T wee flacons Predikbeurten Landbouwberichten Sport l^nscb^ voor den prijs van een Gemengde Berichten HOEK. ZAAMSLAG. AXEL. LAMSWAARDE. WALSOORDEN. KLOOSTERZANDE. CRISISPUBLICATIEN RECHTSZAKEN. FAILLISSEMENTEN. PkPONDJIfclS (Ingez. Med.) men. bij het gegeven materiaal der ongerouti- neerde, jonge kunstenaars, zich slechts ver- bazen kan, en waar men zeker ook de warm- ste admiratie voor gevoelen moet. Dit stuk, zonder den minsten Kitsch, zonder den minsten wansmaak doet, bij alle tragische codflicten van den inhoud, als een verkwik- king aan. De zuiverheid die het geheel bezit de simpele en klare menschen die het spelen, de schoonheid van het landelrjk decor: dat alles is een ware en een diepe vreugde voor dengeen die in zijn cinematheater ietwat meer zoekt dan uitsluitend en ailden vermaak van weinig hooge orde. Het. sombere verhaai van dezen broeder- moord is hier deze week reeds verteld, en hoeft dus niet opnieuw weer in details her- haald te worden. Men weet de hoofdzaak: die der boeren-broers de oudere, die een eenvoudige en plompe werker is en de zoo joist nit dienstplicht teruggekeerde, ijdele en sterke handige en op zijn wijze elegante, jon- gere die zich verlieven op eenzelfde meisje. De oudste vraagt haar om zijn vrouw te wor den en zrj neemt zijn aanzoek aan, doch voor de charme van den jongere betzwijkt zij op denizelfden dagEn in de twist die volgt -wanneer de schuldigen ontdekt zijn, brengt de oudste broer den andere ter dood. Eenvoud en spanning zijn de twee voor- naamste kwaliteiten welke de manier waarop dit drama werd verfilmd, zoo prachtig maken. Heel de tragische gebeurtenis speelt zich in een dag af; een dag op 't land, die opengaat en zich weer sluit. Men volgt de uren, kijkend naar een straatweg waar men eerst den vroegen morgen, dan den vollen dag en dan den avond en den nacht op plaats ziet vin- den, en de handeling der drie personen schijnt welhaast ,,symphonisch" in dien gang en die ontwikkeling gebonden. Zoo innig is de samenhang, dat een effect als 't gelijktijdig opsteken van storm op 't land en hem tus- schen de bnoers geen oogenblik gewrongen aandoet; zoo prachtig geven de acteurs hun sterke en eenvoudige figuren, dat men geen moment verlangt naar een variatie in de entourage. Die eenheid, die geslotenheid; zij geeft zoowel het fascineerend-mooie als de span ning aan de film. De actie gaat hier op de catastrophe af met even groote onweerstaan- baarheid, met even sterke dreiging, even vreeselijk geladen als de donderslag die los zal breken over 't land; de vreugde die daar- tegenover staat is evenzoo gelijk aan het genot der dieren en den bloei der planten. Men kijkt naar eennatuurfilm en men is zich daarvan geen moment bewust, z66 rijp en liefdevol en zonder dwang is deze prach- tige, ontroerende en grootsche harmonie ge geven. Laat u niet tegenhouden door de somber- heid van de istrige in dit werk; ge zult de overtuiging krijgen, dat de waarheid en het leven en de harde schoonheid van dit alles tien maal sterker moed, ontroering, ja: zelfs vreugde geeft, dan het u 6oit een operette doen kan. Baby. Anny Ondra is ditmaal een jonge dochter van adelijken huize, die allerminst met haar ■deftigheid over weg kan. Het liefst is de jonge gravin Lafitte bij haar schoolvriendin, Suzette Danton, de dochter van variete- artisten, die hun ouderen dag als tooneel- bedienden slijten. Zij zoekt de vroolijkheid. zoo als Suzette den emst. Vandaar, dat op het schip, dat hen naar Engeland brengt Baby naar de kostschool, Suzette naar de Singing Babies en beiden tegen wil en dank er niet veel voor noodig is, om hen van ■bestemming te laten verwisselen. Intusschen hebben zij kennis gemaakt met twee jeugdige lordschappen, den brutalen Lord Cecil, wien de omstandigheden tegen, den schuchteren Lord James, wien ze mee zijn. Maar toch wint Lord Cecil zijn weddenschap, dat hjj Baby een avond op- de club zal brengen, die overigens slechts voor heeren toegankelijk is. Als zij merkt, dat zij de inzet van een wed denschap geweest is, wil zij wel niets meer van haren aanbidder weten, maar als vlak *daarop de tijd voor het demasque gekomen is, tolijkt de verkoeling ook voorbij en een dubbel huwelijk is het besluit. Baby is de heldin van het spel en Anny Ondra van de film. Nu zij eenmaal de vrou- weJijke clown1 genoemd is, is er wel geen betere aanduiding voor haar te vinden. Speelsch en kluchtig is haar gezicht, zijn haar gebaren. Zij hoeft niet veel te doen, om d'en lachlust op te wekken. Haar guitige oog- opslag, een geste, welke men tegelijkertijd bevallig en schutterig zou willen noemen, overmoedig en een beetje verlegen, zijn a! genoeg, om ons te bekoren. Maar ook in haar „gags" is zrj vermakelijk: als het verdwaalde sujet van den goochelaar; haar entree in de leerschool van de Singing Babies; in den heerenclub en de ontknooping in het grafelijk paleis. Maar ook LamflPdraagt bij tot het komiscb effect van de film, soms op zoo terloopsche wijze. dat men het nauwelij'ks bemerkt: zoo b.v. als de vader en moeder van Suzette elkaar een zakdoek toewerpen met het gebaar en den uitroep, die uit hun circustijd achter- bleef. Voortreffelijk op dreef is hij ook, als hij de stramheid van de dansschool en de vlot- heid van het pensionnaat in snelle, luimige icontrastwerking toontf Knap ook vond hij de •oplossing van het slot. T-n de films, welke Lamac met Anny Ondra vervaardigt, is ongetwijfeld een stijgende lijh. De klassieke beteekenis van Chaplin's humor is aan hun films nog vreemd, maar we! bezien, zijn zij het niveau van Buster Keaton en Harold Lloyd al gepasseerd. Het ziet er naar uit, dat dit duo ook voor de toe- komst nog verrassingen belooft. PROV. STATEN VAN ZEELAND. Nadat aanvankelijk was bepaald, dat de najaarszitting van de Provinciale Staten zou plaats hebben op Dinsdag 27 November, is dit nader bepaald op 20 November te half twee, zulks in verband met den op 28 November in verschillende deelen der provincie te houden dankdag. HET ZWIN GEHEEL ONDER WATER. Door den geweldigen storm en den hoogen vloed van Maandag j.l. is, meldt de Midd Crt., het Zwin tusschen de Nederlandsche grens en Knocke geheel onder water gekomen Daardoor zijn duiizenden konijnen, welke daar huisden, verdronken. Volgens de wet mag een ieder deze doode dieren weghalen, wat dan ook doOr honderden personen gedaan werd. Velen hadden zelfs twee tot drie balen met verdronken konijnen huitgemaakt. De nog te houden klopjachten in het Zwin zullen hierdoor veel van hun attractie verliezen. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 7 tot en met 13 October kwamen in onze provincie voor 9 gevallen van roodvonk, waarvan 4 te Goes, 3 te Ierseke (w.o. 2 gevallen in een gezin) en 1 in ieder der gemeenten St. Jansteen en Nieuw- en St. Joosland, 2 gevallen van diphtherie, 1 te Boschkapelle en 1 te Stoppeldijk en 1 geval van encephalitis lethargica te Axel. De Christelijke zangvereeniging alhier gat" op 18 October in het kerkgebouw der Oud- Geref. Gemeente een uitvoering, met mede- werking van de Chr. zangvereeniging van Ter Neuzen „De Heere is onze banier". Om half acht werd de vergadering door den voorzitter der Hoeksche vereeniging den heer C. Zegers met gebed geopend. Hij liet door alle aanwezigen zingen Ps. 89 1, waama hij een kort openings- of welkomstwoord sprak. De vereeniging van Hoek zong nu onder leiding van haar directeur den heer F. v. d. Peijl van Ter Neuzen enkele Psalmen, n.l. Psalm 123, 49, 75, 103 en de berijmde geloofs- artikelen. ,,'De Heere is onze banier" van Ter Neuzen waarvan de heer v. d. Peijl ook directeur is, gaf nu uit de Neerboschzangen enkele hum mers ten beste en wel de nummers 34, 38, 67, 69, 50 en 52. Deze nummers werden vierstem- mig gezongen en vielen bij de aanwezigen zeer in den smaak. Hiema zong men: „Wij zangers" van Jo v. d. Stap. De jonge ver eeniging van Hoek liet zich nu weer hooren met: ,,Een juichende kinderschaar" en ,,De 'Heer is mijn Herder" naar een berijming van Ps. 23. Hiema werd een kwartier gepauzeerd. Na de pauze was Hoek weer aan de beurt met verschillende nummers uit de liederen Hazeus. Enkele zangers en zangeressen van Ter Neuzen verleenden hierbij hun medewer- king. Alsnu werd door ,,De Heere is onze banier" gezongen: „Alles wat adem heeft, love den Heer" en Ps. 75, drie verzen. Het nu volgende was wel het mooiste nummer van dezen avond n.l. no. 18 uit de Neerboschzangen: ,,Hemel- klokken". Dat dit nummer evenals 't vorig jaar, ook nu werd ingelascht werd door de aanwezigen zeer op prijs gesteld. Door de beide vereenigingen samen werden nu nog op heele en halve noten gezongen Ps. 66, 79, 56 en 40. Hierna sloot de voorzitter van Hoek deze bijeenkomst met een enkel woord van dank aan de zustervereeniging van Ter Neuzen voor haar gewaardeerde medewerking. Hij hoopte, dat Hoek hiervan nog vaak zal mogen profi- teeren en dat men zulke avonden nog meer zal beleggen 't zij hier of in Ter Neuzen. De jeugdige vereeniging is in haar eerste levens- jaar onder de krachtige leiding van haar directeur goed vooruitgegaan, al valt er hier en daar nog wel wat te verbeteren. De ver eeniging die algemeen christelijk is zal gaame van alle gezindten die eensgeestes met haar zijn nieuwe leden inschrijven De voorzitter liet nog samen zingen het eerste vers van Ps. 33, waama hij met dankzegging deze ver gadering sloot. Ruim 60 personen, buitenom de zangvereenigingen waren aanwezig. Uit de opkomst bleek, dat bij een volgende uitvoering naar een grootere lokaliteit zal moeten wor den uitgezien. Verschillende jaren achtereen waren de mosselen aan het strand der Schelde ziek en slecht en niet eetbaar, doch de laatstvoor- gaande wintermaanden zeer goed, terwijl ook thans de kwaliteit zeer goed is. In verband met het bericht in ons vorig nummer omtrent het ondergrondsch leggen an het lichtnet, leze men telefoonnet, (Dansclub. Alhier is dezer dagen met aanvankelijk een 40-tal leden opgericht een dansclub en zal als dansleeraar optreden de heer Corveleijn uit Vlissingen, die ook in de omgeving als zoo- danig optreedt. De lessen zullen wekelijks worden gegeven. HET CENTRUM. Avontuur aan het Lido. Een Amerikaansche, Evelyn Norman, ver- veelt zich midden in het hoogseizoen aan het Lido, Zij verveelt zich, zou graag iets bele- ven, hunkert naar een avontuur. In een klein in de nabijheid gelegen vis- schersdorp woont Gennaro Mattei, die nog slechts enkele jaren geleden heerschte over schouwburg- en concertzalen, thans als een eenvoudig visscher. Op aanstichting van een jaloersche vrouw op een concert uitgefloten is hij de wereld ontvlucht. Zijn huishouden bestaat uit een verre bloedverwante en zijn maneger, Michael (Szoke Szakall). Deze laatste maakt hem dagelijks verwijten dat hij zijn carrtere heeft opgegeven. Hij teelt nu duiven en is voorzitter van een vereeniging tot dierenbescherming. Totdat Evelyn, het mondaine strandleven ontvluchtend, in zee zwemmend zijn machtig en wonderbaarlijk gezang hoort. Zij wordt hier onwederstaanbaar aangetrokken en steeds verder in de richting van den zanger zwemmend volgt de ontmoeting. Gennaro trekt haar in zijn boot en voert haar mede naar zijn huisje. Evelyn vindt in hem een doel waaraan zij haar krachten kan wijden, al mag zij niet verraden wie Gennaro is. Deze moet natuurlijk wanneer hij overreed is zang- lessen te piemen, opdat hij „ontdekt" zal wor- den( wat nu het groote doel is van Evelyn, „komedie" spelen en doen of hij nog niet in de geheimen der zangkunst is ingewijd. Bij Gennaro, die na zijn eerste optreden overweldigende successen oogst, is de toeleg natuurlijk wederliefde te wekken, doch hij wordt ontgoocheld wanneer zijn goede Genius hem na het bereiken van haar doel, met haar verloofde verlaat en afscheid neemt. Volkomen ten tweeden male gedesilussio- neerd verlaat hij het tooneel om zich defini- tief in zijn dorp met het sobere visschersbe- staan te vergenoegen. De tweede hoofdfilm Texas Tornado is een echte Wild-West-rolprent, waarin een bende veedieven door den speurder Tex Rob- bins moet worden opgespoord. Sensationeele avonturen, dolle jachten en gevechten en niet te vergeten.de liefde, zorgen voor een voort- durende spanning in de echte cowboy-sfeer van deze film. Terecht spreekt de advertentie in dit num m,er dan ook van een film van revolvers, paardenhoeven, romantiek en liefde en gaat met deze beide films en het schitterende voorprogramma de directie van „Het Cen trum" voort op het goede pad tot het bren gen van kunstgenot en amusement aan het uitgaande publiek van Axel en omgeving. Door de marechaussee te Sas van Gent werd aangehouden wegens terugkeer in het voor hem ontzegde bewakingsgeibied de koopman W. alhier. Door de marechaussee van Groenendijk is hij ter beschikking van de justitie te Middelburg gesteld. Donderdag j.l. is het laatste van de elf zinkstukken ter verdediging van den onder- zeeschen oever van het calamiteuze water- schap Walsoorden neergelaten. Daar het werk pas 1 September 1.1, is toegonnen, blijkt dat hier hard is gewerkt. De aannemer hoopt binnen 4 weken geheel met het werk klaar te zijn. Waterschap Willem Hendriks en Klein Kieldreeht. In de buitengewone vergadering van boven- genoemd waterschap werd voorlezing gedaan van den afscheidsbrief van den gezworene, den heer H. Vercauteren te Clinge. In de vacature van gezworene, ontstaan door het bedanken van den heer Vercauteren voomoemd, werd voorzien door de benoeming van den heer A. J. Maenhout te Clinge. Naar we vernemen worden de bewoners van Molenstraat en Groenendijk in de gelegen- heid gesteld om aan te sluiten bij de trottoirs. Tot hiertoe wordt er weinig of geen gebruik van gemaakt. Het is echter niet geoorloofd om met ander materiaal te verharden. MEDEDEELING VAN DE LANDBOUW- CRISIS-ORGANISATIE VOOR ZEELAND. Met ingang van Maandag 22 October wordt de Commissie inzake de teeltbeperking van tuinbouwgewassen voor Zeeland van haar taak ontheven en wordt deze overgenomen door de Stichting Landbouw Crisis-Organisa- tie voor Zeeland. Alle correspondentie inzake de teeltbeperking voor tuinbouwgewassen dient voortaan gericht te worden aan de L. C. O. v. Z., Groote Markt 28, Goes. ZONDAG 21 OCTOBER 1934. Ned, Hervormde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u. en 2 u., Dr. L. J. Caze- mier; 6 u., de heer H. M. J. van Duijne, Jeugddienst; Solozang. SLUISKIL. 9.30 u., de heer L. Dek, Voorber. H. A., 2 u., de heer L. Dek. AXEL. 9.30 u., Ds. Van Oeveren, H. A.; 2 u., Ds. Van Oeveren. HOEK. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. ZAAMSLAG. 9 u., Ds. G. van Dis, H. A.; 2 u., Ds. G. van Gis, dankz. SAS VAN GENT. 9.30 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. 4 PHILIPPINE .2 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u., Ds. S. Groeneveld; 2 u., Ds. S. Groeneveld, voorb. H. A. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. Post. HOEK. 9 u. en 2 u., leesdienst. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u.. Ds. Kok. Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9 u. en 2 u., Ds. Verhage, van Middelburg; 5.30 u., leesdienst. AXEL. 9 u. en 2 u., leesdienst; 6 u., Ds. Ver hage, van Middelburg. Chr. Gereformeerde Gemeente. ZAAMSLAG. 9 u. en 2 u., Ds. Tolsma. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TER NEUIZEN. 9 u., 2 u. en 5.30 u., leesdienst. Roomsoh-Katholieke Kerk. TER NEUZEN. 7 u., 8,30 u. en 10 u., H.H. Dienst; 2.30 u., Lof. ZEEUWSCHE LANDBOUW-MIJ. Maandag j.l. kwam het Dag. bestuur der Z. L. M., onder leiding van Mr. P. Dieleman, algemeen voorzitter, te Goes in vergadering bijeen. De volgende onderwerpen kwamen o.m. in bespreking: Landbouwvoorlichting. Naar aanleiding van een ingekomen schrij- ven van een der hoofdbestuursleden waarin werd opgemerkt, dat meer profijt kan worden getrokken van de gegeyens van het Boek- houdbureau ten behoeve van voorlichting op de bedrijven voor de aangeslotenen bij het Boekhoudbureau was dqer dit Bureau een praeadvies ingediend waarvan met belang- stelling werd kennisgenomen. Besloten werd de daarin genoemde voor- stellen nader uit te werken en de opzet van een eenvoudige proefneming voor te bereiden. Algemeene vergadering. Besloten werd de algemeene vergadering der Z.L.M. te houden op Maandag 26 November 1934 te Middelburg. Als sprekers zullen in deze vergadering optreden de heeren J. Weit- kamp, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal te Hardenberg en Ir. P. A. van den Ban te Leeuwarden. Paardenfokkerij. Medegdeeld werd dat de 3 Centrale organi- saties de aandacht van den Minister van Eco- nomische Zaken hebben gevestigd op de ver- mindering van de subsidie aan de paardenfok- kerij met 10.000 en de intrekking van de vrijgekomen bedragen door opheffing van de functies van algemeen voorzitter en secreta- ris. Deze maatregelen achten de organisaties ten eenenmale onjuist en onbillijk. Vraagpunten. Besloten werd dit jaar aan de afdeelingen een vraagpunt te zenden en deze te verzoeken een rapporteur voor het samenstellen van de conclusies te benoemen. Als onderwerp waarvan beantwoording zal worden gevraagd werd voorgesteld: het scheu- ren van grasland. Algemeene vergadering Keurings- dienst Zeeland. Besloten werd naar de algemeene vergade ring van den Keuringsdienst Zeeland, welke op 2 November™a.s. te Goes zal worden ge houden, af te vaardigen de heer L. Th. Voge laar te Krabbendijke. Algemeene Vergadering K.N.L.C. Naar de algemeene vergadering van het Kon. Nederl. Landbouw-Comite werden afge- vaardigd de heeren P. Scheele-de Putter te Biezelinge stemgerechtigden L. Kranen- burg te Wilhelminadorp. Opleiding plattelandsmeisjes. De Z.L.M. heeft het initiatief genomen om in samenwerking met de andere landbouwor- ganisaties, landarbeidersbonden en de Inspec- tie van het Nijverheidsonderwijs te komen tot een opleiding voor plattelandsmeisjes als dienstbode. Gebruik van melkbrood. Besloten werd medewerking te verleenen aan de actie welke in eenige deelen van ons land wordt gevoerd voor het meerdere ge bruik van melkbrood. Een propagandacommissie voor het gebruik van melkbrood zal worden ingesteld en de na- volgende personen zullen worden verzocht in deze commissie zitting te nemen: G. v. d. Sluis te Kerkwerve, A. C. Geluk te St. Anna- land, P. J. J. Dekker te Wemeldjnge, Jan Lampert te Vrouwepolder, Iz. van Cruiningen te Zuidzande en H. A. A. Baron Collot d'Es- cury te Kloosterzande. Voedering Rundvee. Medegedeeld werd dat de onaangename bij- smaak in de melk welke wordt veroorzaakt door de bijvoedering van bietenkoppen, -bla- deren vrijwel geheel kan worden voorkomen, indien de wijze van voedering geschiedt vol gens de voorschriften gegeven door den Rijks- veeteeltconsulent van onze provincie. Besloten werd hierop nog eens de aandacht te vestigen in het Landbouwblad. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE MIDDELBURG. De Rechtbank heeft in hare zitting van heden (19 October) de volgende vonnissen uitgesproken J. G. B., oud -^3 j., werkman te St. Jan steen, gedetineerd! is wegens verboden terug keer veroordeeld tot 6 weken gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest en in vrijheid- stelling. I. P. V., huisvrouw van J. H., oud 54 j., zonder beroep te Eede is wegens bedreiging veroordeeld tot 15 boete of 10 dagen hech- tenis. E. Th. M. H., oud 23 j., electricien te Ter Neuzen, is wegens het uitgeven van valsche Rijwielbelastingmerken veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf met een proeftijd van 1 jaar en 25 boete of 10 dagen hechtenis. B. J. de W., oud 21 j., zonder beroep te Nijmegen, is wegens het gebruiken van een valsch Rijwielbelastingmerk, veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf met een proeftijd van 1 jaar en f 25 boete of 10 dagen hechtenis. J. L. S., oud 30 j., koopman te 'Hilversum, is wegens verboden invoer van manufacturen veroordeeld tot f 200 boete of 1 maand hech tenis. De volgende zaak werd behandeld: A. B., huisvrouw van M. v. D., oud 35 j., zonder beroep te Hontenisse, was op 23 Jan. 1934 door den Kantonrechter te Ter Neuzen veroordeeld wegens afleveren of vervoeren van melk van ondeugdelijke samenstelling, ge- pleegd op 26 October 1933 te Hontenisse. De verdachte was in hooger beroep ge komen. Eisch: bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. Mr. De Rechter, verdachte's raadsman, vond de boete, die van haar jaarlijksch inkomen bedraagt, te zwaar, en vroeg een lichtere straf. Door de Rechtbank te Middelburg is heden failliet verklaard P. Lagendijk, hotelhouder te Groede, Markt 358. Rechter-commiss^ris Mr. J. A. F. Blumers. Curator Mr. W. Le Mair te Sluis. De Zuidelijke Eerste Klasse staat deze week stil in verband met den komenden strijd LuxemburgZuidelijk Nederland, in welk elf- tal natuurlijk de meest vooraanstaande spe- lers uit het Zuiden een plaats bezetten. TWEEDE KLASSE. T. S.C.Vlissingen Voor Vlissingen komt er een gevaarlijke klip te Oosterhout en er zal heel wat loods- kunst bij te pas komen wil men die omzeilen. Nu is het een gelukkig feit, dat de Vlissingers weten wat loodskunst beteekent en zoo zullen ze als een gediplomeerd loods te werk gaan dat wil zeggen geen risico nemen en als het al te heiig mocht worden voor anker gaan in de verdediging om zoodra de druk wat is ge- luwd de lading behouden in de haven te bren gen. Vlissingen heeft ongetwijfeld veel betere papieren, maar dat neemt niet weg, dat de Oosterhouters op eigen terrein sterk geacht moeten worden. De BaronieBreda. Deze plaatselijke ontmoeting zal wel de noodige belangstelling ontmoeten, temeer waar geen enkele eerste klas wedsbrijd op het programma staat. De kansen staan vrijwel gelijk. Breda heeft een wedstrijd meer ge- speeld en staat dan ook 2 punten boven De Baronie, maar dat is dan ook alles wat er te zeggen valt. Zeker De Baronie heeft het vorige week tegen Vlissingen leelijk laten zit- ten, maar zij kan een off-day hebben gehad, want de overige dertien duelpunten uit 3 wed- sbrijden toonen toch wel aan, dat er goal- getters in haar voorhoede zitten. AllianceR.B.C. Evenals Breda krijgt ook Roosendaal haar plaatselijke ontmoeting en ook hier zal het er geducht spannen, wellicht nog meer dan in Breda, daar de beide Roosendaalsche clubs zoolang het oris heugt bij deze ontmoeting extra voor den dag komen en reeds weken te voren de gemoederen der sportliefhebbers hierop zijn ingesteld. Weliswaar heeft RBC daanbij de meeste overwinningen behaald, doch of zij dit ook ditmaal zal weten te bereiken is een groote vraag, daar Alliance sterker mag genoemd worden dan het vorig seizoen. DoskoTemeuzen. Temeuzen gaat naar Bergen op Zoom om de club te ontmoeten die dit seizoen nog geen nederlaag heeft geleden. Vorige week heeft Temeuzen werkelijk een goede partij voetbal >i Uw apotheker of drogist heeft gedurencfe een beperkten tijd een voorraad z.g. Reuze Pakken Kruschen Salts, welke behalve den gewonen f 1,60 flaoon nog een gratis proef- flacon bevatten. Ge kunt dus nu een gratis proef met Kruschen Salts nemen en ontvamgt bovendien meer Kruschen Salts voor hetzelfde geld. In het buitenland is door opkoopers met Kruschen Salts geknoeid. Men koope daarom in geen geval Kruschen Salts in buitenland- sche verpakking, doch uitsluitend in onge- schonden Hollandsche verpakking met den naam N.V. Rowntree Handels Maatsohappij op verpakking en etiket van den flacon ge- drukt. Alleen bij dit echte Kruschen Salts zult U baat vinden, in geval van rheumatiek, hoofd- pijn, ischias, zwaarlijvigheid en tallooze andere kwalen. Adv. gespeeld tegen Middelburg en ook haar over- winning op TSC een paar weken geleden deed weldadig aan. Wij zouden haast zeggen dat er een keering is gekomen en daarom achten wij een overwinning van Dosko nog lailg niet in kruiken en kannen, integendeel er is voor Temeuzen een mooie kans weggelegd en wij hebben het voile vertrouwen dat de rood- swarten zich volkomen zullen geven. DERDE KLASSE. De ZeeuwenVlissingen II. De plaatselijke ontmoetingen zijn deze week talrijk. want de Vlissingers zullen kunnen ge- nieten van de strijd der twee plaatselijke Derde Klassers. Vlissingen II heeft het tegen Breskens vorige week moeten af leggen met een klein verschil en De Zeeuwen hadden vrij wegens afkeuring van het terrein van Sluis- kil. De zwartjes hebben er nog niets goeds vanaf gebracht en staan slechts 6en nummer hooger dan de reserves van Temeuzen, die nog geen enkele wedstrijd wonnen of ook maar gelijk speeiden. De beste kansen zijn dus voor de reserves van Vlissingen. O ran jeBreskens. De Oranjemensohen hadden te Axel pech, in zooverre dat toen zij de leiding hadden ver- kregen de wedstrijd werd afgelast. Natuurlijk had er nog heel veel kunnen gebeuren maar binnen is toch binnen en zoo'n voorsprong kan veel doen. Nu krijgt zij op bezoek Breskens, dat zeker tot de sterkere broeders kan ge- rekend worden en zoo zal het ons benieuwen of Oranje hiertegen bestand zal zijn. Hoofd,plaatAxel. De Axelaars gaan naar Hoofdplaat en ge- looven wjj niet dat zij zich bezorgd hoeven te maken, al mag men natuurlijk een komenden strijd nooit te lieht opvatten. Maar dat Axel de beide punten mede naar huis zal nemen is wel zoo goed als zeker. Evenwel oppassen is de boodschap want wij herinneren even maar aan den strijd tegen Breskens, waarbij Hoofd- plaats de ongedachte zege behield. Temeuzen USluiskil. Wij zullen ons maar laten verleiden om ook deze strijd als een plaatselijke ontmoeting te bestempelen en zoo is dat de eerste die alhier plaats heeft in de Derde Klasse, hetgeen toch zeker wel een extra bezoek waard is. Van Sluiskil bereikten ons tenminste berichten dat een groot aantal supporters haar kramig elf- tal zal vergezellen en nu is het de plicht van de .rood-zwarte aanhangers om hun kleuren niet in den steek te laten. Men weet het, wij zijn over de verrichtingen van de reserves nu niet bijster te spreken, het gemis aan saam- hoorigheid treedt teveel aan het daglicht, men let te weinig op de medespelers, die een goede of althans betere plaats hebben ingenomen en daardoor gaat menige aanval teloor. Er is toch werkelijk niet veel voor noodig om dit losse verband op te heffen, slechts het hoofd laten werken en zien waar de clubgenooten staan. Maar ook vooral de halflinie dient beter en tactvol te plaatsen en in den strijd tegen Axel kwam dit zoo goed uit, zonder bedenken werd de bal goed doorgegeven en ging er een stuwende kracht uit van deze linie. Ondertusschen de resultaten van Sluiskil mogen met eere genoemd worden, want deze jonge vereeniging wist haar twee tegenstan- ders reeds in het zand te doen bijten en het is wel opmerkelijk dat het beide keeren met 1o was, waaruit geconcludeerd mag worden, dat de doelman en de verdediging van haar een groote rol in het elftal spelen. Wij meenen in dezen wedstrijd een vlotte partij te mogen voorspellen, waarvan wij den uitslag niet durven aan te geven. F.F.N GEHEIMZINNIGE INBREKER. In het stadje Newmarket in Kansas was president van de sportvereeniging, welke athletiek, lawntennis en baseball beoefent en tegelijkertijd haar maecenas de tandarts Lyo- nel van der Berg. Hij was tevens de beste hoogspringer. Zoo vaak de vereeniging in geldnood zat gaf hij zijn 50 dollar en voor een der laatste zwemwedstrijden gaf hij zelfs een kostbaren prijs, een 60 c.M. hoogen beker van gedreven massief zilver. Nu spookte er in Newmarket en omgeving al geruimen tijd een geheimzinnig inbreker. Hij werkte zoo geraffineerd, dat zelfs de knapste rechercheur voor een raadsel stond. Eerst een geweldig toeval leidde tot zijn ont- dekking. Bij den laatsten athletiekwedstrijd der S. C. Newmarket waren op een tafel de prijzen uitgestald, w.o. ook een zilveren beker, welken de tandarts had geschonken. Toeval- lig bekeek een sportfunctionaris van buiten het pompeuze stuk eens wat nauwkeuriger, keek nog eens, nam het in de hand, keek nog eens en zei toen verbaasd: Maar dat is de beker, die verleden jaar bij een inbraak is gestolen van de S. C. Allround. De tandarts, die er bij stond werd doodsbleek, trok blik- semsnel een browning en schoot zich in de borst. Stervend werd hij naar het ziekenhuis gebracht en vlak voor zijn dood bekende hij de geheimzinnige inbreker te zijn geweest.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 6