SAS VAN GENT. AXEL. van den Lmvoer van spiegelglas, ten edflde sbopsettinig der spiegelglajsfabriek te voor- kwmen, deelt men ons mede, dat de Kamer van Kooiphandel en Fabrieken te Ter Neuzen reeds sinds maanlden in die richting werkzaam was -en nog is zij het ook dat zij hare actie in verband met den aand van het werk langs vertrouiwelijken weg heeft ingesteld en voortzet. BE CRISISMlAATREGELEN IN HET MOSSELBEDRIJF. Men schrijft aan de N. R. Crt.: Het feit, dat de regeering er toe overging am door maatregelen een einde te maken aan de ongebreidelde concurrence in het mossel- kweekersbedrijf en zoo mogelijk dat bedrijf te saneeren, wend vrij algemeen onder de vis- echers met instemming begroet, omdat men algemeen van oordeel was, dat zonder regee- ringahulp het bedrijf niet meer loonend was te krijgen. Het blijkt nu ecihter dat de maat regelen, zooals die tot nu toe zijn genomen, onvoldoende zijn en voor Bruinisse absoluut tegenovengestelde gevoligen hebben. De ex port naar de Belgisdhe mosselkooplieden, die de mosselen weer verder naar Frankrijk ex- porteeren, lag de afgeloopen week geheel stil. Door het berekenen van een hoogeren vrachtprijs naar Antwenpen en Mechelen wor- den de Belgisdhe kooplieden achtergesteld bij de Nederlanders, die zeLf exporteeren. Bovendien schijnt van de bepaling, dat in het binnenland vrij mag worden geleverd, mis- bruik te worden gemaakt. Daar er te Bruinisse geen zelf naar Frank rijk exporteerende firma's zijn en men geheel is aamgewazen op de Belgisdhe kooplieden, is het voor deze gemeente te hopen, dat spoe- dig maatregelen genomen worden am derge- lijke praktijken tegen te gaan, terwijl de on- bdUijke bepalingen spoedig zullen moeten worden geschrapt. Ook de pry's dien men heeft vastgesteld voor export naar Engeland schijnt niet in redelijke verhouding te staan met den prijs voor export naar Belgie. VOORZITTERS VAN STEMBUREAUX IN HET SAARGEBIED. De volgende personen uit Zeeland zijn o.m. aangewezen om bij de stemming in het Saar- gebied op Zondag 13 Januari a.s. als voor- zitter van een stembureau te fungeeren: Mr. P. Dieleman, lid Ged. Staten van Zee- land, Middelburg; Mr. J. H. M. Stieger, lid Gedeputeerde Staten van Zeeland, Goes; J. M. van Bommel van Vloten, lid Ged. Staten van Zeeland, Goes; Mr. L. J. A. van der Harst, referendaris Prov. griffie Zeeland, Middelburg; Mr. Dr. R. W. graaf van Lyn- den, griffier van den polder Walcheren, Kou- dekerke; C. A. van Woelderen, burgemeester Vlissingen; Mr. R. M. van Dusseldorp, burge meester Goes; J. L. van Voorthuijsen, burge meester Domburg; Jhr. Mr. A. F. C. de Oasembroot, burgemeester Westkapelle; Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, idem Heinkenszand; G. A. Harff, idem N. en St. Joosland; Mr. J. D. Koster; idem Kortgene; H. C. J. Gunning idem Ierseke; Mr. R. J. J. Lambooy, idem Hontenisse; Mr. A. J. van der Hoeven, idem Tholen; A. A. Elenbaas, idem 's Heer Arends- kerke; J. W. Vienings, idem Clinge; P. H. Geimaerdt, idem St. Jansteen; A. A. E. Hen- drikse, idem IJzendijke; F. A. Hendrikse, idem Westdorpe; O. van Bleijswijk Tierens Verha- gen, idem Wolphaartsdijk; Mr. J. A. van Tien- hoven, idem Hoek; H. G. Hominge, idem Amemuiden; Th. C. D. Coops, gem. secretaris van Veere; Mr. W. F. E. baron van der Feltz, raadslid Middelburg; Mr. H. van der Beke Callenfels, advocaat Vlissingen; J. I. van Bal- legoyen de Jong, gemeente-isecretaris, Goes; F. Bisschop, idem Vlissingen; J. F. Heems- kerk, raadslid Middelburg; R. Gerritsen, ont- vanger registratie en domeinen, Zierikzee; G. W. D. C. baron thoe Schwarzenberg en Ho- henlansberg, burgemeester van Gaasterland, voor dien te N. en St. Joosland. LUXOR-THEATER. „Victor en Victoria". Tegelijk met Renate Muller, die in ,,De p rive-sec re taresse" een glanzend filmdebuut maakte en zieh eigenlijk zonder slag of stoot beroemd en door de wereld geprezen zag, trad een acteur op die in den intiemeren kring van theaterbeminnaars geen onbekende was Hermann Thimig, de Weensche tooneelspeler uit voomaam geslaoht, die echter bij de film begon als min of meer onnoozele, glimlachen- de minnaar, patroon van glanzende typjuf- frouwen en eingelijk eerst in het bweede gelid komend. Het geheele register van zijn kunnen werd nooit uitgetrokken, de prachtige komiek met zijn eleganten humor kwam nooit tot zijn reoht. Tot nu Reinhold Schunizel, groot kanon van de zwijgende film, daama regisseur van de spreekfilm, hem met Victor und Victoria zoozeer naar voren haalt, dat deze film, hoe- wel Renate" Muller er blijk in geeft van veel geleerd te hebben, een Hermann Thimig-film geworden is. Schunzel heeft ontdekt welke mogelijkheden er in Thimig steken als komiek en hij schreef zelf het scenario, een geestig manuscript vol zotte en goede invallen, vol af- wisseling, grappig, hoewel hier en daar ge- dempt door een gepast tikje melancholie en dat alles is levend geworden door Thimig en Renate, die het geheel spelen met zooveel overgave en zooveel pleizier, dat er een film ontstond waarvan men zeggen kan, dat zij het besbe bevat wat deze twee spelers en deze regisseur bezitten. Schunzel heeft een prachtig verhaal be- daoht, dat begint in een verhuurkantoor van een impressario in de wachtkamer komt alle droesem, alle treurige bezinksel van de aan honger prijs gegeven kunstenaarswereld te zamen en hij kent dit milieu van bluf en verborgen armoede hier ontmoeten dan ook Victor en Victoria elkander. Thimig is de man die des avonds in een klein burgerlijk cafe een imitatie doet van een Spaansohe zangeres, aan het slot wipt hij zijn pruik af en de wereld moet dan verbaasd staan, dat hy een mem is. Een hevige verkoudheid doet hem besluiten aan het zanigeresje, dat hij in het verhuurkan toor ontmoet heeft te vragen of zij hem ver- vangen wil, zij heeft zich dus te verkleeden als man en het bedrog treedt eerst in haar rol op waar het ibij haar partner ophield. Op delicate wijze is dit thema van de als man door het leven wandelende juffrouw door Schunzel gedaan, het geheel eindigt in de ont- dekking door Victoria van haar eigen hart en in een grandiooze scene met Thimig, die zich plotseling gedwongen zdet zijn oude nummer weer op te nesrnen en een Spaanschen dans danst waarhij men het leven laat van het lachen. Een davernd pleizierig ding, deze film, goed gemaakt en met climaxwie kan zrich herinneren ooit z66 geladhen te hebben... „Hedenavond bij mij". Een film naar het tooneelspel: Ein feiner Herr. Het lachsucces in deze film is voor Jenny Jugo, die als het verkoopstertje in den gra- mofoonplateniwinkel en later als de quasi- groote dame vooral in haar gebaren zeer ex- pressief weet te zijn en niet minder voor Theo Lingen, het toonbeeld van een veelgeplaagden buttler die meer last heeft van de verliefdheden van zijn meester, baron Denhoff Paul Hor- ibiger, dan de zachtzinnige en al te weinig doortastende baron zelf. Tooneelspel en dientengavolge ook de film zijn up to date, doordat er een Italiaansohe vliegende graaf in voorkomt, juist terugge- keerd van een Poolreis, waar hij waarschijn- lijk niet voldoende gelegenheid heeft gehad om zijn verliefd gemoed te luchten. Te Wee- nen, het Weenen van de wals en de vreugde niet dat van de opstand en de politiek haalt graaf Mario Valoni zijn schade in. Fritz Odemar is als Martin, beschermeling van den baron en filiaalhouder in den winkel van muziek-in-fblik, waarin Jenny Jugo als Tini het handige en knappe verkoopstertje om den anderen dag ontslagen wordt, een grap- pige figuur van het tweede plan. En ook LJssi Arna staat daar in haar rol van Wanja Pe- rescu, de jonge dame, die in het baronnenhuis met den onverstoonbarem buttler (wiens han- den de dingen zoo onverbeterlijk precies kim- nen zeggen), logeert. Bij deze jonge opvlie- gende schoonheid zijn de kostbare Ohineesche vazen slechts voorwerpen om er ultdrukking mee aan haar plotselinge buien van woede te geven. Het behoeft geen betoog, dat Tini, het win- kelmeisje, en de vliegende graaf elkaar ten- 3lotte toch krijgen. 'Hoe dat allemaal ge- sohiedt, er is geen reden om het hier te ver- klappen. CONCERTGEBOUW. Camedianten". Pat en Patachon, in ons land heter bekend als Watt en Half Watt of te wel de lange liniaal en de bal gehakt, genieten om hun dolle grappen een vermaardheid, waardoor aanibeiveling overbodig is. In de eerste hoofd- film is het onafscheidelijike tweetal weder op zijn best en het publiek schatert dan ook om deze vroolijke geschiedenis, welke begint in een meisjeskostschool om via een ouderwetsch zeilschip in een primitisf theater op bij zonder verrassende wijze te eindigen, en waarin de beide filmkomieken den boel aardig op stelten zetten en triomfen vieren door de daverende nonsens, welke zij opdisschen. De lachsalvo's zjjn niet van de lucht, wel een beiwijs, dat het publiek zich kostelijk met den langen en den korten Deen amuseert. De film, welke thans Deensch sprekend is, is van venklarende by- schriften voorzien, terwyl allerprettigste mu- ziek de aantrekkelijkheid verhoogt. „Montniartre". Een film, spelend in de sohilderswijk van Parijs, en waarin lustig de draak wordt gesto- ken met de hefbbelijkheden en onhelbbelijkheden der artistieke bevolkinig. We ontmoeten er scMlders met waanwijze theorieen, die stukken klodderen welke geen mensoh wil koopen, schilders die in teveel glazen wijn een te vroolijke inspiratie zoeken, schilders die op verbluffende wijze op ander- mans zak weten te leven, modelletjes die op mooie jurken belust zijn en ook een schil- der met werkelijke aanleg, maar die eerst zwaar onider invloed komt van de boven- beschreven artistiekelingen - en tenslotte een mooi meisje dat deze laatste schilder trouw helpt. Inidien we nog zeggen dat in deizelfde schilderskazerne vijf voorwereldlijke Russen rondwaren, krijgt U een idee van de dolle sfeer waarin deze film speelt. „Miontmartre" is een buitengewoon geslaag- de comedie met een zeer goede bezetting, waarin bovendien enkele pakkende songs wor den gelanceerd. Gemeenteraad. Nadat in de vergaidering van Dinsdag 18 Deceanber, het staken der stemmen over de opcentenheffing op de Personeele en Vermo- genslbelasting een kinik in den afwikkelings- kabel der begrooting gefbracht had, was het te voorzien, dat er een vemieuwde poging zou gedaan worden, am nog voor het einde van het jaar deze aangelegenheid tot een goed einde te brengen. Te dien einde zagen zich de raadsheeren van ons stedelijk parlement Vrijdagavond tegen 6 uur weer tot een vemieuwde poging opgeroepen om dien zwaren steen op zijn plaats te rollen. De heeren De Maaijer en Machielsen waren niet aan den start verschenen. Onmiddellijk na de opening gaf de voorzitter het sein tot den aanval. Hij braoht het voor- stel van Burg, en Weth. om op de Personeele belasting 110 tot 200 opcenten en op de ver- mogensbelasting 40 opcenten te heffen thans voor de tweede maal in stemming. Vijf van de negen leden verklaarden zich voor dat voorstel zoodat er thans 'n meerder- heid bleek te bestaan, die zich met de vooraf- gemaakte becijfering kon vereenigen. Nu zou de begrooting zelf onder de loupe genomen worden, doch de voorzitter deelde mede, dat, alvorens daaraan te beginnen, nog het een en ander te bedisselen was, waartoe in gebeime vergadering beter de gelegenheid geboden werd. Met de stille hoop, dat ons geduld niet op een te lange proef zou worden gesteld, ver- huisden we down-stairs naar de hall, waar we in een tamelijk gedrukte stemming aan het philosopheeren sloegen over de aardsche vergankelijkheid en moesten erkennen, dat: Mit des Schiksals dunklen Machten 1st kein ew'ger Bund zu flechten. De aankomst van den heer Machielsen gaf een oogenblik aanleiding om onze trieste be- schouwingen over de Uiver-catastrophe te on- derbreken, maar het duurde niet lang of we werden weer met een soort van magnetische kracht tot hetzelfde onderwerp getrokken. Want het gaat in dergelijke omstandig- heden als steeds: ,,Wat op 's herten grond leit Dat welt ons naar de keel". Zoo hebben we daar bijna twee voile uren met elkander jerimiades aangeheven, alsof wij zelven bij de ramp betrokken waren. Want als goede vaderlanders, die we zijn leven we toch mede met de deerlijk getrof- fenen, die rechtstreeks de zware hand van het Noodlot op zich voelen drukken. Eindelijk werdeti we door den Secretaris weer in een andiere sfeer geroepen. De Voorzitter heropend de puhlieke verga dering en stelt voor de begrooting in dien ziri te wijzigen. dat de post, uitgetrokken als salaris voor den gemeente-arts tot dusverre 1044 bedragende, met ingang van 1 Jan. e.k. zal gebracht worden op f 500, terwijl de 544 naar onvoorzien zullen worden overgebracht. Met 8 stemmen voor en 2 tegen wordt deze wijziging aangenomen. Na dezen gelukten aanval op de begroo- tingsvesting, waagt de heer Sijbel ook een kans op post 16; Onderhoud van stadhuls en secretarie, waarvoor 600 op de begrooting is uitgetrokken. Hiervan komen 436,80 als vaste vergoeding aan de schoonmaakster en de rest voor buiten- gewone werkzaamheden. De post blijft evenwel intact, nadat door den Voorzitter en wethouder Marquinie daar- over de noodige inlichtingen zijn verstrekt. De heer De Meijer neemt post 60: Dienst der openbare veiligheid even onder vuur en verbaast er zich zelfs over, dat in de veld- wachterskamer een schrijfmachine op tafel prijkt en vindt 400 voor druk- en bindwerk een hoog bedrag, dat elk jaar hooger blijkt te zijn. Dit komt voort uit de vele sociale wetten, die thans moeten uitgevoerd worden. Wat de sdhrijfmachine betreft, deze is oud. Als de heer De Meijer daarvoor soma een nieuwe aan de gameente cadeau wil geven, zal dit aanbod gaame aanvaard worden. De heer De Meijer vindt dit een eigenaardig antwoord. Het is zooveel als een wenk om zijn mond maar te houden en vindt het over bodig nog verder daarop in te gaan. De heer Van Goethem acht een bedrag van f 100 voor den aankoop van hrandstoffen ter verwarming van het lokaal, waarin het Bur gerlijk Armbestuur zitting houdt, ook hoog geraamd. Hij meent, diat dit lichaam best hier op het stadhuis kan zitting houden, waar het warm is. 't Gaat over de bedeeling zegt de Voor zitter. Die menschen nemen het zoo nauw niet met de zindelijkheid. Nochtans heeft de Voorzitter van het Bur gerlijk Armbestuur verklaart groot bezwaar te hebben tegen het tegenwoordige lokaal, zegt de heer De Leux. Mij heeft hij heel anders verklaard, zegt de Voorzitter, waarop de heer De Leux rea- geert, dat hij hier geen ding-en komt beweren, die in twyfel getrokken moeten worden. Hij vindt den post onnoodig daar hier de centrale verwarming brandt. De bedeeling moet eigenlijk geschieden ten huize van den penningmeester, zegt de Voor zitter, daarvoor krijgt hij f 200. De heer De Deux verklaart nu in de eerst- volgende vergadering een voorstel te doen om de bedeeling hier op het stadhuis te doen plaats hebben. De heer Van Goethem meent, dat men die 100 voor brandstof wei kan terugnemen. Hij maakt er echter geen voorstel van en de begrooting wordt met de wijziging als in den beginne vermeld, in stemming gebracht zijnde in ontvangsten en uitgaven sluitende met een bedrag groot 162.593,03. Zij wordt met algemeene stemmen aangenomen. Bij de behandeling van het voorstel tot wij ziging der verordening op de heffing van opcenten op de personeele belasting staken evenwel de stemmen. Het voorstel tot wijziging der verordening op de heffing van opcenten op de vermogens- bc'asting wordt daarentegen met 9 stemmen voor en 1 tegen, die des heeren Varschaffel, aangtDomen. Bij de omvraag herinnert de heer De Leux den Voorzitter aan zijn belofte om inlichtingen te verstrekken over de door den eersten gesig- naleerde woordbreuk van den Uitgever van het Nieuwe Weekblad. De Voorzitter zegt, dat hij gesproken heeft over 66n volgende niet de volgende vergade ring, maar het zal komen. De heer Neeteson maakte de opmerking, dat de begrooting van den kapitaaldienst nog niet behandeld is. Deze is begrepen in de gewone begrooting meent de Voorzitter, maar enkele wijzigingen zal hij in stemming hrengen. Zij worden met algemeene stemmen aan genomen en daar niets meer ter tafel komt wordt de vergadering gesloten. Borstelfabriek. Er is weer sprake van de oprichting eener borstelfabriek binnen de gemeente. De aanvrage is gedaan voor een perceel in de Zuidstraat, terwijl de oproeping voor het indienen van bezwaren de z.g. zitting de com mode en incommode bereids heeft plaats gevonden. Wanneer dit plan doorgaat, zal het de tweede inrichting van dien aard binnen de ge meente worden. De eerste is gevestigd op een perceel tus- schen de beide westelijke kanaalarmen. Verkeersongevallen-epidemie. Niet minder dan een drietal verkeersonge- vallen werden den dag voor Kerstmis in de kom onizer gemeente genoteerd, welke geluk- klg alle met materieele schade en betrekke- lijk lichte kwetsuren afliepen. Nabij den spoorwegtovergang was het de vrachtauto van C. de R. van „de Griete" die in botsing kwam met den zich per rijwiel naar zijn woning begevenden kolenhandelaar G. H. Gescheurde kleederen en lichte kwesturen en eenige vemielde rijwieloniderdeelen waren het gevolg van dit tamelijk goed afloopende voorrval. Tn den namiddag kwam op de kruising Juliana- en Prins Hemdrikstraat dr. B.'s auto in botsing met die van den grossier W. H. Evenals bij een botsinig tusschen een wagen van garage ,,Cito" bestuurd door J. H. en een van de slagerij van igdbr. Verstraten, bestuurd door P. v. M., bleef het hier toij materieele schade beperkt. Kerstuitvoering „Asaf". De traditioneele Kerstuitvoering onzer plaatselijke Ohr. zangvereeniging ,,Asaf' is een jaarlijksoh terugkeerend evenement, niet alleen voor den directeur en leden dezer bloeiende en op hoog peil staande vereeniging, doch tevens voor al degenen die even regel- matig gewoon zijn deze uitvoeringen van degelijke diletantenkunst te gaan beluisteren. En zoo werd, der traditie getrouw ook op den achter ons liggenden tweeden Kerst- avond van dit jaar weer een uitgelezen reper toire ten gehoore gebracht. Een programma, waaraan de uiterste zorg besteed was, niet alleen door den volijverigen directeur, doch oak door de groote en zeer gedisciiplineerde schare van leden dezer vereeniging. Want, wat ons bij ,,Asaf" steeds zoo by zonder treft, is de ibuitengewone orde, het correcte. De stipte en toch weer vrijiwillige discipline, die niets heeft van ijzeren tueht en die toch het zelfde bereikt. E5n het was ook daardoor en dat doet zeer aangenaajn aan dat het heusch niet schrale, maar veeleer welover- laden programma in een uiteret vlot tempo, zonder eenige storende lange pauze werd af- gewerkt. Dat maakten wij dikwijls anders mee. Allereerst zong het koor a capella een zes- tal der beste nummers van het repertoire, waaronder de laatste concoursnummers. En wij herhalen hetgeen wij met onze bescheiden kennis reeds eerder schreven: „Asaf's" koor- zang is ,,af". En het bleek uit de vertolking van het „Wij willen Godes almacht loven"... van J. S. Bach, het .Agnus Dei" van Hassler, de ,,90ste" en „9de" psalmen van Sweelinck, zoowel als uit het ,,Gebed voor het Vaderland" van den onlangs ontslapen Arnold Spoel. Doch, dat men doorvoelt wat men zingt, kwam vooral tot uiting bij het ,,Wilhelmus van Nassauwe". Het kinderkoor onder de accurate leiding van den voorzitter der vereeniigimg, de heer Jan le Felber, voerde ter afwisseling een 6-tal aardige nuimmertjes uit, die met stijgende aandacht werden beluisterd. Bij het laatste nummer ..Muizikale jongens" kwam het bij kinderzang zoo treffende gevoel dermate tot uitinig, dat plots en als bij tooverslag het ap- plaus in het welibezette kerkgebouw hoog en spontaan opklaterde. IDe climax werd evenwel bereikt bij de hoofdschotel van het menu, het ,,Kerstorato- rium" van H. Muller. Het is niets te veel ge- zegd, wanneer wij neerschrijven dat „Asaf" op dit geibied zeer ruimsohoots haar sporen heeft verdiend. En schoon schrijver dezes gaame meer kennis zou bezitten dan hij heeft, om een oordeel uit te spreken, zooveel is hem uit de vertolking wel gebleken om met vrij- moedigheid neer te sohrijiven, dat ,,Asaf" wel eens zwaardere oratoriums heeft uitgevoerd... maar ook wel eens op minder sulblieme wijze dan ditmaal. Alien lof aan den jeugdigen dirigent en zyn staf van medewerkers, die telken jare van heimde en verre uit het Axeler-Ambacht op- komen, gedurende vele avonden door duister- niis en slecht weer om deel te kunnen maken van het orkest of anderzins, teneinde ,,Asaf's" uitvoeringen te helpen verrvolmaken. De be- zielettide, enthousiaste medewerking van die alien doet voor „Asaf" voor de naaste toe- koanst nog zeer veel verwaohten. iZoowel muzikaal als vocaal liep het ora- torium-werk prachtig van stapel. En of- schoon wij ongaame namen noemen, moeten wij ditmaal voor de beide solo-sopraanstem- men en inzonderheid mej. Maatje de Fouw een uitzondering maken. Dit fijne, warm doorvoelde stemgeluid is een dubbele felicita- tie aan het adres van „Asaf" waard! Toen machtig en forsch met begeleiding van het orgel en orkest het slotkoor had op- geklonken, het. Zingt met aandacht, buigt U neder En verhoogt Hern in Uw lied Laat ons voor Hem nederbuigen. In ons lied Hem dank betuigen, Eere zij God in den Hooge! Amen..., toen deze machtige klanken verstonven waren, toen gevoelden wij weer de heerlijke gave die geleigen is in den zang waanmede de mensch in staat gesteld wordt zijn Schepper lof en eer te bewijzen en verlieten in deze opgetoogen stemming het kerkgebouw, waarin ,,Asaf" ten zooveelsten male een lauwer had ver- worven. Konijnen- en Pluimveetentoonstelling van „Ter Verbetering". De jaarlijksohe tentoonstelling van deze vereeniging die op den Tweeden Kerstdag werd geopend droeg ditmaal een bijzonder karakter met het oog op het lOjarig bestaan. De burgemeester die in zijn kiwaliteit van eere- voorzitter de tentoonstelling opende, memo- reerde dit feit dan ook, waarbij hy in het kort den groei en den bloei van de vereeniging schetste, die met een handvol leden opgericht zijnde, thans verscheidene tientallen leden en donateurs telt, terwijl in deze 10 jaren de ver eeniging ook waarlijk haar bestaansrecht heeft bewezen door de onmiskenibare verbete ring van verschillenide konijnenrassen en het pluimvee. De heer J. A. Breepoel dankte den burge meester voor zijne bereildwilligheid en bracht te<vens een woord van dank aan de talrijke in- zenders, de schenikers van prijzen, de aanwe- zige genoodligden onder wie verschillende leden van den Raad, om daama de gelegenheid open te stellen voor bezoek en ronidiwandeling. 'Hierbij trof ons de orde en zindelijkheid die de organisatoren door hun jarenlange erva- ring geleerd weer hebben weten te betrachten, zoodat men zich instede van in een Zondag- school meer in een gedeelte van een dieren- tuin zou wanen. De Konijnenfokkersivereeni- ging te Ter Neuzen had hare gewaardeerde medewerking tot het welslagen verleend en zoo vernamen wij van een der bestuurders dat een 80tal inzendingen meer dan het vorige jaar werden genoteerd. Onnoodig te zeggen, dat de jury-leden en keurmeesters een zeer omivangrijike taak hebben gehad. Het waren ditmaal de heeren W. F. T. Baron van Pal- landt te Rosendaal (Geld.), konijnen; Alfr. de Roucq, Drongen, sierduiven; Th. van Ceulen- broeck, Synhem (B.), hoenders; G. A. v. d. Straaten en N. A. Hamelink te Ter Neuzen, volibrevogelsL. Crammen, Maldeghem (B.), postduiven. De uitslag van den omvangrijken arbeid dezer deskundiigen was als volgt: Afdeeling Konijnen: Groote rassen. Haaskleurig VI. Reuzen: rammen (oud), 1. Abr. Loof; 2. E. H. Sohoof; 3. Adr, Loof; zeer eenv. verm. E. H. Sohoof; eerv. verm. Abr. Doof. Voedsters (ouid)1. Abr. Doof; 2. A. Batoker, Zaamslag; 3. E. H. Schoof. Rammen 1934: 1. Abr. Doof, 2. E. H. Schoof; 3. Abr. Doof. Voedsters 1934: 1. E. H. Sohoof; 2 en 3 Abr. Doof. Wit VI. Reuzen. Rammen oud: 1. Abr. Loof; 2. dezefde; 3. E. H. Schoof; z. e. v. Jac. Zegers. Voedsters (oud): 1. Jac. Zegers; 2. dezelfde; 3. Abr. Doof. Rammen 1934: 1. E. 'H. Schoof; 2. P. de Visser, Zaamslag; 3. Abr. Loof; z.e.v. K. v. d. Hooft; e. v. Jac. Zegers. Voedsters 1934: 1. Jac. Zegers, tevens kampioen van de groote rassen; 2. P. de Visser, Zaamslag; 3. C. Westerweel, Zaamslag; z.e.v.: Jac. Zegers, Abr. Doof, P. de Visser vnd., M. Goossen, Zaamslag, K. van Arenthals, Zaamslag; e. v.: P. de Visser, vnd., M. Goossen vnd., IK. v. d. Hooft vnd. Blauiwe VI. Reuzen. Rammen 1934: 1. Jac. van Es, Ter Neuzen; 2. L. de Kraker. Voed sters 1934: 1. Jac. van Es vnd.; 2. P. K. de Jonge, Ter Neuzen; 3. Jac. van Es vnd. Gele VI. Reuzen. Ram 1934: 2. J. van Dix- hoom, Ter Neuzen. Doth a ringers (ziwartbontRammen (oud): 1. J. Oovd; 2. C. L. Verlhage, Ter Neuzen; 3. J. Cove. Voedsters oud: 1. J. Oovd. Rammen 1934 2. L. de Kraker; 3. dezelfde. Voedsters 1934; 1. L. de Kraker; 2. Joz. Vinke; 3. L. de Kraker; z. e. v. J. Cove. Dotiharingers (iblauvylbont)Rammen 1934: 2. J. Vinke. M]idden rassen: Groot Chincilla's. Rammen oud: 1. C. J. Oppeneer, 2. C. G. van Sluys: Voedsters oud: 1. C. G. van Sluijis. Rammen 1934: 1. W. de Groote, Sas van Gent; 2. C. G. van Sluijs; 3. C. J. Oppeneer vnd. Voedsters 1934: 1. C. G. van Sluys; 2. W. de Groote vnd.; 3. D. Scheele, Ter Neuzen; z. e. v. C. Dippens; e. v. C. G. van Sluijs. Weeners Blauw. Rammen oud: 1. Adr. But ler; 2. D. W. F. Kaijser, Hoek. Voedsters oud: 1. Adr. Butler; 2. D. W. F. Kaijser vnd.; Ram men 1934; 1 en 2 Adr. Butler; 3. D. W. F. Kaij ser vnd. Voedsters 1934: 1 en 2 Adr. Butler; 3. D. W. F. Kaijser vnd.; z. e. v. P. de Groote, Sluiskil. Adr. Butler tevens kampioen mid- denrassen. Weeners zwart. Voedster oud: 1. Adr. Butler. Havana's. Rammen 1934: 2. L. v. d. Arnei- den,, Ter Neuzen. Voedsters 19341. G. A. v. d. Straaten, Ter Neuzen; 2. L. v. d. Ameiden, Ter Neuzen. Kleine rassen: Klein Chincilla. Voedster 1934: 2. M. Goossen, Zaamslag. Black en Tan: Voedster 1934 2. D. Deij, Hoek. Hollanders zwart: Rammen oud: 2. A. van Rijn; voedsters (oud): 2. A. van Rijn; voedsters 1934: 2. A. van Rijn. Hollanders (blauw): voedster oud: 2. A. van Rijn; voedster 1934 2. dezelfde. Hollanders Kionijmgrijsvoedster 1934: 1. de zelfde, tevens kampioen kleine rassen. IJzer- grauwvoedster oud: 1. dezelfde. Blauwgrijs, rammen oud: 1 en 2 dezelfde; voedster oud: 1. dezelfde; rammen 1934: 1 en 2 dezelfde; voedster 1934: 2. dezelfde. Isabel: voedster oud: 2. J. J. Oppeneer, Sluiskil. Dwergrassen. Pool roodoog: rammen oud, 1. C. J. Oppeneer vnd.; voedsters oud: 1. C. J. Oppeneer vnd., 2. H. Otterloo, Hoek; rammen 1934: 1. A. J. Naeije, 2. Jac. Zegers; 3. A. J. Naeije, z e v.A. Vermaas; e. v. G. van der Straaten vnd.; voedsters 1934: 1 en 2 C. J. Oppeneer vnd.; 3. A. Vermaat. A. J. Naeije tevens kampioen dwergrassen. Kortharige rassen: Castor Rex, voedster oud: 2. F. A. de Doelder, Ter Neuzen; ram men 1934: 1. dezelfde. Witte Rex: voedster 1934, 2. F. de Jonge, Zaamslag. Chincilla Rex: rammen 1934, 2. J. van Dixhoom vnd.; voed ster 1934: 1. dezelfde. Wit VI. Reus, voedster met jongen, E. H. Schoof. Nesten jongen (haaskl. VI. Reus), 2. E. H. Schoof. Groot Chincilla'sC. Lippens. Afdeeling Piuimvee Wit Wiandotte, haan oud, 1. J. A. Breepoel, haan 1934, 1. dezelfde. Buff. Wiandotte, haan 1934, 2. G. Angenent, Sluiskil. Witte Rocks, haan 1934, 1. Adr. Butler. Witte Leghorn, haan oud, C. G. van Sluijs; haan 1934, 1. J. A. Breepoel, 2. Em. Misseghers. Patrys Leghorn, haan oud, 1. P. Butler; haan 1934, 1 en 2 J. A. Breepoel. Zwart Minorca, haan 1934, 1. C. Lippens. Hennen: Wit Wiandotte, oud, 1. J. A. Bree poel; idem 1934, 1 en 2. dezelfde; Witte Rocks oud, 1. Adr. Butler; idem 1934, 1. dezelfde Zwarte Minorca, oud, 1. C. Lippens. Ancona's 1934, 1 en 2 J. den Hamer, Koewacht. Witte Leghorn, 1934, 1. J. A. Breepoel. Patrys Leghorn, oud, 1. dezelfde, idem 1934, 1. de zelfde. Rhode Islands Reds, 1934, 3. P. A. Loof. DwergfhoendersSabelpoot krielhaan oud, 1. G. Lindenburg: Witte Jap. Zijdehoen, haan 1934, e. v. A. Vermaat. Wit Wiandotte kriel- hen oud, 1. G. Angenent, vnd. Wit Leghorn krielhen oud, 1. A. Vermaat. Witt Jap. Zijde hoen, hen oud, z. e. v. A. Vermaat, hennen 1934, 1. dezelfde, 2. J. C. den Harney eerv. verm, dezelfde. Yokohama krielen, hennen 1934, 2 eenv. verm. J. A. Breepoel. Toornen. en Trio's: Witte Rooks oud, 1. Adr. Butler. Rhode Island Reds 1934, e. v. J. C. den Hamer, Koewacht. Patrijs Leghorns 1934, 1. J. C. den Hamer vnd.; Bamevelders 1934, 2. dezelfde; Holl. krielen oud, e. v. dezelfde; Witte Leghorn krielen 1934, 1. A. Vermaat; Patrijs Leghorn krielen 1934, 1. Joz. Vinke; Zilver Labriecht kriel 1934, 2. K. v. d. 'Hooft; Kalkoenen (bronskleur), 1. J. C. den Hamer voomoemd. Watervogels: Kuifganzen (oud gent), 1. J. den Hamer; idem (oud gans), 1. dezelfde; Toulouse (oud gent), 1. dezelfde; idem (oud gans), 1. dezelfde; Waaiereenden 11 oud, 1. Dr. J. C. Bom; Carolina-eenden 11 oud, 1. dezelfde. Fazanten: Picta Aimherfstfazant haan oud, 1. Dr. J. C. Bom; Lady Aimherfstfazant haan oud, 1. J. A. Breepoel, 2. P. van de Walle, Koewacht; Koningsfazant haan 1934, 1. P. v. d. Walle; Goudfazant haan oud, 1. J. A. Bree poel, idem haan 1934, 1. P. de Bruyne, Zuid- dorpe; Zilverfazant haan oud, 1. J. A. Bree poel. Sierduiven: Wit Eng. Krqppers, duif oud, 1. J. den Hamer; Eksterdiuif, zw.b. doffer, oud, 1. C. F. Notschaele, Sas van Gent; z. e. v. J. A. Breepoel (2 maal)e. v. A. Vermaat ("2 maal) en C. F. Notschaele vnd.; Modanezer, doffer oud, 2. Dr. J. C. Bam; idem duif oud, e. v. dezelfde; Nonduif zw.b., doffer oud, 1. A. Vermaas; idem duif oud, 2. dezelfde; Zwarte Monnik, doffer oud, 1. J. C. Bom, 1. C. F. Not schaele vnd., z. e. v. Dr. J. C. Bom; idem, duif oud, 1 en 2 Dr. J. C. Bom; Goudvink zwart- vleugel, doffer 1934, 1 en 2 J. A. Breepoel; idem duif 1934, 1. J. A. Breepoel, 1. C. F. Notschaele vnd.; Geelvink zwartvleugel, duif 1934, 1 en 2 J. A. Breepoel; Witte Krulduif met kuif, doffer oud, 2. J. A. Breepoel, idem doffer 1934, z. e. v. C. F. Notschaele vnd.; idem duif oud, 1. J. A. Breepoel; Gebande IJs- duif, doffer oud, 1. C. F. Notschaele vnd.; Helmduif rood, doffer 1934, 1. dezelfde, Oou- chois, doffer oud, 1. dezelfde, idem duif oud, 1. dezelfde; Poolsche veldduif, doffer oud, 2. P. v. d. Walle, Koewacht; idem duif oud, 2. de zelfde; Chineesche Meeuiw BlKr. doffer oud, 1. D. M. van Leeuwen, Oostburg; idem duif oud, 2. dezelfde. Postduivendoffers oud, 1. J. A. Breepoel; 2, 3 en 4 Dr. J. C. Bom; doffers 1934: 1, 2 en 3 Dr. J. C. Bom, 4. Em. Misseghers; duif oud: 1, 2, 3 en 4, Dr. J. C. Bom; duif 1934: 1. Em. Misseghers, 2 en 3 Dr. J. C. Bom, 4. Abr. Loof. Volifere met vogels: 1. A. Vermaas, 2. P. v. d. Walle vnd.; 3 en 4 W. Antheunis. De mooiste fazant, het mooiste pluimvee- examplaar en de mooiste postduif behoorde alle aan den heer Breepoel. De belangstellinig was zeer groot en de ten toonstelling mag voor de organiseerende ver eeniging een waar succes genoemd worden. Het Centrum. „Watt en Half Watt of manoeuvre." Wanneer zich aan het zeestrand tal van allerliefste meisjes baden en Pat en Patachon, zooals gewoonlijk platzak toezien, komen zij door stom geluk in het bezia van een badpaik, wiaarmede zij zich tot levensreddens van de lieftallige Nlkoline maken. De diefstal der costuums wordt ontdekt en een sensationeele achtenvolging van ons tweetal heeft plaats met een onteerend onthaal in de waning van het geredde meisje. Zich in hun noodlot schik- kend vinden ze bij hun thuiskomst een op- roep voor de militaire dienst en dit geeft aan- leidimg tot een aaneenschakeling van verma- kely'ke en pikante verwikkelingen als ze met hun hondje bij een tante van Nikoline op een buiteruverblyf zijn inigekwartierd. Een her- nieuwde ontmoet ing met Nikoline volgt en het liefdesrvuur blijkt niet gedoofd, ofschoon de ontknooping na tal van „malle gevallen" niet tot een huwelijk met 66n van het tweetal leidt. Dapper houden ze er den moed echter in en als zy alle zorg besteden aan het terug- vinden van hun hondje Waps, slagen zy er on- verwachts in een paar brandstichters te ar- resteeren, waardoor zij de trots van het regi ment worden en na deze gelukkige wending zich zelf troosten met de opheffing van de in- kwartiering. ,,Joimy steelt Europa". Een prachttfilm voor paardenliefhebbers is deze tweede hoofdfilm. Jonny Burk is bezitter van een wonderpaard „Europa" geheeten. Hij verkeert evenwel in groote financieele moei- lijkheden en Max Dievenak, die behalve hotel- ddrecteur ook bookmaikerscapaciteiten bezat, heeft de sohulden van Jonny Burk opgekocht. De voorgenomen inbeslagneming van het paard wordt edbter voorkomen en Jonny met zijn jockey gaan met de training door tot het

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 6