ALGEMEEN MEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN De Kerstinzameling Gemeente Sas van Gent Zoo rillerig? AKKERTJES No. 9230 MAANDAG 3 DECEMBER 1934 74e Jaargang Binnenland Feutlleton De man van Nergenshuizen EERSTE BLAD uitgaande van de Vereenigingen „De Nederlandsche Dagbladpers" •n „De Zeeuwsche Pers". Door de gemeente SAS VAN GENT worden per 15 December 1934 de volgende obligatieleeningen buitengewoon afgelost: 574 57, 45/s To °/o De houders van de obligaties der bovenvermelde leeningen worden verzocht deze obligaties bij den gemeente-ontvanger van Sas van Gent op 15 December 1934 ter inwisseling aan te bieden. De rente zal tot en met 15 December 1934 betaald worden. SAS VAN GENT, den 30 November 1934. Burgemeester en Wethouders van Sas van Gent, De Burgemeester, L. W. G. HOEFNAGELS De Secretaris, F. P. J. STUBBE DE KERSTGAVE VOOR BEHOEFTIGEN. Gij hebl kou geval en voell de koorls opkomen. Ga naar bed en neem "AKKERTJES", die als kaboulers in den nachl Uw opkomende verkoud- heid, Uw Griep zullen verdrijven. Morgen staat Ge op zonder koorts en voelt Ge U weer prettig en gezond. •rt.rr< ii iwiK)'W'«awawM',a I III1 milKIl I7AM9KM in n immwwwmmmb—w—BR 99HH NEUZENSCHE COURANT 't anniTOi y.XTWPKI.ISBinneo Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetallng fr. per post 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika 2,overige ianden 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen b^J vooruitbetaUng. UltgeefsterFirms P. J. VAN DJE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20. KLEINE ADVERTENTIeNper 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en clich6's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrtjgbaar is. Intending van advertentlen liefst fen dag voor de nltgave. DIT BEAD VERSCHIJNT 1EDEKEN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAY OND. ,,Geen gift is te klein, geen bijdrage te groot" zoo werd in de eerste oproeping geschreven. Geen gift is te kleinMaar alien, die in staat zijn iets af te zonderen voor dit mooie doel, moeten er voor zorgen, dat het ook op hen persoonlijk slaat. Geen gift mag te klein zijn Het Nederlandsche volk is opgeroepen voor een groote zaak, een zware taak: Kerstvreugde te brengen in de gezinnen «h>r behoeftigen. Het getal der hulpbehoe- v«rvden is ontstellend groot, het leed. dat zcioveel mogelijk gelenigd moet worden, oatzettend zwaar. Daarom zal er slechts van leniging van den nood sprake kunnen 2j|a. als er veel, zeer veel geld inkomt. Er te nu in honderden, duizenden gezinnen een verwachting gewekt Die moet vervuld worden Men vrage zich niet af: met hoe weinig kan ik er mij afmaken, maar: hoe veel kan ik geven. Giften voor dit doel hebben met het karakter van een aalmoes, zij zijn een offer. De gever ontzegt er zichzelf, als het aoodig is, iets voor. Maar als wij het peaningske als maatstaf nemen, zullen er bH de inzameling ook vele penningen komen, dan zal er ook zilver klinken en bankpapier ritselen. Zij die kapitaal be- zitten en zij die nog werken, hebben hier een taak te vervullen De giften moeten stroomen. Ook in deze kan ons kleine volk zich weer eens groot toonen 1 Er kan ook zoo nuttig met lijsten ge- werkt worden. Wie neemt op fabriek, werkplaats, kantoor, of winkel het initia- tief om zoo'n lijst aan te leggen Wie collecteert op vergaderingen, op concer- ten, op uitvoeringen Penningmeesters van vereenigingen of clubs die goed bij kas zitten, hebben ook een taak te ver vullen. Er moet, als de inzameling is atgeloo- pen, gezegd kunnen worden: Geen gift was te klein Dusi MET ELKANDER VOOR EEN ANDER! obligatieleening groot f 6000,— aangegaan in 1925 per resto groot j f 4650,—. Obligaties ter waarde van f 150,— groot f 20.000,— aangegaan in 1925 per resto groot f 15.500, Obligaties ter waarde van f 500, o/0 groot f 10.000,— aangegaan in 1930 per resto groot f 9200, Obligaties ter waarde van f 200, 5 °/0 groot f 5000,— aangegaan in 1932 per resto groot f 4700,Obligaties ter waarde van f 100.—. 5 °j0 groot f 9600,— aangegaan in 1932 per resto groot f 8700, Obligaties ter waarde van 300,— 5 °/t groot f 26.400,— aangegaan in 1915 per resto groot f 11.200, Obligaties ter waarde van f 400,—. 5 groot f 9000,aangegaan in 1923 per resto groot f 6750, Obligaties ter waarde van f 250,—. 5i/2 groot f 8000,aangegaan in. 1924 per resto groot f 6200,Obligaties ter waarde van f 200,. 41/2 *l0 groot f 12.000,— aangegaan in 1930 per resto groot f 10.800, Obligaties ter waarde van f 300, garine, is naar het oordeel van den Minister van Economische Zaken, niet mogelijk. De Minister heeft termen kunnen vinden om pensioenen van inwonende familieleden met inkomsten uit arbeid gelijk te stellen en deze derhalve in den vervolge voor 2/3 op den steun in mdmdering te doen brengen. Uitkee- ringen krachtens de Ongevallenwet en de Invaiiditeitswet kan de minister evenwel in deze regeling niet betrekken. Tot het heffen van een steunverleening voor schippers, venters en visschers, kan de Regeering niet besluiten, daar deze groepen bebooren te worden gerekend tot de z.g. zelf- standigen. HET PLAATSEN VAN HET BELASTING-MERK OP RIJWIELEN. Wei wil bij nagaan, in welke bedrijfstakken een vrijwillige samenwerking van werkgevers en werknemers zou kimnen worden over- wogen tot verkorting van den werktijd en tot vergrooting van bet aantal te werk te stellen arbeiders. Gaame wil bij met daar- voor in aanmerking komende organisaties in overleg treden. Maar wettelijke maatregelen zijn niet vprantwoord. Werktgden chauffeurs en kan- toorpersoneel In vergevorderden staat van voorbereiding verkeert een regeling van den arbeidstijd van chauffeurs, waaraan de departementen van Waterstaat en van Sociale Zaken werken. Het op sommige kantoren voorkomende overwerk heeft 's Ministers voile aandadht. Langs minnelgken weg tracht bij hierin ver- betering te brengen. Regeling ldnderarbeid in den landbouw in overweging. Vrouwenarbedd. Overwogen wordt een regeling, om te doen ophouden, dat leerplichtige kinderen in den landbouw voor en na schooltijd te veel aan bet werk worden gezet, omgeoorloofd ver- zuimen om te werken en een lang landbouw- verlof genieten. ■EGROOTING VAN SOCIALE ZAKEN. Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer. Verschenen is de memorie van antwoord am de Tweede Kamer inzake de begrooting Sociale Zaken voor 1935. Wij ontleenen Uet volgende eraan. Een advies tot instelling van een bedrrjfs- *aad in bet stucadoorsbedirijf heeft den mi nister dezer dagen bereikt. Een advies tot instelling van een bedrijfsraad voor bet schil- dersbedrijf wordt nog ingewacbt. De minister overweegt ook de instelling van een kemcommissie voor den landbouw. a an een verplichte toetrading tot bedrijfs- pensioenfondsen kan de minister niet mee- werken. Vrijwillige verkorting van den arlxddstyd. Tegenover de 40-urige werkweek acbt bij een "uiterst gereserveerde bouding geboden. door VICTOR BRIDGES. (Nadruk verboden.) 14) Vervolg. „Ik zal effe 'n kerterretje papier zoeken", vervolgde zij, 't leit meetal in z'n vloeiboek. Zy dribbelde nu naar een klein soort schrgf- tafel, die tegen den wand stand en begon daar te snuffelen. Ik nam plaats by de kleine tafel midden in de kamer, die met een afzichtelijk rood kleed was bedekt en wacbtte geduldig op het resul- taat van haar onderzoekingstocbt. Het viel nog al mede, want na een paar minuten van schuifelen en papierkraken legde zy de gevraagde artikelen voor my neder plotter nog inkt wezen?" vroeg zij. IrNeen, dank U", zei ik, „ik heb een potlood, 't zal best gaan zoo." Ik sloeg het tafelkleed een eindje op en be gon te scbrijven, terwijl het oudje, zwaar hij- gend naar mij bleef staan kijken ,,Beste Billy", begon ik. „Ik schrijf je dit briefje op je eigen kamer, zooals je kostjuffrouw je zonder twijfel zal vertel- len, als je thuiskomt. Ik telegrafeerde je van middag, dat ik kwam, maar dank zij je slechte gewoonte, om den geheelen nacht uit te blijven, steekt het telegram ongeopend in je spiegel. Als je met Maxwell nog niet tot zaken algemeene maatregelen van bestuur ter uit- voering van de gewijzigde stuwadoorswet ge- wijzigde advies heeft den minister tot de overtuiging gebracht, dat de materie in enkele dier ontwerpen neergelegd, nader zal moeten worden beizien. Het in werking treden van de gewyzigde stuwadoorswet moet trouwens worden aangebouden, tot de economische positie van scheepvaart en havens bet beter kan verdragen. Zondagsarbeid in dit bedrijf vergunnen de districtshoofden slecbts in de allemoodzakeiykste gevallen. Huisarbeidswet. De minister vertrouwt, de algemeene maat regelen van bestuur voor de uitvoering van de Huisarbeidswet binnenkort aan den Hoo- gen Raad van Arbeid te kunnen toezenden. wyziging Ongevallenwet. Geen Rjjkskindertoeslagfonds. De voorbereiding is ter band genomen van een wijziging der Ongevallenwet, waarbij uitvoering der bij die wet geregelde verzeke- ring ook door bedrijfsvereenigingen mogelijk Onlangs beeft de beer J. R. Mulder, rywiel- hersteller te Dracbten een constructie uitge- vonden, waardoor diefstal van bet belasting- plaatje zoo niet gebeel voorkomen, dan tocth zeker in booge mate zal worden belemmerd. De heer Mulder beeft daarbij gebroken met elk bestaand systeem door n.l. het plaatje te brengen in een gebogen bouder welke wordt geplaatst op bet spatscherm van bet voorwiel. Voor den controleerenden ambtenaar is bet plaatje dadelijk zichtbaar terwyi diefstal niet anders kan plaats vinden dan door beschadi- ging van bet belastingmerk zelve. De beer Mulder heeft op zijn uitvinding octrooi verkregen en dezer dagen heeft de minister van financien door wijziging van de desbetreffende beschikking, er in toegestemd dat bet belastingplaatje op het uitstekend gedeelte van het spatscherm van bet voorwiel wordt aangebracht. De uitvinding zal binnenkort in den handel worden gebracht. Minister De Wilde doet een beroep op de medewerking der burgemeesters. De Minister van Bdnnenlandsche Zaken heeft aan de burgemeesters der onderschei- dene gemeenten de volgende circulaire ge- richt betreffende een Kerstgave voor behoef tigen. „De Vereeniging De Nederlandsche Dag bladpers beeft bet initiatief genomen voor een inzameling van gelden bij de abound's van de by haar aangesloten dagbladen, teneinde daar- uit aan de daarvoor in aanmerking komende behoeftigen, een Kerstgave te kunnen doen uitreaken. Het ligt in de bedoeling de op- brengst van deze inzameling zoodanig te ver- deelen, dat de giften van de abonnd's in een bepaalde gemeente ten goede komen aan de behoeftigen in diezelfde gemeente, tenzij een abound een bgzonderen wenscb te kennen geeft omtrent de plaats van besteding. De Vereeniging bovenbedoeld neemt zich voor de ingezamelde gelden, op deze wijze verdeeld, aan de burgemeesters te doen toe- komen met verzoek het bedrag te distribuee- Nederlandsch Ongeevenaard bij gevatte kcm Product Gfiep, rheumaiische pijnen, Zenuwpijnen, Hoofdpijn, ervz. Per 12 st. 52 ct. Zakdoosje 20 ct. l/olgens recept war, Apotheker Dumont Ingez. Med. zal worden gemaakt. Een definitieve beslis- sing omtrent den inhoud van deze wetswyzi- j ren. Op ben rust derhalve de plicht te zor- ging is nog niet genomen. Bij bet onderzoek der arbeidsinspectie naar toeslagfonds. de tecbniscbe mogelijkbeid om in bepaalde A bedrijven vrouwebjk personeel door mannelijk te vervangen, is gebleken, dat zulk een ver- vanging in veel gevallen op groote bezwaren stuit. Er blijkt een belangryke afneming van den arbeid der gehuwde vrouw. Een verbod van arbeid van gehuwde vrouwen zou in ver- scbillende gevallen niet kunnen blijven ge- handbaafd. Wei is de minister voomeimens, voor die werkzaamheden, welke in den vast te stellen algemeenen maatregel van bestuur op grond van de Huisarbeidswet 1933 ge- noemd worden, zooveel zulks redeiykerwijze mogelijk is, de gehuwde vrouw uit te sluiten. Voor verandering in de gedragslijn, gevolgd bij verleening van overwerkvergunningen, bestaat geen reden De minister kan, reeds wegens de daaraan verbonden lasten, geen gevolg geven aan den aandrang tot instelling van een Rijkskinder- De stuwadoorswet nog niet mogelijk. De bestudeering van bet door den Hoogen Raad van Arbeid over negen ontwerpen van bent gekomen, breek dan je relatie on- middelhjk af. Ik heb iets beters voor je en veel meer passend in jouw kader. Ik j kan het nu op dit papier niet uiteenzet- ten, maar er zit geld genoeg achter en ik heb je broodnoodig, Billy ik kan niet buiten je. Kom direct na ontvangst dezes bij mij. Ik woon Park-Lane 46a. Het staat in het telefoonboek onder den naam Stuart Northcote, dus indien je kunt, bel mij dan eerst even op. Als je telefoneert, vraag j dam naar mijnheer Northcote, vooral niet naar my, ook als je in het huis komt. Vergis je vooral onder geen voorwaarde en in geen geval mijn naam noemen hoor. Je vraagt maar naar mijnheer North cote. Het zal je wel eenigszins geheimzinnig voorkomen, maar ik zal je alles uitleg- gen zoodra je by mij bent. Laat mij niet in den steek, Billy. Het is een mooie zaak in alle opzichten." Ik teekende het briefje „Jack Burton", vouwde het op en sloot het zorgvuldig in een enveloppe. Aangezien ik bang was, dat de kostjuffrouw het briefje zou lezen, tastte ik, om den gom tijd te geven, op te drogen, in mijn zak en haalde er een handvol geld uit. Ik begon nu zeer langzaam vijf shilling bij elkaar te zoeken. Geheel in beslag genomen door haar belangstelling, sloeg zij al mijn be- wegingen gade. ,,Nu is de gom wel droog", dacht ik. .^Mag ik U dit geven, voor de moeite, wel ke ik U heb veroorzaakt", zei ik. „Wel bedankt, mijnheer", mompelde zij, ter wijl zij het geld gretig aannam. „Steeds tot uw dienst." „U wilt dan wel zoo goed zijn, dit briefje Aan een speciale regeling van de uitvoering der ziekteverzekering voor de arbeiders, werkzaam in werkverschaffing, bestaat naar het oordeel van den minister geen behoefte. De minister beeft nog niet beslist, welk standpunt hij zal innemen ten aanzien van bet ontwerp-Ziekenfondswet. Hij vertrouwt, dat dit spoedig zal kunnen gescbieden. Voorts is de minister niet voomemens een voorstel te doen, om de tandheeLkundigen gebeel met de tandartsen geiyk te stellen. Op steubverlaging wordt niet teruggekomen. Aan den aandrang' van verscheidene leden om de vroegere steunnormen weer te herstel- len, zal de Regeering geen gevolg geven. De berziening beeft plaats gebad niet dan na ry,p beraad. Het betreft bier een afgedane zaak. Uitbreiding van de regeling in zake het verstrekken van goedkoope onvermengde mar- direct aan mijnheer Logan te geven, zoodra hij thuis komt; vooral niet vergeten juf- frouw", zei ik en stak bet briefje by het te legram in den spiegelrand. ,,U kan er sekuur op rekenen, meneer; als hij den sleutel in het slot van de deur steekt, begin ik al te roepen." ,,Dan is bet goed", zei ik glimlachend. Met veel onderdanigheid opende zij de deur voor mij en bleef al maar staan buigen en knipoogen, terwijl ik in de taxi stapte. „Waarheen, meneer" vroeg de chauffeur. Ik liet snel mijn gedachten gaan. Daar ik wist, dat Milford buiten gevaar was, had ik niet veel lust naar Park-Lane te gaan. De gedachte, om geheel alleen in die groote eet- kamer te dineeren, had niets aanlokkelijks voor mij. ,,Breng mij maar naar Cafe Royal", zei ik. Het eten in die heerlijke inrichting is op zichzelf reeds goed genoeg om iemand met de wereld te verzoenen. En nu het in dit geval werd voorbereid door mjjn gevoel van biyd- schap, bij het vooruitzicht van Billy's gezel- schap, bracht bet my in een staat van opge- wekt optimisme, zooals ik sinds de eerste veertien dagen van mijn verbiyf in Engeland niet had gekend. Ik dineerde op mijn gemak en koos de wijn- soorten volgens advies van den Ober, uit wiens kist ik na afloop ook gebruik maakte van een import-sigaar. Na denmaaltijd bleef ik bijna een uur van mijn overheerlijke havana ge nieten en sloeg inmiddels de andere bezoekers gade, waardoor ik tot de overtuiging kwam, dat zelfs de dame met de smaragden, die on- betwist de mooiste van bet gezelschap was, het beslist moest afleggen tegenover Mercia Solano. Toen ik tot deze conclusie was gekomen, gen, dat hulp verleend wordt, daAr waar deze het meest noodig is. Het behoeft nauwelijks betoog, dat de ge dachte, welke aan deze inzameling ten grond- slag ligt, de voile sympathie van de Regee ring heeft. In dezen kommervollen tijd is elke daad, welke verlichting kan brengen in den grooten nood al aanstonds toe te juichen; dat deze hulp zal worden gegeven ter gele- genbeid van het Kerstfeest en aan velen het licht zal kunnen brengen, zoo zeer passend bij deze herdenking, maakt haar waarde des te grooter. j Ik doe dan ook een warm beroep op uw j medewerking, welke noodzakelijk is om het j inanatief van de Dagbladpers" te doen sla- 1 ■gen." NATIONAAL KONINGIN-MOEDER HERDENKINGSFONDS. Het Comite van uitvoering tot het bijeen- brengen van een Nationaal Koningin-Moeder Herdenldngsfonds Stdchting tot steun aan on- en minvermogende tuberculoselijders deelt /ons mede, dat een aanvang is gemaakt met den voorbereidenden arbeid. Aan alle burgemeesters in Nederland, aan betaalde ik mijn nota en wandelde naar bui ten, teneinde my naar Park-Lane te begeven. Ik had ondertusschen de mogelijke gevaren van een eenzame wandeling, niet uit het oog verloren, maar het was zoo'n mooie avond! Ik had mijn degenstok bij mij, waarin ik veel vertrouwen stelde, en ik vond dat het toch niet aanging dat Guarez of een van die hel- sche Zuid-Amerikanen mij zou verplicbten, de rest van mijn leven in een taxi door te bren gen. Niettegenstaande dezen misleidenden opge- wekten gemoedstoestand, droeg ik toch nauw- keurig zorg, goed uit mijn oogen te kijken en telkens als ik iemand tegen kwam, hield ik hem, tot tegenweer bereid, scherp in bet oog. Toen ik mijn huis in het gezicht kreeg, voel- de ik, dat als er nu van uit de richting van bet park geen schot uit een hinderlaag kwam, ik vrijwel veilig was en dit gevoel van zeker- heid werd nog verhoogd, toen ik onder de electriscbe lantaren tegenover mijn huis, een gemoedelijken politieagent zag staan. Toen ik naderbij kwam, groette hij my. ,,Goeden avond inspecteur", zei ik. ,,Goeden avond, mijnheer", antwoordde hij. Geen last meer van bedelaars gehad, hoop ik, mijnheer?" Het lag juist op mijn tong om te vragen: „Wat bedelaars?" toen ik mij inhield. „Neen, ik dank U wel", zei ik, ofschoon ik in de verste verte niet begreep, wat hij be- doelde. „Sedert U er over geklaagd heeft, mijn- heer, heb ik goed opgelet en ik denk, dat zij het bemerkt hebben en wel weg zullen blij ven." Ik begreep hieruit, dat Northcote dezen voorzichtigheidsmaatregel had genomen, ten einde een wakend oog op vriendelijke bedoe- alle plaatselijke vereenigingen, welke zich de bestrijding der tuberculosa ten doel stellen, aan provinciale vereenigingen, aan algemeen landelijke vereenigingen, zpn cdrculaires toe- gezonden, waarbij verzocht wordt het initia tief te nemen tot bet vormen van plaatse- lyke comito's, waar de medewerking verzocht wordt aan deze plaatsehjke comito's. Zoodra alom in den lande deze voorberei- dende arbeid is gescbied, wordt ten spoedig- ste met de actie tot het bijeenbrengen van gelden aangevangen. Het ligt in de bedoeling, dat ieder Neder- lander medewerkt tot bet bijeenbrengen van een groot fonds als dankbare herinnering aan hetgeen de Koningin-Moeder voor volk en land heeft gedaan en om overeenkomstig Haar geest op ruime schaal steun te kunnen ver- leenen by verpleging van on- en minvermo gende tuberculose-iyders. HIJLDIGING VAN DE UTVER-BEMANNING TE PARIJS. Uit Parijs wordt gemeld, dat de bemanning van de Uiver daar Vrijdagmiddag op harte- lijke wijze is gehuldigd. Parmentier, Moll, van Brugge en Prins ar- riveerden am twee uur op Le Bourget met de Ekster, met welk toestel ook de heer A. Pies- man, de directeur der K.L.M. uit Nedierland was meegekomen. Na de ontvangst in een der gebouwen, voerde een tweetal eskaders eenige vlucbten uit. Vervolgens begaf het gezelschap zich naar de Nederlandsche ambassade, waar den gas- ten een tea werd aangeboden door den Neder- landscben gezant ,te Pargs, jhr. dr. J. Lou don. Deze hield een korte rede, waarin hij op kemacbtige wijze de verdiensten der avia- teurs deed uitkomen. Hg noemde de vlieg- tocht van de Uiver een dier prestaties, welke de Nederlanders in den vreemde trotscb doet zijn op hun vaderland, en de viiegers bet type van den goeden Nederlander, die bet niet te doen is om roem, maar die zonder bluf met onverzettelijke energie zijn taak volbrengt. Spreker huldigde eveneens den beer Plesman, die de K.L.M. heeft opgebouwd en groot ge maakt. Een dronk, uitgebracht op bet dap- pere viertal en hun vrouwen. en verloofde in Nederland, sloot de bijeenkomst. WIJZIGING AMBTENARENWET. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging van art. ,126, eerste lid, der Ambtenarenwet 1929. De strekking is om twgfel op ,te heffen. lingen van Guarez en zgn handlangers te houden. „Ik vind het zeer vriendelijk van U en ik dank U wel',, zei ik. ,,Er behoeft geen rap port van gemaakt te worden, maar ik zou bet zeer op prijs stellen, als U er verder op wilde blijven letten. Het is zoo hinderlgk, als dat volk maar steeds om het huis slentert." Terwijl ik dit zei, stopte ik hem een halven sovereign in zgn hand, welke van voldoening trilde. ,,Wel bedankt, mijnheer!" sprak hg. ,,Ik zal mijn best doen, dat U voortaan niet meer wordt gehinderd. Wees daar maar niet be- zorgd over." Ik wenschte hem met wuifgebaar goeden avond en ging de trap van mijn huis op. Juist toen ik mijn huissleubel uit mijn zak haalde, kwam een telegrambesteller op zgn fiets aanrijden, sprong er voor mijn huis af en kwam haastig de trap op. Hrj haalde een te legram uit zgn tasch. „Is dat voor mij?" vroeg ik. ,,Ik ben mijn heer Northcote". „Ja, mgnheer." Ik nam het van hem aan en scheurde bet open. Toen hield ik het papier zoo, dat het licht van de lantaam er op scheen. Hg be- vatte acht woorden: „Neem U in acht voor uw nieuwen huis- knecht." Ik staarde een oogenblik verbaasd naar deze waarscbuwing; toen zei ik lachend tot den besteller: „Dank U er is geen antwoord op." (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 1