ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERtENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN JBxst vanV&ZS&ppiftefi'm MET ELKANDER VOOR EEN ANDER No. 9236 MAANDAG 17 DECEMBER 1934 74e Jaargang Binnenland Feuilleton De man van Nergenshuizen Buitenland dkhertfes EERSTE BLAD Kerstinzameling door de Zoouwsche Pers. TER NEUZEN, 17 DECEMBER 1934. TER NEUZENSCHE COURAN ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen f 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen ,r. per post 1,55 per 3 maanden By vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar Voor Beigie en Amerika f 2,overige ianden 2.35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bjj voorultbeta'ing. t'ltgeefster: Ftrma P. J. VAN DE SANDE GIKO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer f 0 20- KLEINE ADVERTENTIeNper 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en clich6's worden naar plaatsruimte berekend. ffandelsadvertentien bij regelabonnement tegen vermlnderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst fen dag voor de nitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. Wg ontvingen voor de Kerstgave tot en met Vrijdag j.l. een totaal bedrag van f 85,50. In dank ontvingen wij nog de volgende giften: Voor Ter NeuzenX. 2,50, W. de V. 2,50, P. /I,—, J. S. 0,50. KERSTINZAMELING N. D. P. EN Z. P. Voor zoover die betreft de prov. Zeeland, is het resultaat van de Kerstinzameling, uit- gaande van de samenwerkende vereenigingen de Nederlandsche Dagblad Pers en de Zeeuw- sche Pers, tbans bekend; de fa. Tak Co. te Middelburg, die te dezen belangeloos als bankier voor de vereeniging de Zeeuwsche Pers optrad, heeft dezer dagen namens die vereeniging een totaal-bedrag van f 1168,22 op de centrale bankrekening der inzameling, te Haarlem, overgemaakt. Dit bedrag was over de gemeenten als volgt verdeeld Axel 7,50 Domburg 12,50 Goes 68,— Heinkenszand 10,— 's Heer-Arendskerke 5,— Kamperland 2,50 Kortgene 1 Koudetoerke 1, Middelburg 416,87 Oostburg 8,50 Oostkapelle 7,50 Rilland-Bath 6, Souburg 9,50 Tholen 6, Ter Neuzen 85,50 Vlissingen 497,35 Veere 7, IJrcndijke 7.50 Zierikzee 3,50 Deze bedragen hebben alleen betrekking op ire uag LMOAAVAH, a nieuwsbladen, welke bij de Zeeuwsche Pers' zijn aangesloten. Vermoedelijk zullen de be- dragen per gemeente nog verhoogd worden, door wat via andere, buiten Zeeland verschij- nende bladen, uit Zeeuwscbe gemeenten ont vangen werd. DIE KERSTVLUCHT VAN DE „SNIP" NAAR DE WEST. In ons land volgen de luchtvaartevenemen ten elkaar op. Pas is de „Uiver" terug van zijn fantastiscb recordreis naar Melbourne en zijn de huldiigimgen en festiviteiten waarvan de be manning bet mdddelpunt was te nauwemood voorbij, of tbans staat het vliegtuig ,;Snip" der K.L.M. in het teeken der algetmeene be- langstelling, in verband met den tocht naar West-Indie. ■De start bad plaats in den aacht van Vrij- dag op Zaterdag. Niettegenstaande bet nach- telijik uur en stroomeniden regen, waren dui- zenden naar Schiphol opgekomen, cm getuige te zijn van bet vertrek. Voor bet vertrek werd de bemanning, toe- staande uit Hondong, Van Balkom, Stolk en door VICTOR BRIDGES. (Nadruk verboden.) 1®) (Vervolg.) Ik maakte juist bij mij zelf de opmerking, dat de eigenaar van die inrichting, mogelijk in staat zou zijn, ons iets anders betreffende dezen heer mede te deelen, toen er op de deur werd geklopt en het kamermeisje binnen kwam. „Mijnheer, Simpson is er", sprak zij. Het was een moeilijk oogenblik, want ik bad natuurlijk niet de minste notie, wie Simpson kon zijn, docb voor de zooveelste maal kwam Milford mij te bulp. „Ik zond hem een boodschap, om aan te komen, mynbeer. U zei, dat U, als het mooi weer was, morgen met de auto naar Woodford dacht te gaan en daarom liet ik hem weten, dat bij de auto goed moest nazien en komen vragen, of U den wagen morgen wilde ge- bruiken." Dit was werkelijk nieuws. Tot op diit oogen blik was ik mij niet bewust, dat ik tot het edele leger van auto-eigenaren beboorde. „Goed, Milford", zei ik opstaande. ,,AIs het weer maar eenigszins fatsoenlijk is, ga ik met de auto". Ik ging de trap op en ontmoette Simpson in de bal en bevond, dat bij een kort mannetje was, met donkere oogen en dito baar en een zeer zorgvuldig, gladgesohoren gelaat. Hij droeg de gebruikelijke livred van "n deftigen chauffeur. „Goedenavond, mijnbeer", zei hij, terwijl hij aan zijn pet tikte. ,,Ik heb de auto nagezien. Milford zei, dat U haar morgen noodig had, om naar Suffolk te gaan." „Ja", zei ik, „als 't goed weer is." Ik had juist besloten, met de auto naar Woodford te gaan, in plaats van per spoor. ,,Wenscht U, dat ik meega, mijnbeer?" vroeg Simpson. Van der Molen toegesproken door den direc- teur der K.L.M. den beer Plesman, die hen goede reis wensohte. De poststukken, die tot het laatste moment te Schiphol konden worden afgegeven badden naar we verneimen bet gewioht van 106 K.G. en bevatte 26.000 stukken. Na den start, die onder stroomenden regen plaats bad, was bet vliegtuig al spoedig in den duisteren nacbt verdwenen, koersende naar bet Zuiden. Blijkens de radio-berichten (men bleef voortdurend met het toestei in gemeenscbap had de tocht plaats onder regen en nog eens regen. De bestuurder heeft geen gevolg kun- nen geven aan het voomemen om nog Zater dag door te vliegen naar Casablanca, docb is te Alicante, in Spanje, geland en heeft daar overnacbt. Gieteren is de tocht naar Casablanca voortgezet waar de bemanning een hartelijke ontvanigst is ten deel gevallen en heden is men gestart voor de volgende etappe. De „Snip" is hedenmiddag kort na 12 uur te Porto Praja, op de Azoren geland. Het zal daar volgens het vliegplan tot Woensdag- avond blijven, om te 7 uur te starten voor den tocht over den Oceaan. Vandaar tot Parama ribo is de afstand 3600 K.M., die dus aan een stuk moeten worden gevlogen. De verwach- ting is, dat de ,,Snip" Donderdagnamiddag ongeveer 2 uur te Parimaribo zal aankomen. DE BURGEMEESTR VAN ALBURY NAAR NEDERLAND. y Aneta meldt uit Semarang: Naar ,,De Locomotief" vemeemt, is de heer Waugh, burgemeester van Albury, voomemens een bezoek aan Nederland te brengen. Naar verluidt zal hij daar door de Koningin wor den ontvangen. HOE HET BU DE STEMMING GAAT IN HET SAARGEBIED. De neutrale volksstemmingscommissie heeft een uiteenzetting gegeven hoe de stemming op 13 Januari zal geschieden. Van Duitscbe zijde had men reeds vemomen, dat het plan bestond de stemminigslbriefjes alle te Saar briicken te teli en, waarop het Duitscbe front een verzoek aan de stemaningscoimmissie had gerioht, de telling ter plaatse te doen bouden, althans voorloopig, en pas een natelling te Saarbriicken te bouden. Het Duitscbe front motiveert dit venzoek ermede, dat waarscbijn- lijk een gevaar bestond dat bet resultaat der stemming niet zuiver bekend zou kunnen wor den gemaakt. Ter plaatse, motiveert bet Duitsche front, kan men de stemlbussen ge- makkelijk ten overstaan van het puibliek en onder politie-beiwakdng naar de bureelen der burgameesters brengen, daar een voorloopige telling houden en dan de stemibriefjes in ver- zegelde pakketten naar Saartorueken laten brengen. Wanneer van elke stantibus afzonder- iijk baljetten naar Saarbriicken moeten wor den gebracbt, zouden 850 bussen naar de hoofdstad moeten worden getransporteerd en bestond de mogelijkheid van een vervalsching van bet stemmdngsresultaat. De volksstem- mdngscommissie is op dit request van het Duitsohe front niet ingegaan en verkiaart tbans, dat de stemming gagarandeerd vol- komen gebeim is. Ieder moet in een eel stem- men en zijn stemlbiljet zelf in een enveloppe steken, waarop hij deze aan den voorzitter van bet stemlbureau, een neutraal persoon, oveithandiigt. De inhoud van alle stemlbussen van ieder district zal dan worden vermengd, zoodat op geenerlei wijs de mogelijkbeid be- Ik dacbt vlug na. Ik ben niet bijzonder be- dreven in het auto besturen, maar ik had het toch dikwijls met voldoecrde succes in Buenos- Ayres gedaan. Wat mij veel zorg baarde, was de kwestie van Billy. Het was mijn plan, indien hij tijdig bij mij kwam, hem mede naar Woodford te nemen en hem daar in de dichtst bjjgelegen herberg te laten logeeren; indien ik Simpson mede zou nemen, beliep ik groote kans, dat Maurice door middel van zijn be- diendei' mij een poets zou spelen. Ik besloot dus, in ieder geval zelf mijn auto te besturen. „Neen, Simpson, je behoeft niet mede te gaan, breng den wagen maar om half elf voor en maak dat er benzine genoeg in is. Ik blijf maar een paar dagen weg." Hij groette beleefd en verdween. Mijn laatste ontdekking had mij in een op- geruimde stemming gebracbt. Met een auto ter mijner beschikkiug, zag ik niets tegen een bezoek aan Woordford op. Ik vertrouw- de Maurice in het geheel niet, en een auto is een duivelsch gemakkelijk ding, om een plaats zonder uitstel of afscheid nemen te verlaten. De eeniige spaak in het wiel, was het weg- blijven van Billy. Ik begon te vreezen, dat hij met Maxwell geslaagd was en dat ik er mij alleen zou moeten doorslaan. Ik heb echter als levensstelregel aangenomen, geen zwarigheid te maken voor den tijd en maar het beste te hopen. Met die troost ging ik naar boven om op mijn gemak mijn toilet te maken voor de soirde van Lord Sangatte. Ik had een licht diner besteld en terwijl ik met smaak de heerlijke schol en cottoletten die de keukenmeid meesterlijk had toebereid, verorberde, drukte ik het kamermeisje nog eens emstig op het hart, dat, ingeval Billy gedurende mrjn afwezigheid mocht komen, nij in ieder geval, kostte wat het kostte, moest blrjven. ,,Zeg hem", ,,dat ik misschien laat thuis kom, maar dat mjjnheer hier kan logeeren. Ik veronderstel, dat je wel een kamer in ge- reedheid hebt". „0, ja, mijnbeer", zei het kamermeisje", ,,'t is enkel maar een kwestie van het bed te luchten". 'Lucht het dan", zei ik, ,,en je kan doen staat uit de handschriften of dergelijke, ter plaatse vast te stelien, dat deze of gene per soon zus of zoo heeft gestemd. Al deze door elkaar gemengde stemlbiljetten zullen onder politiebewaking naar Saarbriicken worden ge bracbt en daar eveneens door neutrale per- sonen worden geteld. Na afloop van de tellinig zullen verzegelde pakkel ten, naar Geneve naar den Volkenbond worden gezonden. Er bestaat dus geenerlei mogelijkheid vast te stelien, hoe de afzonderlijke stemgerechtigden hebben ge stemd; de veili'gheid en de geheimhouding van de stemming zijn dus albsoluut gewaar- borgd. Men zal ook van Duitsche zijde moeten toe- geven, dat de neutrale stemimingscommissie hier heel en geen half werk heeft verricht. Tenslotte wordt nog bekend gemaakt, dat wie zelf te kennen geeft, hoe hij heeft ge stemd of zal stemmen dan wel wie probeert invloed op de wijze van stemmen van anderen te oefenen, streng zal worden gestraft. De straf hiertoe bedraagt drie maanden tot drie jaar gevangenisstraf en indien het gemeen- schappelijk geschiedt, op zijn minst een jaar gevangenisstraf. TER AARDEBESTELLING VAN DEN HEER J. J. DE JAGER. J.l. Zaterdagnamiddag had onder overgroote belangstelling de begrafenis plaats van den heer J. J. de Jager en uit de tegenwoordig- heid van de velen die nevens familie en ver- wanten naar de groeve waren opgekomen om aan den overledene een laatste hulde te bren gen bleek overtuigend van welke groote beteekenis het leven van den overledene voor enze stad is geweest. In den stoet hadden zich o.m. aangesloten de leden van den gemeenteraad, terwijl op de begraafplaats zich o.'m. bij den stoet hadden aangesloten het personeel der secretarie, van gemeentewerken en de Arbeidsbeurs. Nadat de kist in den grafkelder was neer- gelaten werd in de eerste plaats het woord gevoerd door Ds. Groeneveld, predikant der Geref. gemeente, sprekende naar aanleiding van 1 Corinthe 15 26 ,,De laatste vijand die te niet gedaan wordt, is de dood". Infderdaad was de dood van Broeder De Jager, die een veelzijdig man was en een werkzaam leven leidde een vijand, doch ten slotfce heeft ook voor hem de dood geleid tot overwinning. Hij wees vervolgens op het werk, dat de over ledene ten bate der kerkelijke gemeenscbap heeft verricht. Tal van jaren maakte hij deel uit van den kerkeraad en langen tijd vervulde hij het ambt van scriba. Vervolgens werd de overledene namens het gemeentebestuur herdacht door den burge meester, den heer Huizinga, die, zijn werk besprekende, er op wees, dat de heer De Jager is geweest een trouw man en iemand met groat verantwooirdelijkheidsgevoel voor het vervullen van de taak waarin hij geplaatst was. Hij was ook een strijdbaar man en ont- zag den strijd niet om betgeen naar zijn mee- ning in het belang der gemeente was te be- reiken, maar was voortis ook vergevensgezind en weer spoedig bereid de vriendenhand toe te steken. Hierna herdacht de heer Lankamp, hoofd der bijz. school aan de Jozinastraat, sprekende namens het bestuur en het personeel der school Chr. lagere en Ulo, den overledene als voorzitter van het bestuur dier scholen sinds vele jaren, waarbij hij ook steeds bleek een vriend te zijn van het onderwijzend personeel. Hij stipte aan, dat de heer De Jager behoorde tot een der weinigen van de oude garde, die hebben gewerkt voor de instandhouding van wat je wilt, maar je zorgt, dat mijnbeer Logan niet weggaat". Ik bleef tot ongeveer half elf zitten rooken en lezen en toen er nog geen Billy verscheen, zette ik mijn hoed op, deed mijn jas aan en ging de deur uit. Buiten gekomen, riep ik een taxi en verzocht den chauffeur mij naar Belgrave Square te rijden. Het huis van Sangatte bleek te zijn een groot, vrijstaand heerenhuis met turn, dat een hoek van het plein geheel in beslag nam. De ingang was een soort Grieksche portiek met pilaren, voorzien van sen rood zonnescherm. Een groot aantal voertuigen van allerlei soort reden af en aan en een politie-agent gaf tel- kens een teeken, als een der rijtuigen door de gasten was verlaten en verder reed. Hoe ook de moraliteit van Sangatte mocht zijn, dit was zeker, dat hij stand wist te houden. Eindelijk kwam mijn bescheiden taxi aan de beurt; ik stapte uit en ging de trap op, die met een kostbaren looper bedekt was en naar de voordeur leidde. Aan de linkerzijde van de hal, die bijna geheel werd ingenomen door onlberispelijk gekleede dames en heeren in avondtoilet met veel diamanten, stonden voor een anti-chambre eenige dienstknechten in livrei om de hoeden en jassen van de be- zoekers in ontvangst te nemen! Na hiervan gebruik gemaakt te hebben, ging ik de hal door en de trap op, daar ik vermoedde, dat Sangatte op de bel 6tage zou ontvangen. Verschillende menschen groetten mij bij mijn naam en een paar knappe dames glimlachten mij zeer aanmoedigend toe. Het deed mij genoegen, voor de eerste maal te kunnen constateeren, dat Northcote mij ook nog betere relaties had nagelaten, dan die welke ik tot nu toe had ontmoet. Eindelijk bereikte ik de gang, waar een plechtige huis- knecht voor de receptiezaal stond. Hij her- kende mij natuurlijk cmmiddellijk. ..Mijnheer Stuart Northcote", kondigde hij aan en liet mij binnen. Lord Sangatte begroette met behulp van een oudachtige dame met grijs haar, elken gast op zijn beurt, doch toen de huisknecht mijn naam riep, stapte hij uit de rij der gasten en kwam direct naar mij toe. n Hij was een man van rijzige igestalte, ongeveer vijf en de school met den bijbel, toen de omstandig- heden daarvoor heel wat moeilijker waren dan sinds de pacifioatiewet. Door den heer H. R. J. van der Veen, voor zitter der anti-revolutionnaire kiesvereeniging, werd herdacht hetgeen de heer De Jager is geweest voor de anti-revolutionnaire partij, van welke hij in minder gemakkelijke tijden dan thans een der voortrekkers is geweest en daarom in den gemeenteraad een bijzondere plaats heeft ingenomen, terwijl hij door de wqze waarop hij zijn mandaat vervulde ook de achting van andersdenkenden verwierf. OndSbbelzinnig bleek van de waardeering voor zijn werk bij de herdenking van zijn 25- jarig jubile als raadslid en het memoreerde dat het voor den orverledene een groot leed is geweest, dat daarna in de partij een scheu- ring is ontstaan. Hij drukte den wensch uit, dat men elkaar weer zal kunnen vind-en, om eendrachtig saam te werken. Hij sprak voorts ook nog namens het be stuur der Chr. Bewaarschool, waarvan de overledene deel uit maakte en getuigde van de krachtige hulp die ook deze inrichting van den overledene heeft genoten, niet in het minst wanneer financieele moeilijkheden dreigden. De overledene, die zelf geen kinde- ren had, heeft steeds blijk gegeven veel voor kinderen te gevoelen. De heer G. F. P. van der Peijl, directeur van „De Hoop", sprak namens de Bouwmate- rialenmaatschappij „De Hoop", de Scheeps- timmerwerf Ter Neuzen en de Handelsmaat- sohappij Ter Neuzen, van welke naamlooze vennootschappen de overledene president- commissaris en mede-oprichter was, terwijl de heer L. de Feijter zulks deed namens de N.V. Gebrs. Tazelaar, waarbij de heer De Jager ook de functie van president-commissa- ris vervulde. Allen getuigden tegenover de familie van groote waardeering voor den overledene en dat zijn nagedachtenis steeds in eere zal wor den gehouden. Nadat door een behuwdneef van den over ledene, de heer J. Hommes, namens de familie dank was gezegd voor de betoonde belangstel ling en de blijken van waardeering, werd deze ontroerende plechtigheid door Ds. Groeneveld met dankgebed gesloten, en verliet men den doodenakker. Zij die hem in zijn werken en streven hebben gekend dragen de overtuiging met zich, dat men daarheen heeft gebracbt het stoffelijk overschot van een burger wiens verscheiden in onze stad een gevoelde leemte zal achterlaten. CHRISTELIJKE SCHOLEN. Naar wij vernemen is het aantal kinderen der Christelijke school aan de Jozinastraat zoodanig dat met ingang van 1 Januari e.k. een der leerkrachten overcompleet komt. Aan de Chr. Mulo-school moet echter een leerkracht worden benoemd. Nu zal de heer le Mat van de lagere school overgeplaatst worden naar de Mulo, zoodat er geen slacht- offer gemaakt moet worden. VICE-CONS ULAAT VAN ITAUe. De heer C. J. Cazalis, directeur van de Ammcniakfabrieken de 1'Azote te Sluiskil, is door ae Italiaansche regeering benoemd tot vice-consul. Dit in verband met de Italiaan sche onderdanen, die in flinken getale op ge- noemde fabrieken werkzaam zijn. UITVOERING. De J. W. bijgestaan door een aantal jongens van het Patronaat voerde gisterenavond te Westdorpe op ,,De Blauwe Ster" hetzelfde stuk dat ze Hier ruim een maand geleden ook voor het voetlicht hebben gebracbt. De be- veertig jaar oud, met een grof, gladsgeschoren gelaat en harde blauwe oogen. Ik gevoelde onmiddellijk een geweldigen afkeer tegen hem. „Ik ben blij, dat je gekomen bent", North cote", fluisterde hij, terwijl hij mijn hand schudde. ,,Je hebt immers mijn briefje ont vangen? Ik zou graag even met je willen praten, zoodra ik met deze aanstellerij klaar ben". „Uitstekend", antwoordde ik. „Waar kan ik je vinden?" „0, kom maar in mijn studeerkamer", zei Hij haastig, ,,ik zal tegen elf uur wegslippen en dan kan je me daar vinden". Toen met stemverheffing: „ik geloof niet, dat U mijn tante reeds Heeft ontmoet", vervolgde hij, „laat ik U even voorstellen: tante Susanna, mijnHeer Northcote". Het glimlachje van de oude dame, dat mijn oogen ontmoette, kon niet beschreven worden als ,,'in-hartelijk", zelfs niet door een opti mist, doch alsof mij een onwaardeerbare gunst werd bewezen. Na hetgeen ik van Northcote wist, voelde ik wel eenige sym- pathie voor de oude dame. Sangatte be- merkte natuurlijk, dat zij niet zeer enthousiast over mijn versohijning was, want er flikkerde een boosaardige glans in zijn oogen. Hij zei echter niets en ik ging de balzaal binnen, en verborg bescheiden het genoegen dat mij vervulde. Op de maat der muziek van een strijkje, dat juist boven het praten en lachen uitklonk, was een zaal vol menschen in krampachtige bewegingen bezig, wat men met den tech- nischen naam aanduidde als ,,dansen". Ik stond voor een oogenblik verblind door het licht, de toiletten en diamanten en bleef op den drempel staan. Plotseling bemerkte ik, dat er iemand achter mij stoitd te wachten, om binnen te gaan. Ik deed een stap zijwaarts, sloeg mijn oogen op en even plotseling deed mijn hart, de onbehoorlijke en hinderlijke poging, om in mijn keel te schieten. Want daar stond vlak voor mij, met haar hand op den arm van een reeds grijeend heer, die mij zeer bekend voorkwam niemand anders dan Meroia Solano! Gebruik dan Laxeer-Akkerijes, de nieu- we vinding van Apoiheker Dumont. G» proeft niets. Geen kramp, geen over- matige ontlasiing, geen her-constipatia. Ze herstellen de normale werking tlwer darmen en bevatten bovendien besiand- deelen, die heel Uw gesiel verbeteren. TtlaJcen. ScAavn.Sc/iLp i£Zm. Per 12 stuks 60 cent llki (Ingez. Medt. langstelling was groot; er waren heel wat meer toeschouwers dan er hier waren. De initiatiefnemers en de jongens kunnen met genoegen op die avond terugzien. ENG. TANKSOHIP „LUXOR". Bij het invaren van de sluis is het uit zee komende Engelsche tankschip Luxor" tegen een der remstoelen aangeschuurd waardoosr deze licht beschadigd werd. De „Luxor" heeft zijn reis naar Gent voortgezet. ONGEVAL. Tijdens de voetbalwedstrijd Ter Neuzensdie Boys en O.N.W. op het terrein aan den Mo- lendijk kwam de Sluiskilsche back L. S. zoo danig te vallen dat bij het linkersleutelbeen brak. VEERDIENST WALSOORDENHANSWEERT. Door het Comite tot behoud der aanleg- plaatsen te Hansweert en Walsoorden is een adres gezonden aan de Provinciale Staten van Zeeiand, waarin, onder herinnering aan de bespreking van dit onderwerp in de Staten- vergadering van 3 December 1933, door den beer Goossens, en het maken van inloophavens tn behoeve van den dienst HansweertWals oorden, benevens het daarop door de leden van Gedep. Staten, de heeren Mr. Van Dussel- dorp en Dr. Dieleman gegeven antwoord, bij v'ernieuwing de aandacht op deze zaak wordt gevestigd. Het comitd vindt daartoe aanleiding dat de geruchten dat de inloophavens niet te of nabij Walsoorden en niet ten Westen van Hansweert zullen worden gebouwd, doch op den dijks- hoek van den Perkpolder en anderzijds ten. Zuiden van het dorp Rruiningen, toenemen en. verzoekt de Staten bij de Rijksregeering stap- pen te ondernemen om dit onheil te bezweren en als nog stappen te ondernemen om te be- reiken dat vbor alles technisch overwogen en becijferd wordt de mogelijkheid om de be- wuste inloophavens daar aan te brengen waar de beer Goossens die had gedacht en door bet Comite steeds is voorgestaan, desnoods met deze deze wijziging, dat aan de Zeeuwsch- Vlaamsche zijde de inloophaven niet saxnen- valt met de gemeentehaven te Walsoorden. doclb ten Westen van Walsoorden, in den Noonddijkpolder wordt gegraven. Voorts worden opnieuw de verschillende bezwaren tegen het plan van den Rijkswater- staat uiteengezet, zooals die reeds vroeger bij verschillende gelegenheden zijn naar voi<en gebracbt. GOEDKEURING STATUTEN. Met de Staatscourant werden de akten ver- zonden van de Vereeniging voor den Geld- en Effectenhandel in West Zeeuwsch-Vlaanderen te Oostburg en van den Roomsch-Katholieken Boerenbcnd te Hoofdplaat. X. Ik was zoo blij haar te ziea, dat hei inaar weinig scheelde, of ik had mij als een idioot aangesteld. Inderdaad stond ik op het punt naar haar toe te gaan en onze kennismaking- te hemieuwen, toen iets in de gelaatuitdruk- king van Mercia mij weerhield. Een vale bleekheid had plotseling haar gelaat overtogen en de hand die op de mouw van haar begelei- der rustte, had onmiskenbaar gebeefd. Haar bedroefde oogen rustten eea oogenblik in de mijne, met een uitdrukking die gedeeitelijk vrees, gedeeltelijke verlichting vertolkte; ten- minste, zoo scheen het mij toe. Daarna ging zij de zaal in en het volgende oogenblik hoorde ik iemand mijn naam noe- men. Instinctmatig keerde ik mij om -an stond vlak voor Lord Lammersfield, de vrien- delijken ouden beleefden staatsman., die mij den vorigen dag in Park-Lane had staande gehouden. In zijn avcmdtoilet en met de decoratie van den Kouseband, maakte hp een. bijtzonder gedinstingeerd figuur. „Ah, Northcote", zei hij, mij met zijn hand, toewuivend. „Ik vroeg mij juist af, of je al gekomen was. Het is gewoonweg een won der, als men iemand in dezen menschelijken maaklstroom kan vinden". Met een buiten- gewone inspanning kwam ik weer tot mijzelf. „Ja", zei ik. Sangatte moest een load- speaker en een bel aanschaffcn, ofschoon de laatste niet veel nut zou doen. Lcrd Lammersfield lachte cynisch. ,JD(e menschelijke stem", sprak hij, „is een eigen- aardig ding. Alleen gehoord, kan zij zeer aangenaam zijn, maar collectief!" hij haal- de zijn schouders op. Collectief", zei ik, om den volzin af te maken, ,,doet zij mij aan, als het meest on- aangename van alle dierlijke geluiden". „Een uitstekende beschrijving", zei Lam mersfield. „Wat zou je er van denken, als wij naar de rookkamer gingen en de sigaretten van Sangatte eens probeerden. Als je tien minuten tijd hebt, zou ik je graag over eeu. paar aangelgenheden willen spreken". (Wordt vervoigd.ij

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 1