MM Bij Ru we, Gesprongen Handen Sport TER NEUZEN, 14 JANUARI 1935. HOEK. ZAAMSLAG. AXEL. Loop der Bevolking over 1934. RECHTSZAKEN. FAILLISSEMENTEN. VOETBAL. PARIJS VERWAOHT 40.000 REFUGUeS HIT SAARGEBIED. Volgens de Temps worden in Frankrijk 40.000 personen verwacht, die in geval liet Saarplebisciet ten gunste van Duitschland uit- vajt, naar Frankrijk zullen uitwijken. Deze Vtachtelingen zullen dan over verschillende departementen worden verdeeld. (Ingez. Med.) DE STEMBILJETTEN. De corresp. van het ,,Handelsblad'' scbrijft: Toen Donderdag de Nederlandsche burge- meesters en andere Nederlandsche bestuurs- ambtenaren hier aankwamen bevonden zioh op het station kapitein De Bruijne, de com- mandant der Nederlandsche troepen, met een aiantal andere Nederlandsche officieren en een campagnie mariniers. Begrijpelijk werd ge- inppnd dat daarmede een soort begroeting ■van militaire zijde aan de Nederlandsche bur- gemeesters was bedoeld. Thans kan worden openbaard, dat dit niet het geval was, en dat onze troepen daar waren met een bijzondere missie, n.l. de in ontvangst- neming van de stembiljetten voor het plebis- ciet. Deze stembiljetten zijn bij een bekende drukkerij in Nederland gedrukt en zijn met denzelfden trein als de burgemeesters naar Saarbriicken gekomen: 21 kisten, elk van 150 KG Deze kisten met stembiljetten werden ook te Saarbriicken aan de zorg van de Neder landsche militairen toevertrouwd en werden tot Zaterdagmorgen ondergebracht in de kel- ders onder de marinekazeme in de Bleich- strasse. Alle brjzonderheden over deze stem biljetten, de plaats waar zij gedrukt waren en waar zij werden bewaard, werden angst- vallig geheim gehouden om iedere mogelijk- heid dat er met deze biljetten onregelmatig- heden zouden plaats hebben, dat zij werden ge- stolea of nagemaakt, van te voren te voor- kamen. De gebleken belangstelling die hier voor de stembiljetten in de Saarlandsche pers heerschte en de geruchten over de knoeierijen met stembiljetten reeds na de eerste stem ming voor de ambtenaren in het begin dezer week, was voor deze bijzondere voorzorgs- maatregelen zeker wel aanleiding. Van hoe groote beteekenis commandant De Bruijne zijn missie aehtte, moge blijken uit het feit, dat hij ter bewaking van de kisten met stembiljetten de wachtposten aan de kazeme Zaterdagnacht verdubbeld had om iedere mogelijke verdachte belangstelling van buiten af brj voorbaat onmogelijk te maken. Zaterdagmorgen zijn zij onder toezicht van den heer Van de Mandere, den Kreis-leiter in algemeenen dienst der plebisoietcommissie, ontpakt en werden zij onder zijn persoonlijk toezicht in militaire auto's overgebracht naar de verschillende kiesdistricten, waar zij onder toezicht werden gesteld van de bevoegde autoriteiten. SCHERPE MAATREGELEN TEGEN ONACHTZAME SPOORWEGBBAMBTEN. Het in den laatsten tijd op onrustbarende wijze toenemende aantal spoorwegongelukken heeft de Sovjet-regeering aanleiding gegeven een seherpe verordendng uit te vaardigen, waarbij den justdtioneelen ambtenaren wordt opgedragen, met alle strengheid op te treden tegen beambten, die bij spoorwegongelukken sdhiuld blijken te hebben. Op grond van deze verordening zijn te Koer- gan (Siberie) twee spoorwegbeambten ter dood veroordeeld, die dronken in dienst waren gekomen. Het vonnis is onmiddellijk voltrokken. TWEE VOLKEN, DIE W1LLEN WACHTEN. Er wordt schrijft de N. R. Crt. een diplomatiek feit gemeld, dat niet geheel en al van vermakelrjkheid verstoken is: De Engelsche gezant heeft de Duitsche regeering uitgenoodigd, deel te nemen aaci beraadslagin- gen van den Raad van den Volkenbond over het lot van het Saargebied, na de stemming. Duitschland heeft het volste reoht aan die beraadslagingen deel te nemen. Het betaalt er zelfs nog voor. Zooals men weet, wordt em opzegging van het lidmaatschap van den Volkenbond eerst na twee jaren van kracht. In dien tijd blijven recbten en verplichitingen ■voortduren. In October 1933 heeft Duitsch- laod medegedeeld, den Bond te willen ver- iaten; tot October 1935 kan het dus aan- spraak maken op zijn permanenten zetel in den Raad als groote mogendheid. En zelfs, al ibezat het dien zetel niet, zou het nog aan de beraadslagingen kunnen deelnemen, als partij in de aangelegenheid. Elk lid van den Vol kenbond wordt van zelf lid ad hoc van den Raad, als het betrokken is bij een kwestie. waarin de Raad een besluit moet nemen. In November hebben Zuid-Slavie en Hongarije irjt ffien hoofde plaats kunnen nemen aan de groene tafel te Geneve, toen hun geschil daar aan de orde was. Het vermakelijke in den stap van den En- gelschen diplomaat steekt in zijn onmisken- baar karakter van verlokking. Het tafereel is aldus. Duitschland is boos en met over ruling uit den Volkenbond weg geloopen. Het heeft moeten ontdekken dat het daarmede zijn Internationale positie niet onbelangrijk heeft geschaad. Zijn tegenstanders hebben van zijn afwezigheid volop partij getrokken. Berlijn, dat zooveel waarde hecht aan propaganda, moest beseffen, uit propagandistisoh oogpunt een van de ergste fouten te hebben begaan, die denkbaar waren. Niet alleen beroofde het zelf van het podium met den grootsten weerklank ter wereld; het opende ook de mo- gelijkheid, dat zonder tegenwicht nu op dat polinm over Duitschland als gevaar voor den vrede gesproken kon worden. Het is gebleken, dal de redevoeringen van Hitler, die inplaats -ran de verkondiging van vredelievendheid te Geneve moesten komen, slechts zeer beperk- "ten invloed in de buitenwereld hebben kunnen nltoefenen. Verder had de politiek tot isolatie van Duitschland nu vrij spel. Vooral in Sep tember is gebleken, hoe bslangrijk de strate- gische positie was, die Berlijn vrijwillig had opgegeven. Dat was toen Barthou, kort voor zijn dood, de laatste toebereidselen trof voor de groote aaneensluiting in Europa tot be- scherming van Oostenrijk en den vrede, die nu tot stand is gekomen. Reeds voor September echter was gebleken, dat Duitschland berouw had van zijn over riden stap. Dat was eerst goed begonnen, toen •duidelijk werd, dat Rusland, aan de hand van Frankrijk en met Engeland, Italie, Polen en andere mogendheden als eere-eskorte, in den Volkenbond zijn intrede zou houden. Mis- sdhien had het verlaten van den Volkenbond •voor Duitschland ook veel van zijn bekoring -werloren, toen het steeds duidelijker werd dat het, om financieele redenen, zijn tegenwoordig tempo van herbewapening tooh niet zou kun nen volhouden, en dat een schikking over de bewapening met de andere groote mogend heden op den duur nog het verstandigst zou blijken. Hoe het zij, men was te Berlijn den Volkenbond met heel andere oogen gaan be- kijken, niet slechts in het departement van buitenlandsche zaken, waar men den, in op- gewondenheid door Hitler zelf genomen stap van den beginne af had betreurd, maar ook in de hooge regionen zelf, waar men niet on- gevoelig kon blijven voor de kille eenzaam- heid, waarin men internationaal was geraakt. Men is daar heel anders gaan praten. Dat „nooit meer terug naar Geneve" bleek ver- geten, en men begon voorwaarden te stellen voor den terugkeer. Men ging het terrein te Geneve verkennen op een wijze, die, hoe dis creet ook, niet nalaten kon in het oog te loo- pen. In den laatsten tijd was het zeer waar- schijnlijk geworden, dat het vraagstuk der be wapening het middel zou worden, waarmede Duitschland naar Geneve zou worden terug- gehracht. De mogendheden wilden het, en Duitschland wilde het zelf. Te Rome, bij de ontmoeting tusschen Mussolini en Laval, stcnd dit vraagstuk op den voorgrond. Engeland's gloeiendfe belangstelling voor die ontmoeting bevatte een sterk element van belangstelling in deze aangelegenheid. Invloeden in de nu zeer machtige rijksweer te Berlijn wenschen al evenzeer een schikking. Men wil daar weten waar men staat, en een loyaal bestaan leiden. Nu had de aangelegenheid van de Saar Ber lijn nog een nieuwen kijk gegeven op het ver laten van den Volkenbond. Was Duitschland in den Bond gebleven, dan zou het te Geneve over een zeer sterke positie hebben beschikt, tot behartiging van zijn belangen. Ontzaglijk leek vooral de begane fout toen het Duitsche volk in zijn breede lagen vast meende te moe ten gelooven aan een oorlog, als gevolg van de Saarkwestie. Maar zelfs zij, die verstan- dig genoeg waren om dit uiterste niet te vreezen, vonden de hulpeloosheid, waarin men zich zelf had gebracht, spijtig. Er is op het oogenblik een algemeen geloof, buiten Duitschland, maar ook in breede krin- gen in Duitschland zelf, dat een schikking met Geneve niet zal uitblijven. Ieder heeft belang bij een verzoening. Zooals gezegd, de kwestie der bewapening is daarvoor het ge- schikte middel. Nu echter heeft Engeland blijkbaar niet de verleiding kunnen weerstaan, het zich inci- denteel aanbiedend lokmiddeltje te probeeren. Duitschland draait nu eenmaal om den Vol kenbond been. Het moet verschrikkelrjk be- geerlijk zijn voor de Duitschers, over het Saar gebied te kunnen meespreken. Zou het niet mogelijk zijn, hen daarmede over hun schroom heen te lokken De poging was wat erg na'ief. De Duitschers weten nu wel, dat zij in de Saarkwestie toch hun zin krijgen. Er zal voor de groote mo gendheden niets anders opzitten. Na al het- geen over de vredelievendheid van Frankrijk, en den wensch van Frankrijk dit probleem uit de wereld te helpen, in den laatsten tijd gebleken is, bestaat er voor Berlijn niet veel reden tot bezorgdheid meer. Waarom zou het nu het voordeel. dat het bezit in den wensdh der anderen het ter ontwapeningseonferentie terug te zien, prijsgeven? Het lokmiddel is niet zoo sterk, als men te Donden hoopte, om- dat degenen, die gelokt moeten worden, de zekerheid hebben, dat de buit him toch niet kan ontgaan. „Neen, mijne heeren", zoo zul len zij hebben gedacht, ,,dan zult gij eerst niet andere dingsn over de brug moeten komen". Wel zou Duitschland formeel zijn opzegging met verloochend hebben, door van zijn nog niet verloopen recht op een raadszetel in eigen zaak gebruik te maken. Maar volgens het oorspronkelijk ingenomen, en met veel begrip- pen van prestige verschanste standpunt zou het toch niet anders dan een terugtocbt ge- weest zijn. Duitschland heeft de verlokking, die slechts na'ief Engelsch geloof in de naiviteit van an deren, en tegelijk ook Engelsche droge humor het konden voorhouden, zonder moeite weer- stand gehoden. Nu kan het wachten. Wachten te Gen&ve kunnen ook de Abessy- niers. Zij hebben geen aanklacht tegen Italie ingediend. Dat geschil heeft nu alle kans door de betrokkenen onderling te worden bijgelegd. Mussolini heeft uitvoerig met een vertegen- woordiger der Abessijmsche regeering gespro ken. Deze kwestie neemt een zeer geruststel- lend beloop. Het incident, dat haar zoo on- rustwekkend maakte, was op zich zelf reeds, door zijn bloedigheid, ernstig genoeg. Maar het gevaarlijke ervan moest worden afgemeten naar hetgeen er achter stak. Zocht Italie een voorwendsel om opffiieuw zijn troepen Abes- synie te laten binnen trekken Dit vermoeden lag zeer voor de hand. Het was mogelijk, dat Italie vrijheid van actie op dit punt van Frankrijk eischte, als deel van zijn voorwaar den voor een accoord. Dat zou bijzonder pijn- lijk zijn geweest voor den Volkenbond, waar- van Abessynie evenzeer lid is als Italie. Het had zelfs een noodlottige slag kunnen worden voor zijn prestige. Dit was het werkelijk angstwekkende in deze zaak. Italie heeft echter, naar het nu schijnt, voor het oogenblik geen gevaarlijke aspiraties. Het conflict lijkt inderdaad te zijn, wat het heeten moest: Een twist om een heel vaag bepaalde grens, om bronnen en weideplaatsen in de woestijn. Dat is zeer menschelijk en zeer geruststellend. I>E BRAND IN HET ZIEKENHUIS. Uit nadere informaties blrjkt ons, dat we onvolledig waren ingelicbt omtrent het ver- loop van het blusschen van het begin van brand in het ziekenhuis alhier op j.l. Vrijdag- middag. Het aliereerst is daar n.l. aanwezig geweest de gemeente-politie en toen door een der agenten per rijwiel een minimax van de politie was gehaald is de agent Sol doorge- drongen in de kelderruimte waar het smeulde om met den minimax den brand te blusschen. Dit was echter nog niet gelukt nadat nevens deze ook de minimaxen van het ziekenhuis en die van de inmiddels ook ter plaatse ge komen brandweer waren verbruikt. Toen was nog nablussching met emmers water noodig, waarbij de agent Sol door een der hrand- weerlieden in den kelder werd geassisteerd. ZIJN HAND GEKNELD. Een stortzee was oorzaak dat de deur van de kombuis welke de kok van het tankschip ,,Ostsee" wilde sluiten, dichtsloeg met het, gevolg, dat zijn hand klem geraakte. Hij verloor hierhrj een duim. Alhier aangekomen werd door den kapitein geneeskundige hulp ingeroepen, waama de wccide opnieuw ver- bonden werd. PROV. STATENVE1RKIEZING. Ged. Staten van Zeeland hebben de stem- mimg voor leden van de Provinciale Staten van'Zeeland in plaats van hen, die PP den eersten Dinsdag van Juli aftreden, hepaair op Woensdag 24 April. BENOEMD. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de R.K. Jon- gensschool alhier is benoemd mej. Van Winkel, wachtgeldster te Rotterdam. AUTOBE SGONCESSIE. Ged. Staten van Zeeland hebben de ver- gunning verleend aan P. Scheele te Sluiskil voor een dagelijkschen autobusdienst, met uitzondering van den Zcndag, van Axel over Zuiddorpe, Nieuwe-Molen, 't Zand, Koewacht, Heikant. St. Jansteen naar Hulst en omge- keerd voor den tijd van 5 jaar verlengd. HET DRAMA OP BE BOOT VLISSINGENTER NEUZEN. In verband met het drama op de boot Vlis- singenTer Neuzen vernemen wij nader, dat de heer J. de L., die zich door een schot in het hoofd ernstig verwondde, Vrijdagmiddag in het St. Jozef Ziekenhuis te Vlissingen is overleden. De overledene was directeur van een bank te Deinze (Belgie). OMZETBELASTING EN DE P.Z.E.M. De Vereeniging „Gem. Belang" afd. Vlis singen van den Kon. Ned. Middenstandsbond deelt ons mede, dat naar aanleiding van het ingezonden stuk i.z. „Omzetbelasting op het Stroomverbruik" een onderhoud heeft plaats gehad met den heer directeur der P.Z.E.M. Middengroep Vlissingen, die mededeelde, dat in de eerstvolgende vergadering van den Raad van Bestuur voorgesteld zal worden om, op enkele uitzonderingen na, de omzetbelas- ting niet op de stroomverhruikers te verhalen. Zij spreekt den wensch uit, dat de Raad van Bestuur dit advies zal opvolgen en zeggen dank voor de reeds ontvangen adhaesie- betuigingen, die nu verder achterwege kunnen blijven. GEVONDEN VOORWERPEN. De Inspecteur van Politie alhier maakt be- kend, dat omtrent ondervolgenjde gevonden voorwerpen, inlichtingen te bekomen zijn aan de daaraehter vermelde adressen. Giacehandschoen, L. P. Kaijser, O 128, Drie- wegen. Dameshandschoen, C. Aartsen, Leliestr. 17. Dameshandschoen, F. Kaan, Lange Kerk- straat 38. Wieldop van een kinderwagen en een machine-onderdeel, J. Verhage, Dekkerstr. 50. Parapluie, A. A. Marsilje, Noordstraat 38. 3 parapaluie's, mantelband, 2 paar dames- en 1 paar heerenhandschoenen, 1 kinderhand- schoen en een tabakspijp, A. A. Dees, Axel- schestraat 3. 2 mantelbanden en een ketting, Bureau van Politie. 2 leerboekjes, Bureau van Politie. Rijwielbelastingmerk, I. van den Broeke, Smidswal 29. Glace-dameshandschoen, J. de Doelder, Doelderstraat 6. Bossleutels, J. A. Verlinde, Vlooswijkstr. 38. Autoslinger, P. Nachtegaal, Steenkampl. 72. Kinderhandschoen, C. Stoffijn, Steenkamp- laan 26. Kinderhandschoen, A. J. Hage, Tuinstr. 19. BERICHT AAN ZEEV ARENDEN. Wester-Schelde. Lage licht Borsele gewijzigd. Minder diepte. Op pl.m. 51° 24',9 Nb en 3° 43',8 El is in het licht van Borsele een witten sector aange- bracht, leiding gevende in de Everingen. Het licht is nu: zichtbaar wit van onder den wal tot in 281°; rood tot over de groene stompe ton beS den rug van Borsele, dekkende dezen rug; wit tot over de spitse ton No. 1 Everin gen; rood door Noord tot over de R.Z.H.S., lichtboei P.v.N.E; verder ongewijzigd. Op de ondiepte (wrak) beNoorden de boven- genoemde groene stompe ton staat 45 dm. instede van 53 dm water. GOED AFGELOOPEN. Zaterdagmorgen was de heer Ammon, ver- tegenwoordiger van de Walzenmolen te Sas van Gent per auto op weg naar Axel, toen even buiten Sas van Gent de auto door de gladheid slipte en de chauffeur niet kon voorkomen dat deze tegen een boom reed. Na de botsing met den boom keerde de auto en reed naar den kanaalkant, waar zij zeer gelukkig voor de inzittenden tegen een lichtpaal reed. Had die paal daar niet ge- staan, dan was men pardoes in het kanaal gereden. Weliswaar kwam de auto daar nog niet tot stilstand, doch bij den kant van het kanaal kon de chauffeur de auto weer meester worden. Beide inzittenden, de heer Ammon en de chauffeur, zijn er met lichte kneuzingen afgekomen. De auto is echter zeer ernstig beschadigd. STAMBOEK VOOR HET N EDERLANDSCHE TREKPAARD. Ter voorkoming van misverstand wordt er nogmaals uitdrukkelijk op gewezen, dat inge- voerde Belgische stamboekpaarden volledig tot in de 3e graad geregistreerd moeten zijn om voor opname in het Keurstamboek in aan- merking te kunnen komen. Paarden, welker afstammingen hieraan niet voldoen, blijven buiten stamboekverband. Belanghebbenden worden aangeraden, alvo- rens tot koop over te gaan, inlichtingen in te winnen bij het Secretariaat, 14 Koningskade, Den Haag. LUXOR-THEATER. Ein susses Madel aus Wien. Weenen telt velle ,,Succes Madels", maar Magda Schneider is al bijzonder „suss". Dat vinden oak de twee Engelsche, gespeela door de beroeimde Engelsche filmsters Arthur Riscoe en Naunton Wayne. Zie daar de inlei- ding van een vroolijke vlotte film, gedeelte- lijk in Engelsch, gedeeltelijk in Duitsch, die door de combinatie van Weensche charme en Engelschen humor een volmaakt succes is. De muziek is betooverend, gedeeltelijk Weensche operette o.a. „Die schone Helena" van Offenbach, „Regimentsdochter" van Doni- zette, gedeeltelijk English songs en jazz. Inhoud en spel zijn niet te verbeteren, Weensch sentiment, Engelsche verve. Jan Kiepura zingt. De bewonderaars en bewonderaarsters van den operette- en fitmheld Jan Kiepura kunnen de volgende week brj Luxor genieten van zijn groote film ,,Mein Herz ruft nach Dir", waar in Martha Bggerth zijn partnerin is. Het is niet alleen moeilijk een filmscenario te bedenken waarin de zanger op ongezoehte wijze z.ingt het is nog moeilijker telkens een nieuiw en origin eel platform te bedenken. Kiepura zong in zwembassins en op balkons, op den open'baren weg, in zalen en in zijn auto. ,,Mein Herz ruft nach Dir" zingt hij in den mast van een schip in een volgende film zingt hij wellicht in een onderzeeer.... Doch men neemt den operetteheld niet meer uitsluitend om zijn zang, men is hoogere eischen igaan stellen, in artistieken zin, aan de films die hun roem verbreiden en aan die eischen kan deze nieuwe Kiepurafilm, in ieder opzicht voldoen. LEKBRUG-OVERSPANNING LEVERT „DE SGHELDE". De Rijkswaterstaat heeft o.m. gegund: het leveren en plaatsen van de middenover- spanning vaa de brug over de Lek bij Vianen bij overeenkomst aan de N.V. Kon. Mjj ,,De Schelde" te Vlissingen voor f 388.723. VALSCHE GULDENS. Bij de politie te Middelburg is door een winkelier een door hem ontvangen valschen gulden gedeponeerd. A.R. Kiesvereen. „Nederland en Oranje". De A.-R. kiesvereeniging Nederland en Oranje" hield op Zaterdag 12 Januari haar jaarvergadering in de Chr. school alhier. De voorzitter opende deze vergadering door te laten zingen Ps. 97 1 waarna hij voorgaat in gebed. Hierna spreekt hij een kort openings- woord. De secrefaris leest de notulen der vorige vergadering, terwijl de penningmeester rekening en verantwoording doet over 1934, waaruit bleek, dat er een batig slot is. Er mag hier worden bijgevoegd, dat dit jaar in verband met de stembusstrijd de kas er niet op vooruit zal gaan. De aftredende bestuurs- leden worden alle met bijna algemeene stem- men herkozen. Door een tweetal bestuursleden werd verslag uitgebracht over de vergaderin- gen der Centrale op 28 December en 3 Januari resp. te Ter Neuzen en te Axel gehouden. Langen tijd wordt nu gesproken over de a.s. Statenverkiezing. Besloten wordt het advies der centrale met 1 stem tegen en 1 bianco inzake no. 1 op te volgen. Ook voor de aanvuliingslijsten worden nu enkele namen genoemd. De propaganda naar binnen zal geschieden door het houden van vergaderingen en naar buiten door het rondsturen van vlugschriften. Niets meer aan de orde zijnde en daar nie- mand meer het woord verlangt, sluit de voor zitter deze vergadering, waarbij wethouder Scbeele voorgaat in dankgebed, nadat eerst nog gezongen is Ps. 25 2. De opkomst had beter kunnen zijn. j I Komjnen- en Pluimveevereeniging ..Buiten Verwachting". De Konijnen- en Pluimveevereeniging „Bui- ten Verwachting", alhier hield Donderdag j.l. haar jaarvergadering. De vergadering werd door den voorzitter op de gebruikelijke wijze geopend, waarna het woord was aan den secretaris die de notulen der vorige vergadering voorlas, die onveran- derd werden goedgekeurd en door onderteeke- ning vastgesteld. Hierna brengt hij zijn jaar- verslag uit over het afgeloopen jaar, waaruit bleek, dat het ledental stabiel bleef en de donateurs zich uitbreiden. Door den penningmeester wordt rekening en verantwoording gedaan over 1934. Er is een batig slot van ruim veertien gulden. De vereeniging gaat vooruit mede doordat de in- komsten stijgende zijn. De aftredende be stuursleden werden alien herkozen. Er wordt besloten ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan, met Kerstdag een tentoon- stelling te organiseeren. Hierbij zullen ook duiven en siervogels mogen worden inge zonden. De voorzitter hoopte dat de vereeniging eensgezind mag blijven voortwerken en dat de financieele steun der begunstigers niet ach terwege mag blijven, waama hij de vergade ring sloot. Dat deze jonge vereeniging zich in een gestadigen groei mag verheugeti. Jaarvergadering „Steunt Elkander". Zaterdag j.l. hield de vereeniging „Steunt Elkander" haar jaarlijksche vergadering op de bovenzaal van den heer Nieuwelink, welke door 61 personen werd bezocht. De voorzitter opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom. Hij bracht in herinnering het 30-jarig bestaan der ver eeniging. Uit de rekening en verantwoording bleek dat de inkomsten hadden bedragen f 986,12 en de uitgaven f 862,42, zoodat er een goed slot was van 123,70; dit bedrag gevoegd bij het vorige saldo van f 3454,27 bracht de beizittin- gen op 3577,97. De aftredende bestuursledenvoorzitter, secr.-penningm. en keurmeester, werden met nagenoeg algemeene steonmen herkozen, die alien dankten voor het vertrouwen in hun ge steld. De uitkeering bij verlies en het inleggeld voor jonggehuwden werd op hetzelfde bedrag gehandhaafd. Voor hen die reeds eerder lid konden zijn blijft dit ook tot 30 April van toepassing, waama voor deze het inleggeld op f 2,50 is bepaald. Waar niemand meer het woord verlangde sloot de voorzitter met een woord van dank deze vergadering. Paard op hoi. Toen Zaterdag de boerenkneeht J. alhier een 2-jarig paard waarop hij zat, naar de weide wilde brengen, schrok het paard eens- klaps waardoor hij het niet meer in bedwang kon houden en er af geslingerd werd, zonder dat hij zich evenwel bezeerde. Zijn vader, die het losloopende paard wilde opvangen, kreeg echter een zoodanige klap van een der voorpooten dat hij tamelijk ern stig aan het gezicjit werd gewond. Bij den gemeente-veidwachter J. van Wes- tenbrugge alhier zijn als gevonden gedepo neerd: een kop van een electrische lantaarn en een stoplicht van een auto. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. Ernstlge val. De 76-jarige wed. A. D., aan den Nieuwen- dij'k alhier, had Zaterdagnamiddag het cnge- luk met een in den gang staanden lossen trap te vallen, waarbij zij zich zeer ernstig bezeer de en behalve lichamelijke kwetsuren een gapende hoofdwonde bekwam. Gelukkig was haar zoon thuis, die voor zijn bewustelooze moeder geneeskundige hulp kon inroepen, die door Dr. J. C. Bom werd verleend. Haar toe- stand is niet zorgwekkend. Jaarvergadering Zoute Spui. In de tjok- en propvolle herberglokaliteit van den heer P. Groothaert op ons gehucht „het Zoute Spui", vergaderde de vereeniging tot verzekerdng van varkens ,,Eendracht maakt Macht". En als deze jaarlijksche ver gadering wordt uitgeschreveni kan men ver- zekerd zijn, dat de Spuienaren present zijn. De venplichte opkomst is n.l. gereglementeerd en men moet een beslist geldige reden van ver- hindering kunnen aanvoeren voor zijn afwe zigheid. De heer P. van Langevelde, voorzitter der vereeniging, opende de vergadering in een van tafoaks- en sigarenrook snijdbare atmos- feer. Maar de stemming was opperbest, voor al ook omdat uit het jaarverslag van den echatibewaarder niets bleek van een deficit. En dat in dezen tijd van depressie, nu men allerwege ook in het vereenigingsleven van tekorten hoort spreken. Over het jaar 1934 bedroegen de ontvangsten 231,66, ter wijl de uitgaven 207,33 vorderden, zoodat er een goed slot was van 24,33, hetwelk ge voegd ibij het overige belangrijke bezit der vereeniging thans het respectabele kapitaal- tje van 2588,62 vormt. De aftredende bestuursleden F. Oortvriendt, JGoossen en P. Moens werden met groote stemmenmeerderheid herkozen. Van de discussie zij alleen vermeld, dat een voorstel om (weigens de daaraan verbonden hooge kosten) het verplichte spui ten der var kens te laten verrvallen, verworpen werd met 27 tegen 42 stemmen. Ontslag buitenlandsche werkkrachten. Mien mel'dt ons uit welingelichte bron dat eerstdaags een begin zal worden gemaakt met het ontslag der verschillende buitenlandsche arbeidskrachten op de 1 Azote, de ammoniak- fabriek te Sluiskil. Begonnen zal worden met het ontslaan van de Duitsche iwerknemers op deze fabriek. ZUIDDORPE. Geboren 18, gevestigd 54, Overleden 7, vertrokken 67. Bevolking op 1 Jan. 1934 971, op 31 Dec. 1934 969, alzoo vermdnderd met 2 personen. Voltrokken huwelijken 10. SMOKKELAARS GESTRAFT. Zekere E. S., uit Sas van Gent, werd kort geleden in Belgie door de douanen aangehou- den, toen hij per auto een groote party kotffie uit Nederland binnensmokkelde. De Gentsche Rechtbank veroordeelde hem tot 4 maanden gevangenisstraf en 181.000 frank boete, ter wijl auto en koffie verbeurd werden verkiaard. •De koopman A. V. van Zeeuwsch-Olinge en de handelaar C. P. van Belgisch Olinge reden met een vrachtauto met dertig kalveren in voile vaart de grens over, doch werden door de Belgische tolbeamibten aangehouden. De rechtbank veroordeelde den Nederlander tot acht maanden gevangenisstraf en 402.000 frank boete, terwijl de Belg de helft dezer straf kreeg. Bovendien zullen zij samen nog 17.910 frank boete te betalen hebben, terwijl auto en kalveren werden verbeurd verkiaard Door de Rechtbank te Middelburg is heden in staat van faillissement verkiaard Gh. de Meijer, wonende te Sluis. Rechter-commissarisMr. J. H. F. Bloemers te Middelburg. Curator: Mr. W. Le Miair, adivocaat-procu- reur te Sluis. UITSLAGEN VAN ZONDAG. K. N. V. B. Afd. IV. ff le klasse. Willem HNOAD PSVEindhoven Rest afgekeurd. PSV gsp. gew. gel. verl. pnt 13 10 3 23 NAC 13 8 4 1 20 BW 13 7 1 5 15 Juliana 13 5 4 4 14 Eindhoven 14 5 2 7 12 LONGA 12 4 3 5 11 MVV 14 3 5 6 11 Bleijerheide 13 3 3 7 9 NOAD 13 4 2 7 10 Willem II 14 2 3 9 7 2e klasse A. 0—2 40 doelp. v.—t. 36—12 42—22 27—29 25—24 27—33 20—26 21—20 16—25 25—31 14—33 Alles afgekeurd. doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Middelburg 11 10 1 20 39—15 Vlissingen 12 9 1 2 19 37—14 DQSKO 9 4 4 1 12 18—13 TSC 10 5 1 4 11 28—23 Temeuzen 10 5 5 10 27—30 De Baronie 12 5 7 10 «2—36 Zeelandia 11 3 2 6 8 20—33 Breda 13 3 2 8 8 23—88 Alliance 12 1 5 6 7 22—33 RBC 12 2 3 7 7 22—33 3e klasse A. Vlissingen 2Axel Temeuzen 2Hoofdplaat Rest afgekeurd. 2—1 1—0 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Axel 12 8 1 3 17 53—17 Bre-skens 11 8 3 16 34—28 De Zeeuiwen 11 6 2 3 14 20—15 Temeuzen 2 12 5 2 5 12 18—22 Hulst 9 5 1 3 11 1413 Vlissingen 2 9 4 2 3 10 21—15 Sluiskil 11 4 7 8 17—29 Hoofdplaat 11 2 9 4 12—25 Oranje 8 1 7 2 11—89 3e klasse B. Alles afgekeurd. doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Goes 12 10 1 1 21 47—8 Zierikzee 10 7 1 2 15 3613 RCS 11 6 1 4 13 35—24 Middelburg 2 12 6 6 12 3132 Z. Boys 8 4 4 8 13—12 Zeelandia 2 9 4 5 8 1834 Goesche Boys 9 1 1 7 3 932 Hansweert 8 8 535 DE WEDSTRIJDEN Eerste Klasse. Het is voor de voetbalsport geen gunstige dag geweest; door den sneeuwval moesten de meeste wedstrijden worden afgelast. In het Noorden is de competitie 1934/35 thans reeds beslist, al thans kan na de overwinning van Velocitas op GVAV eerstgenoemde vereeniging zich reeds als kampioen van Afdeeling V noe- men, zoodat de beslissing al zeer vroeg is ge- vallen. In Afdeeling IV hadden in de Eerste Klasse slechts twee wedstrijden doorgang, die echter juist de allerbelangrijkste waren, daar hierbrj betrokken waren de twee, clubs, die de onder- ste plaats innemen, en de uitslag zoo goed als zeker tevens zou beteekenen dat de ver- liezer de degradatiewedstrijden zal moeten gaan spelen, terwijl by den anderen wedstryd de kampioensclub betrokken was. Deze voor beide clubs zoo hoogst belang rijke plaatselijke ontmoeting trok uit den aard der zaak groote belangstelling. In de eerste helft wisten de beide verdedigingen de weder- zijdsche aanvallen tekeeren zoodat het niet tot doelpunten kwam. Toch was het te zien,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 2