ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Zoo naar? AKICERTJES No. 9244 MAANDAG 7 JANUARI 1935 75e Jaargang Binnenland Buitenland Feuilleton De man van Nergenshuizen Wordt ge weer gekweld door die nare pijnen, waardoor Ge Uw werk met meer kunt blijven verrichlen. Neem nu toch eens een of twee "AKKERTJES" die Uw pijnen zullen verdrijven en U ook in deze dagen fit en opgewekt zullen maken. AKKER.CACHETS mhiiihi'ih niiinmi mrii TER NEUZENSCHE COURANT ABONNEiMENTSWtlJS: Binnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr per post f 1,55 per 3 maanden Bij voorultbetaling fr. per post 5,60 per jaar v»w>r Belirif en Amerika 2,—overige landen 2.35 per 3 maanden fr. pe,r post Abonneruenten voor bet buitenland alleen t>tj vooruitbetabng. tugert#ter: Hrma r. J. VAN OE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Vac 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer /0,20., KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en clich6's worden naar plaatsruimte berekend. Kandelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrtjgbaar is. Intending van advertentien liefst (?6n dag voor de uitgave. DIT BEAD VERSCHLINT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRUDAGAVOND. DR. P. F. VAN H AM F.I. ROOS f Op 84jarigen leeftijd is te 's Gravenhage, waar hij sinds eenige jaren woonde, over- leden dr. P. F. van Hamel Roos. Hij was de 1 eider van het bekende laboratorium te Am sterdam en tevens adviseur in chemisehe za- ken van bet Huts van H.M. de Koningin. DE BELGISCH—NEDERLANDSCHE HANDELSBESPRERIN GEN Reeds -geruimen tijd geleden is gemeld, dat als gevolg van een eerste contact tusscben minister Steenberghe en den toenmaligen Belgischen minister van buitenlandsche zaken, Jaspar en den secretaris-generaal van bet Belgische departement van buitenlandsche aaken van Langenhoven, tijdens de te Brussel gebouden bijeenkomst van gedelegeerden uit landen, die den gouden standaard trouw ble- ven, Belgisch-Nederlandsche handelsbespre- kingen in uitzicbt konden worden gesteld. Deze beeprekingen zouden beden op bet departe ment van buitenlandsche zaken te Brussel worden gieopend. De Nederlandsche gedele geerden, die tegen den middag te Brussel werden verwacht, zouden een eerste bijeen komst hebben met den heer de Suetens, direc- teur van de afdeeling bandelsaccoorden en enkele andere hooge ambtenaren van de be- trokken Belgische departementen. Het is waarscbjjnlijk dat minister Hymans de Nederlandsche delegatie persoonlijk zal ksomen begroeten. Men verwacht, dat de onderhandelingen tot Woensdag zullen duren. Zij worden eenige dagen later te 's-Gravenhage voortgezet en aullen naar men boopt met de parafeering van een accoord kunnen worden besloten. Naar mij van bevoegde zrjde is verzekerd, laten de voorafgegane officieuze onderhande lingen toe, deze hoop met groote kans op aekerbeid te koesteren. Het verdrag zou reeds met in-gang van 1 Februari in werking treden. DE VERLAAGDE CRISISHEFFING OP RUNDVLEESCH. De Nederlandsche Slagersfbond heeft on- lanigs een schrij-ven aan den minister van Eco- nomische Zaken gepubliceerd, waarin bezwa- ren kenbaar gemaakt werden tegen de voor- genomen maatregelen tot beperking van den meJkveestapel. In zijn antwoord heeft de minister er op ge- welzen, dat adressanten de te verwachten re- suitaten van de verlaging der crisisheffing op rundvleesch te laag aanslaan. De heffing zal ten gevolge van de nieuwe afsiacbting niet over een langeren termijn bestendigd blijven, zooals de Nederlandsche Slagersbond ten on- rectite meende. De getroffen maatregelen zijn er juist mede op gerdchit een ontwrichting van 6e markt voor slachtvee te voorkomen niet alleen voor de naaste toekomsit, doob ook voor later. De verruimde beschikbaarstelling van bllkvleesch bet reft maatsohappelijke groepen die anders niet in staat zouden zijn vleesch te koopen. De inlevering van vee loopt bevredigend. In vert)and met de omstandigheid dat de prijzen voor in te leveren vee onder geen omstandig- hed-d verhoogd zullen worden, zullen de vee- prijeen niet kunnen cploopen. De minister besluit bet schrijven met er op te wijzen, dat geen enkele aanleiding bestaat voor de pessimistische venwachtingen van den Nederlandschen Slagersbond, docb dat veeleer met vertrouwen een gunstig resultaat ook voor de door den bond voongestane slagers- bedangen kan worden afgeiwacbt. DE NEDERLANDSCHE VOORZITTERS VAN STEMBUREAUX IN HET SAARGEBIED. De plebiscietcoonmissde voor het Saargebied heeft aan de Nederlandsche voorizitters van stembureaux de noodige aanwijzingen, ver- geeeld van stukken beitrekking hebbende op de volksstemiming, toegeizonden. Tegelijk wordt hierbij aan elken geadresseerde mede- gedeeld bij welk stembureau hij is ingedeeld. Een legitimatielbeiwijs dat buiten en behalve het paspoort vereischt is, zal den voorzitters in den extra-trein, die hen Donderdag 10 dezer naar het Saargebied brengt, worden uitgereikt. ZACHTE WINTER EN KOLENVERBRUIK. iDe zactot-e winter doet in de Laimlburgsche mijnindustrie zijn inivloed danig voelen. Vooral de mijnen, welke speciaal huisbrandstof pro- duceeren, worden er in emstige mate door be- nadeeld. Zoo lezen we in het ,,Limb. Dagblad", dat wegens gebrek aan afzet de voriige week op de Domaniale Mijn te Kerkrade drie dagen niet gewerkt is. Dinsdag, Nieuwjaarsdag, en Donderdag werd er gefeiert en Zaterdag is er ook niet gewerkt. Op de Willem Soipihie is tweemaal gefeiert, eveneens op de Laura en Julia. DE „UIVER" GING NIET DOOR BLIKSEM- INSLAG TE GRONDE. Vliegtuig in voile snelheid den grond geraakt. De commissie, bestaande uit de heeren Sil- leivis, Geysendo-rffer, Behage en Moes, welke met de Leeuwerik naar Rutbab Wells was ge- zonden, teneinde aldaar de oorzaken van de ramp van de Uiver te onderzoeken, is thans teruggekeerd en heeft bij de directie van de K. L. M. verslag uitgebraciht. Zij is na voortgezet onderzoek ter plaatse tot de silotsom gekomen, dat aan de aanvan- kelijke aanwijzingen, welke voor blikseminslag bestonden, baar grond moet worden ont- nomen. Deze waamemingen duiden er evenzeer op, dat geen breuk van eenig deel tijdens de vlucht heeft plaats gehad, en dat evenmin de motoren hebben geweigerd. De commissie heeft moeten vaststellen, dat bet vliegtuig in voile snelheid den grond heeft geraakt, waartoe de uitzonderlijk slecbte weersomstandigbeden ter plaatse aanleiding moeten zijn geiweest. Deze verrassende verklaring gaf de direc- teur der K. L. M., nadat de bespreking met de commissie van onderzoek was geeindigd. Met behuip van eenige foto's, welke de Royal Air Force zoo welwillend was om aan de vertegenwoordigers der K. L. M. af te staan, verklaarde de heer Plesiman de situatie ietwat ui'tvoeriger. De Uiver liet, naar duidelijk uit de lucht- fotografieen bleek, van de pick, waar de eer ste geweldige botsinig met de aarde pilaats had, tot het punt waar de resten werden ge- vonden, een diep rechtdoorloopend spoor na in den bodem. I>e streep is ongeveer 100 M. lanig. Reconstrueerend kan, aldus de beer Plesman, worden aanigenomen, dat de Uiver, aanvbegend in de rdcbting Oost-West, na den grond geraakt te hebben met den recbtermotor en redbtervleugeltop weer is opgeveerd, een volledigen slag am heeft gemaakt en daarna opnieuw is neergesmakt, in een richting, te- gengesiteld aan die, waarin gevlogen werd. Beekman is dus, naar uit deze hypottoese kan worden afgeleid, op zijn route teruggekeerd. De plek van de ramp is bet best te verge- lijken met een soort duinpan, omgeven door zanderige toppen van ongeveer 60 M. hoogte, Dwars door deze laagte loopt een wadi, we'.ze meestentijds droog ligt, docb nu, waarschijn- lijk door den ziwaren regenval, met water was gervuld. Vlak na het passeeren van dit beekje had de fatale botsdng plaats. De finale vemdeting van het toestel, waar- van de romp op meer dan een plaats brak en een der vleugelhelften werd afgeslagen, is be- grijpelijk wanneer men weet dat hier een gewicht van 8000 K.G. met 300 K.M. snelheid tegen den grond smakte., De inizittenden moeten onmiddellijk dood zijn geweest. De aard van hun verwondingen wees daarop. Gp de vraag, hoe men er aanvankelijk toe kon komen am blikseminslag als oorzaak van de catastrophe aan te nemen, antwoordde de heer Plesman, dat de commissie van onder zoek inderdaad sterke aanwijzingen in die richting meeode te kunnen opimerken. In haar tlheorie werd zij gesterkt door de opinie van den arts der Royal Air Force. Toen evenwel de dokiter van het hospitaal te Bagdad de lijken had geschouwd, en den aard der verwondingen had nagegaan, kwam deze tot de conclusie, dat hier van dood door den bliksem geen sprake kon zijn. Uit zrjn er- varing kende hij zeer goed de venschijnselen bij overlijden tengeivolge van blikseminslag. In zijn overtuiging werd deze meddcus nog versterkt bij zijn onderzoek van de kleeren der slachitoffers. Hoe was het dan mogelijtk, werd verder ge- vraagd, dat de pdloot Tepas nog slechts en kele dagen geleden kon rapporteeren, dat blik seminslag inderdaad de oorzaak van de ramp was? Enkele leden der commissie, aldus de beer Plesman, vertoefden te Bagdad en de overi- gen waren te Rufcbah gebleven en eer zij aan de nieuwe bevinding bekendheid gaven in een mededeeling van het hoofdkantoor, acbtten de heeren het raadzaam de zoo juist verkre- gen gezicbtspunten gezamenlijk te bespreken en zoo mogelijk nader te contnoleeren in een hernieuwd onderzoek van het wrak. Dit gaf eenige vertraging en inmiddels werd de oor- spronkelijke hypotbese gehandhaafd. Hoe kon het toestel in vliegenden toestand zoo laag bij den grond komen? Vloog Beek man opzettelijk laag of werd de Uirver onver- wachts met groote kracht neergedrukt? Deze vragen werden den heer Plesman vervolgens gesteld. Ik kan er, zeide hij, geen antwoord op ge- ven. Het zal misschien nog mogelijk blijken, wanneer wij de voile beschikking over alle gegevens hefbben gekregen en deze hebben bestudeerd, maar het meest waarscbijnlijke is wel, dat er nooit een beantwoording op komt. De commissie heeft thans bevestigd, dat voor?oover dit viel na te gaan en de aan wijzingen daartoe waren zeer duidelijik alles in normalen vliegstand verkeerde. Omitrent het resultaat van het onderzoek door ir. van der Maas, van den Rijksstudie- dienst, ingesteld, deelde de heer Plesman ten slotte nog mede, dat dit in hoofdzaken over- eenstemt met dat der IK. L. M.-des-kundigen. Overigens wacht ook hij voor de samenstel- ling van zijn rapport aanvullende gegevens af. Van de zijde der K. L. M. zijn alle berichten der radio-stations en verdere notifies verza- meld om te trachten daarin nadere aanwijzin gen te vinden. Het is de bedoeling, dat al het materiaal wondt overgelegd aan de officieele commissie van onderzoek hier te laode, welke naar alie waarschijmiijkheid door den minister van Wa- terstaat zal worden ingesteld. Het is echter ook mogelijk, dat de vaste ongevallencom- m-issies de zaak verder in studie neemt. lioen frank nieuwe geldstukken van 20 frank met den beeldenaar van koning Leopold HI zijn aangemaakt. Deze geldstukken dragen nog het jaartal 1934 en zullen vermoedelijk na eenigen tijd, betrekkelijk zeldzaam wor den. Met den verderen aanmaak zal binnen- kort worden voortgegaan wanneer een defect aan de machine, dat tot stopzetting van de weTkzaamheden heeft geleid, hersteld zal zijn. De andere geldstukken zullen het jaartal 1935 dragen. De reeds gereed gekomen stuk ken van 20 frank worden heden in omloop gebracht. DE REGELING VAN DE PRODUCTIE EN DISTRIBUTIE. In de Belgische staatscourant zal binnen een paar dagen een belangrijk koninklijk be sluit verschijnen, waarbij de regeering zich het recht toeeigent de productie en de distri- butie voor alle bedrijven te reglementeeren. In dit besluit wordt voorzien, dat de meerderhei-d van de producenten b.v. van de kolen-, cement-, textiel- of lederindustrie aan de regeering mag vragen zekere verplichtingen, welke deze meerderheid zich vrijwillig heeft opgelegd, wat betreft de productie, de distri- butie, den verkoop, den in- en uitvoer enz. voor al de producenten van dezelfde industrie verplicht te maken. Een commissie van ar bitrage zal over dergelijke vragen advies uitbrengen. Luidt het advies ongumstig, dan zal het besluit van de regeering eveneens af- wijzend zijn. Luidt het advies gunstig, dan is de regeering vrij de vraag in te willigen of af te wijzen. Het algemeen belang moet daarbij den doorslag geven. Dit koninklijk besluit is slechts van tijde- lijken aard en gel-dt enkel voor d'en crisistijd. De regeering motiveert haar houding met eene verwijzing naar het voorbegld gegeven door landen als de Vereenigde Staten, Tsjecho-Slowakije, Nederland en zelfs Enge- land, die noodgedwongen denzelfden weg moesten opgaan. Zij acht ieder oeconomisch accoord met het buitenland onmogelijk, in- dien de Belgische producenten zich niet een zekere tucht opleggen, welke tucht naar de regeering meent, alleen op de hierboven bon- dig uiteengezette wrjze kan worden ver zekerd. SOCIALISTISCHE ONDERN EM1N GEN IN NOOD. De rechtibank van koophandel te Bergen (Mons) heeft uitspraak gedaan in twee zaken betreffende de socialistisohe coopera- tieiv-e ondememingen Union et Progres en Union des Cooperatives. Deze laatste is een soort van holding van socialistische coopera- tiewe vennootschappen uit Henegouwen en Waalsch-Brabant. Het voknac'htsbesluit van 15 October j.l. in toepassing brengend, heeft de rechtibank geoordeeld dat, waar de deposi tors door verscheidene duizenden arfbeiders en be<Menden hij de spaaifbanken van deze ver- eenigingen belegd, zeer slecht belheerd zrjn geworden, beide onidememingen onder rech- terlijke controle worden geplajatst. Het von- nis is buitengewoon strenig voor de socialis tische beheerders, die, volgens de rechtbank, blijk hebben gegeven van lichtizinnigheid en onkunde. Ook blijken zij herhaaldelijk val- sche balansen en winst- en verliesrekeningen te hebben orvergele-gd. Neploduct':h On9e®venaar£l tegen Hoofd- door VICTOR BRIDGES. (Nadruk verboden.) 26) (Vervolg.) Hij stond van zgn stoel op en liep met zijn ban den zoo diep mogelij k in zijn broekzakken gestoken, een paar maal de kamer op en neer. Eindelijk los-te zich zijn verbazing op in een iangen, zachten, vergenoegden grinnik. lrAllemachtig", zuchtte hij meer dan hij sprak, ,,'t is 't is kolossaal!" „Ik dacht wel, dat je 't leuk zou vinden", aei ik voldaan. ,/Leuk!" Hij hield op met ijsbeeren. „Het. is de schitterendste prestatie, die ik ooit in mijn leven heb gezien. Je bent altijd een kraan geweest, als je in de rats zat, maar dit over- treft alles." „En jjj bent gekomen, om mij er door te helpen, niet waar, Billy?" Nu sloeg hij met zijn vuist op tafel. ,,Kerel ik ben je man tot het einde toe." Even was het stil in de kamer. Billy be- nutte deze oogenbli'kken om zijn heerlijke emotie te boven te komen, door een aanval op den brandy te doen. ,rLaat me nu eens kijken, of ik alles goed snap", begon hij, terwijl hij zich weer op weg begaf om het voorbeeld van den koning der poolstreken te volgen. ,,Jij gelooft, dat Mau rice hoe-heet-hij-ook-weer, die neef van je, het met die bende eens is, die er op uit zijn, je een kopje kleiner te maken, is het niet?" „Ja, want ik huurde op zijn advies dien Francis", verklaarde ik. ,,En ik moet morgen met je mee daarheen en mijn intrek in de meest nabije kroeg ■emeu, h5?" „Go-ed begrepen", zei ik. „Zie je, ik ben niet zoo erg bang voor iets, dat mij daar in huis kan overkomen. Hoe 'n sohurk Maurice ook moge zijn, hij behoort niet tot het slag, om zich aan verdenking bloot te stellen. Mijn idee is, dat eenige van die vriendelijke Zuid- Amerikanen, die hier den boel zoo op stelten gezet hebben, mij waarschijnlijk daarheen zul len volgen en dan probeeren een aannemelijk ongeluk te organiseeren. Maurice had het zoo druk over de mooie jachtgelegenheid." „Ik begrijp het", zei Billy oadenkend. „En daar moet ik een stokje voor steken." „Precies. Met ons beiden moeten wjj toch van elk soort onraad, dat dreigt, lucht krijgen. Een van die mooie exemplaren heeft al een aardig souvenirtje van mij te pakken." ,,Ik zou graag willen weten, wie jij bent", verklaarde Billy, na eenige oogenblikken over den toestand nagedacht te hebben. „Dat zou de zaken aanmerkelijk vereenvoudigen, vind j-e niet? Het moet iets zijn, dat betrekking heeft op San Luca. Laten wij de kaart eens voor den dag halen en dat gat eens opzoeken." „Ja, Billy", zei ik, „en zien of wij een plaats kunnen vinden, die Culebra heet. Ik ben de Satyr van Culebra", volgens Mercia en ik zou gaame nauwkeurig weten, waar mijn ge- liefd vaderland zich bevindt." Billy zocht op de boekenplanken en haalde een dikke atlas en een geografiseh woorden- boek voor den dag. „Wij zijn er al", riep hij, terwijl hij de index raadpleegde. ...Gulebra 1035, 8538, Allemachtig! Het ligt in Costa Rica." ,,Daar worden wij niet veel wijzer van", merkte ik op. ,,'t Is gek", zei Billy, ,,maar ik ben er zeker van, dat ik die uitdrukking ergens heb ge- hoord: „de Satyr van Culebra". „Misschien zijn ze daar inheemsch", zei ik. „Het lijkt nog al een geschikte plaats, om dergelijk gespuis op te kweeken." ,,En hier heb ik San Luca", vervolgde hij, op ,een kaart van Zuid-Amerika turend. ,,Laat eens zien, wat ze er van zeggen. Een binnen- landsche republiek, hegrensd door Brazilie en Argentinie. Bevolking 300.000 met inbegrip van Indianen, samengesteld uit weinig negers en blanken van Spaansche en gemengde af- komst." DE NIEUWE GELDSTUHKEN VAN 20 FRANK. De correspondent der N. R. Crt te Brussel meldt ons dat in de Munt aldaar voor 10 mil- „Bij de laatsten behoort mijnheer Guarez beslist", verklaarde ik. ..President", las hij verder, ,,Generaal Sil- veira de Selis; volgde wij'len Ignace Prado op, die den eersten president Manuel Solano be- roofd en vermoord had." „Wat", schreeuwde ik bijna. ,,Verduiveld, nu wordt het duidelijk! Mercia Solano moet zijn doehter zijn en mijn geeerde dubbelganger zal ongetwijfeld een van de handlangers van Ignace Prado zijn. Geen wonder, dat het arme overspannen meisje mij een kogel zwaarder wilde maken!" Billy lachte. ,,Dien schijn had het ten- minste. Niettegenstaande dat, moet het toch een venijnig juffertje zijn, zou ik denken." ,,'t Is een schat, Billy", zei ik overtuigd. „Ik wil geen woord ten hare nadeele hooren. Ik houd van een meisje waar pit in zit." ,,Je heb er nu een gevonden", mopperde Billy. ,,Jelui zult een aardig paartje worden." Hij stond op en keek op zijn horloge. „Je moest nu naar bed gaan, Jack", vervolgde hij, „als wij morgenochtend om half tien weg moeten rijden. Die jaap in je arm zal mor genochtend wel weer voldoende in orde zijn, maar je hebt nog al een drupje bloed verloren en hoe taai je ook bent, zal toch een beetje slapen je geen kwaad doen." „U heeft gelijk, dokter", zei ik met tegen- zin, want hoe inspannend deze avond ook ge weest was, voelde ik in het geheel geen lust, om naar bed te gaan. „Wij zullen onze be- langrij-ke pl-annen morgen onderweg naar Woodford verder uitwerken." ,,Wat ik zeggen wil", zei Billy, ,,wat moeten wij doen met mijn bagage en verdere spullen?" „0, dat komt in orde", antwoordde ik, ter wijl ik voorzichtig van de sofa opstond; ,,wij zullen hier of daar stoppen en een koffertje en een tandenborstel voor je koopen. Geld speelt op dit tochtje geen rol." ,,Goed", zei Billy, ,,ik heb hard gebrek aan een nieuwe uitrusting. Ik liet hem zijn kamer zien en toen kwam hij met mij terug naar de mijne, w.aar hij mij hielp uitkleeden, zonder mijn verband te be- schadigen. Behalve beide deuren op slot doen, VVERKT GANDHI THANS IN 'T GEHEIM? De Daily Herald meldt uit Bombay, dat de Indisdhe regeering den provincialen regeerdn- gen een waarschuiwinig heeft gezonden die be trekking heeft op Gandhi. In deze waarschu- wing wordt gezegd dat er beiwijzen aanwezig zijn, da/t Gandhi, hoewel hij zich in het open- baar van deze politiek heeft losgemaakt, in werkelijkheid op handige wij.ze en in het ge- nam ik geen verdere voorzorgsmaatregelen. Ik begreep, dat mijnheer Guarez en zijn vrien- den, ook een veelbewogen avond aohter den rug hadden en dat ik, na dat kloppartijtje op straat, wel op een paar rustige uurtjes kon rekenen. Mijn hoop bleek niet ongegrond. Ik sliep het overige gedeelte van den nacht in een stuk door, en werd wakker door het klop- pen van het kamermeisje, dat thee bracht. Evenals den vori-gen dag, sprong ik, doch nu een weinig voorzichtiger, uit bed en draai- de den sleutel in het slot om, waama ik weer onder de dekens ging en haar toeriep, dat zij binnen kon komen. Ik herinnerde mij natuur- lijk, hetgeen Billy mij gezegd had, n.l. dat zij iets belangrijks had mede te deelen, doch een enkele blik op haar bedrukt gelaat, zou mij onmiddellijk dit feit duidelijk gemaakt hebben. „Zeg, wat scheelt er aan?" zei ik. Zij plaatste het theeblad op het tafeltje naast mijn bed. „Weet U soms, wat er met Milford is gebeuird, mijnheer?" vroeg zij bevenid. Ik staarde haar verbijisterd aan. „Goede hemel", riep ik, „je wilt toch niet zeggen, dat hem weer iets is overkomen?" ,,Kort nadat U het huis heeft verlaten, is hij weggegaan, mijnheer en hij is niet terug- gekomen". Zwijgen-d hoorde ik deze verbijsterende mededeeling aan en bleef daarna eenige oogenblikken in gepeins liggen. „Weggegaan?" herhaalde ik eindelijk. ,,Hoe ging hij weg. Hij was toch te zwak. om te loopen niet waar?" Zij schudde haar hoofd. „Dat weet ik niet, mijnheer. Er werd door een jongen een briefje gebracht en onmiddellij-k daarop reed hij met -een taxi weg, mijnheer". Ik begon te lachen. Ik kon er werkelijk niets tegen doen. ,,Ik denk, dat Milford aan den boemel is gegaan", zei ik. Het aardige kamermeisje keek mij onthutst aan. „Misschien is hij niet wel bij het hoofd, mijnheer; de keukenmeid en ik vonden, dat hij zoo zonderling deed, alsof hij geheel in de war was." Ik knikte. ,,'t Zou mij niets verwonderen, pijn, Kiespijn, Neuralgie, Za- nuwpijn, Vrouwenpijnen, ens. Per 12 st. 52 ct. Zakdoosje 20 ct. Volgens recept van Apotheker Dumont (Ingez. Med.) -heim, de volksnnassa organiseert om een nieu/we burgerlijke campagne voor ongehoor- zaamheid te beginnen. Er wordt beweerd, dat Gandhi onschuldig uitziende dorpsorgani- saties opricht, die politieke organisaties zijn. De districtsamibtenaren zouden opdraoht heb ben gekregen Gandlhi nauwkeurig te obser- veeren. BELASTING OP HET CEUBAAT. Naar de correspondent der N R Crt. te Brussel meldt, denkt de minister van finan- cien ernstig aan het instellen van een spe- ciale belasting op het celibaat. Alleen de priesters en kloosterlingen zouden daarvan vrijgesteld zrjn. Verder wordt ook in denzelf den gedaohtenganig, de heffing van een belas ting op de kinderlooze gezinnen, zeer goed mogelijk geac-ht. De opbrengst zou dienen am een deel van de uitgaven, voor de uitkeering van de bestaande vergoeding aan de groote gezinnen geivergid, te dekken. TWEE MACHTIGEN. Roosevelt. Dat er schrijft de N. R. Crt. geen omverwerping van constitutioneele vormen noodig is voor een revolutie, is Roosevelt bezig te bewijzen. ,,Duur, uitslag en waar- lijk revolutionair karakter vaa zijn omwente- ling zijn dan ook weinig gewaarborgd", zul len op het oogenblik velen zeggen die meenen, dat alles eerst tereoht kan komen als men aan volmaakt onervarenen een aoch door tijd, noch door constitiutioneele bepalingen be- perkte macht verleend. De opmerking is op zich zelf juist, maar zij geldt precies evenzeer voor de echte revoluties, die evenmin hun eigen loop kunnen bepalen, en hun bedding aangewezen vinden door dezelfde oeconomi- sche wetten, waaraan men nergens ter wereld kan ontsnappen zelfs op de Galapagos- eiland-en niet. als jelui het bij het rechte eind hadden." Feitelijk kwam hun theorie mij in het ge heel niet waarschijnlijk voor, doch voor het oogenblik kon ik er niets van denken, nog minder zeggen. ,,Wil jo mijnheer Logan vragen, bij mij te komen", zei ik, toen zij aanstalten maakte, om heen te gaan. ,,Wij zullen, zoodra ik op ben, een onderzoek naar Milford instellen". Een oogenblik later kwam Billy in een schitterende pyama binnen. „Dat is een raar geval, Billy", zei ik. ,,Nu zijn wij Milford kwijt." Toen vertelde ik hem, wat ik zooeven had vemomen. Het komieke van het geval trok hem even sterk aan, als het mij had gedaan. Hos het ook zij, hij ging op den rand van het bed zit- ten grinniken van de pret. „Er is geen gebrek aan afwisseling in deze geschiedenis", lachte hij, „dat is tenminste iets, dat in haar voordeel pleit. Wat kan er in 's hemelsnaam met dien vent gebeurd zijn?" Ik schudde mijn hoofd. „Wie weet, is hij n-iet door dien vriendelijken Guarez wegge- lokt en doodgeranseld. Ik zou het haast niet kunnen gelooven, dat hij zoo'n ezel was." „Zou het niet mogelijk zijn, dat hij een van de bende was?" vroeg Billy met een hoop- volle uitdrukking in zijn stem. jNeen", zei ik. „Ik ben er zeker van, dat Milford trouw is. Waarom zouden zij hem an ders vergiftigd hebben, en waarom zou hij anders tussc-henbeide gekomen zijn, mij ge- holpen en verdedigd hebben? Neen, Billy, ik maak mij ongerust over Milford." „Ja", zei Billy, ,,'t 13 een lamme geschie denis. Wat denk je te gaan doen?" „Ik weet het nog niet", zei ik, terwijl ik uit bed stapte. ,,Ik kan er de politie niet bij- halen. Wij moeten waohten en uitkijken. dat is alles." „En laten wij in dien tusschentijd dien aim van jou eens nakijken." Hij maakte het verband los en keek onder goedkeurend knikken, hoe de vruchten van mijn avontuur van den vori-gen avond na een nacht rusten er uitzagen. (Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 1