Sport Landbouwberichten Gemengde Berichten BRESKENS. RECHTSZAKEN. VOETBAL. SCHEEPVAARTBEWEGING. slag gegeven, waarbij dank werd gebracht aan allea die medewerken aan het t.b.c. besfcrij dingswerkmaar vooral aan de dames- meriewerksters, die steeds bereid zijn am het oamite behulpzaam te zijn in zijn werk van naastenliefde tot den lijdenden evenmensch. Oak werd een woord van dank gebracht aan de plaatselijke pers, die voor dat doel in haar blad steeds gratis een plaats beschikbaar heeft. Tenslotte gaf het comitfe te kennen, dat ook door de crisis velen moeSten bezuinigen en niet meer in staat zijn te doen wat zij graag zouden doen voor den lijdenden evenmensch. En toch zal alles moeten worden bijgezet om te behouden hetgeen is veroverd op den witter dood. En daarom deed het comitfe een beroep op alien, vooral op de R. K. georganiseerden, ea hoopte verder onder Gods Zegen zijn werk wort te zetten. l*e bazar voor de zwemvereeniging. (De bruto-opbrengst van den bazar ten bate van de zwemvereeniging ,,Soheldestroom' aHuer, heeft ruirn 1200 bedragen. De eerste prfjs der verloting, een zeilkano, viel op lot no. 379. ARRONDISSEMENTS-RECHTRANK TE MIDDELBURG. Zittinig van 4 Januari 1935. (De volgende vonmissen werden uitgespro- ken: W. M., oud 29 j., autolbusondememer te Kloosterzande, is wegens overtrading motor- en rijwielwet veroordeeld tot 10 boete of 5 dagen hechtenis. A. R., oud 23 j., werkman te Ter Neuzen, is wegens ibedreiging veroordeeld tot 3 maan- den gevangenisstraf, vooriwaardelijk met een proefttjd van 3 jaar. J. W., oud 55 j., leurder, zonder vaste woon- piaats, is wegens oplichting veroordeeld tot 2 maanden gevanigenisstraf. (L. K., oud 45 j., tuinier te IJzendijke, is wegens eenig goed aan een gelegd beslag te onttrekken, veroordeeld tot 1 week gevange nisstraf. M. E. v. d. P., huisvrouw M. N., oud 45 j., vroedivrouw te Ter Neuzen, is wegens belee- digung veroordeeld tot f 15 boete of 10 dagen hechtenis. C. B., oud 19 j., zonder beroep te De Klinge IB.), is wegens verboden terugkeer veroor deeld tot 1 maand gevangenisstraf. bosk, doeh Zeelandia heeft reeds zulke over- wtinningen weten te behalen, dat deze betere stand niets zegt. Evenwel Terneuzen is den laatsten tijid op dien goeden weg en wij ver- wachten wel, dat deze reeks ovenwinhingen nog niet onderbroken zal worden. DERDE KBASSE. SluiskilDe Zeeuwen. De flinike overwinning van Sluiskil vorige week hadden wij wel voorzien en onze be- schouiwing is dan ook ten voile uifcgekomen. Nu krijgt zij echter een tegenipartij waarbij het enthousiasme in een groote. mate aanwe- zig is en bovendien zijn De Zeeuiwen sterker, hetgeen trouwens ook in de eerste ontmoeting is gebleken. Wij venmoeden derhalve een kleine overwinning voor de gasten. BreskensOranje. iBreskens de topciulb onbvanigt Oranje de hekikensluiter en daarmede is dan tegelijk de uitslag reeds voorspeld. Oranje zal goed doen eens flinke propaganda te maken onder de jongeren am daardoor meer beoefenaars te krijigen voor deze gezonide buitensport. De aankweek van jonge spelers is te gering en komt men voor het feit te staan dat men niet voldoende reserves heeft ocm het elftal op kracht te houden. Sas van Gent is toch een plaats, die een stevige voetbalvereeniging kan hezitten en het is vreemd dat hij de vele sporten die aldaar met sueces worden be- oefend de voetlhalsport juist zoo'n stiefmoe- derlijke plaats inneemt. Eaten de leden de handen eens in elkaar slaan en men zal zien dat wat on'bereikbaar scheen geenseins on- moigelijk is. AxelHoofdplaat. Axel heeft aan Hulst een kostbaar puntje verloren en hoeiwel haar stand nog alle mooie veriwachtingen mag behouden, toch moet zij niet meer uit den band springen. Hoofdplaat staat onderaan of zoo goed als onderaan, doch deize club heeft ook Breskens, Axel's ernstigste concurrent, een leelijke poets ge- bakken, om nog niet van Hulst te spreken. Wie zal zegigen met welke voomemens zij in 1935 bezield is? HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. EERSTE KLASSE. De eerste ontmoeting is die tusschen DONGA en Eindhoven, waailbij Eindhoven betere kan- sen heeft daar deze club over het algemeen betere resultaten weet te boeken en LONGA eeh slecht produceerende voorhoede bezit. De belangrjjkste wedstrijd van deze week is die tusschen Juliana en PSV. Het zou wel tegen de verwachting in zijn, indien PSV er niet in zou siagen het jeugdige Juliana in het zand te doen bijten, maar Juliana hlijft toch maar de club, die reeds vanaf haar komst in de Eerste Klasse velen in veribazing heeft ge- bracht door haar mooie resultaten. NO ADBleijerheide is de karnp in de onder- Bte gelederen, waarbij de betzoekende club iets sterker is en evenals NOAD nog moet strij- den om de onderste plaats te ontgaan. Voor beide cluibs hangt er dus zeer veel van af en daarom zal het er spannen. Dat de ontmoeting tusschen NAC en MVV zal eimdigen in een overwinning voor de thuis- clulb, ligt wel in de algemeene verwachting. Voor MW is aan den uitslag niet zoo bijzon- der veel gelegen, althans veel minder dan zulks bij NAC het geval is, want ondanks de goede positie van PSV hoopt NAC nog altijd op een klein tegenvallertje voor de leidende cluib, waardoor de partijen vrijwel op een ge- lijken voet zouden k am fen en de eindspurt een nek aan nek-race zou te zien geven. TWEBDE KLASSE. VlissingenDOSKO. Een belangrijke ontmoeting is deze kamp ongetwijfeld, al blijven deze cluibs hoe ook de uitslag zal zijn de tweede en derde plaats in de ranglijst innemen. Maar indien Vlissingen mocht verliezen, hetgeen lang niet denkbeel- dig is, dan zijn meteen voor haar alle iliusies verdiwenen en wordt de afstand tusschen Mid delburg en haar 5 punten, hetgeen teveel is om nog in te halen. Onldertusschen wachten de Vhssingers met ongeduld op deze voor haar uiterster belangrijke strijid. MiddelburgTSC. Evenals Vlissingen krijgt ook Middelburg een tegenstander te bekampen, die nog lang niet overwonnen is, al gelooven wij dat ten slotte de Middeibungers de begeerde overwin ning zullen deelachtig worden, want sterker zijn de gastheeren en er moet dan al veel ge- luk bij te pas kamen wil dan de zwakkere er in siagen de beide punten te behalen. AllianceDe Baronie. Alliance is beslist zwakker dan De Baronie, hoeiwel dit nog niet zoo tot uiting komt in de ranglijst, want bij U gesipeelde wedstrijden is het verschil slechts 1 punt. De Baronie heeft er 8 en Alliance 7 verkregen. Alliance is de cluib die elk jaar voor haar behoud in de Tweede Klasse moet strijden en zoo ziet het er dit jaar weder naar uit. Wij denken dan ooik bij den komenden strijd dat De Baronie zich wat uit de onderste gelederen zal op- werken. TerneuzenZeelandia. ,De goede oude bekende Zeelandia komt nu op bezoek hij Terneuzen, althans als de ge- steldheiid van het veld dit toe zal laten. Het is wel toevallig dat Zeelandia driemaal ach- ter elkaar Zeeuiwsche zustervereenigingen te bekampen krijgt: eerst Middelburg, daarop Vlissingen en nu Ter Neuzen. Tegen Middel burg haeld zij kranig stand, doch Vlissingen zag kans een grootere overwinning te beha len. Wat zal Terneuzen antwoorden? Volgens de ranglijst staat Terneuzen veel sterker te HET TEELTPLAN 1935. Het departement van Economische Zaken deelt ons mede, dat berichten, waarin mede- deelingen voorkwamen betreffende het teelt- plan voor den akkerbouw voor 1935, ook wan- neer die van eendge crisis-organisatde afkom- stig waren, als voorharig moeten worden be- schouwd. De vaststelling van het teeltplan voor 1935 heeft nog niet plaats gehad door den minis ter van Economische Zaken. De minister hoopt zijn besiissing in dezen zoo spoedig mo- gelijk te kunnen nemen en zal onmiddellijk daama tot putolicatie hiervan overgaan. (N. R. Crt. KOLENDAMPVERGHTIGIN G. Te Goes heeft zich, naar De Z. meldit, ver- moedelijk weer een geval van kolendampver- giftiging voorgedaan. Donderdagnacht te on- geveer half 2 werd Dr. Snek geiwaarschuwd, dat de heer en mevrouw Blorn in de Kamper- foeliestraat eeniigsizins onwel waren. Hij is er heen geweest en zou des morgens weer terug- komen. Toen hij des morgens te ongeveer kwart over tien aanibelde, kreeg hij geen gehoor en vond hij de deur gesloten. Hij heeft toen een ruit in de keuken inigeslagen, maar kon ook toen nog niet boven komen. Daiarop is de dokter met zijn auto naar het politie-toureau gereden, vaniwaar hij met den Comimissaris en den hoofdagent van politie naar genoemde woning terugkeerde. Door het uitbre.ken van een deur heeft men zich toen toegang tot het pand verschaft. Men vond op de slaapkamer den man en de vrouiw hewus- teloos, de vrouiw op het bed, den man er voor. Dr. Snoek achtte den toestand van beiden zoo emstig, dat avenbrenging naar het Ziekenhuis noodig was. Vooraf werden beiden door een pater, die toevallig in de buurt was, voorzien van de Sacramenten der stervenden. Per ziekenauto werd te ruim elf uur eerst de vrouw en daarna de man naar St. Joanna vervoerd, waar getraoht werd het beiwusitzijn weer terug te roepen. Naar het blad juist voor het afdrukken ver- nam, begormen beiden de vrouw iets meer dan de man weer teekenen van leven te getven. De toestand was echter nog ernstig. De oorzaak is vermoedelij'k kolendampver- giftiging. In de kamer, waarboven de heer en mevrouw B. sliepen, brandde een haard, ter- wijl in het huis een ziware kolendamplucht hinig. DIEF TEGEN WIL EN DANK. De N. R. Crt. schrijft: Een vroolijke avond het goedhartige publiek dief tegen wil en dank. Aldus kunnen de hoofdstukken worden getiteld van de kleine tragi-komische geschie- denis, die een Rotterdamschen man pas- seerd'e. Deze man het begin is heel nuch- tcr trok Zaterdagavond de deur achter zich toe en ging de stad in. Hij ontmoette eenige vrienden, fenwel, tenslotte was het begin van de geschiedenis toch weer niet zoo hfefel nuchter. Het werd een prettige avond, het werd wat later en wat vroolijlk; al te vroolijik al gauw. Opeens was de man door zijn vrien den verlaten, alleen op straat. Hier wordt de geschiedenis even fantas- tisch en dus allesbehalve nuchter meer; want waar fefen mensch liep, zag de man er twee, de lantaampalen maakten buigingen voor hem en omdat het maar niet tot hem kon door- dringen, waar hij dat aan te danken had, boog hij zelf odk ter aarde. Zoo lag hij: en weer opkrahbelen was toen hfefel moeilijk. Om den teraarde gebogene verzamelden zich het straatpubliek. Een juffrouw zei: Zoo'n varken, als z'n vrouw hem straks thuiskrijgt, in zoo'n toestand, wat een stakker! Een man zei: „Misschien is hij niet eens getrouwd..." En weer een juffrouw vroeg: Moet hij daar maar blijven liggen?" Uit vijf monden klonk het antwoord: „Eigen schuld, moet hij maar nietlaat maar liggen!" Op dat moment merkte een der omstan- ders op den hoek van de straat twee agen- ten op, die het geval stonden af te loeren, nog niet wetende of zij zouden ingrijpen of dat zij het transport van den man met de wankele beenen over zouden laten aan mogelijke vrien den. ,,Jongens, de politie!" „Wat politie?" ,,Nou zullen ze hem naar 't cachot sileepen". „Zoo'n stakker, misschien kan hij er wel niets aan doen. ,,Als de agsnten hem meenemen, komt hij een heelen naoht niet thuis, zit z'n vrouw in doodsangst. ,,Dat nooit Drie, vier mannen kijken mekaar aan: Zullen we hem thuis brengen? Jgl" ,,Hfe, vader, wordt eens wakker. De politie kom, sta op, we brengen jeWaar moet je zijn? En zoo gebeurde het, dat de man, die als een muzelman plat ter aarde lag, met het gelaat naar het Oosten gekeerd, op zijn wan kele beenen werd geheschen en danig ge- steund ging hij op weg. Hij had nog net zooveel besef, dat hij zijn woonstraat kon op- geven. De politiemannen vertrokken, het goadhartige publiek had hum taak o verge- nomen. Toen de man z'n eerste gesteunde schreden maaikte, tuimelde hij over 'n rijwiel, dat vlak bij, tegen den trottoirrand stond. „Hfe jongens, dat is de fiets van onze vriend!" Meenemen" zeiden de omstanders. De kleine karavaan ging op weg. Twee man steunden den wankele, een derde volgde met zijn fiets. Men kwam aan zijn woning, peu- terde zijp huissleutel uit zijn zak, de deur ging open, de man kreeg een zetje en was veilig binnen. Zijn fiets werd in het portaal gezet. Het „goedhartige publiek" trok de deur toe. Ziezoo, dat was gebeurd. Den volgenden morgen begon voor den man weer nuchter, zij het met wat hoofdpijn. Toen zag hij in het portaal de fiets staan. En zijn hoofdpijn, verergerde. Dadelijk ging hij met het rijiwiel op weg naar het politaeibureau in zijn wooniwij'k en vroeg den inspecteur te spreken. „Meneer, ik ben gisteravond op stap ge weest. ,,Zoo, zoo, en :lk heb, meneer, een beetje te veel, een beetje erg veel klok-klok gedaan". „Dat 's niet netjes, maar „Meneer, ze hebben me naar huis gebracht: en toen ,,Bestolen?" „Ik ben geen dief meneer, ik Zullen we hopen, meneer". ,,En die fiets De inspecteur bekijkt de fiets, kijkt dan in een rapport en zegt: ,,Zoo, ja vadertje, die fiets is gisteravond gestoien in de z6o-en-z66 straat. Was u in die straat? „Daar ben ik gevallen en daar hebben ze me ongeraapt. Maar meneer, een dief ben ik niet, ik was alleen even op stap en zoo". Toen werd in het politiebureau de tragi- komische geschiedenis opgehelderd. Het goed hartige publiek had een onbeheerd staand rij wiel voor dat van den ter aarde getuimelde aangezien en hem toen tot dief tegen wil en dank gemaakt. De meneer, die nog steeds hoofdpijn had, mocht het bureau verlaten. Hij ging aspe- rientjes koopen. De fiets bleef bij de politie, die een boodschap zond naar den elgenaar, om zijn verdwenen, niet gestoleei en teruggevon- den bezit te komen afhalen. AAN BLOEDVERGIFTIlGING OVERLEDEN Te Dedemsvaart overleed tengevolge van een bloedvergiftiginig de landibouwer G. B., die een wondje aan de hand had geikregen. HET l-E,K Of HET JULIANAKANAAL. Uit Sdttard wordt gemeld, dat uit de ge- meenten langs het julianakanaalStein, Berg Urmond, Bom, Obbicht e.a., een comitfe van actde is benoemid, om leidend op te tre- den bij de actio am schadevergoedinig bij den Rijkswaterstaat. 'Het kanaalwater stroomt in de verschillende gemeeniten nog met onver- minderde beivigfheid uit den kanaaldijik. Onge- lykken kwaimen nog niet voor, evemmin als zeer emstige schade aan gefbouwen. MOEDIGE REDDING DpOR EEN 13JARIGEN JONGEN. Te Rotterdam is de lOjarige A. C. spelen- de vEtn steiger 3 aan de Maashaven Z.Z. te water geraakt. De 13jarige A. S., die dit be- merkte, bedacht zich geen oogenlblik, sprong zijn vriend je geklead na en wist hem te grij- pen. Venvolgens slaagde hij erin eenige meters met hem te zwemmen en den kanf te herei- ken, waar een onibekenid gebleven burger de twee jongens op het droge hielp. Het tweetal dat geen letsel had bekomen werd in het politielbureau aan de Paul Km- gerstraat van droge kleeding voorzien. Van W. uit Dordrecht. Bij onderzoek bleek dat achter de bekleedinig van den auto een groot aanital doozen, bevattenide totaal 40.090 boekjes Belgisch sigarettenpapier was ver- borgen, welke frauduleus werden ingevoerd. De auto werd in beslag genomen en de ver- dachte werd voor den brigadecommandant geledd. TWINTIG KINDEREN DOOR EEN HOND GEBETEN. Een groote Duitsche herdershond rende de binneniplaats van een schoolgebouiw t'e Phi ladelphia op en beet links en recbts am zich heen. Twintig kinderen werden door den hond getoeten alvorens een student erin silaag- de het woesbe dier te v.angen. De politie ver- klaarde, dat de hond geen enkel teeken van honddolheid vertoonde. BRUTALE INBRAAjK TE BRUNSSUM. Toen de vrouw van den politiebeambte van de Staatsmijnen P. S. te Brunssum, Woens- dagmiddag toen haar man afwezig was, ach ter het huis kolen wilde gaan halen, zag zij twee gemaskerde mannen. Efen van hen maakte juist aanstalten om van de bovenverdieping van het huis naar be- neden te springen. De man, die op den grond stond, dreigde de vrouw met een revolver, terwijl de ander, toen hij eveneens op den be- ganen grond stond, haar een klap tegen het hoofd gaf, waardoor zij neerviel. De mannen zetten het daarna op een loopen. De direct gewaarschuwde ftolitie stelde een onderzoek in en constateerde dat de bandie- ten boven door een openstaand raam het huis waren binnengedrongen. Zij hadden alles overhoop gehaald en een geldkistje, inhouden- de 250 gulden, buit gemaakt. De vrouw van S. is door het gebeurde zoo van streek geraakt, dat zij haar spraakver- mogen heeft verloren. EEN JEUG IGE AMSTERDAMMER OP STAP. De marechaussee te Ossendrechit heeft op Oudejaarsavond in de nabijheid van de Neder- landschBeigische grens een 16-jarigen knaap aangehouden, afkomstig uit Amster dam, die de vorige week de ouderlijke woning had verlaten en kans had geizien zich in het ruim van een vrachtboot, die in de haven van Amsterdam voor veritrek gereed lag, te ver- bergen. (Hij wilde aldus als blinde passagier de reis meemaken, hetgeen hem dan ook inderdaad geluikit is zonder dat hij ontd'ekt werd. Ver- borgen tusschen klsten en vaten voer hij een onbekende bestemminig tegemoet, meldt ,,de Courant". Toen het schip de haven van Ant- werpen aandeed zag de jeugdige avonturier kans even onopgemerkt van hoord te gaan als hij gekomen was, Na met het geld, dat hij bij zich had, goede sier te hebben gemaakt, kwam het verlangen naar de ouderlijke wo ning weer bij hem boven en hij begaf zich zonder een cent op zaik weer op den terug- weg naar Amsterdam. Uitgeput van honger en venmoeidheid trof de marechaussee hem op den dijk te Ossendrechit aan. Zij nam den knaap een venhoor af, waarbij zij bet verhaal van zijn avonturen te hooren kreeg. Nadat hij gegeten en gedronken had, is de jeugdige Amsterdammer, begeleid door de marechaus see, op transport gesiteld naar Amsterdam. YVTELREN VEETE MET MESSEN BESLECHT. GRAFSCHENNIS. Donderdagmorgen werd onitdekt dat op het RJK. kerkhof in Den Dongen op ergerlijke wijze grafschennis was gepleegd. Ongeveer tien grafkruisen waren omge- troikken. Het gebeurde heeflt in de gemeente groote verontwaardiging gewekt. DOOR EEN AUTO AAN GEREDEN EN GEDOOD. Op den provincialen weg te Zuidibroek is Dinsdagnaehit te ongeveer 12 uur de 28-jarige P. W. uit Noordlbroek, toen hij met eenige vrieniden per rijwiel op weg naar huis was, door een auto van den heer J. D., die van Groningen naar zijn woonplaats Oude Pekela terugkeerde, aangeleden. De aangeredene was op slag dood. Het lijk is in beslag genomen. De auto, die in het Win'schoter Diep reed, is opgehaald en in he- slag genomen. Woensdagavond omstreeks half zes heeft de kaashandelaar G. uit Alkmaar op den weg AlkmaarDen Holder tusschen de Zijpersluis en Schoorldiam de 20-jarlge mej. N. uit St. Maartensbrug, die daar fietste, aangereden met het gevolg, dat het meisje 's nachits in het ziekenhuis te Alkmaar is overleden. AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Diinsdagavond heeft op den Leidschen straatweg te Wassenaar onder de gemeente Wassenaar een ernstig auto-onigeluk plaats gehad. Op genoemd tijdstip reed in de rich- ting van Den Haag een personenauto, be- stuurd door den heer S. uit Amsterdam. De auto maakte een slingerende beiweging, raakte allereerst eenige kleine boompjes en kwiaim daama via het rijiwielpad tegen een boom tot stilstanid. De bestuurder, de heer S. werd ziwaar ge- wand. Hij is in zorgwekkenden toestand naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden gebracht De politie heeft proces-vertbaal opgemaakt en den auto in beslag genomen. EEN AUTO IN BESLAG GENOMEN. Op de veeriboot te Moerdijk werd Oudejaars avond door den rijkslbelastingsamibtenaar, ge- assisteend door de marechaussee, een auto in beslag genomen, bestuurd door den eigenaar Woensdagavond tegen middemacht is meldt het ..Handelsblad" te Oss weer eens een hevige vechtpartij voorgevallen, waarbij van messen werd gebruik gemaakt en waardoor twee personen zijn gewond, van wie een in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Het be- trof ook hier weer een oude veete, die op de gebruikelijke wijze werd uitgevochten. Een zekere Verhoeven heeft sinds 1933 de Osser wielerbaan gepacht. In den beginne was hij tevens bestuurslid van de wielerclub ,,Arditi" doch nadat de eerste zesdaagsche was ver- reden, kreeg hij oneenigheid met de overige bestuursleden en trad hij uit het bestuur. Sindsdien leefde hij met het bestuur en de leden van „Arditi" op zeer gespannen voet. „Arditi" had aanvankelijk twee avonden in de week de baan voor training ter beschikking, doch mocht, na den twist daarvan g.een ge bruik meer maken. Bij wedstrijden waren het meestal renners van elders, die startten en als gevolg daarvan werd de verhouding steeds slechter. Woensdagavond nu kwam Verhoeven in ge- zelschap van een taxichauffeur in het caffe Boeyen. het clublokaal van „Arditi", waar hij den voorzitter van de wielerclub, Krol, ont moette; de oude geschiedenis werd weer op gehaald en beide mannen maakten elkaar hef- tigie verwijten. Toen de gemeentepolitie om elf uur het caffe kwam sluiten, was de woor- den wisseling nog in vollen gang. De politie, die vermoedde, dat het op een vechtpartij zou uitdraaien, besloot Krol naar huis te brengen. Verhoeven, die in zeer opgewonden toestand verkeerde, liet zich echter kort daarna met een taxi naar de woning van Krol brengen. Luid klopte hij op de deur en noodigde Krol uit, naar buiten te komen. Na eenigen tijd verscheen Krol en daarop is tusschen beide mannen een hevige vechtpartij ontstaan, waar bij Verhoeven een zeer diepe snijwonde in het gelaat opliep en de taxichauffeur een steek in het hoofd' kreeg. Kiol werd niet gewond. Verhoeven maakte zich hierna uit de voeten, doch zakte enkele honderden meters verder voor een kruidenierswinkel ineen. Een ont- boden geneesheer bracht het slachtoffer naar het St. Annaziekenhuis over. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. Inmiddels had Krol de gemeentepolitie gewaarschuwd en zoo waren circa twaalf uur alle manschappen van de ge meentepolitie en marechaussee aanwezig, om een onderzoek in te stellen. DOOR EEN TREIN AANGEREDEN. Maandagmiddag heeft op den onbewaakten overweg bij de Kantsteeg te Oss een ongeval plaats gehad, dat, de omstandigheden in aan- merking genomen, nog betrekkelijk gunstig is afgeloopen. Omstreeks 5 uur paseserde ter plaatse per rijwiel de circa 30-jarige J. de Brok, uit Oss. Juist toen hij den overweg overstak, werd zijn aandacht afgeleid door een hond, tengevolge waarvan hij niet opmerkte dat er een trein in aantocht was. Toen de jongeman den snel- trein uit Nijmegen zag naderen, was het reeds te laat. Hij werd aangereden en een eind weggeslingerd. Zijn fiets bleef aan de locomo- tief hangen en werd meegesleurd. Het slacht offer, dat hevige pijn leed aan den voet, was niet in staat te loopen, doch daar er niemand in de buurt was, die hem zou kunnen helpen, is hij op handen en voeten naar de dichtsbij- zijnde woning gekropen. De bewoners hebben onmiddellijk genees- kundige hulp ingeroepen, waama B. naar het ziekenhuis is overgebracht. Zijn voet bleek deerlijk verminkt te zijn. Efen der teenen was afgerukt. De machinist van den sneltrein heeft in de duistemis de aanrijding niet opgemerkt. Een eind verder werd evenwel ontdekt, dat een vernielde fiets aan de locomotief hing, waama een onderzoek werd ingesteld. De toestand van het slachtoffer is bevredigend. RADIUM VAN EEN VUIENISHOOP. Reuter meldt uit Southampton: Na alle vuilnisbergplaatsen in den omtrek te hebben laten doorzoeken, zijn zeven buisjes radium, die in den vuilnisbak van het Royal South Hampshire en Southamptonziekehhuis waren terechtgekomen, teruggevonden. De secretaris van het ziekenhuis vertelde hierover aan Reuter, dat aoht buisjes in totaal bevat- tende 20 milligram radium, per ongeluk met eenige oude kleedingstukken waren wegge- gooid. De kleedingstukken waren gebruikt voor de behandeling van een patient en ver- volgens in een vuilverbrandingsoven vemie- tigd. Zoodra het verlles bemerkt werd, zijn wij in de aschhoopen gaan zoeken met behulp van een electroscoop. Het was een opwindend ge- zoek en het duurde den geheelen dag. Ten slotte vonden wij zeven van de buisjes terug. Pas wanneer wij deze met speciale inst.ru- menten onderzocht hebben, weten wij hoeveel radium zich nog in de vuilnis bevindt. Wel- licht is het zoo weinig, dat het niet de moeite loont dat onderzoek voort te zetten. Wij zjjii met het tot dusver behaalde resultaat aeer gelukkig. HOOG BEZOEK. Hoewel het Washington-monument te Waa- hinton meer dan 150 meter hoog is, hebben dieven kans gezien 107 vergulde platina spit- sen van de op den top van het monument geplaatste bliksemafleiders te stelen. Het ge- stolene heeft een totale waarde van 850 dollar. Men neemit aan, dat na dezen diefstal, waarbij voor de eerste maal dieven het boo hoog hebben gezocht, nieuwe platina spitsen wederom gestoien zouden kunnen worden, zoodat men overweegt een bewaker bjj de bliksemafleiders te plaatseci. AUTO-ONGELUK. Nabij Tours is een auto, waarin drle mea- schen zaten, onder wie een blinde zangleeraar, tegen den avond nabij Montlouis in de Loire gereden. Het ongeval werd eerst een uur later bemerkt door eenige voorbijgangors: de drie menscheo bleken overleden. EEN MERKWAARDIGE REDDING. Gendanmen, geholpen door afdOelingen ski- loopers, zijn er in geslaagid de b em arming en de passagiers van een vliegtuig der .Ameri can Air Lines", dat was neeigestort op een met dikke sneeuw bedekte helling van het AJdirondackgebergite, te redden. Het heeft meer dan tiwee dagen geduurd, voordat de reddingsexpeditie er in slaagde, zich door den sneeuwstorm een weg naar heit wrak van het vliegtuig te banen. De laatste tien uren had men reeds alle hoop op- gegeven, de verongelukten nog levend aan te treffen. Toen de redders op de plaats van het ongeluk verschenen, werden zij echter met vreugdekreten begroet. Het laatste berichit, dat men van het ver- ongelukte vliegtuig had ontvangen, luidde ,,iHeb/ben een boom geraakit. Vliegtuig neer- gestont. Hebben vuur aangelegd, waardoor we te vimden zijn. Waarschuw nabestaanden, dat alien gezond zijn." Intusschen waren 48 uren verloopen zonder dat het vliegtuig eenige hulp kon worden ver- leend. Daar het in het geheel geen levensmid- delen aan hoord had, vreesde men, dat be- manning en passagiers van honger am het leven gekomen, of doodgevroren zouden eijn De verongelukten, die bij den val van de machine geen enkele verwonding hadden op- geloopen, slaagden er evenwel in, met behulp van primitief gebouwde hutten, zich tegen de ergste koude te beschermen. BLOEDWRAAK. Een 14-jarige Albaneesche jongen heeft der. burgemeester van Dvomisjka Joego-Slavife die twaalf jaar geleden zijn vader, die vogel- vrij was verklaard, had vermoord, op een een- zamen weg opgewacht en met een geweer doodgeschoten. Een bediende van den burgemeester schoot daarop den jongen in de kaak. Niettegen- staande de pijn, die hij ondervond, schreeuw- de deze, dat hij zich, als hij in leven zou blij ven, zou wreken, waarop hij de vlucht nam. TEGEN HAi'jTMAN DE DOODSTRAF GEelSCHT. iGiateren beeindigde de officier van justitie te Plemingiton zijn requisitoir tegen Haupt- man, beschuidigtd van de onfcvoering van het zoontje van Lindbergh en eischte tegen hem wegens die ontvoering met de vooropgezette bedoeling het kind de dooden de doodstraf. (Het is in de V. S. igewoonte dat eerst de officier zijn requisitoir neemt en de gronden der beschulddiging uiteenzet eer de getuigen- verklaringen begiinnen. De verdediger verzocht schorsdng van de behandeling, omdat naar zijn meening de of ficier had gepoogd de jury te beinvloeden ten nadeele van den verdachte, doch aan dit ver- zoek werd geen gehoor gegeven en met het getuigenverhoor aangevangen. Onder de eer ste getuigen waren ook mevrouw en den heer Lindbergh. Voor Sluiskil: 2 Jan. Duitsch s.s. RES- SEL, 915, stukg., Bremea. Van Sluiskil: 2 Jan. Grieksch s.s. FILO- MILA, 1986, cokes, Venetie. 3 Jan. Duitsch s.s. BESSEL, 915, kunet- mest, Antwerpen. Voor Sas van Gent: 2 Jan. Ned. s.s. STAD ZWOLLE, 1218, pyriet, Huelva. Voor Riemen: 2 Jan. Duitsch s.s. SKA- GERRAK, 3400. benzine, Batoem. Van GentTer Neuzen: 2 Jan. Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg., London. Voor Gent: 2 Jan. Belg. s.s. YVONNE, 385, kolen, Dover; Eng. s.s. USKVALLEY 1487, ledig, Granton; Eng. s.s. BUSHWOOD. 1297, kolen, Methil; Fransch s.s. CIRSEfe, 1111, ledig, Caen. 3 Jan. Eng. s.s. ORIOLE, 217, stukg., London. Van Gent: 2 Jan. Eng. s.s. PANDEON. 999, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. IRWELL, 441, stukg., Goole; Eng. s.s. RYN, 286, ledig, Dordrecht; Fransch s.s. CASSARD, 933, ijzer, Newport; Eng. s.s. KALUA, 412, ledig, Goole; Lett. s.s. TAVALDIS, 252, ijzer, New-Castle. 3 Jan Noorsch s.s. BIRI, 525, steen, Ant werpen;'Russ. s.s. VOLODARSKY, 1282, led., Leningrad.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 2