Gemengde Berichten Burgerlijken Stand Marktberichten RECHTSZAKEN. FAILLISSEMENTEN. VOETBAL. - INGEZONDEN STUKKEN. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN AANBESTEDINGEN, ENZ. LOOP DER BEVOLKING. SCHEEPVAARTBEWEGING. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zittmg van 26 October 1934. De volgende zaken werden behandeld: H. K., oud 44 j., leurder, zonder vaste woon- plaats, was bij vonnis van den Kanitonrechter te Ter Neuzen op 4 September 1934 veroor deeld tot 25 boete of 25 dagen hechtenis, wegens bet venten zonder vergurming te Hulst op 19 Januari j.l. De verdachte was in hooger beroep ge komen. Eisch bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. A. J. R., oud 25 j., workman te Clinge (B.) en P. d. B., oud 35 j., werkman te Clinge (B.), werden ten iaste gelegd, dat zij op 6 Septem ber 1934 te Clinge (Z.) te zamen en in ver- eeniging hebben weggenomen, ongeveer 50 K.G. aardappelen, te velde staande of na den oogst achtergebleven, en toebehoorende aan Eduard de Nijs. In beide zaken werd 1 maand gevangenis straf geeischt. P. J. S., oud 32 j., vracbtrijder te Goes, was op 25 Februari 1934 door den Kantonrechter te Ter Neuzen veroordeeld tot 50 boete of 14 dagen hechtenis, wegens het rjjden met een auto, zonder dat het nummer behoorlijk zicht- ba&r was te St. Jansteen op 25 Juni 1934. De verdachte was in hooger beroelp ge- komen. Bisch bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter, Mr. Dieleman Jr. vroeg, bij veroordeeling, een lichtere straf op te leggen. De zaak van J. v. Z., oud 23 j., schoen- maker te Breda, verdacht dat hij op 7 Juni 1934 te Hulst J. van Haperen heeft mishan- deld, werd uitgesteld. OPZETTEUJKE ONGEHOORZAAMHEID. Het Hoog Militair Gerechtshof te Den Haag heeft sententie gewezen in de zaak van den reserve le luitenant L. A. J. v. M., die door den krijgsraad te 's Hertogenbosch ter zake van opzettelijke ongehoorzaamheid en het volharden daarin nadat hem op het strafbare van zrjn houding was gewezen, het weigeren te onderteekenen van ontvangst-regu's van ministerieele kennisgevingen, is veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf met ontslag uit den militairen dienst echter zonder ontzeg- ging en voorts in de zaak van den gewoon dienstplichtig soldaat T. van E. uit Rotter dam. die in de infauterie-kazeme te Ede in tegenwoordigheid van anderen, liedjes had ge- zongen, waardoor de krijgstucht werd onder- Tnijnii en deswege door den krijgsraad is ver oordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. In beide zaken heeft het Hof het vonnis van den krijgsraad bevestigd. HOOGER BEROEP. Door D. S., oud 54 j., landbouwer te LJzen- dijke. is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den kantonrechter te Oost- burg, waarbrj hij wegens overtrading van het Crisis-Zuivelbesluit is veroordeeld tot 30 boete of 15 dagen hechtenis. Het faillissement van J. de Kok, aannemer te Goes, curator Mr. Ph. R. Hugenholtz te Goes, is geeindigd door de verbindend gewor- den eenige uitdeelingslijst met een uitkeering van 4,669 aan de concurrente crediteuren. UITSLAGEN VAN ZONDAG. K. N. V. B., Afdeeling IV. le klasse. NOADMVV LONGABleijerheide JulianaWillem II BW--PSV EindhovenN AC 1—3 0—5 4—2 1—1 0—5 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. PSV 6 4 2 10 17—6 NAC 6 4 2 10 18—9 BW 6 3 1 2 7 12—9 Juliana 6 3 1 2 7 12—13 Bleijerheide 6 2 2 2 6 8—5 MVV 6 2 1 3 5 12—10 LONGA 6 2 1 3 5 11—18 Willem H 6 2 4 4 11—16 Eindhoven 6 2 4 4 11—18 NOAD 6 2 4 2 7—15 3e klasse A BreskensHoofdplaat 4—3 SluiskilOranje 3—2 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Breskens 7 5 2 10 22—20 Axel 5 4 1 8 22—7 Hulst 3 3 6 5—2 Sluiskil 4 3 1 6 6—5 De Zeeuwen 4 1 1 2 3 5—9 Oranje 4 1 3 2 9—16 Hoofdplaat 5 1 4 2 7—12 Temeuzen 2 6 1 5 2 9—18 3e klasse B. Middelburg 2Hansweert 6—2 ROSZierikzee 6—2 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Goes 6 5 1 - 11 17—3 Zierikzee 6 4 1 1 9 21—8 RCS 5 3 1 1 7 17—9 Middelburg 2 6 3 3 6 15—13 Zeelandia 2 5 2 3 4 10—15 Z. Boys 2 1 1 2 3—3 Goesche Boys 4 1 3 1 4—14 Hansweert 5 5 4—25 DE WEDSTRIJDEN. Eer s t e Klasse. NOAD heeft het tegen MW niet kunnen bolwerken en met een 13 nederlaag het veld verlaten, zoodat deze club thans vaster op de laatste plaats komt te staan. LONGA Bleijerheide eindigde in een fraaie zege voor de bezoekende club, die terecht profiteerde van een off-day van LONGA, welk elftal werkelijk een stuntelig figuur maakte in een eerste klassewedstrijd. JulianaWillem n was voor de thuisclub, die met 42 de kam- pioenen van vorig seizoen er onder hielden. De strijd tusschen BW en PSV bracht een volkomen overwinning van PSV, die met 14 de Bosschenaren er onder hield, wat haar de leiding deed behouden, ofschoon NAC met de- zelfde punten haar gezelschap houdt, want Eindhoven kreeg in den strijd tegen NAC geen schijn van kans en moest een 05 slik- ken. PSV en NAC staan thans volkomen ge- lijk bovenaan in de ranglijst. Derde Klasse. BreskensHoofdplaat. 43. iBreskens heeft het niet zoo gemakkelijk ge- had als men gedacht had, want 'Hoofdplaat heeft danig van zich afgebeten en zou zelfs een gelijk spel verdiend hebben. Hieruit zou moeten volgen, dat Hoofdplaat met haar eenige overwinning te laag aangeschreven staat. SluiskilOranje. 32. Een spannende strijd had alhier plaats tus schen de beide naburige clubs. Van krachts- verschil was er weinig sprake en Sluiskil mag meer dan tevreden zijn, dat zij de beide pun- ten in de wacbt heeft gesleept. Om den KNVB-beker. (Tweede ronde.) Breda ging op bezoek bij haar klassegenoot TSC en moest te Oosterhout ondervinden dat men aldaar over een goed schot beschikt; met niet minder dan 5-1 behaalde TSC de over- winning. VlissingenHulst eindigde met een 40 overwinning van Vlissingen, hetgeen wel niemand bevreemd zal hebben. Goes RBC had een uitslag die RBC als een ernstige waarschuwing zal hebben op te vatten. Goes bleef met 32 in de meerderheid en het is best mogelijk dat hij het eind van het seizoen 1934-35 deze clubs nogmaals tegen elkaar zul- len moeten uitkomen. Dat Zeelandia het on- derspit zou moeten delven tegen De Baronie lag in de lijn der tot nu toe verkregen resul- taten. met 24 gaat De Baronie thans naar de derde ronde. Voor de Middelburgers zal het wel een bittere pil zijn geweest dat zij het tegen Axel met 43 moest afleggen. DOSKO triumfeerde met groote cijfers over De Zeeu- wen (70). In dezen wedstrijd waren dan ook ongelijke krachten aan het werk. AxelMiddelburg 43. Onze stadgenooten komen er meer en meer in en hebben door de zeer overtuigende zege op de ex-eerste klassers, die in hun gewone opstelling verschenen, de weder in opgaande lijn gaande belangstelling en verwachting niet beschaamd. Meer en meer wordt het ver- trouwen in onze favorieten gesterkt en het lrjdt geen twijfel, indien in dezen vorm en zelfs nog iets minder gespeeld wordt is het zoo goed als zeker, dat in het a.s. voorjaar de Kampioensstandaard aan den mast op de domeingronden zal wapperen! Circa 8 a 900 toeschouwers hebben zich om de touwen geschaard als na de gasten, ook de oranjehemden het strijdperk hebben betre- den en onze stadgenooten eerst tegen den straffen wind moeten spelen. Direct gaat de bal vanaf den rechtervleugel naar de gevaar- lijke zone der gasten, doch de robuste Leijnse weet een hoekschop te voorkomen. Dan is de Middelburgsche aanval aan het woord met het gevolg dat de linkervleugel een corner forceert, die echter geen gevaar oplevert. Na 5 minuten spelens benut de Middelburgsche midvoor een fraaien kans en geeft zijn ploeg de leiding 01. De oranjehemden zijn niet ontmoedigd en eenige gevaarlijke situatie's worden, dank zrj het soliede werk van Leijnse en zijn anderen partner bezworen. De Axe- laars zitten fanatiek op den bal en succes kan dan ook niet uitblijven. Nog geen 10 minu ten is het spel oud, als J. v. d. Berge een van zijn onberispelijke ouderwetsche voorzetten naar Scheele benut ziet, doordat deze met een scherp en zuiver gericht schot via de dek- lat de partijen op gelijken voet brengt 11. De vreugde in het oranjekamp is niet van lan- gen duur; want de Middelburgers hememen andermaal de leiding als de kleine oranje- doelman na eenige bravour-staaltjes eindelijk moet zwichten voor een van dichtbij gelost tarn schot 12. Toch blijven de oranjetruien niet bij de pakken neerzitten en steeds beter komen zoowel de aanvals- als achterspelers er in. Het Axelsche overwicht wordt steeds sterker en eindelijk is het niet meer de lei- dende tweede-klasser, die den toon aangeeft, doch neemt Axel feitelijk meer en meer het spel in handen. Leijnse c.s. spelen echter een zeer geroutineerde partij voetbal en het is inzonderheid de Middelburgsche rechtsback, die in deze periode zijn club voor een debacle behoedt. Na een half uur spelens laat de weifelende Middelburgsche doelman het leder dat hem niet erg vertrouwd lijkt vallen, Scheele snelt toe en deponeert opnieuw onder enorm gejuich den gelijkmaker in de touwen (2—2). Dit doelpunt is als olie op het vuur. Thans ontwikkelt zich aan Axelsche zijde een en- thousiasme dat ons herinfiert aan de thuis- wedstrijden tegen De Baronie en TSC (het vorig jaar). Wanneer de Coninck een vrijen schop moet nemen plaatst hij handig naar K. Gans, die e6n der backs handig omspeelt om daama met een prachtigen schuiver en onder stijgend enthousiasme de leiding te nemen (32). Weer wordt de Axelsche vreugde spoedig getemperd, want als de Middelbur gers direct daarop het Axel-doel belagen, wijst de scheidsrechter tot algemeene verwonde- ring naar de beruchte witte plek en de toe- gestane strafschop wordt door de gasten dankbaar benut (33). Voor de rust blijft de emotievolle strijd interessant. L. v. d. Berge en K. Gans veroorzaken nog een cor ner, doch het gevaar wordt afgewend. Onder hoogspanning komt de rust. In de pauze is de stemming in het oranje kamp buitengewoon optimistisch, daar de thuisclub straks van den wind zal profiteeren. Wanneer weer is afgetrapt gooien de Axe- laars er direct nog een schepje op en reeds aanstonds moet de groenwitte defensie alle hens aan dek brengen. M. Gans passeert fraai naar Scheele die in het zijnet kogelt. Dronkens kan daama den scherpen pass van den oranje-midvoor niet bereiken. Deze speler was overigens ook zeer traag en beslist de zwakste speler van het elftal, die in de twee de helft voortdurend faalde. niet snel genoeg bleek en de noodige zelfbeheersching miste, zelfs in oogenblikken waarin hij voldoende tijd had van zijn positie profijt te trekken. De Axelaars worden steeds sterker en spelen thans met veel meer zelfvertrouwen dan de gasten. Na rulm 10 minuten breekt M. Gans dan individueel door, als Scheele schitterend heeft gepasseerd en met een doffen knal wordt de Middelburgsche doelman opnieuw gepasseerd. Dit doelpunt wordt echter we gens buitenspel geannuleerd. Nauwelijks is het leder opnieuw aan het rollen en weer aanstonds op de Middelburg- helft als de Axelsche midhalf M. Gans de ge- legenheid schept een machtigen kogel te los- sen van buiten het strafschopgebied, die on der onbedaarlijk gejubel opnieuw in de tou wen knalt (43). Over alle linies spelen de oranjehemden nu dan ook stukken beter! De „fighting spirit" der Axelaars is voorbeeldig en het Is bepaald jammer, dat de gasten van nu af een groot en overmatig gebruik van hun lichaamskracht aan den dag doen treden, waarvan eerst J. v. d. Berge de dupe wordt, die door Leijnse te stevig in de lenden wordt genomen, terwijl Scheele op meer dan erger- lijke wijze door den Middelburgspii wordt ge nomen, zoodat het spel een paar maal wordt onderbroken. Gejoel van het publiek, wat eveneens ontoelaatbaar is, is hiervan het ge volg en het resteerende deel van den wed strijd staat in het teeken van zeer forsch spel, zoodat wij elk oogenblik het ergste vreezen. Een schitterend verdeelend spel blijft M. Gans en zijn mede zich op open spel toeleg- gende partners ontplooien. Jammer, dat Dron kens herhaaldelijk faalde en behoudens e6n fraaie, onder eenige zeer slechte comers en een paar goede schoten, in de tweede helft het tempo absoluut niet kon volgen. Deze spe ler past o.i. niet in den aanval. De Middel burgers doen nog eenige wanhopige pogingen om den achterstand op te halen, doch zij vin- den voortdurend een struikelblok in de dit- maal zeer hechte Axelsche verdedlging, waar in de jeugdige doelman een bijzonderen goe- den dag had. Nogmaals jammer dat het for- sche spel der Middelburgers zooveel bedierf en een slechte verstandhouding schiep, waar- aan de zwak optredende arbiter nog wel de meeste fout had. Als Dronkens in de laatste minuten een schitterende kans krijgt den uit- geloopen doelman te passeeren, gaat zijn schot onder algemeene teleurstelling naast en de stand blijft hierdoor ongewijzigd en heeft Axel bij het einde een fraaie zege behaald, die alleszins verdiend was. De Middelburgers vielen qua ploeg al zeer tegen, maar meer nog door hun bruut en on- sportief optreden, hetwelk aanleiding werd tot een incident tegen een der ergst zich daar- aan bezondigende spelers gericht na afloop van den wedstrijd. Gelukkig was er genoeg politie op het terrein die den deliquent in bescherming nam en op welker advies de Mid delburgers dan ook via Drieschouwen zijn ver- trokken. Dergelijke dingen zijn beschamend voor de sport en het publiek moet zulks inzien, daar anders in dezen de absoluut geen schuld tref- fende vereeniging zou worden gedupeerd. De Axelsche ploeg als geheel in superieure conditie. Op een enkele zwakke plek na een van enthousiasme blakend geheel, dat nog tot zeer veel in staat zal blijken te zijn! De Axelaars speelden nog steeds zonder Borgt. EEN ERGERLIJKE K.WAJONGSSTREEK. In een dezer nachten hebben eenige land- bouwersknechts zich te Boudewijnskerke en omgeving aan ergerlijke ibaldadigheden schuldig gemaakt, doordat zij verschillende damhekken van in die touurt staande lande- rijen hebben uitgerukt en gebroken en landbouwgereedschappen die zich op het bouwland bevonden, draineerbuizen, stapels boonen en riet in de aangrenzende s loot en en op de wegen hebben gegooid. Het is de marechaussee gelukt de daders op te sporen, zoodat dat muisje wel een staartje zal hebben. AUTOBUS IN DE SLOOT. Donderdagavond is bij Oostkapelle de auto bus van de Stoomtram-Mij Walcheren in de sloot gereden. De van Middelburg komende bus moest een andere van Domburg komende bus van deze maatschappij passeeren. Juist op dit moment, kwam in den bocht van den weg een luxe auto, die uit de richting Dom burg kwam, de voor hem rijdende bus passee ren. De chauffeur van de eerste autobus had toen slechts de keus de auto te pletter te rijden of de bus in de sloot te sturen. Hij kooa het laatste en het gelukte hem de bus tusschen twee boomen te sturen. Het voertuig kwam dwars over de sloot te staan en werd niet onbelangrijk beschadigd. De carosserie is echter intact ge'oleven. Van de inzittenden bakwam niemand eenig letsel. COLPORTAGE-MOEILIJKHEDEN. Zaterdagavond is het te Amsterdam tot wat botsingen gekomen tusschen ©en aantal col porteurs van diverse pluimage. De politie moest eenige malen optreden. Tegen een colportrice werd proces-verbaal opgemaakt. AUTO TE WATER. Zaterdag is bij de Lokbrug onder de ge- meente Kavelte een auto uit Groningen over den kop geslagen en in de Drentsche Hoofd- vaart terecht gekomen. De wagen verdween geheel in de diepte. De inzittenden, man, vrouw en drie kinderen, wisten zich door een portierraam te redden. FRAUDULEUS GESLACHT VEE. Aan controleerende ambtenaren van het openbaar slachthuis te Haarlem en van de invoerrechten en accijnzen in samenwerking met de politie van Haarlem, Haarlemmermeer en Zandvoort is het geluk een smokkelhandel in frauduleus geslacht vee te ontdekken. Het bleek, dat op de veemarkt te Purmerend twee zieke runderen waren gekocht en naar een woning op de grens van Haarlem gelgen wa ren vervoerd. Toen een van de runderen dreig- de te sterven, werd het geslacht ten einde den kostprijs, 17,50, voor beide runderen nog zoo goed mogelijk rendabel te maken. Na slachting werden den bewoner de organen voor varkensvoer aangeboden. Deze wilde evenwel zijn varkens er niet aan wagen en hij begroef de organen. 'Het vleesch bleek te Haarlem, te Zandvoort en te Hoofddorp te zijn verkocht. Het werd aldaar in beslag genomen en afgekeurd en vernietigd. Het in beslag nemen te Zandvoont en te Hoofddorp geschiedde bij bekende en gevestig- de slagers, die het vleesch reeds ten verkoop in den winkel hadden. Bij het in elkaar pas- sen van het vleesch bleek, dat nog een flink stuk ontbrak, dat men niet heeft kunnen achterhalen, doch dat vermoedelijk te Zand voort was. De politie is daar diligent. Te Haarlem lag het vleesch voor verzen- ding aan slagerijen in de stad gereed. Het was in een schuurtje opgeslagen. De ambtenaren hebben drie dagen noodig gehad om het com- plot uit elkaar te rafelen. Zij hebben de ver- dachten na een kruisverhoor van vier uur tot bekentenis gebracht. De vleeschsmokkelaars zijn woonachtig te Haarlem en te Haarlemmermeer. Er wordt ook een onderzoek ingesteld naar vroegere handelingen van beiden, omdat het niet uit- gesloten is, dat zij het bedrijf reeds lang uit- oefenden daar zij een uitgebreide clientele onder slagers in Haarlem en omgeving had den. HET TOPPUNT VAN BRUTALITEIT. Naar het Hbld. verneemt, is te Amsterdam de laatste dagen driemaal voorgekomen, dat een inbraaktevoren per brief werd aange- kondigd. En in edn geval, is op den brief ook inderdaad een inbraak gevolgd, in een perceel Spuistraat 88a. Er staan derhalve nog twee inbraken op het programma. De Ibewoners van een per ceel op de Leidschegracht ontvingen n.l. de geschreven aankondiging van een bezoek van ongenoode gasten en ook een diamantslijperij aan de Plantage Middenlaan. Ofschoon na- tuurlijk de kans bestaat, dat het ongewenschte bezoek niet doorgaat. In elk geval bewijzen die aankondigingen, dat het dievengilde hier tegenwoordig zeer brutaal optreedt, terwijl elken dag opnieuw de lijst der inbraken angst- wekkend groot is. AARDAPPELEN-MIS&RE. Aan de Spaansche kade te Rotterdam is een partfl van 1380 KG. aardappelen in beslag genomen, omdat deze beneden de maat waren. Tegen den vervoerder, schipper A. T. is pro ces-verbaal opgemaakt. Op de Kolkkade alhier is een partij van 140 K.G. aardappelen in beslag genomen, omdat deze zonder geleidebiljet werden vervoerd. Tegen den vervoerder, den groentenhandelaar A. A. B., uit de Brederodestraat, is proces- verbaal opgemaakt. DOOR ORANG-OETAN AANGEVALLEN. In de buurt van Koetei-lama Oost- Boraeo werd volgens het Soer. Hbld. een inlander op nog geen 30 meter afstand van zijn huis door een reusachtigen orang-oetan aangevallen en dusdanig mishandeld, dat de man met verschillende zware verwondingen meer dood dan levend, in het hospitaal te Samarinda werd opgenomen. O.a. werd zijn arm door een beet van het dier absoluut ver- splinterd. Gelukkig waren er nog andere mensehen in de buurt, die op het hulpgeroep van den aangevallene kwamen toesnellen en het ondier met kapmessen wisten af te ma ken. Bij den controleur aldaar werd ons een afgekapte arm van het beest getoond, zoo vervolgt de correspondent van genoemd blad, en men kan zich eenigszins een voorstelling van de grootte van het dier maken als wij vertellen, dat de hand alleen, gemeten van den pols tot aan de vingertoppen, 40 c.M. lang was. Er zijn den laatsten tijd al meer gevallen gerapporteerd van het ibijzonder drieste op treden dezer mensch-apen. In sommige stre- ken, waar zij in grooten getale voorkomen. ondervindt de bevolking er zelfs overlast van, doordat hun aanplantingen dikwijls grondig worden vemield. Maar men staat er machte- loos tegenover. Deze dieren worden door de dierenbeschermingsordonnantie beveiligd en men mag er dus ook geen jacht op maken. Zelfs is het verboden deze dieren in vrije gevangenschap te houden. ALLE PROTESTANTSCHE KERKBLADEN IN BEIEREN VERBODEN. In Beieren beeft de politieke politie voor- loopig alle protestantsche kerkbladen, ook die met zuiver religieusen inhoud, verboden. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Ter Neuzen, 29-10-'34. BONDOM HET PETITIONNEMENT VOOR WERKLOZENZORG. Mijnheer de Redacteur, Namens bet Bestuur van de Tern. Bestuur- dersbond wilden wij. gaame van antwoord dienen aan dhr. De Lange uit Goes, die toomt teigen de modeme arbeidersbewegingomdat wij ook de christelijke arbeiders oproepen ons petitiormement te steunen. Weet inzender dan niet, dat een petitionnement zich richt tot het gehele Nederlandse volk, om tussen- tijds, nu er geen verkiezingen aanstaande zijn, een verzoek tot de regering te richten? Thans een verzoek om het lot van de werkloze ar beiders enigermate te verzachten. Wensen, welke dhr. De Lange stuk vodr stuk wil on- derschrijiven. ,,Best, het is nodig" schrijft hij, maar hij eist voor de Christelijke vakbeweging het recht op, zelf te bepalen, hoe zij haar ver- langens aan de regering wil kenbaar maken. Wij denken er niet aan hem dit recht te ontzeggen. Maar eisen voor ons de vrijheid op om de houding van de leiders der Christe lijke vakbeweging aan kritiek te onderwerpen. De nood in de gezinnen van de werklozen is hoog gestegen. De steunverlaging welke deze zomer is ingevoerd, brengt een groot deel van de anbeidersklasse aan de rand van de ondervoeding. Is de Christelijke regering, is dhr. De Lange voldoende met de toestand op de hoogte? Wij betwijfelen het. Tijdens de aankondiging van de steunver laging deze zomer heeft er in de grote steden bloed gevloeid. Een groep predikanten uit Amsterdam heeft bij de regering op imtrekking van de verlaging aangedrongen. Burgemees- ters van verschillende gemeenten richten zich en ibloc tot de regering om het lot van de werklozen te verzachten. De R.K. vakbe weging adresseert in dezelfde geest. Alles wijst er op, dat de regering te diep heeft ge- sneden. Allerwege is de ontstemming groot. Welnu mijnheer De Lange, straks komt in de Kamer de begroting van Sociale Zaken aan de orde. Daar zal opnieuw tot de Minister moeten worden gezegd, dat hij op de verkeer- de weg is. Niet voor de eerste maal zullen ook dan weer de Christelijke arbeidersleiders in de gelegenheid zijn om zich over de werk- lozenzorg van de Minister uit te spreken. Zullen zrj dan aan onze zijde staan in de strijd voor een behoorlijke verzorging of zullen zij met hun naam de politiek van de regering dekken? Als wij uitingen lezen als van dhr. De Lange, zijn wij niet gerust. Wij spreken de hoop uit, dat de Christelijke arbeiders mede door het plaatsen van hun handtekening, voldoende druk op het parle- ment zullen uitoefenen om dit in de gewenste richting te stuwen. Het zou, naar onze mening getuigen van wijs inzicht, wijzer dan het ad vies van dhr. De Lange om niet te tekenen. De inzender merkt op, dat het C. N. V. niet gewoon is, zich te laten spanmen voor het karretje van een andere organisatie. Dit zou inderdaad ook niet best te rijmen zijn met het feit, dat de Christ, vakbeweging in vele ge- vallen achter de wagen van het N. V. V. aan- komt. Met zijn drie maal honderdduizend leden is de moderne vakbeweging aan de kop. En enig ledenverlies, in een tijd als deze, waar in de arbeidarsklasse het zo beroerd heeft, dat slechts met grote moeite de contributie bijeen kan worden gebracht, zal niet kunnen veroorzaken, dat zij de leiding verliest; zeker niet aan de Christelijke vakbeweging. Dit voelen de Christelijke arbeiders. Zij geven openlijk te kennen, dat zij het petitionnement van het N. V. V. toejuichen. Zij voelen, dat het een gewettigd en doeltreffend middel kan zijn om ook aan hun wensen tegemoet te komen. Talrijke sympathie betuigingen met ons werk hebben wij in de laatste dagen van Tern, arbeiders ontvangen. Dhr. De Lange zou vreemd opkijken als hij eens wist hoeveel Christelijke arbeiders daaronder zijn. Wij zijn als bestuur van de T. B. B. dhr. De Lange er dankbaar voor, dat hij door zijn ezelstrap nog eens speciaal de aandacht op ons petiitionnemen't heeft gevestigd. De week, die achter ons ligt, hebben wij dienstbaar ge maakt aan de propaganda voor ons komende werk. De inzender heeft ons hierbij inderdaad een hanaje geholpen. Ten slotte willen wij nog op een onjuistheid wijzen in het ingezonden van dhr. De Lange, waar hij het heeft over het Crisis-Comity. Weet schrijver heus niet, dat de voorzitter van het N. V. V., Kupers, in dit Comity zit ting heeft? En dat in tal van plaatsen de tnodernen deel uitmaken van de plaatselijke Comity's? Hij schijnt wel slecht op de hoogte te zrjn. En zo demand meent dan smalend te moeten spreken over de modeme arbeiders- beweging. Heeft men aan de overzijde in derdaad geen betere voortrekkers Namens 't Bestuur T. B. B., A. C. DE PAUW, Voorzitter. 30 Oct. TER NEUZEN. Fllmavond in het gebouw .Emmanuel" door de N. C. G. O. V. 31 Oct. TER NEUZEN. Veiling stalen Paviljoen- zeiljacht. Deurwaarder Huineman. 1 Nov. TER NEUZEN. Aanbesteding bouwen woon- en winkelhuis. Architect L. de Bruijme. TER NEUZEN. Openbare propagandaverg. in Ons Huis. !HOEK. Openbare verg. in de Gehoorzaal Chr. Nat. Vakverbond. 8 November. TER NEUZEN. Aanbesteding verbouwing tot cafe. Architect L. de Bruijne. (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. 'Huwelijks-aangiften. 22 Oct. Willem Bon- dewel, oud 23 j., jm. en Neeltje Rosalia Die leman, oud 23 j., jd. 26 Oct. Arie Jacobus van de Ree, oud 28 j., jm. en Francina van Noord, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 25 Oct. Alouisius de Kock, oud 29 j., jm. en Emma Louisa Sophia Vanhijfte, oud 26 j., jd. Geboorten. 19 Oct. David Frangois, z. van Adriaan Buijze en van Leuntje Elizabeth Dieleman. 21 Oct. Willihrordus Franciscus Anna, z. van Josephus Maria van Mossevelde en van Maria Gerarda Lebbinck. Overlijden. 22 Oct. Johannis de Smit, oud 44 j., echtg. van Suzanna Looff. 24 Oct. Josina Loof, oud 75 j., wed. van Izaak Brakman. 25 Oct. Johan Marcus de Zeeuw, oud 71 j., echtg. van Adriana Verhage. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: N. J. M. Krielle, adj.-commies Dir. Belas- tingen, Vlooswijkstr. 17, van Bergen op Zoom. C. A. Stoffijn, zonder, Steenkamplaan 26, van Axel. I. M. van der Kelen, zonder, Steenkamp laan 85, van Clinge (Z.). P. J. van Breda Vriesman, zonder, Heeren- gracht 11-12, van Voorburg. M. van der Dussen, huishoudster, Heeren- gracht 11-12, van Voorburg. Vertrokken: M. van der Voorn, fotograaf, Noordstraat 6, naar Zierikzee. J. van 't Westeinde, dienstbode, v. Steen- bergenlaan 18, naar Hoedekenskerke. t Rotterdam, 29 October 1934. VEEMARKT. Aangevoerd: 442 vette runderen, 278 vette- en graskalveren, 576 schapen en lammeren. 839 varkens. De noteering was als volgt: Koeien le kw. f 0,52-f 0,54, 2e kw. 0,42 0,46, 3e kw. 0,320,36; Ossen le kw. 0,46—/0,50, 2e kw. 0,42—/0,44, 3e kw. 0,44—/ 0,38; Kalveren le kw. 0,680,78, 2e kw. 0,54—/0,64, 3e kw. 0,45—/0,50; Schapen le kiw. 0,39, 2e kw. 0,35, 3e kw. 31, per stuk 17, 13, 8; Lammeren le kw. 0,46, 2e kw. 0,36, 3e kw. 0,30, per stuk /ll, /9, 7; Varkens le kw. /0,31, 2e kw. 0,30, 3e kw. 0,29. Vet vee met tragen handel tot iets 1 age re prijzen. Schapen en lammeren met luien handel, de prijzen bleven onveranderd, alleen enkele prima lammeren werden verkocht voor 13 a 14 per stuk. Varkens en biggen b(j minderen aanvoer aanvankelijk kaJm, later werd de handel iets stugger en de prijzen iets vaster. VLAS. Aangevoerd Blauw 1100 K.G. 0,400,46; Holl. Geel 5500 K,G. 0,40—0,45. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe /3,10/3,40; Zeeuwsche Bonte 3,10/3,40; Zeeuwsche Eigenheimers 2,903,20; Brielsche Eigenheimers /3,20— /3,50; Blauwe Eigenheimers /2,903; Drie- lingen 2,202,50, alles per H.L. Westl. zand 6%7 ct. per K.G. GRANEN EN PEULVRUCHTEN Gerst Chevalier /66,25; Haver /6,40— /6,75; Erwten, kleine groene 89,60; Schokkers 1011,50; Bruine Boonen 10,25—/ 10,75. FIJNE ZADEN. Blauwmaanzaad 15; Karwijzaad /16 /17; Zaailijnzaad blauw 8. VEILING GEDROOGDE GARNALEN. In veiling werden heden verkocht 9057 balen gedroogde Zoutkamper gamalen van 8,50— 8,60; 4000 balen idem Zeeuwsche 9,30 9,40; 4000 balen idem Zuid-Hollandsche 9; terwijl de Dollard-garnalen werden op- gehouden. De prijzen waren per 100 K.G. in balen van 25 K.G. Voor Ter Neuzen: 26 Oct. Nederl. s.s. HEN- NIE, 129, pijpaarde, Fowey. 28 Oct. Duitsch m.s. SIRIUS, 590, ledig, Bremen. Van Ter Neuzen: 27 Oct. Zweedsch s.s. OSBUR, 780, cokes, Odense; Nederl. s.s. HEN- NIE, 129, ledig, Hamburg; Noorsch s.s. JERN- LAND, 756, ledig, Kragero. Van Sluiskil: 27 Oct. Duitsch m.s. HER MES, 1616, kunstmest, Sevilla. Voor Sas van Gent: 28 Oct. Letl. ss. EVERENE, 1064, fosfaat, Moermansk. Van Sas van Gent: 27 Oct. Estl. s.s. CA ROLINE, 365, fosfaat, Boston. Van Riemen: 26 Oct. Russ. m.s. BATUM, 3676, ledig, Batoem. Van GentTer Neuzen: 28 Oct. Eng. s.s. PEREGRINE, 470, stukg., Londen. Voor Gent: 26 Oct. Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Antwerpen; Noorsch s.s. PROFIT, 910, pyriet, Thamshavn; Eng. s.s. GORSE- FIELD, 250, ledig, Boston; Eng. s.s. EMS- WORTH MANOR, 698, steen, Fredrikstad. 27 Oct. Eng. s.s. DRYBURGH, 676, stukg., Antwerpen; Nederl. m.s. ALDEBARAN, 128, ijzer, Londen; Ital. s.s. LUCIFERO, 2429, olie, Bordeaux; Grieksch s.s. AIS GIOItGIS, 1091, hout, Moermansk; Nederl. m.s. OLGA, 87, ijzer, Londen. 28 Oct. Fransch s.s. DAPHNE, 1123, ledig, Caen; Eng. s.s. ORIOLE, 217, stukg., Londen; Nederl. m.s. ELZIENA, 94, papier, Londen; Eng. s.s. MERSEY, 438, stukg., Goole. Van Gent: 26 Oct. Letl. s.s. LAIMDOTA, 2314, restant, Antwerpen; Fransch s.s. CAPT. LE BASTARD, 1661, kolen, Dakar; Zweedach s.s. NORMANDIA, 646, ledig, Oostende; Eng. s.s. ANNAGHER, 267, ledig, Londen; Noorsch s.s. SONGDAL, 1111, cokes, Savona; Eng. s.s. DAFILA, 969, stukg., Belfast; Duitsch s.s. LOTHAR, 429, cokes, Koningsbergen. 27 Oct. Noorsch s.s. THEMIS, 386, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Hull; Zweedsch s.s. ESKIL, 1615, ledig, New- Castle; Eng. s.s. DRYBURGH, 676, stukg., Leith; Belg. s.s. CHARLES, 334, gem., Goole; Eng. s.s. EMSWORTH MANOR, 698, ijzer, Boston; Eng. s.s. WYCHWOOD, 1558, ledig, Tyne. 28 Oct. Eng. s.s. GORSEFIELD, 250, vjzer, Garston; Russ. s.s. KRESTYANIN, 1387, led.. Leningrad; Eng. s.s. EL-CIERVO, 3720, ledig, Trinitat.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 3