. KLEINE OORZAKEN Toen Zaterdagmiddag eenige jonge lieden te Rohrbach bij Sinsheim aan het sneeuw- ballengooien waren troffen zrj bij ongeluk een bejaard man uit Epfenbach, die te Rohrbach op bezoek was. In zijn opwinding haalde de man een geweer en schoot op de jongens, van wie 66n op slag werd gedood. Op de spoorlijn, die van Koningsbergen langs den oever van de Oostzee voert, heeft zich het merkwaardige feit voorgedaan, dat het spoorwegverkeer emstig is belemmerd door het bevriezen van waterdeeltjes, die uit de zee opwaaien waardoor zich op de rails ware ijsbergen hebben gevormd. Een trein vond een dergelijken berg van wel zeven meter hoogte op zijn weg, zoodat een hulptrein moet worden gerequireerd alvorens de reis kon wtorden voortgezet. NIET VEEL WAARD. De inventaris van de Londensche diergaarde voor wat betreft de waarde van alle dieren met vogels en visschen incluis, is op 350.000 gulden begroot. De hoogste schatting kregen drie neushooms, die elk voor 12.000 gulden werden genoteerd en een jong paar gorilla's die samen voor 14.000 gulden werden geboekt. Leeuwen werden voor slechts 250 gulden, tijgers voor 750 gulden geboekt. LI EVER HET DUIVELSEIIhtNI) DAN DE WESTERSCHE BESCHAVING. Zes-en-twintig jaar geleden is Benjamin Ullmo, een 1'ransch marine-officier, wegens landverraad naar het Duivelseiland verbannen. Hij was tot 15 jaar eenzame opsluiting ge- volgd door 11 jaar dwangarbeid veroordeeld. Volgens Paris Soir heeft Ullmo besloten naar Cayenne terug te keeren omdat hij walgt van de beschaving, die hij in West-Europa heeft teruggevonden. Aan een redacteur van het Parijsche blad heeft hjj gezegd, dat, een mensch, die 26 jaar buiten aanraking met de beschaving is geweest van de onmetelijke domheid van de menschheid moet walgen. Men verwart, zeide hij, hoeveelheid met hoe- danigheid, afmeting met grootheid. Zelfs in materieele dingen heeft men zoo zeer het besef van hetgeen van waarde is verloren dat men zelfs niet inziet hoe dom en eentonig het verlangen is om grooter te bouwen, sneller te gaan niet om beter te doen. De mensch heid, zoo meent Ullmo, is tragisch omdat zij niet langer het licht bezit; de oude toortaen zijn gedoofd, maar waar zijn de nieuwe? GEVAARLIJKE SMOKKELBENDE GEKNIPT. Officieel wordt te Dresden medegedeeld, dat eenigen tijd geleden een bende is opge- spoord, die sinds eenige jaren op groote schaal bedriegerijen met verdoovende midde- len pleegden, en vele personen voor belang- rijke bedragen heeft opgelicht. De bedrie- gers knoopten in groote steden of badplaat- sen relaties aan met rijke personen, wien zjj voorspiegelden, dat zij winstgevende zaken met radium of patenten konden doen. Het doel was steeds hetzelfde. Zij wilden hun slachtoffers geld laten betalen, hetgeen in de meeste gevallen gelukte. Den geldschie- ters vertelden zij dan, dat zrj ook zaken deden in cocaine. Om hun geld niet te verlie- zen, nam en de slachtoffers aandeel in den verboden handel en stelden zich daardoor buiten staat de oplichters strafrechtelijk te laten vervolgen. IVanneer zij eenmaal van de zwendelaars afhankelijk waren, dan wer den de eischen om nieuwe voorsehotten steeds grooter. In plaats van zaken te doen, ver- brasten de oplichters hun geld met vriendin- nen. Thans is de Berlijnsche politie er in samenwerking met andere politie-autoriteiten in geslaagd, een einde aan de practijken der bende te maken. De leden van de bende werden te Dresden en Dusseldorf gearresteerd. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur! VAN DRIEL, raadslid voor de afd. S.D.A.P. te Ter Neuzen', vraagt eenige ruimte in uiw blad, am als antwoord te dienen aan ,,Een Landbouwer". Heer Landbouwer, Ik handhaaf mijn gesproken woorden in de raadszitting ten voile. Mij is zelf een geval in ons gezegend vaderland bekend, dat aan een landbouwer 48.000 (zegge en schrqve acht-en-veertig duizend Nederlandsche gul dens) zijn uitbetaald als landbouwsteun, zon- der dat er rekening mede werd gehouden of hij nog inkomsten of andere eigendommen be- zat. Ook is niet gevraagd naar zijn spaar- bankiboekje. Bij goede socialisatie zullen uw voorbeelden uit Limlburg niet langer mogeljjk zijn. Devaluatie is over te praten, zie de rede van het Kamerlid Brautigam als voorzitter van den C. B. v. Transportarb. op't congres te Utrecht. Graanrechten zijn en blijven uit den booze. Ziekelijke uitdrukkingen vind ik ook in uw stukje; doch laat die zwemmen. Clinge Doorenbos dacht, ergens elders, ook aan ar- beiders, daarvoor dank. Hoogachtend, L. J. VAN DRIEL. *1 Van Steenbergenlaan 35, Ter Neuzen. Vereeniging van handelaren in Granen, Zaden, Peulvruchten en Voederartikelen in Oost Z.-Vlaanderem. Ter Neuzen, 16 Januari 1935. Tarwe Regeeringsprijs; Rogge 77,75; Wintergerst 5,756; Zomergerst 6 6,25; Haver f 66,25; Groene Erwten f 9— 10; Bruine Boonen /ll11,75; Duive- boonen 7f 7,50; Paardeboonen 66,25 Blauwmaanzaad 1213,50; Karwqzaad 1718; Geel Mosterdzaad niet aange- voerd; Kanariezaad idem; Lijnzaad 69. Voor Ter Neuzen: 14 Jan. Nederl. m.s. THRIANTHA171, pijpaarde, Fowey. Voor Sluisldl: 15 Jan. Duitsch s.s. AJAX, 1311, stukg., Antwerpen. Van Sluiskil: 14 Jan. Zweedsch s.s. CA- PELLA, 1068, cokes, Kalmar. Vap Sas van Gent: 15 Jan. Estl. s.s. LIN DA, 677, fosfaat, Boston. Van Selzaete: 15 Jan. Deetisch s.s. RIG- MOR, 753, kunstmest, Malaga. Voor Gent: 14 Jan. Nederl. m.s. MARY, 83, pekkolen, Southampton; Letl. s.s. ZENTA, 947, kolen, Blyth; Eng. s.s. ELLOUGHTON. 495, pekkolen, Grangemouth. 15 Jan. Zweedsch s.s. BENGT STURE, 497, hout; Ljusne; Duitsch s.s. EDDI, 647, ledig, Antwerpen; Duitsch s.s. STURNSEE, 719, ledig, Brunsbuttel. Van Gent: 14 Jan. Eng. s.s. ESSONITE. 266, stukg., Londen; Duitsch s.s. OSTSEE, 153, ledig, New-Castle; Eng. s.s. KENNETH HAWKSFIELD, 910, ledig, Blyth. 15 Jan. Fransch s.s. BOREE, 1145, rjzer, Newport; Noorsch s.s. KUL, 796, pyriet, Odda; Eng. s.s. HODDER, 421, stukg., Goole; Duitsch s.s. BERNHARD BLUMENFELD, 1675, ledig, R'dam; Nederl. m.s. HARM SMEENGE, 147, fosfaat, Lamnion.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 3