Gemengde Berichten Burgerlijken Stand dosko 1 DOOR EEN TREIN OVERREDEN EN GEDOOD. WIEERIJDER DOOR EEN AUTOBUS OVERREDEN EN GEDOOD. BEDORVEN VLEESCH GEGETEN. SLACHTOFFER VAN HET KANKER- ONDERZOEK. FORD OVER DE VOLMAAKTHEID VAN DE AUTO. LOOP DER BEVOLKING. 2e klasse A. V lissimgenDOSKO MiddeliburgTSC AllianceDe Baronie TemeuzenZeelandia afg. afg. 2—4 afg. doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Middellburg 11 10 1 20 39—15 Vlissingen 12 9 1 2 19 37—14 9 4 4 1 12 18—13 TSC 10 5 1 4 11 28—23 Temeuzen 10 5 5 10 27—30 De Baronie 12 5 7 10 3236 Zeelandia 11 3 2 6 8 20—33 Breda 13 3 2 8 8 23—i38 Alliance 12 1 5 6 7 22—33 RBC 12 2 3 7 7 22—33 3e klasse A. SluiskilDe Zeeuwen AxelHoofdplaat Axel Breikens De Zeeuwen Hulst Temeuzen 2 Vlissingen 2 Sluiskil Hoofdplaat Oranje 11 11 11 9 11 8 11 10 8 O—3 4—0 doelp. gel. verl. pnt. v.—t. 1 2 17 52—15 3 16 34—28 2 3 14 20—15 1 3 11 14—13 2 5 10 17—22 2 3 8 19—14 7 8 17—29 8 4 12—24 7 2 11—39 3e klasse Zeeuwsche BoysGoes gsp. gew. gel. verl. pnt. Goes 12 10 1 1 21 Zierikzee 10 7 1 2 15 RCS 11 6 1 4 13 Middelburg 2 12 6 6 12 Z. Boys 8 4 4 8 Zeelandia 2 9 4 5 8 Goesche Boys 9 1 1 7 3 Hansweert 8 8 1^0 doelp. v.—t. 478 36—13 35—24 31—32 13—12 18—34 9—32 5—35 DE WEDSTRIJDEN. Eerste Klasse. De strijd tusschen DONGA en Eindhoven is een overwinning geworden voor de thuisclub, die met 32 er in slaagde Eindhoven naar huis terug te zenden, hetgeen wel een re vanche genoemd kan worden van de onder- vonden nederlaag bij de eerste ontmoeting in het begin van het seizoen, toen met niet min der dan 61 door DONGA werd verloren. De zoo uitenst belangrijke wedstrijd Juliana- PSV vond geen doorgang, doordat het terrein onbespeelbaar was verklaard. NOADBleijer- hedde is geeindigd in een stevige 41 over- winning voor NOAD, die daardoor de laatste plaats weder heeft afgestaan aan Willem n, en het resultaat van de drie onderste clubs thanq woord: Bleijerheide uit 13 wedstrijden 9 puniten, NOAD uit 12 wedstrijden 8 punten en Willem n uit 13 wedstrijden 7 punten. Een minimaal verschil dus, waaruit nog alles kan broeien. Dat NAC er in zou slagen am MW van zieh af te houden, moet geen bevreemding wekken, en een 42 overwinning kan dan ook als normaal worden beschouwd. NAC blijft dus voortdurend PSV bedreigen en juist hier- om was de strjjd van Juliana tegen PSV zoo belangrijk, daar deze cluib feitelijk alleen nog in staat geacht kan worden om PSV een of twee punten afhandig te maken. TVveede Klasse A. AllianceDe Baronie 24. In deze afdeeling is het resultaat al zeer pover, van de vier uitgeschreven wedstrijden kon er slechts 6en doorgang vinden en wel die tusschen Alliance en De Baronie, waarbij de gasten de overwinning behaalden en met 24 zich veilig gingen stellen, want nu heeft De Baronie feitelijk het onderste peleton los ge- laten en is bezig zich bij den middemmoot te voegen. Alliance komt zoodoende ook vaster op de laagste plaats te zetelen en het ziet er niet naar uit, dat zij in staat zal zijn die minder eervolle plaats asm een andere club of te staan. Derde Klasse A. SluiskilDe Zeeuwen. 03. Zooails we voorspelden is het aan de thuis- clulb niet gelukt de pumtjes binnen te halen, ofBchoon de 30 wel eenigszins geflatteerd is; 66n tegempumt had den de gastheeren wel verdiend. De Zeeuiwen winnen den opgooi en verkiezen tegen den zwakken wind te beginnen. Sluis kil trapt af en gaat direct ten aanval, maar het schot van den linikslbuiten gaat via de paal uit. Even daama zijn De Zeeuwen in den aanval, de bal belandt in de veilige handen van Klaassen. Zoo gaat het spel on- geveer 20 minuten op en neer, totdat De Zeeu wen een comer afdwingt, welke, goed geno- men, in het net verdwijnt, 01. Tot tweemaal toe heeft de Sluiskil-midvoor de kans van den dag, maar zijn schoten gaan naast. De rust treed in met 0—1. Na de hervattinig is er de eerste 5 min. voor het achtertrio van Sluiskil veel werk aan de winkel. De Sluiskil-doelman is echter goed op dreef en weet door resoluut in te grijpen voor- loopdg erger te voorkomen. Tenslotte is het weer voor een corner, dat hij moet zwichten. 0—2. Na dit doelpunt is het met het overwicht van De Zeeuwen gedaan. Sluiskil bestookt nu ongeveer 20 min. het doel der gasten. De Zeeuwen verdediigen nu met man en macht, terwijl lat en paal den Vlissingschen doelman venschillenide malen te hulp komt. Tenslotte weten de Vlissingers zich los te werken en gaan weer tot den aanval over. Een keiharde kogel van den rechtsbinnen wordt door Klaas sen al vallende gestopt, daar echter de backs niet te hulp leomen, weet de midvoor de kans be benutten en via de toppen van Klaassens vingers trilt het net ten derde male. 03. De moed bij Sluiskils voorhoede gaat er uit en het is te danken aan de verdediging dat de stand niet veranlderd. Als de linksbuiten van De Zeeuwen alleen is doorgefbroken, lost hij een schot. Klaassen stompt den bal al vallende uit zijn doel, het leder komt voor de voeten van den Vlissingschen midvoor en nu zendt deze een hard schot in, maar weer keert de doeknan den bal, die nu by den rechtsbui- ten terechtkomt en hem voor het doel weet te plaatsen. Klaassen weet het leder te grijpen en het tot aver het midden van het veld te deponeeren. De midvoor van Sluiskil gaat er dan mee van door, maar het fluitje van den scheidsrecfater kondigt dan het einde aan. AxelHoofdplaat 40. Instede van nadeel schijnt de voortdurende regen der laatste weken aan het Axel-veld dengd te hebben gedaan. Het leek, of de lente- adem haren verkwikkenden invloed reeds op het malsohe, kortgehouden grastapijt had ge had, toen gistenmidddag onze stadgenooten ten tweeden male de Cadsandsche baby's zou- den ontmoeten en de beide ploegen elk met <56n remplacant het strijdperk hadden be- treden. Onze stadgenooten loopen onder een hoog tempo van stapel, doch de voorzet van den veet van Dronkens wordt door K. Gans naast gekopt. Even later mist zijn broer een fraaien center van den anderen vleugel en dan toonen de ma.nn.pn yah Thomaes hun soliditeit en ver- plaatsen het spel, door de vurige halve £e~ steund, naar de Axel-helft en moet doelman Dieleman handelend optreden. De gasten nemen dan een wijle het initiatief, doch de voorhoede is niet schotvaardig. Als de beurt weer aan de oranjefoamden is, denken wij een hoogst interessanten strijd te zullen aanschou- wen Snel brengt de linkerwing op maar nog iudst voorkomt een der hacks een corner, het- welk niet belet dat de bal gevaarlijk voor den Hoofdplaat-doelmond komt. Scheele beloert den bal als een tijiger zijn prooi. Thomaes is uitgeloapen, doch de Axelsche rechtsbinnen gooit zich zoo onstuimig op het leder dat na 8 minuten spelens den eersteling over de lijn het verlaten heiligdom binnenrolt en eenigs- zins fortuinlijk wordt de eersteling geboren 10. Dit doelpunt geeft de gastheeren moed en captain Gans zal het eens op zijn eentje prabeeren, een fraaien dribble wordt met een keurig schot besloten, doch de paal bezweert het gevaar. Even later dwingt Dronkens een comer af. Oniberispelijk wordt deze genomen en fraai neemt J. v. d. Berge den bal op het hoofd, doch niemand weet deze kans te be nutten. Even later haalt K. Gans op sehit- terende wijze den bal om, doch ook nu is er geen hoofd of voet in den oranje-aanval om de geschapen kans te benutten. Steeds beter kamen de gasten er in en de ,,kanarie"-backs en kant-halve's spelen met een ontambare feu Sacrd, die het technisch betere spel der gast heeren vol koine II te niet doet, maar waardoor de strijd telkenmale naar jie Axel-helft wordt verplaatst. Telkens zijn de enthousiaste gas ten de oranjehemden een fractie of meer te vlug af en door hun voorbeeldige .fighting spirit" behoudt de ontmoeting haar afwrsse- lend aspect. Thomaes vertoont onder de lat zijn keurigen stgl als doelwachter. Een twee den fraaien comer van Dronkens, die Scheele naar K. Gans plaatst, welke fraai inkopt maakt hij onschadelijik. Een fraai schot van Scheele vindt eveneens geen genade en dan wordt het spel weer verplaatst doordat de gasten dank zij hun tactisch opstellen, zich steeds meester van het bmine kleinood weten te maken. Een paar doorbraken der kanaries stranden op budtenspel en de kleine Axelsche doelwachter is de tamme, op zijn veste ge- rdchte, schoten de baas. Wanneer v. d. Ameele, de linkisbuiten, alleen voor het oranjedoei staat, kogelt hij naast. Een door dezen speler genomen comer werkt de Axel-spil weg en het gevaar van de Hoofdplaat-aanvallers, die geen kans weten uit te buiten en tenslotte in de handen van den keeper schieten, is niet acuut. De thuisclub schijnt geen groote schore te zullen boeken als Dronkens' schot even over de lat op het net valt, doch na 40 min. spelens passeert K. Gans plotseling zoo keu rig naar rechts en legt Dronkens het leder zoo fraai voor Scheele's voeten, dat het in het net ligt eer de behendige Thomaes zich ten- gevolge van het kluiwen spelers voor zijn doel, behoorlijk heeft opgesteld, een waarlijk ver- rassend doelpunt (20). In de resteerende minuten lost M. Gans nog een hard schot, doch Thomaes is nu onverbid- delijk en breekt de mst aan met een Axel sche voorsprong. ,,FUt and well" zetiten de Cadsandsche voet- baJlers de tweede helft in met een corner op Dielemans doel, waarbij de lat echter een wel- kome opluchting brengt. Hun offensief is even- wel van geen langen duur, want Thomaes pikt even later den foal van Dronkens' voeten. Het Axelsche binnentrio is iets te laat bij een volgende kans, maar J. v. d. Berge sleept nog een hoekschop uit den strijd, welke prachtig genomen, door Scheele keihard wordt inge- schoten, doch Thomaes, die de ster van het veld is, tipt nog juist het leder over de deklat. Het spel van Dronkens is in de tweede helft een teleurstelling. Jammer dat deze speler door de otmstandigheden steeds op een plaats moet uiitkomen waar hij niet thuis hoort. Zijn schoten en voorzetten gaan ver over en naast en soms maadt hij onbeheerscht over den bal heen. Wanneer M. Gans alleen op Thomaes komt afstormen, aarzelt deze niet en loopt te juister tijd uit, zoodat slechts een corner het resultaat is, welke door den linksbuiten zui- ver wordt geplaatst en binnen het kwartier kogelt de oranje-ispdl nummer drie in den uitersten hoek. De gasten worden in de tweede helft meer op eigen helft teruggedrongen, doch het veel te korte Axelsche spel is zoo doorzichtig, dat zij veelal meester van hun terrein blijven en bovendien is keeper Tho maes uiterst safe en weet steeds in de lastig- ste posities zijn doel te zuiveren. Eindelijk iukt het den linkelvleugel na tallooze malen falen van het binnentrio weer een hoekschop in de wacht te sleepen, Scheele zet zijn hoofd er onder, doch kan geen voldoende richting govern Als 32 minuten na de pauze gespeeld is, lost K. Gans een hard laag sdhot en nu maakt de doelman der gasten zijn eenige fout in dezen wedstrijd en laat het leder glippen (40). Dit doelpunt doet den strijd eenigszins verflauwen. De gastheeren schijnen ditmaal geen buitengewone doelpuntenhonger te heb ben, de gasten leggen zich hoofdizakelijk toe op defensief spel. Zonder bijster groote moeite weten ze in het laatste kwartier de oranje-aanvallen af te slaan. Tot in het onein- dige wordt door de Axelsche aanval geknoeid. de 'Hoofdplaters reageeren hierop met door- tastend him gebied te zuiveren. Een tijdelijke opflikkering vermag niet de eer te redden, zelfs komen de gastheeren weer terug, doch Thomaes werkt een schot van rechts naast de palen. Ook de hieruit ontstane corner maakt hij op klamvaste wijze onschadelijk. In de laatste momenten kogelt de linkslbinnen der gasten nog eens naast en heeft Axel zich bij het einde door deze zege meester gemaakt van de bovenate plaats. De overwinning was sterk geflatteerd, een 31 zege zou de verhouding beter hebben weergegeven. Het is ons onbegrijpelijk dat deze ploeg in de onderste regionen voor komt. Hun verdediging en halflinie is hecht en door- tastend en de keeper kan in een puike tweede klasser een goed fdguur maken. Den Axelaars lag bet temperamentvolle spel der kanaries blijkfoaar niet erg. Zij speelden verre beneden hun vorm en vooral het binnen trio in de voorhoede, waarvan Scheele de beste nog was, muntte uit door onproductdviteit. De mdddenldnie was nog het beste deel, de achterhoede vrij onzeker Thans komt het er voor onze stadgenooten op aan hun leidende positie te handhaven en wij zijn benieuiwd of zij de nog op hun weg liggende struikelblokken zal weten te om- zeilen. EEN BEGEERD BAANTJE. Voor de vaceerende betrekking van ge- meente-veldwachter te Kerkwerve (Zeeland) eiland Schouwea, een plaats van 800 inwoners, hebben zich 249 sollicitanten aangemeld. GASTHUIS-ADMINISTRATEUR TE GOES GESCHORST. De zooti van den heer A., administrateur van het gasthuis te Goes werd, naar aan „De Telegraaf" gemeld wordt, Zaterdagmorgen wakker en voelde zich onwel. Hij rook een gaslucht op de kamer, en bemerkte dat zijn ouders bewusteloos in de slaapkamer lagen. Hij liep direct naar het politiebureau, waama de politie zich naar de woning begaf, en het echtpaar A. inderdaad bewusteloos aantrof Beiden werden daarop naar het gasthuis over- gebracht. de man wegens overspannen toe- stand, de vrouw wegens de gevolgen van gas- vergiftiging. Des avonds is in verband hiermede een con- ferentie gebouden tusschen B. en W. en het gasthuisbestuur. Het schijnt, dat er in de ad- ministratie van bet gasthuis eep achterstand was, terwijl juist dezer dagen een accoun- tantsonderzoek gaande was. Of er een tekort is, en zoo ja hoe groot dit is, kon men ons niet mededeelen. Een bedrag kan in elk geval niet worden genoemd. Hangende dit accoun- tantsonderzoek is echter de administrateur Zaterdagavond door Burg, en Weth. in zijn functie geschorst. PAARD OP HOE GESLAGEN. Vrijdasrmiddag is op het Nieuweplein te Amhem een voor een boerenkar gespannen paard op hoi geslagen. De 70-jarige voerman sprong van den kar en trachtte aan het leidsel het paard nog te houden. Hij werd echter omvergeworpen en raakte onder de wielen van den wagen die daama kantelde. Zwaar gewond werd de man onder den wagen van- daan gehaald. Enkele oogenblikken later is hij overleden. DOOR EEECTRISCHEN STROOM GEOOOD. Te Enschede is Vrijdagavond de 33-jarige wever G. H. M. de Bont, bezig met het leggen van een electrische geleiding naar een broei- kastje in den tuin achter zijn woning aan de Drienestraat met den electrischen stroom in aanraking gekomen >en gedood. ORANJE, BLAUWE EN AGATE KANARIEPIETJES. Op de nationale vogeltentoonstelling in bet Crystal-palace, te Londen welke 31 Januari geopend wordt zal een inzending aanwezig zijn uit Nederland, welke in Engelsche vak- kringen groot opzien heeft gebaard. De secre- taris van de ,,Kleurkanarie" te Eochem heeft n.l. aan de leiding der tentoonstelling meege- deeld, 22 kanaries te zullen inzenden in de kleuren, oranje, blauw en agaat. Engelsche vogelkweekers vragen zich af hoe deze kleuren ontwikkeld zijn, temeer daar de vereeniging in Lochem nadrukkelijk verklaart de vogels geen kleurstof te hebben ingegev.en. KIPPENDIEFSTALLEN IN NOORD-LIMBURG. De rij.ksveldiwacht te Kgfeiel heeft Vrijdag aangehouden den ikippenhouder M. M. te Baarlo, die verdactot wordt zich in den laat- sten tijd bij herhaling te hebben schuldig ge maakt aan kippendiefstal. In tal van Noord- Limburgsche dorpen werden de laatste maan- den herhaaldelijk belangrijke kippendiefstallen gepleegd. Alhoewel de rijks- en gemeente- politae veelvuldig 's nachts controleerden was het tot dusver niet gelukt de dader aan te houden. Vrijdagnacbit werden bij den kippenhouder B. te Kessel wederom 30 kippen gestolen. De benadieelde had zijn kippen gemerkt onder de vleugels en deed onmiddelljjk aanigifte bij den rijksveldwacfoterdie een uitgebreid onderzoek instelde. 'Het mocfot de politie gelukken te Baarlo de ontivreemde kippen op te sporen en den dief te achterhalen. Hij is opgesloten. Er is een uitgebreid onderzoek gaande daar vermoede- lijk nog meer personen bij deze diefstallen be- trokken zijn. Zaterdagmorgen acht uur is op de spoor- weglijn DordrechtLage Zwaluiwe bij den overgang aan den Aohterweg te Dordrecht het deerlijk verminkte lijk gevonden van een ouden man. Uit het politde-onderzoek is ge- bleken, dat het slachtoffer de 80-jarige D. S. was, wonenide aan den Achterweg. Hij had dfe gewoonte op bezoek te gaan bij den over- weiglwachiter. Men veronderstelt dat hij den naderden trein niet heeft hooren aankomen, en vervolgens is gereden en verpletterd. Het lijk is naar de begraafplaats overge- bracht. Omtrent de toediracht van het ongeluk ver- nemen wij nog het volgende: Vrijdagavond heeft S. een bezoek geibracfot bij den foaamwacbter Doppenlberg. Omstreeks half 11 was hij huiswaarts gekeerd. Volgens gewoonte ginig hij niet via den overweg doch door een hekje, dat den tuin van het wacht- huis van de spoortoaan scheidt. Er wordt nu verondersteld, dat de oude man door den stormiwind, den regen en de duisternis den naderden trein niet heeft bemerkt en plots is gegrepen en meegesleurd. WAARSCHUWING. De Officier van Justitie te Rotterdam ver- zoekt alien, die ter verkrijging van een cre- diet geld hebben afgedragen of gezonden aan de Onderlinge Spaarinstellitig, de Spaar- en Credietvereeniging Eigen Hulp of de Ver- eenigde Spaar-Credietbank, alle te Schiedam (houder M. van Weerden), zich ten spoedigste te wenden tot de politie van him woonplaats tot het verstrekken van inlichtingen. POSTWISSEL VERVALSOHT. In het geldkantoor aan den N.Z. Voorburg- wal te Amsterdam bood Vrijdagmiddag een 24-jarige jongeman een postwissel aan ten bedrage van vijftig gulden. De ambtenaar, die hem hielp, vertrouwde de zaak niet en ondenwierp den postiwissel op de snelle manier, waarop zulks met de vemuftige technische apparatuur, waarover de Posterijen de be- schikking hebben, mogelijk is, aan een onder zoek, dat uitwees, dat hier van een verval- sching sprake was. Hij drukt op een knop en onmiiddellijk sloten zich de deuren van het geldkantoor, zoodat niemand meer in- of uit kon gaan. De jongeman, bemerkende dat hij gesnapt was, liet zich door den zaalwachter aanhouden. Kort daarna was hij in handen der politie van het bureau Warmoesstraat, waar hij be- kende, zichzelf een postiwissel ten bedrage van 5 te hebben gezonden en dit bedrag in vijf tig gulden te hebben veranderd. Hij is ter foe- schikking van de Justitie gesteld. DOOR EEN DRIJFRIEM GEGREPEN. In de maalderij van den heer Mulder aan de Zeelterstraat onder voormalig Strijp (N.B.) is Donderdagavond de 27-jarige ongehuwde molenaarsknecht A. Broekis uit Berghem door een drijfriem gegrepen en eenige malen rond- gesilingerd. De kleeren werden hem van het lichaam gescheurd. B. werd in bewusteloozen toestand naar het binnengasthuis vervoerd, waar hij Vrijdagmorgen nog niet tot beiwust- zijn gekomen was. F.F.N GEVAARLIJKE HOND. De iandlbouiwer J. H. te Haaksbergen, schafte zich onlangs een grooten St. Bemards- hond aan, die, naar spoedig bleek, een verre van goedaarddg karaikter had. Op een gege- ven moment besprong de groote viervoeter zijn meester en bracht den bejaarden man zware venwondingen aan den arm toe, die van dien aard foleken te zijn, dat de man dit liohaamsdeel nimmer weer normaal zal kun- nen gebruiken. Na dit voorval verkocht hij het beest aan den heer K. van H., rijiksveldwachter te Haaksbergen, die het dier geducht dresseerde en voor wien het ontzag koesterde. Toen dezer dagen de rijiksveldwachter afwezig was en diens doohter het dier wilde voeren, sprong de hond onvenwacht op het meisje af en beet het in den arm. Het beest hield vast. Op het hulpgeroep kiwam de moeder toeloopen en ook deze viel de hond aan. De veertienjarige zoon van den rijksveldiwachter overzaig de ge- vaarlijke sdtuatie, waarin zich moeder en zus- ter bevonden en haalde ijlings een repeteer- buks van zijn vader, waarmede hij het dier een kogel door den kop joeg, zoodat het zijn prooi losliet. De echtgenoote van den heer Van Houten had het er nog betrekkelijk goed afgebracht, maar de dochter liep vrij emstige foeten in den arm op, die door dr. G. in het St. Anthonius-Gasthuis op tal van plaatsen gehecht moesten worden. AARDSOHOKKEN IN LIMBURG. iVrijdagnacht om half vijf zijn in Limburg vrij sterke aardschokken waargenomen. Eerst werd een lichte trilling gevoeld, die geleidelijk tot een vrij groote sterkte opliep en daama weer verminiderde. De geheele duur was naar schatting 5 i 6 seconden. De schok'ken werden vooral in het centrum van Venlo sterk gevoeld, ook werden trillin- gen waargenomen te Blerik, Tegelen, Belfeld, Velden en anidere dorpen in de onmaddellijke omgevinig, benevens in de geheele omgeving van Roermond en te Weert. In een woning aan de Hamstraat te Roermond viel een schil- derij van den muur. Ook te Kaldenkirchen en Leuth is de schok gevoeld, te Kaldenkir chen zouden de ruiten van het lijnhuis ge- spronigen zijn. Te Venlo verschenen de bewo- ners in nachtgewaad voor de ramen der slaap- kamers, omdat men aanvankelijk dacht dat een hevige ibotsing had plaats gehad. Op eenige plaatsen, op ongeveer 20 K.M. van Venilo, werd de sdhok niet gevoeld. Voor zoover bekend zijn geen persoonlijke ongelukken voorgekomen en is geen mate- rieele sohade aangericht. Uit Heerlen wordt gemeld dat het geolo- gisch bureau van de staatsmijnen aldaar Vrij dagmorgen de aardschokken heeft geregis- treerd. Het Kon. Ned. Meteorologisch instituut in de Bilt ontving van versehillende zijden be- richt over een omstreeks half vijf Vrijdag morgen gevoelde aardlbeving. In de Bilt werd om 4 uur 6,8 min. (Green- wichttijd), dus 4 uur 26,3 min. Amsterdam- schen tijd, een nafourige aardlbeving opgetee- kenid, zeer veel zwakker dan de beving in Noord-Brabant van 20 November 1932, om elf uur 56 min. 's avonds, doch in sterkte onge veer overeenkomende met een der zwakkere nabewingen tusschen 23 en 28 November. Het Met. Instituut in de Bilt zal gaarne foij- zonderheden over de beving vememen van personen, die deze hebben waargenomen. IHet D.N.B. meldt uit Essen: Vrijdagochtend om 5.07 is in het mijndis- triet van het Roer-gebied een vrij krachtige aardscbok gevoeld die twee seconden duurde. Vast staande voorwerpen trilden. Klaarblij- kelijik was het een aardbeving, waarvan het epicentrum in de nabijheid gelegen is, wellicht veroorzaaikt door de instorting van holle ruiimten in een geslaten kolenmijn. Vrijdagochtend tegen vijf uur is volgens particuliere mededeelingen in verscheidene deelen van het regeeringsdistrict Aken en in de stad Aken zelf een aardsohok gevoeld. Tot nu toe zijn geen berichten over schade onit- vanigen, noch een mededeeling van het meteo rologisch instituut te Aken. Op den Leidschevaart bij de Munsterlaan te Haarlem is Zondagavond om half negen een doodelijk ongeluk gebeurd. Een wiel- rijder van middelbaren leeftijid werd achter- haald door een autobus van de Noord-Zuid- Hollandsche Tram. De bestuurder hiervan heeft den wielrijder te laat opgemerkt en aan- gereden. Ongeveer veertig meter is deze mee gesleurd en kort daama tengevolge van veel bloedverlies overleden. Het lijk is naar het St. Elisabethgasthuis vervoerd. Tegen den bestuurder van de autobus is proces-verbaal opgemaakt. Donderdagmiddag om zes uur kwam een oude man van 71 jaar op het politiebureau te Amsterdam, die klaagde over hevige inwen- dige pijnen. Dien middag had hij bij een sla- ger twee pond baconvleesch gekocht, zijn vrouw had dit vleesch gekookt, waama beiden er van gegeten hadden. Kort daama werden beide oudjes onwel en de man haastte zich naar het politiebureau om hulp te vragen. De politie waarschuwde een gemeentearts, die boven het bureau woont. Hij onderzocht de beide oudjes en kwam tot de conclusie, dat bij beiden zich vergiftigingsverschijnselen voordeden. Door den dokter werd direct tegengif ingegeven, waama de slachtoffers naar hun woning gebracht werden. De politie waarschuwde vervolgens den keuringsdienst, die een onderzoek in den win kel instelde. Daar werd nog een partij van vijftien pond bedorven baconvleesch aangetrof- fen en in beslag genomen. van het net door te glippen, en zoo gebeurde het de laatste dagen, dat ledige bussen de Friesche marecbaussees op den afsluitdjjk pas- seerden in de richting Amsterdam. Later bleek dan, dat de passagiers met taxi's naar den afsluitdijk voorbij den marecliausseepos werden gebracht, waar de bus hen opwachtte en ovemam. Zoo passeerde ook Woensdag- ochtend ledig de thans in beslag genomen bus. De rijksveldwacht te Den Oever werd telefo- nisch gewaarschuwd, hield de inmiddels vol- geladen bus aan, en leverde baar over aan de per auto gearriveerde marchaussee. Deze reed thans de bus zelf naar Friesland terug, daar het op den afsluitdijk reeds is ge beurd, dat weliswaar de oontactsleutel werd meegenomen, doch dat de listige chauffeur met behulp van een draad toch contact wiat te maken en, na vertrek van de politiediena- ren, er met de bus van door ging. TEGEN ROEKELOOZE AI "TOM OBi LISTEN De leider van de Duitsche automobielsport Hubnlein wijst er in een oproep terecht op, dat er tegeniwoordig geen dag voorbij gaat, zonder dat moet worden gewaagd van de zwaarste automobielonigedukken. Inderdaad is het al heel erg en het allerergste is mis- schien, dat het tegenwoordig elken dag een of meer malen voorkomt, dat een au tomobilist of een motorrijder een vooibijgamger aan- rijdt, zwaar wondt of zelfs doodt, maar zon der zich om zijn slachtoffer te bekommeren, er met voile vaarf van door gaat. Ook het aantal ongevallen wegens dronkenschap van den bestuurder van een motorve rvoe rmiddel neemt steeds toe. Huhnlein noemt als voor- naamste oorzaken van de ongevallen onerva- renheid, lichtzinnigbeid, alcohol en zucht tot opsnijden. Hij roept daarom alle automobdlis- ten in Duitschland, die grootendeels als leden van automobilisten vereenigingen onder zijn oppercommando staan, op, door een goed voor- beeld opvoedend te werken, of waar nooddg, gevaarlijke automobilisten aan de politie over te geven. De oproep draagt het opschrift: „Zoo kan het niet verder gaan". STAKING VAN NEW YORKSCHE GARDEROBE-MEISJES. De garderobe-meisjes van de New York- scbe nachtclubs, die een belangrijk deel uit- maken van het nachtleven der stad, zijn in staking gegaan. Op verscheidene punten van Broadway wordt gepost door lieftallige meisjes, die groote borden dragen, waarop de grieven staan vermeld. De voomaamste hiervan is, dat de meisjes 84 uur per week moeten wer ken voor een loon van slechts 15 a 20 gulden Enkele directeuren van nachtclubs hebben uit woede den meisjes de borden afgenomen, doch zij halen bij het gabouw van haar vak- vereeniging eenvoudige nieuwe en nemen haar post weder in, waar zij 'tot den vroegen morgen blijven. Een der meisjes verklaarde, dat de tijd van de groote fooien voorbij is. Kreeg vroeger een meisje wel eens vijftien gulden, soms zelfs honderdvijftig gulden, thans is een gulden meestal de hoogste fooi, die gegeven wordt. Professor Grandclaude van de universiteit te Rijissel is het slachtoffer geworden van zijn plicht. Bij onderzoekingen op het gebied van de kanikerbestrijding heeft hij een zijner vin gers gewond, met het gevolg, dat de profes sor aan bloedvergiftiiging is overleden. Te zijner eere heeft de Fransche regeering het volgende communique gepubliceerd,,De regeering ric'ht een dagorder aan de natie voor professor Charles Grandclaude, onder-direc- teur van het kankerinstituut in het Noorden, gestorven als slachtoffer van zijn toewijding aan zijn beroep en de wetenschap, door een bloedvergiftiging, opgeloopen tijdens zijn on derzoekingen naar de behandeling van kan- ker." DE STRIJD TEGEN BUSSEN ZONDER CONCESSIE. Woensdagmiddag is op den afsluitdijk nabij de verkeersbrug te Wieringen wederom een vol bezette passagiersbus uit Friesland, op weg naar Amsterdam, in beslag genomen, wij! de papieren van den bestuurder niet in orde bleken, zoo meldt de Tel. De bus behoorde aan een ondememer te Franeker. De passa giers, alien met bagage beladen vacantie- reisgangers, die op deze wijze voordeelig den eigen haard dachten te bereiken, werden ge- noodzaakt, uit te stappen of mee te rijden naar Friesland. Het resultaat was, dat alien uitstapten en op andere vervoergelegenheid naar Amsterdam wachtten. Den ondememer van dezen z.g. wilden dienst was een val gezet. Op alle mogelijke manieren wordt getracht, tusscben de mazen In een der jaarlijksche bijeenkomsten van ongeveer 5000 verkoopers der Ford-fabrieken te Detroit, hebben Henri Ford en zijn zoon Edsel een toespraak gehouden. Ford ver klaarde dat automobielen waarschijnlijk dich- ter de voimaaktheid waren genaderd dan eenige andere machine. De modeme wagens waren het laatste woord wat bet reft nauw- keurigheid en voimaaktheid, terwijl vliegtui- gen, hoewel deze grooten voortgang hebben gemaakt, nog steeds niet als volmaakt be schouwd kunnen (worden. ,,Wij hebben er nog geen idee van, wat het toekomstige vlieg- tuig zal zijn", verklaarde hij. Tenslotte sprak hij als zijn venwaehting uit, dat het kamende jaar een gunstig en soliede jaar voor het zakenleven zou zijn. EEN GLAZEN OOG VOOR KATER- STEMMINGEN. Bij een firrna van glazen oogen te New- York kwam de volgende brief binnen: Gaarne zou ik van U ontvamgen een gla zen oog, zooals ik U hierbij toezend, maar ik wensch hot iets meer met bloed doorloopem te hebben. Wanneer ik n.l. 's avonds met mijn vrienden uit ben geweest, is mijn glazen oog den volgenden morgen nog even helder als altijd, terwijl mijn echte oog dof staat en met bloed doorloopen is. Ik zou gaarne een kunstoog in een dergelijiken toestand van U ontvangen". De firrna antiwoordde, dat zij nooit 'n der- gelijke bestelling had gehad, maar dat Ejj haar best zou doen. Na eenige experimenten slaagde zij erin een glazen oog voor kater- stemmingen te fabriceeren. TER NEUZEN. In de afgeloopen week heeft zich in dene gemeente gevestigd: C. J. H. Vos, assuradeur, Blokken 8, van Zwolle. Vertrokken: J. A. Gabrielse, boekhouder, Burg. Geill- straat 30, naar Oostburg. K. Eekman, boekfoinder, Tholensstraat 83. naar Middelfourg. S. L. Dhaene, dienstibode, KersStraat 18. naar Boschkapelle. P. J. Reevers, hulp in de huishouding, Hee- renigracht 11, naar Bergen op Zoom. (Nadruk verboden. TER NEUZEN. Huiwelijks-aangiften. 2 Jan. Alfred Theo- phiel de Caluwe, oud 24 j., jm. en Emma Cor nelia Begijn, oud 26 j., jd. Huwelij ks-yoltrekkingen3 Jan. Frans Harms, oud 29 j., jm. en Melanie Maria de Ooninck, oud 22 j., jd. Gefooorten. 29 Dec. Jozias Jan, z. van Jozias Haak en van Ebrina Wilhelmina de Regt. Dina, d. van Minikus Jansen en van Elisabeth Gppeneer. 3 Jan. Jan Marinus, i. van Jacobus de Doelder en van Cornelia Adriana Dees. 4 Jan. Jacob Jan, z. van Jacob Walhout en van Cornelia Levina J Scheele. Overlijdefi. 30 Dec. Catharina Adriana van Aalst, oud 60 j., echtg. van Geleijn Verlinde. 2 Jan. Grietje Veenstra, oud 73 j., echtg. van Gerrit Hendrik Kamerik. ORAAUW. IHuwelrjks-aangiften. 28 Dec. Ren6 Ludovi- cus Johannes Delforge, oud 25 j., jm. en Wil helmina Rosalia Maria Strohbe, oud 21 j., id- Geboorten. 8 Dec. Gustaaf Josepbus Jacobus Judocus, z. van Joseph Deo van Damme en van Maria Jozina Bogaart. Overlijden. 19 Dec. Anna Maria van Eerden- burgh, oud 85 j., wed. van Cornells Staal.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 3