VERVALSCHER VAN SPAARBANK- BOEKJES GEARRESTEERD. EEN NIEUW DORADO ONTDEKT. GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. r/» Ct. B. vestigde zich na zijn tweede) huwelijk eerst te Soest, maar omdat de zaken aldaar niet naar wensch gingen, verhuisde hij eerst naar Diemen en vervolgens naar Amsterdam waa,r hij een melkzaak zou exploiteeren. Al daar iverd hem echter de gebruikelijke vraag gesteld of hij reeds eerder in Amsterdam ge- woond had. De man -doorzag zoo spoedig niet, aan welk gevaar hij zich blootstelde en sprak ditmaal de waarheid. Toen hij daarbij ook nog moest opgeven wanneer hij te Amsterdam gevestigd was geweest en toen de registers van den Burgeriijken Stand werden nagesla- g"en, kwam natuurlijk spoedig aan het licht dat de vrouw, met wie hij toen als gehuwd stond ingeschreven, niet dezelfdie was als degene, die thans zijn vrouw is. De politie werd nu in de zaak gemengd, die B. aan een uitgebreid verhoor onderwierp. waarop de waarheid spoedig aan het licht kwam en de verdachte in verzekerde bewaring werd gesteld. VAN HET SMOKjKELFRONT. Het smokkelen in den Zuid-Westhoek van Brabant neemt weer onrustbarend toe. Bijna iederen nacht wordt in de omgeving van Ber gen op Zoom slag geleverd tusschen grens- kommiezen en smokkelaars. Door de duister- nis geholpen, weten de sluikhandelaars meest al aan een arrestatie te ontkomen en zich terug te trekken op Belgisch gebi-ed. Niet alien weten evenwel aan het wakend oog der kommiezen te ontsnappen, zoodat ver- scheiden personen worden geknipt. In het laiatst van de vorige week werden nog 7 per sonen aangehouden, die met zich voerden 155 K.G. margarine en 14 K.G. suiker. Dezer ■dagen werden eveneens vier personen verrast. Toch moesten de ambtenaren aanzien, dat een groep personen er vandoor ging, echter met aohterlating van 57 K G. suiker en 37 K.G. margarine. EEN MISLUJKTE SERENADE. Donderdagnacht kwam een juffrouw de politie aan het bureau Nassaukade te Rotter dam waarschuwen, dat er bij haar in de buurt een inbreker aan het werk was. Terstond gingen agenten op onderzoek uit en zij von- den inderdaad op een soort luifel, welke uit- steekt bij het pand, naast dat, waarin de juf frouw woont, een jongeman zitten, die, toen de politie kwam, haastig naar beneden klau- terde. Aanvankelijk weigerde hij eenige in- lichting te geven, daama deed hij een om- standig verhaal over een pet, die op het dak terecht gekomen zou zijn, maar itenslotte ver- felde hij. dat op de eerste Stage van het pand met den luifel zijn meisje woont en dat hij haar een soort van serenade had willen bren- gen. De tusschenkomst van de buurvrouw had evenwel de idylle verstoord. Bij onder zoek bleek dit laatste verhaal juist te zijn. Elen vriend had den minnende jonkman op den luifel geholpen; de 17-jarige aangebedene had haar venster op een kier gezet, om beter naar het zoet gefluister van den minstreel te kun- nen luisteren en de politie heeft den minnaar naar huis gestuurd. ERGERLIJKE BALDADIGHEID Te Oss heeft zich een ergerlijk geval van baldadigheid voorgedaan. De 14-jarige zoon van den landbouwer Van E. bevond zich op den Heeschweg in gezelschap van zijn hond. Deze hond, een groote Duitsche herder, staat als zeer gevaarlijk bekend. Toen een 11-jarig zoontje van den heer N. voorbijging, begon van E. zonder eenige aanleiding zijn bond tegen den jongen op te hitsen. Het dier vloog den jongen naar de keel en beet hem vervol gens een stuk uit den rechter bovenarm. De jeugdige N. bleef hevig bloedend op den weg liggen. Voorbijgangers hebben het slacht- offer opgenomen en bij een dokter binn-enge- dragen. Later op den avond verefgerde den toestand van het jongetje dermate, dat nog operatief moest worden ingegrepen. De kleine jongen is in het St. Anna Ziekenhuis te Oss opgenomen. DRIE PLAKJES LEVERWORST. Hoe genoeg'lijk rolt het leven. Het ,,Handelsblad" schrijft: Wij weten alien, dat het bestaan van den zakenman in deze overprikkelde tijden verre van aangenaam is. Het publiek ontpopt zich veelal als een veeleischende tyran en de zakenman kan niet veel meer doen dan zich op de lippen bijten en zich de luimen en gril- len van zijn klanten laten welgevallen. Ter illustratie hiervan een recent en histo ids ch voorbeeld. Een dame stapt in Indie een Europeesche zaak in fijne vleeschwaren binnen en zegt: „Meneer, ik heb laatst bij kennissen over- heerlijke leverworst geconsumeerd. Ik heb toen eens naar den oorsprong daarvan ge- informeerd en men zeide mij, dat zij van uw zaak afkomstig was. Ik zou deze worst gaarne willen koopen". „Heel aangenaam mevrouw. U vindt hier een overzicht van onze verschillende worst- aoorten". ,,-Het was leverworst met van die kleine grappige stukjes spek er in". „Gelardeerde leverworst bedoelt u, me vrouw. Die vindt u hier in prijzen van 20, 30 -en 40 cent per ons". Na langdurig en minutieus onderzoek be- sluit H. M. de clientele: „Geeft u mij van het soort van 20 cent, een half ons". De snijmachine heeft in een zucht drie plakjes worst in het papieren schaaltje gede- poneerd en de winkelier reikt het pakje met een innemenden glimlach over. „Luistert u eens, meneer. Dit zal ik con- tant betalen" (een bepaalde nadruk wordt op het feit dezer cash-betaling van een dubbeltje gelegd De leverancier krijgt een oogenblik het ge- voel, dat den automobiel-handelaar moet be- heerschen. als een klant zijn show-room bin- nenstapt, naar den prijs van een wagen infor- meert, een cheque schrijft, waarmede de transactie tot stand is gekomen. De cliente wenscht voor deze contante hono- reering echter een tegenprestatie. ,,Ziet u, ik heb een vreeselijken hekel om met pakjes te loopen. Wilt u dit laten bezor- gen aan mijn adres?" (volgt de naam van een straat aan bet einde der stad). De winkelier dwingt zich tot een grijns en zegt beleefd: .Natuurlijk mevrouw, het zal cmmiddellijk worden bezorgd." Inderdaad is eenige oogenblikken later een geruniformeerde gedienstige op zijn stalen ros onderweg om de drie plakjes gelardeerde leverworst naar haar bestemming te voeren. Eenigen tijd geleden heeft een stempel- fabrikant te Rotterdam voor een spaarbank, die in deze stad verschillende filialen heeft, twee stempels gemaakt, een met het woord -.gestort" en eSn met het woord ,,terugbe taald". De vorige week kwam bij dezen zelfden fabrikant een jongeman, die zijn naam niet opgaf en die precies dezelfde stempels be- stelde. De fabrikant vond dit nog al vreemd en deed er mededeeling van aan de Rotter- damsche politie. Afgesproken werd toen, dat de fabrikant in de stempels voor den jonge man een kleine wijziging zou aanbrengen, die een leek niet zou opmerken. De vorige week kwam in een der filialen van de spaarbank een man met een spaar- bankboekje, dat een tegoed vermeldde van 1600 gulden, waarop hij 1200 gulden terug vroeg. De kassiers der verschillende filialen waren natuurlijk gewaarschuwd, zoodat deze bij aanbieding van spaarbankboekjes deze nauwgezet controleerden. Deze controle duurde nog al lang en de aanbieder van het boekje moet daardoor arg- waan hebben gekregen, want hij nam de vlucht met achterlating van het boekje. Bij nader onderzoek bleek dit een gestolen spaar- bankboekje te zijn, waarop met de valsche stempels een groot aantal bedragen als te goed en als betaald waren ingeschreven, zoo- danig, dat het eindcijfer tenslotte een tegoed van 1600 gulden aangaf. Daar de aanbieder van het boekje gevlucht was en het boekje gestolen bleek, was het dus niet gemakkelijk den dader op te sporen. De stempelfabrikant had destijds de opdracht van den onbekenden jongeman gekregen op een blaadje papier, dat uit een spaarbankboekje gescheurd bleek te zijn. Aan den achterkant van deze bladzijde stonden eenige letters van een straatnaam, niet de volledige naam echter, maar het laat ste gedeelte en wel inghstraat met een huis- munmer er achter. Men is toen geruimen tijd aan het zoeken gegaan naar de straat, die hier bedoeld moest zijn en men kwam zoodoen- de aan de Gijzinghstraat. Eerst bleek nog, dat het huisnummer van het uitgescheurde velletje vervalscht was, maar toen ook dit op- gelost was, kon men den dader aanhouden. Hij bleek te zijn de 24-jarige werklooze kantoorbediende K. H. De man is gearresteerd en legde een volledige bekentenis af. Het is een interessante geschiedenis met den Russischen ingenieur M. Yourieff. Hij beweert in het Karakorumgebergte over een afstand van vele mijlen goudvelden ontdekt te hebben, ongeveer ter hoogte van de Turke- stansch-Indische grens. Hij bood tot nu toe tevergeefs de Indische regeering aan, tegen een aanzienlijk deel van de eventueele winst, een expeditie naar dit nieuwe dorado uit te rusten. Twee Amerikanen moeten ook reeds aan de Indische regeering verzocht heb ben een expeditie te mogen uitrusten. You rieff schrijft zelf op het oogenblik een boek over de geschiedenis van zijn avonturen. Dit boek moet inderdaad z66 spannend zijn, dat het den schrijver de middelen voor de expeditie zou kunnen verschaffen. Na den wereldoorlog streed de mijn-inge- nieur Yourieff eenige jaren lang onder admi- raal Koltschak tegen de bolsjewisten in Siberie. Koltschak's leger werd in de pan gehakt en Yourieff probeerde met twee kameraden over de gebergten aan de Noord-Indische grens naar Indie te ontsnappen. Het Karakorum-gebergte behoort tot de hoogste op aarde, het is een eenzame, meer dan 5000 meter hooge steenwoestijn, waar- over slechts weinige passen voeren. Onze bekende landgenoot Visser schreef reeds de moeilijkheden die het overtrekken van dit gebergte oplevert. Zonder levensmiddelen en rijdieren trachtten de drie russen er over- heen te trekken, opgejaagd door him vrees voor vervolging door sowjet-agenten. Bijna verhongerd en verdorst, in lompen ge- huld, leschten zij op een dag in een berg- stroom hun dorst. Daar bemerkte Yourieff, die van huis uit mijn-ingenieur is, dat zich in het zand der beek glanzend goud bevond. Ondanks hun vermoeidheid, zochten de drie kameraden het geheele hoog gelegen dal af en konden overal de aanwezigheid van groote hoeveelheden goud vaststellen. Zij namen eenige zakjes van het goudhoudende zand mee, om hun ontdekking later met bewijzen te kun nen staven. Kort voordat de Indische grens zou wor den overschreden werden zij door een Ti- bethaanschen schaapherder verraden en door de Russische grenswachters gevangen ge- nornen. Tien jaren lang smachtte Yourieff in de ge- vangenissen van de Tscheka. Het goud, had men hem en zijn kameraden direct afgenomen. Nu is het hem gelukt naar Indie te vluohten, in het bezit van een geheim, dat hun mil- lioenen zou kunnen opleveren. Er bestaat geen twijfel, of de ontdekking van groote goudvelden op de Russisch-Indi- sche grens, in een der ontoegankelijkste stre- ken van de wereld, zou vele moeilijkheden op leveren en de veel geplaagde Indische regee ring zal veel laat hebben ze te bezweren. Vergadering van Maandag 5 November 1934, des namiddags 1,30 uur. Voorzitter de heer J. de Feijter, Burge- meester. Tegenwoordig de heeren S. van Hoeve, A. de Feijter, D. Dees, C. H. H. Wisse, A. Haak, A. Dees, H. Bakker, D. G. Koopman, S. Buijze C. Maas en K. Hamelink, benevens de Sec re- taris J. Stolk. (2. Slot.) 5. Behand,eling verzoeken om tegemoet- koniing uit de gemeentekas ingevolge art. 13 der L. O. wet 1920 van: J. C. F. Michielsen, P. Dees en J. Bakker. Naar aanleiding van ingekomen verzoeken van: J. C. F. Michielsen, C 52, P. Dees Wrn., C 139 en J. Bakker, C 142, alien te Zaamslag, onder dagteekening respectievelijk van: 30 December 1933, 6 October 1934 en 1 October 1934, om tegemoetkoming ingevolge art. 13 der L. O. wet 1920, respectievelijk ten bedrage van f 25, 30 en 30 per jaar voor hun navol- gende kinderen: Pierre Jacques Germain Mary Michielsen, geboren 20 Juli 1926, die de R. K. lagere school te Ter Neuzen bezoekt; Comelis Dees, geboren 11 September 1927, en Adriaan Pieter Bakker, geboren 13 October 1927, welke beide laatste kinderen de school voor Christe- lijk Volksonderwijs te Zaamslag, Polderstraat bezoeken, zulks respectievelijk met ingang van 1 Januari 1934, 11 September 1934 en 13 October 1934. De scholen, die bezocht worden zijn voor elk der genoemde gevallen de dichtsbijzijnde, waar het verlangde onderwijs wordt gegeven, terwijl ze voor ieder geval meer dan vijf kilo meter van de woning verwijderd zijn en de kinderen nog geen andere school bezocht hebben. De eerste twee kinderen bezoeken de school per fiets, de laatste per autobus. Het eerste kind is leerplichtig sedert 20 Juli 1933, het tweede sedert 11 September 1934 en het derde sedert 13 October 1934. Een vergoeding van 25 per jaar wordt door ons billijik geacht. In verband met bovenstaande stellen wij U voor, het navolgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Zaamslag; Gelet op de verzoekschriften van: J. C. F. Michielsen, C 52, P. Dees Wzn., C 139 en J. Bakker, C 142 te Zaamslag, om eene tege moetkoming uit de gemeentekas te mogen ontvangen ingevolge art. 13 der Lager Onder- wijswet 1920 voor hunne kinderen: Pierre Jacques Germain Mary Michielsen, geboren 20 Juli 1926, die de R. K. lagere school te Ter Neuzen bezoekt; Comelis Dees, geboren 11 September 1927 en Adriaan Pieter Bakker, geboren 13 October 1927, die de school voor Chr. Volksonderwijs te Zaamslag, Polderstraat bezoeken, waarvan de beide eerste per fiets en de laatste per autobus; overwegende, dat de kinderen, waarvoor tegemoetkoming wordt gevraagd leerplichtig zijn geworden respectievelijk 20 Juli 1933, 11 September 1934 en 13 October 1934; dat de bezochte scholen op meer den vijf K.M. van de woningen van adressanten zijn gelegen, en dit de dichtstbijzijnde scholen zijn, waar het door hen gewenschte onderwijs wordt gegeven; dat bedoelde kinderen nog geen andere scholen hebben bezocht; dat een vergoeding van vijf en twin-tig gul den per jaar en per kind billijk moet worden gieacht; gelet op art. 13 der Lager Onderwijswet 1920; op voorstel van Burgemeester en Wet- houders besluit: I. Aan J, C, F. Michielsen, C 52, met in gang van 1 Januari 1934 voor zijn zoontje Pierre Jacques Germain Mary, geboren 20 Juli 1926; aan P. Dees Wzn., C 139, voor zijn zoontje Comelis, geboren 11 September 1927 en aan J. Bakker, C 142, voor zijn zoontje Adriaan Pieter, geboren 13 October 1927 een tegemoetkoming te verleenen ingevolge art. 13 der Lager Onderwijswet 1920, ten bedrage van vijf en twin,tig gulden (/25,per kind en per jaar, respectievelijk ingaande 1 Januari 1934, 11 September 1934 en 13 October 1934 voor den tijd gedurende welke genoemde kin deren leerplichtig zijn en opgemelde scholen bezoeken en de woningen van adressanten meer dan vijf K.M. van opgemelde scholen verwijderd zijn. II. Afschrift van dit besluit te zenden aan adressanten, onder mededeeling, dat zij bin nen dertig dagen na den dag, waarop hun de uitspraak is toegezonden, daartegen bij Gede- puteerde Staten van Zeeland in beroep kunnen komen. De heer D. DEES wijst erop, dat in het voorstel van Burgemeester en Wethouders is vermeld. ,,de eerste twee kinderen bezoeken de school per fiets, de laatste per autobus". Zulks is niet juist en moet zijn: ,,het eerste kind bezoekt de school per fiets de laatsten per autobus". Met algemeene stemmen wordt het voorstel van Burgemeester en Wethouders aange- nomen. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot vaststelling der verordening op de heffing van 75 opcenten op de hoofd- som der gemeentefondsbelasting, met met daarbij behoorende verordening op de invordering. Bij raadsbesluit d.-d. 26 Juni 1933, goed- gekeurd -bij K. B. van 28 Juli 1933, no. 43, werd met ingang van het belastingjaar 1 Mei 1933 t/m 30 April 1934 besloten, ten behoeve der gemeente te heffen tachtig opcenten op de hoofd-som der Gemeentefondsbelasting. Wordt het wetson-twerp instelling Werk- loosheidssubsidiefonds tot wet verheven, dan vervalt die verordening automatisch. Wij stellen U mitsdien voor, vast te stellen de navolgende verordening,en De Raad der gemeente Zaamslag, Besluit: t Vast te stellen de navolgende: VERORDENING op de heffing van opcenten op de hoofdsom der ge meentefondsbelasting in de ge meente Zaamslag. Artikel 1. Op de hoofdsom der gemeentefondsbelas ting zullen voor het belastingjaar, ingaande 1 Mei 1935 en eindigende 30 April 1936, wor den geheven vijf en zeventig (75) opcenten. Artikel 2. De opcenten worden niet geheven op de aanslagen van hen, die binnen het Rijk geen vaste woonplaats hebben. Artikel 3. De invordering geschiedt overeenkomstig de verordening van heden. Artikel 4. Voor zooveel noodig, wordt met ingang van 1 Mei 1935 ingetrokken de verordening tot heffing van opcenten op de hoofdsom der ge meentefondsbelasting, vastgesteld bij raadsbe sluit van 26 Juni 1933 no. 9A, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 28 Juli 1933 no. 43. Zij blijft van kracht ten aanzien van belasting- jaren, welke voor dien datum zijn geeindigd. De Raad der gemeente Zaamslag, Besluit vast te stellen de navolgende: VERORDENING op de invordering van opcenten bp de hoofdsom der gemeentefondsbelasting in de ge meente Zaamslag. Artikel 1. De invordering van opcenten op de hoofd som der gemeentefondsbelasting geschiedt overeenkomstig artikel 296 der gemeentewet. Artikel 2. Deze verordening treedt tegelijk met die op de heffing in werking. Artikel 3. -De thans geldende verordening op de invor dering van opcenten op de hoofdsom der ge- meentefondsbeiasting wordt met ingang van 1 Mei 1935 ingetrokken. Zij blijft van kracht ten aanzien van belastingjaren, welke voor dien datum zijn geeindigd. Deze verordeningen worden met algemeene stemmen vastgesteld. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethou- 4ers tot vaststelling d,er verordening op de heffing van 210 opcenten op de hoofdsom der personeele belasting met daarbij behoorendjC verordening op de invordering. Bij besluit van 8 October 1933 No. 22 is de gemeente voor de heffing van de personeele belasting ingedeeld in de achtste klasse, ter wijl bij besluit van dienzelfd-en datum het percentage, waamaar volgens den grondslag hu-urwaarde der personeele belasting wordt geheven is ver-dubbeld en de belast-ingbedragen voorkomende in de wet op de personeele belasting 1896 door andere zijn vervangen. Wordt het wetsontwerp instelling werk- loosheidssubsidiefonds tot wet verheven dan kornt het voomaamste deel van de bevoegd- heid der gemeente om in de tarieven voor de heffing der personeele belasting zelve veran- dering aan te brengen geheel weg te vallen. Dat geldt voor de bevoegdheid een ander percentage dan het percentage lo. vast te stellen, waamaar volgens den grondslag huur- waarde de personeele belasting wordt geheven en tevens de bevoegdheid, om andere belas- tingbedragen aan te geven voor de grond- slagen mobilair en dienstboden of die grond- slagen te doen vervallen. Alleen voor de grondslagen paarden, motor- rijtuigen, pleiziervaartuigen, en hiljarten blij- ven de gemeenten vrij, van de tarieven der wet afwijkende regelingen te treffen. Oak 's Raads bevoegdheid tot aanwijzing van de klasse waarin de gemeente voor de heffing der personeele belasting is gerang- schikt, wordt beperkt. Ter bevordering van een gelijkmatige classi- fdcatie verkrijgt de kroon de bevoegdheid, de gemeente in een andere klasse in te deelen, dan waarin zij overeenkomstig de overigens geldenae ibepalingen is geplaatst. Het is naar aanleiding daarvan en op grond van het door ons opgemaakte ontwerp-begroo- ting dienst 1935 dat wij Uwe vergadering uit- noodigen te nemen de navolgende besluiten De Raad der gemeente Zaamslag, besluit: vast te stellen de navolgende VERORDENING op de heffing van opcenten op de hoofdsom der per soneele -belasting in de gemeente Zaamslag, Artikel 1. Qp de hoofdsom der personeele belasting, zullen voohet belastingjaar, ingaande 1 Ja nuari 1935 en eindigende 31 December 1936, worden geheven twee bonder,d tien opcenten. Artikel 2. De invordering geschiedt overeenkomstig de verordening van heden. Artikel 3. Voor zooveel noodig, worden met ingang van 1 Januari 1935 ingetrokken de navolgende verordeningen a. dc bfl raadsbesluit van 18 Juli 1930, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 8 October 1930 No. 22, vastgestelde verorde ning tot wijziging van het percentage, ge- noemd in art. 13 2 der wet op de personeele belasting van 1896; b. de bij raadsbesluit van 18 Juli 1930, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 8 Oc tober 1930 No. 22, vastgestelde verordening tot vervanging van belastingbedragen, voor komende in de wet op de personeele belasting 1896. Zij blijven van kracht ten aanzien van belastingjaren welke voor dien datum zijn geeindigd. De Raad der gemeente Zaamslag, Besluit vast te stellen de navolgende: VERORDENING op de invordering van opcenten op de hoofdsom der Personeele belasting in de ge meente Zaamslag. Artikel 1. De invordering der opcenten op de hoofdsom der personeele belasting geschiedt overeen komstig artikel 296 der gemeentewet. Artikel 2. Deze verordening treedt tegelijk met die op de heffing in werking. Artikel 3. De thans geldende verordening op de invor dering van opcenten op de hoofdsom der Per soneele belasting wordt met ingang van 1 Ja nuari 1935 ingetrokken. Zij blijft van kracht ten aanzien van belastingjaren, welke voor dien datum zijn geeindigd. De heer D. DEES heeft uit het voorstel van Burgemeester en Wethouders gelezen, dat de opcenten op de Personeele belasting werden gebracht op 110, dit zal wel een foutje zijn geweest, en zal moeten zijn op 210. De SEC5RETARIS stemt toe, dat inderdaad sprake moet zijn van 210 opcenten. De heer HAAK: Dus de heer Dees heeft geen gelrj-k, dat is jammer. De heer KOOPMAN is tot de conclusie gekomen, dat bij aanneming van het wetsont werp werkloosheidssubsidiefonds de gemeente minder zal trekken, terwijl de belasting wordt verhoogd. Het gaat zoo met al die wetten, de gemeente heeft reeds zorgen genoeg, de belastingen zijn hier ook reeds hoog genoeg. Het is hier alles al zoo aangezet. Hij raadt aan, hiertegen eens in de vereeniging van Bur- gemeesters en Secretarissen in Zeeland te pro- testeeren. De SECRETARIS: Dan worden we ont- slagen. De VOORZITTER is van meening, dat men dan zou dienen te beginnen met voorstellen te doen om te komen tot een gezamenlijke actie van alle gemeenten aan deze zijde van de Schelde. De heer KOOPMAN vindt, dat hier weera' een nieuwe wet is die voor groote gemeenten profijt oplevert, doch voor de kleine waar men steeds zuinig is geweest, nad-eel brengen gaat. De belastingen moeten hier door een be- trekkelijk klein deel van de bevolking worden op-gebracht, er is op den duur geen betalen meer aan. Hij ziet een tijd komen, dat de be volking dit alles zoo- rustig niet dragen zal, dat -het daar niet meer aan wil. De heer BUIJZE heeft zich afgevraagd, waar het verschil in klasse inzit, de gemeente is hier gerangschikt in de 8e klasse. De SECRET ARIS deelt mede, dat zulks komt, omdat in de steden de huurwaarde hooger is dan op het platteland. De heer BUUZE heeft ook in de dagbladen gelezen, dat verscheidene gemeenten van de eerste naar een lagere klasse zijn terugge- bracht. De SECRET ARISDat betreft heel iets anders. De heer KOOPMAN spreekt als zijn mee ning uit, dat de classificatie vroeger noodig was, omdat het leven in de stad duurder was dan op een dorp. Tegenwoordig echter is caoutchouc goedkooper dan klompen, en daar- om vindt hij het hard tijd, dat de herclassifi- catie opgeheven wordt. Het is zooals hij reeds meermalen heeft gezegd, wie zuinig is geweest moet het loodje leggen. De voorgestelde verordeningen worden met algemeene stemmen vastgesteld. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot vaststelling eener verordening tot heffing van haven-, kade- en plaats- gelden met de daarbij behoorende ver ordening op de invordering. Overgelegd worden de navolgende concept- besluiten De Raad der gemeente Zaamslag: Overwegende -dat de thans geldende ver ordening slechts bij K. B. van 23 April 1930, no. 23 tot 1 Januari 1935 is goedgekeurd; Gelet op de Gemeentewet; Op voorstel van Burgemeester en Wet houders, besluit Artikel 1. Met ingang van 1 Januari 1935 zullen voor het gebruik der haven en kaai aan den Kleine Huissenspolder, ten behoeve der ge meente, de navolgende haven- en kaaigelden worden geheven: a. Voor iedere stoomboot, voor ieder schip of ander vaartuig, dat: Ter lossing of lading de haven aandoet Telken reize Voor een geheel jaar van 1 Jan.tot 31 Dec. De haven aandoet zonder daarin te lossen of te laden. V Q. E <u ■a Per binnenlandsche ton. Centen. Voor vaar- tuigen van 50 ton en minder Voor vaar- tuigenv.meer dan 50 tot en met 100 ton Voor vaar- tuigenv.meer dan 100 ton b. Voor het lossen en laden van na te mel- den waren en goederen: Centen. Centen. 40 50 0,75 60 1 Ct. l'/i Benaming der waren en goederen. Maatstaf. Bedrag v. h. Kaaigeld. Landbouwvoort- Per brengselen en gereed- schappen. Granen en zaden, aard- en boomvruchten 1Q0 K.G. IV2 Meekrappen, mullen en racine vat 20 Racine baal 2 Suikerbiet 1000 K.G. 15 Groene meekrap, vlas, hooi, stroo, stalmest, riet, biezen, wissen enz. id. 15 Gezwingeld vlas 100 K.G. 10 Plantsoen bos 6 Gereedschappen Dorschmachines stuk 50 Zaaimachines, ploegen, eggen en sleden id. 20 Andere machinale id. 10 Gewone id. 2 Brandstoffen. Steenkoien 1000 K.G. 15 Turf mud of H.L. 2 HoutTakkebossen 100 stuks 10 Ander brandhout kar 10 Idem wagen 20 Vee. Paarden stuk 60 Ezels en muilezels id. 40 Runderen: Koeien, ossen en stiereu id. 40 Vaarzen en pinken id. 30 Kalveren id. 10 Schapen, lammeren, gei- ten en varkens id. 10 Bouwstoffen. Grind, macadam, wan neer die bestemd is voor wegen binnen deze gemeente kubieke M. 10 Grind, macadam, wan neer die bestemd is voor wegen in ande re gemeenten id. 24 Kalk en tras mud of H.L. 2 Naamsche kalk ton 4 Cement id. 10 Zand kubieke M. 5 Leien, pannen en pla- vuizen 100 stuks 2 SteenMetselsteen en straatklinkers 1000 stuks 10 Vilvoordsche, Lessine- sche, Doomiksche, Zuilenbasalt, puin scheepston 10 Straatkeien 100 stuks 10 Teer en pek ton 4 IJzer en ijzerwerk 100 K.G. 2 Touwwerk id. 4 Hardsteenen dorpels en dekstukken stuk 10 Hardsteenen bakken id. 4 Molensteenen id. 40 Timmerhout kar 30 Idem wagen 60 BoomstammenVan 80 en meer centimeters omtrek -op een M. boven het ondereind stuk 40 Van minder omvang id. 20 Vensterglas kist 10 Palen: rijshout en ande re niet genoemde dijksmaterialen kar 10 Idem wagen 20 Koopmans- en Winkelgoederen. Kruidenierswaren en Winkelgoederen Alle bij het gewicht ver- kocht wordende waren en goederen, niet af- zonderlijk genoemd 100 K.G. 12 Sterke en andere dran- ken 50 liter 10 Overige vloeistoffen id. 2 Haring droge mandje 2 Haring pekel vaatje 2 Zoute visch ton 10 Andere droge visch 100 K.G. 10 Klompen wis of rist 2 Bezems 100 stuks 4 Boenders id. 2 Andere niet genoemde waren. Locomobielen stuk 200 Paardentuig stel 10 Rij- en voertuigen stuk 100 Krui- en schuierwagens id. 2 Schoenmakerswerk mand of pak 2 Leder en huiden rol of pak 6 Schors baal 2 Guano, kunstmeststoffen 100 K.G. 1 Khsten, kisten, ledikan- ten en andere groote meubelstukken stuk 10 Stoelen en andere kleine meubelstukken id. 4 Stoven id. 2 Kermiskramen, carou kar 30 sels, tenten enz. wagen 60 Lompen, oud ijzer en beenderen 100 K.G. 2 Pot en draineerbuizen 100 stuks 2 Pulp 1000 K.G. 8 Ledig vaatwerk, man- kar 10 den, balen enz. wagen 20

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 6