Burgerlijken Stand LOOP DER BEVOLKING. verzoek, de commissie daarin behulpzaam te willen zijn, door haar een geschikte gelegen- heid te verschaffen. Waar in een naburige gemeente voor een- zelfde doel vanwege het Gemeentebestuur veel medewerking wordt ondervonden, vleit de commissie zich met de hoop, dat de gemeente- raad van Axel het dagehjksch bestuur zal machtigen om eveneens aan dit doel kraehtig mede te werken. Temeer omdat ons stadje zoo'n oude geschiedenis heeft en een voornaam middelpunt van deze streek was, vertrouwen wij op Uw voorloopige hulp, opdat straks als de commissie voor de boerenkamer, als zij in staat is een eigen gebouw aan te koopen, hiertn hare verzameling zal kunnen onder- brengen. Burgemeester en Wethouders geven te ken- nen, tegenover dit verzoek sympathiek te staan en stellen voor, om dit doel te bevor- deren. Zij nemen zich voor, zoodra er een ge schikte gelegenheid komt en de mogelijkheid aamwezig is om met positieve voorstellen te komen, deze bij den raad ter tafel te zullen brengen. De VOORZITTER deelt mede, dat de re- dactie van het voorstel van Burgemeester en Wethouders ten aamzien hiervan wel zeer scherp is gesteld, dat een zoodanig voorstel niet in hun bedoeling heeft gelegen en dat het voorstel eigenlijk aldus zou moeten luiden: „Burgemeester en Wethouders geven te kennen, tegenover dit verzoek sympathiek te staan, en stellen voor om dit doel te bevor- deren. Indien d% commissie met voorstellen zou komen, zullen zij deze met genoegen be- handelen en eventueel naar aanleiding daar- van voorstellen bij den raad ter tafel brengen.' De heer SEGHERS concludeert hieruit, dat het college dus eerst wenscht af te wachten, tot de commissie met voorstellen bij hen komt. De VOORZITTER antwoordt, dat Burge meester en Wethouders verklaren, sympathiek tegenover het doel der commissie te staan, dat zij dit doel willen helpen bevorderen en, indien de commissie met voorstellen of ver- zoeken bij hen komt, zij deze zullen behande- len en eventueel nader aan den raad naar aan leiding daarvan voorstellen zullen doen. Met algemeene stemmen wordt overeen- komstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders, gehoord de toelichting door den voorzitter gegeven, besloten. 8. Benoeming van een lid van het Burger- lijk Armbestuur." De VOORZITTER noodigt den raad uit over te gaan tot het benoemen van eeti lid van het Burgerlijk Armbestuur, ter voorziening in de vacature per 1 Januari a.s. ontstaande door aftreding van den heer I. J. Brakman. Met den aftredende wordt ter benoeming aanbe- volen H. van Luijk Sr. Hij noodigt de heeren Van Bendegem en I. de Feijter uit, met hem het stembureau te vormen. Uitgebracht worden 13 stemmen. Met 12 stemmen wordt herbenoemd de heer L J. Brakman; 1 stem is uitgebracht op den heer H. van Luijk. 4. Benoeming van een lid der Commissie van toezicht op het lager onderwijs. De VOORZITTER noodigt den raad uit over te gaan tot het benoemen van een lid der Commissie van toezicht op het lager onder wijs, ter voorziening in de vacature met 1 Januari a.s. ontstaande door periodieke aftre ding van den heer Hon. Duijm. Met dezen wordt ter benoeming aanbevolen de heer Const. Michielsen. Met algemeene stemmen wordt de heer Duijm herbenoemd. 5. Benoemen van leden en adviseerend lid der Bouwoommissie. De VOORZITTER herinnert, dat ingevolge de bepalingen der desbetreffende verordening de leden der Bouwoommissie jaarlijks aftre- Zij bestaat uit 3 leden van den raad en een deskundige. Thans bestaat de commissie uit de heeren De Ruijter, C. Hamelink en 't Glide en als adviseerend lid de heer P. le Feber. Burgemeester en Wethouders stellen voor, dezelfde heeren te benoemen. De heer C. HAMELINK wenscht, alvorens tot stemming wordt overgegaan een vraag te stellen. Zou het niet gewenscht zijn, dat, ten- einde aan het werk der commissie meerdere bekendheid te geven, jaarlijks een verslag aan den raad werd overgelegd? De VOORZITTER. Zeer zeker. Herbenoemd worden de heeren 't Gilde met 13 en De Ruijter en C. Hamelink ieder met 11 stemmen. Dp de heeren Van Kampen en Seghers zijn 2 stemmen uitgebracht. Tot adviseerend lid wordt herbenoemd de heer Le Feber met 11 stemmen; op de heeren Wisse en Van 't Hoff is 1 stem uitgebracht. De heeren 't Gilde, De Ruijter en C. Hame link verklaren zich bereid de benoeming aan te nemen. Den heer Le Feber zal schriftelijk kennis worden gegeven. e. Onbewoonbaarverklaring van de woning C. no. 10. Burgemeester en Wethouders herinneren, dat bij besiluit van 15 September j.l. aan den eigenaar van het perceel C no. 10 een scihrij- ven is gazonden waarbij hem is verzocht om binnen trwee maanden dit perceel in bewoon- baren staat te brengen. Hierop is door hem bericiht, dat hij Ait huis niet zal verhuren, voor dit verbeterd zal zijn. Burgemeester en Wethouders deelen mede, aan deze toezegging geen houvast te hebben, en zijn van meening, dat hun niet anders rest dan voor te stellen dit perceel onbewoonbaar te verklaren. (De heer SEGHERS dacht dat deze woning reeds onbewoonbaar verklaard was. De VOORZITTER antwoordt, dat zulks voor de helft van de betreffende perceelen het geval was. Er staan twee woningen, 1 kleine en 1 groote, de kleine is reeds onbewoonbaar verklaard, de groote niet. [Met algemeene stemmen wordt het voorstel aangenomen. 7. (Vaststellen verordening op woonwagens en een heffings- en invorderingsverorde- ning van gelden voor het hebben van een staanplaats. Burgemeester en Wethouders deelen mede, hoewel zij er nog steeds niet in geslaagd zijn een behoorlijk terrein te vinden voor het plaatsen van woonwagens, zij intusschen toch zijn doorgegaan om het daarvoor steeds ge- bruikte terrein behoorlijk in te richten en af te sluiten. Nu zij zoover gevorderd zijn, willen zij be palingen in het leven roepen, dat in het overige deel van de gemeente geen woonwa gens staanplaats mogen innemen. Zij stellen daarom voor de verordening op woonwagens vast te stellen. Met het in het leven roepen van deze ver ordening zijn zij tevens genoodizaakt andere bepalingen te maiken teneinde te voorkomen, dat er in de gemeente een woonwagenpark zou komen. Er zou dan gelegenheid worden gegeven aan woonwagenbewoners voor een langer verblijf in de gemeente dan gewenscht geacht moet worden. Ingevolge de wet op de woonwagens en woonsdhepen mag de gemeente een geringe vergoedinig heffen, voor eventueel te maken onkosten voor die bewoners, terwijl tengevolge van die heffing belanghebbenden zeer waar- schijnlijk na 14 dagen de gemeente wel zullen verlaten. Zij stellen daarom voor, orders taande ver- ordeningen vast te stellen: ONTWIERP-VERORDENING op woon wagens in de gemeente Axel. Artiikel 1. Onder woonwagens verstaat deze verorde ning wagens uitsluitend of hoofdizakelijk als woning gebezigd of tot woning bestemd. Artikel 2. Temzij door Burgemeester en Wethouders vergunning is verleend om ergens andere plaats in te nemen, is het aan eigenaars of gebruikers van woonwagens verboden deze binnen de gemeente te doen verblijven op an dere plaatsen dan: Voor woonwagens: in het woonwagenkamp gelegen in de Oudewijlk op een gedeelte van het het percAtl bekend in sectie G No. 3361. Artikel 3. Het is aan eigenaar en gebruikers van woonwagens verboden op een andere dan de in art. 2 aangeduide plaats met een woon- wagen te verblijven. Artikel 4. Overtreding van een der bepalingen van deze verordening wordt gestraft met een hedhtends van ten hoogste zes dagen of een gelidboete van ten hoogste vijf en twintig gulden. Artikel 5. Onvermdniderd het bepaalde in artikel 141 van het Wetboek van S trafvordering worden met het opsporen van het bij deze verordening strafbaar gestelde feit belast de ajmbtenaren en beambten der gemeentepolitie. Artikel 6. Hij, die in strijd met de bepalingen dezer verordening een staanplaats inneemt is ver- plioht op de eerste vordening der in art. 5 bedoelde ambtenaren deze te ontruimen en voor het vervoeren of doen vervoeren van den woonwagen naar de in art. 2 bedoelde plaats desgevordend zijn hiertoe noodzakelijke mede werking te verleenen. Artikel 7. Deze verordening treedt in werking op den 1 Januari 1935. ONTWBRP-VERORDENING op de hef- fing van gelden voor het hebben van een standplaats met een woonwagen binnen de gemeente Axel. Artikel 1. Onder woonwagens verstaat deze verorde ning wagens uitsluitend of hoofdizakelijk als woning gebezigd of tot woning bestemd. Artikel 2. 1. Voor het hebben van een standplaats met een woonwagen op een openbare plaats, waar het verblijf krachtens plaatselijke ver ordening niet verboden is, is verschuldigd een bedrag van 0,25 per dag of gedeelte van een dag. 2. Deize gelden zijn slechts verschuldigd voor elke dag of gedeelte van een dag, waar- mede het verblijf of bedoelde openbare plaats binnen deze gemeente een termijn van veer- tien al dan niet achtereen/volgende dagen bin nen hetzelfde kalenderjaar te boven gaat. Arikel 3. De gelden zijn verschuldigd door den ge- bruiker of hoofdigebrudker van den woon wagen. Artikel 4. (Het bewijs van betaling mioet aan de door Burgemeester en Wethouders met het toe zicht op de invordering der gelden belaste personen op aanvraag van die personen on- verwijld worden vertoond. Artiikel 5. De invordering geschiedt overeenkomstig de verordening van heden. Artikel 6. Deze verordening treedt in werking op 1 Januari 1935, of, indien alsdan de Koninklijke goedikeuring nog niet is verkregen, op den eersten dag der maand, volgende op die, waarin die goedkeuring zal zijn verkregen. ONTWERP-VERORDENING op de invor dering van gelden voor het hebben van een standplaats met een woonwagen binnen de gemeente Axel. Artikel 1. De invordering voor het hebben van een standplaats met een woonwagen geschiedt door of namens den gemeente-cntvanger. De beiasting is bij vooruitbetaling verschuldigd. De invordering dezer gelden geschiedt ove- rigens overeenkomstig de bepalingen der ge- meentewet. Artikel 2. De betaling der gelden geschiedt aan de gemeente-veldwachters tegen bewijs van kwij- ting. Artikel 3. Deze verordening treedt tegelijk met die op de heffiifg in werking. MEMORIE VAN TOELICHTING tot de verordeningen op de heffing en invor dering van gelden voor het hebben van een standplaats met een woonwagen binnen de gemeente. Na de inwenkingtreding van artikel 31 der wet op woonwagens en woonschepen 1918 (Staatsblad No. 492) geeft die wet gelegen heid om tot een gering bedrag gelden te hef fen voor het hebben van een standplaats met een woonwagen op een openbare plaats binnen de gemeente, wanneer het verblijf een bij ver ordening vast te stellen termijn te boven gaat, welke niet korter' mag gesteld worden van veertien al dan niet achtereenvolgende dagen binnen hetzelfde kalenderjaar. Het is gewenscht van deze gelegenheid ge bruik te maken, uitsluitend als politiemaat- regel teneinde te voorkomen, dat woonwagen bewoners te lang in de gemeente verblijven. De opbrengst der gelden wordt voor memo- rie geraamd, aangezien door deze maatregel de woonwagenbewoners wel vlugger zullen vertrekken dan gewoonlijk. De beer DIELEMAN heeft uit het prae- advies gelezen, dat Burgemeester en Wethou ders voorstellen, eerst na 14 dagen verblijf in de gemeente een recht op het verblijf van woonwagens te heffen. Hij zag liever dat dit gewijzigd werd in 8 dagen, naar zijn meening zullen er niet velen zijn, die deze klanten graag zien komen. De VOORZITTER kan bevestigen dat in- derdaad voor velen een termijn van. 8 dagen al te lang zal zijn. Overeenkomstig de wet is men echter verplieht een verblijf, al of niet onderbroken, van 14 dagen per jaar toe te staan. Met algemeene stemmen wordt overeen komstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders besloten, deze verordening, be- nevens de heffings- en invorderings-verorde- ning, vast te stellen. 8. Teruggave van vergunnings- en Ver- lofsrecht. Van A. M. v. d. Bilt en H. P. Dieleman zijn ingekomen verzoeken om teruggave van resp. vergunningsrecht en verlofsrecht over twee kwartalen Burgemeester en Wethouders deelen mede dat A. M. v. d. Bilt bij den aanvang van het vergunningsjaar het door hem verschuldigde recht, zijnde 40,heeft voldaan. In den loop van het vergunningsjaar is zijn vergunning op een ander overgeschreven, zoodat aan hem over een tweetal kwartalen vergunningsrecht zou kunnen worden terugbetaald. Een dergelijk geval doet zich voor met het verlofsrecht van H. P. Dieleman. Voor 1 Mei 1.1. heeft deze het verlofsrecht voldaan. In den loop van het jaar heeft hij een vergunning gekregen waarvoor het verschuldigde recht tijdig is voldaan. Het verlof was daardoor vervallen zoodat aan hem ook een tweetal kwartalen gerestitueerd kan worden. Zij stellen voor, hiertoe te besluiten. De heer SEGHERS vraagt of voor de over- dracht van vergunningen een regeling is vast- gesteld, zoodat degenen die het eerst aan de beurt zijn, ook inderdaad eerst een vergun ning bekomen. De VOORZITTER antwoordt bevestigend. Overeenkomstig art. 10 van de wet wordt door de gemeentebesturen een lijst aangelegd, en krijgt degenen die no. 1 aan de beurt is. ook in de eerste plaats een vergunning. Deze heeft daar recht op. Het maximale aantal vergunningen in deze gemeente is reeds be- reikt, zoodat deze gedragslijn gevolgd wordt. Ingeval de heer Seghers mocht meenen, dat er een gepasseerd was, kan hij nog verder mededeelen, dat hierop slechts een uitzonde- ring geldt, en wel voor die gevallen dat door tusschenkomst van de Kroon een beslissing gevallen is. Indien deze in gunstigen zin uit- valt, gaat de toekenning van een betrokkene voor, en blijft zijn plaats op de lijst buiten beschouwing. Zoo is het dit jaar met den heer Dieleman het geval geweest. De heer SEGHERS had geen bepaalde per sonen op het oog, doch wenschte alleen nader te worden ingelicht. 9. Vergoeding overeenkomstig art. 13 der L. O. wet. Van Alph. de Winne is ingekomen een ver zoek om vergoeding overeenkomstig art. 13 der L. O. wet. Burgemeester en Wethouders deelen mede. dat uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat de afstand van de woning van belang- hebbende tot de school die de kinderen bezoe- ken, 4690 meter bedraagt, en alzoo minder is dan de wettelijke afstand van 5 K.M. Op grond hiervan stellen zij voor, op dit verzoek afwijzend te beschikken. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 10. Reclames tegen aanslagen wegens schoolgeld. Naar aanleiding van ingekomen bezwaar- schriften tegen de aanslagen wegens school geld voor den dienst 1934/35 stellen Burge meester en Wethouders voor ontheffing te ver leenen aan: P. J. Scheele f 36, J. Dieleman 6,60, C. Witte ,f4,32, L. Mangold /6,48, R. de Smet f 4,48, F. Goossen f 15,12, R. A. de Bock 3,96, J. H. Boer 8,80; te handhaven de aanslagen van Ph. de Neve en wed. P. C. Wieland. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. 11. Ontheffing van hondenbelasting. Burgemeester en Wethouders stellen voor afwijzend te beschikken op een verzoek van A. van Meurs om nem over een kwartaal ont heffing te verleenen van zijn aanslag wegens hondenbelasting, op grond dat hij zijn bond met September heeft opgeruimd, aangezien de verordening op de heffing van hondenbe lasting die ontheffing niet toestaat. Met algemeenen stemmen wordt aldus besloten. 12. Vaststelling suppletolr koluer honden belasting 1934. Het door Burgemeester en Wethouders ont- worpen suppletoir kohier der hondenbelasting voor 1934 wordt met algemeene stemmen vastgesteld op een bedrag van 82. 13. Beschikbaarstelling van een bedrag voor Kerstgave. Burgemeester en Wethouders stellen voor, om op Zaterdag 22 December a.s. een Kerst gave uit te keeren, aan gezinshoofden en kostwinners, benevens aan alleen won ends personen, die volgens de steunregeling worden gesteund, of uit de werkloozenkas hunner organisatie uitkeering ontvangen, een en ander ter beoordeeling van de steuncommis- sie. Zij deelen mede, voor te stellen hiervoor het zelfde bedrag als vorig jaar, te weten circa 550 beschikbaar te stellen, zulks onder nadere goedkeuring door den Minister van Sociale Zaken. De VOORZITTER deelt mede, dat Burge meester en Wethouders dit jaar vlugger met een voorstel hieromtrent komen, wellicht wat te vlug, daar over deze zaak nog geen schrij- ven van den Minister is ontvangen. Zeer waarschijnlijk zal dezelfde gedragslijn worden gevolgd als vorig jaar. Het college is dan ook gekomen met een voorstel ongeveer gelijk aan dat van vorig jaar, doch eenigszins ver- beterd. Het bedrag is ongeveer gelijk, doch thans wordt voorgesteld, de uitkeering te doen geschieden onder goedkeuring en in overleg met de steuncommissie, daar deze geacht kan worden met de verschillende omstandigheden geheel op de hoogte te zijn. De heer VERSOHELLING maakt erop op- merkzaam, dat er vorig jaar menschen ge weest zijn, die niet in het genot van een kerstgave vielen, omdat ze in wachtdagen waren. Deze menschen hadden korten tijd ge- werkt en waren pas ontslagen, zoodat ze nog wachtdagen moesten maken. Hij verzoekt dat (hiermede dit jaar bij de uitkeering rekening zal worden gehouden. De VOORZITTER antwoordt, dat zuliks in een heel enikel geval juist is geweest. Doch toen zat men vast aan het raadslbesluit. Toen mocht men aan die menschen de kerstgave niet geven. Burgemeester en Wethouders heb ben dit als een bezwaar gevoeld, en zullen trachten door de bepaling dat de steuncom missie de verstrekking moet goedkeuren, dit te voorkomen. Hij is van meening, dat men dit nu verder overlaten kan aan de steuncommis sie, en wjjst er nog op, dat thans naar zijn meening een soepeler regeling mogelijk is. De heer C. HAMELINK wijist er op, dat er 1 personen kunnen zijn, welke erger gedupeerd zouden zijn dan de categorie door den heer j Verschelling genoemd, n.l. de in werkver- schaffing geplaatsten, ten tijde van de ver strekking der Kerstgave. Het zou onlbillijk zijn, indien deze groep van een Kerstgave udt- gesloten werd. Hij vraagt de aandacht voor deze groep. De VOORZITTER mag niet alles verklap- pen van hetgeen in de vergadering der steun commissie is besproken, doch kan wel mede deelen dat deze aangelegenheid ook in die vergadering is behandeld, en besloten is, dat bedoelde personen automatisch in aanmerking zuillen komen. De heer SEGHERS heeft in het plan van Burgemeester en Wethouders een groot ver trouwen en wenscht er het beste van te hopen. Me algemeene stemmen wordt het voorstel van Burgemeester en Wethouders aange nomen. 14. Rondvraag. a. De heer VERSOHELLING vraagt of er reeds een sohrijven is binnengekomen van den Minister van Sociale Zaken amtrent het dor- schen met den vlegel, als proef, dat blijkens perslberichten aan verschillende gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen is gezonden. Hij vraagt of hieromtrent een vergadering met de ver schillende organen zal worden belegd, of op welke wijze Burgemeester en Wethouders be kendheid hieraan wenschen te geven. De VOORZITTER kan mededeelen, dat in derdaad een circulaire van den Minister van Sociale Zaken omtrent dit cnderwerp is bin nengekomen. Burgemeester en Wethouders hebben direct medegedeeld, aan dit plan htm voile medewerking te willen verleenen. Na ontvangst van het antwoord zou de Minister zoo spoedig mogelijk mededeeling doen van de wijze waarop hij zich de uitvoering der rege ling voorstelt. Hierop zijn Burgemeester en Wethouders thans wachtende, om het noodige te doen. Mochten Burgemeester en Wethou ders het noodig oordeelen, hieromtrent met diverse organisaties of belanghebbenden con tact te zoeken, dan zullen zij dit na ontvangst van de bovenbedoelde gegevens alsnog doen. Spreker heeft den indruk dat men dit jaar nog niet direct tot een regeling zal komen. De heer OGGEL: U bedoelt in December? De heer VERSCHELLING heeft vemomen, dat hieromtrent Zondag j.l. reeds een verga dering van den Katholieken Boerenbond met het gemeentebestuur van Hulst is gehouden. De VOORZITTER kan mededeelen, dat dit gemeentebestuur juist evenveel kan doen als dat van Axel, daar men daar niets meer weet dan bier. Hij heeft dezer dagen het genoegen gehad met een ambtenaar van het Departe- ment een en ander hierop van betrekking te bespreken. b. De heer VERSOHELLING wenscht te weten, nu h^t jaar weer ten einde spoedt, hoever men staat met de benoeming van een hoofd der openbare school. De VOORZITTER antwoordt, dat het on- danks alle moeite nog niet gelukt is, een voordracht in te dienen voor het benoemen van een schoolheofd. Hij kan wel mededeelen, dat morgen proeflessen worden gehouden, en dat daama de stukken voor de leden van den Raad ter inzage zullen worden gelegd. c. De heer C. HAMELINK wijst erop, dat de pomp aan de Emmastraat, welke gevoed wordt door een put van de spoorweg maat- schappij MechelenTer Neuzen stuk is, zoo dat deze onbruikbaar is. Dit komt, doordat het gedeelte bovengrondsch niet functionneert. Het is nu met deze pomp een heel eigenaar- dige geschiedenis. Deze mag blijven staan zoolang hij goed is, doch het onderhoud enz. is voor rekening van de bewoners. Nu zal zich het geval voordoen, dat 5 betalen en 15 dit niet zullen widen, zoodat door die 15, die niet willen bijdragen, ten slotte de pomp kapot gemaakt wordt. Nu is waterleiding wel beter dan een pomp, doch men heeft die hier niet, en nu wilde hij vragen of de geringe kosten welke dit vergt, niet door de gemeente zouden kunne gedragen worden, em of hej niet wen- schelijk zou zijn, dat de gemeente deze in stand houdt. De VOORZITTER moet den heer Hame link verwijzen naar het raadsbesluit, dat in het vorig jaar genomen is. Toen zijn be paalde pompen aangewezeti, welke de gemeen te zou onderhouden, terwijl voor de andere werd bepaald, dat zoolang deze functionnee- ren, ze mogen blijven staan, doch dat de laat- ste indien ze niet meer functionneereci, zullen worden opgeruimd. De bewoners zullen dus de kosten, noodig voor het instandhouden, met elkaar dienen te betalen. Wordt dit niet 'ge- daan, dan wordt de pomp opgeruimd. Hij kan niet anders doen dan verwijzen naar het terzake genomen raadsbesluit, waarbij werd bepaald, dat de bewoners zelf de kosten moe ten betalen. De heer C. HAMELINK vraagt of de ge meente dan geen leiding kan geven in het verkrijgen der gelden, die bijgedragen moeten worden. Het herstel zal toch niet zoo'n groot bedrag vorderen. Het kan op den duur wel zoover komen, dat de geheele gemeente van die pomp gaat gebruik maken, en hij kan zich voorstellen, dat de lust vergaat, om maar steeds met enkelen voor het onderhoud te betalen. De VOORZITTER vraagt, hoe de heer Ha melink zich dit leiding geven voorstelt. De heer C. HAMELINK antwoordt, het jammer te vinden, dat de omwonenden hier van hinder moeten ondervinden. De VOORZITTER merkt op, dat hij dit besluit streng moet doorvoeren, daar anders wellicht de mogelijkheid zou bestaan, indien bij voor deze pomp toegaf, dat anderen het geld dat ze voor het onderhoud van hun pom- pen betaald hadden, zouden terugvragen. De heer C. HAMELINK had dit ook al laten varen. Hij verstend onder leiding geven, dat leiding gegeven werd in het bij elkaar krijgen van het noodige geld, en in het nazien van hetgeen eventueel eraan gedaan moet worden. De VOORZITTER kan wel toezeggen, den gemeente-opzichter er naar te laten zien, wat gebeuren moet. De heer VAN DE BILT woont ook in die buurt, en heeft omtrent die kwestie ook wel iets ervaren. Er wordt van de pomp een druk gebruik gemaakt voor het afspuiten van auto's, en daardoor wordt deze kapot ge maakt. Het is zeer goed te begrijpen, dat de omwonenden daar niet veel voor voelen. Vooral auto's worden daar veel gebracht om gewassohen te worden en hiervoor wordt veel en wat ruw gebruik van de pomp gemaakt, zoodat er ten slotte niet veel van overschiet. Hiertegen maken de "menschen uit die buurt bezwaren. het is voor hen niet vol te houden, dat daar maar steeds auto's worden g.swas- ischen, de pomp wordt gebruikt en er wordt niets voor betaald. d. De heer VAN BENDEGEM wenscht nog iets mede te deelen, naar aanleiding van een door hem aan den raad iijgezonden voor stel, dat niet op de agenda staat vermeld, daar het wellicht niet tijdig was ingazonden. Hij verzoekt Burgemeester en Wethouders, dit adres te beschouwen als aan hun college gericht, en het te willen aoorzenden aan de betreffende instantie. Naar hij uit vooraan- staande kringen heeft vemomen, wil de Mi nister van Economische Zaken een verzoek tot verleening van ontheffing van betaling der heffing op aardappelen voor levering aan steuntrekkenden in emstige overweging ne men, zoodat de mogelijkheid niet is uitgeslo- ten, de aardappelen aan degenen die door de steunwet niet in de gelegenheid waren, hun aardappelen bij elkaar te krijgen, deze althans 1,goedkooper krijgen. De VOORZITTER: Dus u trekt uw voor stel aan den raad in, en zendt dit aan Bur gemeester en Wethouders ter behandeling. De heer VAN BENDEGEM antwoordt be vestigend. De VOORZITTER sluit de vergadering door het uitspreken van het dankgebed. AXEL. In de afgeloopen maand helbben zich in deze gemeente gevestigd: Albraham Jacobus Sol, koopman, Oudeiwijk F 67 inw., van Bergen op Zoom. Janneke C. Provoost geb. van Liere, zonder, Stationsstraat G 5a, van Ter Neuzen. Abraham Moes, timmersmansknecht, West- straat D 50 iniw., van Hilversum. Jacobus Dees, landbouwersknecht, Kanaal K 30 iniw., van Zuidzande. Krijn P. Dieleman, wagenmaker, Kijkuit L 2a, van Borssele. Jan de Feijter, arbeider, Oudeweg I 11 inw., van Anoka (N. Amerika). Jan Verhulst, bakkerskneoht, Ooegorsipol- der P 46 iniw., van Wissenkerke. Vertrokken: Maria A. E. Kegels, zonder beroep, Zee- straat A 23 inw., naar Hilversum. Rozalia M. Heijens, dienstbode, Sluisikil P 85, naar Hontendsse. Levinus de Putter en gezin, landarbeider. Fort L 39, naar Zaamslag. Theophilus Buijs, sohaapherder, Sassing P 3 inw., naar Graauw (Z.). Krina den Beer, zonder beroep, Fort L 27a, naar Putten (Gld.). Marguerite de Block, dienstibade, Sluiakil P 37, naar Zudddorpe. SAS VAN GENT. Van 27 December tot 2 Januari hebben zich in deze gemeente gevestigd: D. P. Solleveld en gezin, kantoorbediemde, van Ter Neuizen. H. Braoke en gezin, landlbouwer, van Weet- dorpe. D. C. F. van Mechelen, kapelaan, van Ruc- phen c.a. H. Bosschem en gezin, faibrieksarbeider, van Assenede, B. Vertrokken B. Moorman en gezin, brugknecht, naar Wemeldinge. A. Jansegers en gezin, pasiwerker, naar St. Nicolaas, B. AXEL. Huwelijks-aangiften. 13 Dec. Gomelius Franciscus Bus (van Anna Paulowna), oud 26 j., jm. en Julia Maria v. Overmate, oud 22 j.. jd. 20 Dec. Abraham Marinus Jacobus Sorbert. oud 24 j., wedin. en Rozelina Sophia Dellaert, ouid 21 j., jd. Izaak Willem Lindhout, oud 21 j., jm. en Oornelia Janna Soitber, oud 18 j., jd. Huwelijiks- wltrekkingen. 6 Dec. Krijn Pie- ter Dieleman, oud 26 j., jm. en Maria Koelk- koeik, oud 24 j., jd. Jacobus Wieland, oud 23 j., jm. en Jozina Pieternella Deij, ouid 25 j., jd. 27 Dec. Cornelius Franciscus Buijs (van Anna Paulowna), oud 26 j., jm. en Julia Maria van Overmaire, oud 22 j., jd. Geboorten. 5 Dec. Jan Marinus, z. van Adriaan Scheele en van Ohristina Elisabeth Verhage. 10 Dec. Richard Hermann Petrus, z. van Richard Heinrlch Gtith en van Amelda Emma Celestina Smolenaers. Jacobus Abra ham, z. van Jan Geelhoed en van Fransina de Smit. 12 Dec. Frangois, z. van Frangois Ha melink en van Oomelia Rinn. 18 Dec. Elisa beth Ohristina Jacoba, d. van Jan Jozias de Koeijer en van Maria de Feijter. 19 Dec. Annie Marie Jos£, d. van Aloise Joseph van Overloop en van Mlaria Louisa Marten®. 27 Dec. Pieter, z. van Jan Marinus Verlbenkmoe® en van Pleuntje Tanneke van de Voorde. Overlijden. 6 Dec. Prudent Amandus Cajp- pendijek (van Zuiddorpe), oud 36 j., z. van Augustus Antonius en van Rosalia Verschel- den. 9 Dec. Catalina de Feijter, oud 94 j., wed. van Jan Huijssen. 19 Dec. Rosalie Marie Naessens, oud 40 j., echtg. van Oorneliis Abra ham van Rijn. 29 Dec. Johannes Comelis Schieman, oud 68 j., wedn. van Janneke Frangoise van Doeselaar. BOSC'HKAPELLE. Geboorten. 16 Dec. Agnes Apolonia, d. van Desiderius Gaapard de Bakker en van Maria Rosijna Triest. Overlijden. 29 Dec. Rosalia de Waal, oud 35 j., echbg. van Charles Louis Ducheine. HOEK. Geboorten. 3 Dec. Joizias, z. van Jan Corne lls de Jonge en van Tanneke Haak. 7 Dec. Aamout, z. van Petrus Dieleman en van Geertruida Cathalina Mieras. 15 Dec. Johan nes Daniel, z. van Gilies Pladdet en van Aaltje Pieternella Jansen. 18 Dec. Cornelia Maria, d. van Jotzias Dieleman en van Fran goise de Bruijne. Overlijden. 4 Dec. Helena Verbrugge, oud 71 j., wed. van Jan Pladdet. 20 Dec. Jozias Bak ker, ouid 2 m., z. van Jan en van Lena Bas- tiaantje Hoklke. OSSENISSE. Huwelijiks-aangiften. 3 Dec. Lodewrjik Hen- drik Marie Teeipen, oud 24 j., jm. en Anna Maria Francisca die Bakker, oud 25 j., jd. iHuwelijks-yol trekking en. 27 Dec. Lode- wijk 'Hendrik Mjarie Teeipen, oud 24 j., jm. en Anna Maria Francisca de Bakker, oud 26 j., jd- Geboorten. 16 Dec. Jozias, z. van Pieter Marinus Lucasse en van Oatharina Louisa de (Koeijer. Overlijlden. 3 Dec. Gijisibregt de Waal, oud 81 j., wedn. van Philomdna Cathartna Stallaert. 5 Dec. Dingenum de Waal, oud 66 j., echtg. van Louisa van den Bosch. STOPPELDjjK. Geboorten. 5 Dec. Leonardos M., z. van Fer- dinanidus Damhertde Schepper. 31 Dec. Panlina Mathilda, d. van Joseph Gregorius Polflietde Felber. 'Overlijden. 6 Dec. Johanna Maria Gdele, oud 78 j., echtg. van Petrus van Damme.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 8