m. Wlnkeliersweenipg „KLIM0P'' Predikbeurten Gemengde Berichten ZAAMSLAG. AXEL. KOEWACHT. SELZAETE. VOETBAL. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. RECHTSZAKEN. VfXJVirrTisjn mirwr (lug. Mm.) nmnnpm* r EEN ORDER VOOH „DE SCHELDE". E>oor het departement van defensie is aan de N.V. Kon. Maatsehappij „D,e Schelde" te Vlissingen cpgedr&gen het bouwen van een politieboot voor het toezicht op de visscherij. SCHEEFSBESLAG. Ten verzoeke van de Deensche Vennoot- schap Dempskibs Sleskap Ven-dila te Kopen- hagen is Woensdagnacht door een deurwaar- der op die reede te Vlissingen beslag gelegd op het passserende Duitsche stoomschiip „Edith Howaldt", komende van Antwerpen en op weg naar Duitsehland, een en ander in verbamd met de dezer dagen onder Wals- oorden plaats gehad hehbende aanvaring tus- schen dit schip en het Deensche schip „Erick Boye", tengevolg? waarvan laatstgenoemd sohip emstige aveiij opliep en dezer dagen naar Antwerpen ter reparatie is opgesleept. De „Edith Howald" is daama op de haven te Vlissingen gebracht en in de binnenhaven aan de ketting gelegd. BESMETTELIJKE ZIEjKTEN. In de week van 4 tot en met 10 November zijn in onze provincie voorgakomen 13 geval- len van roodvonk, nd. 3 te Ierseke, 3 te We- meldinge, 2 te Goes, 2 te Kruiningen en 1 in ieder der gemeenten 's-Heer Arendskerke, Middelburg en Nieuw- en St. Joosland. PREMI EVERLAGING Z1EKTEWET. De Raad van Arbeid te Middelburg besprak in zijn laatste vergadering de resultaten van de bijna 5-jaarlijksche periode, warover de Ziektewet heeft gewerkt en de zeer gunstige finantieele mogelijkheden van de Ziekenkas. Algemeen werd het mogelijk en gelet op de bijzondere moeilijke tijdsomstandigheden noodzakelijk geacht, premieverlaging te bevorderen voor de belanghebbenden, die brj den Raad van Arbeid het ziekterisico hebben ondergebracht, Waar vrijwel algemeen de helft der premie door den werkgever, de andere helft door den arbeider wordt betaald, is verlaging zoowel in het belang van den werkgever als van den arbeider. De totale reserve per 31 December 1933 be droeg f 101.625,08; deze zal per 31 December 1934, volgens voorloopige, vrij nauwkeurige en veilige raming, aangegroeid zijn met rond f 25.000,tot f 126.625,08. De rente van deze som vomit een jaarlijksche stille reserve bij het premiebe'drag, voor dekking van alle onkosten en uitkeeringen van de Ziekenkas benoodigd. Deze veiligheidsfactor bedraagt, in procenten van bet loonbedrag uitgedrukt: 0,18. De premie bedroeg over 1933 en 1934; 2,3 3.4 en 4,9 Deze twee laatste premie- percentages zijn vastgesteld voor enkele be- drijven, welke in het gebiisd van dien Raad van Arbeid Middelburg vrijwel niet voorkomen, of niet bij de Ziekenkas van den Raad van Arbeid Middelburg zijn aangesloten. Voor de werkverschaffing bedroeg de premie over 1933: 8 en met imgang van 1 Januari 1934' 5 Voor het gewone ziekterisico (zonder werk verschaffing) werd in 1933 van het netto- premisbedrag uitgegeven voor: Ziekengeld 40,18 Administratie- en controiekosten 17,11 Wettelijke reserve, remtezegels en praphylaxefonds 7,13 64,42 Van het nettopremiebedrag, voor de werk verschaffing ontvangen, werd in 1933 uitge- gerven voor: Ziekengeld 11,54 Administratie- en controiekosten 12,38 Wettelijke reserve, rentezegels en prophylaxefonds 3,36 27,28 Volgens de verkregen uitkomsten kan veilig volstaan worden met een premie van l-,7 wat vergeleken met de tot dusverre geldende premie van 2,3 een zeer belangrijke ver laging beteekent. Ook de premien van 3,4 en 4,9 kunnen worde nverlaagd tot 2,5 en 3,6 De premie voor de werkverschaffing kan worden gehalveerd en worden gebracht op 2.5 Op grond van de vorengenoemde overwegin- gen heeft de Raad van Arbeid daarom aan den Minister van Sociale Zaken verzocht pre mieverlaging, als hierboven is aangegeven, te willen bevorderen, daarbij aanvoerende dat in deze zeer moeilijke tijdsomstandigheden de bedrijven niet hooger mogen worden belast dan strikt noodzakelijk is en .ook van de arbeiders mede gezien de plaats gehad hebbende loonsverlagingen geen hoogere premiebrjdragen mag worden gevorderd dan ter dekking van het risico noodzakelijk is. Voortaan zullen de leerlingen die vroeger de opgegeven openbare school te Othene be- zochten per autobus, door een paard getrok- ken naar de kom van het dorp worden ver- voerd, ran de lessen in de openbare school aldaar te volgen. Toumee „Bravo". Gisteravond trad dit gezelschap met het aangekondigde, grootendeels reeds meermalen ten uitvoer gebrachte programma alhier in „het Centrum" op. Gezien de populariteit waarin deze Ter Neuzensche „witjes" zich hier verheugen, viel het bezoek wel wat tegen, hetwelk echter geen beletsel was voor de ge- wone vlotte uitvoering van het programma. Na de pauze volgden eenige tooneelstukjes die niet den bijval oogstten die „Bravo" met haar muzikaal gedeelte ten deel was geval- len. Niettemin handhaafde zich een gezellige sfeer die duurde tot het middernachtelijk uur, waarop het klokje van gehoorzaamheid een einde aan de pret maakte en de jeugd in op gewekte stemming aftrok. Het Centrum. „Als je jong bent". Na de meer dan spannende fijmwerken van vorige week brengt het Centrum thans een filmwertf V&h geheel ander genre, ja zelfs met een verrassing want de film ,,Als je jong bentis een van die filmwerken die inder- daad door jong en ouid kunnen gezien worden en waarvan men ten voile kan genieten, het klinkt wat otlgelooflijk bij een filmwerk, met de oogen di-cht. Hiervoor zorgt de fenomenale zanger Joseph Schmidt. Hij laat zijn pracht- stem klinken van het begin tot het einde en men heeft dan nog spjjt dat het „einde" op het doek verschijnt, ditmaal geen „happy end" voor den zanger want hij moet teleurgesteld zich terugtrekken en is het de musicus die met de eerepalm wordt uitgereikt. Maar genoeg, het is een film als het ware voor den zanger Schmidt gemaakt en hij toont zich daarvoor dankbaar. Voor de vroolijke momenten zorgt de be- kende komiek Szdke Szakall, die ditmaal als Beppo, de koetsier, de onmisbare schakel vormt en zulks doet op een onbetaalbare wijze. Hier zijn dus vereenigd de groote zanger en de sympathieke humorist, en om deze hoofdfiguren is een alleraardigst scenario geschreven, dat gelegenheid biedt tot mooi spel en waarin schitterende natuurtafereeien zijn verwerkt. De geschiedenis zelf is zeer eenvoudig ge- houden en daarin schuilt ook reeds een ver- dienste, kortom wie eens wil genieten van een prettig aandoende film en prachtige zang, gaat dit filmwerk bekijken. Bakkerij met winkel uitgebrand. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is brand uitgebroken in de bakkerij van de wed. Y. aan de Oude Molen alhier. De brand greep zoo snel om zich heen, dat er in de bakkerij vrijwel niets te blusschen viel. Naast de bak kerij lag de bakkerswinkel en daamaast hiet woonhuis. De bewoners die door den brand uit him slaap gewekt werden, konden er in slagen den brand in den winked te stuiten, waardoor het woonhuis gespaard bleef. Toen de bakkerij reeds afgebrand was, werd door de brandweer hulp verleend. Bakkerij en win kel brandden geheel uit. Verschillende machi nes gingen eveneens verloren. Een en ander was slechts voor de helft der waarde ver- zekierd. De polis was niet meer vemieuwd, nadat 'n paar jaar geleden belangrijke ver- beteringen aan de bakkerij waren aange- bracht. Het vermiste knaapje terug. Dmsdagavond werd de kleine Achille Goet- hais, van wie men reeds vreesde dat hij te water geraakt en verdronken zou zijn, door zijn oom per fiets brj de verheugde ouders teruggebracht. De kleine jongen was j.l. Maandag, in plaats van naar school te gaan met de vrachtauto van een onbekende mee- gereden en te Gent terechtgekomen. Hij bracht daar" bezoek aan familieledien en deze wisten niet beter of men was daar thuis van op de hoogte. Door aangifte bij de' politie van de vei missing is men van een en ander ingelicht. ;umdp turw DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. In verband met de derde ronde van de Bekerwedstrijden is het programma voor den K.N.V.B. al heel klein. De Eerste Klasse is geheel uitgeschakeld en voor de Tweede Klasse staan slechts twee wedstrijden inge- deeld. De Derde Klasse A staat met drie ontmoetingen aan den spits. TWEEDE KLASSE. RBCMiddelburg. RBC gaat al verdacht sterk de laatste plaats innemen en ook de komende strijd biedt haar weinig hoop. Toch is het krachts- verschil met vele clubs niet bar groot, want een versehil van 3 punten is nog wel in te halen en zulks is niet eens noodig, want Zee- landia en TSC hebben zelfs een kleinere voor- sprong. Maar als de komende wedstrijd ten einde is, heeft RBC haar achtste wedstrijd te pakken! BredaAlliance. Breda en Allance staan volkomen gelijk en zou men heel eenvoudig een verdeeling der punten kunnen voorspellen. Zoo is het echter naar het ons voorkomt niet, want al heeft Breda vorige week te Ter Neuzen al een heel bittere pil moeten slikken, de nederlaag was niet overeenkomstig de persoonlijke krachten. Terneuzen had een bijzonder goede dag, alles liep van een leien dakje terwijl Breda gehan- dicapt was door het gladde veld, waaraan de zandbewoners niet gewend zijn. Wij achten Breda sterker dan Alliance en de uitslag zal ons wel in het gelijk stellen. DERDE KLASSE. HulstOranje. Het nog steeds ongeslagen 'Hulst krijgt Oranje op bezoek en al mag Hulst nu niet op fiksche overwinningen roemen, het feit dat zij telkens met een minimaal versehil den strijd in haar voordeel weet te beslechten en Oranje nog maar 6dn overwinning heeft be- haald doet oppjde beste kansen geven aan de ontvangende ciub. De ZeeuwenSluiskil. Het zal voor Sluiskil wel een teleurstelling zijn geweest toen zij voor de tweede maal door de reserves van Terneuzen werd verslagen. Haar mooie kans kreeg hierdoor een groote deuk maar nog niets is verloren, daar ook Axel en Breskens twee wedstrijden achterop zijn geraakt. Sluiskil krijgt tegen De Zeeu wen wel een kwade partij te spelen, doch te winnen is de "strtjd zeer zeker. HoofdplaatTerneuzen H. EJen feit is het dat de reserves van Terneu zen plotseling een veel betere plaats hebben ingenomen en dat zal haar sterken in den aanstaanden zwaren kamp tegen Hoofdplaat, op welker terrein zelfs Breskens sneuvelde. KNVB-BEKER (Derde ronde.) Terneuzen komt voor de eerste maal in deze wedstrij'd^n uit daar zij telkens vrijlootte. Reeds stefke clubs werden uitgeschakeld en komt er, zoo zachtjes aan teekening in. Ook thans mag gezegd worden dat Terneu zen fortuinlijk heeft geloot, want het is een groot versehil of men een Eerste klasser dan wel een Debfle klasser tegen zich krflgt. Goes speelt in de Derde klasse B, maar staat met 8 wedstrijden ver boven alien uit. Geen enkele nederlaag moest zij ondergaan. Zij is dus een club die in de promotiewedstrijden zal uit- komen. - Terneuzen h<jeft in haar laatsten wedstrijd getoond wat zrj kan presteeren en als Goes haar tegenstander in dien vorm aantreft geven wij de gasten geen schijn van kans. Evcnwel de strijd AxelMiddelburg is daar om te bewijzen dat men behoorlijk op zijn qui vive moet zjjn. Axel heeft het niet zoo gemakkelijk want na Middelburg komt thans DOSKO en zij die deze club aan bet werk hebben gezien weten welk een goed geheel dit elftal vormt. Wij hebben zoo het vermoeden dat de overwinning wel te Bergen op Zoom zal blijven. HeroNOAD kan ook een heel aardige strijd worden want NOAD speelt weliswaar in de Eerste klasse doch Hero is bij ons nog te goed bekend om haar fraai cohibinatiespel. VlissingenDe Baronie zijn clubs die ge- regeld met elkaar in connectie staan en waar- bij Vlissingen iets sterker kan worden geacht. BleijerheidePicus is zonder twijfel voor de thuisclub, evenals dit bij JulianaWilhel- mina het geval zal zijn. In den strijd Roer- mondLONGA is de bezoekende club de sterkste, zoo ook bij PazoPSV. Helmond -TSC is weder een strijd van ge- lijke tegenstanders evenals dit bij BWEind hoven het geval is. NAC krijgt Emma te bekampen hetgeen wel een klinkende overwinning van NAC zal worden. In de gisteravond gehouden vergadering van de Winkeliersvexieeniging „Ter Neuzen Klimop" gaf de voorzitter, de beer Van den Bruele, allereerst een kort overzicht van het geen wat na het zoo goed geslaagde herden- kingsfeest van Ter Neuzen was geschied, hoe na een korten tijd van schijnbare rust hij had gemeend de leden eens persoonlijk fe moeten toespreken, waaruit gevolgd was, dat de bur- gemeester van Ter Neuzen, de heer Huizinga, alhier voor al de winkeliers een lezing heeft gehouden waarin hij deed uitkomen hoe goed het is alhier een goed georganiseerde en ge- fundeerde winkeliersvereeniging te hebben die op de bres kan en wil staan waar het de be- langen van den handeldrijvenden middenstand betreft. Deze vergadering, men heeft het zelf kunnen constateeren was buitengewoon goed bezoeht en over de verkregen resultaten kun nen wij tevreden zijn, omdat daardoor is weg- genomen een misverstand, dat zich allengs tot groote properties had uitgebredd. Nu zijn wij dan genaderd tot de komende drukke dagen van het St. Nicolaasfeest, de hoogtijdagen voor den vooruitstrevenden zakenman, en Ter Neuzen Klimop maakt zich thans gereed om in de komende dagen die aan het St. Nicolaasfeest nog voor afgaan een in- tensieve reclame-campagne te voeren, waar- bij het bestuur rekent op de volledige mede- werking der leden, die daarvan rrjkelijk de vruchten zullen plukken en weer aanleiding zal zijn, dat Ter Neuzen als koopstad zich in de algemsene belangstelling zal mogen ver heugen. In de ontstane vacatures werden gekozen de heeren R. Platteeuw, R. Minnebo en Job. van de Ree. Hiema werd overgegaan tot de bespreking van het programma van de St. Nicolaasdagen en werd besloten dat het zoo algemeen be- kende Neuzen-Manifest in geheel Zeeuwsch- Vlaanderen op Donderdag, Vrijdag en Zater- dag van de volgende week zal verspreid wor den. De verspreiding zal ditmaal plaats vin- den per radio-wagen, die voor dit doel door de vereeniging is afgehuurd en waarbij dan tevens gelegenheid zal worden gegeven aan degenen die reclame maken in het Neuzen- Manifest tegen een kleine vergoeding geduren- de die drie dagen een mondelinge korte reclame te laten uitroepen, welke dan zal ge- schieden tusschendoor de muzieknummers. Verder werd besloten dat er weder een horlogewedstrijd zal worden gehouden, waar bij weder door de vereeniging 100 aan prij- zen zal worden uitgeloofd. Zooals vanzelf spreekt behoort bij een St. Nicolaasfeest de komst van den kinder- vriend uit Spanje en ml deze op Woensdag 5 December Ter Neuzei| met een bezoek ver- eeren, alwaar hij dan des middags om 12 uur met de boot zal aankomen en een rondgang maken door de stad. Nadat de verdere uitwerking van dit pro gramma aan het bestuur werd overgelaten, werden nog eenige punten van huishoudelijken aard besproken, waama de vergadering in de beste stemming door den voorzitter werd ge- sloten. Samenvoeging van polders. Ged. Staten meenen, dat de gedachte, dat het veelal wenschelijk kan zijn, om groepen van kleinere polders tot grooter,e waterschaps- lichamen samen te voegen, ongetwijfeld ge lijk bij hun college ook bij de leden van de Prov. Staten leeft. G>ed. Staten hebben daarom niet zonder in- stemming kennis genomen van een onlangs bij hen ingekomen schrijven van den Zeeuw- sche Polder- en Waterschapsbond, waarin, „met het oog op bezuiniging in beheer, betere behartiging van belangen, betere verdeeling van lasten, die op grooter gebied behooren te drukken, geschoolder en bekwamer personnel" die wenschelijkheid betoogd wordt. Men kan daar nog aan toevoegen juister behartiging van de sociale verplichtingen jegens de pol- derambtenaren en veiliger, althans eenvoudi- ger financieele belangenverzorging, wijl dan gemakkelijker wordt overgegaan tot het ge- bruik maken van de voordeelen van het giro- verkeer, waartoe de postdienst aan groote, liever nog aan zeer groote waterschappen gaame faciliteiten verleent. Zal het evenwel tot zulke samenvoegingen komen, dan moet te voren een zeer nauw- keurig en in feite zich over de geheele Pro vincie uitstrekkend onderzoek plaats hebben in de eerste plaats ter Jieantwoording van de vraag welke combinaties het meest in aan- merking komen en vervolgens naar vele en velerlei administratieve en technische aange- legenheden (reglementeering, waterloozing, dijksverdediging enz.). Alle deze werkzaamheden zullen niet dan zeer bezwaarlijk, indien men althans zekere urgentie van het beoogde doel zal willen er- kennen en verwezenlijken, kunnen worden in- geschoven in den loopenden arbeid van de Griffie en den Prov. Waterstaat. Er schijnt daarom alleszins aanleiding te bestaan, en dit is ten slotte de strekking van den brief van den Polder- en Waterschapsbond, om vanwege de Provincie een zeker bedrag beschikbaar te stellen, ten einde daaruit de kosten te kun nen bestrijden voor het tewerkstellen van bij zondere krachten, die den genoemden voor- arbeid zullen leiden en(of) verrichten. Hiermede is tevens gezegd, dat het niet de bedoeling is, om den eigenlijken arbeid ter zake van eventueele vereeniging van polders te geven uit handen van de Prov. ambtenaren, die krachtens hun plaats en positie aangewe- zen zijn, om de noodige voorstellen voor Ged. en Prov. Staten ten slotte op te maken en te beoordeelen of daaromtrent te adviseeren. Ged. Staten oordeelen, dat voor het be oogde onderzoek een bedrag van f 5000 vol- doende zal zijn, verdeeld over de jaren 1935 en 1936, waartoe zij de Staten een voorstel do en. Regleinent op de overzetveren in Zeeland. Ged. Staten stellen voor het reglement op de overzetveren in Zeeland zoo te wijzigen, dat de ondememer verplicht is op bordering van Ged. Staten of B. en W. der betrokken gemeente het materiaal tot het instellen van een onderzoek door deskundigen, ter beschik- king te stellen op den tijd en de plaats en in den staat en de opstelling, als bij de vordering aangegeven. Verder om te bepalen dat voor benzinetanks van motorvaartuigen een met het oog op brandgevaar veilige plaats aanwezig moet zijn, terwijl voor omkleeding met asbest van de afvoerbuizen door het vaartuig moet wor den gezorgd; dat aan boord der benzine- motorvaartuigen, en op aanschrijving van Ged. Staten op elk ander vaartuig gedurende de uitoefening van den dienst voldoende brandbluschmiddelen aanwezig moeten zijn en voorts een voldoend aantal reddingshaken en reddingsboeien met lijn. benevens een trom mel, inhoudende de noodige verbandmiddelen voor het verleenen van eerste hulp bij onge- lukken. toen:;,:; Weg MiddelburgVeere. De Commissie van Beheer over den straat- weg MiddelburgVeere, waarin de gemeente Middelburg' en Veere als onderhoudsplichtigen zijn vertegenwoordigd heeft aan Ged. Staten verzocht, de voorwaarden te mogen vememen, waarop de Provincie den genoemden weg in beheer en onderhoud zal willen ovememen. Ged. Staten hebben de commissie met die voorwaarden in kennis gesteld en daarop van wege de betrokkenen bericht ontvangen, dat zij zich daarmede vereenigen. Die voorwaar den zijn, dkt de gemeentesn Middelburg en Veere samen 108,58 per jaar betalen of nu in eens een afkoopsom van 13.973. Ged. Staten stellen voor onder die voor waarden den weg in beheer en onderhoud bij de provincie te nemen. ZeeuwschZuid-Hollandsch veren reglement. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben Ged. Staten van Zeeland in kennis gesfeld met eenige in het Zuid-HollanddChe Verenregle- memt aangebrachte wijzigingen en stelden de vraag of het niet wenschelijk geoordaeld werd ook het met die provincie bestaande gemeen- schappelijk verenreglement in gelijken zin te wijzigen. Deze wijzigingen betroffen het be- trekken van de aanlegsteigers en veerstoepen in het deskundig onderzoek, dat voor den aan- vang van eenigen veerdienst moet geschieden, alsmede in het jaarlijksch onderzoek, met uitzondering van de aanlegplaatsen van veren die uitsluitend door roeibooten worden be- diend; het met het oog op brandgevaar geven van voorschriften aangaande benzinetanks van motorvaartuigen, met de afvoerbuizen en aan gaande brandbluschmiddelen; het in het leven roepen van een hepaling, krachtens welke, bij door Ged. Staten aangewezen veren, aan de neizigers een betalingsbewij^ van het geheven veergeld moet worden afgegeven. B5 Voorts is aan geno-emd reglement leen nieuw artikel toegevoegd volgens hetwelk alle krach tens het reglement verleende ontiheffingen geacht worden tot wederopzegging te zijn verleend en volgens hetwelk degenen, die een der aan zulk een ontheffing verbonden voor waarden niet nakomen, voor de toepassing van het reglement geacht worden, zonder ont heffing te hebben gehandeld. Met deze wijzigingen en ook nog nader met de toevoeging van een bepaling, dat de onder- nemers van overzetveren de verplichting wordt opgelegd, ten einde gelegenheid te verschaf- fen tot een onderzoek der vaartuigen, deze vaartuigen desgevorderd naar een voor het onderzoek aangewezen plaats te vervoeren, en met het voorschrift der aanwezigheid van een voldoend aantal reddingsbanken in motor vaartuigen, kunnen Ged. Staten zich vereeni gen en zij stellen voor in dien geest te be- sluiten. Overeenkomstige wijziging van het Noord- BrabantschZeeuwsch verenreglement komt Ged. Staten voorshands niet noodzakelijk voor, aangezien het veer over de Eendragt tusschen Oud- en Nieuw-Vossemeer, waarop het reglement uitsluitend van toepassing is. bediend wordt door veerponten en roeibooten en de overzettijd zeer kort is. ZONDAG 18 NOVEMBER 1934. Ned. Hervomide Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u., Dr. L. J. Cazemier; 2 u., de heer H. M. J. van Duyne: 6 u., Dr. L. J. Cazemier, Jeugddienst, medew. van 't kerkkoor. SLUISKIL. 9.30 u., de heer H. M. J. van Duyne; 2 u., de heer L. Dek. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. Van Oeveren. HOE3K. 9 u., de heer L. Dek, van Sluiskil; 2 u., Dr. L. J. Cazemeir, van Ter Neuzen. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. SAS VAN GENT. 9.30 u., leesdienst. PHILIPPINE. Geen dienst. Cassatie is aangeteekend door H. K., oud 44 j., leurder te Ter Neuzen, tegen het vonnis der Rechtbank, waarbij hij wegens over- treding van de ventvergunning is veroordeeld tot 2 X 12,50 moete of 2 X 10 dagen hecht. Door C. J. M., oud 52 j., cafdhouder te Middelburg, gedetineerd, is hooger beroep aan geteekend tegen zijne veroordeeling wegens doodslag tot 5 jaar gevangenisstraf. Gereformeerde Kerk. TER NEIUZE1N. 9.30 u. en 2 u., Ds. S. Groene- veld. i AXED. 9.30 u. en 2 u., Ds. Post. HOEIK. 9 u.-en 2 u., cand. Van Arkel, van Rotterdam. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., DiS."Kok. Gereformeerde Gemeente. TER NE1UZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst. AXED. 9 u. en 2 u., leesdienst. Chr. Gereformeerde Gemeente. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. Tolsma. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TEIR NEUZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst. Roomsch-Katholieke Kerk. TEIR NEUZEN. 7 u., 8,30 u. en 10 u., H.H Dienst; 2.30 u., Lof. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van Vrijdag 16 Nov. 1934. De volgende vonnissen werden uitge- sproken: s' j» D. H. de W., oud 51 j., koopman te Honte- nisse, gedetineerd, is wegens verboden terug- keer veroordeeld tot 2 maanden gevangenis straf. P. J. S., oud 32 j., vrachtrijjfler te Axel, is wegens overtreding van de Crisis-Zuivelwet veroordeeld tot tweemaal 10 en eenmaal f 20 boete, subsidiair tweemaal 5 en eenmaal 10 dagen hecbtenis. P. J. S., voornoemd, is wegens evdHreding van de Crisis Tarwewet veroordeeld tot 20 boete of 10 dagen hechtenis, met ver- beurdverklaring der in beslag genomen tarwe- bloem. HOOGER BEROEP. Door A. L. W., garagehouder te Hulst, is hooger beroep aangeteekend tegen een von nis van den kantonrechter te T$r, Neuzen, waarbij hij wegens overtreding van de motor- en rijwielwet is veroordeeld tot f 25 boete of 10 dagen hechtenis. INBRAAK IN HET STATIONSGEBOUW TE GOES. Woensdagmorgen te ongeveer zes uur werd ontdekt, dat in de beide wachtkamers van het station te Goes was ingebroken. De inbraak moet hebben plaats gehad tusschen des nachts half een en des morgens zes uur. Hoe de in- brekers zijn binnengekomen is nog een raad- sel, daar niets op inbraak wijst. Misschien maar ook dit vermoeden sprak men tegen is een deur niet goed gesloten geweest. Zoowel in de wachtkamer le en 2e als in die van de 3e klasse zijn tal van laden en kasten opengebroken, waarbij van breekrjzers gebruik schijnt te zijn gemaakt. In totaal wordt aan wisselgeld een bedrag van 8 en aan chocolade, bonbons, sigaren en sigaret- ten voor een waarde van pl.m. /70 vermist. De inbrekers zijn in het eigenlijke stations- bureel niet geweest. Zooals men weet, woont boven dit bureel de stationschef met zijn ge- zin. Hier heeft men van de inbraak niets ge- hoord. De restaurateur was niet tegen inbraak verzekerd. De daders zijn tot op dit oogenblik nog niet bekend. De gevonden vingerafdrukken waren toen de politie gewaarschuwd werd, niet dui- delijk meer. Wel is iemand door de politie aangehouden, maar deze ontkende alle schuld. DE UITVINDING VAN WOLVEGA. De toestand van Wardenier voomi tgaande. De burgemeester van Westellingwerf, mr. Maas, heeft Woensdagavond in gezelschap van een ambtenaar der secretarie een bezoek ge bracht aan den heer Wardenier in Academisch Ziekenhuis te Groningen. Het bezoek heeft ongeveer een uur geduurd. Mr. Maas is nog des avonds naar Wolvega teruggekeerd. De toestand van den heer Wardenier la voorui tgaande. BLOEDVERGIFTIGING. De 54jarige meubelmaker Th. P. uit Wa- geningen sneed zich Zondag hij het scheren in den wang, waarbij bloedvergiftiging ont- stond. In Ziekenzorg is hij Woensdag over- leden. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. STOOMKETEL UIT ELKAAR GESPRONGEN. Woensdagmorgen is in de Vleeschwarenfa- briek van de firma G. van Saarloos te Din- teloord een stoomketel uit elkaar gesprongen. Door den geweldigen druk scheurden de mu- ren, werd de zolder ontzet, terwijl ramen en deuren werden verbrrjzeld. 'Het personeel had juist de fahriek verlaten. ONGELUK MET EEN HEISTELLENG. Aan den Kanaalweg onder Nieuwenhoom wordt een kunstmestfabriek gebouwd, waar van het heiwerk wordt uitgevoerd door de firma Van der Hoek uit Heenvliet. Woensdagmorgen werd een aanvang ge maakt met het plaatsen van de heistelling. Reeds stonden twee palen, verbonden door een tuil, overeind. De 20jarige werkman J. W. Herrewijnen uit Spjjkenisse was boven in de palen bezig om een en ander te bevestigen. Plotseling brak de tui, en kwamen de palen te vallen. De jongeman nam een sprong van een hoogte van ongeveer 15 meter, in de hoop goed neer te komen. Hij smakte op den grond en bleef liggen. Hij bleek een beenfrac- tuur te hebben opgeloopen, terwijl het bek- ken was beschadigd. Verder had hij wonden aan het hoofd en aan een arm. Na voorloopig ter plaatse door dr. Slis uit Nieuwenhoom te zijn behandeld, is hij per ziekenauto naar een der Rotterdamsche eie- kenhuizen vervoerd. SMOKKELEN. In de inspectie Tilburg hebben de kommie- zne nog steeds werk in overvloed; in de laat ste 10 dagen is meer dan 500 K.G. margarine in beslag genomen; vier personen werden daarbij bekeurd. De correspondent der directe belastingen te 's Hertogenbosch heeft aan 7 personen het verblijf in de grensstreek ontzegd. Een bekend smokkelaar uit Eindhoven werd te Goirle aangehouden; een nieuwe browning en zijn auto werden in beslag genomen. Een heer en een dame die 12 pakken cho colade trachtten binnen te smokkelen, waren deze, mitsgaders hun nieuwe Ford, kwijt. Een dame en haar dochter, die suiker smokkelden, werden bekeurd; de rijwielen zijn in beslag genomen. BIJ HET STOEIEN DEN NEK GEBROKEN De 22-jarige landbouwer F. v. d. W. te Geel is bij het stoeien met een paar makkers uit- gegleden en achterover gevallen, waarbij de ongelukkige den nek brak. De man was op slag dood. DE JEUGDIGSTE RADIOBEZITTER. Onder de vele geschenken, die de Zaterdag geboren lOO.OOOste inwoner van Eindhoven, Jan Dekkers, ontving, behoorde ook een door de firma Philips aangeboden radiotoestel, zoodat de kleine Eindhovenaar er zich op zou kunnen beroemen de jeugdigste radio-bezitter van ons land te zijn. HET OPGELOSTE MYSTERIE VAN WOLVEGA. Dr. Ir. W. Wessel, octrooigemachtigde te Amhem, schrijft aan de N. R. Crt. Niet alleen Wolvega, doch geheel Nederland werd in opschudding gebracht door het 13 millioenen-plan met t baronnen en 13.000 arbeiders van den heer Wardenier. Uit de mededeelingen in de pers viel weinig omtrent deze wereldschokkende uitvinding op te maken, doch het laatste bericht in ,,Het Volk" maakte de fantastische uitvinding niet ge- loofwaardiger. Ook de geheimzinnigheid waarmede de uitvinder zich omringde, en die waarschijnlijk op de fantasie van de groote massa werkte, gaf hem, die meer met uitvin- ders in aanraking komt, wel te denken. In het bijzonder toch deed deze geheimzinnigheid vreemd aan, omdat volgens een der berichten reeds octrooien zouden zijn verleend. (Intus- schen bleek, dat er alleen met een particulier octrooibureau correspondentde is gevoerd. Red. N.R.Ct.) Was deze laatste mededeeling juist, dan waren er dus reeds gedrtikte octrooi- schriften te verkrijgen, en zou dus een ieder van de uitvinding kennis hebben kunnen nemen. Voor de gehedmhoudlng van de uit-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 6