Pioniers! Predikbeurten Sport Gemengde Berichten Laatste Berichten Burgerlijken Stand Aan deverongelukte „Uiver"-bemanning. SAS VAN GENT. RECHTSZAKEN. VOETBAL. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. LOOP DER BEVOLKING. SCHEEP V AARTBEWEGING. Ik groet U, Uiverhelden Gij, edele pioniers der lucht! De taak, U toegemeten In 't groote boek des Levens, Is nu door U volbracht! De hemel schcnk de mensch Begrip, verstand, vermogen: De drang naar 't eeuwige Excelsior! Der bergen hoogste toppen Ze kostten strijd, en bloed, en offers! Daar rijst de bonte rij Van dappre martelaren Die, door de eeuwen heen, Op 't ware veld van eer Gevallen zijn De zee slokt hare offers Nu nog na elkeei storm Men schrijft in 't boek der helden De namen van wie zonken, En vaart weer moedig verder De lucht eischt ook zijn offers Zeg mij, waarom dan niet? De offers zijn 't cement dat sterk maaikt; De offers zijn het zaad tot beter vrucht! Heldhaftig zaad schenkt God de wereld Heldhaftig zaad schonk God aan Neerland! Wie klein van ziel is, noemt het waagstuk Maar wie niet waagt niet wint! Werd Nova-Zembla niet een roem Voor 't heele Nederland? Ik groet U, Uiverhelden! Daar, in die barre woestenij De zegedonder van het veilige Schiphol Die kent ge niet, alleen 't gejammer Van het heele volkt stijgt op Uw dood, o Uiverhelden. Ze brengt waarachtig geen verlies! Het nageslacht zet doorEn morgen Staat het veilig vast ter lucht Op uw verkoold gebeente A. v. d. Br. abouden met voile drommen de vertooningen togwroonden. Het is een filmproduct met hoog- spaimmg en die blijft heerschen tot de ont- inooping eindelijk volgt. Kale rijkdom. 39a de thriller komt er nu een film, die ver- ademing zal scheppen en de lachspieren ter dege in werking zal brengen. Een vroolijke film met tal van leuke, rake zetten. Een famiiiegeschiedenis met een echt ..pakkend" dot, waarbij ten slotte een ieder ulterst tevreden is, behalve dan de intemationale xwendelaar Prins Abdul. Men vraagt zich tijdens het afrollen wel eens af hoe moet dat alles voor elkaar komen, doch het komt zoo- als de Amerikanen het noemen O K, en ten slotte heeft men zich kostelijk geamuseerd. Voor de Kestdagen staat dan weder een geheel oieuw programma ingesteld waarvan aJs eerste film De piins van haar droomen. Deze film ligt in het genre van de vorige, nj. een vroolijke liefdes- en verwikkelings- gjeschiedenis, waarin de schijn en de werke- Igkheid zoodanig doelklaar zijn geweven, dat het een aanecnschakeling is van vroolijke taoneelen, die met aandacht gevolgd wordt. Ook hier moet de ontknooping volgen en die komt dan ook want het kon niet blijven duren, doch bij het vertoonen van het woord einde. heeft men zich eens flink geamuseerd. Zigeuner der nacht. Wat een filmoperateur al niet kan over- komen en moet den armen knaap wel vreernd te moede zijn als hij, die met kalme gelaten- heiri avond aan avond de filmbeelden doet ont- rollen met alle mogelijke geschiedenissen. thans plots zelf de held in zulk een vreemde sppannende geschiedenis wordt. Evenwel hij kent het klappen van de zweep, hetgeen trou- vrens geen wonder moet genoemd worden. Hij komt terecht bij eeti bende, die er zich op loelegt juweelen op onrechtmatige wijze van eigenaar te doen verwisselen. Maar al zat hij bij het begin danig in de knel, onze filmoperateur ruikt als een jachthond het wild en zoo zorgt ook hij er voor, dat to politie en de bende het ware loon ontvangen, waarbij hijj zelf ten slotte ook nog welvaart. Wij worden thans officieel gemachtigd tot publicatie over te gaan van een belangrrjk besluit door den gemeenteraad genomen, na- dat daarover eerst een ampele bespreking in de laatst gehouden geheime vergadering ge- houden is. Dit besluit luidt als volgt: De gemeenteraad van Sas van Gent, op 18 December 1934 in vergadering bijeen; Geihoord de uiteenzetting van den burge- meester, waaruit blijkt, dat aan zijne verzoe- ken en betoogen om contingenteering van spiegelglas tot heden geen gevolg is gegeven; Overwegende dat stopzetten der spiegel- glaisfaJbriek voor de gemeente een ramp zou zijn Besluit. aan den minister van Economische Zaken met aandrang te verzoeken ten spoedigste tot de contingenteering van spiegelglas te be- shuten. Afschrift van dit besluit en de toelichting te zenden aan den minister-president, aan de ministers en aan de voorzitters en de leden •der Eerste en Tweede Kamer. Uit de hierbij gevoegde memorie van toe- iichtinig zal het den lezer duidelijk worden, welke groote belangen voor onze gemeente hierbij op het spel staan. Toelichting Wij hebfben de eer Uwe Excellentie hierbij te doen toekomen een besluit van den Raad dezer gemeente waarbij U dringend verzocht wordt tot contingenteering van spiegelglas over te gaan. Er is in de laatste jaren niets gebeurd dat in deze en omliggende gemeenten de gemoe- deren zoo beheerscht als de mogelijke sluiting van de spiegelglasfabriek. Het wordt als een ramp voor deze gemeente beschouwd en als een opoffering van een deel van Zeeuwsch- Vteanderen aan het buitenland. Wi) kunnen dan ook niet begrrjpen, dat U 200 blijft weigeren tot die contingenteering over te gaani in alle mogelijke bedrijven hoort men van contingenteering en voor deze eenige Industrie in haar soort in Nederland blijft de hulp weg, dat de maatschappij zelf niet tot een aanvraag om contingenteering overgaat zaJ waarschijnlijk wel zijn redenen hebben, ifie niet het belang van Sas van Gent en Ne derland op het oog hebben, neen naar onze meening juist Nederland van de wereldmarkt van spiegelglas voorgoed zullen doen ver- dwijnen. En wat de sluiting der spiegelglasfabriek voor Sas van Gent beteekenen zou moge U Mijfcen uit de te verwachten gevolgen, n.l. vertrek van de directeuren, ingenieurs en qpzichters, ledig komen van 7 directeurs- en ingenieursvilla's en omstreeks 20 opzichters- woningen en werkloos worden van vele anbei- ders en beamlbten, wat de eertijds zoo welva- rende gemeente Sas van Gent totaal in de put zaJ voeren. Nu de raad het noodig oordeelt ook vanuit TBsjne vergadering een verzoek om contingen teering te doen, hopen wij dat deze stem het noodige er toe zal bijdragen om Uwe Excel lentie van inzicht te doen veranderen, want wenkelijk de industrie heeft om hier te Iande te kunnen blijven bestaan de contingenteering noodig; het Nederlandsch personeel dat thans nog aan de fabriek is verbonden en zij die bij contingenteering terug of nieuw zullen ge- plaatst worden ziep thans in U de redder van hun gezin, terwijl de gemeente alleen in het voortbestaan van de spiegelglasfabriek een veumindering van werkloozen verwaoht. Wij meenen hieraan te moeten toevoegen de zorg die ons bezielt voor het berwaran van het nationaliteitsgevoel bij de bevolking onzer gemeente en zouden het zeer betreuren in- dien de vemietiging van de spiegelglasindus- trie in deze gemeente een ontevredenheid onder de bevolking zou doen ontstaan, die tot onverschilligheid ten aanzien van dat nationa liteitsgevoel zou kunnen leiden. Tot zoover de toelichting, die op welspra- kende wijze een beeld te aanschouwen geeft van den toestanid> waarin deze gemeente zal verziinken, wanneer van hoogerhand aan den daarin geslaakten noodkreet geen gevolg zou worden gegeven. De reeks van argumenten, daarin aangehaald, op zich zelf al voldoende, am de regeering te doen besluiten, het drin gend gevaar af te wenden zou echter nog met veel andere te vermeerderen zijn. Want niet alleen locale belangen staan hier op het spel, maar ook nationale, al zal men het gewicht daarvan niet in de eerste plaats will en inzien. Ik denik b.v. aan den grooten slag, dien het Nederlandsohe veirvoerwezen zou worden toegebracht. Men vergete niet, dat jaarlijks duizenden tonnen grondstoffenmateriaal door Neder- lanidsche schepen moeten worden aangevoerd, nofimaals duizenden tonnen steenkolen en bri- ketten noodig zijn om deze grondstoffen tot product te verwerken en ontzaglijk veel ku- biefce meters scheepsruimte noodig zijn om het afgeiwerkte product weer naar zijn be- steanming te vervoeren. Dit alles en nog veel meer dreigt te loor te •gaan. De noodkreet, door het gemeentebestuur aangeheven, moge dan ook de oogen openen van hen, die het verloasende woord kunnen spreken. En ook het lichaam aanleiding geven om het door het gemeentebestuur genomen initiatief te steunen in zijn strijd voor het behoud eener industrie, die meer dan dertig jaar lang tot de inrichtingen behoord heeft, waarop Z.- Vlaanderen met trots heeft kunnen neerzien. Al is dan ook de Zeeuwsch-Vlaamsche Kamer van Koophandel, hetzij bij vergissing, hetzij door de haast der omstandigheden niet uitgenoodigd om haar krachtigen steun aan het genomen besluit te willen verleenen, toch zal, naar wij hopen en vertrouweci deze actieve instelling niet willen achter blijven, om daar- aan kracht bjj te zetten. Moge het door vereenigde actie v£tn alien, die geroepen zijn om ten overstaan van de donkere vooruitzichten, de handen ineen te slaan, gelukken, de dreigende gevaren af te wenden, die ons boven het hoofd hangen. ZONDVG 23 DECEMBER 1934. Ned. Hervormde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u., de heer H. M. J. van Duyne; 2 u., Dr. L. J. Cazemier; 8 u., Kerstwijding, de heer H. M. J. van Duyne, medewerking van 't kerkkoor. SLUTSKIL. 9.30 u., Dr. L. J. Cazemier, bev. van den heer H. J. Plaggenars; 2 u., de heer H. J. Plaggenars, Intrede. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. Van Oeveren. HOEK. 9 u., en 2 u., Ds. Raams. ZAAMSDAG. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. SAS VAN GENT. 9.30 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. PHILIPPINE .2 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u. en 2 u., Ds. S. Groene- veld. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. Post. HOEK. 9.30 u. en 2 u., leesdienst. Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., de heer v. d. Berg. AXEL. 9 u. en 2 u., leesdienst. Chr. Gereformeerde Gemeente. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. Tolsma. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst Roomsch-Katholieke Kerk. TER NEUZEN. 7 u., 8,30 u. en 10 u., H.H. Dienst; 2.30 u., Lof. ARRONDISSEMENTS-REOHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van Vrijdag 21 December 1934. De volgende zaken werden behandeld: W. M., oud 29 j., autobuis-ondememer te Kioosterzande, was op 13 November 1934 door den kantonrechter te Ter Neuzen ver- oordeeld tot f 10 boete of 5 dagen heohtenis, wegens overtrading van de Wet op de Open- bare middelen van vervoer in de maand Maart 1934 in het kan ton Ter Neuzen. De verdachte was in hooger beroep ge- komen. Deze zaak is uitgesteld om meerdere ge- j tuigen te hooren. A. R., oud 23 j., werkman te Ter Neuzen, werd ten laste gelegd dat hij op 7 October 1934 te Ter Neuzen den rechercheur van politie Van Doorn opzettelijk heeft bedreigd met misdrijf tegen het leven gericht, terwijl deze politie surveillancediensten vervulde op den openbaren weg De Blokken en den amb- tenaar heeft beleedigd. Eisch 3 maanden gevangenisstraf, voor- waardelijk met proeftijd van 3 jaar en bijzon- dere voorwaarden. Mr. Tichelman sloot zich aan bij den eisch. S. P., oud 23 j., slager te Breskens, werd ten laste gelegd, dat hij op 13 Juni 1934 te ter Hofstede, gemeente Retranchement, door lis- tige kunstgrepen en een samenweefsel van verdichtselen hij Johanna Cruson een hoeveel- heid reuzel te doen bezorgen, die niet besteld was en daarvoor f 5,50 te ontvangen. Deze zaak is uitgesteld om meerdere ge- tuigen te hooren. J. W., oud 45 j., leurder, zonder vaste woon- plaats, werd verdacht dat hij op 8 November 1934 te Ter Neuzen, om zich wederrechtelijk te bevoordeelen Sara du Pon heeft bewogen aan hem f 5 ter leen te verstrekken, zeggende dat hij te Middelburg een portemonnaie was ontstolen, waarin f 21 was. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. B. K., oud 45 j., tuinier te Uzendijke, werd ten laste gelegd, dat hij op 18 November 1934 te Biervliet een rijwiel met smokkelwaar aan het beslag dat daarop door den assistent der belastingen Bun was gelegd, heeft onttrokken door er mede van door te gaan. Eisch 1 maand gevangenisstraf. M. E. v. d. P., huisvrouw van M. N., vroed- vrouw te Sluiskil, werd verdacht dat zij op 9 November 1934 te Sluiskil opzettelijk Hugo Meijer in het openbaar bij geschrifte heeft beleedigd door een karton voor haar woning te plaatsen, waarop voor iedereen, die daar passeerde de beleediging te lezen was. Eisch f 30 boete of 20 dagen hechtenis. C. B., oud 19 j., zonder beroep te De Olinge OB.), werd beklaagd dat hij op 14 October 1934 te Graauw in het bewakingsgebied, waar uit hij door de marechaussde was gezet, is teruggekeerd. Eisch 2 maanden gevangenisstraf. Zitting van 21 December 1934. De volgende vonnissen werden uitge- sproken: L. B. V., oud 42 j., metselaar te Hoofdplaat, is wegens overtrading der Motor- en Rijwiel- wet met bevestiging eisch, behalve toewijzing civiele vordering veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. A. L. W., oud 25 j., garagehouder te Hulst, beklaagd van overtrading der Motor- en Rij- wielwet, vrijgesproken. B. J. A., oud 21 j., zonder beroep te Nijme- gen, is wegens het rijden met een valsch rijwielplaatje veroordeeld tot 1 maand gevan genisstraf, voorwaardelijke proeftijd 1 jaar en f 25 boete of 10 dagen hechtenis. HOOGER BEROEP. Door J. C. E., oud 25 j., chauffeur te Bres kens is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der Rechtbank te Middelburg van 7 December 1934, waarbij hij wegens het ver- oorzaken van lichamelijk letsel bij een auto- ongeval, is veroordeeld tot 6 weken gevange nisstraf en intrakking van het rijbewijs voor 1 jaar. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. EE1RSTE KLASSE. PSV krijgt het deze week makkelijk, daar zij te strijden heeft tegen NOAD, de club die uit 9 weidstrijden sledhts 6 punten wist te behalen, zoodat een zekere overwinning voor PSV is weggelegd. Willem HLONGA zou men moeten reke- nen tot een aanstaande overwinning van LONGA en zoo zal het ook wel zijn, hoewel Willem H de vorige week goed werk ver- riohtte, door tegen Eindhoven gelijk te spelen. NACEindhoven zal wel meer spanning brengen, waarbij MAC als sterkste in het veld zal fungeeren en ook de eerepalm zal weg- dragen. MVVBleijerheide is de strijd tusschen twee elftallen die aan elkaar gewaagd zijn en de uitslag dan ook moeilijk te voorspellen zal zijn, ditizelfde kan gezegd worden van de ont- moetinig BWJuliana. Immers BW heeft uit 11 wedstrijden 13 punten en Juliana uit 11 wedstrijden 12 punten. TWEEDE KLASSE. TSCBreda. TSC is na haar overwinning op De Baronie aardig naar boven geschoten en zal zich op deze plaats ook wel weten te hamdhaven. Nu zij op eigen terrain Breda te bekampen krijgt, zal de tlhuisclub weder bij het einde van den strijd 2 punten rijiker zijn. DOSKODe Baronie. In de ranglijst staan deze clubs vrijwel bij elkaar, doch het speltype van DOSKO is beter dan dat van De Baronie en het zal dan ook wel blijiken, dat De Baronie tegen de felle aanvallen van de voorhoede van DOSKO niet zal zijn opgeiwassen. MiddelburgZeelandia. Te Middelburg heeft de plaatselijke ontmoe- ting plaats tusschen de beide Tweede Klassers hetgeen voor de supporters een kolfje naar hun hand is. Het krachtsverschil is echter van dien aard, dat men reeds bij voorbaat een overwinning van Middelburg kan berekenen. De Zeelandianen hebben wel een aardiige ver- dediging, doch toch nog te zwak voor de groen-witte voorhoede. TemeuzenAlliance. Te Vlissingen konden de Temeuzenaren zich niet handhaven, al was de uitslag dan ook niet naar verhouding der krachten. Nu mag wel gezegd worden, dat niemand alhier op een overwinning had gerekend, doch niet- waar toch altijid blijft er nog zoo'n pietsje hoop leven bij een voetballer die voor zijn club voelt. Nu komt op bezoek onze oude bekende, Alliance uit Roosendaal, die natuurlijk zal trachten het voorbeeld van haar stadigenoote RBC te volgen door Terneuzen op eigen ter rain te verslaan. De kansen zijn nu evenwel niet meer gelijk, want Terneuzen is nadien wel sterker geworden. Alliance speelt echter voor haar behoud in de Tweede Klasse en een kat in het nauw doet rare sprongen, zoodat de roodzwarten wel deugdelijik op hun post moeten zijn en aan de Westsluis zal wel het sein gehesohen wordenweest op uw boede. VlissingenRBC. De andere Roosendaal sche club RBC komt ook een Scheldestad bazoeken en is te gast bij de Vlissingers, die er wel voor zullen zorg- dragen RBC op waardige wijze te ontvangen, doch de gastvrijheid niet zoo ver zullen voe ren door de gasten met de eer te laten strij- ken. Al te goed is buurman's gek, zegt het spreekwoord en daarom zullen de Vlissingers de beide punten wel voor zich behouden. DERDE KLASSE. De ZeeuwenBreskens. De Zeeuwen ontvangt Breskens en de zwartjes zullen wel pogen hun smadelijke ne- derlaag, op het terrain van de Bressiaanders geleden, te wreken. Of dit zal gelukken, valt te betwijfelen, daar Breskens sterker is. Bo- vendien mag Breskens geen wedstrijd verlie- zen, wil zij daarmede tegelijik niet de eerste plaats aan Axel genoodzaakt zijn af te staan. AxelOranje. Het zou ons niets verwonderen als Axel met ongeduld de komende strijd tegemoet ziet, want men zal daar zoo gaan rekenen, iederen wedstrijd bremgt one nader bij het begeerde doel. De vorige maal moest deze strijd worden afgebroken wegens de slechte weersomstandigheden waarbij Oranje zich reeds aardig had venweend. Of Axel het thans zoover zal laten komen? Men rekent daar vast op een stevige overwinning, dat Oranje stevig van zich afbijt en als zij dan moet ver-, liezen zij dit met eera zal doen. SluiskilHulst. Sluiskil gaat zoo zoetjesaan naar de onder- ste plaats solliciteeren, al zijn nog twee cluibs onder haar. Het wordt in elk geval oppassen dat het niet zoover komt. De komende strijd tegen Hulst is voor haar zwaar, doch onmoge- lrjk is het niet, "Want Hoofdplaat heeft dit de vorige week volkomen bewezen en toen speel- de Hulst nog wel op eigen terrain. DE „ORANIA" AANGEVAREN EN GEZONKEN. Het Ned. stoomschip „Orania" van den Kon. Holl. Lloyd, is Woensdag in de haven van Leixoes in Portugal, door het Portugee- sche s.s. „Loanda" midscheeps aangevaren. De ,,Orania" lag ten anker toen het schip door een Portugeesche boot werd aangevaren. Deze is de haven blijkbaar met een groote vaart binnemgekomen. De „Orania" werd achter de brug geraakt, waardoor het schip van boven tot onder is opengescheurd. Het schip zonk. Nader wordt gemeld: Aan boord van de „Orania" bevonden zich in totaal 121 passagiers. Allen konden door de te hulp gesnelde schepen en reddingbooten in veiligheid worden gebracht. Ook de te water gesprongen personen konden alien door havenvaartuigen worden opgevischt en gered. De kapitein heeft onmiddellijk na de aan- varing met het Portugeesche schip „Loanda" het bevel gegeven, den stoom te laten ont- snappen. Hierdoor werd een exploisie ver- meden, toen het water in het binnenste van het schip begon door te dringen. Wegens 't laten cntsnappen van den stoom is het niet mogelijk geweest het neergelaten anker te lichten. Ware het echter mogelijk geweest het anker te lichten, dan had men het schip los kunnen trekken om zinken te voor- komen. Lloyds meldt nog, dat de „Orania" op edn zijde half onder water ligt. Van de lading, bestaande uit ongeveer 3000 tons, is een ge- deelte naar buiten gespoeld. De passagiers en de bemanning, die uit 158 koppen bestaat, hebben al hun bezittingen verloren. DE INSTORTING IN DE KERK TE ST. MIOHIELSGESTEL. Men meldt uit Oss: De justitie uit 's-Hertogenbosch heeft na onderzoek besloten het beslag op de r.k. paro- chiekerk te St. Michielsgestel op te heffen. De kerkdiensten worden hervat. Het plafond boven het koor zal worden afgebroken. Om- trent de oorzaak wensohte de justitie nog geen mededeelingen te doen. BEEN VERBRIJZELD. Dinsdagmiddag wilde de 9-jarige K. Smee- huizen, woncade Oostendamstraat, toen hij aan den Strevelsweg zijn bal achtema liep, deze nog juist v66r een achterwiel van een passeerende vrachtauto weghalen. De chauf feur, J. de B., uit Usselmonde, die dit be- merkte, remde uit alle macht, doch kon niet voorkomen, dat de jongen door het achterwiel tegen de straat werd gesmakt, waarna hem het linkerbeen bij de knie werd verbrijzeld. De jongen werd in emstigen toestand per auto van der; Geneeskundigen Dienst naar het Zickennuis aan den Coolsingel vervoerd. CAIRO. Een vliegtuig van de Royal Air Force, dat tot onderzoek omtrent het lot van de ,,Uiver" was opgestegen, heeft het vlieg tuig tien mijl ten Wiesten van Rudbach ont- df kt. De vliegers konden door de plaatselijke ge- steldheid niet landen. Wel kon worden ge- constateerd, dat de Uiver totaal verpletterd en door brand geheel vernield was. Er be staat zeer weinig hoop, dat de bemanning en passagiers nog in leven zijn. De betrekkelijk hoopvolle onzekerheid waar in men tot hedenvoormiddag verkeerde ver- anderde ten slotte in een zeer noodlottige zekerheid. Het rampzalig uiteinde van deze uit 4 personen bestaande kloeke bemanning en de 3 passagiers zal niet alleen in Neder land en in Indie, doch over de geheele wereld medegevoel venwekken. Er blijkt uit, dat, al heeft de luchtvaart groote vorderingen ge- maakt en al worden steeds meer technische verbeteringen aangebracht, ongelukken toch niet steeds te voorkomen zijn. Uit hetgeen de berichten omtrent het lot van de Uiver vermelden is te vermoeden, dat de juiste toedracht wel Dimmer aan het licht zal komen. LONDEN. Vol gens latere berichten uit Cairo is de Uiver neergestort in een rots- achtig gebied, dat zeer moeilijk te bereiken is. Tengevolge van den hevigen regen zijn bovendien de wegen vrijwel onbegaanbaar zoodat ook de automobielen, die uitgezonden waren naar de plaats des onheils, deze plaats heden waarschijnlijk niet kunnen bereiken. Het zenden van vliegtuigen is uitgesloten daar een landing in dit gebied onmogelijk is. Volgens mededeeling van de Royal Air Force moet het waarschijnlijk worden geacht, dat de Uiver in een plotselinge onweersbui is geraakt en door den bliksem is getroffen. In officieele kringen te Londen, en vooral bij die van het Engelsche Luchtvaart Ministe- rie waar hedenmorgen het bericht van het vinden van de Uiver door een vliegtuig van de Royal Air Force bekend werd, maakte dit grooten indruk. Er is opdrac.ht gegeven om alle mogelgke medewerking te verleenen bij de berging van de Uiver. COOPERATIEVE V RIGHT EN VEILING ZEEUWSOH-VLAANDEBEN G.A. TE TERNEUZEN. Veiling van 19 Dec. 19S4. Eieren: kipeieren le soort 3,15, 2e soort 2,60 per 100 stuks. Fruit: Pondsperan 3 tot 7 ct., Gieserwilde- man 6 tot 11 ct., Kleiperen 4 tot 7 ct., Com- tesse de Paris 8 tot 14 ct., Stoofperen 5 tot 8 ct., Keien 6 tot 7 ct., Zure Bellefleur 9 tot 14 ct., Goudreinette 13 tot 15 ct., Wyning 8 tot 11 ct., Reanlboures 4 tot 11 st. per K.G. Groenten: Witlof 2 tot 8 ct., Spruiten 4 tot 12 ct., Wortelen 1 tot 2 ct., Uien 1 tot 3 ct., Koolrapen 1 tot 2 c., witte Rapen 1 tot 2 ct. per K.G.Bloemkool 2 tot 18 ct., Roode kool 2 tot 6 ct., Sav. kool 1 tot 3 ct., Witte kool 1 tot 3 ct. per stuk; Prei 10 tot 14 et. per bos; Anidijivie 1 tot 2 ct. per krop. Aardappelen (Bevelanders) 2,20 per 100 K.G. VERBETEREN WEG PHILIPPINE DRIEKWART. iNamens Ged. Staten van Zeeland is aantoe- steed het verbeteren van den weg Philippine Driekwart van het Provinciaal Wegenplan, wegvak Westelijk deel. InischrijversJ. H. van de Ven te Vlissin gen 47818; C. v. d. Klippe te Vlissingen 29460; P. F. Voet en P. F. de Waal te Hon- tenisse 26600; N.V. Noord-Nederlandsche Wegenlbouiw te Harlingen 25318; P. Dekker te Veera 25125; J. F. Oomelis te Hoofd plaat 24645; P. A. Rammeloo te Philippine f 23900; K. en J. J. Lucassen te Walzoorden 23240; L. G. J. van de Ven te Koudekerke en M. Wandel te Schoondijke f 23160; L. van Boven te Elleiwoutsdijk 22890M. W. Knulet te Goes en J. Kniulst te 's Heer Arendskerke 22878; Th. Camibier te Breskens 22840; P. Andriessen te Walsoonden 22450; A. War rens en Jos. Kindt te Ossenisse 22440; N.V. Betumeweg te Utrecht 22330; J. C. van Dronigelen te Wlalsoorden 21940; N.V. v.h. J. Heijmans te den Bosch 21523; J. H. van de Ven te Vlissingen 21478P. Dees te Ter Neuzen en Jos. de Maagd te Hontenisse 19989; W. de Bockx te Hoek en A. Kerck- haert te Westdorpe 19800 en W. en A. de Bruijn te Ter Neuzen f 18673. ONDERHOUD HAVENWERKEN TE BRESKENS. De hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat te Middelburg heeft aanbesteed het onder- houd van de havenwerken te Breskens gedu- rende de jaren 1935 en 1936. Raming f 10600 per jaar. Inschrijvers: C. v. d. Klippe te Vlissingen f 9970; A. v. d. Straaten Jr.'s aannemersbe- drijf te 'Hansweert /9900; J. van 't Hoff te Hoek f 9890; P. C. Goole te Hoofdplaat /9880; P. J. de Bourgraaf te Wemeldinge /9880; J. J. Jansen te Middelburg 9480; J. F. Comelis te Hoofdplaat f 9400; P. Dekker te Veera 9395Iz. Lagasse en Zoon te Kou dekerke 9340; Th. Camtoder te Breskens /9290; N.V. Th. Smeulers aannemersbedrjjf te Rotterdam f 9240 en P. J. van de Sande te Breskens 9137, alles per jaar. SAS VAN GENT. Van 13 tot 19 Dec. zijn uit deze gemeente vertrokken: M. I. E. van Boxsel, dienstlbode, naar Steen- bergen. M. Smaal en gezin, kommies R. D. G., naar Dordrecht. Al. Rrommet en gezin, ddrecteur postkan- toor, naar Rijssen. SAS VAN GENT. Geboorten. 12 Dec. Andre Maurice, z. van Gustaaf Stephan Hemelsoet en van Maria Anna Rosalia Kegels. Qverlijden. 16 Dec. Pharailda D'haens, oud 71 j., wed. van Willem Andriessen. Voor Ter Neuzen: 20 Dec. Duitsch s.s. GAUSS, 593, stukg., Bremen. Voor Sluiskil: 20 Dec. Duitsch m.s. HER CULES, 1616, stukg., Bremen. Van Sluiskil: 20 Dec. Spaansch s.s. URU- MEA, 1976, cokes, Venetie. Van Riemen: 19 Dec. Eng. m.s. LUXOiR, 4110, ledig, Batoem; Nederl. m.s. MERCU- RIUS, 88. olie, Londen. Van GentTer Neuzen: 19 Dec. Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg., Londen. Voor Gent: 19 Dec. Eng. s.s. EMSWORTH MANOR, 678, ledig, Havre; Litt. s.s. PALAN- GA, 391, led., Antwerpen; Duitsch s.s. GOTIA, 628, ledig, Antwerpen. 20 Dec. Belg. s.s. CHARLES, 334, pek- kolen, Goole; Duitsch s.s. WESTFALIA, 513, hout, Danzig; Eng. s.s. DONA FLORA, 292, steen, Immingham; Letl. s.s. AUSMA, 1190, hout, Riga; Eng. s.s. ORIOLE, 217, stukg., Lcsiden; Duitsch s.s. FLACHSEE, 355, ledig, Bremen; Eng. s.s. BITTERN, 939, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Ant werpen; Eng. s.s. PANDION, 99, stukg., Ant werpen. Van Gent: 19 Dec. Estl. s.s. UBARI, 812, ledig, Blyth; Eng. s.s. RYN, 286, ledig, Dor drecht; Duitsch s.s. VIADRA, 578, ijzer, Stet tin.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 2