Buitenland Sport TER NEUZEN, 26 SEPTEMBER 1934 AXEL. SAS VAN GENT. CLINGE. VOETBAL. VOORUITZICHTEN Maandag is, schrijft de N. R. Crt., Barthou Se Geneve aangekomen na zijn besprekingen met dec raad van ministers te Parijs. Hij is nit Parijs vertrokken met de goedkeuring van zijn plannen, verleend door het heele kabinet. Dat is belangrijk, maar nog belangrijker is de vraag, of hij in staat zal wezen te Geneve ook maar een gedeelte ervan door te zetten. Hij zal daar spreken over het Oostelijke Lo carno. Men weet, dat de kansen daarvoor ge- lijk nul schijnen, daar de medewerking van Duitschland, die er volstrekt voor noodig is, niet zal kunnen worden verkregen dan tegen den prijs van erkenning der volstrekte rechts- gelijkheid inzake de wapening, die Frankrijk j onder de tegenwoordige omstandigheden in geen geval zal toestaan. Verder heeft Polen te kennen gegeven niet te Widen meedoen. De Polen verzekeren, zich op dit punt nog niet j duidelijker te hebben geuit, omdat men hem nog niet duidelijk genoeg naar hup beslissing gevraagd heeft. Doet men dit, zoo zeiden zij een goede week geleden, dan zal er ook geen twijfel meer kunnen bestaan aan hun weige- ring. Intusschen zijn er echter te Geneve on- miskenbare veranderingen gekomen in de bonding der Polen. Men heeft hen daar ge- plaatst voor een Werkelijk gevaar van isola- tie van het Westen. Het spel van intimidatie, dat Warschau tot nog toe niet onverdienste- lijk gespeeld had, heeft ten slotte een krach- tig tegenspel van Parijs uitgelokt. Het is dui delijk. dat dit niet nagelaten heeft sterken indruk te Warschau te maken, anders ware de terugtocht inzake de kwestie der minder- heden niet mogelijk geweest. Dit zal de ongerustheid te Berlijn ten op- zichte van het Oostelijk Locarno weer nieuW leven geven. Oppervlakkig oordeelend zou men zeggen, dat daartoe geen reden kan be staan, daar Berlijn immers de tot stand ko- ming van het verdrag zef in handen heeft. Men denkt daar in Duitsche kringen echter anders over. Men vreest dat het verdrag toch gesloten zal worden met een fictieve deelne- ming van Duitschland. Men stelt zich dit als volgt voor: de betrokken mogendheden sluiten bet verdrag en onderteekenen het. Men laat een plaats open voor de handteekening van Duitschland, zeggende, dat die nog wel zal komen zoodra men het met Duitschland over de kwestie der rechtsgelijkheid eens geWorden is. Men maakt dus het verdrag geheel gereed op de bekrachtiging van Berlijn na. Een der- gelijke unvollendete diplomatieke symphonie zou heel goed tot uitvoering kunnen komen his die uitvoering tegen Duitschland gericht zou zijn. Immers dan zou de handteekening an Duitschland er weinig meer toe doen. dus hebben wij van Duitschen kant vol orgdheid hooren redeneeren. Wij gelooven et, dat dit zal kunnen gebeuren, maar de erweging van deze mogelijkheid is genoeg om Berlijn al vast zenuWachtig te maken op dit punt. Verder heeft Barthou vooral een garantie- pact voor Oostenrijk op zijn programma. Hieraan staan ook weer moeilijkheden in den weg, die zeker te Geneve niet kunnen worden opgelost. Als Barthou Wat van dien aard be- reikt, dan zal het iets zijn van hetzelfde vage, weinig tastbare karakter als de verklaringen, die de groote mogendheden vroeger al eens in die richting hebben afgelegjd. De toestand in Oost-Europa is te verward om een algemeene garantie voor Oostenrijk tegenover Duitsch land mogelijk te maken. Wij hebben er reeds op gewezen dat men in dit verband op de medewerking van Zuid-Slavie moeilijk zal kunnen rekenen. Daarvoor zou men immers dit land met Italie onder 6en hoedje moeten brengen, wat op het oogenblik nauwelijks denkbaar lijkt. De Kleine Entente zal geen uiterste krachtproeven willen wagen, waarbij bet bestaan van dit verbond, of haar samen- werking met Frankrijk, op het spel zou kun nen komen te staan. Over openbare twisten tussehen Italie en Zuid-Slavie hebben wij de vorige week reeds geschreven; over hun in- tieme geschillen, waarvan Albanie het middel- punt vormt, hopen Wij dezer dagen het een en ander te vertellen. Het is mogelijk, dat men tot een uiterlijke overeenstemming inzake Oostenrijk komt. Immers ook het Geneefsche communique der Kleine Entente, waarbij Z.- Slavie o.a. zijn goedkeuring hechtte aan de Franschftaliaansche samenwerking, is moge lijk gebleken. Als de vrijheid van Oostenrijk echter afhangt van dergelijke politieke deco- ratiekunst, dan zal men zich te Weenen nog volstrekt niet gered voelen. De Hongaren hebben dezer dagen ook nog wat roet in het overeenstemmingssoepje der Oostelijke Midden-Europeanen gegooid door hevige aanklachten tegen Roemenie vanwege de behandeling der minderheden in dat land te richten. Men hoort dat niet gaarne te Ge neve, omdat het een van de pijnlijke dingen is, waarvan ieder wel weet, maar waarover men liefst met praat. Benesj heeft de Hongaren te woord gestaan, niet door hun beschuldiging te weerleggen, maar door hen op eigen min- derhedenpolitiek te wijzen. De 'Hongaren wo- nen inderdaad in een glazen huis wat deze kwestie betreft, veel meer bijvoorbeeld dan de Tsjechen. Maar het komt er in ieder geval in het verband, waarin wij deze aangelegenheid behandelen, minder op aan Wie er ongelijk beeft en dat hebben alien meer of minder dan wel op den politieken toestand, waar van deze ruzie getuigde en Hongarije is nu eenmaal geen onbelangrijk element als er van de veiligheid van Oostenrijk sprake is. Men vraagt zich nu af: wat wil Hongarije? Ziin toenadering tot Italie is bekend. Wil het die voortzetten, dan moet het aan de waar- borgen voor de onafhankelijkheid van Oosten rijk meedoen. Wiant men Weet hoe Italie over dit probleem denkt. Wil het llever met Duitschland samenwerken en de bondgenoot van Duitschland in de Oostenrijksche aange legenheid zijn, dan moet het met Italie bre- ken. Men kan voor het oogenblik niet tege- lijkertijd de vriend van Duitschland en Italie zijn. Het is echter twijfelachtig of de Honga ren zich aan Duitschland zullen Willen binden. Daarentegen moet hun besef voor overmacht en bij vele Hongaarsche politici ook hun in- tieme anti-Duitsche gezindheid in opstand komen. Men ziet, er zijn schijn-posities, schijn- vriendschappen en schijn-vijandschappen te over in die buurt. Hoe zal men daaruit een bepaalde politiek brouwen? Dat speelt ook Barthou voorloopig nauwelijks klaar. Barthou zal ook over het Saarprotoleem moe ten spreken. Het is een troebele aangelegen heid, waarin feitelijk niemand weet wat hij wenschen of nastreven moet, behalve de on- gelukkige inwoners van het gebied, die hun leven, vrijheid of bestaan in gevaar zien in geval van een gelijkschakeling. De Volkenbond zelf is er zeker niet op gesteld verder belast te blijven met het probleem. Frankrijk moet, verstandelijk redeneerend, het ook liever ge- liquideerd zien, daar het niets goeds ervan te verwachten heeft. OnWeerstaanbare sympa- thieen echter doen velen op een voortbestaan van den status quo hopen. Op een status quo bestaat echter slechts een waarschijnlijk toch heel zwakke kans, als de voorstem- mers weten, dat zij zich daarmee den terug- keer naar Duitschland niet voorgoed afsnij- den. Het ligt vooral aan Frankrijk of zeker- heid op dit punt kan worden verschaft. Men verwacht in dit opzicht een duidelijke ver- klaring van Barthou. Wat in deze richting reeds is gezegd ontbeert ondubbelzinnigheid. Van Duitschen kant probeert men te ontken- nen, dat dergelijke beloften zouden bestaan, waaruit blij-kt, dat men de uitwerking van een dergelijke belofte vreest. Maar ondubbel- zinnige opheldering is toch altijd mogelijk. Dit zijn aJle ondefwerpen voor de komende weken te Geneve. De voorafgaande weken zijn heel belangrijk geweest om de politieke op heldering van allerlei aard, die zij hebben ge- bracht en die feitelijk bestonden in een for- muleering der problemen. De komende be- raadslagingen zouden de oplossing dier pro blemen moeten brengen. Wij gelooven niet aan de mogelijkheid daarvan. Europa gaat nog een politiek drukken herfst tegemoet. EERVOL ONTSLAG. De heer M. A. Kwaak, agent van politie alhier, heeft, op zijn verzoek, met ingang van 1 Januari 1935 eervol ontslag verkregen, on der dankz egging voor de bewezen diensten. ZILVEREN PROFESSIEFEEST. Op Wpensdag 24 October e.k. viert de wijk- verpleegster van het Wit-Gele Kruis, de Eerw. Zuster Theodosia, haar zilveren professiefeest. Gezien de vele, zoo bereidwillig verleende diensten die zuster Theodosia hier al heeft be wezen, zal dien dag wel niet onopgemerkt voorbijgaan. R.K. ONDER WIJZERSDAG. iNaar we vememen zal de R.K. Onderwij- zersdag dit jaar te Hulst Worden gehouden en wel op Dinsdag 9 October e.k. TE WEINIG BETAALDE BELASTING. De minister van Financien maakt bekend, dat ten behoove van 's Rijks schatkist is ont- vamgen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belasting naar inkomen en/of ver- mogen (gewetensgeld) bij den ontvanger der directe belastinigen enz. te Sas van Gent 3,90 en te Ter Neuzen f 8,40. DE JAARWEDDEN VAN BURGEMEESTERS SECRETARISSEN ENZ. Ged. Staten hebben thans, gehoord de Raden der verschillende gemeenten, met in gang van 1 October a.s. de jaarwedden van de burgemeesters, secretarissen, ontvangers, wethouders, nader vastgesteld op een lager niveau: voor Middelburg zijn die wedden be- paald op 5600 voor den burgemeester; 5100 voor den secretaris; 3450 voor den ontvan ger en f 1900 voor de wethouders; Vlissingen resp. 5600, 5100, 3450 en f 1425. Voor de overige gemeenten zijn de jaarwedden voor de burgemeesters en de secretarissen gelijk. Voor Goes en Ter Neuzen zijn zij f 4200, voor den ontvanger 2350, voor de wethou ders 950, voor Zierikzee 3800, 1850 en f 475, en verder voor gemeenten boven de 5001 in woners resp. 3400, 1200 en /285; van 4001 tot 5000 inwoners 2850, 980 en 2353001 tot 4000 2400, 780 en /190; 2301—3000 2050, /635 en 150, 1601—2300 1750, 490 en 115; 1201—1600 1450, 390 en /90; 801—1200 1150, 340 en 70; beneden 801 950, 290 en 50. De periodieke verhooging telkens na twee jaar dienst en wel vijfmaal is bepaalid voor de burgemeesters en secretaris sen van Zierikzee, Goes, Ter Neuzen, Middel burg en Vlissingen op 7 200, voor ontvanger op f 150; voor de gemeenten van 3001 en meer inwoners op 200 en /120; van 1601 tot 3000 op f 150 en 90; en van die met minder in woners op 100 en f 60. Voor kinderen beneden 18 jaar, beginnende met het derde kind, krijgen de genoemde func- tionarissen 3 pet. hunner wedden met ten minste 60 en ten hoogste 198 per kind. De Wedden voor de ambtenaren van den burgerlijken stand worden berekend naar 't werk en wel voor 't voltrekken van 'n huwe- lijk met opmaken van akten f 2, zonder akten 1 en voor 1 akte 1, zulks op grond van het gamiddeld aantal akten over de jaren 1931, 1932 en 1933, om de drie jaar, wordt zoo noo dig het bedrag gewijzigd. Voor de eerste maal zijn de wedden tot 801 inwoners 50, tot 1200 70, tot 1600 90, tot 2300 /110, tot 3000 130, tot 4000 160, tot 5000 190 en verder 230. Voor Zierikzee, Goes, Ter Neuzen, Middel burg en Vlissingen zijn de wedden als volgt vastgesteld; 310, 1738, /415, 610 en 360. GEVONDEN VOORWERPEN. De Inspecteur van Politie alhier maakt bekend, dat omtrent onderstaande voorwer- pen, inlichtingen te bekomen zijn aan de daar achter Vermel de adressen: Portemonnaie, Apotheek Van Borssum Waalkes. Sierspeld. J. Herrebout, Vischsteeg 8. 2 'R. K. Gebedenboekjes, G. M. Fieret, O 64, Driewegem. Belastingmerk 1934f35, H. de Koeijielr, Nieuwstraat 12. Kindertaschje, Ch. Kesibeke, De Jongestr. 7. 4 kinderjasjes, Bureau van Politie. Loupe, J. Klaassen, Dr. Buijzestraat 12. Sleutel, F. Koervoets, Nieuwediepstraat 43. Vulpen en halskettinkje, Wed. L. Meulen- berg, Axelschestraat 70. Badschoentje, G. J. van den Berge, Steen- kamplaan 3. Portefeuille met inhoud, E. Hofman, O 99, Driewegen. Gouden broche, Van Hecke, Nieuwediep straat 84. Handtasch met inlhoud, J. van der Velden, Dijkstraat 2. Damesmuts, G. Loof, Van Steemlbergenl. 73. Geintuur, Stouthamer, Grenulaan 3. Zakkam, P. H. van Cleemputte, Baan- dijk 73a. EXAMEN POLITIE-DIPLOMA. Te 's-Graveinhage slaagde voor het examen politie-diploma van den Alg. Ned. Politiebond de heer J. Hoogstrate te Philippine. DRONREN NEDERLANDSCH ALTOMOI5ILIST AANGEHOUDEN. De automobilist B. uit Hulst, die in dron- ken toestand door de Belgische gemeeote Sint Pauwels reed en groot gevaar opleverde voor het verkeer, werd door de politie ge- arresteerd en in de gevangenis gezet. (Midd. Crt.) MODESHOW VAN HET MAGAZIJN „NEDERLAND" TE .AXEL. Dinsdag werd in het Concert- en Bioscoop- geboulw ,,Het Centrum" te Axel, door den heer J. VisserKoole, eigenaar van Majnufacturen- magazijnen ,,Nederland" v/h De Duif, een modeshow gearrangeerd, welke zich blijkens het talrijk bezoek, in een groote belangstel- ling van de dames mocht verheugen. De aller- ndeuwste modellen van mantels en japonnen werden gepresenteerd door vier mannequins van uiteenoopend type. Er was een vrij groote blonde mannequin, die de modellen droeg spe- ciaal voor de oudere dames geschikt, zoodat er voor ieder wat Iwiis was. Eerst kwamen de meer eenvoudige middag- japonnen en mantels aan de beurt, welke, hoe- wel eenvoudig van lijn, toch ieder op zich zelf een creatie genoemd kunnen worden. Ze wa- ren bij udtstek geschikt voor den winter en veelal in een donkere tint gehouden, als bruin, donkerbleu en zwart. Deze eenvoudiger japon nen hebben haast alle rechte mouwen met een kleine gameering aan de bovenmouw of een puntige manchet, de hals hoog gesloten met een klein splitje van achter. Als bijzonder mooi kan genoemd worden, een donkerblauw japonnetje met een rechte tuniek, maar met, een wijd ingezette met open naadjes versier- de mouw, welke in een smalle manchet uit- liep, tfirWijl er een kraag op was aangebracht van tafzij, met een grootere onderkraag van goudbrokaat. Deze brokaatgameering was aan vele japonnen op verschillende wijze aan gebracht. Er was b.rv. een schitterende mid- dag-avondjapon van zwart velours chiffon met gedrapeerde hals en zeer wijde zgn. schep- mouwen, welke van onder Waren tegenge- voerd met zilverbrokaat, wat het effect* van deze sobere japon zeer verhoogde. De man tels waren in zeer verschillenden vorrn. De lijn is nog steeds nauw aangesloten en nervu- res in den rug, maar de variatie is gevonden in de kragen. Men zag de eenvoudige sport- mantel met kraag en breede revers en cein- tuur en ook de donkere gekleede mantels met een sjaalkraag van bont. Ook veel vanachter gedrapeerde kragen. Enfin, er was te veel om alles op te noemen, maar een japonnetje, dat wel een juWeeltje van coupe was, willen we toch nog melden. Het was n.l. een avond- japonnetje van nachtblauw velour chiffon met eenvoudigen ronden hals en zonder mou wen, met een even over den bovenarm vallend kapje. De sensatie werd verwekt door den rok, Welke van achter een overrokje had als een paulwstaart met een grooten strik er op en van onder een in dezelfde lijnen verloopend sleepje. Men kan wel zeggen, dat deze show aan ieder wat wils vertoonde en dat de zoo tal rijk opgekomen dames niet voor niets geko men waren. Wle wenschen den heer Visser geluk met het nemen van het initiatief voor een zoo gTOotsch opgezette shoW en hopen, dat het door hem beoogde doel bereikt moge worden, daar een dergelijke onderneminig wel sucees verdiend. In de pauze werd door de dames een kopje thee met een gebakje ge- nuttigd, hetgeen de gezellige sfeer ten zeerste verhoogde- WERKLOOSHEIDSBESTRIJ'DING IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Uit Hulst Wordt gemeld, dat de commissie, die den toestand der werkloosheid in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen en de middelen om tot werkverruiming te geraken zou bestudeeren, thans is gevormd en bestaat uit de heeren P. Nijskens te Terhole, voorzitter, L. van Es- broeck, burgemeester van Hengstdijk en Os- senisse, als vertegenwoordiger der gemeenten, E. van Campen, B. Loerakker, J. Salman, E. v. d. Akker en M. Geerts. Deze commissie heeft zich thans reeds tot den minister van Economische Zaken gericht met een request, waarin als een der middelen tot oplossing der werkloosheid in dit gawest wordt aangegeven het dorschen van tarwe met den zgn. vlegel, in plaats van met de machine. Daarbrj brengt de commissie naar voren, dat uit de besprekingen met verschillende landbouwers gebleken is, dat zeer velen van hen daaraan hun medewerking wenschen te verleenen. Naar wordt medegedeeld zal deze commis sie bij den minister ook stepper! doen om de vreemde landarbeiders onder de wet tot we- ring van vreemde arbeidskraehten te doen vallen. Wanneer dit laatste slaagt, zullen reeds vele tientallen landarbeiders geholpen worden, want nog dagelijks ziet men de Belgische menschen den boer opgaan, om tegen laag dagloon aan het werk te geraken. Door een dergelijken maatregel om eenige voorbeelden naar voren te brengen zou het wieden van vlas, het bieten dunnen, het vlas- trekken en het aardappelen steken in de toe- komst door eigen werkloozen verricht kun nen worden, hebgeen thans voor het grootste gedeelte door menschen uit het naburige Bel- gie geschiedt. GEMEENTERAAD VAN AXEL. In de Dinsdagnamiddag gehouden raadszit- ting was met kennisgeving afwezig de heer C. Hamelink. De heer Adr. Hamelink, die tijdens deze zittingsperiode reeds deel van den raad uitmaakte, werd thans als opvolger van den heer Ortelee gelnstalleerd. Onder ingekbmen stukken was een mede- deeling van den Minister van Sociale Zaken, dat geen afwijking kan worden gemaakt voor de werklooze landarbeiders op den vastgestel- den regel, en de vergoeding peir week en per kind op 50 cent blijft ibepaald. Burgemeester en Wethouders hadden gevraagd, deze op 75 cent te mogen stellen. Door den heer Dieleman werd dit betreurd, aangezien die categorie werkloozen ook reeds bij de anderen een gulden per week achterstaat in de uitkeering voor het gezin en in deze gemeente is er toch inderdaad geen verschil in landarbeiders en fabrieksarbeiders. Door den Minister van Economische Zaken werd ibericht, dat door hem niet bevorderd kan worden, dat landbouwproducten tot be- strijding der werkloosheid moeten verzorgd worden, ter bestrijding der werkloosheid, we gens de daaraan venbonden consequenties. Ook deze mededeeling werd door enkele leden betreurd. Tn verband met verzoeken om toch niet op te houden met pogingen tot werkverruiming deelde de voorzitter mede, dat op uitnoodi- ging van hem en den burgemeester van Ter Neuzen een vergadering is gehouden van bur gemeesters, landbouworganisaties en land- bouwarbeidersorganisaties, in het Land van Axel, om, evenals door een commissie in het Land van Hulst is geschied, pogingen aan te wenden. voor het verkrijgen van werkverrui ming. Deze zal zich deswege in verbinding stellen met de commissie voor werkverrui ming uit Gedep. Staten. Naar aanlgjding eener in de vorige verga dering door den heer Seghers gestelde vraag. deelen Burg, en Weth. mede, dat zij, bij voor- komende gelegenheden steeds trachten bij een anderen voerman een paard te huren, als extrawerk moet uitgevoerd worden. Tot leden der gascommissie werden her- (benoemd de heeren J. de Feijter, A. Th. 't Gilde en I. de Feijter. Met 8 tegen 4 stemmen werd thans ver- worpen het verzoek tot vermindering van per- soneele belasting voor koffiehuizen. Het voor- stel tot het verleenen eener bijdrage ad 50 voor een reclamefilm van Zeeuwsch-Vlaande ren werd verwoipen met 7 tegen 5 stemmen. Over deze twee zaken staakten in de vorige. vergadering de stemmen. Aan den neer D. A. van Houte werd tegen 5 Januari a.s overeenkomstig zijn verzoek eervol ontslag verleend als hoofd der open- bare school. Wegens het uitblijven van sollicitaties met de ge raagde taalacten, was door Burg, en Weth. reeds een voorstel aanhangig gemaakt tot wijziging van het leerplan. Aangezien echter in de laatste dagen nog is gesolliciteerd door sollicitanten in het bezit der taalakten Fransch, Duitsch en Engelsch, hebben zij dat voorstel voorloopig teruggenomen. Aan den heer P. le Feber is onder de ge- wone voorwaarden een perceel bouwgrond verkocht. Bij enkele leden bestond daartegen bezwaar, omdat een perceel grond het vorig jaar aan dezen verzoeker verkocht, nog niet babouwd is. Burg, en Weth. oordeelen, dat deze aanvraag op zichzelf moet worden be- schouwd. In het andere geval zitten er kwes- ties van derden tussehen. Door de raadsleden werd echter aangedrongen op handhaving der voorwaarde, dat de grond binnen een jaar moet bebouwd zijn. Met betre.kkieig tot de uitvoering der Win- kelsluitingswet stelden Burg, en Weth. voor in de desbetreffende verordening den 2 Aug. te vervangen door den 15 Augustus en te handhaven de afwijking der winkelsluiting gedurende den zomertijd, terwijl besloten werd geen verklaring af te leggen, als bedoeld in art. 5 der wijzigmgswet, aangezien er geen behoorlijke meerderheid is van geraadpleegde winkeliers, die vddr toepassing der verruimde regeling is. Aldus werd besloten. Het voorstel van den heer Van Bendegem tot invoering eener progressieve salarisver- mindering voor de gemeenteambtenaren werd met op 1 na algemeene stemmen verworpen. Aangenomen werd een wijziging van de regeling voor de gemeenteveldwachters in verband met den pensioensaftrek, die op ver- langen van den Minister van Binnenlandsche Zaken in overeenstemming moet worden ge- bracht met die der rijksambtenaren. Vastgesteld werd een verordening betref- fende aanwijzing der Burgerwacht, als vrij- willige hulp bij handhaving van openbare orde. Ombewoociibaar werd verklaard de perceelen C 9, E 70 en F 43. Besloten werd tot conversie van geldleenin- gen. Hieronder is begrepen de groote leaning voor de gasfabriek. Deze zal daardoor onge- veer 1200 a 1300 per jaar voordeel ge- nieten. Aan den heer G. Verbeke, die zijn bedrijf gestaakt heeft, zal over 2 kwartalen het be taalde verlofsrecht worden gerestitueerd. Bij het thans aan de orde komende punt bleek, dat van de commissie voor het nazien der rekening slechts een lid was opgekomen en voor de andere rekeningen twee der 3 be- noemden. De rekeningen werden met alge meene stemmen voorloopig vastgesteld op de bedragen zooals zij als ingezonden zijn Ver mel d. Vervolgens werden aangeboden verschillen de begrootingen, o.m. die der gemeente op een eindcijfer van 249.151,85, en werd over- gegaan tot het trekken der afdeelingen. Tot de eerste zullen behooren de heeren Oggel, J. de Feijter, 't Gilde, C. Hamelink, Van Kam- pen, Verschelling en Dieleman; tot de tweede de heeren Van de Bilt, L. de Feijter, A. Ha melink, De Ruijter, Seghers en Van Bende gem. Bij de omvraag wilde de heer Van Bende gem informeeren naar de mogelijkheid of het van enkele gesteunden onlangs ingehouden bedrag, alsnog aan hen kon worden uitge- keerd. De voorzitter wilde daarop hier geen antwoord geven. Hij is van oordeel, dat de heer Van Bendegem, die lid der steuneom- missie is, die zaken in de commissievergade- ring, maar niet in openbare raadszitting moet bespreken. Dddr is hij echter bijna nooit tegenwoordig. Van de 28 in dit jaar gehou den vergaderingen is hij maar driemaal op gekomen. Als een lid, zooals hij voorgeeft, voor de belangen dier menschen wil opkomen, moet hij dat doen ter plaatse waar dat be- hoort. De heer Adr. Hamelink noemde dit verkiezingspolitiek. Te voren had de heer Van Bendegem nog te kennen gegeven, ontslag te nemen als lid der commissie voor het Georganiseerd Over- leg. r De heer Seghers vroeg inlichtingen omtrent het tijdstip waarop zal kunnen worden aan- gevangen met het werk voor de traverse. De voorzitter deelde mede, dat de gemeente nog steeds niet over den grond kan beschikken. Dat zit in handen der rechtbank, die, naar hij vemam, binnenkort schatters zal benoemen. In het bestek zal voorgeschreven worden, dat het werk door werklieden uit Axel moet wor den uitgevoerd. Op een opmerking van den heer 't Gilde stemde de voorzitter toe, dat niet aan de orde is gesteld de benoeming van een lid der com missie voor de steunregeling in plaats van den heer Ortelee. Burg, en Weth. overwegen echter met ibetrekking tot die commissie een voorstel aan den raad en in verband daarmede is die benoeming niet aan de orde gesteld. De heer 't Gilde gaf te kennen met spijt te hebben bemerkt, dat nog geen verandering is gekomen in de regeling voor het te werk stellen van arbeiders ibij de werkverschaffing. Het is nog steeds het oude, steeds worden dezelfde menschen genomen en de personen die in het rapport van den gemeente-opzichter zeer geschikt waren verklaard voor bepaal- den arbeid, worden nu ook voor andere werk- jes gebruikt, als waren het Manusjes-van- Alles. De voorzitter beloofde dit bij Burg, en Weth. te zullen ter sprake brengen. De heer Dieleman heeft bij het nazien der kwitanties van de gemeenterekening bemerkt, dat de 3 deskundigen, die rapport hebben moeten uitbrengen over den bouw der ma- rechausseekazeme daarvoor ieder 100 heb ben gerekend. Hij vindt dat minstens 60 'c te veel, doch wijst er op, dat de raad in de toekomst, wanneer zij weer voor zulke ge- vallen komt te staan, wel eerst eens mag overwegen, eer zij zulke besluiten neemt. Nagalm bezoek H. K. II. Prinses Juliana. De nagalm van het bezoek van onze Prin ses die zich Maandag op zoo algemeene en spontane wijze uitte manifesteerde zich des avonds in een muzikale omiwandeling door :.,nze feestelijk gestemde stad. Dank zij het initiatief van den Burge meester die alles zoo prachtig heeft georga niseerd waren de besturen der beide plaatse- lijke muziekgezelschappen op diens verzoek aanstonds bereid een optocht bij fakkellicbt te maken door de voomaamste straten. On- danks het minder gunstige weer hotsten vele honcerden in opgetogen stemming achter de beide vroolijke marschmuziek ten gehoore brengende gezelschappen Concordia en ..Hosanna" en het werd zoodoende een waar- dtg slot van dezen onvergetelijken dag. HET CENTRUM. Ein Lied geht um die Welt. Deze film is geheel ingesteld op het prach tig stemgeluid van den bekenden zanger Joseph Schmidt, die zich met de grootsten der aarde volkomen kan meten. Heerlijk kiinken zijn liederen de geheele film door en zoo is het niet alieen door de radio zooals de film ens doet aanschouwen, maar meer nog door de film zelf, want deze bekende rolprent wordt de geheele aarde door met be'angstel- ling gevolgd. De inhoud zelf is vrij eenvou dig, behoeft ook niet ingewikkeld te zijn want het is een vaak voorkomend geval, dat een po-soon ibeschikkende over een machtig s-ten - gel u id zich niet kan beroemen op een even mooi gevormd figuur, waardoor de weg door het leven als gebaand is. Drie personen dan wonen op een zolderkamertje, Ricardo, do zanger, Rigo, de muzikale clown, en Simoni, een zanger die zijn roem overleefd heeft en tlians als huishoudster dienst doet. Ricardo si&agl er niet in, ondanks zijn prachtvolle stem, een engagement te krijgen, en zoo krijgt hij den goeden inval om het radiostation binnen te stappen en ineens de wereld vereteld doet staan door de heerlijke zang, die „um die Welt geht". Succes kan niet uitblijven en kriigt hij direct een contract voor het geven van concerten voor de microfoon. Een ver- koopstertje van gramofoonplaten is verrukt over die zang en zij droomt van den bezitter van die machtigen stem. Ricardo, koopt bij haar z'n eigen gramofoonplaten, en zoo komt het gesprek al gauw op het voorwerp van haar droomen. Ricardo belooft haar dat hij haar met Ricardo zal doen kennismaken, het geen geschiedt, doch Mina, zoo heet het ver- koopstcrtje, meent in Rigo den held harer droomen te zien, en zoo wordt het voor Ricardo een groote teleurstelling. Tot in het diepst van zijn ziel gekrenkt, rent hij de straat op maar gelukkig voor hem heeft de frissche buitenlucht een goeden invloed op hem en zoo kan hij nog juist op tijd optreden met den muzikalen clown, waar hun nummer een grootsch succes wordt. Hij herinnert zich nu de woorden eens tot hem gesproken: „Men kan niet alles tegelijk hebben" en zonder bitterheid in zijn hart ziet hij toe hoe Nina en Rigo him aardsch geluk gevonden hebben. In de op Donderdag 27 September a.s., des namiddags 6y2 uur, te houden openbare ver gadering van den gemeenteraad alhier komen de volgende punten in behandeling: 1. Mededeeling ingekomen stukken 2. Vaststelling der rekening van het Bur- gerlijk Armbestuur over 1933. 3. Voorloopige vaststelling der gemeente rekening met bijlagen over 1933. 4. Voorloopige vaststelling der rekening van het Gemeentelijk Electriciteitsbe- drijf over 1933. 5. Benoeming hoofd der O. L. school, wegens eervol ontslag van E. J. Michiel- sen. De voordracht bestaat uit: 1. W. F. Carriere te Akersloot, 2. A. P. J. van Rooy te Nijmegen, 3. I. H. van AJ- phen te Blankenham. 6. Benoeming onderwijzer bij het vervolg- onderwijs. 7. Benoeming hoofd en onderWijzer bij den afzonderljjken cursus in de Fransch taal. 8. Voorstel tot wijziging der begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1934. 9. Voorstel tot Wijziging der begrooting van het Gemeentelijk Electriciteitsbe- drijf voor 1934. 10. Voorstel tot wijziging der gemeente- begrooting voor 1934. De marechaussee te Nieuw-Namen heeft aangehouden en ter beschikking van de justitie te Middelburg gesteld zekeren H. F. V., landbouwer te Clinge, een en ander inge- volge de faillissementswet. V. is naar het huis van bewaring te Middelburg overge- bracht. WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. K. N. V. B. Afdeeling IV. le klasse. Willem HJuliana NOAD—BVV. BlerjerheideMW. EindhovenPSV. NAC—-LONGA. 2e klasse A. AllianceBreda. ZeelandiaMiddelburg. TemeuzenRBC. VlissingenTSC. 3e klasse A. SluiskilHoofdplaat. BreskensDe Zeeuwen. AxelVlissingen 2. OranjeTerneuzen 2. 3e klasse B. RCSHansweert. GoesMiddelburg 2. ZierikzeeGoesche Boys. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van Dinsdag 25 Sept. 1934. De volgende zaken werden behandeld A. v. A., oud 38 j., anbeider te Koewacht, werd verdacht dat hij op 5 Augustus 1934 te Koewacht Petrus de Meij heeft geslagen en geschopt. Eisch 10 boete of 5 dagen hechtenis. Uit- spraak idem. S. M. v. B., huisvr. van A. v. R., oud 32 j., zonder beroep te St. Jansteen, werd beklaagd dat zij op 28 Juli 1934 te St. Jansteen Leonie Nouts heeft beleedigd. Deze zaak werd uitgesteld. A. S. R., oud 24 j., oommissionnair te Oost- burg, werd ten laste gelegd, dat hij op 3 Aug. 1934 te Oostburg A. J. Moerman met een ndjptang of hard voorwerp heeft geslagen, waardoor deze bloedend werd verwond. Eisch 25 boete of 10 dagen hechtenis 14 dagen gevangenisstraf voorw. 1 jaar proeftijd. Uitspraak 15 boete of 5 dagen hechtenis -j- 14 dagen gevang voorw. proeftijd 1 jaar. W. G., oud 44 j., landarbeider te Cadsand, werd verdacht, dat hij op 29 Juli 1934 te Cad sand heeft weggenomen een jas, toebehooren- de aan Adriaan van der Linde; subsidiair werd hem verduistering van die jas ten laste gelegd. Eisch 25 boete of 10 dagen hechtenis 1 maand gevangenisstraf voorw. proeftijd 2 jaar. Uitspraak: 15 boete of 10 dagen hecht. -(- 1 maand gevang. voorw. proeftijd 2 jaar. F. J. L., oud 23 j., landbouwer te Sluis, werd verdacht dat hij te Sluis op 31 Juli 1934 den agent van politie Van Hurk, die daar surveillance-diensten verrichte, heeft belee digd. Eisch 15 boete of 10 dagen hechtenis. Uit spraak idem. D. H., oud 26 j., visschersknecht te Bres kens, werd ten laste gelegd, dat hij op 5 Aug. 1934 te Breskens W. W. Odink met een rieten stokje heeft geslagen. Eisch 10 boete of 5 dagen hechtenis. Uit spraak idem.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 2