TER NEUZEN, 2 JANUARI 1935. HOEK. SAS VAN GENT. HONTENISSE. GROENENDIJK. MIDDELBURG. SLUIS. SCHUDDEBEURS. RECHTSZAKEN. CRISISPU 3 LIC ATI EM HANDELSRCGISTER. VOETBAL. 4 ■swUse geen uitzicht bieden op -een vergelijk, is het waarschijnlijker, dat de onderhandelingen worden hervat in 1936, tegen den tijd dat de Japansche opzegging van het verdrag van hracht wordt. Qp hetzelfde oogenblik dat Japan bet vioot verdrag opzegde heeft de commandant der Ajnerikaansche zeemacht admiraai Reeves aangekondigd, dat in het Noordoosten van den Stille Oceaan vlootmanoeuvres zulien wor- den gehouden op een schaai zoo groot als de Amerikaansche geschiedenis nog niet heeft gezien. Tusschen 3 Mei en 10 Juni wordt een marhgeconcentreerd van 177 vlooteenheden, 477 vliegtuigen, de Macon" en vier vliegtuig- moederschepen bij de Aledeten. Het oefen- terrein van de vioot is 5 millioen vierkante sseemijlen groot en strekt zich uit tot de waleren van het Oosten. De Midway-eilanden ■worden bij de manoeuvres betrokken. Er wordt daar een voorloopige vlootbasis opge- ricbt. In het bijzonder worden proeven ge- nomen met vliegtuigen met groote actie- radius. 55.000 Officieren en manschappen zijn op deze armada verzameld, die de grootste en machtigste zal zijn welke ooit in de wereld- geschiedenis onder een commando heeft ge- manoeuvreerd. OEAJRRESTEERD WEGENS BELEEDIGING VAN HITLER. Zaterdag werd gemeld, dat een Amerikaan sche miss Elsa Sittell vermist werd en het vennoeden werd geuit, dat zij in Duitschland gearresteerd zou zijn. Dit vermoeden is be- waarheid. Uit Waldmohr wordt d.d. 30 dezer bericht, dat miss Elsa Sittell, een jeugdige Amerikaan sche, in arrest is gesteld onder beschuldiging Hitler te hebben beleedigd, door te kennen te geven. dat deze van Joodsche afstamming zou zijn. Fogingen van consulaire ambtenaren der Vereenigde Staten en van een vriend van Elsa to Parijs, om haar invrijheidstelling te bewer- ken. bleven vruchteloos. Thans zal worden uitgemaakt, of de Ame rikaansche in de gevangenis zal blijven of op lmar eerewoord in vrijheid zal worden gesteld, hangende een tegen haar aanhangig te maken vervolging wegens laster. Het meisje is van Duitsche afkomst, doch door naturalisatie Amerikaansche. Zij was op weg naar haar ouders, die in Duitschland wonen. De inmenging van de Amerikaansche re- geering inzake de arrestatie van de Ameri kaansche miss Elsa Sittell uit New-York, zal waarschijnlijk ten gevolge hebben, dat het meisje spoedig in vrijheid zal worden gesteld. De Amerikaansche consul te Frankfort aan de Main had haar een bezoek gebracht in haar cel. Hoewel zij het incident natuurlijk betreurde, verkeerde zij in goede stemming. Het was haar bedoeling geweest, Zaterdag j.l. naar Amerika terug te keeren. De consul verklaarde, dat hij bij de Duitsche autoriteiten groote welwillendheid had ontmoet en er zeker van was, dat de zaak zoo snel moge- lijk zou worden afgedaan. FIRMA WED. A. H. DONZE. Een eeuwfeest. Tegelijk met de intrede van het jaar 1935 herdacht de Firma Wied. A. H. Denize alhier, firmanten de heeren Jacob en Jac. Joh. Donze, handel in koloniale waren enz., het eeuwfeest hunner firma. Zooals we reeds hebben aangestipt in de toeschrijvinig der historic van onze stad, in den loop van dit jaar, bij de herdenkingsfeesten, heeft Ter Neuizen eerst meerdere beteekenis getkregen sinds het graven van het kanaal en zijn sinds dien tijd eerst zaken van meerdere beteekenis ge/vestigd. Onder die zaken be- hoort ongetwijfeld ook die der jubileerende firma. Volgens de nog voorhanden beschei- den werd zij ter plaatse waar zij nu nog geves- tigd is in 1835 opgericht door den heer Adriaan Donze, de overgrootvader der tegeniwoordige eigenaars. Naar we vernemen herinnert de oudste bediende der firma zich nog de echt- genoote van den stichter, als inwonende bij haar zoon, den heer Jan Donze, den groot- vader der tegenwoordige firmanten. Dat deze zaak een voorspoedig verloop had, bliykt wel daaruit, dat voomoeande heer Jan Donze in de gameente een vooraanstaande plaats bekleed'de. Hij was ook vele jaren lid van den gemeenteraad en hij, zoowel als zijn zooms, namen destijds in het openbaar leven onzer stad een belangrijke plaats in. De winkel was reeds vroeger goed beklant an ook de tegenwoordige firmanten hebben, hoewel de omstandigheden ook ten opzichte van hun bedrijf een zeer groote wijziging heibben ondergaan, zich naar hetgeen voort- duremd waar te neimen is, flink kunnen hand- haven, door zich aan die gewijzigde omstan digheden aan te passen, daardoor blijk ge- vende van goeden ondememingsgeest. Het was te verwachten, dat dit feit niet on- opgeinerkt zou voorlbijgaan. Staat de winkel niet zeldizaam vol met kianten die hun beurt aDwachten om te worden geholpen, gisteren was de winkelruimte herschapen in een waren lusthofdoor de ongeveer 50 bloemstukken die zoowel van wege handelsreiaties als goede vrienden der firma waren vereerd, ter- wijl ook velen persoonlijk de firmanten kiwa- men gelukiwensoher, in de eerste plaats na tuurlijk het pensoneel, waarbij met genoegen kon worden geconstateerd, dat, onldanks de tijBsomstandigheden, de firmanten en hun personeel reden hebben het eeuwfeest met opgewektheid te herdemken en nog met vollen moed de nieuiwe periode zijn inigetreden. iMioge het der firma bij voortduring wel- gaan R. K. KIESVEI1EENIGING. Daar alleen zij, die lid zijn van de R. K. Kiesvereeniging, invloed kunnen uitoefenen op de samenstelling der Katholieke lijst, werd de laatste weken van December door de Progagandacommissie van de R. K. Kiesver eeniging alhier door huisbezoek getracht het aantal leden op te voeren. De commissie heeft nogal succesvol gewerkt daar zij in die korte tijd ruim 60 nieuwe leden mocht aan- werven. UITVOERING IN HET PATRONAATS- GEBOUW. Zondagavond werd in het R. K. Vereeni- gingsgebouw een uitvoering gegeven door Bert Brugman met zijn marionetten-theater. Gedurende het winterseisoen worden aan de leden en begunstigers van het R. K. Jeugd- werk steeds eenige gezellige avonden aange- hoden, some verzorgd door de leden zelf, soms door een of meer bekende kunstenaars. Dat de Jeugdcommissie elk seizoen voor een paar bizondere uitvoeringen weet te zorgen, dat bewijst weer de uitvoering van Zondagavond. Dat was in een woord iets buitengewoons en we mogen aan de commissie voor haar goeden amaak onze lof niet onthouden. Het zal den voorzitter der Jeugdcommissie, den Weleerw. heer kapelaan, wel prettig aan- gedaan hebben, dat hij in zijn kort openings- woordje zich kon richten tot een geheel ge- vulde zaal; geen plaatsje was onbezet. Daama kwam dan de opvoering van „Faust". Het was buitengewoon, hoe natuur lijk die marionetten hun bewegingen uitvoer- den. De voordracht was onberispelijk, terwijl Hans, de kluchtige knecht van Faust voor de grappige intermezzo's zorgde. Hier werd nu echte kunst geboden en de aanwezigen stelden het gebodene ten zeerste op prijs. Na de pauze werd nog een bijprogramma opgevoerd, dat de aanwezigen hartelijk deed laehen. De conferencier die daarbij optrad was 'n heel gezellig spreker en de verschillende nummertjes die werden vertoond sloegen wel in. Zoo trad o.a. op Koos Speenhof die zijn bekende liedje zong „0 Marietje, rietje, rietje" enz. dat door de aanwezigen werd mee- gezongen. De radioverslaggever van de voet- balwedstrijd HollandTimboektoe was nog enthousiaster dan de heer Hollander. Tot slot trad op Willem Mengelberg, die een orkest dirigeerdie dat speelde en zeng ,,Dat is de liefde der matrozen". De Weleerw. heer kapelaan dankte alle aanwezigen voor hun opkomst, hoopte dat alien trouwe begunstigers zouden blijven en dat ze zouden helpen om nog nieuwe leden bij te werven. GESTRAND. Het Duitscihe stoomschip ,,Zulda" op weg van Sluiskil naar Odense (Denemarken) met een lading cokes is nabij Lessoe gestrand. Nadere berichten ontbreken nog. GEVONDEN VOORWERPEN. De inspecteur van politie alhier maakt be- kend, dat omtrent onderstaande gevonden vooriwerpen inMehtingen te bekomen zijn. aan de daarachter vermelde adressen: Plamuurmes, bureau van politie. Schroefsleutel, G. Bareman, Donze-Visser- straat 103. Kinlderportemonnaie met inlhoud, bureau van politie. Auto-dop, H. de Vriendt, Donze-Visserstr. 112. Belastingmerk, E. van Graefschaepe, Oost- kade 18. Honid, P. van Vijven, Middenstraat 13. Zwarte regemmantiel, J. Regeling, Dr. Burjizestraat 5. Jongensiiandschoen, A. de Condnck, Tuin- straat 15. Belastingmerk, J. van Wijck, le Kortestr. 6. Boodschaptasch, A. de Feijter, Leliestraat 8. Kip, C. Warrens, Grenulaan 49. Portamonnaie met inhoud, wed. Oppeneer, Molenzieht 1. Rozenikrans, J. van Kerkvoorde, Tholens- straat 104. Paar kindenhamdschoenen, J. de Vos, Steen- kamplaan 75. Belastingmerk, Ghr. van der Gouwe, Kazer- nestraat 8. Belastingmerk, J. Hofman, Othene D 68, Zaamsiag. 0. Kinderportemonnaie met inhoud, J. van Es, Donze-Visserstraat 28. Portemonnaie met inhoud, R. Dees, Baan- dijk 9. Bril, Jan Donze, Noordistraat 15. Das en muts, L. van der Molen, Donze-Vis- serstraat 118. Portemonnaie, F. Viisser, Nieuwstrgat 38. Handtaschje met inhoud, K. L. Bliek, Schut- tershofweg 5. IJzeren gewicht, W. Bareman, Kanaaldijk P 65. Mantelbamd, J. Eekman, Lange Kerkstr. 62. Portemonnaie, Kantonrechter, Scheldek. 60. Blouse, W. de Vries, Tholensstraat 32. Clace-hanidschoen, A. J. van Minnen, Tho lensstraat 76. Heerenhoed, L. Berkman, M. Eijkestr. 21. OPZIENER DER DOMEINEN. Bij Kon. besluit van 28 December is, te rekenen met ingang van 1 Januari, aange- steld in vasten dienst tot opzietier der domei- nen, ter standplaats Middelburg, J. P. van den Broecke, thans werkzaam als ambtenaar der domeinen in tijdeHjken dienst ter ge- noemde standplaats. RUNDVEEFOKKERIJ. Ged. Staten hebben met ingang van 1 Jan. 1935 benoemd tot lid van de provinciale com missie tot bevordering van rijkswege van de rundveefokkerij in Zeeland H. A. A. baron Collot d'Escury te Kioosterzande. BESMETTELLJKE ZIEKTEN. In de week van 16 tot en met 22 December kwamen in onze pxovincie voor 1*4 gevallen van roodvonk, waarvan 5 te Westkapelle, 2 te Wemeldinge en 1 in ieder der gemeenten Big- gekerke, Boschkapelle, Goes, St. Jansteen, Ierseke, Kapelle en Vlissingen. Bij het te Amsterdam gehouden examen voor brigadier bij de Rijksveldwacht, slaagde als eenige uit zijn district de heer J. J. Diele- man, rijksveldwachter te Hoek. Semper avanti. Aan het eind van het jaar 1934 hebben mijn schreden zich sens gericht naar de plaatsen, deel uitmakende van onze gemeente die anders, tenzij onverwachts het dagelijksch leven schokkende gebeurtenissen er toe leiden, in de vergetelheid hunner eenzaamheid ge- dompeld blijven. Het centrum met zijn onmiddellijk aangren- zende wijken, ioopt een mensch binnen een amerijtje rond en geeft in den regel slechts dan aanleiding tot het houdtn eener kleine beschouwing als er tusschen twee tijdstippen van een vluchtig bezoek groote veranderingen in die omgeving hebben plaats gevonden. Maar het bouwen van een huis b.v. op dezen of genen straathoek, de verbetering of den aanleg van een straat in een ander gedeelte, het plaatsen van een lantaampaal op een plek waar vroeger Egyptische duisternis heerschte, geven tot diepzinnige bespiegelin- gen geen gereede aanleiding. In dergelijke mededeelingen zit niets dat tot leering kan strekken en evenmin iets, dat de pers kan verheffen tot instrument van voiksopvoeding of volksontwikkeling. De vermelding van het feit, dat hier of daar ergens een kousenband gevonden of een fiets- pomp verloren geraakt is en zooveel andere zoutelooze dingen meer, die slechts voor een enkelen lezer van belang mogen geacht wor den, moesten alleen door middel van de adver- tentiekolommen ter kennis gebracht worden. Als tekst in de nieuwsrubriek zijn zij niet op de behoorlijke plaats. De plaatselijke politie is daarvoor beter aangewezen. Grootere waarde daarentegen moet toege- kend worden aan het signaleeren van zaken, die wijzen op de zich nog steeds voltrekkende evolutie op allerlei gebied, waardoor de maat- schappij en de heele economisehe verhoudingen langzamerhand een ander beeld gaan ver- toonen; hoe door het in het leven roepen van nieuwe industrieen het aanleggen van goede verkeerswegen het scheppen van nieuwe be- staansmogelijkheden in de hand gewerkt wordt, het platteland, afgelegen dorpen en wijken uit hun isolement verlost worden. Niet overal in dezelfde mate zijn deze voortschrijdende veranderingen te consta- teeren. Het kan daarom zijn nut hebben, daar waar zulks wel het geval is, door middel van de pers erop te wijzen. Wanneer wij in onze onmiddellijke nabijheid zich het omwentelingsproces zien voltrekken mag dat feit zeker aanleiding geven tot een meer of minder breedvoerige beschouwing. zooals zulks te doen ook het plan is. Wij richten het oog daartoe op de meest verwijiderde buurtsohap onzer gemeente, de Zandstraat. Luttele jaren geleden stond deze wijk slechts matig in de belangstelling van den Sassenaar aange schreven Een enkele maal per jaar was het van ouds- her mode om in den zomer, als het weer ten- minste niet tegenviel, een pelgrimstocht daar- heen te ondememen: n.l. ter gelegenheid van de kermis. De Zandstraters stelden dit op prijs. Hun streven was er op gericht het den bezoeker zoo aangenaam mogelijk te maken. De bezoeker van zijn kant waardeerde zulks evenzeer naar behooren, door eens ferm in den buidel te tasten. Zoo ging het als alle omstandigheden gun- stig waren. Maar dit gebeurde niet altijd. Wanneer het gestemte der Zandstraat onigunistig gestemd was, was zulks voor die wijk een groote tegenivaller. Want wie zocht nu bij siecht weer en wind de Zandstraat op, deze Zand straat die dan haren natuurlijken naam niet verloochende en wel modderstraat mocht heeten. Sedert eenigen tijd is daarin echter een geweldige verandering ten goede gekomen Met den aanleg van den nieuwen mooien ver- keersweg door deze zandige wijk is de buurt als het ware uit haar isolement verlost. Nog een enkele kilometer van den spoor- wegovergang tot den kanaaldijk en het groote werk zal zijn besiag gekregen hebben. Volgens mededeelingen zal ook de aanbesteding van dit wegeinde in het voorjaar plaats hebben, en met de voltooiing van dit stuk zal het voor goed uit zijn met de in den gemeenteraad telkens terugkomende klacht over den slech- ten toestand van den weg en den Poolschen toestand van het daarnaast loopende fietspad. Wanneer ooit sprake mocht zijn van gesta- digen vooruitgang, hier is het semper avanti volkomen gerechtvaardigd. A1 is evenwel de aangebrachte verbetering als een verheugenis te aanvaarden, wil dit nog geenszins inhouden, dat onze goede Zandstra ters er gedwee in zouden moeten blijven be- rusten nog maandenlang in lijdzaamheid door het modderbad te moeten waden dat hen thans nog van de overige beschaafde wereld gescheiden houdt. Met eenige wagens sintels langs den weg over het thans in desolaten staat verkeerende fietspad uitgespreid, zulien zij voorloopig ge- holpen zijn. Wie zelf aan den lijve ondervonden heeft, wat het zeggen wil over de lengte van circa e6n kilometer de springgymnastiek te beoe- fenen of het gevaar te loopen met de fiets den hals te breken, zal het met deze desiderata wel volkomen eens zijn. Onze beschouwing over de opgedane indruk- ken in de Zandstraat is met hetgeen voren werd aangehaald geenszins uitgeput. We willen het echter voorloopig hierbij laten en stellen ons voor naderhand op eenige andere verschijnselen te wijzen, welke zich in den loop des tijds in gunstigen zin gewijzigd hebben. Op den openlbaren weg alhier is een porte monnaie gevonden. Reohthebbendte kan deze bij den gemeente-veldiwachter Van de Vijver terugbekiomen Na het einde der bwesde H. Mis op Zondag j.l. reden de wielrijder A. van Kruisdorp en de autoverhuurder V. in de richting van Kioos terzande. Van de tegenovergestelde richting kwam een rijbuiig, en tegenover de mardchaus- seekazeme kiwam het tot een aanreiding tus schen den wielrijder en de autobus. Wonder boven wonder liep dit ongeluik goed af. Er was zelfs geen materieele sohade. Bij enkele candidaatstelling is gekozen tot lid van de afdeeling grootbedrijf van de K. v. K. voor de Zeeuwsche Eilanden in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer A. C. de Vos te Middelburg, de heer W. Berdenis van Berkelom alhier. Benoeming onderwijzores. Tot onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier is benoemd mej. S. Versprille te Oostburg. Toen D. van hier naar Hul'st verhuisde per kar, kwam hij in botsing met een wagen. Met ontwrichte sohouder moest hij zich onder ge- neeskundige beihandieling stellen. DOODSLAG. De rechthank te 's-Bosch deed Maandag uitspraak in de strafzaak tegen den 19-jarige arbeider P. W. de uit Oss, verdacht van moord op zijn neef, den 20-jarigen G. de B., die in den nacht van 8 op 9 Augustus te Berghem op de Gdment door messteken was vermoord. Veertien dagen geleden toen de reohtbank deze zaak in het openbaar behan- delde, had de officier van justitie wegens moord levenslange gevangenisstraf geeischt. De rechtbank veroordeelde heden De B. we gens doodslag tot 15 jaar gevangenisstraf. Bij het vernemen vail het vonnis zei verdachte: ,,Ik wordt onschuldig veroordeeld op valsche verklaringen. Zij hebben alles zelf verzon- nen". De belangstelling was zeer groot, doch het publiek werd eerst toegelaten nadat het vonnis was uitgesproken. MEDEDEELING VAN DE LANDBOUW- CRISIS-ORGANISATIE VOOR ZEELAND. Suikerbieten. Zij die voor een garantie van suikerbieten in aanmerking wenschen te komen, zijn nog tot 4 Januari 1935 in de gelegenheid een aan- vraagformulier bij de L. C. O. v. Zeeland te Goes in te zenden. "Melkveehouderij. Melkveehouders, welke in verband met het verstrekken der gegevens inzake ,,bestemming van melk in 1933 en 1934" geen vragenlijst ontvingen, kunnen deze alsnog verkrijgen bij de Districtssecretarissen. In de week van 1722 December werd bij het bureau der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwisch-Vliaanderen te Ter Neuzen aangifte gedaan van de volgende Inschrijvingen E. Bollaert, Oostburg, Zuidzandschestr. 41, vertegenwoordiger der Etablissements D. SteijaertIHeene (IJzerwaren) te Eecloo (Belgie) Oopieer- en Reclamebureau ,,Wentzler", Hulst, Bierkaaistraat B *236, cyclostyleer- inrichting en winkel in kantoor- en school- behoeften. Eigenaar: E. J. M. Wentzler, Hulst. Bernard Picavet, Clinge, Kapellebrug A 52, veehandel. E. Sintobin en Co., opvolgers van A. Sinto- binVuijlsteke, Sas van Gent, borstelfabriek. Venn.: E. J. Sintobin en A. van Bockstaele. Wijzigingen Garage P. J. Brugge „Citax", Breskens, Scheldekade 27. Uitgetreden eigenaar: P. J. Brugge. Nieuwe eigenaar: H. W. Weenink, Breskens. A. J. de Jonge, Markt 14, cafe, bierbottelarij en limonadefabriek. Handelsnaam gewijzigd in: Cafe ,,Neptunus". Bedrijf verplaatst naar Markt 15. Gebroeders Maas, Aardenburg, Busschieter- straat 258, metselaarsbedrijf en handel in bouwmaterialen. Uitgetreden veninoot: J. J. Maas. Handelsnaam gewijzigd in I. J. Maas. Nieuwe eigenaar: I. J. Maas, Aardenburg. Jac. Verstraten, Axel, Oosterstraat E 35, slager. Uitgetreden eigenaar: Jac. Verstraten. Handelszaak omgezet in een vennootschap onder de firma Gebrs. Verstraten. Bedrijf thans: slagerij en veehandel. Venn.: J. en H. Verstraten, Axel. D. C. IJsebaert, Dijkstraat 16, rund- en varkensslager. Uitgetreden eigenaar: D. C. Usebaert. Opheffingen Felix Lybeert en Albert Strobel, St. Jan steen. Tragel, brei- en jacquardgoederen- fabriek. Vereffenaar: F. F. G. Lybeert, Suit Nicolaas (Belgie). UITSLAGEN VAN ZONDAG. K. N. V. B., Afdeeling IV. le klasse. NOADNAC EindhovenBW Bleijerhedde(Juliana MW—-Willem II 3—6 8—2 0—3 0—0 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. PSV 12 9 3 - 21 32—12 NAC 12 7 4 1 18 38—20 BVV 13 7 1 5 15 27—29 Juliana 13 5 4 4 14 25—24 Eindhoven 12 5 2 5 12 25—26 MW 13 3 5 5 11 19—16 LONGA 11 3 3 5 9 17—24 Bleijerheide 12 3 3 6 9 15—21 Willem II 13 2 3 8 7 14—31 NOAD 11 2 2 7 6 19—30 2e klasse A. RBC—DOSKO afg. ZeelandiaVlissingen 1—5 De BaronieMiddelburg 3—4 BredaTemeuzen 0—2 TSCAlliance bij 1— -0 gest. Middelburg Vlissingen DOSKO TSC Temeuzen De Baronie Zeelandia Breda Alliance RBC gsp. gew. gel. verl. pnt. 11 10 12 9 9 10 10 11 11 13 11 12 20 19 12 11 10 8 8 8 7 7 3e klasse A. OranjeSluiskil HulstAxel HoofdplaatDe Zeeuwen Terneuzen 2Breskens doeljf. v.t. 39—15 37—14 18—13 28—23 27—30 28—34 20—33 23^38 20—29 22—33 16 2—2 0—3 afg. doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Breskens 11 8 3 16 34—28 Axel 10 7 1 2 15 48—15 De Zeeuwen 10 5 2 3 12 17—15 Hulst 9 5 1 3 11 14—13 Temeuzen 2 11 4 2 5 10 17—22 Vlissingen 2 8 3 2 3 8 19—14 Sluiskil 10 4 6 8 17—26 Hoofdplaat 9 2 7 4 12—20 Oranje 8 1 7 2 11—39 39 klasse B. Goesche Boys- —Zierikzee 1—6 MMdellburg 2— -Zeeuwsche Boys 2—6 RCSZeelandia 2 9—2 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Goes 11 10 1 21 47—7 Zierikzee 10 7 1 2 15 36—13 RCS 11 6 1 4 13 35—24 Middelburg 2 12 6 6 12 31—32 Zeelandia 2 9 5 8 18—34 Z. Boys 7 3 4 6 12—12 Goesche Boys 9 1 1 7 3 9—32 Hansweert 8 8 5—35 DE WEDSTRIJDEN. EERSTE KLASSE. Dat NOAD het niet tegen NAC zou bolwer- ken was niet moeilijk te voorspellem, een 36 nederlaag is voor NOAD zelfs niet siecht te noemen, daar hderuit toch wel blijkt dat de verdediging van NAC te passeeren is door de voorhoede van NOAD. Ondertusschen is dit een schrale troost voor den verliezer. Eind hovenBVV is geheel anders uitgeloopen dan men op grond van den stand had kunnen ver wachten. Het is bovendien nog een ware doel- puntenregen geworden, want een eerste klasse wedstrijd met in totaal 10 goals, behoort zeker tot uitzonderingen, al spelen ze dat in Afdeeling V wel meer klaar. Eindhoven nam van deze 10 doelpunten er 8 voor haar Toke ning en BVV moest zich met de overschieten- de tevreden stellen. BleijerheddeJuliana ein- digde met een 03 ovenwinning voor Juliana, die daardoor wel meer kreeg dan haar toe- kwam, doch niettemin verdiend won. MW Willem II werd een wedstrijd zonder een enkei doelpunt, hij eindigde zooals hij was be- gonnen, O—0. Door dit gelijike spel heeft Wil lem II thans in totaal 7 punten, terwijl NOAD er 6 heeft vergaderd, maar Willem II heeft reeds 2 wed'strijden meer gespeeld, zoodat de verwisseling van plaats in de ranglijst slechts van korten duur zal blijken te zijn. TWEEDE KLASSE. ZeelandiaVlissingen. 15 De Vlissingers hebben het er in Middelburg niet op aan laten komen door Zeelandia ge- makkelijk spel te geven, integendeel direct pakten de Vlissingers stevig aan, met het ge- volg, dat zij al spoedig een voorsprong van 2 doelpunten h add en. Zeelandia hield ook na de rust fldnik vol om te trachten den aohter- stand te verkleinen, maar het tegendeel ge- schiedide en het werd 03. Edndelijk hebben de tibudisspelers succes al is het hierbij meer geluk dan wijsheid, 18. Fel bestookt de voorhoede van Zeelandia de verdediging van Vlissingen, doch het gelukte niet haar voor de tweede maal te passeeren. Toen de stand 14 werd, was het pleit beslist en maakte Vlissinigen ten slotte er nog 15 van. De BaronieMiddelburg. 34. Middelburg is maar tenauwernood aan een gelijk speil ontkomen, ja het had bij wat meer geluk van De Baronie zelfs op een nederlaag van de Midldellburigers kunnen uitloopen, het geen natuurlijk een emorrne tegenvaller zou zijn geiweest, dioch daar houdt men eenmaal geen rekenimg mede. Het begin van den strrjd is zoodaniig dat men aan de thuiscluib geen schijn van kans geeft en op ragelmatige wijze wordt het zelfs 14, dan is het met Middel burg gedaan en even keurig maken de Baro- niespelers er 24 en 34 van. Hard wordt door De Baronie nu gewerkt om het tot een gelijk spel te brenigen, doch Middelburg gaat zich met man en macht op de verdediging toeleggen om dit gevaar te voorkomen, waar bij zij succes heeft, want het gelukt het thans sterkere Baronie niet den doeknan van Mid delburg voor de vierde maal te passeeren. BredaTemeuzen. 02. Voor de eerste maal sinds haar bestaan in de Tweede Klasse is het aan Terneuzen gelukt om Breda op eigen terrein te kloppen, daar- mede voor ddt seizoen haar meerderheid over deze Brabantsche ploeg tot uiting brengende en tevens een waardiig afscheid nemende van het jaar 1934. Zoo gemakkelijk als op haar eigen terrein is het voor onze stadgenooten echter niet geiweest om de overwinninig te be- halen, daar Bredia zeer krampachtigen tegen- stanid bood. Na de rust waren er zelfs oogen- blikken dat Breda met zddveel enthousiasme speelde, dat de roodzwarten het zwaar te ver- antiwoorden haidden. Men miste echter bij de Brabanders het noodige combinatievermogen, zoodat de Temeuzen-verdediging, die in goe den vorm was vooral Dooms heeft een schitterende partij gespeeld alle aanvallen kon afslaan. Bij Terneuzen was het spel in de voor hoede van een ander gehalte. Hier werd beter gecomibineend en waren dan ook haar aanval len gevaarlijker, zoodat, uit dien hoofde be- zien, de overwinming voor haar volkomen ver diend was. De leading van den scheidsrechter was voor de rust goed. In de tweede helft echter was hij blijkbaar de kluts geheel kwijt en nam hij zonderlinge beslissingen, waarbij hij trouw ge- holpen werd door Breda's grensrechter. Deze deed al zeer onsympathiek aan door zijn door- zichtige partijdiigheid, waarbij hij vrijwel steeds alles in het nadeel van Temeuzen poogde te doen beslissen. Wanneer iets over twee uur onder leading van den heer Horsten uit Tilburg wordt ge- tost, en daarrn wordt opgesteld, blijkt dat bij Temeuzen M. Riemens niet van de partij is, op wiens plaats van Driel ultkomt. Door Breda wordt afgetrapt en de eerste aanval is voor haar, waarbij de rechtsbdnnen hoog over doel schlet. Temeuzen gaat dan naar voren, en op het moment dat Laurens den bal voor het doel zal pogen te plaatsen, wordt hij onigeoorloofd aangevallen. De vrije trap door hem genomen wordt door de verde diging van Breda geretourneerd. Temeuzen komt terug, maar nu staat Kouiwijzer buiten- spel. De bal wordt door een Bredaback naar zijn linksbuiten geplaatst, deze schiet op doel, maar van Plembroek keert het schot, al is het ook ten koste van een corner. Nadat deze corner is genomen en geen gevaar heeft ge bracht, krijgt van den Eeckhout den bal voor zijn voeten en zet hem zeer scherp voor doei. De voorzet wordt door Franken, die uitloopt, mooi onderschept. De bal komt dan bij Lau rens, maar diens schot gaat over doel. Van Driel krijgt dan een comer te nemen, die ook niets oplevert. Wanneer de bal dan weer in het »bezit van de voorhoede van Temeuzen komt. gaat deze fraai comlbineerend ten aanval, Ha- melinik besluit inet een schot, dat door Fran- ken wordt gekeerd. Temeuzen keert nog een paar maal achtereen terug, maar nu wordt telkens de bal door de vleugelspelers siecht voorgegeven. Temeuzen krijgt een vrije trap wegens ongeoorloofd aanvallen te nemen, De bal komt bij van Driel en deze heeft op korten afstand van het doel een goede kans, die ech ter mislukt. Een duel tusschen tiwee Breda- spelers en Kouiwijzer loept uit op een hoek- scbop, die zeer siecht door van Driel wordt genomen. Breda gaat dan naar voren en de linkabinnen schiet op doel. Hij zoekt het ech ter op een verkeerde plaats, want de bal gaat ver naast uit. Temeuzen krijgt nogmaals een comer te nemen van rechts, die thans volgt van de voet van Hamelink. Van der Hooft neemt den bal ineens op zijn schoen en schiet zeer hard op doel. Kouwijzer staat hierbij in den weg en via diens mg gaat de bal naast doei uit. De comers zijn dezen middag al zeer goedkoop. Eerst krijigt Breda er een te nemen. waarbij de bal zeer fraai voor doel komt, maar waarbij Dooms zijn vuisten er onder weet te steken. Ook Temeuzen krijgt er een te nemen, maar ook nu wordt het gevaar gekeerd. Als dan Breda er van door gaat, wordt de bal door Dooms opgevangen en ofschoon hij door twee Breda-spelers zeer in het wegwenken wordt belemmerd, gelukt het hem toch, doch dan wordt weer een schot ingezonden en nu heeft Dooms geluk als hij, nadat hij is geval len, den bal nag onder zijn bereik krijgt. Direct daarop krijigt Dooms weer een schot van den linksbuiten te verwerken. Eenige oogenlblikken later glipt de linksbinnen der Brabanders door de verdediging heen en komt kort nalbij het doel. Geensen komt aange- stormd, doch voordat hij ter plaatse is, schiet de Breda-apelens op doel, maar Dooms is in- middels uitgeloopen en slaat het leder comer. Laurens zal dan eens van verren afstand pro- beeren, maar het levert niets op. Hamelink legt dan Kouwijzer den bal goed voor de voe ten, het schot gaat echter naast. Even buiten het strafschopgebied krijgt Laurens dan een vrjje trap te nemen. Zeer hard schiet hij in. en het is meer geluk dan wijsheid, dat Fran- ken nog met zijn vuist den bal het luchtruim in kan stompen. Wanneer Temeuzen dan nog een comer heeft genomen en zij dan weer ten aanval trekt, wordt de rust aamgekondlgd. In de tweede helft zijn de eerste aanvallen voor Temeuzen, bij 66n waarvan een achter- speler van Breda den bal met de hand speelt, hetgeen door den scheidsrechter niet wordt opgemerkt. Er wordt dan weer maar eens een corner toegekend, doch evenals de vorfge en de vele die nog zulien volgen, levert deze geen resultaat op. Bij een goed opgezetten aan val van Temeuzen laat Laurens zich verleiden door in den buitenspelval te loopen. Een van de voorapelers van Breda poogt Dooms met een ver schot te verschalken, maar het gelukt hem niet. Dooms redt dan nog een paar keer door den bal ver het veld in te stompen. Van den Eeckhout krijgt dan den kans van den dag. Op het moment van sehieten valt hij echter en de bal loopt uit. Direct daarop komt onze linksbuiten weer voor Franken, maar nu staat hij buitenspel. We zien dan weer een Bredaspelers een penalty veroorzaken, wat ook nu niet wordt bestraft. Als dan Breda naar voren gaat en de rechtstoinnen in zeer in het oog vallende buitenspelpositie den bal krijgt toegespeeld, wat echter door den

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1935 | | pagina 2