Gemengde Berichten Burgerlijken Stand Marktberichten ADVERTENTIEN SMOKKELARIJ VAN PERSONEN NAAR DE VEREENIGDE STATEN. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN AANBESTEDINGEN, ENZ. LOOP DER BEVOLKING. SCHEEPVAARTBEWEGING. EENDRAGT, da grasetting van den dijk, afgegraven gronden en dijksputten, alsmede het gebruik van het bouwland de 5 °l0 leening 1924, de 5 °/0 leening 1925 en de 4'/2 °/0 leening 1926, met ingang van 1 Januari 1935 te brengen op 4 °/0. later weet v. Pienbroek nog juist verder on- heil te voorkomen. Het spel wordt dan for- sdher. De scheidsrechter treedt echter streng op en enkele spelers worden gewaarschuwd. TSC is nu geivaarlijker en de verdiediging van Temeuzen heeft de handen vol. By een comer der Oosterhouters vliegt, in het straf- sdhqpgebied, de hal tegen een arm van v. d. Hooft. De scheidsrechter fluit en wijst naar de witte stip. Sestig plaatst zich achter den ba! en als de tweede helft 13 minuten oud is, is de stand gelijk. 11. Eenige minuten later plaatst Riemens goed voor. Van Etten ioopt ver uit zijn doel, en weet het leder weg te slaan. Er volgt dan een fraai schot van Sestig. Dooms is eohter pa- raat en redt praehtig. Nadat TSC eenige cor ners heeft mogen nemen, komt Ernst alleen voor Dooms; de bal gaat eohter zeer hoog over. 25 minuten zijn er gespeeld als v. d. Weige een vrije trap tegen zidh krijgt, uit welke de bal tegen de lat vliegt en Dooms hem tenslotte nog tot comer kan werken. TSC is nu veel sterker, maar de verdediging van Temeuzen weet gevaar te voorkomen. Uit een corner ontstaat een kritiek moment voor Temeuzens doel, maar tenslotte krijgt men den bal uit het doelgefoied weg. Terneuzen werkt zich dan weer lo®, waardoor het over- wicht van TSC verdwijnt. Hard wordt aan beide zijden voor een doelpunt gewerkt, dat, temeer daar de tijd meer en meer verstrijkt, zoo goed als zeker de overwinning beteekent. Laurens gaat bdnnen spelen en v. d. Eeck- hout op den vleugel. Tenslotte komt elf minuten voor het einde het keerpunt, als door een TSC-back een pe nalty wordt veroorzaakt, die door Hamelink in een doelpunt wordt omgezet. 12. Eenige oogeniblikken later lost Hamelink een hard sdhot, dat v. Etten weet te stoppen. Temeuzen trekt dan Laurens in de verdedi ging terug. Er zijn nog vijf minuten te spe len. als TSC naar voren komt, en v. Pienbroek vlak naast doel de bal weg slaat, waarbij deze uit vliegt. De scheidsrechter heeft de overtreding echter niet geconstateerd en laat een hoekschop nemenOpluchting natuur- lijk in het Temeuzen-kamp. Drie minuten vo<* het einde maakt M. Riemens tenslotte aan alle onizekerheid een einde. Hij lost een schot en juist in den nechterbovenhoek treft dit doel. 13. Er volgt nu niets bijzonders meer en als daarop de scheidsrechter het einde aanfcon- digt, heeft Temeuzen twee kostbare punten op Brabantscben bodem in de wacht gesleept. Derde Klasse. HoofdplaatBreskens 21 Hoofdplaat slaagde er in orn haar eerste overwinninig te behalen in dit seizoen en dat nog wel tegen Breskens, dat toch wel bekend staat als een sterke clulb in haar afdeeling. Voor Breskens kunnen deze beide verliespun- ten groot geiwicht in de schaal leggen. De ZeeuwenHulst 21. Hulst is het niet mogen gelukken de Zeeu wen op eigen terrein te verslaan. Na de ge- voelige nederlaag van De Zeeuwen te Bres kens, hadden wij haar niet in staat geaoht Hulst er onder te houden. Vlissingen IISluiskil 01. Sluiskil is tevreden naar huis gekeerd en de kleine maar verdiende overwinning is een mooie belooning voor haar clubgieest. Terneuzen IIAxel 1-6. Een vrrj groot aantal toeschouwers was op- gekomen om den wedistrijd van de reserves tegen Axel gade te slaan, en aan de uitlatin- gen te hooren, was Axel vergezeld door een flink aantal supporters. In den aanvang leek het of de reserves van Terneuzen zich had den hersteld en speelde men aardig samen. Uit een doorbraak van de voorhoede van Ter neuzen scoorde de middenvoor onhoudhaar voor den jeugdiigen keeper van Axel 10. Axel speelde echter beslist beter en het was aan te izien, dat zij onder goede training staan, want ook het aangeven van de ballen door die middenlinie was goed te noemen, niet in het wilde weg wend de bal getrapt, doch zij werd werkelijk geplaatst naar een vrij staande voorhoedespeler. De voorhoede speelde goed samen en enkele toegepaste trucjes deden zien dat zij de lessen van den trainer ter harte nemen en weten toe te pas- sen. Axel is dan ook in het verdere verloop van den strijd sterker en nadat de stand is gelijk gemaakt, krijgt zij wegens raw spel een strafschop te nemen, die in een doelpunt wordt omgezet 12. Kort daarop wordt de stand 13 en uit een misverstand in de ach- terhoede van Temeuzen wordt zelfs het vier- de doelpunt geboren 14. Na de rust blijft Axel het beste spel ver- toonen. Een toegekende strafschop aan Ter neuzen wordt hoog over het doel getrapt. Hoewel Terneuzen thans meer op het doel zit dan in de eerste helft, is de leiding toch in handen van Axel en maakt zij nog twee doelpunten er bij, waardoor de eindstand 16 wordt en Axel zich sterviger op de eerste plaats gaat nestelen, met het vooruitzicht bij het einde van de competitie de verloren plaats in de Tweede Klasse te heroveren. De scheidsrechter had wel een gemakke- lijke taak, doch dit verhinderde niet dat hij enkele groote blunders maakte. Naar het ons voorkwam was het eerste en het vierde doelpunt van Axel in buitenspel positie ge maakt, terwijl vOlkomen onverdiend Axel een strafschop tegen zich kreeg. ZEEUWSOHE VOETBALBOND. Axel 2Temeuzen 3. 50. Op sprekende wijze hetaben de oranje-reser- ves gisteren de competitie voor de le klasse van den ZVB ingezet, door het derde elftal der roodzwarten een 50 nederlaag toe te brengen. De Axelsche reserves schijnen hoo- gere adspiraties te heibben, gezien hun zeer sterke opstelling met een tweetal spelers in de verdediging die nog onlangs voor de repre- senteerende ploeg uitkwamen, terwijl op de midvoorplaats een speler debuteerde die eenige jaren geleden van zich deed spreken, doch zijn voetbalschoenen tijdelijk aan den kapstok heeft gehangen. Deze wedstrijd die voor hem een proefwedstrijd was, was voor hem een gelegenheid te bewijzen, dat zijn oude produc- tiviteit nog niets is ingefooet. Regelmatig werd de score tot 50 opgevoerd; de stand bij de rust was 20. DE SCHIPBREUK VAN DE „CHARLES JOSe". Omtrent het in ons vorig mrnmer vermelde bericht van het vergaafi van het j.l. Donder- dag van hier uitgevaren Belgische stoom- schip „Charles Jose" kan nader worden mee- gedeeld, dat wel moet worden aangenomen dat, met uitzomdering van dlen kapitein, alle opvarenden in de golvan zijn omgekomen. Deze was met eien sloep opgepiikt door de Duitsch stoomboot „Wildenfels" die te Ham burg is aangekomen. Daar vertelde hij aan een speciaJen ver- alaggever van „De Telegraaf" omtrent het Donderdagavond gebeurde het volgende: De „Charles Jose" was met een lading van 500 ton cokes op weg van Antwerpen naar Bremen. Er waren tien menschen aan board, o.w. de eigenaar van het schip Van der Perre, een vrouw en eenige Finsche matrozen. Reeds bij het begin van de reis stond er een sterke wind en bij het vuurschip Haaks, waar het schip om negen uur 's avonds passeerde, brak een geweldige storm los. Op het voorschip was tien ton kolen geladen, die door de woest overslaande golven werden weggespoeld, met het gevolg, dat het schip slagzij maakte en de machines nagenoeg niet meer konden werken. Aanigezien ook de pompen niiet werkten, werden noodseinen gegeven. Het werd steed's duidelijiker, dat het niet meer mogelijk was het schip te redden. Alle opvarenden hadden zich naar de loefzijde van het schip begeven orn daar een reddingsboot los te maken, hoe wel Poprieul nog had gezegd, diat het beter was, aan de leizijde van boord te gaan. In- tusschen nam de storm voortdurend in hevig- heid toe. Wat er daarna met de niegen menschen aan de andere zijde van het schip is gebeurd kon de kapitein niet precies zeggen. Of zij zijn met -de reddingsboot weggevaren en door het omslaan van de sloep verdronken, 6f zij zijn door een hooge golf gegrepen en van boord gesleurd. Poprieul is zelf, toen hij inzag, dat er geen redding meer mogelijk was, in zee gesprongen en heeft een losgeslagen reddingsboot kunnen bereiken, welke in den loop van den nacht door de „Wildenfels" werd opgepikt. Nog ge- ruimen tijd is dit schip op de plaats van de ramp blijven kruisen, zander iets van de an dere opvarenden te cntdekken. De kapitein noemde ons de volgendie namen der slachtofferseerste machinist Dieriks, tweede machinist Joostens, de matroos Emile Voets en verder Dehaegel en Debaer. De namen van alle opvarenden kon de kapitein ons niet mededeelen. Naar wij vememen zijn de kapiteinCeige- naar) en zijn vrouw beiden verdronken. De geredde kapitein was ter vervanging van de kapitein (eigenaar) aan boord. KINDJE IN DE MODDER GESTIKT. Een 3%-jarig kind van den heer K. women- de in de Oeramsitraat te Enschedd is spelende voorover in het putje achter de woning ge vallen. Nadat direct toegeschoten hulp na veel moeite het kind uit zijn hachelijke positie had weten te bevrijden bleek het reeds in de modder te zijn gestikt. Een ontboden genees- heer kon slechts den dood constateeren. MET EEN VIJL IN DEN BlIK GESTOKEN. Aan de werken van het Albertkanaal te Canne bij Maastricht kregen twee arbeiders twist. De 24-jarige J. C. hep daarbij een steek met een vijl in het onderlijf op. De ver- woniding was zoo emstig, dat C. in zorgwek- kenden toestand opgenomen werd in het zie- kenhuis te Maastricht. De dader v. S. werd gearresteerd. DOOR ELECTItlSCHEN STROOM GETROFFEN. Bij werkzaamheden, die een monteur van de P.E.N.-bedrijven in een kabelhuisje aan de Zeestraat te Zandvoort verrichte, kwam hij in contact met de leiding, waarop een sterkte van 10.000 vodt stond. In zeer emstigen toe- stand werd de getroffene bij dr. Tichelaar binnengebracht. Na twee uur hadden de po- gingen am de levensgeesten weer op te wek- ken zooveel resultant, dat hij per ziekenauto naar de Maria-stichting te Haarlem kon wor den gebracht. DE MOORDAANSLAG TE GOUDA. De 65-jarig rentenier G. Laurier te Gouda die het slachtoffer is geworden van den moordiaamslag op Dinsdag 3 October, is in de wijkverpleging overleden. De poiitie heeft het lijk in beslag genomen. REVOLVERSCHOTEN OM EEN HUURSCHULD. Te Heerlen is gearresteerd en naar Maas tricht overgebracht M. K., die den mede- bewoner van zijn huis O. tweemaal- beschoot uit een met scherp geladen revolver, omdat O. nog huurschuld had. De revolver, waarop nog vier scherpe patronen, werd in beslag ge nomen. TWEE PERSONEN GEDOOD. Gisterenmiddag zijn op een onbewaakten overweg aan den Veenweg te Stompwijk de 35-jarige J. F. v. B., die met zijn verloofde, de 28-jarige W. S., beiden uit Hilversum, op den duo, met een motorrijwiel tegen den pas- seereoden sneltrein gereden. Beiden waren op slag dood. De Rotterdamsche rivierpolitie heeft, schrijft de N. R. Crt., dezer dagen een lang- durig en moeilijk onderzoek beeinddgd, waar bij zij een wijdvertakt complot, waarvan de leden zich toelegden op het smokkelen van personen naar de Vereenigde Staten op het spoor is gekomen. Dit onderzoek werd inige- steld naar aanleiding van berichten uit Ame- rika, waar men er de lucht van had gekregen dat er vrij veel menschen op clandestiene wijize de Vereenigde Staten werden binnen gebracht. Men had in Amerika ook ver- nomen dat Rotterdam en Antwerpen de havens waren waaruit deze gesmokkelde menschen hoofdzakelijk vertrokken. Voor de bestrijding van dit euvel in Amerika was er de Amerikaansche emigratie-autoriteiten veel aan gelegen am te weten te komen hoe een en ander hier te lande of in Belgie werd ge- ensceneerd. Gemakkelijk was het door de rivierpolitie inigestelde onderzoek niet; vooral niet omdat zij die zich met dit clandestiene vervoer bezig hielden tenslotte niet iets doen waardoor zij met den strafrechter hier te lande in aan- raking kunnen komen. Na lang speuren was men er tenslotte achter gekomen, dat een te Rotterdam wonende man, die bij de politie niet gunstig bekend stond, degene was die als vertrouwensman van het complot, waarin hoofdzakelijk Amerikaansche zeelui zitten, optrad. Deze Rotterdammer maakte er zijn werk van om hen die in de Vereenigde Sta ten hun gefliuk wilden gaan beproeiven en die geen toelating tot dit land konden krijgen op schepen te brengen, die hen op clandestiene wijize daarheen voerden. De gesmokkelden moesten daarrvoor vrij vee'l betalen. Zjj werden door de leden van de bemanning weggestopt, tijdens de reis van alles voorzien, wat zij noodig hadden om in het lev en te blijven en in Amerika werd er dan door de bij het complot betrokken sche- pelingen voor gezorgd, dat zij er voet aan wal konden zetten. iDe Rotterdamsche vertrouwensman werd geruiimen tijd in de gaten gehouden en zoo kwam men er echter, dat hij weer eens eenige lieden naar Amerika zou doen verhuizen. De gangen van de Rotterdammer en de mensche- lijke smokkelwaar werden vanaf dat moment geregeld nagegaan. Het bleek toen, dat ge- poogd werd de menschen op een Ameri- kaansch vrachtschip te brengen, dat in de Rotterdamsche haven lag. Dit mistukte om dat het terrein waar het schip lag te veel en te voortdurend door wachtslieden bewaakt werd. Alvorens naar Amerika te vertrekken moest het schip ook de haven van Antwerpen aan doen. Daarheen vertrokken toen ook de mannen, die gesmokkeld moesten worden. Op hun reis naar Antwerpen werden zij door de rechercheurs van de Rotterdamsche politie ook gevolgd en toen kon men con stateeren, dat zij in die haven aan de Scheldie inderdaad dank zij de bemiddeling van eenige opvarenden aan boord van het Amerikaan sche schip kwamen. Zij werden in een raim weggestopt, zonder dat de officieren van het schip of de Antwerpsche havenautoriteiten dit in de gaten hadden gekregen. Toen de Rotterdamsche rechercheurs een en ander hadden vastgesteld en het schip al gereed was om te vertrekken, werden de Antwerpsche autoriteiten en politie gewaar schuwd. Een onderzoek op het schip volgde, waarbij de verstekelingen werden gevonden. Behalve dit stelletje, dat de Rotterdamsche rechercheurs hadden gevolgd, werd er nog iemand gevonden. Dit bleek te zijn een zekere F. v. d. M., boksmanager, die hier te lande van Klaveren heeft vergezeld, en die, naar kon worden vastgesteld, evenals van Klaveren naar Amerika terug wilde. v. d. M. had echter geen toestemming van de Ameri kaansche emigratie-autoriteiten kunnen krij gen om Amerika binnen te komen, zoodat hij getracht heeft op clandestiene wijze de reis te doen. De kapitein van het Amerikaansche schip nam na de ontdekking te Antwerpen maat- regelen, dat zijn schepelirigen, die zich voor een en ander hadden geleend, in Amerika gerechtelijk zouden worden vervolgd. Dit is een der gevallen, die de Rotterdamsche poli tie bij haar onderzoek op het spoor kwam. Zoo zijn er meer geweest en uit het onder zoek mag zij concludeeren, dat deze smokke- larij een groote aanvang had genomen. De menschen, die zich lieten smokkelen, moesten daarvoor 300 dollar betalen. In vele gevallen werden de gesmokkelden „netjes" behandeld. Zrj betaalden eerst f 100 aan den bemidde- laar te Rotterdam; deze zocht dan een schip uit, waarvan de leden der bemanning tot het complot behoorden en zorgden ervoor, dat de gegadigde aan boord verstopt werd. Voor ze werden weggestopt moesten ze dan de 300 dollars aan de Amerikaansche zeelui toonen, maar ze behoefden dat bedrag eerst te be talen als zij in Amerika veilig aan wal waren gekomen. Tal van gevallen zijn er ook geweest, waarbij het minder netjes toeging, dan wer den de weggestopten nog voor het vertrek van het schip verraden, zoodat zij het geld dat zij aan den bemiddelaar hadden betaald lewijt waren. Ook is het voorgekomen dat menschen, die op deze wijze in Amerika waren binnengekomen voortdurend last ondervonden van de handlangers van het complot onder de bedreiiging dat zij aan de Amerikaansche politie zouden worden aangewezen werd deze menschen dan geregeld geld afgeperst. De gegadigden voor dit clandestiene vervoer naar Amerika waren dikwijls vreemdelingen, waabbij vrij veel Duitschers en ook zijn er nog wat Nederlamders met het complot in aanraking geweest, om naar Amerika te komen. Het betrof bijna steeds menschen die nog over wat geld beschikten en die mee- nen dit niet beter te kunnen gebruiken dan om de r#edhte toestand in Europa te Verlaten en te probeeren of er in Amerika niet meer kansen waren. Gezien den toestand in Amerika zullen de meesten ook daar wel be- drogen zijn uitgekomen. iHet onderzoek van de Rotterdamsche poll- tie heeft aangetoond, dat de al eerder be- staande vermoedens van dezen menschen- smokkelaren naar de Vereenigde Staten juist waren en dat daarbij vooral betrokken waren leden van de bemanningen van Amerikaan sche vrachtschepen. Tegen hen, die zich hier te lande met deze dingen inlieten, kan men wel niet optreden, maar nu men weet hoe dit smokkelen in zijn werk gaat en wie er hun werk van maken, zal men in den vervolge veel kunnen ver- ijdelen. De betrokkenen worden natuurlijk in de gaten gehouden en ook de schepen, die er, naar men weet of vermoedt, voor dienen om de gesmokkelden te vervoeren worden thans extra gecontroleerd. Bovendien heeft men de Amerikaansche immigratie-autoriteiten be- langrijk materiaal in handen kunnen geven, zoodat men thans ook aan den anderen kant van den oceaan beter tegen dit euivel kan optreden. WED-ETEN. Bij het wed-eten te Rouaan moest iedere deelnemer een kilo griet (barbue) met 'Hol- landsche saus, een K.G. 200 gram gemest hoen, 1.300 gram schapenibout met witte boonen, een kaasje, een appeltaart, twee flesschen Elzasser wijn, vier appelwijn en twee uit Bourgogne verorberen. Er waren verscheidene concurrenten en ze hielden voet bij stuk. De bekende lekkerbek Cumonsky zei na afloop: mijn beginsel is bij het koffiemaal te eten alsof ik des avonds niet behoef te tafe- len en te middagmalen alsof ik niet geluncht had. VIJF DOODEN BIJ EEN AUTO- ONGELUK. Te Malatia is een auto tegen de leuning van een brag opgereden, welke brak, zoodat de auto in het water viel. Van de negen inzittenden vonden vijf den dood. Vier liepen ernstige 'verwondingen op. De oorzaak van het ongfllnte iigt in het feit, dat de bestuurder het stuur van den wagen had overgegeven in handen van zijn minder- jarigen zoon, die echter niet sturen kon. TWEE SPOORWEGARBEIDERS DOOR EEN TREIN GEDOOD. Twee spo o rwegabb eiders, die met hun ploeg aan het werk waren op de spoorlijn bij Aken zijn door een sneltrein gegrepen en gedood. VLOER INGEZAKT. Te Erfurt is tijdens het binnenhalen van goederen plotseling de vloer van de tweede verdieping van een fabriek ingestort. De neervallende massa's waren zoo zsvaar, dat z\j den vloer van de eerste verdieping en den vloer boven den kelder deden instorten. Drie arbeiders werden meegeSleurd. Een hunner werd gedood, de twee anderen werden zwaar gewond. PANTSERBOOT VAN DRANKSMOKKE- LAARS VEROVERD. Een snelle pantserboot, die speciaal ge- bouwd is om drank mee te smokkelen, is door den kustwacht de haven van Stockholm binnengeslaept. De boot „Kismet" genaamd, is voorzien van stalen platen en zandzakken als afweermiddel, welke sterk genoeg is om een geweervuur tegen den boeg en revolver- schoten een de achterkant tie weerstaan. De .Kismet" ligt thans op een werf aan het Mailer-meer en men kan de afdrakken van de kogels zien, welke op haar afgevuurd zijn, toen ze door de kustiwacht onder schot ge nomen werd. De boot is een 15 meteT lange raceboot met twee 180 P.K.-motoren, welke .i, otgt jtnJrev het vaartuig een snelheid van 45 K.M. per uur kunnen geven. Men meent dat het in Estland gebouwd is. De Kismet" werd veroverd bij de Aland- eilanden na een opwindenden strijd met de Finsche en Zweedsche kustwachten. De be manning gaf zich over toen ze zag, dat ont- snapping niet meer mogelijk was. i9 October. TER NEUZEN. Ledenvergadering van de Vereeniging tot Ziekenverzorging in het Hotel des Pays-Bas. 10 October. TER NEUZEN. Veiling 2 Ameublementen. Deurwaarder Huineman. 15 October. ST. JANSTEEN. Prijsopgaaf gevraagd voor levering macadam. Polder Beoosten en Bewesteniblij. 18 October. SLUISKIL. Veiling woonhuis. Notaris Van der Veen. In de afgeloopeci week hebben zich in dezie gem een te gevestigd: W. Zeijiemaker, loodis, Verl. v. Steenbergen- laan 12, van Vlissingen. A. C. S. van Breda Vriesman, arts, Heeren- gracht 11/12. van Voorburg. A. A. Borgman, zonder, 2e De Feijiterstraat 1, van O. en W. Souburg. A. A. van Alphen, stucadoor, Steenkamp- laan 50, van Gimniken en Bavel. J. A. v. d. Ham, hulp i.d. huish., Scheldekade 28, van Haarlemmermeer. A. J. de Vree, oontrole crisisd., Vlooswijk- straat 69, van Sas van Gent. P. Ch. G. de Bakker, zonder, a.b. Vlooswijk- straat 63, van Rotterdam. G. H. Gillissen, magazijmknecht, Axelsehe- straat 72a, van Vlissingen. J. L. M. Heeffer, timmerman, Middenstraat 20, van Halsteren. D. P. van der Tholen, kapper, Noordstraat 20, van Goes. Vertrokken: C. J. Malipaard, zondier, Axelschestraat 35, naar Utrecht. C. F. Belaert, portier, Oostkade 4, naar Zuiddorpe. G. Butt, machinist, le Verbindingstraat 9, naar Amsterdam. A. Riemens, zonder, Noordstraat 101, naar Breskens. M. Fr. de Braijne, zonder, Heerengracht 3, naar Bus sum. C. J. de Fouw, varensgezel, Kazemestraat 20, inw., naar Schiedam. P. Marvin, ingenieur, Oostkae 1, naar Axel. J. E. van Drongelen, dienstbode, Oostkade 1, naar Axel. H. Wind, varensgezel, Dekkerstraat 11, naar Rotterdam. V. Vimke geb. Romeijn, zonder, De Doelder- straat 8, naar Axel. P. Kons, ploegbaas, Oostkade 17, naar Westdorpe. P. P. Dieleman, bakkersknecht, O 111, naar Wolphaantsdij k. H. den Dikken, schipper, Javastraat 11, naar Dordrecht. (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Huwelijiks-aangiften. 4 Oct. Alouisius de Kock, oud 29 j., jm. en Emma Louisa Sophia Vanhijfte, oud 26 j., jd. Huwelijks-vottrekkin,gien. 4 Oct. Willem Jan van Kerkvoort, oud 25 j., jm. en Suzanna Wilhelmina Kaan, oud 25 j., jd. Geboortem. 29 Sept. Martinus, z. van Ja cobus Dieleman en van Maria Michielsen. 4 Oct. Catharina Simone, d. van Jan Levinus Hamelink en van Ad'riana Maria Magdalena Lucieer. Overlijden. 1 Oct. Maria Pluijm (van Westdorpe), oud 57 j., d. van Franciscus Josephus Pluijm en van Coleta Angeline van den Abeele. 2 Oct. Johanna Maria Diele man, oud 58 j., echtg. van Johannes van de Voorde. 3 Oct. Suzanna Babijn (van Sas van Gent), oud 43 j., echtg. van Frans Schoute. Rotterdam, 8 Oct. 1934. VEEMARKT. Aangevoerd: 446 vette runderen, 327 vette- en graskalveren, 593 schapen en lammeren, 975 varkens. De noteering was als volgt; Koeien le kw. 0,56:0,58, 2e kw. f 0,46 —if 0,50, 3e kw. f 0,35-/0,38; Ossen le kw. 0,50-/0,54, 2e kw. f 0,45—f 0,47, 3e kw. /0,40; Kalveren le kw. f 0,650,75, 2e kw. 0,50—/ 0,60, 3e kw. 0,400,45; Schapen le kw. f 0,37, 2e kw. 0,34, 3e kw. f0,31; per stuk f 16, f 12 en 8; Lammeren le kw. 0,38, 2e kw. 0,35, 3e kw. f 0,30, per stuk 10, /8 en f 7; Varkens le kw. 0,290,30, 2e kw. f 0,27—0,28, 3e kw. f 0,25—/ 0,26, De hanidel was over het aigemeen kalm tot teruggaande prijzen, ajlleen schapen en lam meren waren prijshoudend. VLAS. Hall. Geel 6500 K.G. f 0,40-/0,45; Dauw- root 900 K.G. 0,30—0,35. Al het aangevoerde werd geruimd. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe 2,903,30; Zeeuw- sche Bonte 2,90S 3,30; Zeeuwsche Eigen- heimers 2,803; Brielsche Eigenheimers 3/3,30; Blauwe Eigenheimers 2,903; Drielingen 2,102,50, alles per HL. Westl. zand 7 cent per K.G. GRANEN- EN PEULVRUCHTEN. Gerst Chevalier 66,15; Haver 6,25 f 6,60; Erwten, kleine groene 8f 9,20; Schokkers 10—10,50; Bralne Boonen. /II 11,50. TONE Z ADEN. Blauwmaanzaad j 15; Karwijzaad 17 18; Lijnzaadvoer 67; Zaailijnzaad blauw 9; Wit 7-/8. COOPERATIEVK VRUCHTENVEILXNG ZEEUWSOH-VLAANDEREN G-A. TE TERNEUZEN. Veiling van 5 Oct. 1934. Groenten: Savoijekool 2 tot 4 ct. per stuk. Witte kool 3 tot 6 ct. per stuk. Bloemkool 2 tot 11 ct. per stuk. Roode kool 2 tot 4 ct. per stuk. Tomaten 2 tot 5 ct. per K.G. Kamkommers 1 tot 2 ct. per stuk. Andijvie 2 tot 3 ct. per krop. Kropsla 1 tot 3 ct. per krop. Prei 6 tot 12 ct. per bos. Wortelen 2 tot 4 ct. per bos. Uien 2 tot 4 cent per K.G. Prinsesseboonen 9 tot 13 ct. per K.G. Kroten 2 tot 3 ct. per K.G. Vruchten: Goudreinetten 5 tot 15 ct. per K.G. Sterappel 6 tot 14 ct. per K.G. Hondsmuil 5 tot 9 ct. per K.G. Jac. Lebel 4 tot 6 ct. per K.G. Strieplingen 4 tot 7 cent per K.G. Zoete Pipping 4 tot 10 ct. per K.G. Canadaappels 4 tot 7 ct. per K.G. Diverse appels 2 tot 7 ct. per K.G. Doyenne de Commie 8 tot 19 ct. per K.G. B. A. Lucas 7 tot 12 ct. per K.G. Bonne Louisse 8 tot 13 ct. per K.G. Maagdeperen 8 tot 11 ct. per K.G. Oomtesse de Paris 8 tot 12 ct. per K.G. Beurre Olairgau 4 tot 10 ot. per K.G. Gieserwildeman 6 tot 9 ct. per K.G. St. Remy 6 tot 8 ct. per K.G. Nouvou Pauto 7 tot 11 ct. per K.G. Stoofperen 4 tot 7 ct. per K.G. IDiversen Bevelanders 3 tot 3,20 per 100 K.G. Kipeieren (groote) 4,20 per 100 stuks. Kipeieren (kleine) 3,60 per 100 stuks. Eendeieren f 3,65 per 100 stuks. Noten 0,50 per 100 stuks. Voor Sluiskil: 7 Oct. Duitsch s.s. KEP LER, 592, stukg., Antwerpen; Duitsch s.s. OLBERS, 594, stukg., Antwerpen. Van Sluiskil: 5 Oct. Ital. s.s. DIGNITAS, 3046, ledig, Bremen. 6 Oct. Deensch s.s. WILHELM COLDING, 928, cokes, Odense; Duitsch s.s. ARION, 1311, kunstmest, Antwerpen. Voor Riemeu: 6 Oct. Zweedsch s.s. TOR- KEL, 572, ledig, Havre. Van GentTer Neuzen: 7 Oct. Eng. sa. PTARMIGAN, 204, stukg., London. Voor Gent: 5 Oct. Belg. s.s. CHARLES, 334, kolen, Goole; Fransch s,s. ASTREE, 1223, ledig, Caen; Zweiedsch s.s. AROS, 692, hout, Kaiix; Eng. s.s. NORDEFLJNGE, 1943, pyriet, Huelva; Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Antwerpen. 6 Oct. Estl. s.s. CAROLINE, 365, pekkolen, Sunderland; Lett. s.s. KATVALDIS, 1976, hout, Kotka; Ned. s.s. OOSTZEE 2, 111, ledig, London; Eng. s.s. DONA ISABEL ,290, pekkolen, Goole; Noorsch s.s. HENRIK IB SEN, 2903, pyriet, Moermansk; Noorsch s.s. BISOA, 3573, benzine, Houston; Ned. s.s. GRUNO, 126, ijzer, London. 7 Oct. Eng. s.s. ARUBA, 674, pekkolen, Goole; Eng. s.s. ORIOLE, 217, stukg., Lon don; Ned. m.s. VESTA, 96, papier, London; Fin. s.s. WIRMA, 1535, hout, Bjorko; Fransch s.s. ARICA, 3219, kunstmest, Antwerpen; Eng. s.s. MERSEY, 438, stukg., Goole. Van Gent: 5 Oct. Ned. s.s. HENNIE, 129, gemengd, Vannes; Fransch s.s. DAPHNE, 1123, ijzer, Newport; Eng. s.s. PANDION, 999, stukg., Belfast. 6 Oct. Duitsch s.s. EDMUND HOLM, 723, ledig, R'dam; Noorsch s.s. MAURITA, 911, ledig, New-Castle. 7 Oct. Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Hull; Belg. s.s. CHARLES, 334, stukg., Goole; Duitsch s.s. ENERGIE, 534, ledig, R'dam! Fimsch s.s. EMILY, 930, ledig, Brussel; Fransch s.,s. ASTREE, 1223, ijzer, Newport; Estl. s.s. CAROLINE, 365, ledig, Emden; Russ. s.s. KOLA, 1634, ledig, Leningrad; Eng. s.s. SARRASTONE, 1491, ijzer, Newport; Eng. s.s. NORDEFLJNGE, 1943, ledig, New castle; Noorsch s.s. FJORDHEIM, 2497, led., Cardiff. SMBF** Mijn hartelljken dank aan de Erdalfabriek, voor het pracht rijwiel, cadeau gekregen bij Erdalin Kachelglans. F. 'TGILDE, Javastraat 28, Ter Neuzen Ondergeteekende ontving voor de beschadiging van een harer kranen door aanvaring s.s. ROSE netto fl. 659,55. Gegadigden kunnen reparatie-ofterten zenden aan de Mij, zonder eenige verplichting harerzijds. Dir. N.V. Ijzer- en Metaal Mij SCRAP 7 Scheldekade - Ter Neuzen. Door abuis onzerzijds eerst heden geplaatst. Adm. Het Bestuur van den Calamiteuzen polder zal op Dinsdag 9 October, 1934, in het hotel van den heer C. P. de Reqt, des namiddags drie ure (W.T.) publiek verpachten, toebehoorende aan voornoemden polder, gelegen in de gemeente Zaatnslag, ter groote van 6 H.A., 46 A., 74 c.A. Inlichtingen worden verstrekt, door den Dijkgraaf van reeds voomoemde polder. Namens het Bestuur, M. DE PUTTER, Dijkgraaf. M. DEES, Ontvanger-Griffier. Zaamslag, 28 September 1934. Het Bestuur der Grind- wegcommissie Nieuwvliet— SluisRetranchement maakt bekend, dat ter algemeene vergadering is be- sloten de rente van: Houders van obligaties, die genegen zijn hun stukken tegen de verlaagde rente te behouden, worden verzocht hun couponbladen v66r 1 Nov. a.s., ter wijiziging in te leiveren hij den Secreta- ris-Onfcvanger te Nieuwvliet of bij de N.V. Risseeuw's Effectenkantoor te Oostburg, zulks onder duidelijke op- gaaf van him adires. De obligaties, waarover op 1 Nov. a.s. gyeen bericht is onbvangen of waar van de bezitters geen gemoegen nemen met 4 rente, worden per 31 De cember 1934 aflosbaar gesteld ten kantore van den Secretaris-Ontvanger voomoemd. Cadzand, October 1934, P. ERASMUS, Voorzitter. P. BRAKMAN, Secr.-Ontvanger.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 3