ALGEMEEN KIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN No. 9240 VRIJDAG 28 DECEMBER 1934 74e Jaargang Binnenland Buitenland Sport EERSTE BLAD TER NEUZEN, 28 DECEMBER 1934. AXEL. Van onze Adverteerders VOETBAL. IVMOAMWVa w*Bf» -n30»ni»Bf«ut*5rrw*Tji MnrocMffWRrnc-'Maf NEUZENSCHE COURANT ABONNKMENTSPRIJSBinnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post 1,55 per 3 maanden By vooraitbetaling fr. per post f 5,60 per jaar Vocr Belgie en Amerika 2,overige landen f 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het bultenland alleen by vooraitbetaling. Oitgeetster: Flrma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELJEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels /0,80 Voor eiken regel meer 0,2®. KLEINE ADVERTENTKNper 5 regels 50 cent by vooraitbetaling. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien by regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst fifn dag voor de uitgave. DPT BLAB VERSCHIJNT IEBEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VBIJDAGAVOND. SCHOOLBEHOEFTEN. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, zullen uiterlijk Dinsdag 8 Januari 1935, des namiddags twee uur, op het ge- meentehuis aldaar prijsopgaaf inwachten voor de levering van schoolbehoeften voor de open- bare lagere scholen A, C en D en de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs, voor het dienstjaar 1935. De voorwaarden enz. liggen op de gemeente-secretarie ter inzage, alwaar tevens nadere inliohtingen zijn te bekomen. Ter Neuzen, 27 December 1934. Burgemeester en Wetbouders voomoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. WAARSOHUWING SCIIOOEGELD. Ondergetekende brengt in herinnering dat de eerste termyn schoolgeld 1934 op 1 Janu ari a.s. vervalt. Ter Neuzen, 28 December 1934. De GemeenteOntvanger, J. OLUSLAGER. DE RAMP VAN DE UIVER. „Men heeft zeker te doen met een geval van blikseminslag". V. D. meldt uit Amsterdam: Donderdagmiddag is bet postvliegtuig Oeboe uit Indie op Schiphol teruggekeerd. De gezagvoerder Tepas heeft gelegenheid gebad omtrent de ramp van de Uiver, waarover by eenige gegevens had ontvangen, rapport uit te brengen aan den direeteur van de K.L.M., den beer Plesman, die zich daartoe naar Schiphol had begeven en bereid was enkele medeaeelingen daaruit te doen. Naar de waamemingen van Tepas heeft men zeker te doen met een geval van bliksem inslag. Op rug en zitvlak van de inzittenden vertoonden zich sehroeiwonden. Een van de passagiers had waarschijnlijk een schrijf- maohine op zijn knieen, waardoor ook op zijn knieen sehroeiwonden zijn ceitstaan. Men kan met zekerbeid vaststellen dat de opvarenden niet geleden hebben. Volgens de mededeelingen van het pomp- station H 3 woedde toen het ongeluk plaats had een hevig onweer. Uit de wolken kwaraen een soort vuurballen vallen, zooals wel eens tydens onweer van uitzonderlijken aard voor- komen. Sinds jaren is het vraagstuk van bliksem inslag in studie. Bij wetenschappeiyke ver- handelingeii neemt men aan, dat metalen vliegtuigen in onweer zekere voordeelen heb ben. Voor de intemationale vliegtechnische we- tensehap ligt hier een taak van groot belang om dit geval te analyseeren. Uit verschillende metalen onderdeelen van de Uiver hebben deskundigen kunnen vsiststellen, dat er plaat- seiyk een zeer groote verhitting was. De benzinebrand, die waarschijnlijk na het onge luk is ontstaan, blijkt slechts van zeer be- perkten aard te zijn geweest. Tenslotte zei de heer Plesman, dat de wijze waarop hulp verleend was, door de autoriteiten van Irak en de Royal Air Force buitengewoon was. Uit alles blijkt dat er geen sprake is geweest van landingspogingen. Alle inzit tenden zijn waarschijnlijk tegelijkertijd ge- troffen, waardoor het vliegtuig stuurioos naar beneden stortte. De heer Plesman verklaarde nog dat er mfit de lyken gebeuren zal, wat de familie wenscht. Echter zal men rekening moeten houden met het feit, dat de staatswetten van Irak voor- schrijven, dat indien lijken begraven zijn, deze binnen een jaar niet meer mogen worden op- giegraven. Aan het eind van de besprekingen wees de heer Plesman er nogmaals op, dat het ongeluk met de Uiver absoluut exceptioneel is. De K.L.M. verneemt uit Rubath: Ir. v. d. Maas van den rijksstudiedienst voor de luchtvaart is Woensdag daar aange- komen en zet het onderzoek naar de ramp van de Uiver voort, bijgestaan door den heer Behage, waarnemend chef van den tech- nischen dienst van de K.L.M. en gezagvoerder Sillevis. De Leeuwerik vertrekt met gezagvoerder Geysendorffer, inspecteur der Indie-route, de heer Moes en traject-inspecteur Peters naar Bagdad voor het vervullen van formaliteiten De ..Berliner Zeitung" wijdt aan de te plet- ter geslagen Uiver de volgende sympathieke woorden: „Stralend van trots stonden de Hollandsche vrienden na de landing op het Tempelhofer- veld en ventelden van de taak, die hen in de toekomst wachtte. Hioe diep tragisch is het, dat het ongeluk op 15 KiM. afstand van de reddendo haven, Ruhath, plaats had, 15 K.M., die de Uiver in drie minuten vloog, drie mimuten voor de Uiver, een gansche dagreis voor een karavaan. De woestijn is in opstand gekomen tegen de staag voortschrydende techniiek. De harten van alien, die zich met de avia- tiek verbonden, voelen, kloppen vol medelij- den en medegevoel voor de Nederlanders, die hier him pioniersbloed hebben moeten ver- gieten, doch er zal een nieuwe Uiver komen, die met een 600 K.M. uursnelheid over de woestijn zal vliegen, zoo hoog, dat haar geen bUksemstraal meer belagen kan". DE 10.000 VAN DEN BIOSCOOPBOND VOOR HULPBEHOEVENDEN. De N. R. Crt. schrijft: Naar wy hebben gemeld, heeft de Neder- landsche Bioscoopbond een bedrag van 10.000 ter beschikking gesteld van den minister van sociale zaken tot leniging van den heerschen- den nood. De minister heeft dit bedrag, na overleg met het hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoopbond, ter beschikking gesteld van het Naticnale Crisis-Comite, voor verstrekking van den z.g. A-steun, t.w. den steun die wordt bekostigd uit particuliere bijdragen en die wordt verleend aan andere hulpbehoevenden dan werkloozen. VERANDERING IN ZUID-SLAVle. Koning Alexander van Zuid-Slavie heeft, schryft de N. R. Crt., na zijn dood overwon- nen. Men heeft verteld, dat hij onmiddellijk voor den moord een telegram uit Belgrade ontvangen had, waarin hem aangekondigd werd, dat alles gereed was voor de uitvoering van zijn plannen. Die planned. behelsden geen samenzwering tegen de constitutie die af- geschaft en daama, slechts heel erg formeei echter, weer hersteld was maar integen- deel, een herstel der constitutie. Koning Alexander wilde op goeden voet leven met alle groepen in zijn volk een lastig bereikbaar ideaal in den nog ongeconsolideerden staat. De verzoening werd hem moeilijk gemaakt door de voorstanders van zijn dictatuur, wier gevangenie hy langen tijd geweest was. Na het bezoek aan Parijs zou dat anders worden. De koning zag in Jettitsj, zijn minister van buitenlandsche zaken, zijn meest toegedanen medewerker en geestverwant, zoowel in de binnenlandsche als in de buitenlandsche poli- tiek. Dat kon van Ozoenowitsj, den premier, niet worden gezegd. Een kabinet-Jeftitsj, tegen de fascistische doordrijvers, en tegen de Duitsch gezinde militairen en nationalisten, dat was wat de koning wenschte, maar tot zijn dood niet heeft kunnen verwezeniyken. Onmiddeliyik na den moord kon de regent, Prins Paul, niet met een regeeringscrisis be- ginnen. De formeei noodig geworden kabinets- formatie was niet meer dan een wat steviger reconstructie. Dat zou zoo echter niet blijven. Terwyi prins Paul te Londen en te Parijs was. regeerde Ozoenowitsj dus nog. Jeftitsj ging naar Geneve, waar hij, in zijn strijd tegen de Hongaren, zijn positie in het binnenland zou kunnen versterken. Men zegt dat Marinkowitsj, lid zonder portefeuille van het kahinet en vroeger minister van buiten landsche zaken als zoodanig te Geneve zeer bekend heel gaame in zijn plaats zou zyn gegaan. Er was echter niets aan te ver- anderen. Jeftitsj ging op reis, strijd en roem tegemoet, onbewust van hetgeen zijn achter- gebleven ambtgenooten tegen hem in het schild voerden. Men zegt dat Jeftitsj op zijr. minst even verrast en ontsteld is geweest over de barbaarsche verdrijving van Hongaar- sche onderdanen uit Zuid-Slavie als de buiten- wereld dat geweest is. Men kan niet aan- nemen, dat Marinkowitsj niet beseft zou heb ben hoezeer daarmede in de kaart van de tegenstanders te Geneve gespeeld werd. Die vervolging der Hongaren, preeies op dat oogenblik, en zonder voorkennis van Jeftitsj, leek bedenkelijk op een politieke bom, die men onder den zetel (ad hoc in den Raad van den eigen minister van buitenlandsche zaken. opzetteiyk had laten springen. Jeftitsj is er, doordat de zaak nu eenmaal zoo gunstig voor hem stond, toch nog goed afgekomen. Hij heeft een resultaat kunnen bereiken, dat de opgehitste openbare meening in zijn land bevredigde. Hij keerde als triom- fator terug; maar toen bestond er dan ook geen twijfel meer, dat de dagen van het ka hinet Ozoenowitsj geteld waren. Jeftitsj zelf nam zijn ontslag, met de bedoeling de heele regeering in zijn „val" mee te sleepen. Dit lukte. Zoo verdwenen Ozoenowitsj en de zij- nen, die den fascistischen en gecentraJiseerden koers zelfs nog hadden willen verscherpen. Het bleek onmiddeliyk, dat prins Paul aan den kant van Jeftitsj stond. Het plan van koning Alexander zou nu worden uitgevoerd. Jeftitsj wilde een kabinet op breeden grond- slag vormen, met ruim aandeel voor de oppo- sitie. Voor de echte oppositie wel te verstaan, niet wat zoo, bij ,,parlementaire" rolverdee- ling onder de dictatuur, onder de vriienden der dictatuur zoo genoemd werd. De opposdtie- partijen, de radicalen in het bijzonder, bleken echter zeer wantrouwig. Hun partijbestuur nam, met eto stem meerderheid bij cnthou- ding van den voorzitter, het besluit, de uit- noodiging niet te aanvaarden. Toch werd de radicaal Dr. Milan Stojadinowitsj minister van financien, op eigen verantwoordelijkheid echter. Men heeft het opmerkelijk gevonden, dat generaal Ziwkowitsj, de eerste premier na de afkondiging van de koninklijke dictatuur, fei- telijk dus de leider van de staatsgreep, in het kabinet van verzoening, dat Jeftitsj heeft willen vormen, is opgenomen. Jeftitsj zal ge- weten hebben wat hy deed. Het versterkte de positie van zyn, eerst door geen enkele groote groep gul gesteund kabinet naar rechts. En men mag aamnemen dat Ziwko witsj, als trouw dienaar van den overleden koning, geen belemmering zal zijn bij de uit voering van het politiek testament van den kening. Tegenover bet verzet in het radicale partij bestuur hebben Jeftitsj en Stojadinowitsj reeds gelijk gekregen. De kleine partyraad der radicalen heeft het besluit van het partij bestuur vemietigd, tot samenwerking met het kabinet besloten, en achteraf het optreden van Stojadinowitsj goedgekeurd. Het is nu mo- geiyk, dat het kabinet nog met verdere radi cale leden wordt uitgebreid. Jeftitsj is zijn politiek van verzoening reeds met daden begonrten. Hij heeft Dr. Matsjek, den leider van de Ktoatische boeren, onmid dellijk uit zijn gevangenschap ontslagen. De veroordeelicig van Dr. Matsjek in 1933 tot drie jaar gevangenis was een weinig verkwikke- lijke aangelegenheid geweest. Hy zou separa- tistische agitatie hebben gevoerd, terwijl hij zelf ontkende separatist te zijn, maar op het standpunt te staan van den staat van 1918. Toen de koning vermoord was hoorde hij tot de eersten, die de koningin-weduwe Sen tele gram van deelneming toezonden. Hij was toen in een ziekenhuis, waar men hem, niet goed wetende hoe hem met cere gevangen te hou den, wegens ,,een ziekte asm zijn gebit" had opgesloten. Buiten de regeering om hebben zijn vrienden sedertdien reeds in betrekking gestaan met Jeftitsj wel een bewys, hoe hevig de spanning al dien tijd was in het ka binet. De terugkeer van Matsjek naar zijn woonplaats Zagreb heeft daar tot demenstra- ties voor hem, maar ook voor prins Paul aan- leiding gegeven. Van separatisme heeft men by die gelegenheid niets gemerkt. Een Kroatisch lid van het kabinet is zijn Kerstmis te Zagreb gaan doorbrengen, om met Matsjek te kunnen praten. Tegelijk is prins Paul in betrekking getreden tot Davido- witsj, een vroeger minister-president en een van de oude leiders der verboden demo- cratische partij. Ten tweede male heeft de regent reeds Korosjets, het hoofd van de Slo- weiensche clericalen, ontvangen. Naar alle kanten worden bruggen geslagen. Wat zal er nu met het ,,parlement" gebeu ren, dat in werkelijkhieid niet anders is dan een, door de dictatuur op touw gezette schijn- vertooning? Dit zal men nu wel moeten ont- binden. Met belangsteiling wachten wij af, wat voor soort verkiezingen men dan zal houden. Tegenover dit alles organiseeren zich de nationalisten, die onder leiding van de Zuid- slavische Actie juist drie dagen voor den dood van den koning een verbond hadden gevormd. Zij hfthhen nu als leidende beginseien aange- nomen de leerstellingen betreffende het ras, den autoritairen staat en den corporatieven staat. Zij hebben nog geen naam voor hun beweging gekozen, maar het lijkt waarsohijn- iyk, dat die in nationaal-socialistische richting zal uitvallen. Wel hebben zij alvast besloten, aan te vragen om als partij te worden erkend. Zoo is de politieke wereld in Zuid-Slavie weer vol beweging, na de uiterlijke rust, die de dictatuur het land had opgelegd. Vol lust en ijver, en voorloopig nog in vrede, schijnen de partijen het politieke werk te willen hervat- ten. De eerste daden van Jeftitsj hebben in ieder geval een goeden indruk gemaakt. GEMEENTERAAD. Ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer J. J. de Jager is door den voorzitter van het hoofdstembu- reau benoemd verklaard tot lid van den ge- meenteraad de heer J. den Hamer, die de be- noeming heeft aangenomen. GEMEENTE-SECRETARIE. Door Burg, en Weth. van Ter Neuzen zyn bevorderd: tot hoofdeommies ter secretarie de heer A. J. Dees, thans commies; tot com mies de heer C. J. van Hootegem, thans ad junct-commies; tot adjunct-commies de heer J. Versprille, thans klerk, terwijl is benoemd tot klerk de heer J. R. van der Bent, thans volontair hij de Arbeidsbemiddeling. Deze mutaties zijn een gevolg van de vaca ture ontstaan door het vertreik van den heer J. L. Dregmans, aan wien op zyn verzoek in verband met zijn benoeming tot burgemeester vau Koudekerke eervol ontslag is verleend uit zijne betrekking van hoofdeommies ter secre tarie. GEMEENTEPOLITIE. Door den burgemeester dezer gemeente is aan den agent van politic M. A. Kwaak, die den dienst met recht 'op pensioen wenscht te verlaten, eervol ontslag verleend. In diens plaats is benoemd tot agent van politie de heer A. Dubbelaar, thans tijdelijk agent van politie te Katwijk aan Zee. KERSTFEESTVIERINGEN. Woensdagmorgen bracht het koor der Ned Herv. Kerk een bezoek aan ,,Rustoord" en bracht daar voor de ouden van dagen ver schillende Kerstliederen ten gehoore, hetgieen door de oudjes zeer werd gewaardeerd. Woensdagavond werd in de Ned. Herv. Kerk door de Herv. Zondagschoolvereeniging Kerstfeest gevierd met een groote schare kinderen, ouders en belangstellenden. Dr. Cazemier sprak een openingswoord, terwijl de heer Van Duyne vertelde uit het Kerstevangelie. Een der leiders, de heer Ruben, hield voor de kinderen een vertelling, terwijl bet geheel werd afgewisseld met de door de kinderen ge- zongen Kerstliederen. Woensdagavond hield de afd. Ter Neuzen van de Zondagsschoolvereeniging ,,Jachin" met haar leerlingen en hunne ouders en be langstellenden in de Chr. Bewaarschool haar jaarlijksch Kerstfeest, waarin Ds. Groeneveld de Kerstgeschiedenis uiteenzette, daarin ruim- ten overlatende, die daar de kinderen netjes werden aangevuld, terwijl de heeren P. Koole en C. Meijer bezighielden met vertellen, het geen hun was toebetrouwd. Ondertusschen werden de kleine en de grooten af en toe op versnaperingen ont- haald, terwijl aan het eind de traditioneele sinaasappelen en prachtige boekwerken niet ontbraken. KERSTFEEST VAN DE R.K. VROUWENBOND. Op Woensdag 2e Kerstdag werd in het Patronaatsgebouw voor de leden en begunsti- gers van de afdeeling Ter Neuzen van de R.K. Vrouwenbond een Kerstfeest voor de kinderen georganiseerd. De opkomst der moeders met haar spruiten was bizonder groot. De presidente der afdeeling mevr. Van Rompu heette alle aanwezigen hartelijk wel- kom, waama aile kinderen een paar Kerst- liedjes moesten zingen en werden onthaald op een reepje chocola. Nu werden een paar filmen vertoond n.l. over Jeanne d:Arc, waarby de Weleerw. heer Kapelaan van Westdorpe de uitleg gaf en over Robinson Crusoe. De kinderen werden nog maals onthaald en daarmede was dit jaar- lyksch kinderfeest weer voorbij. KANARIEV OGELS. Te Tilburg was op 25 en 26 December een zangwedstrijd voor kanarievogels van Groep V der Alg. Ned. Bond met 251 inge- schreven vogels, waarbij de vogels van A. J. Faas, rijwielhandel, Dykstraat alhier behaal- den een tweede-, een wissel- en vier eere- pry'zen. BURGEMEESTER VAN ZAAMSLAG. Door misverstand is ten onreohte vermeld dat de heer Joh. de Feijter als burgemeester der gemeente Zaamslag ontslag heeft aan- gevraagd tegen 30 Maart a.s. Dit moet zijn: 13 Maart. Deze was door onvoorziene omstandigheden genoodzaakt zijn vroeger perceel in de Nleu- wediepstraat te verlaten, verkreeg een trjdfe- iyk onderdak aan den Schuttershofweg. doch is thans weer meer in het centrum der stad teruggekeerd. Het gelukte hem de hand te leggen op een ruim perceel aan de Noordzijde der Noordstraat, welk deel van lieverlede ook al geheel met winkels bezet geraakt, en heeft daar op keurige wijze zijn heeren- en danaes- i kapperszaak laten inrichten. j De winkelpui is een sieraad voor de straat en langs een mooie entree en ruime hal kornt men in de heerensalon, die door zijn betim- mering en verdere afwerking en het nieuwste meubilair een gezellige atmosfeer schept. hetgeen het wachten, dat niet altyd te ver- mijden is, zeer zal veraangenamen. Achter de heeren-salon bevindt zich de goed ver- lichte damessalon met cabine's, terwyi daar tevens aanwezig zyn de nieuwste en geper- fectioneerde apparaten voor de behandeling van het haar der dames. De heer Van Grem- bergen toonde ons de werking der haardroog- apparaten, die het mogelijk maken den tijd, noodig voor de bewerking, heel wat te ver- korten, hetgeen voor de dames ongetwijfeldi een gerieflijkheid is. Ook uit de inrichting van de damessalon biykt, dat de ondememer heeft weten te profi- teeren van de ervaring in binnen- en buiten land opgedaan en dat hy tracht het beste te bieden. Als we nu nog vermelden, dat aan de straatzijde een winkel is ingericht met een flinke etalage-raimte, die er thans vooral feestelijk uitziiet door de ontvangen bloem- stukken, kunnen we beeindigen met de ver- klaring dat de nieuwe Salons Robert" er mogen zyn! „Cavalcade". Gisteravond werd in „het Centrum" van- wege de Modeme Arbeidersbeweging te dezer stede deze anti-oorlogsfilm vertoond. Wat zich sinds den Boeren-oorlog op het wereld- tooneel aan wapengeweld en oorlogsver- schrikking heeft afgespeeld trok zich rondom een paar aanvankelijk zeer gelukkige Engel- sche familie's aan ons oog voorbij en het is naast de geschiedkundige waarde van deze film zeker haar grootste verdienste dat zij aan ons en het opgroeiend geslacht weer eens te zien en te denken geeft hoeveel menschen- geluk opgeofferd werden aan de gruwelen van den krijg. En dat, zonder dat er bij wordt overdreven of getracht wordt te speculeeren op tendendieuse of sensationeele gevoelens of gebeurtenissen. Een propagandistisch woord werd ter af- wisseling voor het niet zeer talryk gehoor gesproken tot versterking van de modeme arbeidersbeweging. Kerstfeestvieringen. Op den Tweeden Kerstdag had vanwege de Ned. Herv. Zondagsschool de jaarlijksche Kerstfeestviering plaats in de Ned. Herv. Kerk onder leiding van Ds. Van Oeveren. Gisteren was het de beurt aan de kleuters van de Christelijke en de ,,neutrale" frobel- school. VERNIEUWDE ZAKEN. Er wordt door de middenstanders nog steeds voortgegaan met het verfraaien van onze Noordstraat. als winkelstraat bij uitnemend- hedd. We maken thans in de eerste plaats melding van de slagerij van den heer J. van Luik. Deze van ouds bekende slagerij de heer Van Luik is in zijn tegenwoordige pand reeds sinds 42 jaar gevestigd heeft een geheele verandering ondergaan. De ondememer heeft begrepen, dat, al ging het tot hiertoe ook goed, hij ten slotte toch moest voldoen aan eischen van den nieuwen tijd en besloot toen tevens tot een verbouwing van zijn slagers- winkel. Er is daar heel wat gehakt en uit- gebroken en daarna weer gemaakt, doch nu alles gereed is, maakt het dan ook een keuri- gen indruk. De wanden van den ruimen winkel zyn geheel bezet met verglaasde witte tegels, hetgeen terstond een zindeiyken aan- blik verwekt, terwijl, en dat is wel de voor- naamste verbetering, thans ook is ingericht een ruime koelkast, voor het bewaren van het vleesch en de vleeschwaren. De vemieuwde winkel met den voorraad rand- en varkensvleesch zag er by ons bezoek in 6dn woord keurig uit en heeft ook een feesteiyken aanblik door de hloemstukken die den heer Van Luik bij de heropening zijner zaak zijn aangeboden. Salons Robert". Wij vervolgden onzen tocht naar de Noord- zyde der Noordstraat, waar we in de z.g. Schotschen hoek waren uitgenoodigd om nog een bezoek te brengen aan een heropend be- drijf, n.l. dat van den, heer R. van Grembergen. DE KNVB-BEKERWEDSTRIJDEN. De regen van Woensdagmorgen is voor de vierde ronde voor den KNVB-beker een streep door de rekening geiweest. Een groot deel der terreinen werd afgekeurd. Van de Zuidelijke nog voor deze wedstryden in aanmerking ko- mende vereenigingen moesten er slechts twee op bet appel versohijnen. Juliana moest naar Rotterdam (Excelsior) en PSV naar het hooge Noorden Veendam)Het werd voor beaden een succes, want zy wisten elk een gelijk spel te behalen, Juliana met 44 en PSV met 0Q. PROGRAMMA VOOR ZONDAG. K. N. V. B. Afdeeling IV. le klasse. NO AD—NAC. EindhovenBVV BleijerheideJuliana. MW—Willem II. 2e klasse A. [RBC—POSKO. ZeelandiaVlissingen. De BaronieMiddelburg. BredaTemeuzen TSC^Alliance. 3e klasse A. OranjeSluiskil. HuistAxel. HootfdplaatDe Zeeuwen. Temeuzen 2Break ens. 3e klasse B. Goesche BoysZierikzee. Middelburg 2Zeeuwsche Boys. RCSZeelandia 2. Zeeuwsche Voetbalbond. le klasse B. Axel 3Com Boys 1. iBKW—Huist 2. le klasse C. SasputBreskens 2. GroedeF.C. Sluis. 2e klasse D. Groede 2SCD. DE KOMENDE WEDSTRIJDEN. EERSTE KLASSE. NOAD krijgt NAC oip bezoek, dus nummer 2 van onderen moet stryden tegen nummer 2 van hoven de ranglijst, waarmede direct de overwinnaar wordt bekend gemaakt, want NOAJD is er hopeloos uit terwijl NAC al zijn haar kansen den laatstem tijd geweldig ge- daald toch nog altijd de hoop der toekomst zal bezitten. EindhovenBVV zal ook we® eindagen in een over-winning der bezoekeirde vereeniging. BleijerheideJuliana kan een aardige partij worden daar deze beide La'm- iburgsche clulbs er wel bijzonder prys op zuQen: stellen de averwinning te behouden. Juliana staat er voor een clulb, die voor het eerst in de Eierste Klasse speelt, zeer aardiig voor en toont zich reed's volkomen thuis want geen enkele club kan vooruit zeggen dat zy Juliana er onder kan houden. Zeker kan Bley'erheide dit niet en Juliana heeft by dezen strijd onge- twijfeld de meeste kans op de eerepalm. MW krijgt als laatste wedstrijd in dit jaar een makkelijke party te spelen, n.l. tegen Willem II, de club die voorbestemd schijnt te zyn ok dit jaar de degradatiewedstrijden te moeten spelen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 1