Sport "TStVeL?JS- dl*"ftoae'207, Gemengde Berichten Feuilleton-vertellingen Marktberichten Laatste Berichten Burgerlijken Stand VOETBAL. 1 1 BRABANTSCHE BRIEVEN. berooving. VERKOOPINGEN, UITVOERINGBN AANBESTEDINGEN, ENZ. LOOP DER BEVOLKING. SCHEEPVAARTBEWEGING. UITSLAGEN VAN ZONDAG. K. N. V. B., Afdeeling IV. le klasse. BmdhovenBleijerheide JulianaMTVV BWWillem II NAjCPSV PSV NAC Juliana BW MW Bleijerheide LONG A Eindhoven Willem n NOAD ZierikzeeRCS gsp. gew. gel. verl. pnt. 9 6 3 15 8 5 2 1 12 9 4 3 2 11 9 5 1 3 11 9 3 3 3 9 9 2 3 4 7 8 2 2 4 6 8 3 5 6 9 2 1 6 5 8 1 2 5 4 3e klasse B. gap. gew. gel. verl. Goes 9 8 1 Zierikzee 8 5 1 Middelburg 2 9 5 RQS 9 4 1 Zeelandia 2 7 4 Z. Boys 5 2 Goesche Boys 8 1 1 Hansweert 6 2 4 4 3 3 6 6 pnt. 17 11 10 9 8 4 3 2—0 j 3—1 2-4 doelp. v.—t. 25—11 22—13 19—16 20—17 18—12 9—10 13—21 13—22 12—25 12—20 4—1 doelp. v.t. 33—6 27—12 24—21 21—21 16—19 6—7 8—26 4—26 DE WEDSTRIJDEN. De regen is ditmaal spelbreker geweest en heeft de velden der Tweede Klasseclubs alle onibespeelbaar gemaakt, zoodat vele elftallen een vergeefsche reis zullen hebben omder- nomen De Eerste Klassewedstrijden gingen, op die van LONGA—NOAD na, alle door, waaruit wel blijkt dat die terreinen goed ver- zorgd zijn en een buitje kunnen verdragen. !De strijd tusschen Eindhoven en Bleijer heide is geeindigd in een overwinning van de thuisclub met 2—0, zoodat deze clubs thans nog nader tot elkaar zijn gekomen en het puntenverschil tot 1 is gereduceerd. Juliana^- MW eindigde in een gelijk spel 11, en heeft Juiliana op het kantje af dit resultant nog weten te behalen. Dat de strijd tusschen BW en Willem II zou eindigen in een over- winning der thuisclub (31) was wel a'&e~ meen het vermoeden, want de kampioensclub van vorig seizoen ligt er ditmaal hopeloos uit, en zal nog te worstelen hebben om van de onderste plants te blijven, waarop thans nog NOAD met een minimum verschil prijkt. De groote strfld te Breda of beter van het Zuidem wend gespeeld tusschen NAC en PSV, is ge eindigd in een 2—4 nederlaag voor de thuis club en schijnt de vraag wie dit jaar m Af deeling IV de kampioensvlag zal mogen hij- schen een belangrijke stap nader te zijn geko men, want na dezen strijd is PSV sterk favo- riet. BELGIeNEDERLAND. In de bureelen van den Belgischen Voetbal- bond te Brussel heeft een private samenkomst plaats gehad tusschen vertegenwoordigers van den bond en diverse Antwerpsche autori- teaten, vertegenwoordigers van de provincie en de stad Antwerpen, de gemeente Deurne en de vereeniging Antwerp Stadion. Er was tij- dens deze vergadering duideljjk uitgemaakt, dat men te Antwerpen niet meer gereed kon zijn met een grooter stadion voor Mei 1935, zoodat de wedstrijd BelgieNederland dit sei zoen te Brussel zal worden gespeeld. De besturen uit Antwerpen zullen zich ech- ter thans aan het werk zetten am voor 1936 met een grooter stadion gereed te zijn om den wedstrijd BelgieNederland alleen maar bij uitzondering in 1935 te Brussel te doen hou- den en in, 1936 naar Antwerpen terug te doen komen. 't F^rnmeke in de gouwen mand met de zijen strikken, verkwijnt onder 't eienzijdig voedsel van „lekker water". 't Blommeke in den stank en den schaduw van den mestihoop, staat steuvig op z'n wor- teltjes van de puike voeing. Jalouizie en afgunst is daarom 'n kwestie van veul onverstaand, van veul gebrek aan wijisheid. Vechten teugen 'n aander z'n z.g. „geluk is vechten teugen de veurbestemming. D'n echt gelukkigen mensch, is den wijzen mensch. ,,Die de wijsheid bezit, bezit t lev en j En wijsheid is gin kwestie van geld, van geleendheid, van'n vet baantje of zooie.ts, j wijsheid is weggeleed veur dieen mensch, die de levenslessen, die God ons allemaal gift, betaalde en ter harte nam. Dien Goedhardt was 'n geboren keuken- sloofke. Zo'n tiepeke, da ze bij ons noemen: ,,'n goele sloor". Vroeg wees, was ze op 'r virtienide jaren al in 'n z.g. „net dienstje" gekomen, waar ze elken mergen twee botrammen mee suiker kreeg, driehonderdvijfenzestig twaalfuurkes per jaar van vder botrammen mee pindakaas, ze mocbt zelf ibaas-speulen over 't potje, as ze dan maar gin boter gebruikte, en elken avond om zes uren mocht ze gaan eten, as de ,menschen-binnen'gedaan hadden. Ze kreeg „alles" wat de ,,menschen-binnen" hadden, tenminsteas er wat oversohoot van de pudding of zooiets lekkers. Veul ddngen schenen veur Dienekes nie geschapen. Eieren bijrveurbeeld. Daar zag ze alleen de schalen maar van. Ham had ze eens gepruufd, toen de verleiding te groot wier, maar den smaak viel teugen! Heur mondje stand meer naar spek. Goeie dingen motten ge!66rd worden te genieten. Ze kost na korten tijd de lekkerste dingen beschouwien, zonder ze te zien. Zooas nen bankbediende in de gouwen tientjes kan klaau- wen, lijk 'nen timmenman in de krullen. 't Waren „dingen van 'n aander"; 't was ,,materiaal-waar-ge-mee-wer.kte", om oew kostje te scherlen. En al heel gaauw kost Dieneke, die altij alleen was en veul prakizeerde, heur eigen ermoeike waardeeren, boven 'n aander zijnen weelde. Ik bedoel daarmee te zeggen: as er ,,bij de lui" 'n schiiderijke kapot viel, dan mocht Dien 't hebben veur heur kamerke boven (onder de pannen). Dan pas wier't veur heur 'n dings- ke van beteekenis. Dan pas zag; zij 't ding veur 't eerst! Dan pas was 't iets aanders, Him 'n veurwerp dat iederen dag afgestaft en 66ns in de week geboend moest worren, veur 'men bottram mee pindakaas. En zoo scherlde dat erme prulleke 'n „huis- houwentje" bij malkaar van afdaankerkes, die zij 's avonds, na tienen, gong poetsen en boe- nen en rippereeren. Daar stand op't lest zelfs 'nen perreplu-bak op heur slaapkamerke, mee 'nen kollesaal laangen, eenzamen steel eruit. Heur perreplu. D'n bak was lek, maar da wier verholpen mee 'n katteschotteltje. Ginnen verjaardag, ginnen Sinterklaas, gir Kerstfeest, gin Ouwejaar, niks! Ze zat tot tien J. M. Risseeuw, zonder, Kanaalweg 25, naar H£L3»I*ldH Ph. W. van Driel, zonder, a.b. Tholensstr. DOOR EEN WAGEN OVERREDEN EN GEDOOD. een met paard bespannen wagen kwam ge- 1 iJzerluJ reden. Het dier schrok en deed een zijsprong ,,!bovten" en poetste lekens. Da was 't mooiste uur van den dag Da poetsen, da rippereeren, da oppakken-en r-neerzetten, dat alles was heur geluk. weer-neerzetten, aat anes was s waarvan het kind onder den wagen >t Is 'n mager, stroef wefke geworren. Ze tenge^goverreden. Het kind werd is- 'n bietie bang van de menschen. geraaaxe en we is n mexje ua s_ goeds van op slag gedood. M. J. Heinsdijk, landh.knecht, O 200, naar IJzendijke. Ocih, ze heeft er zoo wieinig ervaren. Al 't kwaad, dat zij bedreven bee, kan op m'n hand liggen, amico. Den „gestolen" Antonius inbegrepen. Er is om beur nooit 'n feest gewist. Maar as ze gaat vertellen van heuren me- daille, dan wordt dieen dag zoo schoon, zoo schoon as heur huishouwentje bij dieen bakker indertijd. Dieen dag bestraalt as 'n gouwen zon heur leventje. Dieneke Goedhart is geboren om te leven m 'n keukentje. Waar ze ok dood zal gaan. Heuren verjaardag wit ze nie precies, waant ze is in de w66r gekomen Ojp 't end met heu ren naamdag. Toen heeft ze die dagen op 't lest allebei maar vergeten. Ze trekt teugeswoordig twee guldens ouwer- domspensioen. 't Geld kan nie op. As ik nog 's veraanderde, Dr6", hee ze me verteld„dan had ik wel twee verhuiswagels noodig. Maar zo'nen grooten, die had 'k z6kers noodig". Dan bedoelt ze den dieen van toen, die „vol was met heuren lekken perruplu-bak en het fosddj 6 Daar is 66nen grooten troost veur de men schen, die wa voelen kunnen veur zo'n keuken- prutske; ze is nie ongelukkig! 't Heeft heur aan van alles ontbroken, zon der da ze 't besefte. Ze heeft minder gekost, heur heele leven, dan de sigaren van 'nen ,,millionnair". Wie met heur in aanraking is gekomen, die heeft Dieneke onrecht aangedaan. Waant ze is zoo 6rg bescheien as 't heur eigen betreft. En alleen onbescheien menschen zijn... duur. Heel, heel erg duur. Dieneke is teugeswoordig bij de cumulatie. Die twee pegels pensioen't geld kan nie op. Ik ken er, die twee gulden per minuut verdienen en die, afijn! Over da soort ga-g-'t deuze week nie. Mnarduizend maal zooveul Dienekes in de weareld en weg! Malaise! Nog twee keer zooveul dure Veurnaamheid op de weareld en de weareld is kapot. Da geleuf ik. Maar ik geleuf nie in poJi- tieke partijen teugen de z.g. „misdeeidheid". Veul groeten van Trui en as altij gin horke minder van oewen toet voe DRe. H. 'nen Ulvenhout. 27 November 1934. Menier, Kurieus, zoo as 't eene menschke veurbestemd schijnt te zijn om heel z'n leven te sljjten in 'n keu kentje en d'aander as 't ware gescha pen is, veur de salon. 't Eene mensch ke z'n vdngens staan naar den greep om 'nen natten schuurhor- stel en d'aander naar 'n bcmbonneke en 'n sigaretje. En 't eene menschke toegesteld is op „eeuwige" eenzaamheid en d'aander altij om- geiven is van heeren- en dames-van-gezelschap. 't Is ieveraans zoo in de schepping. D'n eenen hond schijnt alleen maar gescha pen om heel z'n leven weggeschupt te wor ren, de eenzaamheid in van 't zwervers- bestaan: d'n aanderen schijnt geboren veur canap6's en hartvervetting. Zooas 't eene blommeke bloeit aan den voet van 'nen mesthoop en 't aandere staat te geu- ren in 'n gouwen mand met zijen strikken, englaaskens malsch water bij de vleet. Daar is maar 66n woord veur: kurieus! De menschen noemen da meestentijen ..fortuin" of „onfortuin". Ik weet 't nie! Veur sommigten is 't 'n reden om te pruilen. Veur aanderen om er politiekie partijen teu gen op te rihhten. Veur sommigten is t 'n reden om 't mest- hoopblommeke, 't schurftig hondjc en 't keu- kansloofke in bescherming te nemen, zonder politiek. Maar daar ga-g-et nie over, 'k wou gezeed hebben g'ad: van ai wat er leeft op 66rde, Bchijnt 't lot tach wel heelegaar vastgesteld te 24jn op den dag, dat de zon oew veur 't eerst beach een. Geluk Ongeluk Fortuin Onfortuin D'n erme kan nie eten en drinken wat ie wil, vanweuge zijnen ermoei D'n rijke kan nie eten en drinken wat ie wil. vanweuge z'n suikerziekte, z'n pootje, z'n vet of aander ongerief. Geluk Fortuin Och6rm Daar is zoo weinig van da goedje in de weareld, dat d'n eenen mensch 't den aander misgunt. 't Is heel wa zeldzamer, dan goud. Waant de weareld telt altij nog duuzenden millionnalrs! Maar telt de weareld duuzenden geruk kigen? Deur mekaar genomen krijgen we allemaal one partje. Twee keeren in heur leventje hee ze veul verdriet ga'd. Den eenen keer, om n gerippereerd Antoniusbeeldjeden aanderen keer om vrijer. Mee da beeldje zat't zoo Dien kreeg deuzen Antonius cadeau. 't Beeld zette ze op heur kamerke, d'n kop stak ze bjj heur. Ze sprak met 'nen drogist over heur gehro- ken Antonius en den drogist leerde heur t kunstje om het beeldje er weer bovenop te helpen. 'n Stukske Ijzerdraad, wa gips, algn, denzelfsten avond was 't gemokt. En Dieneke kreeg zon plazier in 't heilig beeldeke, da ze i 'n consolleke onder kocht en 't zoo'n eere- plekske gaf teugenover beur in 't bed. Ge kost na de ripperatie niet meer zien, dat t dingske kapot gewiest was. Dieneke ging er van bouwen en braandde er nou en dan n keerske bij en den H. Antonius wier Dieneke's ennigsten en besten vriend. Op 'nen keer kwam mevrouw op 't kamerke. Zag't schoone, blaanke beeldeke, rose besche- nen van t ke6rseke, prijken teugen den witten muur. Mevrouw mokte ineens zonde van heur goedgeefsheid" ennam 't beeldeke mee naar „beneden". Met consolleke en al. Over de rest kan 'k elgenlijk gerust zwijgen. Dien was op van verdriet. Ze kost nie zeggen da ze nouw heuren ennig sten aanspraak verloren had. Da ze heuren troost kwijt was. Ze at't verdriet op en heur lipkes wieren dun van zwijgen. Ze kreeg kennis aan den knecht van den bakker. Vertelde van heur ..huishouwentje Vertelde 't sjuust zoo, as zij zelf heur spulle- kens bezag. Dus ze vertelde 't bezonder mooi! D'n bakker kreeg trek in Dieneke's huishouwentje. Tot ie 't eens zien mocht. Stiekum, me vrouw was effekens de deur uit, mocht ie s om de deur van *t kamerke op den zolder kijken, naar ,,ons" aanstaande huishouwen. Toen ie 't gezien had, kwam Dien hem den aanderen Zondag met 'n aander meske teugen! Ze zee heuren dienst op. Elken dag veur dieen bakker opendoen en mee hum praten of er niks gebeurd was, da was heur te bar. Ze had gaauw 'nen aanderen dienst. En t eerste wa ze dee, was 'nen veuls te grooten verhuiswagen bestellen Van toen af aan, hiette zij in 't stadje: „die zotte Dien Goedhart' De H. Antonius nam ze op 't leste moment s °Avonds stond 'nen grooten diender m heur nuuwe kamerke hij de „nieuwe lui", die Antonius in beslag nam. De nuuwe lui" voelden d'r eigen toen schrikkelijk opgescheept me die „zotte Dien- die-nog-zoo-zot-nie-was", maar Dien mocht blijven, vanweuge den gevreesden verhuis wagen, die weer veur de deur zou komen. Dien wier, na heuren bakker, schuw van de mannen. Ze is alleen gebleven. Alleen mee nen nuu- wen H. Antonius. Ze had al zooveul verdriet om hum g'ad, da ze 'm niemeer missen kost. De gevangenis had ze veur hum gewaagd, docht ze. Kortgeleden is Dieneke Goedhardt gadeco- reerd. De Vereeniging van Huisvrouwen, heur eerste mevrouw zat ok in 't bestuur, is Dien komen huldigen. Met 'n medaille en 'n diploma". Dien heeft 't bestuur ontvangen m heur kamerke, 'n schoon vertrekske metda's heuren grootsten trost, metvier rechte muren en 'n groot" raam. Weer stond er 'nen H. Antonius met Krndeke op 'n oosolleke; weer braandde er 'n k66rseke veur. Waant vandaag, deuzen schoonen zul- veren feestdag. Ja, Dieneke was daankhaar. En nie onge lukkig, amico. Nooit had deus erm prulleke 'n huiske ge- kend, dat 't heure was. Toch snakte ze r naar. da blijkt toch wel uit heur „eigen kamer ke", niewaar? Nooit had ze 66nen avond gekend temidden van famllie. DE OOMMISSARIS VAN POLITIE VAN SCHIEDAM VERMOORD. Zaterdagmiddag om vijf minuten over twee is de commissaris van politie van Schiedam, de heer F. Ellentoerger, op zijn bureau door den hoofdagent-titulair C. C. v. d. K. dood- geschoten. Getroffen door drie kogels in het hoofd en twee in de borst zakte het slachtoffer in el kaar en overleed enkele oogenblikken later. De twee agenten van politie, die toevallig in de kamer van den commissaris aanwezig waren, waren te veel overrompeld door het plotselinge van den moordaanslag, dan dat zrj dezen konden voorkomen. Op het hooren van de schoten snelde de in- specteur Blomsma naar boven en met de aan- wezige agenten maakte hij zich meester van den moordenaar, die zich gelaten in een eel liet opsludten. De hoofdagent titulalr v. d. K. was, meldt de N. R. Crt., Zaterdagmorgen in verband met de hem opgelegde disciplinaire straf om gedegradeerd te worden tot gewoon agent van politie, omdat hij zich niet goed had ge- dragen, onder geleide van een inspecteur naar een kleermaker geweest, waar hem de distinc- tieven van zrjn rang van de mouwen waren gehaald. Om twee uur Zaterdagmiddag moest hij op het hoofdbureau komen om bij den commis saris de bescheiden in te leveren, die bij nog onder zijn berusting had, en prompt op tijd stapte hij het hoofdbureau van politie in de Lange Nieuwstraat binnen, in burger ge- kleed. Nadat hij zich had vergewist of er inspec- teurs in het gebouw aanwezig waren door zich te melden de inspecteurs hebben hun bureau in de henedenverdieping, voor aan de straatzijde is hij op de bevestigend heant- woorde vraag of de commissaris op zijn kamer was, naar boven gegaan. Op de boven- gang moest hij de klerkenkamer passeeren; hij ging naar binnen, gaf beiden klerken de hand en zei heel laconiek: „Ik ga er van- door". Den gang overstekend opende hij de deur van den commissaris, smeet de dienst- papieren, die hij hij zich had op de tafel en j loste a' bout portant vijf schoten uit zijn dienstrevolver, een repeteerrevolver van 8 kaliber. De commissaris, de beweging ziende, riep niog: „wat ga je nu doen, v. d. K.". maar ter- wijl hij deze woorden uitte zakte hij, getroffen door drie kogels in het hoofd en twee in de borst ineen. De agenten L. Hagestein en L. J. Vis, die in de kamer aanwezig waren om hun dienst over te dragen, waren door de volkomen onver- waehte daad geheel verrast en eer zij goed beseften, wat er gebeurd was, was'hun chef doodelijk gewond. Het geheele politiebureau was onmiddellijk in rep en roer. Inspecteur Blomsma, met wien de commissaris kort tevoren een confe- rentie had gehad, holde de trap op en over- meesterde met de agenten den moordenaar, die zich zonder verzet in arrest liet stellen. De politiedokter, dr. A. D. de Leeuw, was spoedig aanwezig en trof het slachtoffer nog teekenen van leven gevend, maar eenige opgenbldkken later, toen ook dr. v. d. Berg kwam toesnellen, waren de levensgeesten reeds geweken. De burgemeester, de heer *H. Stulemeyer, mr. Reumer, subs, officier van, justitie en mr. Brongers, rechter-commissaris, waren ook spoedig ter plaatse. Om half vier is de dader met zijn slachtoffer geconfronteerd. Hij bekende onmiddellijk den moord te hebben gepleegd en toonde noch eenige bewogenheid, noch berouw over zijn daad, die onder het geheele politiecorps diepe verslagenheid heeft gewekt. De portler was zoo overstuur, dat hij flauw viel. Later is v. d. K. per celwagen naar Rotter dam gebracht. BEWUSTZIJN TERUGGEKEERD. Naar gemeldt wordt is het bewustzijn zoo- wel hij den heer als mevrouw Pennings, heide slachtoffers der kolendampvergiftiging te Goes, teruggekeerd. De toestand laat zich gunstdg aanzien. VIJF COMMUNISTEN TE MEPPEL GEARRESTEERD. Te Meppel zijn Vrijdag door de gemeente- politie een vijftal communisten gearresteerd, die hekend staan als de voormannen der C.P.H. Door de autoriteiten worden alle mede- deelingen wat namen en redenen betreft, aan de pers geweigerd. Wel is de „Tel." bekend dat dezer dagen een huiszoeking naar wapens enz. werd ver- rncht bij deze personen, waarbij niets werd ge- vonden Volgens geruchten zouden te Ruinen zeven en te Staphorst nog drie personen zijn aangehouden. Te Meppel doen thans de wild- ste geruchten de ronde. STUDENT VERMLST. Te Enkhuizen maakt men zich ongerust over het lot van den 23-jarigen A. B„ stu dent in de geologie aan de universiteit te Am sterdam te Enkhuizen woonachtig, die sedert Donderdagavonid vermist wordt. Hij heeft dien avond te ruim 10 uur zijn verloofde naar huis gebracht en is sedertdien niet in de ouderlijke waning teruggekeerd. Vrijdagmiddag om- streeks 4 uur meent men hem waargenomen te hebben op den Zeedijk nabij Hoom. AUe nasporingen van de politie zijn tot nu toe ech- ter vergeefs. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Op den Hoogen Laarderweg reed Vrijdag middag een vrachtauto, welke koeien vervoer- de, in matigen gang in de richting Laren. De bestuurder, afkomstig uit Eemnes, zag zich ter hoogte van de Callandstraat genoodzaakt signal en te geven voor eenige voor den auto loopende kinderen. Deze vlucbtten naar bet trottoir, doch een van hen, de vierjarige G. v Dirk, wonende aan genoemden weg, kon zich niet spoedig genoeg in v.eiligheid stellen en liep ondanks het feit, dat de bestuurder aan- vankelijk het kind nog wist te ontwijken tegen den auto op. Het bleek, dat het rechterachterwiel van den auto op het hoofd van het kind stond. Het kind, welks hoofd geheel verbrijzeld werd, was onmiddellijk dood. Het lijkje is naar de Diaconesseninrichting gebracht. DE VERDWIJNING VAN EEN KIND TE AMSTERDAM. Sedert Woensdag werd te Amsterdam een 6iarig jongetje vermist. Nader wordt gemeld, dat het kind is verdronken. Althans het is uit de Bloemgracht nabij de Lijnbaansgracht levenloos opgehaald. Buren hadden het jon getje in die omgeving op schuiten zien spelen. Het dreggen van de politie had reeds spoedig resultaat. Zekere D. uit Vlaardingen is Vrijdagavond op den dijk onder de gemeente Maasland door twee mannen aangevallen, bewusteloos gesla- gen en beroofd van 3. De politie stelt een onderzoek in. MET EEN BIJL BEDREIGD. Een ambtenaar van maatschappelijken steun van het kantoor Wijtenhachstraat te Amsterdam heeft Vrijdagmorgen een benauwd kwartiertje doorgemaakt. Volgens zijn zeg gen kwam hij op bezoek hij iemand, die steun had aangevraagd, wonende in, de Overamstel- straat. Toen hij binnen was, bleek de bewo- ner over het een en ander niet tevreden te zijn, welke ontvredenhedd hij wilde uiten door het zwaaien van een bijl. De ambtenaar wist 4 December. WESTDORPE. Verkoop huizinge. Notans Djjkstra. HOEK. Aanbesteding levering macadam. Gemeentebestuur van Hoek. 8 December. TER NEUZEN. Ledenvergaderdng der afd. Ter Neuzen van Volksonderwijs hij den heer H. de Vrieze. PHILIPPINE. Verkoop houtwaren. Deurw. Dijkstra. 7 December. ZAAMSLAG. Veiling inboedel en bouw- land. Notaris Van der Veen. TER NEUZEN. Aanbesteding verbouwing. Architect L. de Bruijne. ill December. TER NEUZEN. Verpachting bij inschrtj- ving van een hoefje. Notaris Van der Veen. AXEL. Crisis-vergadering Kring Axel Z. L. M. in het Centrum. 12 December. TER NEUZEN (Driewegen)Aanbesteding bouwen woonhuis. Architect L. de Bruijne. COOP E R A TIEV E Villi CHT EN VEILING ZEEUWSCH-VLAANDEREN G.A. TE TER NEUZEN. Veiling van 30 Nov. 1934. Fruit Keiperen 8 tot 11 ct. per KG. Comtesse de Paris 8 tot 13 ct. per KG. Goudreinette 9 tot 13 ct. per KG. Sterappel 9 tot 11 ct. per KG. Mispels 6 tot 9 ct. per KG. Groenten: Knolselderij 1 tot 4 ct. per knol. Bloemkool 2 tot 7 ct. per stuk. Kropsla 1 ct. per krop. Kroten 1 tot 3 ct. per KG. Roode kool 2 tot 4 ct. per stuk. Sav. kool 2 tot 3 ct. per stuk. Wortelen 1 tot 2 ct. per K.G. Uien 2 tot 3 ct. per KG. Witlof 9 tot 13 ct. per KG. Prei 4 tot 12 ct. per bos. Spruiten 9 tot 13 ct. per KG. door opzij te springen en te vluchten, aan de bedreigingen van den aspirant-steuntrekker te ontkomen, doch op straat haalde deze hem in, waama een kleine worsteling ontstond. Daarbij werd de jas van den ambtenaar ge- scheurd. Inmiddels had men de politie van het bureau Linnaeusstraat gewaarschuwd, welke met een overvalauto uitrukte en bin nen korten tijd ter plaatse was. De werk- looze werd gearresteerd en in het bureau in- gesloten, terwijl de bijl in beslag werd ge nomen. UIT EEN BOOM GEVALLEN- Zaterdagmorgen om half vijf heeft de 25- jarige boomenrooier, wonende te Vlaardingen- Ambacht, trjdens het rooien van boomen aan den Mauritsweg te Rotterdam, een val van 6 meter gemaakt, toen een boom, waarin hij was geklommen, onder hem afbrak. Later is gebleken, dat de hoom vermolmd was. M. is in het ziekenhuis Coolsingel met een ge- broken knie en won den aan den hals opgeno- men. DOORMIDDEN GEVAREN. IHedenmorgen kwam te Antwerpen het motorschip Helene, van de N.V. Ter Neuzen- sche Transport Mij-, schipper A. Provoost, geladen met cement voor Rotterdam, in aan- varing met een tot heden onbekend gebleven stoomschip. De hotsdng was van dien aard, dat de Helene doormidden werd gevaren en onmiddellijk zonk. De opvarenden zijn gered. f Rotterdam, 3 Dec. 1934. VEEMARKT. Aangevoerd: 521 vette mnderen; 304 vette en graskalveren945 schapen en lammeren; 856 varkens. De noteering was als volgt: Koeien le kw. 0,55f 0,58, 2e lew. f 0,45 0,50, 3e kw. 0,30/0,36; Ossen le kw. 0,480,52, 2e kw. 0,430,45, 3e kw. f 0,36—/ 0,38; Kalveren le kw. f 0,75f 0,80, 2e kw. 0,55—/0,65, 3e kw. 0,45—/ 0,50; Schapen le kw. 0,38, 2e kw. 0,34, 3e kw. 0,30; p. stuk 17, 13, 8; Lammeren le kw. 0,39, 2e kw. 0,35, 3e kw. 0,30; per stuk /ll, 9, 7; Varkens le kw. /0,32, 2e kw. 0,31, 3e kw. 0,30. De handel was over het algemeen kalm met iets hoogere prijzen. Enkele partijtjes sdhapen werden voor export verkocht. FIJNE ZADEN. Blauwmaanzaad 13/14; Karwjjzaad 17,50; Lijnzaadvoer 6f 7Zaailijnzaad blauw 9/10; Zaailijnzaad wit 7f 8. VLAS. Aangevoerd: Blauw 3400 K.G. 0,460,56; Holl. Geel 500 K.G. 0,460,55; Groningach 4000 K.G. 0,50f 0,52; Dauwroot 600 K.G. 0,46—/ 0,50. Aanvankelijk vroegen de houders hoogere prijzen welke echter niet ingewilligd werden. Het aangevoerde werd tenslotte geruimd tegen onveranderde prijzen. AAjRDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe 2,903,30; Zeeuweche Bonte 2,903,30; Zeeuwsche Eigenheimers /2,703Brielsche Eigenheimers 33,40; Blauwe Eigenheimers /2,803; Drielingen Eigenheimers /1,802,25; Red Star 2,70 /2,90; Bravo's 2,90/3,30, alles per H.L. Westl. 67 cent per K.G. Aanvoer redelijk, handel kalm. GRANEN- EN PEULVRUCHTEN. Gerst Chevalier 66,30; Haver 6,50 /6,75; Erwten, kleine groene /8,5010,20; Schokkers /10.5012,50; Bruine Boonen 11,50—/12,40. (Nadruk verboden. TER NEUZEN. Huwelijks-voltrekkingen. 29 Nov. Jacobus Deij, oud 25 j., jm. en Cornelia Sara Hame- link, oud 24 j., jd. Geboorten. 23 Nov. Bertha Maria, d. van Petrus David en van Osearina Bertina Brug- geman. 25 Nov. Maarten, z. van Pieter Maas en van Sara Suzanna van der Gouwe. 29 Nov. Marinus Pieter, z. van Jan Kiel en van Tan- neke Levina Kiel. Overlijden. 24 Nov. Catharina van der Maas, oud 55 j., echtg. van Johannes Hendri- cus Willem van Meerendonk. 25 Nov. Jan- neke Harte, oud 50 j., echtg. van Andries Adrianus Hamelink. 26 Nov. Janneke Men- sink, oud 80 j., echtg. van Andries Cornells den Beer. 29 Nov. Elodia Maria de Meijer, oud 61 j., echtg. van Theophile Notte. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: I. E. Stockman, onderwijzeres, Kanaalweg 54, van Sluis. K. H. de Broeck, boekhouder cokesfahnek, Spoorstraat 28, van Axel. H. Dees, landh.knecht, P 73, van Axel. M. A. van Gorp, verpleegster, Axelschestr. 58, van Haarlem. A. Ph. Freijzer, dienstbode, Scheldekade 27, van Hulst. Vertrokken: St. Sentse, bank-employ6, Nieuwstraat 52 naar Amsterdam. Voor Sluiskil: 30 Nov. Finsch s.s. KOTKA, 812, ledig, London. 1 Dec. Duitsch s.s. GOTIA, 628, ledig, Antwerpen. Van Sluiskil: 30 Nov. ItaJ. s.s. DIGNITAS, 3046, ledig, Bremen. 1 Dec. Duitsch s.s. APOLLO, 1311, kunst- mest, Antwerpen. Van Selzaete: 30 Nov. Finsch sa. ALOA, 223, cokes, Aarsund. Voor Riemen: 1 Dec. Eng. s.s. SCOT TISH HEATHER, 4256, olie, London. Van Riemen 30 Nov. Belg. s.s. MAKALA, 2067, ledig, Antwerpen. Van GentTer Neuzen: 1 Dec. Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg., London. Voor Baggetelle: 30 Nov. Belg. s.s. EMA NUEL NOBEL, 2529, olie, Houston. Voor Gent: 30 Nov. Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg., London; Ned. s.s. DEMOCRAAT. 120, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. BORTH- WICK, 498, stukg., Antwerpen; Belg. s.s. CHARLES, 334, ledig, Brugge; Duitsch s.s. LOTHAR, 429, ledig, Antwerpen. 1 Dec. Noorsoh s.s. TORA, 328, ledig. Antwerpen; Duitsch s.s. FLACHSEE, 355, ledig, R'dam; Noorsch s.s. SKARV, 472, steen, Tarpsborg; Russ. s.s. PRAVDA, 711, fosfaat, Moermansk; Zweedscb s.s. ASTRID, 829, ledig, Honfleur; Eng. s.s. THE DUCHESS, 355, pekkolen, New-Castle. 2 Dec. Belg. s-s. IVONNE, 385, kolen, Dover; Eng. s.s. THEEMS, 286, pek, London; Eng. s.s. HODDER, 421, stukg., Goole. Van Gent: 30 Nov. Finsch s.s. INGEROIS v.h. RENE, 1544, ledig, Abo; Eng. s.s. DONA FLORA, 292, ledig, Tyne; Eng. s.s. KITTI- WAKE, 982, stukg., Belfast; Eng. s.s. TEES- WOOD, 446, jjzer, Stockton; Franscb s.s. CIRC6, 1111, tjzer, Newport; Duitsch s.s. EDDI, 647, ijzer, Stettin; Russ. s.s. TOVA- RITSH TALLIN, 1266, led., Moermansk; Eng. s.s. ARUBA, 674, ledig, Goole. 1 Dec. Ned. s.s. DEMOCRAAT, 120, cem., Exeter; Grieksch ADAMATIOS J. PITHTTfl, 2897, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. BORTH- WTCK, 498, stukg., Leith; Belg. s.s. CHAR LES 334, gem., Goole; Eng. sa. OTTO, 360, stukg., Hull; Zweedsch s.s. GRANGESBERG, 2460, pyriet, Oxelent. 2 Dec. Noorsch s.s. TORA, 328, fosfaat, Fredrikhaven.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 3