Gemengde Berichten POLITIEREOHTER TE MIDDELBURG. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. de verdachte, die tiij uit de verdachtenbank voor zich liet komen, eem langdurig verhoor af. U hebt vroeger gewoond in de Brouwerij- straat 10 waar destijds de familie Eijsackers woont? info ran eerde de President. Verdachte: Ja, dat is zoo. President: U weet oak, dat U een sleutel van de achterkamer, waarvan U wist, dat deze ook op de voordeur pastte, niet hebt overgegeven toeei U het huis verliet. Hot was U ook bekend, dat de familie E. dikwijis naar Graauw ging om familie te bezoeken, want U lcwam er dikwijls overkills en zoo was het U dus ook bekend, dat zij op 16 December naar Graauw zouden gaan. (Verdachte antwoordde telkens met een hoofdknik ibevestigeeid.) Nu zijn er een groot aantal eigemaardige dingen aan het lieht gekomen vervolgde de President die een emstig vermoeden tegen U hebben doen rijzen. Zoo hebt U daags te voren bij juffrouw Stoffels om een rooden zakdoek gevraagd, naar U beweerde, om er een deken mee te verstellen en diezelfde zak doek is in het huis van Eijsackers gevonden. U is ook ergens gaan informeeren of er Bel- gische sigaretten te koop waren en nu is het toch wel toevallig dat er ook op een tafel Belgische sigaretten in een opengebroken pakje werden aangetroffen. Verdachte zeide, dat haar dit was mede- gedeeld en dat naar haar vermoeden de zoon van een zekeren Scheele, die bij haar aan de overkant woonde haar had gezegd, dat hij zou gaan inbreken. Hij had haar gevraagd om den sleutel van het huis in de Brouwerij- straat en later heeft hij haar ook gedwongen om goederen te bewaren. President: Juffrouw, U doet hier toch wel een zeer onwaarschijnlijk verhaal, dat XJ vroe ger ook hebt verteld, maar vast staat, dat in Uw huis zoo goed als al het gestolene is aangetroffen. Ook staat vast, dat U gerui- men tijd voor het station op en neer hebt geloopen om U te overtuigen, dat de familie Eijeackers inderdaad met den trein mee zou gaan. Verdachte: Dat weet ik zoo precies niet meer. President: Dan is er nog die zonderlinge kaart, waaruit aou moeten blijken, dat de inbraak is gepleegd uit wraak, omdat juffrouw E. niet op de voorstellen van den minnaar zou zijn ingegaan. Hebt U die kaart niet geschreven Verdachte: Neen! President: Juffrouw ik wijs U er nog op, dat er ook een bedrag van veertig gulden bij U is gevonden, en uit het spaarbankboekje, waarin juffrouw E. eenzelfde bedrag had ge legd en dat later zander het geld uit het water is opgevischt, was dit geld verdwenen. Verdachte: Ik weet er niets van. President: Verdachte ik houd U voor, dat U thans voor het Hof nog gelegenheid hebt om de voile waarheid te zeggen en Uw gewe- ten te ontlasten. Als het onderzoek gesloten is, hebt U daarvoor geen gelegenheid meer. Verdachte zeide hierop van niiets te weten en dat haar de feiten bij de politie waren medegedeeld. Als eerste getuige werd hierop gehoord de hoofdagent van politie W. van Doorn uit Ter Neuzen, die het onderzoek in deze zaak heeft geleid. Getuige verklaarde dat, toen hij op 17 December naar het huis in de Brouwerij- straat ging, hij geoonstateerd heeft, dat het keukenraam openstond en dat de ruiten met gele zeep waren imgesmeerd. Binnen lag een rooden zakdoek. Bij nader onderzoek consta- teerde getuige, dat de keukemideur op slot was, doch de pendels waren er uit genomen. Op het plaatsje stond een trap tegen den muur, zoodat hij aanvankelijk vermoedde, dat de dief door een poort bij de buren naar binnen was gekomen. Doch bij zijn naspeuring had getuige geen enkel spoor van braak kunnen vinden en toen hij de ladder beklom, die tegen een platje stond en dit met een lantaam be- lichtte ikon hij geen enkel spoor van eenigen afdruk vinden. zoodat, naar zijn oventuiging, die ladder er maar neergezet was om een schijn van inklimming te geven. De gevonden zakdoek bleek een Marinezak- doek te zijn en droeg het nummer 4382 Z. Deze bleek afkomstig te zijn van zekeren Stoffels. Verder vertelde getuige dat hij in de kamer wanorde had geoonstateerd: uit de kasten werden kleeren, voor het meerendeel vrouwen- kleeren vermist; een staenen spaarvarken lag vertrapt op den vloer. De dief had ook iets achtergelaten, n.l. een briefkaart lag op de tafel met beleedigende uitdrukkingen aan het adres van juffrouw E. En voorts een aange- broken pakje Belgische sigaretten. Getuige zette zijn onderzoek voort en dit wees in de richting van de verdachte, die hij een verhoor afnam, doch die alle schuld ontkende. Getuige liet haar iets schrijven teneinde te consta- teeren of haar schrift overeenkwam met dat van de gevonden kaart. Ook las hij haar den inhoud van die kaart voor en nu was het ge tuige opgevallen, dat terwiji hij sprak in het dialect van St. Fhilipsland de verdachte de woorden precies weergaf zooals die op de kaart stonden. Volgens getuige waren de zakdoek en de sigaretten opzettelijk neerge- legd om het te doen voorkomen, dat Belgee deze inbraak zouden hebben gepleegd. Ondanks sferke aanwijzingen had hij van de verdachte geen bekentenis kunmen los- krijgen. Daama werd gehoord mej. E., bij wie de verdachte veel aan huis kwam en die dat huis vroeger zelf bewoond had. Verdachte wist dat zij en haar man genegeld naar Graauw ging en nu was het haar opgevallen dat de verdachte haar kort voor den inbraak had gevraagd of zij dien Zondag ook naar Graauw gmg. Voorts deelde zij mede, dat eenige dagen na het gebeurde de sleutel van de ach- terkamer uit de welput was opgevischt en die sleutel Week ook op de voordeur te passen. Zij deed voorts opgave van alle voorwerpen die door haar waren vermist. De echtgenoot van deze getuige bevestigde de verklaringen van zijn vrouw De getuige Stoffels zeide de gevonden zak doek als zijn eigen te herkennen. Hiji was voorheen bij de marine gewieeat en het op die zakdoek geborduurde nummer was het zijne. De getuige Van den Bos verklaarde, dat hjj in den ochtend van 16 December de verdachte geruimen tijd voor het station op en neer heeft zien loopen. Het was dien ochtenid erg koud. De getuige D. Scheele, antwoordde op de vragen van den President, dat zijn zoon wel eens verkeerde dingen heeft gedaan, maar aan diefstal met braak heeft hij zich niet schuldig gemaakt. Met stelligheid kon ge tuige die zich zeer verontwaardigd over de aanwijzingen van verdachte toonde verkla- ren dat zijn zoon den geheelen avond thuis was geweest. Hij betoogde, dat hij altijd erg goed voor verdachte, die vriendelijk met hem amging, was geweest en dat hij er nu op deze wijze voor werd beloond. Vier weken lang heeft zij op verdachte wijzend de politie en de justitie voorgelogen. De volgenide getuige was mej. Stoffels- Michielsen, die bevestigde dat de verdachte haar kort voor den inbraak om een rooden zakdoek had gevraagd om daarmede een deken te verstellen. Kort nadat het feit plaats had, was verdachte opnieuw bij haar gekomen en had toen over die zakdoek ge- sproken. Deze zeide o.m., dat indien de politie soms zou komen informeeren getuige maar moest zeggen, dat die zakdoek door haar man geruimen tijd geleden verloren was. Tenslotte werd als getuige a decharge ge hoord de echtgenoot van verdachte, de ge- wezen agent V. Deze verklaarde dat zijn vrouw de waar heid had gesprokee en dat zij het goed in hiuis had genomen onder ibedreiging van den zocxn van S., die volgens hem den diefstal moet hebben gepleegd. Getuige verhaalde hoe hij op alle mogelijke manieren was ondervraagd ge- worden en dat hij steeds naar zijn beste weten en met volkomen eerlijkheid op de hem ge- stelde vragen had geantwoord. Niettemin ■was hij, hangende het oniderzoek, in zijn be- trekking geschorst en toen is hem er een ver- wijt van gemaakt dat hij geen echtscheiding heeft aangevraagd en met zijn vrouw samen is blijven wonen, hetgeen tot zijn ontslag leidde. Gedurende dit verhoor zat de verdachte te weenen. Bequisitoir. De Advocaat-Generaal, Mr. J. A. de Visser, ving zijn requisitoir aan met critiek uit te oefeuen op de dagvaarding, zooals die gesteld was en die naar zijn meening niet in stand kon blijven. Ook gaf spreker zijn misnoegen te kennen over het vooronderzoek. Hij meen- de een woord van hulde niet te mogen onthou- den aan den hodfclagent Van Doom, die al het mogelijke heeft gedaan om deze zaak tot klaarheid te brengen en die zelfs, eigener be- weging, de verdacbte een schrijfproef heeft afgenomen, waarhij zulke belangrijke aanwij zingen konden worden verkregen. Het ver- wonderde spr., dat de justitie geen aanleiding heeft gevonden om een deskundige een onder zoek naar het schrift te laten iustellen, want hoe men ook over de waarde daarvan moge^ denken; naar spr.'s meening, zou hier onom- stootelijk gebleken zijn, dat de verdachte de schrijfster van de gevonden kaart geweest is. Haar geheele houding tijdens het voor onderzoek, waarbij zij haar verklaringen tel kens herriep en met nieuwe leugens aan kwam, wijst daarop. De Advocaat-Generaal besprak vervolgens de verschillende getuigenverklaringen en legde er den nadruk op boe alles er op wees, dat niemand anders dan deze vrouw de inbraak kan hebben gepleegd. Het vragen om een zakdoek dezelfde die gevonden is, haar heen en weer loopen voor het station, haar informeeren naar het vertrek van de familie E., dat alles past in elkaar. Daarenboven schroomde zij niet alle verdenking op een ander te werpen en daarvoor de meest zon derlinge verklaringen ten beste te geven. Spr. wees op het feit, dat het spaarbankboekje, dat in het water geworpen is, zooals de ge tuige Van Doom verklaarde daar sj^chts kort moet hebben in gelegen. Immers het was niet eens geheel doordrenkt. De bladen waren van binnen nog droog. De sleutel, waarmede het huis is geopend, werd in den put van haar huis gevonden, terwijl de mise- en-sc&ne van een inbraak van buiten af, door de pertinente verklaringen van den hoofdagent Van Doom geheel uitgeschakeld moet worden. Spr. noemde dit een emstig misdrijf, zooals maar zelden door een vrouw wordt bedreven en alle omstandigheden in aanmerking ne- mend concludeerde hij, dat het vonms van de Rechtbank niet in stand kon blijven. Dit moet formeel worden vemietigd en deze ver dachte dient te worden schuldig verklaard aan diefstal en daarvoor te worden gestraft met gevangenisstraf voor den tijd van een jaar en drie maanden. Voorts verzocht de Advocaat-Generaal de verdachte bij het arrest onmiddellijk gevan- gen te nemen. Pleidooi. De verdediger, Mr. W. K. W. Dieleman uit Middelburg, zeide dat hij het met den Advo caat-Generaal eens was dat het vooronderzoek gehrekkig is geweest. Ware dit niet het ge- val geweest, dan zouden tal van zaken naar voren zijn gekomen, die de tegenstrijdigheden, die er ongetwijfeld in de opgaven van zijn cliente zijn, verklaarbaar konden maken. Pleiter wees er op, hoe de Officier van Justitie te Middelburg uit de Middelburgsche Courant moest vememen, dat er te Ter Neuzen was ingebroken en hij bracht tal van feiten naar voren om aan te toonen, dat, hoezeer de ver denking op deze verdachte lean rusten, zij toch de waarheid spreekt als zij ontkent dezen diefstal te hebben gepleegd en hij be sprak daarbij voofal den persoon van de dioor haar als de schukliige aangewezen zoon van S. Bezwiarend voor haar is dat de gestolen goederen bij haar in huis zijn aangetroffen, doch haar bewering, dat zij onder bedreiging heeft gehandeld, is zeer aannemelijk. Volgens de verklaringen van haar man is zij niet in staat misdrijven als deze te begaan. Pleiter zelf is van haar onschuld overtuigd en in ieder geval is hier zooveel twijfel en duistemis, dat, naar zijn overtuigiog, de Middelburgsche Rechtbank een juist vonnis heeft gewezen door de verdachte vrij te spreken. Pleiter ver zocht dan ook het Hof geen gevolg te geven aan het verzoek van het Hof tot arrestatie van zjjn cliente en het vcrnnis van de Recht bank te bevestigen. Mr. De Visser, hierna repliceerend, verzocht het Hof alsnog, met het oog op ontvluchtings- gevaar, de verdachte oniniddellijk in arrest te stellen, waarop de verdediger zeide dat zij er niet aan dacbt been te gaan en ook niet weg kdn. Zij woont nu te Leiden en zal daar blijven. Na raadkamar deelde de President mede, dat het Hof geen termen aamwezig achtte tot onmiddellijke gevangenneming en werd de uitspraak bepaald op 22 October a.s. UITUEVERING GEVRAAGD. Door de Belgische regeering is de uitleve- ring gevraagd van J. A. F. Ph. T., oud 32 j., reiziger te St. Nicolaas (B.), wegens door hem gepleegde valschheid in geschrift en ge- bruikmaking daarvan. HOOGER BEROEP. Door P. J. S., oud 32 j., vrachtrijder te Goes is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Ter Neuzen, waarfofl hjj is veroordeeld wegens overtreding van de Crisis-Zuivelwet tot 2 maal f 12,50 boete of 2 maal 5 dagen hechtenis en 25 boete of 10 dagen hechtenis. Eveneens tegen een vonnis van denzelfden Kantonrechter, waarbij hij wegens overtreding van de Landbouw-Crisiswet is veroordeeld tot f 50 boete of 20 dagen hechtenis. Zitting van 9 October 1934. De volgende zaken werden behandeld: D. C. H., oud 25 j., werkman te Hontenisse, werd verdacht dat hij op 12 Augustus 1934 te Kloosterzande P. A. Bouchaut heeft geslagen en zijn rijwiel heeft beschadigd. Eisch: 40 boet of 20 dagen hechtenis. Uitspraak: 25 boete of 10 dagen hechtenis. J. B. A., oud 59 j., vlasser te Koewacht, werd ten laste gelegd dat hij op 8 September 1934 te Axel W. Minderhoud heeft beleedigd. Bisch: 10 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. L. J. R., oud 38 j., landbouwer te Honte nisse, werd verdacht dat hij op 15 Augustus 1934 te Kloosterzande C. M. Neve een slag tegen het hoofd heeft toegebracht. Eischf 20 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. L. d. W., oud 42 j., vrachtrijder te Oost- burg, werd verdacht, dat hij op 13 Augustus 1934 te Driewegen een boom van Cirille Baecke heeft vemield. Eisch: /20 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak: 20 boete of 10 dagen hechtenis. C. d. G., oud 41 j., vrachtrijder te IJzen- dijke, werd verdacht dat hij op 27 Augustus 1934 te IJzendijke P. F. Vermeersch heeft geslagen. Eisch: 10 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. T. b!, oud 27 j., werkman te Clinge, werd ten laste gelegd, dat hij omstreeks 22 Octo ber j.l. te Clinge (Waes) Albertus van den Broecke heeft geslagen. Eischf 15 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak: 10 boete of 5 dagen hechtenis. R. A. d. K., oud 28 j., slager te Sluiskil, werd verdacht dat hij op 28 Augustus j.l. te Sluiskil zijn echtgenoote heeft geschopt en getrapt. Eischf 20 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. W. J. P. M., oud 30 j., bankwerker te Axel, werd ten laste gelegd dat hij op 26 Augus tus j.l. te Axel heeft weggenomen een hoe- veelheid aardappelen, toebehoorende aan P. van Bendegem. Eisch1 maand gevangenisstraf. Mr. W. Le Mair, verdachtes raadsman, pleitte clementie. Uitspraak: 1 maand gevangenisstraf, vooriw. proeftijd 2 jaar. J. B., oud 65 j., zonder beroep te Ossenisse, w.erd ten laste gelegd dat hij ter openbare terechtizitting van het Kantongereeht te Ter Neuzen van 11 September j.l., den gemeente- veldwachter J. J. Aarnoutse heeft beleedigd. Eisch: 25 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraakf 10 boete of 10 dagen hechtenis. H. M. C., oud 30 j., kantoorbediende te Graauw, werd ten laste gelegd dat hij op 3 Augustus j.l. te Middelburg een autoruit, toe behoorende aan J. O. Sijl6, heeft stuk ge slagen. Eischf 40 boete of 20 dagen hechtenis. Uitspraakf 30 boete of 10 dagen hechtenis. TWEE BRANDEN TE AALST. Zaterdagajvond is in het perceel Nassau- straat 1 te Aalst brand ontstaan in de woning van zekeren Timmermans. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat binnen een uur het heele pand totaal was uitgebrand. Daar vlak bij I een transformator van het electrici- teitsnet is geplaatst, moest de kaJbel worden doorgesneden en stond het heele dorp den halven avond in het duister. Het onderzoek van de politie leverde be- zwarende aanwijzingen op tegen den bewoner, die deswege in arrest werd gesteld. Terwijl de tijdelijke bewoner van de z.g. Beeklhut, gelegen op het terrein achter het landhuis van den heer Edinga te Aalst bezig was het eten te bereiden op een petroleum- stel, sloeg de vlam in een pan met vet en deelde zich daarna mede aan het plafond en de wanden van het houten gebouwtje. Binnen enkele minuten brandde het als een fakkel. Slechts een radiotoestel kon gered worden. De beiwoner zoowel als de eigenaar waren verzekerd. Binnen een uur was de heele hut afgebrand. De brandweer van Eindhoven, die was uit- gerukt, omdat men een oogenblik vreesde voor aantasting van den z.g. Engelschen tuin, een groot bosch op de grens der gemeente, behoefde geen dienst te doen. BRAND IN EEN VILLA TE OVERSCHIE. In den nacht van Zaterdag 29 op Zondag 30 September surveilleerden twee agenten van politie op den nieuiwen rijksstraatweg te Oversehie en zagen toen dat brand was uit- gebroken in de villa, bewoond door B. en zijn gezin. Het huis was gesloten en de agenten sloegen een garageruit in om binnen te komen. Alle bewoners waren afwezig. De burgemeester en de inspecteur, die slechts enkele meters van de villa wonen, waren spoedig aanwezig. Nadat de brandweer den brand had gebluscl^^is de villa door politie en marechaussee Niemand kreeg toe- gang. Zondag arriveerden |twee deskundigen en het parket uit Rqrt.ei*iamj Voor de politie scheen vast te st8^JdaSjiAbrand was ge- sticht. Zondagavorra zijn!m$^vcrzoek van den burgemeester van QverSchie, te Zevenaar door de marechaussee ajogehouden H. B. en diens echtgenoote C. J. w W., die vroeger op den Schiedamschendijk een cafe hadden. Zij zijn naar Oversehie overgebracht en ter beschik- king van de justitie gesteld en opgesloten. De inboedel en het huis waren hoog ver zekerd. GOEDIE VANGST VAN DE POLITIE. Een inbreker met de allures van een acro- baat is in handen gevallen van de politie vein het bureau Singel te Amsterdam. De man had voor zijn nachtelijke escapade een zaak in sport- en andere artikelen in de Kalverstraat uitgekozen. Daar hij inzag, dat hij van de straat af niet naar binnen zou kunnen komen zonder kans op ontdekking, begaf hij zich naar de aangrenzende steeg en wist het te bestaan, langs den gevel naar het dak te klimimen, op welken levensgevaar- lijken tocht hij zijn steunpunten vond in de gleuven van den muur. Vervolgens verwrong hij op het dak de ijze- ren staven van een lichtraam en drong op deze wijze het gebouw binnen. Een en an der schijnt eohter niet geruisohloos te zijn ge- schied, want twee in de Kalverstraat patrouil- leerende agenten hoorden eenig rumoer. Be- grijpende, dat er onraad was, haalde een van hen assistentde aan het bureau Singel. Enkele minuten later was het geheele pand door een detachement politie omringd. De twee agen ten begaven zich met behulp van een sleu tel, dien zij van den dicht by den winkel wonenden bedrijfsleider hadden gekregen, naar binnen en begonnen daar hun. speurtocht. Alle hoeken en gaten werden doorzocht, doch eerst op den zolder vonden zij den in breker, een nog jongen man, die de wijste partij koos en zich zonder verzet overgaf. Hi) was in het bezit van een groot aantal inbre- kerswerktuigen. Hrj is geboeid naar het bureau Singel ge- bracht, waar hrj is opgesloten. Zeer waar- schijnlijik heeft de politie met deze arrestatie een heerschap in handen gekregen, die een goede klant is van de hoofdstedelijke justitie. De politie houdt rekening met de mogelijk- heid, dat de gearresteerde hulp heeft gehad van een of meer medeplichtigen, die in dat geval op den uitkijk zouden hebben gestaan. AUTOBUS IN EEN SLOOT GEREDEN. Tusschen Oudijk en Westiw'oud is een auto bus tegen een boom gereden en vervolgens in een sloot geraakt. De bestuurder van den bus, waarin twee-en-tiwintig hengelaars uit Amsterdam zaten, die zich op weg naar Medemlblik bevonden, is vermoedelijk den goe- den weg kwijtgeraakt met bovenstaand nood- lottig gevolg. Doordat een der zijwanden van de bus bezlweek, geraakten alle passagiers in de vrij diepe sloot en het gelukte eenige drenkelingen die aan -den kant konden komen na veel moeite ook de andere inzittenden op het droge te brengen. Bij de buiteling hadden zeven mannen liohte verwondingen opgeloopen. Twee hengelaars werden emstig gewond. De een liep verwondingen aan de borst op en de ander kreeg een groote hoofdwonde. Beiden zijn naar het ziekenhuis te Hoorn ge- bracht. Den anderen werd ter plaatse medi- sche hulp verleend, waarna alle drenkelingen bij een boer zijn ondergelbracht en voor zoo- ver als mogelijk van droge kleeren werden voorzien. De chauffeur is door de Hoornsche politie aan een verhoor onderworpen. De autobus werd vrijwel geheel vernield. GESTOORDE FILM-OPNAME VAN „HET MEISJE MET DEN BLAUWEN HOED". In Soest, waarheen Zaterdagmiddag Willy Tuschinsky en zijn medewerkers, die bezig zijn aan de verfilming van ,,Het meisje met den blauwen hoed" zich hadden begeven tot het maken van enkele buitenopnamen, is Zaterdagmiddag een conflict gerezen tusschen echte en filmmilitairen, meldt de ,,Msb.". Lou Bandy, Roland Vam-o, Willem van der Veer en een sectie militaire figuranten onder commando van een ook al figureerenden kapi- tein en luitenant marcheerden voor de camera over een landwegje onder Soest, toen plotseling militaire politie verscheen, die on middellijk aanvoelde in deze pseudo-militairen geen collega's te kunnen begroeten. De militairen van het witte doek werden omsingeld en deze konden bij hoog en bij laag beweren, dat zij voor de film werkten, er werd geen pardon gegeven. Het heeft een paar uren geduurd voor de commandant van de afdeeling der militaire politie er overtuigd van was geraakt, dat de houten geweren en sabels van de film-mili- tairen en het film-kader geen ooncurrentie aan het officieele leger aandeden. Toen was het echter te laat om de film verder te draai-en en zijn Willy Tuschinsky c.s. maar naar Amsterdam teruggekeerd. DEVIEZEN GESMOKKELD OP GESTOLEN PAS. Een kapelaan uit Enschede deed dezen zomer tijdens 'n/ reisje in Duitschland 'n on- aangename ervaring op. Toen hij in een hotel te Karlsruhe logeerde, liet hij zoowel zijn kamer als zijn koffer ongesloten. Bij zijn terugkomst kwam hij tot de ontdekking, dat zijn papieren en eenige reischeques, welke in den koffer bovenop de bagage gelegen hadden, spoorloos verdwenen waren. En merkwaar- dig genoeg was tegelijk met de papieren ook de logeergast uit de aangrenzende kamer verdwenen, aldus de „Tel.". Door de groote medewerking van de ver schillende autoriteiten kreeg de kapelaan spoedig een nieuwen pas, waardoor hij naar Enschede kon terugkeeren. Maar toch zou de kapelaan zijn ouden pas nog terugzien! Op 15 September werd in Salzburg een Tsjecho-Slowaak, een bekend avonturier, juist toen hij met den D-trein daar was gearri- veerd, aangehouden. Op hem werden twee passen gevonden, waarvan er een op naam stond van een zekeren S., koopman te Rotter dam. Eerst vertelde hij een fantastisch ver haal: hij zou in Frankrijk al zijn geld in casino's verloren hebben en nu zijn geluk in het casino te Salzburg willen beproeven. Den trweeden pas zou een vriend hem zool-ang ge geven hebben. Maar weldra bekende hij, met behulp v£in deze passen deviezen gesmokkel-d te hebben. De pas van S. was afgegfeven te Enschede, weshalve de politie dezen naar Enschede opzond om te onderzoeken, aan wien hij toebehoorde. Het bleek de keurig vervalsehte pas van den Enschedeschen kapelaan te zijn. BELOONDE MOEITE. Zaterdag is ten nadeele van zekeren B. te Schijndel een nieuwe fiets gestolen. De eige naar vond in de nabijheid van zrjn woning achter een heg een oude en bij hem rees het vermoeden, dat dit de fiets van den dief was. Hij waarschuwide den veldwachter, die meen- de dat de man de oude fiets wel voor het aan- breken van den dag zou komen weghalen. In gezelschap van B. bleef hij den geheelen nacht wacht houden en inderdaad sloop's mor- gens 5 uur een onbekend persoon nader, aldus de „N. R. Crt.". De man werd onmiddellijk gearresteerd en naar het politiebureau gebracht, waar hij een volledige bekentenis aflegde. Men bleek te doen te hebben met zekeren M. S. uit Eind hoven. De aangehoudene is ter besehikking van den officier van justitie te 's Hertogen- bosch gesteld. EEN LABtHARTIGE OPLIOHTLNG. Te Groningen is aangehouden de 38jarige vrouw H. M. geb. W., verdacht van oplioh- ting en verduistering. Zij heeft een ouden man, die in het verzorgingshuis werd opge- nomen, wijs gemaakt, dat hij daar zijn geld zou moeten afgeven en hij er geen zakgeld zou ontvangen. Hij gaf haar daarom al zijn spaarduitjes in bewaring na haar toezegging, dat zij hem geregeld van dat geld van ver- snaperingen zou voorzien. Na eenige weken hield dit echter op. Aangifte bij de politie volgde en toen bleek, dat deze buurvrouw het geld ten eigen bate had aangewend, alduS de N. R. Crt. Bovendien bleek, dat zij een oude vrouw, die elders werd verpleegd, had wijs gemaakt, dat ook zij in het verzorgingshuis zou wor den opgenomien en dus ook al haar geld kwijt zou zijn. Ook deze vrouw stond haar het geld af, dat eveneens werd opgemaakt. TWEEMAAL AARDAPPELEN VAN EEN STUK GROND. Als een bijzonderheid, ongetwijfeld in ver- band staan-de met het mode weer van dezen zomer, kan worden gemeld, dat een landbou wer te Bedum dit jaar tweemaal aardappelen oogstte van eenzelfden akker (koude grond), aldus de Msb. Begin April heeft hij voor de eerste maal Juweeltjes gepoot en begin Juli gerooid. Den tweeden keer, 5 Juli, gepoot en dezer dagen weer gerooid. De opbrengst en de kwaliteit der aardappelen was beide malen bijzonder goed. GELUKKIGE VINDER TE DIEMEN. De burgemeester van Diemen heeft aan den heer D. Buitenhuis een bedrag van f 7500 ter hand gesteld, dat genoamden ingezetene thans van rechtsiwege toekom-t, aldus de Tel. Het is namelijk drie jaar geleden, dat de heer B. in zijn voortuintje een trammel vond, waarvan de inhoud bleek te bestaan uit bank- biljetten en wel tot een gezamenlijk bedrag van f 7500. Destijds heeft de heer B. onmid dellijk den burgemeester met zijn vondst in kennis gesteld, die het trommeltje met zijn kostbaren inhoud in bewaring nam. Vermoedelijk heeft destijds een Chineesche koopman, die aan de woning van den heer B. zijn waar te koop had aangeboden, maar niets had kunnen verkoopen, zich am de een of an dere reden van dit trommeltje willen ontdoen, daar hij zeer waarschijnlij-k niet op de hoogte was met de waarde, welke het inhield. Alle pogingen, welke sindsdien gedaan zijn om den rechtmatigen eigenaar van het geld op te sporen, zijn vergeefsch gebleken, zoodat de heer B. thans eigenaar werd van de 7500. Een goede dag dus voor dezen Diemenaar! EEN MAAG DIE LEPELSTEEEN EN GILETTEMESJES VERDRAAGT. Dezer dagen kwam op het hoofdbureau van politie te Rotterdam een meneer vertellen, dat hij aan een hem onbekenden man een spoorwegkaartje had gegeven, omdat de man hem had verteld, dat hij de boot, tot de be- manning waarvan hij behoorde, had gemist en geen geld had, am naar de eerstvolgende aanlegfhaven van deze boot te reizen. Achteraf had de meneer dit verhaal toch niet erg vertrouwd en het beter gevonden, de politie van het geval in kennis te stellen. Daar het vermoeden voor de hand lag, dat de ombekende, die Duitsch had gesproken, zou trachten het spoorwegkaartje te verkoopen, werden rechercheurs op de verschillende reis- bureaux in de stad geposteerd. Eenige dagen geleden vervoegde zich op een van deze reisbureaux inderdaad een man, die het bewuste spoorwegkaartje wilde verkoo pen. De rechercheur, die aanwezig was, ar- resteerde hem onmiddellijk en. bracht hem naar het hoofdbureau van politie over, waar hij aan een verhoor werd onderworpen. Gemakkelijk ging dat niet, want de man bleek in een zeer overspannen toestand te verkeeren en gaf tallooze verschillende na- men op. -Ook veranderde hij om de haverklap van nationaliteit. Papieren bleek hij hoege- naamd niet te hebben. Een mededeeling deed de man, die waar bleek te zijn. Hij vertelde namelijk, dat hij een stuk van een lepelsteel en een in kran- tenpapier gewikkeld Gdlette-mesje had inge- siikt. Hij werd naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht en -bij een onderzoek met X-stralen werd in zijn maag inderdaad een stuk lepelsteel gevonden. Het Gillette-mesje kon men niet ontdekken. Voorloopig blijft de geiheimzinnige onbeken- de in het ziekenhuis, daar vermoedelijk opera- tief zal moeten worden ingegrepen. Uit het onderzoek, dat werd ingesteld. is inimiddels gebleken, dat de man meer men- schen heeft opgelidht, onder het voorwendsel dat hij zijn schip had gemist. Er zijn enkele mensohen die hem geld helbben gegeven en vermoedelijk heeft hij ook wel meer spoorweg- kaartjes gekregen. GEDESERTEERDE SOLDATEN. Maandagmorgen zijn te Rotterdam met het Amerikaansche stoomschip Jamaica Piomheer aangekomen twee Engelsche soldaten, die de reis van Kingston (Jamaica) naar hier als verstekelingen heboen gemaakt. Zij waren op Jamaica gedetacheerd geweest. Daar zijn ze echter gedese-rteerd. Zij hebbeti hun unifor- men weggegooid, hebben zeemansgoed aange- trokken en zij zrjn vervolgens aan boord van de ..Jamaica Pionneer" gegaan, met de be- doeling als verstekeling naar Nederland te reizen en in de hoop hier werk te vinden! Zij werden echter al spoedig aan boord ontdiekt. Dadelijik na aankomst zijn zij ter besehikking van de Rotterdamsche rivierpolitie gesteld, die hen heeft opgesloten. Maandagavond is de Jamaica Pionneer weer naar Kingston vertnokken. De beide deserteurs zullen met dat schip naar Jamaica worden teruggezon- den. Vermoedelijk zal hen daar een warme ontvangst ten deel vallen. De 79-jarige Z. Woudenberg, die per rijwiel den rijksstraatweg NijkerkAmersfdort over- stak zonder een teeken te geven, is door den auto van den heer Teeuwissen uit Oudenrijn aangereden en op slag gedood. VEOHTPARTIJ TE ROERMOND. Te Roermond is Zaterdagnacht een twist ontstaan tusschen den 20-jarigen J. H. en den 19-jarigen J. B., beiden uit Swaimen. Laatst- genoemde kreeg een 3 c.M. lange snijw-ond in het linkerschouderblad en een steekwond on der de linker oksel. De verdachte H. is aan gehouden. De gewond-e is na te zijn verbon- den per auto naar zijn woning vervoerd. INBREKERSCOMPLOT IN HET YVESTLAND. In samenwerking met de politie-ambtena- ren van verschillende plaatsen uit de omge- ving is het aan de gemeentepolitie te Sohip- luiden, naar de Crt.-het N. v. d. D. meldt, ge- lulkt, een uibgebreid compiot van inbrekers en dieven op het spoor te komen. Twee personen die wegens rijwieldiefstal werden gearresteerd heblben nl. bekend zich schuldig te hebben ge maakt aan een groot aantal diefstallen en een inbraak, onlangs daar gepleegd. -Het bleek voorts, dat zij, in sameniwerking met twee beroepsinibrekers uit Den Haag, voomemens waren binnenkort in het West- land en omigeving intoraken te gaan plegen. De eerste er van zou dezer dagen te Maas- land worden uitgevoerd. Eenigen tijd geleden werd in Maasland een rijwiel gestolen, in verband waarmede werd gearresteerd zekere W. V. Voorts werd door de recherche uit Maassluis en den rijksveld- wachter Buiskes uit Maasland in Den Haag gearresteerd L. G. M., vermoedelijk de mede- plichtige van V. Bij het eerste verhoor door den burgemeester van Schipluiden bekende V. zich aan den rijwieldiefstal te hebben schuldig gemaakt. Voor het plaatsen van vingerafdrukken en nemen van foto's werd V. naar Maassluis overgebracht, daar commissaris Alberti voor dezen dienst een uitstekende inrichting bezit. Op het politiebureau te Maassluis werd V. door den rechercheur Kuntkes nog eens een steviig verhoor afgenomen, waarhij de man bekende, een groot aantal diefstallen te heb ben gepleegd, o.a. te De Lier, Maasland, Naaldwijk en Schipluiden. In De Lier waren een groot aantal kippen en eenige varkens buit verklaard, in andere gemeenten meest rijwielen. Verder bekende V. de dader te zijn van de inbraak, welke onlangs te Sdhipluiden is gepleegd en waarbij f 600 werd buitge- maakt. Daama werd M. aan ©en verhoor onder worpen. Aanvankelijk had deze ontkend, iets met V. te maken te hebben, doch na een lang- durig verhoor gaf hij ten slotte toe tezamen met V. zoowel de inbraak te Schipluiden, als- mede de diefstallen en kleine inbraken in an dere gemeenten te hebben gepleegd. Het werk zou intusschen op nog intensiever wijze worden voortgezet. M. deelde n.l. mede, dat juist dezer dagen hij in samenwerking met V. zich in verbinding had gesteld met twee beroepsdnbrekers in Den Haag, teoiednde in den a.s. winter diverse inbraken te plegen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 3