Sport Gemengde Berichten ZAAMSLAG. HONTENISSE. CRISISPUBLICATIEN HANDELSREGISTER. VOETBAL. MWJuliana o0 Iieto ik *t niet gezegci" zegit een van hen, en goo it zijn sigaret weg. Ze beginnen het nu pas goed interessant te vinden. ,,Ja, dat is voor zoover ik weet de eerste keer in 110 jaar, dat de Minister van Financien voor zooiets in Zeeuwsch-Vlaanderen komt, en dat je er nu net bij moet wezen „'t Is mooi hoor, be- aamden zij, maar dat je nu net nog eens een tienTje kon. verdienen en je dat door den neus wordit geboord". CONSUL VAN DE VEREENIGDE STATEN. Bij Kon. besiluit is de heer H. Brett erkend en boegelaten als consul van de Vereenigde Staten van Amerika te Rotterdam voor de provincien Zuid-Holland, Zealand, Noord-Bra- ban-t en Limburg. DE W1NKELOPENSTELLING OP ZONDAG. De winkelier F. B. de B. te Middelburg is wegens het open hebben van zijn winkel op een Zondag in Augustus op grond van de door de Kroon goedgekeurde verordening, des- tijds verbaliseerd, en heeft de Kantonrechter hem overeenkomstig den eisch van het O. M. wegens overtreding van de winkelsluitingswet schuldig verklaard met bepaling, dat in ver- toand met de geringe beteekenis van het feit en de omstandigheden, waaronder het is be- gaaru geen straf zal worden toegepast. Het is in deze, zooals trouwens ook de amb- tenaar van het O. M. mededeelde, de bedoe- ling een principieele uitspraak uit te lokken en dit is zeker ook de oorzaak, dat Zaterdag aan den winkelier is aangezegd, dat de Amb tenaar van het O. M. tegen het vonnis van den Kantonrechter hooger beroep heeft aan- geteekend. Als men thans de buitendienst gestelde openbare school in de buurtschap Othene be- ziet, die door verkoop van eigenaar is ver- wisseld, krijgt men den indruk dat dit gebouw aan een waar bombardement heeft blootge- staan, terwijl ongeveer de helft der glasruiten zijn verbrrjzeld. Op het bouwland van den landbouwer J. d. R., wogen twee aldaar gerooide voederbieten samen 20 K.G., terwijl een ander teler er een vertoonde van 11 K.G. zwaarte. Sinds langen tijd vraagt men zich af waar de boerenboter zijn bestemming vindt, terwijl geen enkel winkelier een kooper gerieven kan Er kan toch wel verondersteld worden, dat nog boter geproduceerd wordt, al is het dan ook in mindere hoeveelheid. Uit de opmetingen dezer dagen gedaan, op den weg van het Zaamslagsche Veer en voort- gezet tot in den Ter Neuzenschen weg blijkt, dat het in de bedoeling ligt om de wegsver- betering te voltrekken tot in aansluiting aan den provincialen weg, gemeente Ter Neuzen. Over het algemeen genomen is het jacht- veld goed van wild voorzien, maar of elk be- machtigd stuk wild terecht komt in den wei- tasch van den jager, kan wel met ,,neen" wor den beantwoord. Het vervoer van suikerbieten wordt tot op •heden door goed weer begunstigd, en is in volien gang. Zoo werden op een dag naar de verschillende los- en laadplaatsen aangevoerd ongeveer 500.000 K.G. Ook is door de gevallen regen het rooien veel vergemakkelijkt. Trouwen met hindemis. Toen den dezer dagen een trouwlustig paar- tje, vergezeld van de vereischte getuigen, zich bij den ambtenaar van den burgerlijken stand vervoegde om aan elkander door den echt te worden verbonden, moest het tot de minder aangename ontdekking komen, dat het bewijs van de huwelrjksafkondiging uit de gemeente van de woonplaats van den bruidegom alhier niet was gearriveerd. Trouwen zonder dat bewijs was niet mogelijk. Het Ibruidspaar be- sloot dan per auto naar den vergeetachtigen ambtenaar van den burgerlijken stand te rijden om het noodige stuk; gelukkig maar voor beiden, dat de woonplaats van den brui degom niet al te ver uit de buurt was, zoo- dat. ze toch nog op denzelfden dag konden trouwen, zij het dan ook met een paar uur vertraging. MEDEDEELING VAN DE LAN'DBOUW- GRISIS-ORGAN LS ATI E VOOR ZEELAND. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Zee- land maakt bekend, dat aan personen welke thans nog geen georganiseerde zijn der Land- bouw-Crisis-Organisatie voor Zeeland, en dit op grond der Landbouw Crisiswet 1933 toch moeten zijn, gelegenheid wordt gegeven zich binnen de veertien dagen na plaatsing dezes als zoodanig op te geven. In de week van 16 October werd bij het bureau der Kamer van Koophandel en Fabrie- ken voor Zeeuwsch-Vlaanderen, gevestigd te Ter Neuzen, aangifte gedaan van de volgende Inschrijvingen Oooperatieve Aankoopvereeniging Weste- lijk Zeeuwsch-Vlaanderen G.A., Zuidzande, M 10, aankoop en zoo noodig verwerking van benoodigdheden voor het landbouwbedrijf. J. F. van der Veeken Zoon, Stoppeldijk, Tol C 57, paardenhandel. Venn.: J. F. en C. J. v. d. Veeken, beiden te Stoppeldijk. Wijzigingen ,,De Hoop", Sas van Gent, Westkade 89, bierbrouwerij en mouterij opgeheven; als be- drijf wordt thans uitgeoefend bierbottelarij, limonadefabriek en handel in mineraalwa- teren. C. de Keijzer, Stationsstraat G 41, vlashan- dei en cafe. Overleden eigenaar: Charles de Keijzer. P. de Maker, Oostburg, Nieuwstraat 22, commissionair in effecten. Eigenaar: P. de Maker verhuisd naar Schoondijke, M 44. Ge- machtigde: P. J. van Bortel, Schoondijke M 44. Piet Roest, Breskens, le Zandstraat 29, beurtvaartondememing. Overl. venn.: P. C. Roest Sr. H. de Taeije, Eede, Rijkssteenweg M 26, paardenslager en zouter. Overleden eigenaar: H. de Taeije. Opheffingen Radio-salon A. A. A. de Cock-Schaut, Hulst, X<ange Nieuwstraat C 197, handel in radio- apparaten. UITSLAGEN VAN ZONDAG. K. N. V. B., Afdeeling IV. le klasse. Willem HPSV o4 NAjCBW 1—1 EindhovenLONGA 61 BleijerheideNO AD 1l doelp. gsp- gew. gel. verl. pnt. v.t. PSV 5 3 2 8 135 NAC 5 3 2 8 13—9 BW 5 3 1 1 7 11—5 LONGA 5 2 1 2 5 11—13 Juliana 5 2 1 2 5 8—11 Eindhoven 5 2 3 4 11—13 Willem H 5 2 3 4 9—12 Bleijerheide 5 1 2 2 4 3—5 MW 5 1 1 3 3 9—9 NOAD 5 2 3 2 6—12 2e klasse A. RBC—TSC 2—6 DOSKOAlliance 2—2 ZeelandiaIBreda 0—2 Terneuzen— -Middelburg 1—3 Vlissingen— -De Baronie 4—0 doelp. gsp- gew. gel. verl. pnt. v.—t. Vlissingen 5 4 1 - 9 17—5 Middelburg 5 4 8 21—7 Breda 5 2 2 1 6 11—8 DOSKO 3 1 2 - 4 6—4 De Baronie 4 2 2 4 13—13 Terneuzen 5 2 3 4 10—18 Zeelandia 5 2 3 4 8—15 Alliance 5 3 2 3 8—14 TSC 4 1 3 2 10—13 RBC 5 1 4 2 9—16 3e klasse A. BreskensVlissingen 2 4—3 SluiskilDe Zeeuwen afgek. HulstTerneuzen 2 2—1 AxelOranje gest. wegens regen doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Hulst 3 3 6 5—2 Axel 4 3 1 6 19—6 Breskens 5 3 2 6 14—13 Sluiskil 2 2 4 2—0 Vlissingen 2 5 2 3 4 15—12 Oranje 2 1 1 2 4—9 Hoofdplaat 3 1 2 2 3—5 De Zeeuwen 3 1 2 2 4—8 Terneuzen 2 5 5 6—17 3e klasse B. RCSGoesche Boys 2—2 Middelburg 2Zierikzee 0—2 GoesZeeuwsche Boys 1—0 HansweertZeelandia 24 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Goes 5 5 10 17—3 Zierikzee 4 4 8 19—2 RCS 4 2 1 1 5 11—7 Zeelandia 2 4 2 2 4 10—12 Z. Boys 2 1 1 2 3—3 Middelburg 2 4 1 3 2 6—11 Goesche Boys 4 1 3 1 414 Hansweert 4 4 2—19 DE YVEDSTRIJDEN. Eerste Klasse. In den strijd Willem IIPSV heeft de laatste inderdaad getoond productiever te zijn dan de gastheeren, want deze konden geen enkel doelpunt scoren en PSV vond zelfs viermaal het net, zoodat zij een flinke 04- overwinning behaalde. De kampioensclub van vorig seizoen zal dit jaar in den eindstrijd haar kleuren niet mogen verdedigen. NAC BW eindigde in een gelijk spel 11. In de eerste helft was BW in de meerderheid, ter wijl in de tweede helft het woord voortdurend aan NAjC was. Eindhoven is ditmaal al bij- zonder op dreef geweest, want uit den stand had men niet op een overwinning mogen reke- nen en nu wordt LONGA zelfs met 61 ge- slagen. De rust ging in met 11, doch daar- na trad Eindhoven zoo overweldigend op, dat de gasten volkomen werden ingesloten en na- dat Eindhoven de leiding had genomen, ont- stond er een depressie onder de LONGA-spe- lers waarvan Eindhoven een dankbaar gebruik maakte. Bleijerheide heeft vermoedelijk haar tegenstander NOAD te licht gerekend, en zoo kon het gebeuren dat NOAD in de eerste helft de leiding met 01 behield. Na de her- vatting gaat Bleijerheide er alles op zetten om den achterstand om te zetten in een voor- sprong, doch hoe NOAD ook voortdurend in de knel zit, telkens weten de verdedigers de aanvallen af te slaan. Even voor het einde heeft zij eindelijk succes en is de stand 11. doch de begeerde winnende goal blijft uit. Het is wel opmerkelijk dat van de vijf in deze klasse gespeelde wedstrijden er 3 in een ge lijk spel eindigden, want ook bij MWJu liana werden de punten gedeeld, en dat wel in een strijd waarbij geen der partijen het net wisten te vinden. 00. TWeede Klasse A. RBCTSC. 2—6. Te Roosendaal had de ontmoeting plaats tegen TSC, de club, die nog geen enkele over- winning had behaald, al zou zij zeker niet tot de zwakste gerekend mogen worden. RBC had nog slechts eenmaal de beide punten mede naar huis genomen en zoo mag langzamer- hand geconcludeerd worden, dat RBC tegen Terneuzen al een bijzonder goeden dag heeft gehad. Aanvankelijk ging de strijd tegen TSC gelijk op en streden met wisselend succes de beide tegenstanders. Na de rust, doch vooral tegen het einde van den wedstrijd treedt TSC sterk op den voorgrond, en wordt de uitslag 2—6. DOSKO—Alliance. 2—2. Alliance heeft met haar gelijk spel tegen DOSKO meer gekregen dan haar toekwam, want zonder twijfel heeft DOSKO het beste spel vertoond, en zou haar de overwinning hebben toebehoord. Dit gelijk spel is dan ook voor DOSKO een teleurstelling, want zij was goed op weg opa zich bij de leidende clubs te voegen. ZeelandiaBreda. 02. Dat Zeelandia er niet in zou slagen om Breda te weerstaan, hadden wij verwacht en kan de uitslag als normaal worden be- schouwd. Toch heeft Breda in deze ontmoeting niet bepaald een gunstigen indruk achterge- laten en is het aan de mindere schotvaardig- heid van de voorhoede van Zeelandia te wij- ten dat tegen het einde de gastheeren niet zgn ingeloopen. TerneuzenMiddelburg. 13. De geweldige regentoui, een half uur voor den aanvang, zal wel de grootste oorzaak ge weest zijn, dat het bezoek zeer ver beneden de verwachting is gebleven. De wegblijvers hebben echter ongelijk gehad, want regen is er gedurende den wedstrijd niet gevallen en ondanks den fellen wind is het een zeer span- nende partij geweest. Dat het voetbalspel zeer wisselvallig uit kan vallen, bleek ook nu weer. Hadden in Middelburg onze stadgenooten vrijwel niets in te brengen, thans was van overVicht van de zijde van Middelburg totaal geen sprake. Zelfs was Terneuzen gister gedurende ge- ruime perioden ovenwegend aan het woord, waarbij bleek, dat de groenwitte verdediging, wanneer deze op de buid wordt gezeten, wel te passeeren is. Het beslissende moment voor de thuisclub, n.l. het passeeren van den kee per, bleef echter uit. Middelburg is op geluk- kige wijze aan de overwinning gekomen; een gelijk spel had de thuisclub zeker dubbel en dwars verdiend. Hoe men er echter ook over moge denken, de overkanters hebben de pun ten binnen en daar gaat het om. Wanneer om half drie door scheidsrechter Hufkens het sein wordt gegeven tot begin nen, blijkt dat Middelburg den toss heeft ge- wonnen en het voordeel van den straffen wind heeft gekozen. Dit belet echter niet, dat Ter neuzen het eerst in den aanval is, waarbij M. Riemens den bal goed voor doel plaatst. Ha- melink komt op het beslissende moment van schieten te vallen en de Middelburg-verdedi- ging kan haar terrein zuiveren. De bezoekers komen dan naar voren, de linksbinnen komt alleen voor Dooms; inplaats van met de voe- ten speelt de groenwitman den bal echter met de hand, waardoor Terneuzen een vrije schop krijgt te nemen. Het blijkt reeds ter- stond, dat de thuisclub voor de oud-eerste klassers niet hoeft onder te doen. Ondanks dat de roodzwarten tegen den fellen wind moeten optornen, brengen zij meerdere malen een bezoek aan het Middelburg-doel. Toch is het Middelburg, die het eerst een doelpunt maakt, want wanneer het spel tien minuten oud is en van rechts den bal goed wordt aan- gegeven, is het de middenvoor die hem ineens op den schoen neemt en met een zuiver schot Dooms het nakijken geeft. 01. Na den aftrap komt de bal bij den Middel- burg-spil, die een ver schot lost, dat in de veilige handen van Dooms komt. Lang duurt tenslotte de voorsprong van de bezoekers niet, want een vijftal iminuten later spelen Van Pienbroek, Hamelink en Kouwijzer keurig samen, wat door den laatste bezegeld wordt met een schot, dat doel treft 11. Eenige minuten later lost de rechtsbuiten van Middelburg een hoog schot naar doel; door den wind verandert de bal van richting en komt verraderlijk voor den doelmond te recht. Dooms is echter op zijn qui-vive en kan nog juist het leder over de lat tippen. De comer die daarna genomen wordt, brengt geen gevaar. Toch gelukt het Middelburg weder vrij spoedig de leiding te heroveren, want wanneer de eerste helft nog niet half is verstreken en de linksbinnen samen met den middenvoor voor Dooms komen, waarbij de laatste in tweestrijd staat wat er zal ge beuren, lost de linksbinnen op een drietal meters afstand een kalm rollertje op den hoek van het doel. Het is voor Dooms ondoen- lijk om zich vlug genoeg te verplaatsen en de stand wordt daardoor 12. Terneuzen krijgt dan een corner over rechts te nemen, waarbij v. d. Eeckhout juist over doel schiet. Als men ongeveer een half uur aan den gang is, ontgaat Middelburg een bijna zeker doelpunt, doordat het geheele binnentrio in gemakkelijke positie over den bal heen maait. De groenwitte rechtsbuiten lost dan vanaf de lijn een vliegend schot, dat voorlangs het doel uit gaat. Wanneer daarop Terneuzen naar voren gaat, worden de groen witte verdedigers zoo in het nauw gebracht, dat zij een corner moeten toestaan, die geen resultaat oplevert. Bij een volgenden aanval lost C. Riemens een prachtschot, dat de lat aan de verkeerde zijde scheert. Er komt dan een periode, dat de thuisclub sterker is, waar door de Middelburg-defensie het zwaar te verantwoorden krijgt, waarbij zij dikiwijls hun heil moeten zoeken in comer trappen. Uit een vrije trap zien wij C. Riemens een geweldigen kanjer juist naast doel plaatssen, terwijl Ha melink eenmaal een zekere kans ontgaat, doordat een Middelburgback nog juist met het hoofd den bal vlak naast de paal corner kan werken. Zonder dat in den stand nog ver- andering komt, wordt de rust ingefloten. In de tweede helft wordt na den aftrap door Middelburg het leder door Van de Wege geretoumeerd, waarna een zeer gevaarlijk moment voor het Middelburgsche doel ont- staat. Tenslotte kunnen de Middelburgers den bal nog van voor den doelmond wegkrijgen. M. Riemens krijgt dan kans om op eenige meters naast doel het leder naar zijn geheel vrij staande nevenspelers over te geven. Des- ondanks trapt hij den bal nog naast het doel uit. Bij een volgenden aanval wordt door Mid delburg een penalty gemaakt, dat echter door den scheidsrechter niet wordt bestraft. De thuisclub speelt nu, gesteund door den wind, een zeer enthousiaste partij en komen her- haaldelijk voor het Middelburgdoel. Bij een aanval van Middelburg komt de rechtsbinnen alleen voor Dooms. De laatste loopt uit en verkleint daardoor de trefkans. De bal gaat dan ook naast doel uit. Van den Eeckhout neemt daarna een comer, waarbij de Middel- burgkeeper nog juist een doelpunt weet te voorkomen, dank zij zijn lange beenen. On danks dat Terneuzen de meest aanvallende partij is en -men algemeen op den gelijkmaker rekent, komt juist een doelpunt aan de an- dere zijde, welke vrijwel de beslissing brengt. Als n.l. de linksbuiten van Middelburg den bal over den grond naar doel plaatst, missen eenige Temeuzen-spelers en komt het leder bij den rechtsbuiten die is toegeloopen. Deze speler kan den bal van richting doen veran- deren en Dooms wordt voor de derde maal gepasseerd. 13. Terneuzen geeft niet op en komt nog krach- tiger dan voorheen opdringen. De Middelbur gers besteden echter hoofdzakelijk hun aan- dacht aan defensief werk, waardoor het voor onze stadgenooten een hopeloozen strijd wordt en zij moeten toezien, dat een haag van groen witte spelers hen den weg naar het doel ver- spert. Zelfs Van de Wege ,en Geensen nemen aan de belegering deel en dikwijls bevinden zich alle spelers, op Dooms na natuurlijk, op de speelhelft van Middelburg. De thuisclub begaat o.i. echter ook de fout te veel op links te spelen, want juist van de andere zijde kan het meeste gevaar komen, doordat men daar, gesteund door den wind, meer kracht achter aanval en schot kan zetten. Ondanks het zwoegen van de roodzwarten komt in den stand geen verandering, en als de scheidsrechter eenige minuten te laat het einde aankondigt, hebben de Middelbur gers een geflatteerde overwinning, en daar- mede de punten, behaald. VlissingenDe Baronie. 40. Het wordt met de Vlissingers emst en zal Middelburg danig moeten gaan oppassen wil zij dit seizoen haar kansen niet door de rood- witten zien weggekaapt. Na haar mooie over- winning op de hoofstedelingen klopt zij thans De Baronie met sprekende cijfers en het feit, dat in 5 gespeelde wedstrijden door de tegen standers slechts 5 maal is gedoelpunt, bewijst wel, dat de verdediging van Vlissingen vol komen safe is. Derde Klasse. BreskensVlissingen 2. 43. Het heeft in Breskens gespannen tusschen de plaatselijke club en de reserves van Vlis singen. Breskens heeft tenslotte de overwin ning behaald en zich daardoor wat hersteld na haar minder gelukkige wedstrijd van vorige week. SluiskilDe Zeeuwen. De Vlissingers hebben gister tevergeefs de reis naar Sluiskil ondernomen, omdat de scheidsrechter bij het aanvangsuur het ter rein, wegens de vele regen niet bespeelbaar achtte en het om die reden afkeurde. HulstTerneuzen 2. 21 Hulst staat aan de spits van haar afdeeling, doch zal die eereplaats niet behouden, want zij moet nog vele zware wedstrijden spelen. De reserves van Terneuzen hebben het tegen Hulst moeten afleggen, doch indien de voorhoede van de gasten van de talrijke kan sen had weten te profiteeren, zou de strijd wel in hun voordeel zijn geeindigd. AxelOranje. Gisteren zouden de Axelaren met de Sassche tricolore's elkaar den zegepalm be- twisten. Toen echter te half 3 reeds was af- getrapt onder een striemenden Octoberbui en Axel met den sterken wind in den rug zou trachten haar oude rivalen in het defensief te dringen moest na een 4-tal minuten de heer Gillissen den strijd onderbreken. Na ruim een kwartier kwamen de spelers terug in het veld en bonden opnieuw den strijd om den glibberigen bal aan. Ofschoon van eenig overwicht geen sprake was lukte het den vluggen Sassenaren toch, dank zq een fatale fout van L. van den Berge, door te breken en op eclatante wijze via den paal de leiding te nemen 01. De regen viel echter met on- verminderde kracht en de spelers zagen er uit als natte kippen. Tot voldoening van het handjevol toeschouwers werd dan ook nadat circa 10 minuten gespeeld was de wedstrijd afgelast, zoodat deze op nader te bepalen datum opnieuw zal worden vastgesteld. ZEEUWSOHE V0ETBALBOND. HontenisseTerneuzen 3. 1I. Het derde elftal van Terneuzen speelde gis ter voor de le klasse Zeeuwsche Voetbalbond te Hontenisse tegen Hontenisse 1 en ver- mocht haar eerste punt binnen te halen door een gelijk spel te bevechten. BKVVAxel II 93. De Axel-reserves, die het seizoen vorige Zondag zoo hoopvol inzetten moesten thans op hun beurt een zware nederlaag incassee- ren. Met niet minder dan 93' moesten zij te Boschkapelle tegen de vlugge BKWers het onderspit delven. In een voortdurende regenbui op een zeer modderig en klein ter- reintje viel het voor de Axelsche reserve's niet mee en boekten zij reeds bij de rust een 71 achterstand. Na de rust maakten zij welis- waar nog 2 doelpunten, doch ook de Bosch- kapellenaars zaten niet stil en voegden even- eens nog 2 goals aan de reeds hooge score toe. Alzoo werd het een zware Axelsche nederlaag. BELGIeNERELAND TE BRUSSEL. De correspondent van het Handelsblad te Brussel schrrjft: De kogel is door de kerk: de wedstrijd BelgieNederland zal in 1935 te Brussel wor den gespeeld. Het dagelijksch bestuur van den Belgischen Voetbalbond heeft in zyn ge- houden zitting geweigerd in te gaan op de door het Antwerpsche gemeentebestuur ge stelde voorwaarden, betreffende de verleening van het crediet van fr. 500.000 voor de uit- breiding van het Antwerp-Stadion. Een dezer voorwaarden was, naar men weet, dat de Belgische Voetbalbond deze fr. 500.000 in zes jaarlijksche termijnen zou terugbetalen. Het dagelijksch besstuur heeft zich op het stand- punt gesteld dat de Bond een dergelijke ver- plichting niet op zich kan nemen. De Belgi sche Voetbalbond betaalt aan de stad Brussel fr. 150.000 huur per jaar voor het Heyselsta- aion en kan daar alle internationale wedstrij den, dus ook BelgieNederland, laten spelen, zonder dat het hem een cent extra kost. Het spreekt dus vanzelf, aldus betoogt men, dat de bond er feestelijk voor bedankt zes jaar een bedrag van meer dan fr. 83.000 per jaar te gaan betalen alleen om Antwerpen het ge- noegen te verschaffen den wedstrijd Belgie Nederland binnen zijn muren te houden. Het dagelijksch bestuur van den voetbalbond heeft trouwens sterk den indruk, dat het voorstel van Antwerpen slechts een schijnvoorstel is, dat alleen moet dienen om het socialistische gemeentebestuur de gelegenheid te geven alle verantwoordelijkheid voor het verlies van den wedstrijd op den Belgischen Voetband af te schuiven en zelf zijn handen in onschuld te kunnen wasschen. Het voorstel immers is veel te laat gekomen om nog iets aan de situatie te kunnen veranderen. De uithreiding van het Antwerp-stadion zal ongeveer acht maanden tijd vergen en tot dusver is er nog geen spade in den grond gestoken, daar men niet wist of de benoodigde credieten al dan niet gevoteerd zouden worden. Het is dus duidelijk dat het stadion op 12 Mei 1935 niet gereed kan zrjn en er zit derhalve niets anders op dan de wed strijd het volgend jaar te Brussel te doen plaats hebben. Wat er in de toekomst zal geschieden hangt enkel en alleen af van het gemeentebestuur van Antwerpen. Zorgt het voor een stadion, dat aan de gestelde eischen voldoet dan zal de Belgische Voetbalbond zich er over ver- heugen de oude traditie in eere te kunnen herstellen door BelgieNederland weer in Antwerpen te laten spelen. Blijft het ge meentebestuur echter in de tot dusver gevolg- de tactiek volharden, dan zal de wedstrijd ook in de toekomst te Brussel plaats hebben. GEHEIME DISTILLEERDER1J ONTDEKT. Te 's Heer Arendskerke hebben ambtenaren van de rijks'belastingen en de rijkspolitie een inval gedaan op de hofstede van den heer L. uit Kloetinge en bewoond door den landbou wer W. K. aldaar, op vermoeden dat zich al daar een geheime distilleerderij bevond. Een tweetal distilleertoestellen waarvan d<5n van de nieuwste constructie, en verdere ingredien- ten werden in beslag genomen. Naar wij vememen is de ontdekking van deze geheime distilleerderij vooral te danken aan de activiteit van de majoor der rijksveld- wacht Van Antwerpen te 's Heer Arendskerke. Een en ander is naar Heinkenszand overge- bracht. (Midd. Crt.) VALSOHE OORMERKEN VOOR VARKENS Bij een te Ohe en Laak gehouden controle zijn bij verschillende landbouwers in totaal een 20 varkens aangetroffen met valsche oor- merken. De dieren zijn door de controleurs In beslag genomen. VAUSCH GELD. Bij de Posterijen te Boxmeer is een valsch bankbiljet van 100 in betaling aangenomen. De politie stelt een onderzoek in naar de herkomst. DOOR EEN MACHINE VERMORZELD. Donderdagmiddag is in de aardappelmeel- fabriek te Stadskanaal een vreeselijk onge- luk gebeurd. Een 60jarige arbeider was bezig een hekelmachine schoon te maken. Plotse- ling is toen de machine in werking getreden met het gevolg, dat de man werd gegrepen en totaal werd vermorzeld. Een mede-arbei- der, die eveneens aan de machine werkte, kon zich nog juist bijtijds in veiligheid stellen. SCHIPPERSKNECHT VERDRONKEN. Omstreeks acht uur Vrijdagavond heeft zich nabij het spoorwegviaduct aan de Korte Prinsengracht te Amsterdam een droevig on- geval afgespeeld. Een schippersknecht van naar schatting 18 k 20 jaar is daar ter plaatse van het dek van een motorboot geslagen en verdronken. Het schip dat van het Westerdok kwam en de Korte Prinsengracht wilde indraaien, stootte hier tegen een pijler met het gevolg dat de schippersknecht door den schok overboord sloeg. Op het hulpgeroep van den jongeman kwamen spoedig hulpvaardigen opdagen doch het was reeds te laat. Toen men wilde helpen was de drenkeling reeds in de diepte verdwe- nen. Zijn lijk is later opgehaald en door den Geneeskundigen Dienst naar het Binnengast- huis vervoerd. Daar de schipper niet wist waar zijn knecht, wiens naam hij alleen kende, woonde, werd door de politie getracht de fa- milie van den jongen op te sporen. AARDAPPELEN IN BESLAG GENOMEN. Controleurs van de crisis aardappelcentrale hebben ten nadeele van den exporteur J. E. te Venlo een partij van 25.000 K.G. aardap- pelen in beslag genomen, die niet waren ge- dekt door een geleidebiljet. STEEKPARTU. In de Speerstraat te Amsterdam zijn Vrrj- dagavond eenige NjS.B.-ers, die aldaar aan het colporteeren waren, door O.S.P.-ers aan- gevallen. Een van hen werd in het onderlijf gesto ken. De man is naar een der ziekenhuizen vervoerd, doch kon na verbonden te zijn huis- waarts keeren. TOPPUNT VAN BRUTALITEIT. Vrijdaginiddag omstreeks half vijf moest de verkeersagent, dfe staat in de Sarphatistraat bij het Amstelhotel te Amsterdam aan tee- keningen maken over een aanrydlng, welke omtrent dit tijdstip had plaats gehad. Terwijl hij een automobilist ondervroeg, traohtte een buitenstaamder hem zijn revolver te rollem, aldus de „Msb." De agent bemerkte echter, dat iemand aan zijn kleeren zat, hij draaide zioh plotseling om en wilde den dief grijpen, doch deze wist opzij te springen en daarna te ontkomen. Hjj wordt thans gezocht. EEN OUDE INBRAA^t OPGEHELDERD. Ongeveer een jaar gelieden hebben inbrekers ingebroken in de Purmerender Wasch- en Strijkinrichting te Purmeremd. Daarbij had den zij de brandkast geforceerd en ongeveer 500 gestolen. De politie dlaed nasporingen naar alle kanten. Dezer dagen kreeg de politie eenige aan- wijzimgen. Een boerenknecht, opgesloten in de strafgevangenis te Haarlem, die in dienst was bjj een veebouder te Beemster, bekende na strenge ondervraging, dat hij medeplichtig was aan bovengenoemde inbraak. Hij noernde zijn medeplichtigem, die daarna door de politie zijn gearresteerd. Het zijn L. te Schermerhom, welke bekend heeft en Gebr. K. te Wormer, die ontkennen. MISHANDELING MET DOODELIJK GEVOLG. In het ziekenhuis te Kerkrade is Vrijdag- middag overleden de gehuwde mijnwerker van Elburg, wonende in de Platanienstraat te Ch^vremont. die in den avond van 9 Septem ber j.l. bij een huiselijken twist door zijn stief- zoon Walter met een strijkijzer op het hoofd was geslagen. De schedel was ingedeukt. Ofschoon de toestand van Van E. zich in den beginnen niet ernstig liet aanzien, ging de patient de laatste dagen zoodanig aohteruit, dat er levensgevaar aanwezig was. De dader die niet door de politie was gearresteerd, heeft blijkbaar uit zeifverdediging gehandeld. Van E. zou zijn huisgenooten met een brood- mes hebben bedreigd en zijn stiefzoon met het mes rond te tafel hebben achtervolgd. Hij verkeerde dien avond onder dien invioed van sterken drank. Het strijkijzer was door de politie in beslag genomen. TOMATEN NAAR DE MESTVAALT. Gedurenae September zijn aan die West- landsche veilingen groote partijen tomaten onverkocht gebleven en naar de mestvaalt verhuisd. Meer dan 50 pot. van den aanvoer moest worden vemietigd. Alleen aan de Naaldwijksche Fruit- en Groentenveiling ble- ven reeds bijna 200.000 K.G. tomaten onver- koobt. F.F.N VERLOFZAAK TE KOOP In de Borgerstraat te Amsterdam stond een verlofzaak te koop. Al spoiedig dook een koopster op, maar die wilde eerst wel eens terdege ervaren hoe de zaak Hep. Derhalve vroeg en verkreeg de aspirant-koopster verlof gedurende een week haar intrek bij de eigenares van de verlofzaak te nemen. Voor rekening van de verlofhoud- ster werden ook nog leen paar autoritjes ge maakt, maar toen de week om was, deelde de logee mede, datzij geen cent bezat en derhalve noch het logies kon betalen, noch de verlofzaak ovememen. De verlofhoudster heeft nu bij de politie aangifte van oplichting gedaan. DE FILMS VAN DEN MOORD TE MARSEILLE. Niet toegelaten, heden echter herkeuring. Naar de N. R. Crt. vemeemt, zijn de film- joumaals, die gemaakt zijn vein den moord- aanslag te Marseille, door de Oentrale Film- keuringscommissie te 's Gravenhage niet toe- gelaten tot vertooning in ons land. In totaal waren 3 joumaals aangeboden De importeurs hebben echter herkeuring aangevraagd, die heden zou geschieden.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 2