(r I J Wie zal het ijzer smeden? r u;ig H L VI ZEN1 Dl I //''V I'vi,1111'""""1 No. 12 No». 1934 cave van Jc Winkclicrs^Vcrccniging ifScr 'Ncuzcn Klimop EERSTE BLAD ''Si Onze wedstrijd voor de Sint Nicolaasweek. Wat de keur is op het goud, is het teeken in den winkel waar U Uw inkoopen doet. Beiden waarborgen U kwaliteit. Koopt dus in Klimop- winkels en vraagt Uw bonnen! Hd „Wie zal het ijzer smeden Smeden van dit land? Er is geen smidse op heden Waar vuur nog brandt Zoo zong de dichter Jan Derks over enkele dagen in „De Nieuwe Gemeenschap". Gewis, de vuren zijn op vele plaatsen gedoofd in den lande. Waar men zich ook wendt of keert, we ont- waren overal slechts sintels en aseh. In bijna alle standen en rangen der maatschappij zijn de vuren gedoofd en de kracht is er niet, de sterke arm om aan de balgen te trekken, om de vuren aan te jagen, om de hamers te zwaaien. Het wordt allengs een valsch begrip dat zich vast- zet in de hoofden en de harten der menschen, dat het geen tijd is om de balgen te trekken en de vuren aan te jagen. Moedeloos zinkt het hoofd in den schoot, en men zakt neer naast de sintels en asch en de gedoofde ruren. Het is een harde crisistijd!... er kan niet gesmeed worden!!... Ziedaar het valsch begrip waar velen het slachtoffer van zijn. De tjjd is niet zooals hij vroeger was, doch men mag daarom de vuren niet laten dooven! Er is in dezen tijd evengoed te smeden als vroeger. Wie aan de balgen staat en de hamers zwaait, die komt er door; wie de vuren laat dooven gaat onver- mijdelijk ten onder. Want men wete het goed: Er komt niemand anders om onze vuren aan te steken, om de balgen te trekken, om ons ijzer te smeden. God zegent de moedigen en wendt zich af van hen die den strijd en den arbeid schuwen. Ieder op zijn plaats in de maatschappij moet de handen aan de hamers slaan en smeden zijn eigen ijzer Ieder moet zijn eigen vuren aanmaken. De middenstand vooral moet het doen. De winkeliers, waar dan ook in den lande, moeten in dezen tijd aanpakken. De Winkeliersvereeniging in Ter Neuzen smeedt zelf het ijzer. Ze wacht niet tot wellicht, uit een of andere regeeringstak, een brok genadebrood aan den midden stand wordt toebedeeld. Aan de balgen staan we. Sedert vijf jaren hebben wij voor Ter Neuzen een flinke propaganda gemaakt. Die propaganda is niet alleen den winkelstand van Ter Neuzen ten goede ge- komen. De geheele bevolking van Zeeuwsch-Vlaan- deren heeft er van genoten. De firma „Ter Neuzen Klimop" met haar honderd- tal leden, is een goede firma, waarop men kan ver- trouwen, *waar de belangen der clientele ten voile worden gediend. Over enkele jaren was die bevolking aan 't zoeken ,,Ter Neuzen Klimop" organiseert in al hare winkels gedurende de Sint Nicolaasdagen een zeer leuke wed strijd. We hebben hem, als voorheen, genoemd: DE HORLOGE-WEDSTRIJD. We zullen voor onze duizenden lezers nog eens uit- eenzetten wat deze wedstrijd is en hoe hij in elkaar zit. Vooreerst: iedereen kan er aan mee- doen, vanwaar men ook komt en al koopt men slechts voor 25 centen in een der Klimopwinkels, men kan een der mooie hoofdprijzen winnen. Wat is nu feitelgk een Horloge-wed- strtjd? Luistert, lezers. In de Stalage van den heer A. J. van de Ree, naar goede winkels om in te koopen. Men schonk niet voldoende aandacht aan Ter Neuzen. Men ging naar Sint Nicolaas, naar Selzaete, naar Eecloo of Brugge. Er was voor de bevolking van Zeeuwsch-Vlaanderen geen hoofdplaats gevonden, geen algemeen inkoop- centrum. „Ter Neuzen Klimop" stak de vuren aan, trok aan de balgen en smeedde... En zie... eerst keek men verwonderd op, toen kwam men kijken en ineens genoot Ter Neuzen de aandacht der omliggende gemeenten. Het goede, degelijke, vertrouwde inkoopcentrum was gevonden. Dat de bevolking uit de omgeving er belang bij heeft in Ter Neuzen te komen koopen, bewijst de steeds grootere toeloop naar onze stad. De eene bezoeker wekt de andere op; van de eene gemeente slaat het over naar de andere. De kring wordt steeds wijder. Iedere week des Woensdags komen er meer vreemde bezoekers. Het is niet uit louter genegenheid dat men naar Ter Neuzen komt; het is omdat men er voordeel van heeft. Zoo is het werk van „Ter Neuzen Klimop" niet louter een Ter Neuzens belang, het is een Zeeuwsdh- Vlaamsch belang. Moedig gaan we op den ingeslagen weg voort en moedig trekken we aan de balgen. Ondanks den naren tijd laten wij onze vuren niet dooven: Wij smeden! Zoo komen we weer tot heel de bevolking van Zeeuwsch-Vlaanderen met ons Sint Nicolaas-feest. Alle winkeliers in Ter Neuzen hebben de vuren aan- gewakkerd. De winkels zitten vol met degelijke, kers- versche goederen, de etalages lachen en wenken U toe, en achter de toonbank staat de Ter Neuzensche winkelier om U te helpen en met vreugd en genoegen aan al Uwe wenschen tegemoet te komen. Er zijn attracties met den Sint Nicolaastijd. De Winkeliersvereeniging organiseerde een mooie hor- loge-wedstrijd voor al de koopers vanwaar zij ook mogen komen en stelde 100 gulden als prijzen be- schikbaar. Zou dit alles geen voordeel beteekenen voor de Zeeuwsch-Vlaamsche bevolking? Zou men nog gaan koopen buiten Zeeuwsch-Vlaanderen als men in het eigen landje een dergelijken goed gefundeerde winkel stand heeft? In Ter Neuzen branden de vuren met St. Nicolaas!... „Ter Neuzen Klimop" is aan 't smeden en roept alien, die nog twijfelen zouden om tot ons te komen, toe: „Probeert hetf Hoe ver afgelegen U ook woont, waagt een reisje naar Ter Neuzen... Komt er Uw Sint Nicolaas-geschenken koopen. Wij smeden het ijzer in Uw eigen voordeel!" Namens „TER NEUZEN KLIMOP". horlogemaker, wonende in de Nieuwstraat No. 36, liggen 10 horloges uitgestald. Men ga even die hor- loges nauwkeurig bekijken en trachtte vast te stellen welke van de 10 de mooiste, de kostbaarste horloge is. Boven de 10 uitgestalde horloges staat een klok. Die klok is opgewonden en loopt. Wanneer zal die klok stil vallen? Nu worden aan de koopers- slechts deze twee vragen gesteld: Welk is het kostbaarste horloge? en wanneer zal de klok stil vallen Nu ga men koopen in een der Klimop-winkels, doch men denke er goed om nitshiitend in de Klimopwin kels; deze zijn te kennen door een biljet voor het raam of in de gtalage. Men ontvangt in de Klimop-winkels voor ieder kwartje dat men besteedt een bonnetje. Besteedt men een gulden, dan krijgt men vier bon- netjes, voor twee gulden acht bonnetjes, enz. Op de bonnetjes staan de twee vragen vermeld: le. Welk is het kostbaarste horloge? en 2e. Wan neer zal de klok stil vallen om uur minuten seconden Men vult de bonnetjes nauwkeurig in, onderschrijft met het eigen adres en werpt nadien de bonnetjes in de bus. Deze bus is opgesteld in ons lokaal, bij den heer M. J. Adriaansen in de Noordstraat. In den in- gang naast het cafd, staat de bus voor het venster. Ieder kan ze gemakkelijk vinden. Voor prijzen komen in aanmerking diegenen, die hebben kunnen constateeren welk het kostbaarste horloge is en die dan het dichtstbij hebben geschat wanneer de klok is stil gevallen. Voor deze wedstrijd waarvoor steeds ongewone belangstelling bestaat worden de volgende prijzen beschikbaar gesteld: le prfls 30, 2e 20,—. 3e 15,—. 4e 10,—. 5e 10,—. 6e 5,—. 7e 5,—. 8e 2,50. 9e 2,50. Deze prijzen bestaan in contanten. Met het geld dat men daarvoor ontvangt, in den vorm van bonnen, kan men in de Klimop-winkels dit bedrag besteden naar eigen goeddunken. De wedstrijd begint op Zaterdag 24 November, loopt heel den Sint Nicolaastijd en eindigt op Zaterdag 8 December! Dus voile veertien dagen. Wat een massa bonnetjes kan men in dien tijd ver- zamelen! De koopers uit de omgeving, die bonnetjes hebben ontvangen, kunnen die thuis op hun gemak invullen. Ze gaan, alvorens Ter Neuzen te verlaten, in de dtalage bij den heer Van der Ree de 10 uitgestalde horloges bekijken en het nummer vaststellen van het horloge dat volgens hen het kostbaarste is. Later kunnen zij hun bonnetjes per post insturen op het adres van den heer M. J. Adriaansen, Noordstraat, Ter Neuzen, met vermelding „Horlogewedstrijd". Men kan de bonnen nadat ze zijn ingevuld ook aan den winkelier ter hand stellen, die deze dan wel in de bus zal deponeeren. Maandagavond 10 December wordt de bus in ons lokaal gesloten en er kunnen nadien geen bonnen meer ingeleverd worden, want vermoedelijk zal de klok in den loop van Dinsdag 11 December stil vallen. Men koope dus tijdens de Sint Nicolaas dagen alleen in de Klimop-winkels. Men vrage overal de bonnetjes van den Horloge- wedstrijd. Iemand toch moet die mooie geld- prijzen winnen en in dezen naren tijd zal een mooie prijs dubbel welkom zijn. Neemt dus alien deel aan onzen Horloge-wedstrijd Koopt in de Klimop-winkels! HUMP?

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 9