n Migraine op komst? AKKER.OCHETS Sport Gemengde Berichten. MM "AKKERTJES" RECHTSZAKEN. FAILLISSEMENTEN. VOETBAL. Als 'smorgens dat onbehaaglijke gevoel weer zoo'n ellendige aanval van migraine aankondigt, /-^T" woorkom dan die misere met 1 of 2 c Volgens rec.pt von Apolheker Oumonl (Ingez. Med.) Waesberghestraat B 46. Eigenaar: C. Geerts Hoist. Mat till eu Thielen, St. Jansteen, Tragel C 138. ibreigoederenfabriek. Eigenaar: M. Thielen, St. Nicolaas (B.). Wijzigingen N.V Textielfabriek „I>e Sehelde", Sas van Gent, Westdam. ProcuratiehouderR. C. Oortvriendt, Sas van Gent. C. Wienies, Axel, Port L 30, winkel in kruidenierswaren en manufacturen, brand- stoffenhandel. Overleden eigenaar: C. Wie- mes. Handelsmaam gew. in C. A. Wienies. Nieuwe eigenaar: C. A. Wiemes, Axel, Fort L 30. Zeeuwsch-fVIaamsGhe Tramweg Mij. N.V., Scheldekade 65. Statuten gew. bij Bijv. no. 1502 tot de Ned. Stcrt .van 22 Augustus 1934 No. 161. ARRONDISSEMENTS-RECHTB ANJv TE MIDDELBURG. Zitting van 14 September 1934. De volgende zaak werd nog behandeld: J. R., oud 34 j., molenaar te Groede, was op 22 Juli j.l. door den Kantonrecbter te Oost- tourg veroordeeld wegens overtreding van de Crisis-Tarwewet, gepleegd in 1934 te Groede tot 500 boete of 2 maanden hecbtenis. De verdachte was in booger beroep ge- komen. Eiscb bevestiging van bet vonnis van den Kantonrecbter. Mr. A. H. Kuipers, verdacbte's raadsman vroeg een licbtere straf op te leggen, omdat verdacbte geen hooge boete betalen kan. HOOGER BEROEP. Door A. N., oud 19 j., landarbeider te Hon- tenisse, is hooger beroep aangeteekend tegen bet vonnis der rechtbank te Middelburg van 3 September 1934, waarbfj bij wegens mis- toandeling is veroordeeld tot 6 weken gevan- genisstraf. Verslag faillissement van P. K. Hamelink, zaadhandelaar te Ter Neuzen. Aan bet verslag ontleenen wij: De baten bedragenplum minus f 2150. De schulden bedragen: 15767,37, waarvan 345,99 preferent, waar eene vordering (pref.) van 250 van eene Levensverzeke- ringsmaatscbappij waarvoor geen object aan- wetzig is, praktisch ook concurrent, is er dus slecbts een bedrag van 95,99 preferent. UITSLAGEN VAN ZONDAG. K. N. V. B., Afdeeling IV. le klasse. MW—NAC 3—4 LONGAJ uliana 5—2 Bleijerheide —PSV 0—0 Eiindhoven— -NOAD 3—1 Willem II BW 3—2 Eindhoven 1 1 2 3—1 DONGA 1 1 2 5—2 Willem n 1 1 2 3—2 NAC 1 1 2 4—3 PSV 1 1 1 0—0 Bleijerheide 1 1 I 0—0 MW 1 1 34 BW 1 1 2—3 Juliana 1 1 2—5 NOAD 1 - 1 1—3 2e klasse A. BredaVI issingen 1—2 TerneuzenDe Baronie 4—3 DOSKO—RBC 2—0 AllianceMiddelburg 0—3 Zeelandia TSC 3—2 Middelburg 1 1 2 3—0 DOSKO 1 1 2 2—0 Vlissingen 1 1 2 2—1 Zeelandia 1 1 2 3—2 Terneuzen 1 1 2 4—3 De Baronie 1 1 3—4 TSC 1 I 2—3 Breda 1 1 1—2 RBC 1 1 0—2 Alliance 1 1 0—3 3e klasse A. BreskensTemeuzen 2 De ZeeuwenAxel Vlissingen 2Oranje HulstHoofdplaat VJdssmgen 2 De Zeeuwen Breskens Temeuzen 2 Axel Oranje Hulst Hoofdplaat Sluiskil 4—2 4—2 8—1 uitg. 8—1 4—2 4—2 2—4 2—4 1—8 3e klasse B Middelburg 2Zeelandia 2 GoesRCS ZierikzeeHanSweert Goes 1 1 Zeelandia 2 11 Hansweert 1 1 Zierikzee 1 1 Middelburg 2 1 1 RCS 1 1 Goescbe Boys Zeehwsche Boys 2—3 3—1 0—0 3—1 3—2 0—0 0—0 2—3 1—3 DE WEDSTRIJDEN. Eerste Klasse. In Afdeeling IV heeft de eerste competitie- dag reeds voor de noodige verrassingen ge- zorgd en zal het moeten blijken of de ver- kregen resultaten als krachtmeter voor de volgende wedstrijden kunnen dienen. Zoo Was de wedstrijd MWNAC voor de bezoekende club een bijzonder goed resultaat, want om, MW op eigen terrein te kunnen slaan, al is het dan ook met slechts een doelpunt meer, 34, mag voor NAC een gunstig begin wor- den geacht. Dat de nieuwe Eerste Klasser Juliana bet niet tegen bet sberke LONGA zou bolwerken lag voor de hand en de uitslag 52 geeft vrij goed de verhoudingen Weer, al dient gezegd dat Juliana geen slecht figuur bij haar eerste ontmoeting heeft geslagen. De strijd van Bleijerheide tegen PSV bracht niet den uitslag die men verwacht mocht heb- ben, ondertusschen is 00 de juiste uitslag, Want de beide elftallen waren volkomen tegen elkaar opgewassen. EindhovenNOAD eindigde met een 31- overwinning voor de thuisclub, waarbij Eind hoven wel iets meer verkreeg dan baar toe- kwam, toen na de rust, die met 11 inging, Eindhoven onmiddellijk een doelpunt maakte, spande NOAD zich extra in oni het verloren terrein te herWinnen, maar zij slaagde niet den doelverdediger te verschalken, tot Eind hoven aan alle onzekerheid een einde maakte en het derde doelpunt haar de overwinning verzekerde. Te Tilburg kreeg Wlllem II op bezoek BW en het is daar een moode partij geworden die vol spannende momenten Was. Bij de rust was de stand 10 en spoedig maakte BW gelijk. Vervolgens zag Willem n kans den stand op 31 te brengen, maar daarna was bet initia- tief aan BW, die de achterstand verkleinde tot 32 en de nog resteerende minuten een grooten druk op het doel der gastheeren uit- oefende, maar de belooning hiervoor bleef uit, zoodat Willem n als overwinnaar het veld kon verlaten. TWeede Klasse A. BredaVlissingen. I2. Vlissingen ging baar eerste reis maken naar Breda en heeft daar een zwaar bevochten zege weten te bebalen. Het eerste doelpunt was voor de bezoekers en daarna gaan de par- tijen vrijwel gelijk tegen elkaar op, tot Breda een vrijen trap wordt toegekend en den stand gelijk maakt, waama de rust intreedt. In de tweede helft krijgt Vlissingen een mooie ge- legenheid om de leiding te hememen, want aan baar wordt een strafscbop toegekend, die evenwel door Franken wordt gehouden. Even later gelukt het aan Vlissingen toch en wordt de stand 12, waama niet meer gedoelpunt wordt. TemeuzenDe Baronie. 43. De ploeg als geheel genomen zal zeker in het komende seizoen van zich doen spreken, zoo schreven wij in ons nummer van Vrij dag, en zie daar, reeds den eersten wedstrijd heeft bet eerste elftal van Terneuzen onze verwach- tingen in haar bewaarbeid. Zij heeft als ge heel een zeer goeden entree in de competitie 1934'35 gemaakt, hetgeen voomamelijk te danken is geweest aan de hard werkende mid- denlinie, die na eenige jaren van sukkelen, weer op goede sterkte is gekomen en ons her- innert aan de middenlinie toen Temeuzen van de derde naar de tweede klasse promoveerde. Zeker, er waren nog enkele zWakke piekken, maar alle spelers hebben zich ten voile gege- ven en juist hierdoor werd De Baronie een zeer langen tijd geheel ingesloten en moesten de gasten ontelbare malen de buitenspelval open zetten, waarin zij volkomen slaagden, want genoeglijk tippelden daar een of meer spelers van Temeuzen er in en ging hierdoor menige kans verloren. Wij hebben toen het wat al te bar werd onze noteering hiervan maar gestaakt, bet zou eentonig geworden zijn. Ook de aehterhoede van Temeuzen heeft enkele malen de opdringende voorhoede van De Baronie met hetzelfde wapen bestreden, doch dit stond toch niet in vergelijking daar- mede en ook faalde naar onze meening de scheidsrechter bierin wel eens, hetgeen Han meermalen ten koste ging van de rood- zwarten. Niet zoodra was door Temeuzen de bal aan het rollen gebracht of Kouwijzer geeft een scherpe voorzet, Van Pienbroek mist, doch Laurens stond iets verder opgesteld ep hij mist niet, want de secondenwijzer heeft nog niet de minuut gehaald of de doelman van De Baronie moet reeds den bal uit het net halen. 10. Dadelijk daarop volgt een schitterende aanval van Temeuzen, waarbij Kouwijzer moeite heeft om den bal vrjj te maken en daarna zeer hard in de handen van den keeper der groen-witten schiet. Thans is het de beurt aan de voorhoede van De Baronie, doch Geen- sen trapt snel op zijn doelman terug, die het leder opvangt. Zijn uittrap is niet zuiver, waardoor de rechtshalf van De Baronie den bal direct weer doorgeeft naar de rechtsbin- nen, die in plaats van het leder even te stop- pen en daarna te richten, ineens wil doelpun- ten, met gevolg dat het leder in het zijnet belandt. Eenige aanvallen van De Baronie worden af- geslagen, waanbrj ook de spil van Temeuzen even Dooms moet te hulp roepen en hard op hem terugspeelt. Temeuzen is dan aan het woord en Van den Eeckhout maakt hieraan een einde door naast te trappen. Het is een zeer snelle partij en het valt te betwijfelen of de spelers dit tempo zullen kun nen volhouden. De middenvoor van De Baro nie is doorgedrongen, komt alleen voor Dooms te staan, doch op fraaie wijze stompt hij het leder uit zijn doel. Als een aanval van Ter neuzen op buitenspel is gestrand, wordt aan De Baronie een vrije trap toegekend, die van verren afstand op het doel wordt geschoten, doch de keeper geen last bezorgt. Weer komt een aanval van de gasten en als Dooms uitloo- pende mist, doordat hij den bal niet meer kan bereiken, trapt Van de Wege den bal uit, het geen weliswaar een hoekschop kost, doch aan het onmiddellijk gevaar een einde maakt. Hoewel hij goed genomen wordt, levert die comer niets op, daar de bal naast wordt ge- kopt. Als Geensen daarop op gevaarlijke wijze een bal stopt, krijgt de rechtsbinnen van De Baronie een kans, maar Dooms stopt het leder. De spelers van De Baronie hebben Ter neuzen ingesloten, maar de verdediging kwfjt zich uitsbekend van haar taak en zooals bijna gebruikelijk is volgt daama een gevaarlijke uitval uit de belegerde veste, waarbij Rie- mens een hoekschop weet te forceeren. De voorzet is blijkbaar te hard, want zoowel Kouwijzer als Laurens zien geen kans het leder van richting te doen veranderen, Waar- op kort daarop Kouwijzer van verren afstand op het doel richt, maar de doelverdediger vangt mstig op. Terneuzen heeft zich thans volkomen vrij gespeeld en gaat thans op haar beurt tot be- legering over, waarbij eerst Van den Eeckhout in het zijnet schiet en daarop Riemens te lang talmt en de verdediging zich kan herstellen. De hard werkende en ook goed spelende mid- denhalf van De Baronie bezondigt zich dikwijls aan het zachtjes met de hand spelen, hetgeen de scheidsrechter ontgaat. Bij een aanval van Temeuzen krijgt Van Pienbroek den bal van den rechtshalf Van der Hooft toegespeeld, hij mist, maar zijn jeugdige makker Van den Eeckhout staat naast hem en deze schiet hard in, 20, na 22 minuten spelens. De aanvallen van Terneuzen stranden thans legio malen op buitenspel en nu komt een uit val van De Baronie, waama Dooms uitloo- pende den bal wil vangen, doch de voorzet te hoog voor hem is en zoodoende een gevaarlijk moment ontstaat. Nau'welijks is dit voorbij of Terneuzen's voorhoede oefent druk uit op de verdediging der gasten, waarbij de linksach- terspeler schijnbaar een overtreding begaat, want men roept om een penalty. De scheids rechter heeft dit vergrijp niet gezien en laat dus het spel zijn gang gaan. Snel blijft het spel en ook spannend, want bij een aanval mist de stoere werker Geensen, doch Van de Wege snelt te hulp en kan den bal tot comer werken. Deze wordt slecht genomen, maar kort daarop krijgt men gelegenheid dit over te do§n en nu zweeft de bal voor het doel, de reohtsbuiten schiet thans hard over het doel heen. De gasten zijn thans weer meer in den aanval gekomen, maar als de linkshalf van Temeuzen op tactische 'wijze doorgeeft naar Laurens, plaatst deze direct naar Van den Eeckhout, en deze ziet zijn schot beloond als de doelver dediger uitloopt en nu over zijn handen heen. de bal schuin in het doel belandt. 30. Dan is het weer een periode van buitenspel staan en komt de linksbinnen der gasten plotseling doorgedrongen voor het doel van Dooms, maar nog op het nippertje tipt hij den bal voor diens voeten weg. De keeper der groen-witten krijgt veel werk te verrichten, maar laat zich niet passeeren. De rust is reeds in het zicht als De Baronie tot tweemaal toe een hoek schop wordt toegekend, die telkens wordt af- geslagen en als de voorhoede van Temeuzen naar voren zal trekken klinkt het rustsignaal. In de rustperiode volgt de promenade langs het veld en algemeen erkent men dat vooral de middenlinie sterker is dan het vorig sei zoen, die de voorhoede beter voedt doch ook tijdig in de verdediging weet terug te trekken, hetgeen de saamhoorigheid ten goede komt. Men slaat reeds aan het berekenen en aoht de voorsprong veilig, doch het zal blijken dat men den beer niet moet verkoopen voor hij geschoten is, Want nauwelijks is het spel aan den gang of een felle aanval van De Baronie volgt, waarbij Dooms weder uitloopt en mist, doch de linksbinnen achter schiet. Als hierna Riemens naar voren snelt wacht hij wel wat te lang, doch ziet nog kans de bal voor te zetten, waarbij Van den Eeckhout hard naast schiet. De Baronie is reeds naar voren ge- trokken en een hard schot volgt, waarbij wij Dooms over den grond zien rollen, Weliswaar met den bal in zijn armen, maar het blijkt dat even te voren de doellijn reeds gepasseerd was en de scheidsrechter wijst naar het mid den, 31, na 2 minuten spelens. Terneuzen's voorhoede zit reeds nabij het doel der gasten, maar men weet het leder te retoumeeren en daar is het Dooms die den bal wegwerkt. Nau welijks is dit geschiedt of de middenvoor van De Baronie nadert opnieuw het doel, hij lokt thans Dooms naar buiten en plaatst daarna den bal in het verlaten doel, 3—2. terwijl het spel juist 5 minuten is hervat. Even later krijgt de rechtsbinnen van De Baronie een prachtkans den stand gelijk te maken, maar hij mist en Weg is de bal naar de andere helft, doch de buitenspelval staat open en De Baronie keert terug, waarbij even buiten het strafschopgebied een der verdedi- gers een overtreding begaat. Deze vrije schop Wordt genomen en goed ook, want de bal gaat over de doellijn en kaatst daama op het ijzer van het zynet weer het veld in. De stand is na 11 minuten spelens gelijk, 33. Hard wordt er thans gestreden door beide elftallen en een tweetal spelers van De Ba ronie moeten een waarschuwing van den scheidsrechter incasseeren. Als de aehterhoede van De Baronie te lang talmt onstaat er een gevaarlijk oogenblik voor haar doel, doch de bal wordt tot comer verwerkt. De hoekschop- pen schijnen geen succes te mogen opleveren, want ook thans Wordt de bal weggewerkt. Nadat een aanval van De Baronie is afgesla- gen en de aehterhoede van de gasten naar vo ren opdringt, ziet Laurens kans hen met bal en al te passeeren, waarbij alleen de doelver dediger de laatste hinderpaal voor hem is, doch dit geen bezwaar oplevert, want na 22 minuten heeft Terneuzen de leiding hemomen 4—3. Spanning heerscht er in en rondom het veld, want nu zal blijken of dit snelle tempo kan Worden volgehouden en geen der elftallen uit- gespeeld raakt. maar een ieder houdt vol en taai is de verdediging aan beide zijden. Ter neuzen krijgt weder een hoekschop te nemen, doch nadat deze eerst is afgeslagen trekken eenige spelers van Terneuzen zich niet direct terug, zoodat toen de bal weder nabij het doel belandt, zij buitenspel komen te staan, het geen ook even later aan Riemens overkomt. Kouwijzer wil den voorsprong vergrooten, doch de bal wordt hem door den linkshalf juist op tijd ontfutseld, juist op tijd, want daarop zakte diensbroek af. Gelukkig had hij vermoedelijk op dit anders zoo pijnlijk moment gerekend, want het bleek dat hij er nog een in reserve onder had. Weer is het Kouwijzer die doordringt en hard in de han den van den keeper trapt, die ten koste van een hoekschop redt. Kort daarop is het de linkshalf Winkster die na 'n mooie aanval van Temeuzen verbazend hard inschiet, doch op fraaie wijze stopt al vallende de keeper der gasten. Nogmaals keert de voorhoede van Ter neuzen terug en zijn het Van den Eeckhout en Van Pienbroek die aardig samenspelen, maar hun werk niet beloond zien. Terneuzen is een tijd aan het woord, doch de verdediging voorkomt gevaar, tot De Baronie het genoeg vindt en nu Dooms met Geensen en Van de Wege volop werk krijgen en tWee comers brengen gevaar nabij het Temeuzen-doel, doch telkens kan de aanval worden afgeslagen, het geen daama ook aan de overzijde het geval is, waar een goede voorzet van Riemens beter lot had verdiend, doch de bal tot tweemaal toe wordt gemist. Als een der spelers van Ter neuzen is opgedrongen wordt hij stevig op zij gewerkt waardoor de keeper gelegenheid krijgt den bal naar het midden te zenden, waarop de middenvoor van De Baronie naast schiet. Nog enkele minuten zijn te spelen als na een afgeslagen aanval van De Baronie, de voorhoede van Temeuzen weder, en thans voor de laatste maal, buitenspel staat. Niet zoodra is de bai aan het rollen of het eindsig- naal klinkt van dezen boeienden en zeer Snel len eerste wedstrijd. Na afloop is door De Baronie protest aan geteekend tegen het vierde doelpunt van Ter neuzen, omdat volgens haar op het oogenblik, dat Laurens den bal kreeg toegespeeld, deze speler zich in buitenspelpositie bevond. DOSKORRC. 2—0. Het spel van DOSKO is tegengevallen en er zal nog veel moeten veranderen wil zij dezelfde kracht ontplooien van vorig seizoen. Welis waar was DOSKO iets in de meerderheid, doch dat kWam voomamelijk door het minder goed opstellen van RBC, dat menig kansje daar- door verloren zag gaan. Gedoelpunt wordt in de eerste helft niet en in de tweede helft ziet het er naar uit dat de stand bianco zal blijven tot nog onverwachts DOSKO de leiding neemt. Ofschoon RBC gemakkelijk had kunnen op- halen, pingelt men in haar gelederen geweldig en staat het geheel op een laag peil. Kort voor het einde bezegelt DOSKO haar overwin ning door het tweede doelpunt in het net der gasten te plaatsen. AllianceMiddelburg. 03. Wie gedacht zou hebben dat de oud-eerste klasser te Roosendaal een gemakkelijke over- winning zou behalen, is daarin wel teleurge- steld, al heeft Middelburg dan ook met 0—3 gewonnen. Alliance geeft dadelijk vlug spel te zien, waardoor Middelburg zich niet volledig kan ontplooien, al is zij dan ook sterker. De rust gaat in met den stand 01. Ook in de tweede helft geeft Alliance goeden weerstand aan de telkens opdringende voorhoede van Middelburg, en als er een misverstand ont staat tusschen de beide achterspelers van Al liance, profiteeren zij hiervan en moet de doel verdediger visschen 02. Niet lang duurt het of uit vrijwel dezelfde fout ontstaat nummer drie voor de gasten. Hoewel hiermede de over- winning van de bezoekers vast staat, geeft Alliance het niet op, doch slaagt er niet in de eer te redden. ZeelandiaTSC. 32. Dat de nieuwe tweede klasser het zwaar te verantwoorden zou krijgen, stond reeds vast voor de wedstrijd een aanvang zou nemen, want TSC is steeds een gevreesde tegenstan- der gebleken. Gesteund door de talrijke be zoekers trekt Zeelandia danig van leer en vlug gaat het spel op en neer tot Zeelandia het eerste doelpunt forceert. Niet lang duurt het evenwel of TSC brengt den stand op gelijken voet en brengen de beide voorhoeden afwisse- lend bezoeken aan de beide doelverdedigers. Even voor de rust neemt Zeelandia weer de leiding. 21. In de tWeede helft slaagt Zeelandia er in haar voorsprong te vergrooten tot 3—1 doch voor de bezoekende club is dit een reden om nog steviger aan te pakken en zij heeft hier mede succes, want de stand wordt 32. Van beide zijden wordt thans zeer hard gewerkt. Zeelandia weert zich dapper om den voor sprong te behouden en TSC om tenminste een gelijk spel te behalen. De overwinning blijft evenwel aan Zeelandia, want er wordt niet meer gedoelpunt. Derde Klasse. BreskensTemeuzen 2. 42. De reserves van Temeuzen gingen naar Breskens om daar het seizoen te beginnen. Zij troffen het niet bijzonder, want Breskens is ook het vorig seizoen tot de sterkste club ge rekend. Hoewel Temeuzen in de eerste helft een voorsprong had verkregen van 1—2, maakte Breskens nog voor de rust gelijk! 2j2. Na de rust ging het aanvankelijk gelijk op, maar toen Breskens het derde doelpunt had gemaakt, was het met Temeuzen gedaan en kon Breskens zoodoende den voorsprong ver grooten tot 42, waarmede deze Wedstrijd eindigde. De ZeeuwenAxel 42 De terugkeer van de oranjehemden is niet wat men noemt, met een glorieus debuut inge- zet, ook al waren de mannen van M. Gans ge- durende 2/3 deel van dezen Wedstrijd in de meerderheid. Het positiespel van de gasten was bepaald beter, doch voor doel blijft het haperen. Een binnenspeler met een doeltref- fend schot is nog steeds het groote gemis in den Axelschen aanval en tenslotte was de doelwachter niet erg betrouwbaar en waren een tweetal der gescoorde doelpunten absoluut houdbaar. Scheidsrechter Hubregtse liet op den vast- gestelden tijd beginnen. Het gebruikelijke ter rein verkennen is de inzet van den strijd, waaruit een heftig Axelsch offensief geboren wordt en Waama tenslotte de Zeeuwen-doel- man aan den tand gevoeld wordt. Drie tot viermaal doorstaat hij de vuurproef en dan bewijst de Vlissingsche bovenlat goede dien- sten Een schitterend schot van Dronkers dat even fraai wordt gestopt verdient in deze periode vermelding. Wanneer dan na een kwartier spelens de Zeeuwen hun eersten serieuzen aanval ondememen brengt deze aan- stonds succes en de Axelsche doelwachter wordt gepasseerd 1—0. NauWelrjks hebben de Axelaars afgetrapt of ook zij weten het Vlis singsche net te vinden, doch de scheidsrechter annuleert dit doelpunt wegens vermeend bui tenspel. Na 23 minuten spelens profiteeren de Zeeuwen dan handig van een emstige wei- feling in de Axelsche verdediging, waardoor zij hun voorsprong vergrooten 20. De oran jehemden zijn echter niet ontmoedigd en val- len met frisschen moed direct opnieuw aan, doch voorloopig zonder succes. Er is ruim een half uur gespeeld als uit een scrimmage de gasten den achterstand verkleinen 21. Ofschoon de Axelaars in het veld telkens iets sterker zijn, en Koekkoek, Dronkens en J. v. d. Berge het uiterste beproeven, is het opnieuW de ZeeuWen-ploeg die op een succes kan bogen wanneer De Coninck op den bal vallende een vrijen schop tegen zich ziet toegekend, die van grooten afstand in de touwen wordt gekogeld. Rust 31. Na de thee behoudt de strijd hetzelfde aspect. De Axelaars zwoegen als paarden om cp te halen, doch voor den doelmond is het steeds mis. Bovendien zijn de Zeeuwen in strijd met hun gewoonte niet fair, hetgeen de verstandhouding beinvloedt. Wanneer dan bij een schermutseling voor het Axelsche doel de beide Dieleman's met elkaar in botsing zijn gekomen, waarbij de bal op of bij de doellijn wordt geconstateerd, kent de scheidsrechter op luid app61 van het publiek zelfs een vierde doelpunt toe aan de gastheeren en voelen de gasten zich hierdoor eenigszins gedeprimeerd. Niettegenstaande dezen tegenslag Wordt even wel met elfin voortgespeeld, doch de achter stand is nu vrij groot. In de 38ste minuut van de tweede helft zendt aanvoerder Gans, die na de hervatting de middenvoorplaats had bezet, een machtigen kogel in, die absoluut onhoud- baar in de Vlissingsche touwen suist 42. On- getwijfeld is dit het mooiste doelpunt van den wedstrijd en het inspireert de Axelaars dan ook tot een uiterste krachtsinspanning. De Vlissingers verdedigen echter als een kluwen spelers hun doel en er is tenslotte verder geen doorkomen meer aan, temeer daar de schot- vaardigheid btj de oranjehemden blijft ontbre- ken. De tijd verstrijkt dan ook en is de eer ste wedstrijd na den terugkeer voor onze stad- genooten tevens een nederlaag. Hopen wij dat deze nederlaag gelden moge als een emstige Waarschuwing, zoodat men zich nog met meer energie op de training toe zal leggen. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN STOOMTRAM MET VREESELIJKE GEVOLGEN Zaterdagavond kwamen de renners Klaas van Nek Jr. uit Nieuwer-Amstel, S. W. Hoe- vens uit Amsterdam en P. J. Reynders uit Ginneken bij Breda, met den verzorger Ridel, uit Amsterdam, per auto langs den afsluit- dijk uit Friesland terug, waar zij Zaterdag avond op de wieleiibaan te Leeuwarden ge- reden hadden. Op 10 K.M. afstand van Alk- maar moesten zij een overweg van den stoom- tram passeeren. De bestuurder, Klaas van Nek of eea der andere inzittenden, heeft de aanrijdende tram niet opgemerkt en blijkbaar ook de signalen niet gehoord, en reed door. De auto werd midden op den weg door de tram gegrepen en ondanks de machinist uit alle macht remde nog een 70 M. meegesleurd. De auto was vernield. Een gedeelte hing nog voor de locomotief, doch een nog grooter gedeelte er onder. De 3 er nog inzittende renners bewogen zich niet meer. Zij zijn blijk baar terstond dood geweest. Achter den ver- nielden wagen lag de verzorger, de heer Ridel, te Alkmaar overgebracht. De renner Slaats is aan den dood omtsnapt doordat hij op het laatste oogenblik er de voorkeur aan gaf om in een andere auto den terugweg te aanvaarden, daar de verongelukte auto te klein was om 5 personen te vervoeren. HET ONWEER VAN ZATERDAGAVOND. Uit berichten blijkt, dat het onweer van Zaterdagavond op verschillende plaatsen in ons land onheilen heeft veroorzaakt. Te Numansdorp is als gevolg van het inslaan van den bliksem een boerderij afgebrand. In Friesland sloeg de bliksem op twee plaatsen in woningen, zonder brand te veroorzaken. Vele telefoonpalen zrjn daar versplinterd. KERMIS-HISTORIE UIT BERGEN OP ZOOM. Een be wooer van Bergen op Zoom was er vermoedelijk buiten weten van zijn vrouw eens uitgewipt naar de Wouwsche kermis en had daar blijkbaar meer gedronken dan goed voor hem was. Eerst diep in den nacht kwam hij te Bergen op Zoom terug. Moeder de vrouw mocht niet weten hoe laat hij wel thuis kwam en dies nam de man zijn voor- zorgen, opdat zij hem niet zou hooren thuis komen. Nog op straat trok hij zijn schoenen uit en zette die voor de deur neer, waama hij zich ook ontdeed van zijn jas, welke hij aan den knop van de deur hing. 'Wat hem toen geibeurd is weet niemand te vertellen, doch vermoedelijk zal hij bemerkt hebben, dat hij vier huizen verder woonde en is hij toen naar huis gegaan, heel stilletjes de deur geopend en is even stil te bed ge- raakt, waar hij nog droomde van de Wouw sche kermis. Den volgenden morgen ontdekte de bakker H., dat hem een presentje van jas en schoenen was bezorgd. Volgens bericht van gevonden voorwerpen aan de politie, die op onderzoek uitging en... den eigenaar er van wist te vinden. Wat er verder volgde is tusschen man en vrouw gebleven(Tel.) ZWARE BRAND TE 's-GRAVENHAGE. Tegen half twaalf is Donaerdagavond een zware uitslaande brand uitgebroken in het achtergedeelte van de rulbberfabriek Vrede- stein aan den Loosduinschenweg te 's-Graven- hage (Loosduinen). Het vuur is ontstaan in de walsafdeeling, vermoedelijk door broei en is daama overgeslagen naar de technische afdeeling. De groote hoeveelheid brandbaar materiaal gaf voedsel aan de vlammen, zoodat het achtergedeelte van het gebouw spoedig in een vuurzee was herschapen, die ver in den om- trek zichtlbaar was. De brandweer was met groot materiaal uitgemlct. Met zooveel mogelyk slangen op de waterleiding werd het vuur bestreden, waarbij zich door grooten afstand van den weg naar de fabriek de moeilgkheid voordeed, dat veel koppelingen moesten worden tot stand gebracht. De walsafdeeling is geheel uitgebrand. Ook de technische afdeeling is grootendeels een prooi der vlammen geworden. Het vuur sloeg over naar de schuren van een aan de Loosduinsche zijde worienden tuin- der. Daarbij zijn eenige schuren in vlammen opgegaan. De waamemende hoofdeommissaris van politie en verschillende andere autoriteiten bevonden zich op het terrein van den brand Doordat de windrichting naar Loosduinen was, bleef een groot gedeelte der gebouwen en ook dat, waar zich de benzinetanks bevon den, gespaard. De schade is zeer groot. De politie heeft met zeer veel moeite den Loosduinscheweg vrij gehouden, daar zeer veel belangstellenden, naar den brand kwamen kijken. ROM EIN'SCH GRAF IN HET HARTJE VAN NIJMEGEN. Bij het graafwerk voor de fundamenten van de St. Canisius-kapel aan de Molenstraat te Nijmegen, is een Romeinsch graf bloot- gelegd uit de tweede helft der eerste eeuw na Christus. Het graf bevatte een dertigtal aarden voorwerpen en vier glazen flesschen Drie dezer voorwerpen zijn van z.g.n. terra sigillata, uit de bekende Zuid-Gallische fa- brieken. De meeste voorwerpen zijn gaaf gebleven. F.F.N KRANIGE MOEDER. Spelenderwijize geraakte het 2-jarig kindje van den heer T. St., te Bergen op Zoom in een achter het woohhuis gelegen waterput. De moeder die zulks zag gebeuren, bedacht zich geen oogenblik en sprong het kindje na 'n Schilder die toevallig ter plaatse werkzaam was, kwam met een ladder toegeloopen en plaatste die in den ongeveer 4 M. diepen put waarin gelukkig maar 1 M. water stond. Met vereende krachten werd nu 't kindje en de kranige moeder weer op den beganen grond gebracht. Naar de Grondwet ver- neemt heeft de kleine van haar val geer. nadeelige gevolgen ondervonden. SCH1PPERSKNECHT OVER BOORD GESLAGEN. In het Aarkanaal onder de gemeente Alphen aan den Rijn heeft de 21jarige schippers- knecht G. v. Roon, afkomstig uit ter Aar, va- rende aan boord van het motorschip de Goede Hoop, terwijl hij aan het roer stond, door tot dusver onopgehelderde oorzaak een klap van den helmstok gekregen. Hij sloeg overboord. Hoewel de jongeman goed kon zWemmen. verdween hij bijna onmiddellijk in de diepte, zoodat aangenomen wordt, dat hij door den slag is gewond. Onmiddellijk "werd de politie gewaarschuwd, die er na drie kwartier dreg- gen in slaagde het lijk op te halen. ZEVEN BERGBEKLIMMERS OMGEKOMEN Uit Munchen wordt gemeld: De Duitsche bergwacht deelt mede, dat volgens een ont- vangen radiomededeeling zeven bergbeklim- mers in de Beiersche Alpen dood zijn gevon den. Deze bergbeklimmers, onder wie zich drie vrouWen bevonden, waren sinds eenige dagen vermist, nadat zij uit Munchen waren vertrokken.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 2