Laatste Berichten Burgerlijken Stand Marktberichten SMOKKEEAITO AANGEHOUDEN. OPIUMSMOKKELAARS AANGEHOUDEN. GEMEENTERAAD VAN AXEL. INGEZONDEN STUKKEN. LOOP DER BEVOLKING. VERKOOPINGEN, WTVOERINGEN AANBESTEDINGEN, ENZ. SCHEEP V AARTBEWEGING. jonge kinderen van ongeveer 3 tot 6 jaren door de steenen bedolven werden. Dadedlrjk toegeschoten hulp heeft de kin deren bevrij-d. Allen hadden hoofdwonden en waarschijnlijk ook inwendige kneuzingen. Drie van hen werdeci terstond ter verple- ging naar de academische klinieken overge- bracht. De vierde, die eerst naar huis was gegaan, moest later ook voor verpleging v£in een hoofdwond in de kliniek worden opge- aamen. HET ZWAKKE GESLACHT. Vrijdagmiddag ontmoette een eafehoudster van de Binnenrotte te Rotterdam in de Meent een vrouw, die in bepaalde kringen den naam draagt van Haagsche Truus. Deze Truus is de cafehoudster reeds eenigen tijd 10 schul- dig. De cafdhoudster vroeg de vrouw, waar zij met haar tientje bleef, over welke infor- matie Truus zich dermate opwond, flat zij de cafdhoudster begon uit te schelden. De cafe houdster zei op haar beurt iets, wat Truus onaangenaam in de ooren klonk en het gevolg was, dat weldra de beide vrouwen elkaar in de permanent-waves woelden, op een wijze, die Jjuide kreten van smart aan beide vrouwen ont- lokte. Trouwens letterlijk werden de vrou wen ook eenigermate ontlokt. Tenslotte is Haagsche Truus naar het politiebureau aan den Oppert geloopen, waar zij aangifte deed van mishandeling. Kort daama is zij echter thuis gekomen, met een wond onder het rech- teroog, welke wond zij op het politiebureau nog niet had. Een kostganger heeft den ge- neeskundigen dienst gewaarschuwd en deze heeft haar naar het ziekenhuis asm den Cool- singel vervoerd, waar zij is opgenomen, met versohijnselen, die op een hersenschudding duiden. De getroffene zegt, dat de cafehoud ster haar op den weg, tussohen politiebureau en woning met een bos sleutels heeft geslagen, teneinde haar onder het oog te brengen, dat men van dergelijke zaken geen aangifte doet. De cafehoudster bekent de eerste, maar ont- kent de tweede mishandeling. De politie stelt een onderzoek in. DE OVERVAL MET BEHOOVING TE OOSTERHOUT. In verband met den overal met berooving in den nacht van 7 December te Oosteind, ge- meente Oosterhout (N.-B.) gepleegd op den landbouwer Bossers, waarbij deze werd be- roofd van geld en effecten, meldt de N. R. Ct., dat het politie-onderzoek heeft uitgewezen, dat de verdachten over de Belgische grens zijn uitgeweken. Maandagmiddag werd bij de Amsterdam- sche Bank te 's Hertogenbosch door een on- bekende effecten ter verzilvering aangeboden. Tijdens de onderhandelingen verdween de aanbieder, onder het motief, dat hij de juiste papieren niet by zich had. Kort daama werd deze bank opgebeld door het kassierskantoor Van der Burg te 's Hertogenbosch en er van in kennis gesteld, dat ook daar door een on- bekende effecten, o.a. van de Unilever ter be- taling waren aangeboden. Ook hier waren de transacties mislukt. Men vond het nu ge- raden de politie te verwittigen, die onmiddel- lijk een uitgebreid onderzoek begon, dat helaas niet tot een resultaat leidde. Inspecteur Nauta uit Oosterhout verscheen weldra in Den Bosch en toonde portretten van de verdachten. Een van deze portretten werd door de beide bankbedienden herkend als te zijn van den man, die de effecten had aan geboden. Het politie-onderzoek voerde naar Tilburg waar men achterhaalde, dat in deze zaak be- trokken was de Tilburgsche effectenhande- laar J. Tevens stelde men in den loop van den dag vast, dat de drie verdachten naar Belgie zijn uitgeweken. Inspecteur Nauta zal trachten in samen- werking met de Belgische politie de mannen te achterhalen. van Obicht stroomt het water als beken en de bevolking heeft overal diepe greppels gegra- ven om dit overvloedige water af te voeren naar een in de nabijheid stroomende beek. Dit beekje kan echter den al te grooten water- toevoer niet meer verwerken en alleen het gelukkige feit, dat het water van de Maas vallende is, heeft een directe catastrophe kunnen voorkomen. Alle buizen in Obicht en Urmond hebben de kelders geheel vol water staan en reeds zijn eenige woningen aan het zakken geraakt, waarbij de muren geseheurd zijn. De gewel- dige druk van het water in het kanaal perst het kanaalwater met enorme kracht door den grond en maakt dezen drassig en week als moerasland. Talrijke weidegronden en landbouwvelden lijden z?er doordat de grond geheel verzuurd wordt. Momenteel is de schade door het water aan huizen en gronden zeer aanzienlijk maar de toestand wordt eerst dan uiterst kritiek geacht, wanneer de Maas nog zou beginnen te wassen wat ict dit deel van het jaar met denkbeeldig is en men dan in het geheel geen afvoer meer voor het overtollige water zou kunnen vinden. Intusschen is men bezig maatregelen te treffen om het lek in den kanaalbodem met slib dicht te maken. De bewoners zien deze werkzamaheden met morrende ontevredenheid aan, omdat zij de meening zijn toegedaan, dat deze pogingen niet zullen gelukken en de watertoevoer nog grooter zal worden. Als de avond valt over het stille land sta- ren de menschen in bange zorg over de wijde watervlakten, zich angstig afvragend wat de dag van morgen brengen zal. LEERFABRIEK UITGEBRAND. Te Alfen (N.-Br.) is Vrijdag door onbe- kende oorzaak een fabriek in leerwaren geheel uitgebrand. Evenover eenen brak de brand uit op den zolder van de leerfabriek van de firma Vaar- ten en Hendriks te Alfen (N.-Br.) Het vuur greep snel om zich heen, zoodat in korten tijd het geheele complex in lichte laaie stand. De brandweer uit Tilburg, die ter assistentie was geroepen, liet de belendende perceelen ontruimen en moest zich beperken tot het be- schermen van de aangrenzende woonhuizen. Weldra was de geheele fabriek tot den grond toe afgebrand. Het nablusschingswerk geschiedde door de Alfensche brandweer. De schade kon tot nu toe nog niet worden vastgesteld, doch zij zal niet gering zijn daar een groote voorraad leer en vele machines in het gebouw aanwezig waren. SCHIP VERGAAN? Reuter meldt uit Marseille: Sinds Zondag heeft men niets meer ge- hoord van het vrachtschip Schiaffing 24, dat een dienst onderhoudt tusschen Marseille en Algiers, met een bemanning van 21 personen. Nabij de haven Sete heeft men thans een fust gevonden met ledige metalen cylinders, als- mede wrakstukken van de Schiaffing 24. Visschers hebben een groote olievlek op zee waargenomen. De tot dusver ondemomen nasporingen hebben nog geen resultaat op- geleverd. Vrijdagnacht poogde een ambtenaar van den Crisisopsporingsdienst te Blerick een auto ter controle aan te houden. De bestuur- der stoorde zich niet aan het stopteeken en reed in voile vaart door. De ambtenaar, die eveneens een auto ter beschikking had, begon een achtervolging, haalde de vrachtauto spoe- dig in en dwong den bestuurder te stoppen. Deze bleek te zijn Th. J. uit Bergen (L.) ter- wijl de tweede inzittende, zekere S., eveneens uit Bergen, er in slaagd te ontkomen. De auto bevatte 1750 K.G. van uit Belgie gesmokkelde boter. V.D. meldt uit Antwerpen: In verband met het feit, dat men hier ge waarschuwd was betreffende de mogelijkheid, dat de verdachten van den roofoverval van 7 December j.l. te Oosteind in de gemeente Oos terhout (Nederland), waar 22.000 aan effec ten werden gestolen, heeft de politie ver- scheiden rechercheurs op het pad gestuurd. Men heeft succes gehad. De verdachten had- den de wijk naar Belgie genomen en zich te Antwerpen gevestigd. Zaterdag mocht de politie erin slagen twee verdachte individuen, juist op het oogenblik dat een Nederlandsche auto, waarin twee vrouwen gezeten waren, on hen toereed, te arresteeren. Het bleken de gezochten te zijn, n.l. de zes en dertigjarige F. van H. en de 33-jarige M. B„ beiden uit Tilburg. De chauffeur van den auto en de twee vrouwen werden later op vrjje voeten gesteld. De ter uitlevering gear- resteeirden bleken slechts enkele honderden guldens by zich te hebben. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn aan de Belgische grens nabij Roosendaal door een wachtmeester der marechaussde en een rjjksamtotenaar twee Rotterdammers aange- houden, genaamd M. en de B., die zich per motorrijwiel naar Belgie wilden begeven. Bij fouilleering werd op hen 'n hoeveelheid opium gevonden, welke zij in bussen verpakt onder hun kleeren verborgen hadden. De opium en het motorrijwiel werden in beslag genomen. Tegen beide personen is proces-verbaal opge- maakt. BRANDKAST GEPLUNDERD. In Weert is een bijzonder brutale inbraak gepleegd. Zaterdagavond hebben onbekende personen ongevraagd een bezoek gebraoht aan de woning van den beer H. B. aldaar, De heer B. merkte echter onraad en stond op. Daarop zijn de indringers verdwenen. Echter niet voo rlangen tijd, deelt de Msb. mede. Zondagnaoht hebiben zij hun bezoek her- haald en thans met meer succes. Met de sleutels, die aan den muur hingen, hebben z.j de brandikast geopend en hderuit een be- drag van een paar honderd gulden ontvreemd. De spaarpotten van de kinderen werden even eens voor goeden prijs vertklaard. ^Zaterdag had de heer B. een aanzienlijke geldzending verwacht, doch door onvoorziene omstandigheden was deze uitgebleven. Men venmoedt, dat zij er van op de hoogte zyn geweest, dat het geld zou komen even- goed als zy de inrdchting van het huls moeten hebben gekend. OVERSTROOMIN GEN LANGS HEI JULIANA-KANAAL. Het nieuwe Juliana-kanaal is lek geraakt. Tusschen de plaatsen Obicht en Urmond, die ten Westen langs dit kanaal liggen, blijkt de kanaalbodem niet waterdicht te zyn. De dqken houden het water weliswaar tegen, doch onder den grond heeft het zich een uit- weg gezocht en zet de lager gelegen gronden in dit gebied geheel onder water, zoo meldt de „Msb.". Uit den nog eertijds mullen grond borrelt nu het water op, dat uitgroeit tot groote watervlakten. Door de goten in de straten DE GASVERGIFTIGING TE ALKMAAR. In verband met de gasvergiftiging aan de Bleekerskade te Alkmaar, waarvan wij reeds melding maakten, heeft de ,,N. R. Crt." een onderhoud gehad met den directeur van den ontsmettingsdienst, den heer W. Voorthuysen. Deze deelde mede voor een raadsel te staan. De ontsmetting is, als altijd, geschied door den heer Dokter, hoofdontsmetter, bijgestaan door den heer Nieman, ontsmetter en zij heb ben zich precies gehouden aan de rijksvoor- schriften. De juiste hoeveelheden cyaan- natrium en zwavelzuur werden verwerkt zoo- als zij dat nu reeds tien jaar lang hebben ge- daan. Voordat de woning weer voor de bewoners wordt opengesteld, wordt door den hoofdont smetter en dat is ook in dit geval gebeurd een chemische proef genomen. Wyst deze aan, dat er geen gas meer aanwezig is, dan wordt het perceel nog zestien uur open gehou den. Het is eveneens de gewoonte, dat de buren worden gewaarschuwd, om tydig hun woningen te kunnen verlaten. Den volgenden morgen wordt gewoonlijk gelegenheid ge- geven, om de woning opnieuw te betrekken. De eenige mogeiykheid is, dat er ergens een ag. gashaardje is Wijiven zitten of dat er in strijd met de voorschriften levens- middelen door de bewoners in het huis zijn achtergelaten, waarvan later wellicht gebruik is gemaakt. Wat het droeve voorval zelve betreft ver- neemt de „N. R. Crt." nog, dat de heer De Jager niet om een uur des nachts naar bed gegaan is, maar, evenals zyn vrouw en kind, des avonds om half negen. De familie heeft toen een zeer onrustigen voomacht gehad. Allen gevoelden zich onpasseiyk. Pas tegen een uur viel men in slaap. Om vier uur werd de man opnieuw wakker doordat hij zich on- wel gevoelde en toen deed hij de vreeselijke ontdekking. PORTO PRAIA. Sneller dan men gedacht had is ,,De Snip" op het vliegveld te Porto Praia geland. Toen „De Snip" boven het eiland cirkelde seinide de marconist even voor 12 uur (A.T.), dat men binnen 5 minuten zou dalen. Later werd per telegram de vlotte landing te 12.02 (A.T.) medegedeeld. De bedoellng is dat „De Snip" tot Woens- dag te Porto Praia zal biy'ven. Des avonds om 7 uur zal gestart worden naar Paramaribo alwaar men dan Donderdagmiddag te 2 uur hoopt te arriveeren. Deze tocht is de langste van het traject n.l. 3612 K.M. Te Parama ribo wacht de bemanning van „De Snip" een grootsche hulddging. KAMER VAN HOOP HANI) EE EN FABRIEKEN VOOR Z.-VLAANDEREN TE TER NEUZEN. In het slot van het verslag der vergadering van 24 Nov. j.l., opgenomen in ons nummer van Woensdag, is abusief uitgevallen de vol- gende conclusie van het Bureau, waarmede de Kamer zich unaniem vereenigde: Met bijzondere belangstelling is door het Bureau kennis genomen van het rapport door den Secretaris onzer Kamer overgelegd naar aanleidtng van bovenstaande vraag, door den Commissarls der Koningin in Zealand aan onze Kamer gesteld. Ongetwijfeld zal de Kamer bij imzage van dit stuk tot de conclusie moeten komen, dat dit een ondenwerp betreft, dat van diepgaande streikking kan zijn. Na rijp beraad en grondige bespreking meent het Bureau aan de Kamer te moeten voorstellen, onder overlegging van het rap port van den Secretaris de gestelde vraag als volgt te beantwoorden 1. De oprichting van een Economisch Tech- nologisch Instituut voor Zeeuwsch-Vlaanderen moet wenschelijk worden geacht. 2. In aanmerking nemenide, dat in Lim- burg, afgedacht van het bijeengebracht aan- deelenkapitaal a 10.000, voor dekSking der jaariyksche kosten f 20.000 beschik'baar is en dit bedrag reeds te gerang wordt genoemd, is het echter te voorzien dat aan het bijeen- brengen der noodige geldmiddelen voor Z.- Vlaanderen, zelfs indden het daarvoor pro- centsgewijze dezelfde steun als in Limburg van de provincie Zeeland zou ontvangen, zeer groote bezwaren zullen verbonden zija. Indien het al niet als geheel onmogelijik wordt be- schouwd, zal dit tocto vermoedelijk zonder bij zondere maatregelen (iwij denken hierby aan een door de Kroon aan de gemeenten op te leggen regeling)niet mogeiijk biyken. 3. Ten slotte zijn wy van oordeel, dat de oprichting van een Economisch Technologisch Instituut voor een ruimer gebied (tenzij al leen voor de provincie Zeeland) uit Zeeuwsch- Vlaamsch oogpunt bezien minder gewenscbt is, aangezien wy dan daarvan,, naar onize mee ning, die gegrond is op de ervaring van tien- tallen jaren, voor dit excentrisch gelegen ge bied weinig resultaten kunnen verrwachten. Vergadering van Zaterdag 15 Dec. 1934, des voonmiddags half elf uur. Voorzitter de heer F. Blok, Burgemeester. Tegenwoordig de leden: J. M. Oggel, C. Th. van de Bilt, A. Th. 't Gilde, A. Verschelling, Adr. Hamelink, I. de Feyter, P. J. van Ben- degem, B. Seghers, C. Hamelink, C. van Kam- pen, A. P. de Ruyter, F. Dieleman en J. de Feijter, benevens de Secretaris J. L. J. Maris. De VOORZITTER opent de vergadering door het uitspreken van het gebedsformulier. 1. Benoetning van een hoofd der openbare lagere school. Burgemeester en Wethouders deelen mede, dat na verschillende teleurstellinigen te heb ben ondervonden, uit een opgave verkregen van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, eenige wachtgelders zijn op- geroepen ter nadere kennismaking en voor het geven van een proefies. Deize proefies heeft, zooals medegedeeld in de vergadering van 11 December j.l. plaats gehad op Woensdag 12 December j.l., in tegen- woordigheid van den heer Inspecteur van het Eager Onderwijs in de inspectie waaronder deze gemeente ressorteert. j In overleg met den Inspecteur is de volgen- de voordracht opgemaakt: 1. J. Buma, wachtgelder-hoofd te Kocken- gen; 2. C. L. van Ruth, idem te Amsterdam; 3. A. G. Hamerpagt, idem te Amsterdam. Burgemeester en Wethouders stellen voor, uit deze voordracht een persoon te benoemen. De VOORZITTER herinnert, dat in de ver gadering van Dinsdag j.l. reeds is medege deeld, dat den dag daaraanvolgende proef- iessen zouden worden gehouden. Naar aan- ieiding daarvan is in overleg met den Inspec teur van het L. O. is deze voordracht opge maakt, en waar het noodzakelijk was spoedig tot benoeming van een hoofd der school over te gaan, hebben Burgemeester en Wethouders gemeend, wel niet een spoedeischende doch een vlugge vergadering bijeen te moeten roe- pen, teneinde tot benoeming over te gaan. Hij acht het echter gewenscht, alvorens hiertoe over te gaan, hieromtrent nadere mededee- lingen te doen, welke evenwel niet kunnen ge- schieden in een openbare vergadering. Daar- om schorst hij deze en gaat de vergadering over in een zitting met gesloten deuren. Na heropening verzoelkt de VOORZITTER de heeren Van Kampen en C. Hamelink met hem het stemlbureau te vormen. Uitgebracht worden 13 stemmen, waarvan J. Buma verkrijigt 13 stemmen, zoodat deze met aLgemeene stemmen is benoemd. De VOORZITTER deelt 'mede, dat deze be noeming zal ingaan op den dag waarop het thans fungeerend schoolhoofd, de heer Van Houten den dienst verlaat, zijnde 5 Januari 1935. i 2. Rondvi-aag. a. De heer OGGEL stelt voor, aangezien uit de mededeelingen in besloten vergadering is gebleken, dat de sollicitanten uit de groote gemeenten niet genegen zijn, naar een platte- landsplaats te komen, om de voordeelen, die aan de groote gemeenten zijn verbonden, als: hooigere bezoldiging en gemakkelijker studie- gelegenheid voor kinderen, van wege den raad een schrijven te richten aan, den betrokken Minister o mop grond daarvan te verzoeken de clasisiificatie der gemeenten op te heffen. Het is niet alleen dit, doch naar zijn mee- nnig zou uit de opheffing der classificatie nog een belangrijke bezuiniging zijn te halen. 'Het standpoint is, dat het leven op het platteland goedkooper zou zijn, dan in de stad, doch deze benoeming heeft geleerd, dat het feitelijk juist andersom is, en het platteland duurder is dan de stad, derhalve de stad grootere voordeelen zou bieden, en de nadeelen aan de zijde van het platteland zijn. De heer C. HAMELINK heeft geen be- ziwaar tegen het verizenden van een dergelijk adres, doch moet den heer Oggel optmerken, wel bezwaren te hebben, als verzocht zou worden de classificatie als een object van be zuiniging op te heffen, en deze te gebruiken als nivelleering der salarissen naar beneden. De VOORZITTER merkt op, dat de heer Oggel zulks niet bedoelt. Met aigemeene stemmen wordt overeen- komstig het voorstel van den heer Oggel be sloten. b. De heer VERSOHELLING heeft gele- zen, dat de bydrage van het Rijk in de ver- strekking van een Kerstgave is bepaald op 35 inplaats van 25 zooals vorig jaar. Hij vraagt of Burgemeester en Wethouders hiermede rekening houden. De VOORZITTER antwoordt bevestigend. De VOORZITTER slult de vergadering door het uitspreken van het danlkgebed. (Buiten verantwoordeiykheid der Redactie.) „DE ZEEUWSCHE BEKER". Het Comity onder bovenstaande naam ge- voeld zich gedrongen om, eer het jaar 1934 tot het verleden zal behooren, zgn grooten dank uit te spreken voor al den arbeid der liefde, betoond in de ondersteuning der ver- drukte Christenen in Rusland. Voor we in de loop van het volgende jaar D.V. een tweede actie beginnen, willen we verantwoording doen van al de giften, die we uit bet land aan gene zyde der Schelde hebben ontvangen. Mochten er plaatsen zijn, waar men voor een Tweede actie Dr. Krop zou willen laten optreden, zoo richte men zicb aan onderstaand adres. Allereerst dan de OomiWs: Zaamslag /414,Ter Neuzen /531,Axel /444, Schoondijke f 191,Aardenburg 94, Breskens f 160,IJzendyke 100,Oost- burg 124,Hoofdplaat f 25,Zuidzande 90,Nieuwvliet f 26,—; Cadzand 124, Retranchement 31,Groede f 100, Nagekomen giften sinds Jan. '34: uit Ter Neuzen 2,50; /2,50; 10,—10,—10,—; 11—/10,—Fam. K. 12,50 en /12,— 110,f 10,f 10,L. te Breskens /100,-.; O. te Axel 5,v. M. te Sluis f 2,L. te Aardenburg 2, In de Prov. Zeeland werd voor „De Zeeuw- sohe Beker" in totaal ingezameld de som van 16,375,25. Met vriendelijke dank en dringende aanbe- veling. Namens het Prov. Com., A. KONING, St. Laurens. Giro 220659. Axel, 17 December 1934. Aan de Redactie van de Ter Neuzensche Courant. M. M., Er zijn bij ons drie gevers gekomen voor het bekende doei van de Zeeuwsche pers, die ons vroegen hun naam niet te melden. Wij achtten ons echter daarmede niet verant- woord en hebben toen de giften vermeld met de „door de schenkers opgegeven letters": S. H. V., V. v. V. en E. B., zoodat wij en de gevers en niet de buitenstaanders wis- ten, wat bedoeld was. Vandaar onze toelichting, dat de letters z6o gesteld waren, dat men daaruit de namen niet kon kennen, zooals in een ander blad. We hadden hier kunnen zetten bladen. Maar is dat nu een reden om het geschrijf, in uw blad van Zaterdag j.l., waarop men ons 5 heden opmerkzaam maakte, op te nemen? Dan vragen we excuus, en wenschen de menschen van mentaliteit als de scbrijver waaronder we ook uwe redactie moeten sor- teeren (anders hadt gij het niet opgenomen) beterschap met hun ergemis, ofschoon zij er niets mee te maken hebben, hoe wij onze ver antwoording stellen. j Ik vraag u plaatsing van bovenstaande, om bij uw lezers den verkeerden indruk weg te nemen, waartoe bovenbedoeld geschrijf aan- leiding zou kunnen geven. Onze lezers weten wel uit welken hoek de wind waait. Hoogachtend, HANNES VTNK, Redacteur Axelsche Courant. Juist, geachte Redacteur, nu is u waar u moest blijven. Gij moet zelf weten, hoe ge uw blad inricht. Maar denk er dan in het ver- volg aan, dat ook anderen datzelfde recht hebben, en bemoei u niet te pas en te onpas met zaken van anderen. Er kan zich bijna niets voordoen of u haalt er anderen by. Als u dat in de toekomst nalaat, zult u vermoede lijk aan uw stadgenooten geen aanleiding geven tot ergemis. Red. v. d. Ter Neuzensche Crt. TER NEUZEN. Geboorten. 9 Dec. Pietje Maria, d. van (Floris Jan Seheele en van Maria Cornelia Dieleman. Maria Johanna Cornelia, d. van Leonard Theophiel Vanhijfte en van Rosalia I Johanna Slock. Janke, d. van Huibregt Rib- bens en van Geertje Meinema. 10 Dec. Lina Jacoba, d. van Leendert van Eck en van Geertrui Johanna Dooms. 11 Dec. Jan An- dries, z. van Krijn Loof en van Jacomina Meertens. 11 Dec. Geertruida, d. van Adriaan de Jager en van Jannetje 'Haverhoek. 12 Dec. Emma, d. van Petrus Theophilus Ottjes en van Lisa Catharina Comelissens. 14 Dec. Cornelia, d. van Anthonie van Wijck en van Jansje van Kampen. Jan Jacobus Arie, z. van Jacobus Hamelink en van Catharina Pijpelink. Gverlijden. Dec. Eugenie Maria Fruy- tier (van Zuiddorpe), oud 52 j., echtg. van Romanus ed Houx. 9 Dec. Hanna Marcus Engelsma (van Viymen), oud 85 j., echtg. van Siebe Ales Boetje. 11 Dec. Pietemella Meer tens, oud 35 j., echtg. van Jacob van Donk. 12 Dec. Jan Jacobus de Jager, oud 67 j., weduwm. van Johanna Maria Bol. In de afgeloopen week hebben zicb in deze gemeente gevestigd: U. De Michiel, terrazowerker, Dijkstraat 71, van Eindhoven. J. C. van Cleemputte geb. de Meester, zon der, Donze-Visserstraat 6, van Den Helder. A. Freyzer, dienstbode, Westkolkstraat 8/10, van Hontenisse. J. S. van Waes, dienstbode, Noordstraat 101, van Hoofdplaat. P. Nieuwburg, leerling-verpleegster, Axel sche straat 58, van Rotterdam. Vertrokken: M. J. Tieleman, dienstbode, Nieuwstraat 22, naar Graauw c.a. G. Klapmuts, verpleegster, Axelsche straat 58, naar Blokker. COOPERATIEVE VRUCHTENVEILING ZEEUWSCH-VLAANDEREN G.A. TE TEH N EUZEN. Veiling van 14 Dec. 1934. Groenten Rammanas 1 tot 2 ct. per stuk. Koolrapen 1 tot 2 ct. per KG. Witte Rapen 1 ot 3 ct. per KG. Knolseldery 1 tot 3 ct. per knol. Spruiten 4 tot 12 ct. per KG. Bloemkool 4 tot 16 ct. per stuk. Sav. kool 1 tot 3 ct. per stuk. Wortelen 1 tot 3 ct. per KG. Roode kool 1 tot 5 ct. per stuk. Andyvie 1 tot 2 ct. per krop. Witte kool 1 tot 3 ct. per stuk. Spinazie 2 tot 8 ct. KG. Uien 2 tot 3 ct. per KG. Prei 7 tot 12 ct. per bos. Schorseneeren 8 tot 12 ct. per KG. Witlof 7 tot 12 ct. per KG. Fruit: Comtesse de Paris 9 tiot 16 ct. per KG. Pondsperen 4 tot 8 ct. per KG. Gieserwildeman 7 tot 11 ct. per KG. Goudreinette 10 tot 13 ct. per KG. Zure Bellefleur 9 tot 18 ot. per KG. Zoete Appels 10 tot 18 ct. per KG. Rembours 6 tot 8 ct. per KG. Keien 6 tot 8 ct. per KG. Druirven 25 tot 27 ct. per KG. 19 Dec. TER NEUZEN. Aanbesteding levering kalizout. Ver. Landbouwbelang te Hoek. AXEL. Veiling meubilaire goederen. Notaris Fanoy. 20 Dec. HOEK. Veiling huishoudelijke en andere goederen. Deurwaarder Huineman. SLUTSKIL. Aanbesteding levering kali zout. Ver. Landbouwbelang. 22 Dec. iZAAMSLAG. Prijsopgaaf gevraagd voor levering van macadam. Het Bestuur van den Cal. polder Eendragt. 27 Dec. AXEL. Veiling woonhuis en meubilair. Notaris Fany. Rotterdam, 17 December 1934. VEEMARKT. Aangevoerd: 560 vette runderen, 414 vette- en graskalveren, 1150 schapen en lammeren, 1095 varkens. De noteering was als volgt: Koeien le kw. f 0,58f 0,60, 2e kw. 0,48 /0,52, 3e kw. 0,320,38; Ossen le kw. f 0,48-f 0,52, 2e kw. 0,44f 0,46, 3e kw. 0,38—/ 0,40; Kalveren le kw. 0,75—/0,85, 2e kw. 0,60—/0,70, 3e kw. 0,50—/ 0,55 Schapen le kw. 0,38, 2e kw. 0,34, 3e kw. 0,30, per stuk 17, 13, 8; Lammeren le kw. 0,39, 2e kw. 0,35, 3e kw. /0,30, per stuk /ll, 9, 7; Varkens le kw. 0,31, 2e kw. 0,30, 3e kw. 0,29. De handel in vetvee was willig. Prima kwaliteit koeien gingen tot 62 cent en prima kwaliteit kalveren tot 95 cent. Voor export werden eenige partytjes scha pen verkocht. FUNE ZADEN. Blauwmaanzaad 12,5013; Lijnzaadvoer 1617... Zaailgnzaad, blauw 1910; Zaai- lijnzaad, wit 78. VLAS. Aangevoerd: Blauw 4050 K.G. /0,500,60; Holl. Geel 3500 K.G. 0,500,60; Groningsch 2500 K.G. 0,450,55; Dauwroot 1200 K.G. 0,40—/ 0,45. Doordat er goede vraag bestond, waren de prijzen vast en werd het aangevoerde ge heel geruimd. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe 3,103,35; Zeeuwsche Bonte 3,103,35; Zeeuwsche Eigenheimers 2,702,90; Brielsche Eigenheimers 3 /3,40; Blauwe Eigenheimers /2,70/2,90; Drielingen Eigenheimers 1,802,25; Red Star 2,70—/2,90; Bravo's 2,90—/3,30, alles per H.L. Westl. zand 67 ct. per K.G. Aanvoer redelijk, handel kalm. GRANEN- EN PEULVRUOHTEN. Gerst Chevalier 66,30; Haver 6,40 6,70; Erwten, kleine groene 8,5010,30; Schokkers 1012,30; Bruine Boonen 11,50—/ 12,20. Voor Ter Neuzen: 15 Dec. Nederl, s.s. MIDSLAND, 608, kolen, New-Castle. Voor Sluiskil: 14 Dec. Duitsch s.s. PLU TO, 659, stukg., Bremen. 15 Dec. Nederl. s.s. BOEKELO, 1253, ledig, Calais. Van Sluiskil: 12 Dec. Duitsch s.s. AJAX, 1311, kunstmest, Malaga. 14 Dec. Duitsch s.s. PLUTO, 659, kunst mest, Antwerpen. 15 Dec. Nederl. s.s. BEVERWIJK, 1847, cokes, Savona. Voor Riemen: 12 Dec. Noorsch s.s. GOL, 563, ledig, Treport. Van Riemen: 12 Dec. Russ. s.s. VAARLAM AVANESOV, 3976, ledig, Tuapse. 14 Dec. Noorsch s.s. GOL, 563, kunstmest, Malaga. 15 Dec. Noorsch s.s. MARI, 279, kunstmest, Esbjerg. Van Baggaatelle: 15 Dec. Noorsch s.s. VILJA, 3907, ledig, Constanza. Van GentTer Neuzen: 15 Dec. Eng. s.s. ORIOLE, 217, stukg., London. Voor Gent: 12 Dec. Belg. s.s. JULES HAUZEUR, 671, ledig, Rouaan; Noorsch s.s. BOMMA, 806, steen, Frederikstad; Noorsch s.s. BORDVIK, 935, pyriet, Thamshavn; Noorsch s.s. MARI, 279, ledig, R'dam. 13 Dec. Ned. s.s. NEPTUNUS, 286, pek- kolen, Partington; Noorsch s.s. TORA ELISE, 345, ledig, Portsmouth; Eng. s.s. ARUBA, 674, pekkolen, Goole; Duitsch s.s. KRUSSAU, 773, ledig, Esbjerg; Eng. s.s. ELLOUGHTON, 495, kolen, Goole; Eng. s.s. EDITH, 98, visch, Yarmouth; Eng. s.s. ORIOLE, 217, stukg., London; Belg. s.s. CHARLES, 334, pekkolen, Goole; Estl. s.s. UBARI, 812, pyriet, Lenin grad; Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. VANELLUS, 915, stukg., Antwerpen. 14 Dec. Noorsch s.s. BIRI, 525, steen, Fredrikstad; Eng. s.s. ABBOTSFORD, 839, ledig, Londen; Eng. s.s. CHARLWOOD, 600. ledig, Boston; Ned. s.s. JEANNETTE, 238, pijpaarde, Par; Eng. s.s. CLANWOOD, 1244, kolen, Burnt Island; Eng. s.s. CRIOHTOUN, 506, stukg., Antwerpen. 15 Dec. Eng. s.s. MARGAM ABBY, 1467, fosfaat, Bougie; Duitsch s.s. VIADRA, 578, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. DALEWOOD, 1561, kolen, Blyth. 16 Dec. Eng. s.s. TEESWOOD, 446, pek kolen, Goole; Russ. s.s. VALKHOF, 1315, vlas en hout, Leningrad; Eng. s.s. HODDER, 421, stukg., Goole; Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg., London; Ned. s.s. DENI, 145, pek kolen, London. Van Gent: 12 Dec. Eng. s.s. KTCTTWAKE, 982, stukg., Antwerpen; Nederl. m.s. IRIS, 112, cement, Exeter; Noorsch s.s. BORD VIK, 935, ledig, Blyth. 13 Dec. Eng. s.s. BARON WEMYSS, 1830, ledig, W.-HartlepoolNoorsch s.s. BOMMA, 806, ledig, Antwerpen; Fransch s.s. DAPHNE, 1123, yzer, Newport; Russ. s.s. JACOV SVERDLOV, 1091, ledig, Moermansk; Estl. s.s. CAROLINE, 365, ledig, R'dam; Duitsch s.s. INA LOTTE BLUMENTHAL, 890, ledig, Blyth; Eng. s.s. EDITH, 98, ledig, Oostende; Nederl. m.s. NEPTUNUS, 286, ledig, Dover; Eng. s.s. ARUBA, 674, ledig, Goole. 14 Dec. Noorsch s.s. TORA ELISE, 345, kolen, Nantes; Fransch s.s. SAUMUR, 1807, ledig, R'dam; Belg. s.s. JULIUS HAUZEUR, 671, pyriet, Odda; Eng. s.s. VANELLUS, 915, stukg., Glasgow; Eng. s.s. ABBOTSFJORD, 839, ijzer, Grangemouth. 15 Dec. Eng. s.s. MAGDALENA 1842, cokes, Venetie; Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Hull; Belg. s.s. CHARLES, 334, gem., Goole; Eng. s.s. CRIOHTOUN, 506, stukg., Leith; Nederl. s.s. JEANNETTE, 238, ledig, Blyth; Eng. s.s. CHARLWOOD, 600, stukg., Cardiff; Eng. s.s. ELLOUGHTON, 495, yzer, Boness; Noorsch s.s. BIRI, 525, ledig, Antwerpen; 16 Dec. Eng. s.s. CLANWOOD, 1244, ledig, Sunderland; Duitsch s.s. KRUSSAU, 773, fos faat, Stettin.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 3