Gemengde Berichten Laatste Berichten Burgerlijken Stand DRIE PERSONEN IN EEN VRACHTAUTO VERBRAND. LOOP DER BEVOLKING. lopmerkelijke is, want dat het jeugdige Juliana er in geslaagd is met 2—2 PSV feitelrjk den voet dwars te zetten, is meer dan een pluim waard voor de Limburgers. Willem IIMVV had ook een gelijk spel, 11, tot uitslag en het had niet veel gescheeld of Willem II zou met de overwinning zijn gaan strijken. BW is zich haar kracht bewust geweest en zoo moest NOAD er aan gelooven, dat met 53 geslagen werd. Dat de einduitslag van den wedstrijd BleijerheideLONGA 11 werd, dus de pun- ten gedeeld werden, verwondert ons niet, want van eenig overwicht is bij deze clubs geen sprake. Ondertusschen komt er voortdurend meer- dere spanning in de Eerste Klasse en zal de tweede helft zich kenmerken door een race om het kampioenschap, waaraan vier of vijf clubs deel zullen nemen. T"weede Klasse A. ZeelandiaRISC. 55. Zeelandia en RBC hebben de punten ver- deeld en is daarmede de verhouding in het veld zeer goed weergegeven. Toch zag het er voor Zeelandia maar somber uit, want de gas- ten wisten voortdurend den voorsprong te be- houden, en in de tweede helft leek het of RBC de overwinning reeds in den zak had. Evenwel ging daarop Zeelandia zich niet alleen her- stellen, doch nam de leiding geheel over en zoo kon het gebeuren dat Zeelandia het ge- Irjke spel wist te bewerken. BredaTSC. 24. TSC, zoo schreven wij in ons vorig num- mer, heeft tot nu toe met pech te kampen ge had, doch ditmaal was het geluk absoluut aan haar zijde geschaard en Breda is hiervan het slachtoffer geworden. Veel spanning heeft er bij dezen strijd niet geheerscht, aanvankelijk namen beide ploegen het vrij kalm op, doch naarmate de tijd verstreek begon TSC zich beter te roeren en kwam er actie in haar spel. Breda speelde wat te langzaam en kon daar- door de aanvallen van TSC niet voldoende verwerken. DOSKO—Middelburg. 1—3. Dat het er te Bergen op Zoom spannen zou, lag voor de hand en onze voorspelling is dien- aangaande volkomen uitgekomen, zoo zelfs dat het ten slotte op een ruw gespeelde wed strijd uit liep, waarbij een der DOSKO-spelers door den scheidsrechter uit het veld gezonden werd. Middelburg toonde zich de meerdere en bracht zoodoende aan DOSKO de eerste ne- derlaag in dit seizoen toe. AllianceTerneuzen. 36. Zooals steeds gedurende het Tweede klas- serschap is gebeurd, is het ook gister aan Terneuzen gelukt den uitwedstrijd tegen Alliance te winnen. Nu echter was het met flinke cijfers, zoodat aan de doelpuntenhonger van de roodzwarte voorhoede nog geen einde schijnt te zijn gekomen. Er is in dit verband wel een heele ommekeer bij onze stadgenooten te voorschijn getreden, want in het begin der competitie moesten nederlagen worden ge- incasseerd, louter door de onproductiviteit dezer linie, terwijl in de drie laatste door haar gespeelde wedstrijden totaal 21 doelpun- ten zijn gemaakt! Met eenige spanning zagen we den wed strijd tegen Alliance tegemoet. Allerwege werd immers gezegd, dat deze vereeniging thans over een goede ploeg beschikte. Nu we haar hebben zien spelen moet ons van het hart, dat het spel ons veel is tegengevallen. Wel zijn ze sedert de vorige competitie voor- uitgegaan, doch o.i. is hun spel het meest ge- baseerd op forschheid. Vooral was dit de tak- tiek van hun 42jarigen middenvoor Herjnen. Tegen het backstel van Terneuzen had hij echter hiermede niet veel succes. De beste spe- ler bij Alliance was wel den linksbinnen Kuijs- termans, die door zijn vlugheid v66r de rust nog al eens verwarring in de verdediging van Terneuzen wist te stichten en daarmede twee maal succes had. In de tweede helft was ook deze speler afgezakt. Door deze overwinning is de positie van onze stadgenooten belangrijk verbeterd; momenteel staat zij zelfs op de vierde plaats. Alliance moest den strijd aanbinden met twee invallers; Terneuzen was volledig. Scheidsrechter was de heer Bliek. Door de gelijkheid van shirtkleuren speelde de thuisclub nu in een blauw shirt. Door den aanvoerder van Alliance wordt de toss gewonnen, wat echter geen voordeel be- teekent. Wanneer daarna door Kouwijzer wordt af- getrapt, gaat Terneuzen direct op doel af. Laurens staat echter buitenspel. De voorhoede der thuisclub komt dan in actie, maar Van de Wege retoumeert het leder weer naar de an- dere zijde. Goed samenspelend gaat de Ter- neuzen-voorhoede dan ten aanval, waarbij Kouwijzer met een harden schuiver weet te scoren. Ten onrechte wordt dit doelpunt door den scheidsrechter geannuleerd. Als Terneuzen dan weer in het doelgebied van Alliance komt, weet een der backs slechts ten koste van een comer te redden. Deze wordt-door M. Riemens genomen, doch brengt totaal geen gevaar. Een aanval van Alliance wordt dan door buitenspel staan onderbroken. De thuisclub komt dan gevaarlijk voor het doel van Terneuzen, waarbij eenige angstige momenten oatstaan. Van der Hooft weet ten- slotte met een fiksche trap het spel te ver- plaatsen. C. Riemens ziet dan een vrije schop tegen zich toegewezen. Deze wordt goed ge nomen, doch Temeuzens verdediging is op haar post. M. Riemens moet dan weer een comer nemen. Een oogenblik is er voor de thuisclub gevaar, maar dan komt er opluch- ting door buitenspel staan van Laurens. Beide partijen trekken om beurten ten aan val; van overwicht is tot nog toe geen sprake. Bij een aanval van Alliance beoordeelt Geen- sen een hooge bal verkeerd en kopt van flin- ken afstand in de richting van het eigen doel. Eenige Roosendalers loopen toe, maar ook Dooms is uit zijn doel gekomen en kan nog net het leder corner trappen. Deze comer wordt weggewerkt en de bal is weer in het bezit van Temeuzens voorhoede. Kouwijzer lost een geweldigen schuiver, maar de Roo- sendaalsche keeper weet op zeer prachtige wijze te redden. Het spel is dan 15 min. oud, als de linksbinnen van Alliance door de rood zwarte verdediging glipt en op mooie wijze aan zijn ploeg de leiding geeft. 10. Lang duurt deze voorsprong niet, want eenige minuten later weet Hamelink een schijnbaar uitloopende bal nog te bereiken en voor het doel van Alliance te plaatsen, waar Kouwijzer op zijn post is en den Alliance- keeper geen schijn van kans geeft. 11. Als Terneuzen weer naar voren komt, krijgt Van den Eeckhout in vrij staande positie ge- legenheid om voor te geven, maar de bal gaat hoog over doel. Bij een volgenden aanval trapt een Alliance-back het leder comer. Door M. Riemens genomen. wordt de bal door Hame link juist naast de paal uitgekopt. Vijf en twintig minuten zijn er gespeeld, als Geensen een fout maakt en de linksbinnen van Alliance met den bal alleen voor Dooms komt. De laatste doet door uitloopen nog een wan- hopige poging om een doelpunt te voorkomen, doch tenslotte belandt de bal over zijn hoofd in het verlaten doel. De thuisclub heeft alzoo weer de leiding. 21. Vanaf den aftrap gaat Terneuzen naar het Roosendaalsche doel. Van den Eeckhout lost een schot, maar de keeper redt fraai, en deze zendt den bal weer naar zijn voorhoede. De Alliance-linksbinnen heeft weer een goede kans, maar gebruikt zijn handen, wat den scheidsrechter niet ontgaat. Een half uur is er gespeeld, zonder dat van eenige meerderheid van 66n der partijen kan gesproken worden. Plots ontlaait dan het vuur bij Terneuzen en krijgen we thans weer die periode te beleven, welke reeds meerdere tegen- standers noodlottig is geworden. In een goede slagorde komt haar voorhoede telkens weer naar voren. De gelijkmaker ontstaat uit een voorzet van rechts, waarbij de bal door Lau rens wordt gemist, doch v. d. Eeckhout de kans weet te benutten en met wel het fraaiste doel punt van den geheelen wedstrijd de partijen weder op gelijken voet brengt. 22. Vier minuten later schiet Kouwijzer tegen de lat, de bal komt bij M. Riemens, maar nu gaat het leder hoog over het doel uit. Een minuut later gaan Hamelink en Kouwijzer goed combineerend door alles heen. De eerste geeft dan tenslotte een afgemeten pass naar den tweede en onze stadgenooten hebben de leiding. 23. Oogenblikkelijk daarop volgt weer een goe- den aanval en het is nu Laurens, die den kee per laat visschen. 24. Alliance zit echter ook niet stil en eenige minuten later weet zij den achterstand door haar linksbuiten reeds te verkleinen. 3—4. Sensationeel is echter het verloop van deze oogenblikken, want direct daarop is het we der Hamelink die een doelpunt maakt, waar- door de stand 35 wordt. Zoo hebben we het dan zien gebeuren, dat Terneuzen in ongeveer tien minuten tijds een 21 achterstand heeft weten om te zetten in een 53 voorsprong! IHet eenigste belangrijke moment uit de nog resteerende minuten dat te vermelden is, is een voorzet van Van den Eeckhout, die door Kouwijzer juist over wordt getipt. Rust. De eerste aanval in de tweede helft is ook voor Terneuzen. Hamelink laat den bal loo pen voor M. Riemens, maar deze zoekt het doel op de verkeerde plaats. Bij een volgen den aanval staat Hamelink buitenspel. Acht minuten zijn er gespeeld als Hamelink door- geeft naar Laurens, de laatste lost een goed schot, dat via de paal uit vliegt. Er gaat dan bijna een kwartier voorbij, waarbij geen der doelen in gevaar komt en de verdedigingen vrijwel elk gevaar weten te bezweren. Vooral die van Terneuzen is zeer goed en stukken beter dan voor de rust. Dooms krijgt in deze periode bijna geen bal te verwerken. Dan komt bij het backstel van de thuisclub weer een inzinking. De voorhoede van Terneuzen profiteert hiervan echter niet; wij krijgen zelfs den indruk dat zij den reeds verkregen voorsprong welletjes beschouwt en op haar lauweren wil rusten. Hamelink krijgt een ge- legenheid tot scoren, maar kan de bal niet voldoende onder zijn controle krijgen. Zoo zijn reeds een twintig minuten na de rust ver- streken, als dan Alliance de eerste gevaarlijke aanval kan ondememen, doch het schot gaat hoog over. Zij komen dan weer terug, maar nu vangt Dooms den ingezonden bal op. Een mooie kans voor Terneuzen gaat dan ver- loren, daar Laurens weder tegen de buiten- spelregel zondigt. Ook Hamelink en M. Rie mens gaan enkele malen aan dit euvel mank. Wanneer Geensen en den rechtsbuiten van Alliance met elkaar in botsing komen, ver- laat de laatste het veld en wordt na eenige minuten door een reserve vervangen. Blijk- baar heeft echter een en ander plaats gehad zonder dat de scheidsrechter er van in kennis is gesteld. Deze laat het dan aan de Temeu- zenspelers over of de reserve al dan niet mag medespelen. De roodzwarten geven zeer spor- tief him toestemming en de partijen zijn dus weer complect. Ruim een half uur is verloopen, als Hame link op doel schiet en een Allianceback ten koste van een comer redt. Door M. Riemens wordt deze genomen, maar de keeper vangt goed op en werpt ver het veld in. Een aanval van Alliance loopt dan ook op buitenspel uit, wat indirect het zesde doelpunt voor Terneu zen oplevert. Als na de vrij trap de bal in de richting van het Alliancedoel gaat, loopt de keeper ver uit, maar mist. Het is daarna voor Laurens, die mede is opgeloopen, geen kunst den bal in het ledige doel te doen belanden. 3—6. Bij een voorzet van Van den Eeckhout komt de keeper weer uit zijn doel, maar doet het nu beter en trapt den bal het veld in. Vijf minuten voor het einde krijgt Alliance dan een kans om den achterstand te verkleinen, maar de bal wordt naast doel uitgetrapt. Laurens probeert het dan tweemaal van verren af stand. De eerste maal gaat de bal naast, de tweede maal vangt de keeper goed. Met Ter neuzen in den aanval wordt vervolgens het einde van dezen wedstrijd aangekondigd. De Baron ieVlisslngen. 43. De Baronie kan op een goeden dag terug- zien, want zij is vrijwel den geheelen wedstrijd door in de meerderheid geweest en bracht het zelfs zoo ver dat de voorsprong 30 werd. Hierop kwam opeens een groote ommekeer en ging van Vlissingen het initiatief uit. De Ba ronie werd volkomen teruggedrongen in haar verdediging en de rood-witten liepen geleide- lijk in en werd het zelfs 33. Door beide ploegen werd nu zeer hard gestreden om het beslissende doelpunt, dat ten slotte even voor het einde door De Baronie werd gemaakt. Derde Klasse. AxelHulst 20. De traditie heeft zich herhaald. Zooals de oramjetruien in competitieverband hare oude Hulstersche rivalen ontmoetend sedert jaren bijna steeds van het lijf hebben weten te hou- den, is het ook nu weer gegaan. Groot was de belangstelling voor deze „derby" en het contingent Hulstenaars onder het publiek was belangrijk, hetgeen ook gedurig op te maken viel uit de aanmoedigingskreten die over het veld klonken van deze met imitatie- bordpapieren-„louthspeakers" gewapende sup porters. Het aantal toeschouwers zal, naar ons werd medegedeeld, de 1000 dicht benaderd hebben. Klokke 2 ure laat den heer P. Koster beginnen en met een forschen pass stelt M. Gans direct den rechtervleugel in staat een gevaarlijken aanval te ondememen, waarbij direct voor een strafschop in de gevaarlijke zone van 'Hulst wordt geappeleerd, maar de arbiter gebaard dat er geen vuiltje aan de lucht is en nu richten Dronkens en Koekkoek achtereenvolgens hun sehoten op Cattoir's veste. Zelfs forceert J. v. d. Berge een comer, maar K. Gans kopt nevens de palen. De in- zet voorspelt een heftigen strijd en dat is het ook geworden. Een strijd om de leiding, vrij forsch, meer spannend dan fraai, waarbij zoo- wel in de eerste als in de tweede helft het initiatief voor het meerendeel uitging van Axel. De oranjeaanval had echter haar man gevonden aan de stoere verdediging der gas- ten, die telkens een streep door de rekening van de gebroeders Gans en hun partners wist te trekken. De beide vleugelspelers, Diele- man razend snel en J. v. d. Berge ondanks zijn 30 jaren behendig als een ree, waren welis- waar in staat gevaarlijke en zeer kritieke momenten voor den doelmond der gasten te scheppen, doch het driemanschap Cattoir, D'hondt en Freijser wist steeds meester van het terrein te blijven en vernietigde onbarm- hartig alle sluwe opzet van M. Gans en de zijnen. Dikwijls moet het spel door een al te forsche duw worden onderbroken, maar de strijd blijft over het algemeen toch fair. De aanvallen der gasten zijn minder talrijk, doch ednmaal ontsnapt het oranjedoel ternauwer- nood aan het gevaar als de kleine doelman het leder nog juist van de lijn en om de paal comer weet te stompen. Een periode van overwicht der gasten was daarmede ingeluid, doch ook de Axelsche verdedigers waren taai in hun manier van strijden al misten zij den stijl en elegance van hun collega's aan den overkant. Wanneer wederzijdsche aanvallen corners hebben opgeleverd die geen verder resultaat afwerpen, is een van de groote momenten aangebroken als J. v. d. Berge voor de zooveelste maal daartoe door Koekkoek in staat gesteld, fraai heeft opgebracht en voor- gezet. M. Gans gooit zijn stoere „boddy" in de lucht en ja, eindelijk lukt het hem de ver dediging te verschalken. Met een enorm hard schot jaagt hij na 43 minuten spelens den eer- steling langs den onthutsten Cattoir en onder geweldig gejubel heeft de thuisclub de leiding genomen 10. De oranjehemden keeren aan- stonds terug, maar de successen zijn dun ge- zaaid en de strijd wordt verplaatst. Fassaert, de rechtsbuiten der gasten heeft een comer genomen en dan is het rust. De tweede helft wordt fngezet met een ver- woed oranje-offensief, waarbij K. Gans en Dieleman ondanks goede sehoten den doel mond op de verkeerde plaats zoeken. Over- rompelend vallen de gastheeren aan en een doelpunt hangt in de lucht. Zoowel van rechts als van links wordt door prachtvoor- zetten een ware paniekstemming in de Hul- ster-defensie gebracht. Moedig verweren Freijser en Cattoir zich, maar eindelijk na een tiental minuten spelens in de tweede helft krijgt K. Gans den bal zoo zuiver van rechts op den schoen, dat Cattoir achter zich moet kijken eer hij ook maar in staat is een hand naar het onhoudbare doelpunt uit te steken 20. Wordt het spel aan Axelsche zijde thans meer zelfbewust, bij de gasten is de moed er uit. Niettegenstaande de Axelaars het van nu aan veel kalmer opnemen blijven zij tot het einde voor het meerendeel den toon aangeven. Afwisselend zijn er nog eenige' perioden geweest waarin wij zelfs een derde doelpunt verwachtten, doch steeds was het de klemvaste Cattoir of het been van Freijser dat uitkomst bracht voor de gasten. Op een zeer lofwaardige wijze houden de Hulstenaars in het resteerend gedeelte van den strijd stand, al is de verdediging tegen het einde ook dood- op. De Axelaars zijn het laatste half uur ge- handicapt doordat de Coninck zich uit den strgd moet terugtrekken, op wiens plaats thans F. Dieleman gaat spelen. De Axelsche verdediging was daardoor van haar rugge- graat beroofd en gelukkig dat de blauwgele aanval er tegen het einde finaal uit was, want er werden nogal eens gevaarlijke dingen gedaan, die men zich tegenover een meer pro- ductieve voorhoede niet zou moeten permit- teeren. De talrijke sehoten op het doel der gasten te vermelden is een onbegonnen werk, alleen een schitterend schot van K. Gans, dat de bovenlat beukt, verdient vermelding. Tegen het einde wisten de gasten nog een comer te forceeren, maar verandering in den stand kwam er niet. De thuisclub consolideer- de haar veiligen voorsprong en toonde hare meerdere routing zonder er echter ook in te slagen het dikwijls verwachte derde doelpunt te maken. Bij het einde boeken de gasten hun eerste nederlaag in deze competitie. De Hulstenaren beschikken over een sterke verdediging met Freijser als de ster van het veld. De rest van het elftal is van beduidend minder gehalbe. Onze stadgenooten speelden qua elftal beter, ofschoon stukken minder dan tegen DOSKO en Middelburg. De aanvals- linie had ditmaal haar evenknie gevonden aan de blauwgele verdediging. De middenlinie met de gebroeders Gans en J. v. d. Berge waren wel de besten. De strijd kan niet beter worden aangemerkt als een krachtmeeting tusschen Axel-aanval en Hulst-defensie. De leiding had geen goeden dag. SluiskilBreskens. 24. Het is den kampioenscandidaat gelukt weer twee puntjes in de wacht te sleepen. Breskens mag met den uitslag wel tevreden zijn, daar een gelijk spel hier beter de verhouding had weergegeven. Sluiskil, dat thans weer volledig staat, zit dadelijk geweldig op, maar het is steeds het pechduiveltje, dat doelpunten verhindert. Plotseling doet Breskens, na zes minuten spelens. een snelle aanval, de linksbuiten zet scherp voor, alle Sluiskilverdedigers missen en met een tarn schot rolt de bal voorbij den uitgeloopen doelman in het net. 01. Sluiskil doet daarop eenige snelle aanval len en we zien tot tweemaal toe de paal red ding brengen. Het gaat werkelijk tegen. Als de Breskens midhalf in het bezit van den bal is en aan zijn voorhoede doorgeeft, zet het Sluiskil backstel de buitenspelval open, zoodat de geheele Breskens voorhoede buiten spel staat, maar dit ontgaat den anders goed leidenden scheidsrechter, en het gevolg is, dat Klaassen ten tweeden male visschen moet. Thans sluit Sluiskil de gasten geheel in, maar doelpunten komen er niet van. De rust komt met 02. Na de rust worde er een hoogstaand derde klasse-spel gedemonstreerd, met beide par tijen om de beurt in den aanval, maar het ontbreekt Sluiskil aan schutters, terwijl Bres kens steeds op den soliden Sluiskil-doelman strandt. Thans staat Eld. Tacq in de voorhoede, het geen wel een verbetering is. Bij een aanval van rechts mist echter zijn piaatsvervanger J. Federmann, en het Breskensche kanon Heij- boer komt in stelling, en onder daverend hoera der Breskens-aanhang ligt de bal in het net. 03. Sluiskil geeft zich echter nog niet verlorfen, en als de rechtsbuiten 'H. v. d. Bos een kogel op het doel lost, juicht men reeds, maar op onbegrijpelijke wijze springt de bal het veld terug in, maar de snelle A. Willems rent toe, en werkelijk, het net is gevonden. 13. De vreugde is echter van korten duur, want even daarna is het weer Heijboer die voor zijn club den voorsprong vergroot. 14. Als Sluiskil dan weer steeds het Breskens- doel onder schot neemt, zien we tot tweemaal toe den nechtsback den bal nog juist op de doellijn wegwerken tot plotseling de Sluis- kil-linksbuiten den bal mooi voorzet, welke voorzet de naar binnen zwenkende v. d. Bos in het mooiste doelpunt van den wedstrijd om- zet. 24. Dan nadert het einde van dezen prachtigen wedstrijd met een 24 overwinning voor de mannen van het land van Cadzand. De ZeeuwenHoofdplaat. 32. De Zeeuwen hebben op het kantje af van Hoofdplaat gewonnen en het was een geluk voor de zwartjes dat zij een zoo tam spelende club tegenover zcih hadden, want De Zeeuwen hebben een slechte wedstrijd gespeeld. In- dien Hoofdplaat zich wat meer had toegelegd op samenspel dan zou zij beslist met de over- winning naar huis zijn teruggekeerd. Nu de voorwaartsen der gasten dit nalieten hadden de verdedigers weinig moeite om de aanvallen af te slaan en zoo kon Hoofdplaat slechts tweemaal het net vinden, waartegenover De Zeeuwen drie doelpunten wisten te scoren. Terneuzen 2Vlissingen 2. 11. Tot ons genoegen zagen wij een vrij groot aantal toeschouwers rondom het veld ge schaard en deze hebben volop genoten in de laatste 15 minuten toen de spanning er ten dege in kwam. In de eerste helft is Vlissingen ver in de meerderheid en het gesukkel in de voorhoede van Terneuzen nam weer een aanvang, waar bij de halfs zeer onvoldoende deze linie steun- den, door de ballen zeer sleoht aan te geven. Het goede en zware spel van de backs en den doelman van Terneuzen was oorzaak dat Vlissingen slechts eenmaal in een schermutse- ling voor het doel den keeper konden pas- seeren. Na de rust begon er evenwicht tusschen de ploegen te komen en nadat langzamerhand Terneuzen in de meerderheid kwam, kon men de keeperstalenten van den Vlissingschen doelman bewonderen, die zich kranig onder- scheidde. Nadat hij eerst een voorzet van den linkervleugel had onderschept, volgt nogmaals een voorzet, waarbij de doelman vallende weet te redden, doch de bal nog uit zrjn handen rolt en de rechtsbinnen van Terneuzen met een zacht tikje den bal in het uiterste hoekje weet te plaatsen. De stand is nu gelijk en daarmede wordt het overwicht van Terneuzen ingeluid, zoodat de gasten geheel worden in- gesloten. Eenmaal denken wij dat Terneuzen het winnende doelpunt zal maken als de rechtsbinnen volkomen vrij op korten afstand van het doel komt, doch het blijkt dat het doel niet breed genoeg is en schiet hij naast. Het samenspel van Terneuzen brengt thans voortdurend verwarring in de verdedigings- linie van Vlissingen, maar tot doelpunten komt het niet meer. EEN MEISJE VERMIS!. Te Oudenbosch wordt een 14-jarig meisje, dat in het bezit is van een damesfiets, ver- mist. Zij is het laatst gezien in gezelschap van een 32jarige landarbeider, die een roode racefiets bij zich had. Aangezien gevreesd wordt, dat de man het meisje heeft meege- troond wordt naar dit tweetal gezocht. De 32-jarige arbeider uit Oudenbosch, die een 14-jarig meisje uit Bosschenhoofd had meegetroond en wegens schaking werd opge- spoord is Vrijdagnacht in gezelschap van het meisje te Breda aangehouden. Beiden zijn ter beschikking van de marechauss(5e te Ouden bosch gesteld. OUDE VROUW VERBRAND. De bejaarde huishoudster wed. H. D.v. d. S., huishoudster bij den arbeider F. K. te Trie- men (Ft-.) kwam op onverklaarbare wijze in aanraking met een brandend petroleumstel, waarbij haar kleeren vlam vatten. Het ge- lukte den eveneens bejaarden K. door kordaat optreden, de brandende kleeren te verwijderen, terwijl ook een begin van brand in de woning door hem kon gebluscht worden. De oude vrouw, die geheel met brandwon- den overdekt was, werd naar het ziekenhuis te Groningen vervoerd, waar zij aan de be- komen verwondingen is overleden. DE VALSCHE OORMERKEN. Te Woudenberg heeft een opzienbarende arrestatie plaats gehad. Door de politie uit De Bilt is n.l. in samenwerking met de ge- meente-politie van Woudenberg gearresteerd, de heer H. S., varkenshandelaar, wonende al- daar. De heer S. wordt vendacht van ver- spreiding op groote sehaal van oormerken voor varkens, waarvan de vervaardiging, eveneens in opdraoht van den heer S., ge- schiedde in een fabriek te Bilthoven. Het is vrij zeker, dat thans de persoon is gevonden op wiens 'aanhouding van regeerings- wege een belooning van 500 was gesteld. Waarschijnlijk valt deze te beurt aan iemand uit Bilthoven. op wiens aanwijzing de fabriek werd ontdekt. AUTO BIJ NUNSPEET DOOR TREIN GEGREPEN. Vrjjdagnamiddag is op den onbewaakten overweg nabij Nunspeet om circa 3 uiur 15 de auto, waarin de teekenaar Funke Ktipper en de journalist P. Bakker, beiden van de „Arbei- derspers", een rondreis door Nederland maak- ten, door een trein gegrepen. F. K werd op slag gedood, P. B. licht gewond. Het aantal dooden, door de onbewaakte overwegen dit jaar veroorzaakt, is hiermede gestegen tot 37. De toedracht van het ongeluk was als volgt: De beide journalisten hadden den geheelen dag doorgebracht bij een bekende van hen, die een huis bewoont, dat in de onmiddellijke nabijheid van den overweg is gelegen. De oorzaak van het feit, dat hun auto door een goederentrein gegrepen werd, moet wor den gezocht in de omstandigheid, dat het be- trekkelijk mistig was, waardoor het anders ter plaatse ultstekende uitzicht belemmerd werd en doordat bovendien het publiek de klaphekken. waarmede de onbewaakte over weg is afgesloten en in normale omstandig- heden door hen, die willen passeeren, zelf moeten worden opengedraaid, door het pu bliek waren opgebonden, zoodat een vrije doorgang was ontstaan. Waarschijnlijk zijn de journalisten dan ook in de overtuiging, dat alles in orde was, zonder al te veel vaart te minderen doorgereden, waarbij zij door een juist naderenden goederentrein in de flank gegrepen werden. De heer Funke Ktipper, die de auto bestuurde, werd deerlijk verminkt en op slag gedood, de heer P. Bakker bekwam althans voor zoover voorloopig kon worden geconstateerd, slechts lichte verwondingen, hoofdzakelijk aan het hoofd. De machinist van den goederentrein had oorspronkelijk niets van het ongeluk bemerkt, doch werd ge- waarschuwd en stopte toen aan het station Nunspeet. Er was onmiddellijk medische hulp ter plaatse, die verleend werd door de dok- toren van Loon, Verschoor en Plomp. Het lijk van den verongelukte is overgebraoht naar het lijkenhuisje op de begraafplaats te Nunspeet. De heer P. Bakker werd voorloo pig verbonden in een particuliere woning nabij den overweg. OFFERBLOKKEN IN DE KERK GELEEGD. Vrjjdagmiddag heeft een Duitscher, Muller genaamd, kans gezien om in de R. K. kerk te Schaesberg een achttal offerblokken te ledigen. Zijn daad werd ontdekt door een der kapelaans, die de kerk binnenkwam, toen hij juist met zijn werk klaar was. De man deed, alsof hij een bezoeker was, bekeek de schil- derijen en verliet de kerk. Op dat oogenblik ontdekte de kapelaan, dat de offerblokken vemield waren. Hij waarsehuwde de politie en op zijn wandeling van Schaesberg naar Heerlen kon de Duitscher worden gear resteerd. Hij had nog in zijn bezit 75 cents, die hij uit de offerblokken had gehaald en was voorzien van een stel inbrekerswerktuigen. De man is in in Schaesberg ingesloten. INSTORTING OP HET TENTOONSTELLINGSTERREIN TE BRUSSEL. Vrijdagmiddag is onder oorverdoovend ge- kraak een vleugel ingestort van de Belgische afdeeling der in opbouw zijnde wereldtentoon- stelling van 1935 te Brussel. Tot Vrijdagavond was bekend, dat 7 perso- nen om het leven zijn gekomen en 15 personen verwondingen hebben bekomen. Nog 4 perso nen werden toen vermist. Van de lijken heeft men nog slechts drie kunnen identificeeren. Het reddingswerk werd zeer bemoeilijkt door een dichten mist. Met schijnwerpers werden de puinhoopen doorzocht. Koning Leopold heeft aan burgemeester Max bijzonderheden gevraagd omtrent het ongeluk, dat op de in aanbouw zijnde tentoon- stellingsterreinen heeft plaats gevonden. Volgens een later bericht zijn er 21 gewon- den. Er zijn geen lijken meer in den puinhoop gevonden. Binnen enkele dagen zal men begin nen met het herbouwen van de ingestorte hal. Nadat een deel van het dak van de ten- toonstellingshal was ingestort, snelde 'n groot aantal werklieden toe om hun bedolven kame- raden te redden, doch op dit oogenblik stortte de rest van het dak in, zoodat talrijke red- ders onder de puinen bedolven werden.' Bij het ruimingswerk hebben nog meerdere instortingen plaats gehad, doch verdere slachtoffers zijn niet gevallen. Uit het eerste onderzoek is gebleken, dat een der metalen binten zou zijn doorgebroken. Door de zwaarte zijn vervolgens ook de an- dere binten bezweken over een lengte van 50 meter en een breedte van 40 meter. Tot dus- ver was de tentoonstelling, hoewel honderden arbeiders aldaar sedert verscheidene maan- den werkzaam zijn, voor zware ongelukken gespaard gebleven. Op den straatweg van Sukorad naar Groos Hubina is een vrachtauto van een brouwerjj, uit de bocht gereden en van een helling van acht meter naar beneden gestort en in brand gevlogen. Drie personen kwamen in de vlam- men om, twee andere inzittenden werden emstig gewond. VLASSTEUN. De minister van Economische Zaken heeft bepaald, dat ingevolge het reglement vlas- steun 1934 steun zal worden verleend voor de met vlas beteelde oppervlakte tot ten hoog- ste 1.350.000. Als teeltpremie uit te keeren aan de vlas- telers ten hoogste ,f50 per H.A. Als repelpremie uit te keeren aan de vlas- telers ten hoogste /50 per H.A. voor hier te lande gerepeld vlas. Als bewerkingspremie uit te keeren aan er- kende vlassers ten hoogste f 125 per H.A. voor in Nederland tot lint bewerkt vlas. loir ERNSTIGE AUTOBOTSING. GOIRLE. Hedenmorgen te 3 uur kwam de auto van A. L. te Goirle, die met 6 personen uit Tilburg van Antwerpen kwam, op den hoek der Bergstraat in botsing met het huis van den slager v. E. De botsing ontstomd doordat waarschijnlijk de bocht te kletn werd genomen en daardoor het achterwiel raakte. De achterband scheurde geheel open. Door de harden knal werden de omwonenden gewefct. Velen begaven zich dan ook op straat en be- vonden daar een vemielde auto, die nog door het omslaan met de voorwielen tegen een huis terecht was gekomen. Alleen de motorkap was nog heel, terwijl de lichten nog brandden. Een persoon was terstond gedood. Drie in zittenden werden meer of minder emstig in- wendig gekneusd. De chauffeur hing achter het stuur ineengedrukt. SCHEEPSBOTSING OP DE THEEMS. LONDEN. Op de Theems bij Silvertown, heeft een botsing plaats gehad tusschen het Nederlandsche motorschip ..Pinguin" uit Gno- ningen en een Duitsch vaartuig. De Pinguin", groot 200 ton, zonk onmiddellijk. De beman- ning bestaande uit kapitein en 4 personam, o.w. een vrouw, sprongen over boord en kon den zich redden. (Nadruk verboden. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 22 Nov. Abraham Provoost (van Axel), oud 26 j., jm. en Jan- neke Cornelia van Liere, oud 18 j., jd. Eduardus Dominicus Tacq (van Axel), oud 24 j., jm. en Catharina Eliza Federmann, oud 22 j., jd. Hendrik Brugmans, oud 27 j., jm. en ESngelina Carolina Mary Kan (van Rotter dam), oud 28 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Nov. Willem Scheele, oud 24 j., jm. en Maria van Hbeve, oud 19 j., jd. Geboorten. 16 Nov. Comelis, z. van Wil lem Reinier Loof en van Johanna Janneke de Kramer. 18 Nov. Pieter Arie, z. van Comelis Adriaan van de Wege en van Johanna Cor nelia Verherbrugge. Jan 'Hendrik, z. van Lein Hendrik Peeman en van Carolina van Minnen. Willemina Janneke, d. van Pieter Simon Leijs en van Rachel Hamelink. 19 Nov. Janneke Aaltje, d. van Jseob Romeijnsen en van Janna Jozina FaaA. 20 Nov. Johan Willem Bastiaan, z. van Pleier van der Meer en van Maartje Leentje van der Meide. Overlijden. 20 Nov. Cornelia Adriana Brand, oud 3 j., d. van Willem Hendrik en van Adriana WUihelmina Hartman. 22 Nov. Jozina de Bliek, oud 88 j., wed. van Simon Hamelink. 23 Nov. Neeltje Vinke, oud 65 j., echtg. van Karel de Koeijer. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: R. van Gimsi, dienstbode, Noordstraat 66, van Graauw en Langendam. C. de Vos, kleermaker, Steenkamplaan 74, van Sprang-Capelle. Wed. J. van TatenhoveHamelink, zonder, Dijkstraat 44, van Rotterdam. CI. van 't Wlesteinde, dienstbode, Markt 14, van Bergen op Zoom. K. Luitwieler, marechaussee, Nieuwstraat 41, van 's-Hertogenbosch. T. G. Meindersma, zonder, Scheldekade W, van 's-Hertogenbosch.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 2