T128wl TELE FUN KEN Sport </p 0110 GOEDKOOP9TE TER NEUZEN, 12 NOVEMBER 1934. HOEK. SAS VAN GENT. MIDDELBURG. RECHTSZAKEN. VOETBAL. a v.—t. Vraaqtin/iehtinqen bijdo Tdefunken Sen/ice Stations Ingez. Med. waar de oude regeeringen nog verder hadden kunnen regeeren op hun manier als er geen oeconomische crisis tusschenbeiden gekomen .ware. Maar dat is juist wat er gebeurd is, en zij is de ruine geworden van vele regee- ringsstelsels. Nieuwe systemen zijn ingevoerd, die alles h ebb en kunnen veranderen; slechts de oeconomische crisis niet. Zij hebben die ten hoogste met onredelijke inspanning wat kunnen verplaatsen. Flandin zegt dus iets van zelf sprekends, met te beweren, dat de oeconomische toestand het eerst onder han- den moet worden genomen. Het blijft echter de vraag, of dat niet zooveel tijd zal eischen, dat de politieke en sociale spanningen intus- schen tot een groot gevaar zullen worden, als daaraan niet tevens wat aandacht wordt be- steed. Over het nieuwe kabinet is niet veel te zeg- gen. Het moet wederom een nationaal kabi net heeten, omdat wat mannen van rechts er zitting in hebben genomen, maar het is als zoodanig van den luister verstoken, die het kabinet Doumergue tooide. Er loert nieuwe vijandschap daarbuiten, niet slechts op de bou levards van Parijs, maar ook in de politieke wereld. Tardieu, die niet met Flandin over- weg kan, doet niet mee. Maarschalk Pdtain, een soort Hindenburg als beschutting voor de regeering tegen gevaren van den kant van oud-strijders, heeft zich niet opnieuw ter be- schikking gesteld. Het moge waar zijn, dat dit kabinet voorloopig in de Kamer niets te vreezen heeft, met de heele democratic achter zich die met vreemden schrik het gevaar van een beroep op de kiezers, van het einde van de almacht van het Kamerlid, zag naderen. Maar men zal op grond van eenheid in zoo elementaire gevoelens de vraagstukken, welke Frankrrjk thans schokken, niet oplossen. EXAMEN ROTTERDAMSCHE KAPPERSSCHOOL. Bij het op de Rotterdamsche Kappersvak- school, directeur de heer F. van Keulen, gehouden examen is het diploma voor dames- kappen en watergolven toegekend aan mevr. G. W. Vinkvan Tatenhove te Ter Neuzen. AUTO-ONGEVAL. Hedenmorgen ongeveer 11 uur reed een taxi van de garage A. A. de Zeeuw alhier, ter ibegeleiding van een Belgische vrachtauto, beladen met paling naar het Douanekantoor te Sas van Gent. Een 10-ton vxachtwagen wilde de vracht- wagen en de taxi „snijden" terwijl tegelijkertijd eenige boerenwagens passeerden. Hierdoor ibleef de chauffeur van de taxi geen andere keuze dan tegen een boom te rijden of wel tegen de snijdende vrachtauto. De chauffeur koos het eerste met het gevolg, dat de auto zwaar beschadigd werd en de naast hem zit- tende ambtenaar licht aan het been werd gewond, welke verwonding door Dr. Van Bockstaele die toevallig juist in zijn auto passeerde, werd verbonden. De snijdende vrachtauto was zoo vriendelijk in snelle vaart door te rijden.' Het nummer is echter door passeerende fietsers opgenomen en bekend gemaakt. Van een en ander is door de mare- chaussee van Sas van Gent proces-verbaal opgemaakt. DE Z.V.T.M. KRIJGT GEEN SUBSIDIE VOOR HARE TRAM- EN/OF AUTOBUSDIENSTEN. Naast de motie die dezer dagen is gepubli- ceerd door den Bond van Bedrijfsautohouders, meit betrekking tot het exploiteeren van auto- bussen enz. door de tramwegen, heeft de „Hanze" in Zeeuwsch-Vlaanderen aan een aantal gemeenteraden ,in dit gewest een adres igericht, waarin zij zich keert tegen het ge- bruik van de tram-autobussen voor het orga- niseeren van uitstapjes, het beschikbaar stel- len der autobussen voor reizen van vereend- gingen enz., aangezien naar hare meening daardoor de toestand ontstaat, die een gewel- dige concurrentie beteekent voor het parti- culier bedrijf en dat in den regel prijzen wor den bedongen, waartegen het particulier be drijf niet concurreeren kan, terwijl die concur rentie van de Z.V.T.M. gemakkelijk te voeren is, omdat zij wordt gedekt door subsidies uit de diverse gemeentekassen en verliesposten gemakkelijker worden gecompenseerd. Naar aanleiding daarvan schrijft men ons: De Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-IMaat- schappij en de Stoomtram HulstWalsoorden genieten geen steun van d,e overheid voor de exploitatie van hare tram- en auto-diensten. Alleen de Z.V.T.M. krijgt voor haar tram- ddenst een klein in 't volgend jaar afloo- pend subsidie, als tegemoetkoming voor bijzondere, door regeeringamaatregelen ver- oorzaakte personeellasten. De door de Pro- vincie, Gemeenten en Polders indertijd aan de Z.V.T.M., in termijnen toegekandte subsidies, zijn evenmin voor de exploitatie, doch ter be- taling van het aandeel, dat de streek moest bijdragen in het kapitaal voor den aanleg van het tramnet. Die wijze van betaling, niet direct, doch in termijnen, was een van de oor- zaken, waardoor de Z.V.T.M. destijds een obligatieleening moest aangaan, om de ge- maakte werken, enz. direct te kunnen betalen. De bedrijfsautohouders in W.- en O.- Zeeuwsch-Vlaanderen, z.g. B.B.N., en de HANZE zijn beide uitgegaan van de verkeerde veronderstelling, dat wel subsidie voor bus- en/of vrachtautovervoer door de Z.V.T.M. werd en wordt genoten, en hebben op deze onware opvatting hare actie ingezet ook tegen deze tramwegmaatschappijem. Men oordeiele zelf, of het billijk is, op z66 onjuiste gronden een strijd te voeren, welke ontegenzeggelijk de Z.V.T.M. zgl schaden. TER NEUZENSCHE BESTUURDERSBOND. j Door de Ter Neuzensche Bestuurdersbond is een adres gericht aan den gemeenteraad met verzoek bij de Regeering te willen aan- dringen op noodzakalijke verbetering in den steun verleencl aan de werkloozen, ook om- schreven in het bekende petitionnement. Ook aan verschillende plaatselijke vereenigingen is dit adres verzonden, met verzoek daaraan adhaesie te willen betuigen. P.Z.E.M. KWARTET. Door de P.Z.E.M. werd in een der nummers van „Ons Electriciteitsblad" een kwartet- prijsvraag uitgeschreven. Dat daarvoor veel belangstelling bestond, kan blijken .uit het aantal oplossingen dat binnenkwam. Dezer dagen wordt aan de juiste oplossers een exem- plaar van het zoo juist verschenen kwartet- spel Alles Electrisch" toegezonden. Dit zal vermoedelijk met ingenomenheid worden be- groet. De kaarten zijn mooi uitgevoerd en zullen een aangename ontspannling kunnen toieden. De kaarten herinneren steeds aan de ulteenloopende toepassingen der elcetri- citeit. DE „ERIK BOYE". Het voorloopige dichten van het lek in den scheepswand van het te Walsoorden aan den grond gezette Deensche stoomschip „Erik Boye" en het vlot brengen ervan ging met groote moeilijkheden gepaard. De aange- brachte bekisting is tot tweemaal toe tijdens opkomend water en mede tengevolge van het ruwe weer weggeschoven, waardoor men Vrij- dagmiddag genoodzaakt was het schip ten derde male op de zandbank vddr Walsoorden aan den grond te zetten. Daar het schip on- danks de bekisting toch water blijft maken, veronderstelde men, dat behalve aan bak- boordszijde, zich ook nog een lek in den bodem moet bevinden. Tenslotte is de „Erick Boye" Vrijdagnacbt vlot gebracht en naar Antwerpen opgesleept. VISSCHERSVAARTUIG „ARNE SCHOU". Het Belgische visschersvaartuig „Arne Schou" (Brussel I) dat op weg was van de Faroer-eilanden naar Brussel met een lading visch, heeft ter hoogte van Borssele machine- schade gekregen, waardoor het schip de reis niet kon voortzetten en ten anker kwam. De sleepboot Vulcan" voer ter assistentie uit en heeft het anker, dat men niet kon lichten, boven gehaald. De sleepboot ,,Ajax" van de Union de Remorquage et de Sauvetage te Antwerpen heeft de ,,Arne Schou" naar Ant werpen gesleept alwaar de schade gerepa- reerd zal worden. VRIJWILLIGE voldoenlng van BELASTING. De Minister van Financien maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ont- vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belasting naar inkomen en/of ver- mogen (gewetensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen te Hulst f 5,22. DE BRAN DSTOFFENBIJSLAG VOOR DE WERKLOOZEN. In de circulaire van 24 October ji. over de brandstoffenbijslag voor ondersteunden en voor de bij de werkverschaffing te werk ge- stelde werkloozen wordt o.m. gezegd, dat niet meer mag worden uitgekeerd dan voor een arbeidersgezin noodzakelijk moet worden ge- acht. In verband met vragen, die daaromtrent door eenige gemeentebesturen werden gesteld, wordt vanwege het departement van sociale zaken meegedeeld, dat de beoordeeling te dezer zake geheel aan de gemeenten wordt overgelaten en dat elk gemeentebestuur voor zichzelf dient vast te stellen hoeveel brand- stof een arbeidersgezin ter plaatse geacht kan worden noodig te hebben. Alleen die hoeveel- heid mag worden verstrekt. Van rijkswege is evenwel als grens gesteld, dat voor deze bij- slag een maximum van f 1 per gezin per week niet overschreden. mag worden. TEGEN HE! PLAATSEN VAN WEEG- BRUGiGEN. In verband met het voorstel van Ged. Sta- ten van Zeeland, om weegbruggen te plaatsen bij de proviriciale veeren, ter nauwkeuriger bepaling van het gewicht van de per vracht auto over die veeren te vervoeren goederen, is door de middenstandsvereenigingen Han- delsbelangen en de Hanze te Goes, aan de leden van de Provinciale Staten een adres toe gezonden waarin verzocht wordt dit voorstel niet aan te nemen. Adressanten voeren hierin aan, dat Zeeland ten opzichte van het goederenvervoer over de veeren zeer ver ten achter staat bij dergelijke gelegenheden in andere provincien o.a. bij het Moerdijksche veer. Het allerlaagste goederen- tarief naar Zierikzee of naar Zeeuwsch-Vlaan deren bedraagt f 4 per ton. Een vrachtauto met 10 ton lading betaalt in Zeeland bijv. f 42,50, terwijl men hiervoor aan den Moer- dijk f 2,50 berekent. Het feit dat er uit Zeeuwsch-Vlaanderen geen geregelde bode- diensten zijn op Middelburg, Bergen op Zoom eja. plaatsen, is omdat de exploitatie hiervan door de hooge vrachtkosten op de veeren, totaal onmogelijk wordt gemaakt. Het feit dat de A.T.O. een eigen bootdienst op Ter Neuzen heeft ingelegd spreekt voldoende. Het plaatsen van weegbruggen zal onge- twijfeld belemmerend op het verkeer werken, terwijl de naam van Zeeland, als zijnde de duurste provincie van Nederland ten opzichte van goederenyervoer, er niet op zal verbeteren. Adressanten verzoeken dan ook om niet alleen het voorstel van Ged. Staten niet aan te nemen, doch ook om de per as over de provinciale veeren te vervoeren goederen ge heel vrij te laten. Hedenmorgen passeerde het zoontje van de S., die met paard en kar met kruideniers- waren vent clep Molendijk toen daar toevallig de tram aankwam. Door het fluiten van de locomotief schrok het paard en sprong opzij, waardoor alles ondersteboven van den dijk tuimeide, 'op de rails. Door kraehtig remmen kon de machinist nog stoppen vlak voor de omgevallen kar. Met behulp van het tram- personeel werd paard en kar weer op de been geholpen. Persoonlijke ongevallen kwamen woniderlijk genoeg niet voor, terwijl ook de materieele schade zeer gering was. Ontslag djrecteur zangvereeniging. Wegens vertrek naar elders heeft de heer C. P. v. d. Ameele ontslag gevraagd als directeur der plaatselijke zangvereeniging. De leden zullen slechts noode deze directeur zien heengaan daar onder zijn krachtige lei- ding de vereeniging op een zeer hoog peil is gekomen. Na ongeveer 6 jaar alhier werkzaam te zijn geweest als directeur van het post- en tele- graafkantoor, zal de heer Bromet met 1 De cember a.s. deze gemeente verlaten. Hij is aan- gewezen om in dezelfde functie op te treden als directeur van het P. en T. kantoor te Rijssen (O.). Tot dusverre is nog niet bekend, wie hem in deze functie aah het kantoor te Sas van Gent zal opvolgen. De Zondag alhier gehouden vergadering van de federatie Zeeland van den Vrijz. Dem. Bond koos tot haar secretaris den heer J. W. Hansen te Goes. Besproken werd de candidaatstelling voor de Provinciale Staten en ook die agenda voor de jaarvergadering van den Bond op 24 en 25 November te Rotterdam te houden. Een motie werd aangenomen, waarin aange- drongen wordt op het niet invoeren van de herclassificatie der gemeenten. De heer M. H. Boasson, wethouder van Middelburg, sprak over „Gemeente-Politiek in Crisistijd". Hij betoogde o.a., dat nu men tijden van economische inzinking, verarming, beleeft, de verantwoordelijkheid voor de ge- schapen toestanden mede brengt, dat men loyaal meewerkt om de gemeentehuishouding op lager peil te brengen. De Vrijz. Dem. moeten stelling nemen in een strijd tegen twee fronten: 1. De slechte en tot dusver nog steeds terugioopende economische toestand, en 2. Het opkomende fascisme en communisme, dat bij vele ontevredenen een voedingsbodem vindt. De hooge uitgaven voor werkloosheid enz., het inkrimpen van de belastingen, maakt dat men moet medewerken aan versoberingen en men moet daarvan de verantwoordelijkheid dragen en niet tegen stemmen, in de hoop, dat de voorstemmers toch wel zullen zorgen, dat de toestand gered wordt. Inzake den strijd tegen fascisme en commu nisme betoogde spr., dat men moet trachten te redden, wat de Vrijz. Dem. zoo na aan het hart ligt: de vrijheid van gedachte, de vrij- heid van de individu. Tegen de herclassificatie. Zaterdag vergaderden in „St. Jords" te Middelburg de besturen der vereenigingen in Zeeland, aangesloten bij de Onderwijs-Centrale, waartoe behooren het Ned. Onderwijzers Genootschap; de vereeniging van Hoof den van Scholen; Unie van Chr. Onderwijzers; ver eeniging voor M.U.L.O.; bond van leerkrachten bij het Nijverheidsonderwijs voor meisjes; bond van onderwijzeressen bij het Voorberei- dend Onderwijs en de Vereeniging van Leera- ren en Onderwijzers in de Ldchamelijke Qpvoedimg. Besloten werd een protestvergadering te houden op Zaterdag 17 November a.s. te Mid delburg in St. Joris te 3 uur tegen de voor- genomen planmen der regeering tot her-classi- ficatie der gemeenten. In het oomite van uit- voering namen zitting de heeren P. van Roon en H. Th. de Meijer voor het N. O. G., Ditmar en J. C. Groenenberg voor de Unie van Chr. Onderwijzers en H. Wesselink voor de vereeni ging voor M.U.L.O. INDIGESTIE VERDWEEN toen Kruschen verscheen. Hier is een eenvoudig, maar waar getuige- nis, dat velen zal overhalen ook pens Kruschen Salts te probeeren. „Jarenlang heb ik erg aan indigestie ge- leden. Tallooze middeltjes heb ik geprobeerd, maar zonder resultaat. Ik nam een kleine fla- con Kruschen Salts en dit scheen me wel goed te doen, dus ging ik er mee door. Nu heb ik 4 groote flacons Kruschen gehad en ik voel me weer uitstekend. Ik heb ook geen last meer van opgeblazenheid, wanneer ik iets ge- geten heb, dus nu gebruik ik iederen morgen Kruschen Salts." Mevr. E. C. D. te L. Indigestie wordt veroorzaakt door een sto ring in het inwendige organisme. Uw voedsel in plaats van in Uw lichaam te worden opge nomen, hoopt zich op en gaat gisten, waar door schadelijke gassen en zuren ontstaan, wat pijnen en opgeblazenheid kan veroorza- ken. De werking van. de 6 zouten in Kruschen Salts is zoodanig, dat de spijsverteringsorga- nen tot regelmatig werken worden aangezet. En dat beteekent een gezegend einde aan in digestie en een vernieuwde eetlust, zonder de minste vrees voor pijnen of opgeblazenheid naderhand. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0,90 en 1,60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rown- tree Handels Maatschappij, Amsterdam, voor- komt. Adv. VEROORZAKEN VAN DOOD DOOR SCHULD. Voor de rechtbank te Middelburg werd behan- deld de zaak tegen A. V., aannemer te Sas van Gent, aan wien, blijkens de ter terechtzitting voorgelezen dagvaarding werd ten laste ge- legd, het veroorzaken van eens anders diood door schuld, doordat hij op 6 September j.l. onder Sas van Gent, op den openbaren weg de Westkade met een door hem bestuurde auto dusdanig roekeloos en onvoorzichtig heeft gereden en is blijven rijden, ook bij het naderen van een gevaarlijk punt op den rij- weg, genaamd de Suikerdijk en dat punt naderde gelijktijdig met een motorfiets, be- stuurd door zekeren Meuelmans, bij het pas- seeren van voomoemd punt den motor heeft gegrepen en dezen met zijn berijder in het kanaal langs de Westkade aldaar heeft gewor- pen, tengevolge waarvan M. is overleden. Verdachte was verschenen en werd rechts- kundig bijgestaan door mr. W. K. H. Dieleman, advocaat te Middelburg. Als eerste getuige, blijkens het verslag der VI. Crt., werd gehoord dr. J. P. L. Hulst, arts te Leiden, die de sectie vcrrichtte, en die ver- klaarde, dat het slacht .ffer niet den ver- drinkingsdood is gestorven, doch aan bekomen inwendige verwondingen. Get. M. C. Maas, opzichter te Sas van Gent, reed dien avond per fiets van Selzaete naar Sas van Gent. Deze heeft de auto van ver dachte met een vaart van ongeveer 60 a 70 K.M. rechts van den weg zien tegemoet komen. Hij herkende de auto later als die van verdachte. Tot zijn schrik zag hjj plot- seling, dat er een botsing plaats vond tusschen de auto en de motorfiets, eenige meters voor het vereenigingspunt van de beide wegen. Na eenige meters te zijn voortgereden botste de auto tegen een paal, die afknapte en bleef vervolgens gedeeltelijk in het kanaal hangen, waama hij verdachte uit de auto zag stappen. Getuige heeft nog even het hoofd van den motorrijder boven water zien steken, deze was n.1. met den motor in de vaart geslingerd. Get. heeft omtrent het ongeval nadere verklarin- gen aan de hand van de terechtzitting aan- wezige kaart. Get. Thiron te Sas van Gent, heeft van de botsing niets gezien, doch heeft wel de auto tegen een paal zien rijden en ook een man in 't kanaal zien liggen. Zij heeft geen sig- nalen hooren geven. Ook heeft zij verdachte, die een bloedende hoofdwonde had, uit zijn auto zien stappen. Get. Decker legt een gelijkluidende verkla- ring af. Ook hij heeft den man in het kanaal zien liggen, die men er direct heeft uitgehaald, doch geen teeken van leven meer gaf. De 17-jarige Thirie te Sas van Gent, kwam dien avond met zijn twee broertjes van de grens. Hij zag toen het slachtoffer met zijn motor in een matig tempo 'den Suikerdijk op- rijden. Bij het naderen van' deli weg, die daar stijgende is, gaf de motorrijder meer gas, en maakte toen een kleine zwenking naar rechts, doch hij is boven aan den weg weer links gaan rijden. Oogenblikkelijk daarop hoorde getuige een knal, van de aanrijding zelf heeft hij niets gezien, doch heeft wel de auto zien aankomen met een meer dan groote snelheid. Later zag hij de auto in het kanaal hang'en. De wachtmeester der marechaussee te Sas van Gent, die het onderzoek leidde, bevestigde zijn proces-verbaal, hij zag de auto op den weg staan, waarvan de motorkap vermoede lijk onder water lag. Tien meter vender lag het lijk van den verslagene. Op een vraag van den president zegt get. dat men over het algemeen daar ter plaatse hard rijdt en verdachte wel tot een van de hardste rijders behoort. Get. heeft een twee- tal sleepsporen van de auto over den weg geconstrueerd. De deskundige Vijgeboom rapporteerde, dat zoowel de auto als de motor technisch in orde waren. Het motorrijwiel was even wel door de botsing geheel gekraakt. Vol- gens de meening van desk, moest de auto op het oogenblik van de botsing met een vaart van ministers 70 K.M. hebben gerekend, het- geen verdachte doet opmerken, dat zijn wagen een nieuwe Chevrolet was en deze spoedig remsnelheid hebben. Een tweetal deskimdigen a deoharge hadden ten opzichte van de verklaringen van den deskundige Vijgeboom 'n afwijkende meening. Op een vraag van den President aan ver dachte, of hij op het verkeer op den Suiker dijk had gelet, antwoordde deze ontkennend, daaraan toevoagende dat dit door niemand gedaan wordt. Verdachte zegt zich in deze niet schuldig te gevoelen, doch meent, dat het ongeval voortvloeit uit een ongelukkige samenloop van omstandigheden. De Officier van Justitie requisitoir nemen- de, zegt dat. gebleken is, dat verdachte met een zeer groote snelheid heeft gereden, meer links dan rechts, hetgeen ook blijkt uit den moet in den paal, die na de botsing door ver dachte is omvergereden. Onaannemlrjk lijkt spreker de bewering van verdachte, dat hij met een matige vaart reed en dat hij de voet- rem en zijn zoon, die bij hem zat, de hand- rem in werking zou hebben gesteld. Indien verdachte wat meer rechts had gehouden, had hij voor zijn tegenkomers meer ruimte aan den linkerkant gelaten. Iemand die daar ter plaatse niet woont, mag wellicht de Suiker dijk ter plaatse voorbijrijden zonder op het verkeer te letten, doch verdachte die daar woont en weet, dat de Suikerdijk daar ligt, moet daarop letten en juist omdat hij dat niet gedaan heeft, is dit doodelijk ongeval aan zijn schuld te wijten. Rekening houdende met de overigens gun- stige factoren eischt de Officier van Justitie 1 maand gevangenisstraf. De verdediger van verdachte zegt, dat we hebben te maken met de feitelijke omstandig heden. De hoofdweg loopt recht door en op dezen weg komt de Suikerdijk, waarop geen of weinig verkeer is, uit. De motorrijder kwam van den Suikerdijk en reed tender op te let- ten den grooten verkeersweg op. Aangenomen mag worden, dat verdachte 70 K.M. reed en men moet in deze afgaan op de verklaringen van deskundigen. Wat verdachte na de bot sing heeft gedaan, zal men wel niet precies meer te weten komen. Het is een ongeluk dat ieder autorijder kan overkomen, doch pleiter is van meening, dat, ook al zijn de gevolgen emstig geweest, hot niet aangaat zoo'n zware straf te eischen. Pleiter is van oordeel, dat verdachte geen schuld treft, doch het meer een gevolg is van een samenloop van omstandigheden, op grond waarvan hij de Rechtbank verzoekt, verdachte vrij te spreken. Uitspraak 23 November a.s. HET DRAMA IN DE VLISSINGSOHE STRAAT TE MIDDELBURG. De officier van justitie te Middelburg heeft hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der rechtbank van 2 November 1934, waarbij C. J. M., cafdhouder te Middelburg, thans gedetineerd is veroordeeld tot 5 jaar gevange nisstraf terzake van doodslag. Zooals destijds gemeld had de officier wegens moord 15 jaar geeischt. HOOGER BEROEP. Door L. B. V., oud 42 js metselaar en aannemer te Hoofdplaat is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den kan- tonrechter te Oostburg, waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rywielwet is veroordeeld tot 1 boete of 1 dag hechtenis. Door P. J. A., oud 28 j., makelaar te Walsoorden is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den kantonrechter te Oostburg, waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet is veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hechtenis betaling van 50 schadevergoeding. UITSLAGEN VAN ZONDAG. K. N. V. B., Afdeeling IV. le klasse. .agnhivihn PSV—LONGA 2—1 NO ADWillem H 2—0 MVVEindhoven 40 JulianaBW 40 NACBleijerheide 20 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. PSV 7 5 2 12 19—7 NAC 7 5 2 12 20—9 Juliana 7 4 1 2 9 16—13 MW 7 3 1 3 7 16—10 BW 7 3 1 3 7 12—13 Bleijerheide 7 2 2 3 6 8—7 LONGA 7 2 1 4 5 12—20 Willem II 7 2 5 "A 11—18 NOAD 7 1 2 4 4 9—15 Eindhoven 7 2 5 4 11—22 2e klasse A. MiddelburgDe Baronie VlissingenRBG AllianceZeelandia TemeuzenBreda DOSKO—TSC 4—1 4—0 2—0 7—1 1—1 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Vlissingen 7 5 1 1 11 22—8 Middelburg 6 5 1 10 258 DOSKO 5 2 3 7 11—7 De Baronie 6 3 3 6 17—18 Temeuzen 7 3 4 19—23 Alliance 7 1 4 2 6 11—15 Breda 7 2 2 3 6 13—18 TSC 6 2 1 3 5 14—15 Zeelandia 6 2 4 4 8—17 RBC 7 1 1 5 3 10—21 3e klasse A HulstDe Zeeuwen 2—1 BreskensAxel 4—3 SluiskilTemeuzen 2 1—2 gew. gel. verl. doelp. gsp- pnt. v.t. Breskens 8 6—2 12 2483 Hulst 4 4 8 7—8 Axel 6 4—2 8 25—11 Sluiskil 5 3—2 6 7—7 Temeuzen 2 7 2—5 4 11—19 De Zeeuwen 5 113 3 611 Oranje 4 1—3 2 9—16 Hoofdplaat 5 1—4 2. 7—12 3e klasse B. ROSGoes Zeeuwsche BoysMiddelburg 2 HansweertGoesohe Boys 1—3 1—2 0—1 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. Goes 8 7 1 15 27—4 Zierikzee 6 4 1 1 9 21—8 Middelburg 2 7 4 3 8 17—14 ROS 6 3 1 2 7 18—12 Zeelandia 2 5 2 3 4 10—15 Z. Boys 3 1 2 2 4—6 Goesche Boys 6 1 1 4 2 5—21 Hansweert 6 6 4—26 DE WEDSTRIJDEN. Eerste Klasse. In de Zuidelijke Eerste Klasse hebben alle thuisclubs de beide punten weten te behalen en het is bovendien wel opmerkelijk, dat al de vijf clubs die de eer aan hun tegenstander moesten laten te samen slechts een doelpunt hebben verkregen. PSVLONGA is geein- digd in een kleine overwinning voor de thuis- club, die met 21 meer dan tevreden kan zijn want LONGA heeft langen tijd de leiding we ten te behouden. Nadat de gelrjkmaker was gescoord, wisten de PSV-ers zoowaar nog de overwinning in de wacht te sleepen. NOADWillem II bracht een zege voor NOAD met 20, hetgeen meer was dan haar toekwam, daar Willem II toch minstens een tegenpunt had verdiend. Zooals te verwach- ten was bestond voor deze plaatselijke ont- moeting groote belangstelling. De Eindhovenaren hebben het in de hoofd- stad van Limburg niet kunnen bolwerken. MW won met 40 van Eindhoven, welke laatste club een slechten dag had. JulianaBW bracht wel de grootste ver- rassing en een nederlaag van 40 is voor BW veel te groot geweest, al moet gezegd. dat Juliana volkomen verdiend heeft gewon- nen door haar tactischer spel. NACBleijerheide 20 mag een normale uitslag genoemd worden, al heeft NAC zich ook danig moeten inspannen om de felle aan- vallen af te slaan. TWeede Klasse A. MiddelburgDe Baronie. 41. Bij Middelburg was Vogel weer van de partij en deze heeft zich kranig geweerd, zoodat de groenwitten met vemieuwden moed het ver- dere verloop van de competitie zullen tege moet zien. De Baronie kon niet tegen het snelle spel van Middelburg op en zoo werd de aehterstand voortdurend grooter, tot tegen het einde van den strijd het eerste en eenige tegenpunt werd gemaakt. VlissingenRBC. 40. Ook de rood-witten hebben een goeden dag gehad, want zij vertoonden zulk een hecht ge heel dat RBC geen kans zag er doorhaen te breken. Dat Vlissingen zou winnen was wel de algemeene opinie, doch dat RBC zelfs niet de eer zou redden had men niet gedacht. Vlissingen staat nog steeds in de eerste gele- deren en de returnwedstrijd van Middelburg zal er des te spannender op worden. AllianceZeelandia. 2o. Alliance op eigen veld, ziedaar een groot struikelblok voor vele tegenstanders en des te meer waar beide clubs elkaar in kracht niets toegeven. Dit ondervond Zeelandia in haar strijd tegen Alliance, want al is de uit slag dan ook in het voordeel van Alliance uitgevallen, verdiend heeft zij zulks niet. Zee landia was over het algemeen sterker, doch hoe zij ook zwoegde het baatte niets. Telkens en telkens strandden haar aanvallen op de verdediging van Alliance, die daarbij het ge- luk aan haar zijde had. TemeuzenBreda. 71. Bij de besprekingen van den komenden strijd tegen de rood-witten uit Breda, schre- ven we o.m. dat Temeuzen na haar inzinking bij het begin van het seizoen zich aan het herstellen was en inderdaad de strijd die gis- termiddag op het terrein aan den Westsluis is gespeeld heeft dit volkomen bewezen. Het samenspel van Temeuzen herinnerde aan het zoo glorierijk eerste jaar in de Tweede Klasse, daarbij werd geen enkele gelegenheid onbenut gelaten om te schieten en dat dit met succes werd gedaan bewijst de hooge score, die in de Tweede Klasse tot de uitzonderingen behoort. Het veld was door de vele regens glad en daarvan hebben de gasten wel meer last on- dervonden dan de rood-zwarten, doch de cij- fers wijzen uit, dat Temeuzen een verdiende overwinning heeft behaald. Terneuzen's aanvoerder heeft den toss ge- wonnen en direct gaat Breda een bezoek bren gen aan de beide achterspelers van Temeuzen, maar deze geven niet thuis en zoo geeft Van der Hooft prachtig door naar de voorhoede der rood-zwarten. Een werkeljjk goed ver- zorgd samenspel van de voorhoede doet alle spelers in den aanval betrokken zjjn, waar tegen de achterspelers van Breda het moeten afleggen, toch kan de rechtsback het gevaar keeren, maar nauwelijks heeft Van de Wege zich van zijn taak gekweten of Van Pienbroek zet den bal door naar Van Driel, die Kouwij- zer in den strijd betrekt en van hem gaat het leder zeer vlug naar Laurens, die met een hard schot het eerste doelpunt maakt na 5 minuten spelens. 10. Er zit schot in de voorhoede van Temeuzen, want nauwelijks is de bal aan het rollen of Kouwijzer schiet verbazend hard op het doel van Franken, waarbij het leder een paar centimeter langs de zijpaal gaat. Een goed geleide aanval van Breda is hierop het ant- woord, waarbij Van de Wege aanvankelijk .succes heeft, doch de bal komt terug en al leen het buitenspel staan van de rechtervleu- gel van Breda is oorzaak dat Dooms niet in het gedrang komt. Even later is het dezelfde vleugel die zich niet onmiddellijk terug trekt en weder buitenspel komt te staan. Laurens probeert het met een schot van verren af- stand, maar Franken heeft hiermede geen moeite, toch komt Laurens vlug terug en nu gaat zijn hard schot naast. Als Geensen in de knel komt speelt hij terug op zijn doelman, die de bal het veld inzendt. De linksbinnen van Breda schiet van grooten afstand, waar- mede hij geen succes heeft, daar Dooms mak- kelijk kan stoppen. Als een aanval door het buitenspel staan van den rechtsbuiten van Breda op niets uitloopt, trapt Geensen te laag den toegestanen vrrjen bal weg, waar door Breda direct weer tot den aanval kan overgaan. Hierbij ontstaat echter een misverstand tusschen den rechtsbinnen en middenvoor van Breda, waarvan Dooms terecht profiteert, door den bal weg te werken. Van der Hooft vangt dezen bal op, geeft hem door naar Ha- melink, die naar Kouwijzer passeert en met een goed gericht schot moet Franken voor de tweede maal visschen. 20.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 2