OM DE KONINGIN Ter Neuzensche Courant Binnenland Feuilleton Sport Gemengde Berichten Woensdag 19 Sept. 1934 No. 9198 VOETBAL. WIELRENNEN GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. VAN DE AMATO. Land- en Tuinbouwtentoonstelling Amsterdam 1934. De Donderdag geopende Land- en Tuin bouwtentoonstelling te Amsterdam stond reeds onmiddellijk na de opening in het tee- ken der algemeene belangstelling. Uit de stad en van ver over hare grenizen kwdmen de bezoekers toestroomen, aanvan- kelijk meerendeels de bij de tentoonstelling gelnteresseerden, later op den dag ook de honderden belangstellenden in hetgeen produ- ceerend Nederiand op het gebied van land- en tuinbouW in de enorm gemaentelijke markthal en haar bijgebouwen heeft bijeengebracht. Het is een schitterende, in haar veelzijdig- heid, nog nimmer hier geiziene expositie, grootsch van opzet, leerzaam door de vele nieuwe toepassingen, die vooral in de afdee- ling landbouwwerktuigen tot uiting komt, en afwisselend door de even practische als ge- zellige indeeling der bijna ontelbare stands. De groote hal, in een reusachtige bloemen- tuin herschapen, mag zeker wel de clou van deze enorme tentoonstelling genoemd worden. Hier heeft ook de belangrijke Zeeuwsche afdeeling, georganiseerd door de Maatschap- pij voor Landbouw en Veeteelt in Zeeland, haar stand gevestigd. Reeds onmiddellijk trekt hier de aandacht het keurig interieur, waaraan blijkbaar veel zorg is besteed. Het wit en lichtgroen. waarin dit zaalgedeelte met zijn vele motto's is gehouden, harmonieert wonderwel met de kleurige en smakelijke inzendingen van fruit, w.o. ook Zeeuwsche druiven, de diverse groentensoorten, planten, granen, boonen, aardappelen en verder aOes wat de vrucht- bare Zeeuwsche bodem aan natuurproducten oplevert. In de Zeeuwsche afdeeling is voorts ter afwisseling en opdat het puibliek zich een juist denkbeeld zal kunnen vormen van de werkwijze in de Zeeuwsche boomgaarden, moestuinen en op het land, een ruim gebruik gemaakt van fotomateriaal. 't Zijn meest alle groote en scherpe foto's, w.o. ook stad- gezichten en landschappen. Suggereerend in deze afdeeling zijn ook de vele artistiek uit- gevoerde foto's als Zeeuwsche producten zijn kwaliteits-producten", „Zeeuwsch fruit munt uit in kwaliteit en sorteering". Men vindt er ook een groot plastiek tableau van Zee- land, waarop de voornaamste steden en dor-' pen met de verfbindingswegen en vervoermid- delen zijn aangegeven, deze laatsten in den vorm van miniaturen: auto's, trams, spoor- treinen en natuurlijk ookvliegmachines. Vlissingen en Haamstede waren speciaal aan- geduid door een miniatuur K.L.M.-toestel. Met dit tableau beoogt men het publiek, voor zoover daarmede nog niet bekend, een denkbeeld te geven van de gemakkelijke en snelle wijze waarop tegenwoordig de Zeeuwsche producten naar de hoofdplaatsen van het land verzonden kunnen worden. Ingenieur J. Versteeg, een der vertegen- woordigers der Zeeuwsche afdeeling, was zoo welwillend ter plaatse omtrent dit alles in te lichten. In de Zeeuwsche afdeeling is ook een aantal dames in Zeeuwsch costuum ter opluistering bij de stands aanwezig. DE JEUGDIGE WERKLOOZEN. Het Tweede Kamerlid Kupers heeft aan den minister van Sociale Zaken de volgende schriftelijke vragen gesteld: Is de minister niet van oordeel, dat de tot- nutoe van overheidswege genomen maatrege- len ten behoove van de werklooze jeugd geen voldoende resultaten hebben kunnen opleveren tengevolge van den langen duur en den zeer grooten omvang van de jeugdwerkloosheid Is de minister bereid, teneinde tot een krach- tiger bestrrjding van de jeugdwerkloosheid en haar gevolgen te komen, de volgende maat- j regelen te nemen: a. tewerkstelling van jeugdige werkloozen bij de werken, uit te voeren onder het 60-mil- lioenplan; b. het oefenen van aandrang op de ge- meentebesturen, teneinde te komen tot uit- voering van werkobjecten met daaraan ver- ibonden vakopleiding en algemeen vormend onderwijs c. het verstrekken van steun aan jeugdige werkloozen d. toelating van jeugdige werkloozen tot de werkverschaffingen e. verhooging van de subsidies aan de werk - en leerkampen der jeugdorganisaties: door VICTOR BRIDGES. (Nadruk verboden.) 56) Vervolg.) XIX. •Jimmy Dale. ,.Dat", zei kapitein Simmons, „is Braxa". Hij wees voor zich uit in de richting, waar de eentonige zandige kust, waarlangs zij reeds eenige uren hadden gevaren, plotseling in een onregelmatige lijn van heuvelen en rotsen overging. „Als u even hierdoor wilt zien", voegde hij er bij, „kunt u de ingang van de baai zien." Tony, die naast hem stond was luchtig ge- kleed in blauw zijden pyama en een Norfolk colbert. Hij nam den aangeboden scheepskijker en richtte hem naar de aangegeven plaats. In de heldere morgenzon, kon hij duidelijk de kleine opening in de kustlijn onderscheiden. Ook zag hij op den achtergrond eenige roode en witte huizen, welke schilderachtig tegen de helling der heuvelen gelegen waren. ,,Het lijkt een aardig plaatsje", zei hij edel- moedig. „Hoe lang denk je, dat wij noodig hebben, om binnen te loopen?" Kapitein Simmons keek op zijn horloge. „Binnen ongeveer drie kwartier zullen wij aan de ingang van de baai zijn", zei hij, „dus kun nen wij om half negen het anker uitwerpen." „In dat geval", zei Tony, ,,zal ik naar be- neden gaan om te ontbijten. Ik geloof, dat ik te opgefwonden zal zijn om te eten, als wij eenmaal in de haven zijn." Hij verliet de brug en na voor een oogen- blik op het warme dek vertoefd te hebben en met tevreden glimlaohje naar het heldere uit- spansel en de schuimkopjes der zee gekeken f. wetswijziging, teneinde art. 12 van de arbeidswet werkelijke beteekenis te geven? Acht de minister het noodzakelijk, in ver- band met de in de tweede vraag gewenschte maatregelen, zoo spoedig mogelijk gegevens te publiceeren, of, indien de Regeering daar- aver niet bescihikt, deze zoo spoedig mogelijk te doen verzamelen, welike een nauwkeurig beeld kunnen geven van den omvang der werkloosheid onder de jeugd, welke hetzij al- leen lager onderwijs, hetzij lager fen nijver- heidsonderwijs, hetzij lager en middelbaar onderwijs heeft genoten? STOOMTRAM THOLEN VERDWIJNT. Met 15 October a.s. zal de tram Tholen- Bergen op Zoom worden opgeheven. De dienst zal verder worden waargenomen door auto- bussen en vrachtauto's. Aan acht man van het personeel is ontslag aangezegd. BEZUINIGING BIJ DE KRA NKZINNIGEN VERPLEGING Naar ,,Vooruit" verneemt, is een dezer dagen op initiatief der Regeering ten Depar- temente van Binnenlandsche Zaken een be- spreking gehouden tusschen den minister en besturen van krankzinnigengestichten. In deze conferentie heeft de minister aangedron- gen op verlaging der uitgaven over de ge- heele linie. Zoowel de uitgaven voor de ver- pleging als personeelsuitgaven zouden ver- laagd moeten worden. Als maatstaf zullen is het blad wel ingelicht de uitgaven der Rijksgestichten te Woensel en Grave gelden. Dit zou voor tal van gestichten emstige ge volgen kunnen hebben. De Regeering kan de bezuiniginigen niet rechtstreeks aan de gestichtsbestdren opleg- gen. Zij zou echter wel middelen kunnen vinden, om een verlaging der uitgaven door te zetten. SOCIAAL-DEMOCRATISCHE BETOOGINGEN. De S.D.A.P. en het N.V.V. hebben Zondag nationale demonstraties gehouden. Als centra daarvoor waren aangewezen de steden Rot terdam, Amsterdam, Amhem en Groningen. De leuze voor deze demonstratie luidide: voor democratic en socialisme. Aan de demonstratie, welke te Rotterdam op Woudesteyn is gehouden, hebben de fede- raties uit Rotterdam, Den Haag, Delft. Gouda, Dordrecht, Zeeland en West-Noord- Brabant deelgenomen, in totaal, naar sohat- ting 30 a 35.000 personen. De heer J. E. Stokvis heeft de bijeenkomst geopend, waaraa een z.g.n. leuzenspel is ver- toond, waaraan zang- en muiziekvereenigin- gen, de A. J. C. en de arbeiders-sportbond hebben meegewerkt. De heer E. Kupers, voorzitter vein het N.V.V. en lid van de Tweede Kamer, heeft voorts een rede gehouden, waarin hij o.a. zeide, dat Karl Marx reeds 60 jaar geleden heeft voorspeld, dat het kapitalisme op een bepaalde hoogte gekomen, niet in staat zou zijn de voortbrenging te beheerschen. De crisis en de chaos, waarin wij thans leven, aldus spr., wijzen er op, dat wij thans in die periode door Marx aangeduid, zijn gekomen. De techniek is thans reeds zoover, dat zij voor socialisme rijp moet worden geacht. Tegenover de chaos moet de stelselmatige voortbrenging worden gesteld. Vervolgens heeft spreker uiteengezet dat de democratic, waardoor het socialisme er wil komen, be- teekent: vrijheid van denken, van pers, ver- gadering en organisatie. Daartegenover stelde hij de dictatuur en het fascisme. De dictatuur maakt het oorlogsgevaar steeds dreigender. De landen, waar de democratic nog bestaat, moeten met alle kracht het fascisme bestrijden. De chaos en de daarop gavolgde werkeloosheid zijn de oorzaak ge- weest, dat het fascisme in eenige landen zoo- veel macht heeft gekregen. Van de regeering moet dan ook worden gevraagd te zorgen, dat er werk komt voor de werkloozen, opdat deze ook niet bij ons tot vertwijfelen ver- vallen. Na de bijeenkomst hebben de deelnemers een stoet geformeerd, welke van Woudesteyn via den Ostzeedijk en den Goudschen Singel, naar de Meent is getrokken. Achter het post- kantoor is de optocht ontbonden. Het geheel heeft een heel rustig beloop gehad. WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. K. N. V. B. Afdeeling IV. le klasse. NOAD—LONGA. NACWillem II. PSVMW. BWBleijerheide. JulianaEindhoven. te hebben, ging hij de hoofdtrap af naar zijn hut. Na ruim een kwartier kwam hij opnieuw te voorschijn. 'Hij zag er frisch en opgewekt uit in zijn mooie grijs flanellen jas. Toen hij het salon wilde binnengaan, liep hij in de gang bijna iemand omver. Het was Molly. Haar uiterlijk geleek zoo volkomen op een vicaris, dat zelfs de meest geroutineerde tooneelcos- tumier niet de minste verdenking had kunnen koesteren. Zij droeg een bril met breeden gou- den rand en haar pruik was misleidend na tuurlijk. In een woord, zij zag er uit als het eenigszins tengere type van jong geestelijke. Tony had haar de laatste twee maal vier en twintig uur niet anders dan in deze vermom- ming gezien, doch kon er niet aan wennen. Toen hij haar dozen morgen weder voor het eerst zag, kon hij een uitroep van bewonde- ring niet weerhouden. ,,'t Is prachtig Molly", verklaarde hij, „on- verbeterlijk. Telkens als ik je zie, voel ik nei- ging om „Eerwaarde" te zeggen." Zij lachte vroolijk en stak, hetgeen in het geheel geen geestelijke gestie was, haar arm door den zijne. ,,Dat doet mij genoegen en is het beste be- wijs, dat wij voor ontdekking niet behoeven te vreezen", antwoordde zij. Zij gingen het salon binnen, waar Guy reeds gezeten was en door den steward aan koffie werd geholpen. Guy zag een weinig bleek, het geen gevolg was van een kleine aanval van zeeziekte. Bovendien keek hij toch al eenigs zins sip, nadat hij ontdekt had, dat Molly aan board was „Weten jelui al," zei Tony, toen zij gezeten waren, „dat wij over een uur te Braxa voor anker liggen?" Er volgde een uitroep van verrassing zoo wel van Molly als van Guy. „Ik wist niet, dat wij al zoo dichtbij waren", zei Guy. „Waarom heb je dat niet eerder verteld?" vroeg Molly. ,,Dan had ik op dek eens gaan kijken." ,Ik oordeelde het beter, dat jelui eerst ont- beet", zei Tony. ,,Het is zeer ongezond zich met een ledige maag op te winden." Hij be- diende zich rijkelijk van spiegeleieren met 2e klasse A. VI- '.n :enAlliance. RliCBreda. MiddelburgTerneuzen. De BaronieZeelandia. 3e klasse A. HoofdplaatVlissingen 2. Terneuzen 2Hulst. OranjeDe Zeeuwen. AxelBreskens. 3e klasse B. Goesche BoysMiddelburg 2. HansweertGoes. Zeelandia 2Zierikzee. WIELERBAAN TER NEUZEN. Het wordt een echte triomphdag Zaterdag a.s. 's Werelds grootste Wielerartisten, zooals Wals, Pijnenburg, van Hout, Braspenning, Ehmer enz. enz. komen hun „kunnen" op de Ter Neuzensche baan vertoonen. De belang stelling voor dit formidabel programma is thans reeds exhorbitant groot. Extra tram- men en autobussen zullen vooral vanuit het ,,Land van Cadzand" de drommen naar Ter Neuzen aanvoeren; alles wijst erop, dat het record van toeschouwers van 19 Aug. j.l. nog overtroffen zal worden. Bij zulk een gala-wereldprogramma kan dan ook niemand thuis blijven! Men heeft Pij nenburg in actie gezien, maar toen stond Pij nenburg als ster vrijwel alleen. Thans echter, Zaterdag a.s., is er niet ddn, maar diverse sterren prijken dan op het programma. Als nieuwelingen zien we b.v. Wals, de groote wieleracrobaat, van Hout, de vroegere We- reldrecorahouder, Ehmer, de bekende Duit- sche zesdagenman, Braspenning, de Neder- landsche locomotief, terwijl de koppels als zoo- danig hot kruimpje uitmaken van wat thans aan teams gevormd kan worden. Pijnenburg Wals, van HoutBraspenning, CharlierDe Neef, alleen deze drie supersterke tweetallen garandeeren reeds een striijd van „je welste". Laat ieder die Zaterdag vrij is, dien strijd gaan zien, want het is vrijwel zeker, dat zulk een programma niet meer zal kunnen Worden samengesteld. WEGWEDSTRIJD TE LAMSWAARDE. Maandag werd te L^imswaarde een wegwed- strijd gehouden, waaraan 34 renners deelna- men, waarvan 10 den strijd opgaven. De uitslag was als volgt 1. v. d. Voorde, Clinge (Z.)2. Bosman, Heikant; 3. Rammeloo, Philippine; 4. Bleijen- berg, Kieldrecht; 5. Strobbe, Hulst; 6. Leen- knecht, RustWat; 7. Hermans. Boschkapelle; 8. Defeber, Sluiskil; 9. Ploegaert, Philippine; 10. v. d. Velde, Zaamslag; 11. Kervink. Hoek; 12. v. Overloop, Beveren; 13. De Letter, Koe- wacht; 14. Vonck, Heikant; 15. Donze, Hoek. INBRAKEN TE OSS. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Oss op twee plaatsen ingebroken. Zondag- morgen vonden eenige personen, die het Schayksveld aldaar passeerden, twee nieuWe lederen actetasschen, die zij op het politie- bureau deponeerden. De politie stelde een on- derzoek in en stelde zich in verbinding met den lederWarenfabrikant M., aan wien de ge- vonden voorwerpen bleken toe te behooren. Bij een nader onderzoek kwam aan het licht, dat in de lederwarenfabriek der fa. Maasak- ker aan de Goudmijnstraat Was ingebroken. De indringers hadden zich aan de achter- zijde van het gebouw door een tuimelraam toegang tot de fabriek verschaft. Het ge- heele gebouw was doorzocht, eenige kasten waren opengebroken. Een partrj fijne leder- waren bleek gestolen. De ongewenschte gasten hadden ook een bezoek gebracht aan de naastgelegen timmer- Werkplaats der fa. Heymans. Ook daar was alles overhoop gehaald, doch de indringers hadden blijkbaar niets van hun gading kun nen vinden. De politie etelt een onderzoek in, dat ech ter tot nu toe nog geen resultaten heeft op- geleverd. ONWEER. Zaterdagavond is de bliksem geslagen in de boerderij van den landbouWer H. Litjens te Horst. De bewoners lagen reeds te bed en konden zich temauwernood in veiligheid stel- len. Een zoon van den landbouwer werd door den bliksem getroffen en licht gewond. Woon- huis, schuur en stalling brandden tot den grond toe af. Verzekering dekt de schade. VAN SCHRIK GESTORVEN. Een 4-jarig kindje, te Munstergeleen op fami'liebezoek, werd door een hond aangeval- len. Het kind is van den schrik gestorven. ham. Bovendien moeten wij zeer voorzich- tig zijn, hoe wij ons op dek vertoonen. De kapitein zegt, dat er een kustwachtstation aan de ingang van de baai is en het is zeer zeker* dat zij ons reeds in den kijker hebben". ,,Zou je denken, dat zij aan boord komen, om inspectie te houden, als wij in de haven aankomen vroeg Guy een beetje angstig. Tony haalde zijn schouders op. ,,Daar zijn zij voor", zei hij, „maar als er revolutie is in het land, dan zijn die menschen wel in staat hun werk een beetje zorgeloozer te doen dan gewoonlijk. Hoe het ook zij, ik maak mij daarover geen zorgen. Onzs goede vriend kolonel Saltero verwacht ons, en je kan er zeker op aan, dat hij zich de patronen niet door een ander zal laten ontfutselen." Hij Wachtte even om zijn kop met koffie vol te schenken. ,,Waar ik over denk is Jimmy", vervolgde hij. „Het zou onberekenbaar nuttig zijn, als Jimmy er in kon slagen, aan boord te komen v66r de kolonel, want dan weten wij eenigszins hoe de toestand is." „Ik geloof niet, dat daar veel kans op is", vond Molly. ,,Men kan nooit weten", zei Tony optimis- tisch. ,,Ik herinner mij, dat een geldschieter eens zes weken op hem heeft laten loeren, om een dagvaarding uit te reiken en zelfs toen had hij nog geen kans." Er werd op de deur geklopt en op het .Bin nen" van Tony, verscheen een der matrozen op den drempel. „Als het u belieft, sir Antony", begon hij, ..compliment van den kapitein en dat er iemand in een klein bootje langszij ligt. Hij noemt zich Dale en zegt een vriend van u te zijn. De kapitein vraagt of hij hem aan boord moet nemen." Er volgde een ernstig stilzwijgen, doch plot seling keerde Tony zich om naar den jongen. „Hem aan boord nemen!" herhaalde hij. ,,Nu, dat zou ik denken, Jackson. 'Haal hem voorzichtig aan boord en behandel hem als porcelein! Zeg kapitein Simmons, dat ik on middellijk na mijn ontbijt aan dek kom." Met een goedhartigen grijns salueerde de matroos en vertrok. Tony keek met zegevierenden blik naar Molly en Guy. Vergadering van Donderdag 30 Aug. 1934, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge- meester. Tegenwoordig de heeren L. J. Geelhoedt, D. Scheele, J. J. de Jager, M. de Jonge, C. A. Verlinde, D. van Aken, A. de Bruijn, P. F. de Bakker, H. J. Colsen, L. J. van Driel, A. J. Harte, J. H. van Doeselaar, P. van Cadsand en G. Dees. Afwezig de heer N. A. Hamelink. De VOORZITTER opent de vergadering en stelt aan de orde: t 1. Beeediging benoemd verklaard raads- lid. De VOORZITTER verzoekt den heer Van Cadsand het benoemd lid van den raad, den heer G. Dees, die in het stadhuis vertoefd, de raadzaal binnen te leiden. Nadat de heer VAN CADSAND aan dat verzoek heeft voldaan, legt de heer G. Dees in handen van den voorzitter de vereischte eeden af. De VOORZITTER wijst er op, dat dit voor den heer Dees wel een bijzonder oogenblik is, nu hij zeer onverwacht wordt geroepen een plaats in te nemen, waamaar hij, zooals uit onderlinge gesprekken reeds gebleken is, niet begeerig was. Te meer is dit nog het geval, door de wijze waarop die plaats is opengeko- men, en waarbij Wij vooral werden herinnerd aan de vergankelijkheid van het leven. Wij leven echter in een snel tempo, de ledige plaats moest worden vervuld, en waar de heer Dees geroepen werd, dit te doen, uit spreker de hoop, dat hij in de nog volgende zittingsperiode met de andere heeren naar zijn beste weten zal doen, hetgeen hij meent dat in het belang van onze plaats is. De heer DEES dankt den voorzitter voor zijne wenschen en neemt zitting. 2. Notulen.' Voorgesteld wordt de notulen der vergade ring van 5 Juli 1.1. goed te keuren zooals die aan de leden in druk zijn toegezonden. De heer DE BRUIJN merkt op, dat hij bij de benoeming van afgevaardigden bij de N.V. Zeeuwsch-Vlaamsche Waterleiding heeft ge vraagd voor hoe lang die benoemd werden. De voorzitter heeft toen geantwoord, dat dit voor een jaar was. Hij vindt daarvan niets in de notulen aangeteekend. De heer SCHEELE onderschrijft de woorden van den heer De Bruijn. De VOORZITTER stelt voor, dan daarvan aanteekening te houden in de notulen. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 3. Ingekomen stukken. a. Het raadsbesluit van 31 Mei 1934, tot wijziging van de gemeentebegrooting voor den dienst 1933, voorzien van het bewijs der goed- keuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. b. Het raadsbesluit van 15 Juli 1934, be- treffende conversie van geldleeningen, voor zien van het bewijs der goedkeuring door gede puteerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. c. Een schrijven van het bestuur van den Oud-Zevenaarpolder, waarin dit bericht, be- sloten te hebben, aan de vergadering van in- gelanden voor te stellen, de bij schrijven van 29 Mei j.l. toegezegde bijdrage ad 30 te ver- hoogen tot 35, per jaar, om alzoo tegemoet te komen aan de voorwaarde, gesteld in het schrijven van het gemeentebestuur van 31 Mei d.a.v. Het bestuur verWacht, dat het voorstel in de vergadering van ingelanden met algemeene stemmen zal worden aangenomen, en ver- trouwt, dat deze toezegging van een voorstel voorloopig voldoende zal zijn, om stagnatie in de voorbereiding van de plannen tot vernieu- wing van het wegdek van den Baandijk te voorkomen. Aangenomen voor kennisgeving. d. Een schrijven van den Minister van Sociale Zaken, d.d. 9 Augustus 1934, luidende als volgt: Naar aanleiding van Uw nevenvermeld schrijven heb ik de eer U mede te deelen, dat ik mij met de door U voorgestelde tarieven van steunverleening niet heb kunnen ver- eenigen. Teneinde eenigszins tegemoet te komen aan de door Uw College ontWikkelde bezwaren met betrekking tot het toe te passen tarief van steunverleening, hetwelk voor de werkloozen in Uw gemeente uitgezonderd de landarbei- ders bij mijn brief van 23 Juni 1934, No. 891 I, afd. W. en S. werd vastgesteld, heb ik besloten alsnog voor bedoelde werkloozen het volgende tarief van steunverleening vast te stellen. Voor de uitgetrokkenen. Art. 6. De steun bedraagt ten hoogste: ,,Nu, kindertjes", lachte hij, „wat heeft oompje gezegd?" Molly schoof haar bord weg. „Dat is door- gestoken kaart, Tony", lachte zij. „Je wist dat hij er was". „Heusch niet", zei Tony, ,,op mijn eere- woord, er was geen boot in zicht toen ik op de brug stond. Ik gevoel, dat het een gunstig teeken is." Molly keek hem aan en zag dat hij het ern stig meende. „Nu gaat het spel beginnen", zei ze met een zegevierend lachje. ,,Mag ik met je mee naar dek?" Tony schudde zijn hoofd. ,,Ik geloof, dat het beter is, dat je voor het oogenblik hier blijft. Jij bent de troefkaart in dit spel, Molly en wij moeten niet voorbarig worden." Een zweempje teleurstelling flitste in haar oogen, doch zij maakte geen tegenwerping. „Goed, dan", zei ze, „ik zal mij sparen terwille van den koning". Tony stond op. ,,Ik breng Jimmy direct naar beneden", zei hij. ,,Zet de whisky en soda maar klaar. Hij zal ook wel honger hebben." Gevolgd door Guy verliet hij de hut, ging de trap op en stapte op het kraakzindelrjke dek. De Betty" lag bijna geheel stil; slechts een kleine rimpeling in het water bewees dat het jacht nog eenigszins in beweging was. Op korten afstand lag een kleine kotter van on geveer zeven ton, en de kleine boot die met twee koppen bemand was en zoojuist door hem was uitgezet, lag nu langszij de Betty". De trap op de valreep was omlaag gelaten en Jimmy, een flinke jonge man met vroolijk uiterlijk klom naar boven. Vlug sprong hij op dek, terwijl de man in het bootje, zich in de richting van den kotter verwijderde. ,,Daar is hij, zie maar, dat je. hem kwijt- raakt mompelde de nieuW aangekomene bij zich zelf en liep lachend naar Tony, die hem met uitgestoken handen tegemoet kwam. „Ik ben toch niet te vroeg?" riep hij, terwijl hij Tony hartelijk de hand drukte. Tony weerhield een ,,au" en deed een stap aehterwaarts, terwijl hij zijn vriend goedkeu- rend toeblikte. a. voor gehu'wde en ongehuwde kostwin ners f 9,50 per week, benevens f 1 per wselt per gezinslid boven twee personen; b. voor kostgangers 6,50 per week- Voor de reglementair nog niet rechthe(i(ten- den en de dubbel-uitgetrokkenen. Art. 18. De steun bedraagt ten hoogste: a. voor gehuwden en ongehuwde kostwin- ners f 8,50 per week, benevens 1 per week, per gezinslid boven twee personen; b. voor kostgangers 6 per week. Ik merk hierbij op, dat ingevolge mijn cir- culaire van 28 September 1934, No. 3048, afd. W. en S. de ongeorganiseerden uiteindelijk tenminste f 0,50 per Week aan steun minder moeten ontvangen dan zij zouden krijgen. in dien zij als dubbel-uitgetrokkenen werden ge- steund. Met betrekking tot de maximum-steunbe- dragen bij geheele werkloosheid en de maximal van steun plus loon bij gedeeltelijke werk loosheid moge ik U verwijzen naar de bij lezen brief gevoegde schalen, terwijl U voorts uit deze schalen moge blijken, dat voor de hier- bedoelde werkloozen, onverminderd het be paalde in art. 10a der regeling der steumnt- keering (Steun met inbegrip van den huur- toeslag) niet meer mag bedragen, dan 16 voor de uitgetrokkenen en f 15 voor de overigen. Ik kan echter geen vrijheid vinden, het tarief van steunverleening, geldende voor de werk- looze landarbeiders ten Uwent te verhoogen. Ik zal gaarne spoedig van U vememen dat voor- de hierbedoelde werkloozen vorenstaand tarief van steunverleening zal worden toe- gepast. Aangenomen voor kennisgeving. e. Een adres van A. L. Rouw, die daarin te kennen geeft, dat de steun, zooals voor ieder, ook voor hem verminderd is; dat zijn huishuur evenwel 2,75 per week bedraagt en dus volgens zijn bescheiden mee- ning in verhouding tot die steun te hoog is; reden waarom hij zich tot den raad wendt met verzoek om een brjslag op de huur Overeenkomstig het voorstel van burge- meester en wethouders wordt dit adres aan genomen voor kennisgeving. f. Begrooting van het Burgerlijk Armbe- stpur voor 1935, op een eindcjjfer van 38.850 met een geraamde subsidie ad f 38.000 (voor het loopende jaar is het eindcijfer uitgetrok- ken op 35.775 en de subsidie op 35.000). Zal worden behandeld bij de vasts telling der gemeentebegrooting. g. Begrooting der commissie tot wering van schoolverzuim in de kom, op een eind cijfer van /332. Zal worden behandeld bjj de vaststelling der gemeentebegrooting. h. Een adres van het oomitfe tot feeste- Ijjke herdenking van het 350jarig zelfstandig bestaan der stad Ter Neuzen, dat daarin te kennen geeft: dat die herdenking zal gevierd worden in de week van 3 tot en met 8 September 1934; dat o.m. op Donderdag 6 September in den. namiddag een zanguibvoering zal plaats heb ben waaraan wordt meegewerkt door de Ieer- lingen van alle lagere scholen in de kom der gemeente, te Sluiskil en te Driewegen; dat het reeds van het jaar 1907 is geleden, dat de leerlingen van alle scholen in de ge meente alhier voor een feestelijke gebeurtenis bijeen waren en dit feit dus zeker tot voldoe- ning, ook van Uwen raad, zal strekken; dat de Commissie echter het genoegen van die gezamenlrjke zanguibvoering voor de schoolkinderen gaame zou zien verhoogd, door de mogelijkheid aan hen eenige versnaperingen enz. te kunnen uitreiken; dat de geldmiddelen de Commissie echter niet toelaten, in verband met de kosten die moeten gemaakt worden om in die week een. zoo voor de ingeizetenen als voor de bezoekers van elders aantrekkelijk programma uit te voeren, bij het belangrtjk bedrag dat de Com missie reeds voor deze zanguibvoering heeft moeten afzonderen, ook nog een bedrag be- schikbaar te stellen voor bestrrjding der kos ten van bedoeld onthaal; dat de Commissie op grond van voren- staande Uwen raad beleefd verzoekt, als blrjk van uwe instemming met dit bij uitstek ge- metmtelijke herdenkmgsfeest^ ten bate van. het onthaal der schoolkinderen een substidie te willen verleenen tot een bedrag van 25' cent per leerling der lagere scholen, die aan deze uitvoering deelnemen. Dit adres is blijkens de toelichting door burgemeester en wethouders behandeld in een vergadering waarin de heer Geelhoedt niet aanweizig was. Wethouder Scheele verklaar de zich tegen inwilliging, terwijl de voorzit ter een bedrag van f 250 wenschte beschik- baar te stellen, overeenkomende met een be drag van 15 cent per leerling. Waar de stemmen alzoo hebben gestaakt, en ingevolge het derde lid van art 98 der Ge— meentewet alsdan de stem van den voorzitter beslist, stelt deze voor, een totaal bedrag van 250 voor het gevraagde doel beschikbaar te stellen. De heer VAN CADSAND geeft te kennen, dat het hem voorkomt, dat het in tijden zoo— Beste Jimmy", zei hij, „je komt als de bloemetjes in Mei." ,,En mag ik doen opmerken", voegde Jimmy er aan toe, terwijl hij Guy's hand als slacht- offer van zijn greep koos, ,,dat het bloemetje is ontloken na een langdurige droogte." Tony glimlachte tevreden. „Het ontbijt staat voor je klaar", zei hij. ,,Zoodra ik je aan den kapitein heb voorgesteld, gaan wij naar beneden." Kapitein Simmons was van de brug gegaan en kwam naar hen toe sloffen. „Kapitein, mag ik je mijn vriend Dale voor- stellen?" zei Tony. ,,Hij is een van de nota- belen uit Portriga." ,,Zoo?" zei de kapitein, terwijl hij een grove, bruine hand naar hem uitstak. „Aangenaam met u kennis te maken, mijnheer Dale. Mis- schien kunt u wel zeggen, wat er aan wal gaande is en of wij zonder stoornis recht op. Braxa aan kunnen stevenen.'" ,,Dat geloof ik wel", antwoordde Jimmy op zijn zachte manier van spreken. „Zoover ik weet, zijn alle weerbare ambtenaren van Braxa inderhaast naar Portriga getrokken, om aan de plundering deel te nemen. Ik me ere dat er een of twee politieagenten zijn achter- gebleven, maar ik verondershel, dat die nog niet wakker zijn." ,,Wij zullen hen niet in hun slaap storen", zei de kapitein. ,,Wij zullen netjes stil bin- nenloopen en hen rustig laten ronken. Kent u de haven goed, mijnheer Dale?" ,,Tamelijk", zei Jimmy. „Ik heb er dikWijls gevischt." ,.Misschien wilt u dan wel zoo vriendelijk zijn, om op de brug te komen, als wij den in gang bereiken. Ik ben deze haven nooit bin- nengeloopen en ik zou over een en ander graag een paar inlichtingen hebben." ,,Ik zal hem bij je brengen", zei Tony. „Moet hij al gauw komen?" „0, er is nog geen haast bij", antwoordde- de kapitein. „Mijnheer kan op zijn gemak oot- bijten. Ik heb minstens twintig minuten noo dig om aan de baai te komen." (Wordt vervolgd.l

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 5