Aanvang Danscursus IJsebaert's Rookworst Diverse Meubilaire Goederen Laatste Berichten Burgerlijken Stand Marktberichten MAZZOLA WOONHUIS 467ste STAATSLOTERIi LOOP DER BEVOLKING. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN AANBESTEDINGEN, ENZ. SCHEEP V AARTBE WEGING. is een ware delicatesse, ze kost maar 40 cent per pond. VLOOSWIJKPOLDER. Woensdag 24 October 1934, Een nieuw gebouwd JOLLY CLUB a.s. D1NSDAG - 7 uur „Hotel Centraal" Dansleeraar Corveleijn De redactie is, ondanks het voorloopige ver- bod, dat op de filmopnamen is gelegd door de Centrale Keuringscommissie, in Nederland, in de gelegenheid geweest de diep-aangrijpende klankfiims, die door het Fox- en het Ec'air- joumal zijn gemaakt van den koningsmoord te Marseille, in den be slot en kring van eenige joumalisten te zien. Beide films toonen de aankomst van de ,,Dnbrovnlk" in de Marseillaansche haven. Een hoogwaardigheidsbekleeder in civiel, mis schien de politieprefect van Marseille, wien de vreeselijke gebeurtenissen in zijn stad reeds tot aftreden hebben genoopt, misschien ook de gezant van Zuid-Slavie, begeeft zich aan ■boord, drukt hamden met een hoogwaardig- heidsbekieeder en gaat even later weer heen. Men ziet hem die statietrap afgaan, hoort daama de saluutschatenuilt de haven en van den torpedojager, ziet het scbip opstoomen en daarop volgt het beeld van het debarkee- ren. Een motorsloep is langszij geschoven en het gezelschap scheept zich daarop in. Koning Alexander, die een wat meer gedrongen figuur heeft. dan men uit zijn foto's zou vermoeden, en een energieken donkeren kop, gaat in de kajuit van de motorsloep, die onder het don- deren der kanonnen en het gejuich van de menigte landt aan de pontons in de oude haven. Merkwaairdig is wel de vrijheid van foto- grafen en van het publiek bij die landing en werkwaardig is ook dat bij de begroeting op de kade, vlak voor het ins-tap pen in de open auto, tooven het gejuich, dat in de eene (Eclair-film) die wij hoorden en zagen niet bijzonder geartieuleerd overkomt, reeds gefluit wordt gehoord. Natuurlijk is het rniet uit- gesloten, dat we hiier slechts met een signaal- fluit van de politie te doen hebben. Bij een volgend beeld hebben we het gefluit nog eens gehoord. Vooral tragisch in verband met wat slechts enkele minuten later is gebeurd, is de vroolijke begroeting van den levendigen, jeugdigen grijsaard Barthou en koning Alexander. Bei- den zetten zich in een auto, waarvan de kap neer is. De koning kijkt wat geenerveerd naar links en rechts. Barthou blijkt de din- gen zakeiijker op te vatten en knikt nu en dan even naar den kant van het publiek, dat in dichte drommen langs den weg is gesohaard. En daama het vreeselijke moment van den moordaanslag. In de Fox-film, welke blijkbaar van den anderen kanlt is opgenomen dan die, vanwaar de Eclair-film is vervaardigd, ziet men in extenso heel het beloop van dien aanslag, van vlakbij gevolgd. Wij zullen de afschuwelijkie bijzonderheden hier niet weergeven. In de Fransche film is heel duidelijk het gerikketik der achtereenvolgende schoten te hooren. Barthou ziet men als in een schichlt nog naast den auto staan terwijl de Koning daarin achterover ligt. Tenslott de verwarring, die na de misdaad ontstaat. Een gedrang, men ziet de vage schim van iets dat op den grond ligt, ruiters met getrokken sabel, die eerst achter de open auto hadden gereden, begeven zich tusschen den woelenden, warrelenden mensehenklomp, Een gewonde agent, zander helm of pet, de haren wild dooreen, komt uit het gedrang los, een nieuwsgierige havenarbeider met een los hemd wordt door agenten in hun zenuwach- tigheid ver weggesmeten. En dan sluiit de film, die niet meer dan 106 meter lang is, en die door een toeval, wijil de moordaanslag on- middellijk na den afrit plaats had, het heele gebeuren heeft vastgelegd, als met een grocrtsch gebaar met het langzaam wegrijden van den door agenten omringden auto, waarim zich het stoffelijk overschot van den vermoorden koning bevindt. In de film van de Amerikaansche maat- schapprj ziet men nog even het latere mo ment. waarin deze auto in snelle vaart door- rijdt, en bereden politie en militairen de trot- toirs schoonvegen. MET SLEDEN DWABS DOOK GROENLAND. Te Aberdeen zijn Zondag met een IJsland- sche vischtreiler de heeren Lindsay, Godfree en Oroft aangekomen die een sledetocht heb ben gemaakt van West Greenland dat zij op 10 -Juni verlieten naar Oost Groenland, waar zjj 8 September zijn aangekomen. Luitenant Lindsay, die lid is van het En- geische Antarctische Genootschap en die ook in 1930 een expeditie had meegemaakt, had deze tocht op sleden met zijn gezellen onder- nomen om een volkomen onibekend deel van het binnenland van Groenland in kaart te' brengen. Hij is hierin voor een gebied van 350 mijl breedte geslaagd, maar aangezien de mannen geen depots hadden ingericht en het land zeer bergachtig bleek, moesten zij van 1 September af door om de kust ite bereiken. Toen zij daar kwamen, hadden ze nog voor slechts iy2 dag mondvoorraad. De schipper die hen heeft opgepikt, was toevallig dezelfde die twee jaar geled=ci de Amerikaansche familie Hutchinson die in een vliegtuig een Pooltocht naar IJsland had willen on der - nemen, op dezelfde hoogte aan de Oositkust van Groenland heeft gered. De af stand die de mannen per slede hebben afgelegd, bedraagt 4000 K.M. maar niiet alles in rechte lijn. IN DE GEVANGENIS BEKEEKI) ■De strafkamer van het Landgericht te Berlijn heeft Zaterdag een verzoek van den officier van justitie behandeld om den be- ruchten misdadigier Emil Strauss, wiens straftijd van 15 jaar eersbdaags afgeloopen is, in verzekerde bewaring te houden. In 1919 pleegde Emil met zijn broer 'n brutalen postroof en toen de politie hem een paar dagen later in de woning van zijn vrien- dinoetje overviel, losten hij en zijn 'brooder 30 revolverschoten, voor het gelukte hen te overmannen. Een agent was doodgeschoten, een ander is levenslang invalide gebleven. Beide taroers werden tot 15 jaar tuchthuisstraf veroordeeld, maar het gelukte Emil reeds het volgende jaar te cntvluchten, en door een koen huzarenstukje slaagde hij er ook in zijn broer Alfred die te Naugard in het tucht- huis zat, te foevrijden. Lang duurde de vrijheid wel is waar niet, maar in den korten tijd tot hun weder-gevan- gemneminig, pleegden de gebroeders een aantal brutale inibraken, van welke die in de crimi- nalibeits-afdeeling van het museum der Ber lijn sche politie wel de stoutmoedigste is ge weest. In dit museum vondien de suppoosten op een goeden morgen een visitekaartje van Emil met de mededeeling, dat de tenitoonstel- ling van inhrekerswerktuigen hun buitenge- woon belang had ingeboezemd, en diat hij de beste stukken maar meteen had meegenomen. Daama kwam Emil in het tuchtbuis te Munister en hier schijnt een innerlijke be- keering te zijn begonnen. Hij verzocht de weduwe van den door hem doodgeschoten agent zijn gevangenisverdiensten te willen aianvaarden, wat de vrouw natuurlijk wei- gerde. Zaterdag voor de rechtbank verscheen de thans 47-jarige ex-bandiet als de mode me Saulus, die op eenvoudige wijze van zijn vaste voomemens getuigde om na z(jn a.s. vrijlating op behoorlijke wijze be levee ee die vast over- tuigd bleek, dat hij werken wilde en ook werk zou vinden. De officier bleek van de bekeering van den beklaagde niet ten- voile overtuigd en hand- haafde zijn verzoek, maar de rechtbank be- sloot Emil een kans te geven door de behan- deling van het voorstel van den Staatsanwalt vijf jaar uit te stellen. In dien tusschen tijd Zal de politie een oogje in het zeO houden en rapporteeren of de bekeering van Saulus tot Paulus van duurzamen aard is geweest. EEN IK) ODE STAD. De stad Bitolj (Monastir) die voor en in den oorlog nog een belangrijk centrum was, is thams, naar Reuter uit Belgrade meldt, geheel vervallen. Het aantal inwoners, dat eems 80.000 bedroeg, is vermindiard tot 20.000, en de eens zoo levendige straten met bloeiende winkels zijn thans leeg en na 9 uur 's avonds als udtgestorven. Bitolj, niet langer de hoofdstad van een groote Turksche provincie, is door tolmuren geheel van haar markten van voor den oorlog afgesnteden. REEDS 2'/2 JAAR IN SLAAP. Den 15en Febmari 1932 zat Miss Patricia MaoGuile voor haar schryfmachine. Zij had reeds eenige malen op discrete wijze gegeeuwd en zachtjes tot een collega gezegd: „Ik ben moe!" Kort daarop dommelde zij in en het is nu al 2% jaar, dat zij op een der bovenste etages van een wolkenkrabber te Chicago slaapt. Men heeft reeds van aller geprobeerd om haar uit haar lethargie te wekken: bloed- transfusie, seruminjecties enz enz. Zelfs mag- netiseurs bleven machteloos de slapende te wekken. De oogen van Patricia bleven ge- sloten. Haar moeder heeft dezer dagen verklaard, dat zij dol was op radiomuziek. Men zal nu met een bijzonder krachtig toestel probeeren het meisje te doen ontwaken. STERKE ARM TEGEN BLOOTE ARMEN. De politie te Nantsjang had een decreet uitgevaardigd, waarbij het dragen van korte mouwen door vrouwen verboden was. Toen velen zich hieraan niet stoorden, is de politie er op uit getrokken met een pot verf en heeft de bloote armen van sommige meisjes en vrouwen hiermee bestreken, met het gevolg dat lange mouwen thans de alge- meene dracht zijn in deze stad. CENTRIFUGE MET 160.000 OMJViENTE- LINGEN PER MINUUT. De Zweedsche professor Svedberg, die in 1926 den Nobelprijs voor chemie verwierf, deelt aan „Svenska Dagbladet" mede, dat voor zijn laboratorium te Upsala voor het be- studeeren van de moleculen thans een centri fuge vervaardigd wordt," die, naar verwacht wordt, 165.000 omwentelingen in de minuut zal kunnen maken. Er zijn speciale motoren ontworpen om het gevaar voor uiteensprin- gen bij een zoo groote snelheid te voorkomen. Prof. Svedberg heeft 10 jaren lang een bij- zondere studie van centrifuges gemaakt en heeft het aantal omwentelingen steeds weten op te voer^n. Het physisch-chemische labora torium te Upsala, dat onder leiding van prof. Svedberg staat, is een der best uitgeruste laboratodia van de wereld, zoodat vele ge- leerden uit het buitenland naar Upsala ko- men om daar hun kennis te vermeerderen. HET COCOS-EILAND. Het Cocos-eiland in den Stillen Oceaan wordt door velen beschouwd als het eiland waar de eertijds beruchte zeeroover kapitein Kidd zijn buit de legende heeft er onmete- lijke schatten van gemaakt verborgen had. Herhaaldelrjk is naar die schatten gezocht door clandestiene, en ook eveneens dikwijls door openlijke expedities. Nu onlangs weer heeft een Britsch expeditie op het eiland ge- explofeerd en naar den schat van Kidd ge zocht. De expeditie keert echter onverrichter- zake naar Engeland terug met het vaartuig Queen of Scots. Er komt nu echter aan al dat zoeken naar het verdwenen goud van Kidd een eind, al- thans voorloopig en voor de niet-bevoegde schatgravers. De regeering van Costa Rica het cocos- eiland behoort tot Costa-Rica zal het eiland sluiten voor buitenlandsche bezoekers. Het plan is n.l. er een strafkolonie te vesti- gen en een blijvend garnizoen op het eiland te plaatsen. Onder overheidstoezicht zullen dan de gevangenen worden gezet aan het zoe ken naar den schat. EEN TAMME KROKODIL ALS ATTRACTIE VOOR TOERISTEN. Op eenige mijlen van Kampala, niet ver van den oever van het Victoria-meer, hebben inboorliingen een toeristen-centrum ingericht, waarvan de grootste attractie een tamme krokodil is, die uit het meer te voorschijn komt als men hem roept. Evenals in een dierentuin wordt het beest door de bezoekers gevoed met visch, die de inboorlingem tegen behoorlijke vergoeding verkoopen. De naam van den krokodil is Lutemhe en hij is lang geen onbekende in de beschaafdie wereld. Hij heeft in menige (wildernis-film een rol gespeeld en voordat de Engelschen in dit ge bied doordrongen, werd hij door de inboorlin- gen beschouwd als wonderdier. Inboorliingen, die van een misdrijf verdacht werden, werden in het meter geworpen in afwachting of Lu- tembo hem zou verslinden of niet. Nu wordt hij voor vreedzamer doeleinden gebruikt en is men bezig een tweeden krokodil voor dit doel af te richten. Men hoopt hier mee de attractie te verhoogen of mogelijk is mien bang, dat de dagen van Lutembo geteld zijn, daar hij niet zoo jong meer is. Aangezien de voeding van den tammen krokodil niets te wenschen overlaat, is het mogelijk, dat zich uit het meer spoedig nieuwe gegadigden zul len aanmelden. DE STRIJD OM GLORIA VANJIERBILT. Te New York gaat de strijd in de recht- zaal over het voogdijrecht inzake de tien- jarige Gloria Vanderbilt nog steeds voort. Familieleden van het meisje en in het bijzon der haar grootmoeder, mevrouw Morgan en haar tante mevrouw Whitney, die al eenigen tijd voor het kind zorgen, achten de moeder die te Parijs een paar jaar lang een vrij leven geleid heeft en fcich van haar rechten en plichten als moeder minder aantrok dan de familieleden wel wenschelijk achtten, niet ge- geschikt zich met de opvoeding van Gloria te belasten. De moeder, mevrouw Vandierbilt, vecht nu zoowel voor haar eigen rehabilitatie in de oogen van haar kennissen en standge- nooten als voor die teruggaaf aan haar hoede van het kind. Men heeft nu de kamenier van mevrouw Vanderbilt onderworpen aan een scherp kruisverhoor en vermoedielijk zal er wel wat vuile wasch in de teil zijn gegaan. Maar men weet er het rechte niet van want dit verhoor heieft met gesloten deuren plaats gevonden. Het is een ietwat nare geschiedenis en het groote puhliek, dat toch het ware van de zaak niet weet, noch te hooren krijgt, is geneigd om smalend te oordeelen over me vrouw Vanderbilt al was het alleen maar om- dait deze dame is voortgekomen uit die Brit- sche aristocratie, heel knap is en overmatig rijk. Men zal nu tenslotte ook gaan doen, waar wellicht al vroeger mee had kunnen worden aangevangen, dat is aan de kleine Gloria vragen bij wie van haar familieleden zij het liefst zou wezen. Maar de oouranten- lezers in de Ver. Staten smullen aan dit geval en waarschijnlijk nog bet mieest omdat zij niet alles te hooren krijgen wat er achter de gesloten deuren door de hoofdpersonen in dit proces en door de getuigen wordt onthuld. Het voomaamste element van belangstelling is natuurlijk dat de Vanderbilts zoo overmatig rijk zijn en daarbij behooren tot de exclusieve New-Yorksche ,,400". DE JUWEELEN VAN HET FIGURANTJE. Een zeer mierkwaardige diefstal heeft dezer dagen te Hollywood plaats gevonden. Een jong artiste, die* tot dusver slechts kleine rol- letjes vervuld had, is plotseling de hoofdper- soon van een groot sc'handaal geworden. De filmartiste Jenny Bermland, een landgenoote van de groote Greta Garbo, heeft n.l. aangifte bij de politie gedaan, dat haar waardievolle sieraden, waaronder een briljanten diadeem, oorknoppen, armbanden en ringen, alles ter waarde van 300.000 dollar, gestolen zijn. In den beginnen schonk men weinig ge- loof aan de aangifte van het jonge meisje en hield de heele geschiedenis voor een true, die filmartisten maar al te dikwijls toepassen om de aandacht van het puhliek tot zich te tfekken. Het klinkt immers onwaarschijnlijk, dat een eenvoudig meisje een dergelijk hoog bedrag aan juweelen bezeten zou hebben. Doch Jenny Bermland liet het hier niet bij. Zij engageerde een NeW-Yorkschen particu- lieren detectieve, gaf hem een flinke som gelds als voorschot en duidde hem een spoor aan, dat hij moest volgen. Intusschen was de politi ook actief gewor den. Bij de verschillende aangiften, die Jenny doen moest, constateerde de politie, dat haar papieren niet geheel in orde waren. Men on- derwierp haar aan een verhoor, onderzocht nogmaals haar papieren, die ofschoon wiel niet vervalscht, toch niet geheel met de identiteit van de houdster overeenstemden. De politie veranderde toen haar zienswijze. Het figuran- tje kon toch in het bezit van de juweelen ge weest zijn en deze waren misschien van dief stal afkomstig geweest. Men stelde haar in arrest. Telegrammen werden naar Zweden gezonden en de Amerikaansche politie vroeg haar Zweedsche collega om dnlichtingen. Jenny's detective had intusschen ook niet stilgezeten. Het spoor, dat zijn cliente hem opgegeven had, had hij volgens systeem Holmes-Carter gevolgd en acht dagen nadat hij de opdracht ontvangen had, was hij in staat de zeggen, waar zich de juweelen be- vonden. Intusschen was Jenny weer op vrije voeten gesteld. Bij het onderzoek was gehleken, dat zij uit een voomame Zweedsche familie af- stamde en de papieren, waarmede zij zich legitimeerde, had zij van een andere figu rante gekocht, om haar familienaam niet te compromitteeren. Eenige maanden gelieden had zij tenminste zoo vermelden de Ame rikaansche couranten een zeer bekend en beroemden jongen filmheld leeren kennen en was op hem verliefd geraakt, Bij dezen film- ster, wiens naam vooralsnog niet gepubliceerd wordt, zijn de juweelen gevonden. De Ameri kaansche publieke opinie dringt echter op volledige ophelder-ing van deze mysterieuze affaire aan. F.F.N EIGENAARDIG INSECT. Ieder jaar na een warmteperiode gevolgd door eenige afkoeling en direct weder warmte, komt langs de oevers van de Maas in Bel- gisch-Limburg (en langs geen andere rivier in deze streken) een eigenaardig insect te voorschijn, welker larve in het slijk leeft en daarin gangen graaft; dieze haften leggen, evenals andere insecten, eieren en laten die in het water vallen, waar de larven er uit te voorschijn komen. Wanneer de duisternis is ingetreden komt het omhoog naar het licht, en blijft, om al wat licht geeft, zwermen. Niet met duizen- den, maar met millioenien omzweven ze de lantaams en dringen in de huizen. Na 2 tot 3 uur te hebben geleefd, vallen ze dood neer. Om deze diertjes aan te trekken, zetten de Limburgsch visschers aan de Maas lampjes die zij plaatsen in het midden op een groot stuk doek, liefst wit, ten einde er zooveel mogelijk van te vangen. Het is n.l. een udt- stekend lokaas voor de vischvangst; sommige visschers vangen emmers en baalzakken vol van deze insecten. Met bezems worden ze door de visschers bijeengeveegd en dan met brood vermengd en tot ballen gekneed. Het aas moet echter den volgenden morgen reeds gebruikt worden. Na middemacht, als de temperatuur kouder wordt, is plotseling alles dood em ligt op de straten en pleinen duimdik en in miliiarden bijeen. Dit verschijnsel duurt ongeveer 10 tot 12 dagen en is een groote plaag voor de men- schen, die buiten willen zitten of hun ramen ntet sluiten. Een fantastisch gezicht vormen ook de tallooze zich in de Maas weerspiegelende lidhtjes der visschers. R. POINCARe. f PARIJS. Gisteravond te half vier is in zijn woning op 54-jarigen leeftijd overleden de oud-president der Fransche Repuibliek, R. Poincard. Reeds sedert eenigen tijd was de oud-presi dent sukkelend, doch den laatsten tijd weer zooverre hersteld, dat geen gevaar meer ge- vreesd werd. Zelfs gisterenavond was zijn toestand in 't geheel niet zorgwekkend, of schoon hij reeds een paar dagen zijn kamer moest houden. DE OPNAME VAN DE MOORDAANSLAG TE MARSEILLE. AMSTERDAM. Na herkeuring is door de centrale filmkeuring het besluit om de journal-opnamen van den moordaanslag van Koning Alexander en Minister Barthou niet voor vertoaning goed te keuren, bekrachtigd, zoodat deze opnamen niet in Nederland zullen worden vertoend. (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Huwelijks-voltrekkingen. 11 Oct. Josephus Albertus van der Poel, oud 28 j., jm. en Irma Melanie Victorine Galle, oud 25 j., jd. Geboorten. 6 Oct. Adriana Margaretha, d. van Arie Comelis de Feijter en van Catha- lina Francina Herrebout. 7 Oct. Janneke, d. van Joos de Mul en van Jozina Elisabeth Neeltje van Driel. 8 Oct. Wilhelmina Leo- nie Neeltje. d. van Andrie Carolus Vande- pitte en van Ulalie Neeltje Meeusen. Overlrjden. 10 Oct. Willem Pieter Nieu- welink, oud 79 j., echtg. van Christina Elisa beth 't Gilde. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: L. de Grof-de Bock, zonder, Nieuwe Kerk- straat 37, van Moerheke-Waes (B.). Ph. M. Willems-van Zeele, zonder, Veld- straat 4, van Hoofdplaat. E. C. v. d. VIoed, zonder, Emmalaan, van Rotterdam. D. H. Parlevliet, diakones, Axelschestr. 56, van Wierden. (H. M. J. van Duijne, hulpprediker, N.-H. Kerk, Zandstraat 1, van Amsterdam. A. Simanek, dienstbode, Nieuwstraat 56, van Recklinghausen (D. J. de Koeijer, fabrieksarbeider, Baandijk 75 (inw.), van Westdorpe. J. C. de Visser, dienstbode, v. Steenbergen- laan 18, van Axel. Wed. H. T. Kleijn, geb. de Kraker, zonder, Emmalaan 1, van Middelburg. A. L. Dhaene, dienstbode, Kersstraat 13, van Boschkapelle H. de Koster, dienstbode, Lange Kerkstraat 14, van Graauw en Langendam. Vertrokken: B. M. G. Everaard, dienstbode, Westkolk- straat 810, naar Graauw en Langendam. L. L. Kiel, zonder, Steenkamplaan 23, naar Ostende (B.). M. C. H. de Bruijn, dienstbode, Heeren- gracht 10, naar Ossenisse. D. W. C. Geers, schipper, Molengang 4, naar Antwerpen. M. M. van Denderen, zonder, Nieuwstr. 40, naar Antwerpen. C. L. Scheele, zonder, Vlooswijkstraat 32, naar Den Haag. 16 October. TER NEUZEN. Lezing over het hospitaal- kerkschip in het lokaal Bethel. 17 October. ZAAMSLAG. Lezing over het hospitaal- kerkschip in de Chr. bewaarschool. 18 October. TER NEUZEN. Lezing over het leven van Paul Kruger, in het Luxor-Theater. Alg. Ned. Verbond. SLUISKIL. Veiling woonhuis. Notaris Van der Veen. 19 October. TER NEUZEN. Veiling meubilaire goederen. Notaris Van der Veen. 20 October. AXEL-SASSING. Veiling huis en erf. Kan- toor W. A. den Boggende. 24 October. HOE2K. Aanbesteding bouwen woning en schaapstal. Bouwk. A. de Clercq. 25 October. KOEWACHT. Veiling Canadaboomen. No taris Fanoy. Rotterdam, 15 October 1934. VEEMARKT. Aangevoerd: 442 vette runderen, 322 vette- en graskalveren, 829 schapen en lammeren, 562 varkens. De noteering was als volgt: Koeien le kw. f 0,56—/ 0,58, 2e kw. 0,46 0,50, 3e kw. 0,35^/0,38; Ossen le kw. 0,50—/0,54, 2e kw. 0,45—/ 0,47, 3e kw. 0,40; Kalveren le kw, /0,65/0,75, 2e kw. 0,50—/0,60, 3e kw. 0,40—/0,45; Schapen le kw. 0.39, 2e kw. 0,35, 3e kw. /0,31, per stuk 17, 13, 8; Lammeren le kw. 0,40, 2e kw. 0,36, 3eTcw. 0,30, per stuk 11, 9, 7; Varkens le kw. /0,30, 2e kw. /0,29, 3e kw. 0,28. De handel was over het algemeen sleepend, tot on veranderde pryzen. Alleen schapen en lammeren werden, wegens korterien aanvoer, tot iets hoogere prijzen verhandeld. VLAS. Aangevoerd: Blauw 900 K.G. /0,400,45; Holl. Geel 9600 K.G. 0,40—/0,45. Al het aangevoerde werd verhandeld. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwie 3—/ 3,30; Zeeuwsche Bonte 3/3,30; Zeeuwsche Eigenheimers 2,803; Brielsche Eigenheimers 3 3,30; Blatiwe Eigenheimers /2,903; Drie- lingen 2,202,50, alles per H.L. West! zand 7 cent per K.G. FIJNE ZADEN. Blauwmaanzaad /15; Karwijzaad 17 /18; Zaailijnzaad blauw 9; Zaailijnzaad wit 7—/ 8. GRANEN- EN PEULVRUCHTEN. Gerst Chevalier /6/6,20; Haver 6 /6,65; Erwten, kleine groene 89,40; Scohkkers 10/ll; Bruine Boonen 10 11,50. Voor Ter Neuzen: 12 Oct. Duitsch s.s. EULER, 913, stukg., Bremen. Van Ter Neuzen: 13 Oct. Nederl. s.s. ST. PHILIPSLAND, 1424, ledig, Methil. Van Sluiskil: 12 Oct. Deensoh s.s. ELLEN. 443, cokes, Halmstad. Van GentTer Neuzen: 14 Oct. Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg., Landen. Voor Gent: 12 Oct. Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Antwerpen; Noorsch s.s. ARA, 557, papierpap, Enge; Noorsch m.s. VANJA, 3663, olie, Talara; Nederl. m.s. DENI, 145, pek- koien, Eling; Noorsch s.s. SKOCHEIM, 1632, hout, Moermansk; Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg., Londen. 13 Oct. Eng. s.s. DRYBURGH, 676, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. DONA ISABEL, 292, pekkolen, New-Castle; Duitsch s.s. SPECHT, 355, ledig, R'dam; Nederl. m.s. ROTTUM, 119, ijzer, Londen; Eng. s.s. DONA FLORA, 292, pekkolen, Goole; Noorsch s.s. CERTO, 1339, hout, Archangel. 14 Oct. Belg. s.s. YVONNE, 385, kolen, Dover; Nederl. m.s. MADO, 123, pekkolen, Stamshaw; Eng. s.s. BIRTLEY, 1696, kolen, Methil; Nederl. m.s. ETON, 108, papier, Lon den; Eng. s.s. MERSEY, 438, stukg., Goole; Eng. s.s. ORIOLE, 217, stukg., Londen. Van Gent: 12 Oct. Finsch s.s. WIRMA, 1535, ledig, Leith; Nederl. m.s. MARIA, 113, vellen, S'trood; Eng. s.s. DAFILA,, 969, stukg., Belfast. 13 Oct. Deensch s.s. AARO, 838, ledig, Burnt Island; Eng. s.s. CORSELANDS, 277, ledig, R'dam; Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Hull; Belg. s.s. CHARLES, 334, gem., Goole; Eng. s.s. DRYBURGH, 676, stukg., Leith. 14 Oct. Eng. s.s. LETGHWORTH, 717, ijzer, Grangemouth; Duitsch s.s. ARTUSHOF, 866, yzer, Stettin; Duitsch s.s. SPECHT, 355, ijzer, KoningsbergenZweedsch s.s. ARA, 557, led., R'dam; Eng. s.s. DONA ISABEL, 290, ledig, Blyth; Fransch s.s. ARICA, 3219, ledig, Havre; Noorsch m.s. VANJA, 3663, ledig, Falmouth. Jvsjcasspsn* De officier van Justitie bij de Arrondissements-Recht- bank te Middelburg doet aankondi- ging, dat in de onteigeningsprocedure van den Burgemeester der gemeentie Axel, wonende te Axel, Eischer, ver- schynende door den procureur Mr. J. F. van Deinse, tegen Neeltje Diele- man, weduwe van Pieter Haak, zon der beroep, wonende te Axel, West- straat No. 48, Gedaagde, niet ver- schenen, strekkende tot onteigening van een gedeelte ter grootte van 3 aren 73 centiaren van het perceel bouwland, ter geheele grootte van 79 aren 80 centiaren, gelegen in de ge meente Axel en kadastraal alaaar be- kende in Sectie G nummer 2624, en van een gedeelte ter grootte van 6 aren 64 centiaren van het perceel bouwland, ter geheele grootte van 27 aren 20 centiaren, gelegen in de ge meente Axel en kadastraal aldaar be kend in Sectie G nummer 2921; en in de onteigeningsprocedure van den Commissaris der Koningin in de Provincie Zeeland, wonende te Mid delburg, Eischer, verschijnende door den procureur Mr. J. F. van Deinse, tegen Neeltje Dieleman, weduwe van Pieter Haak, voornoemd, Gedaagde niet verschenen, strekkende tot ont eigening van een gedeelte ter grootte van 5 aren van het perceel bouwland, ter geheele grootte van 1 hectare 68 aren 10 centiaren, gelegen in de ge meente Zaamslag en kadastraal al daar bekend in Sectie E nummer 683, en van een gedeelte ter grootte van 7 aren 95 centiaren, waarvan circa 55 centiaren tuingrond en circa 7 aren 40 centiaren bouwland, van de per- ceelen huis, schuur, bouwland en erf, ter geheele grootte van 2 hectaren 5 aren, gelegen in de gemeente Zaam slag en kadastraal aldaar bekend in Sectie E nummer 671; door den benoemden Rechter-Com- missaris, den heer Mr. C. E. Muller, is bepaald, dat het onderzoek van de bij de vonnissen van gemelde Recht bank dd. 10 October 1934 benoemde deskundigen zal plaats hebben op Donderdag 25 October 1934, en wel op de in de gemeente Axel gelegen te onteigenen perceelsgedeelten des voormiddags om 11 uur en op de in de gemeente Zaamslag gelegen te ont eigenen perceelsgedeelten des mid- dags om 12 uur. Middelburg, 12 October 1934. De Officier van Justitie voornoemd, v. d. FELTZ. NEUS-, KEEL-, OORARTS Woensdag 17 Oct. Spreekuur Zieken- huis Ter Neuzen 10 u., Sluiskil 2,30 u. BUITENGEWONE VERGADERING van stembevoegde ingelamden op des nam. 3 uur, in het Hotel Centraal, Markt 6 te Ter Neuzen. De Dijkgraaf, Abm de JONGE Fz. Notaris VAN DER VEEN te Ter Neuzen, zal op DONDERDAG 18 OCTOBER 1934, des namiddags 3 uur, te Sluiskil, in het Hotel van Gez. Jacobs, puhliek verkoopen, ten verzoeke van den heer C. HEEFFER. met Erf te Sluiskil aan de Middenstraat, groot 1 are 88 cen tiaren. Te aanvaarden bij de betaling. Betaling (jer kooppenningen binnen 30 dagen en der obkosten binnen 6 dagen na de toewijzing. Iniichtingen ten kantore van ge- noemden notaris. Notaris VAN DER VEEN te Ter Neuzen zal op Vrljdag 18 October 1934, des namiddags te half twee te Ter Neuzen op de boven- zaal van het „Hotel Centraal", ten ver zoeke van den Heer P. C. POLS, wegens vertrek, publiek tegen contante betaling verkoopen als: Tafels, Buffetten, Stoelen,Thee- tafels, Huis-en Slaapkamerameuble- menten, ijzeren Ledikant, Spiegels, Qashaard, Kachels, Gasstel, Lampen, Schilderijen, Kasten, Klokstel, Gor- dqnen, Mangel, Tuinmeubelen.Glas- en Aardewerk enz. Te bezichtigen 's Donderdagsmiddags na aan uur. Voor leerlingen die hiervan gebruik willen maken, wordt beleefd verzocht op tijd aanwezig te zijn. HET BESTUUR De collectrice der Staatslotery te Middelburg W. G. AppelDeibel, Dam 5, maakt bekend, dat de loten voor de nieuwe loterij verkygbaar zijn vanaf Woensdag 24 October. Men zij gewaarschuwd tegen het koopen van loten van andere loteryen daar door het vemummeren der Staatsloten de particuliere loterijen niet op de Staatslotery kunnen trek ken. Toezending na ontvangst van post- wissel. 1/20 a /3,60, 1/10 A 7,20, heel lot 72,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 3