Gemengde Berichten EEN STOFZUIGER OP HET HOOFD. DE ONWEERSBUI VAN ZATERDAGAVOND. De omweersbui, die hier j.l. Zaterdagavond geruimen tijd in het Noordwesten dreigde, docih tenslotte alleen tot gevolg had dat zich hier omstreeks kiwart over 10 uur een regen- bui ontlastte, heeft in Noordwestelijke en Noordelijk van ons gelegen deelen der pro- vincie en het land, hevig gewoed en groote echade toegebracht. Wij laten daaromtrent hieronder verschil- lende berichten volgen: Bliksem ingeslagen. Tijdens een hevig onweer sloeg Zaterdag- avond de bliksem in de schuur van den land- bouwer D. van den Ameele te Cadzand. De levende have kon worden gered. De schuur ging geheel in de vlammen op. Verzekering dekt de schade. Ontzettende ijsregen en hagelslag. Het i3 Zaterdagavond, schrijft de Midd. Crt., boven het Noordwestelijk deel van Wal- cheren bar weer geweest. Vooral in de omgeving van Oostkapelle. Daar kiwam om streeks negen uur een bui opzetten, die een ontzettendem ijs- en hagelregen deed neer- komen. Het duurde maar enkele minuten, maar in dien korten tijd wend er veel schade aangericht. Er vielen hagelsteenen, ter grootte van een kippenei. Sommige stukken ijs hadden nog omvangrijker afmetingen. Een belangstellend lezer deelde ons mede, dat zijn zoon drie van deze geweldige stukken had opgeraapt en in een glas gedaan. Het smeltwater woog140 gram. Een ander raapte een hagelsteen op, die maar eventjes 60 gram woog. De stukken hadden alle een keiharde kern, zoodat de uitwerking ontstel- lend was. Bij verscheidene bloemisten en tuin- ders zijn de bak- en kasruiten vemield, o.m. bij de heeren Den Hollander, Francke, Schoo- nenboom; op Duinbeek, Iepenoord, Zeeduin. De kracht van de vallende ijsbrokken was zoo groot, dat heele putten in den grond gestagen werden. Ze drongen zelfs ergens door de etemietplaten van een kippenhok. Voor de kweekers, die niet tegen hagelschade ver- zekerd zijn, zullen de gevolgen rampspoedige afmetingen hebben aangenomen. In het dorp zelf zijn van de meeste wonin- gen de dakramen kapot gehageld. Ook groote vensterruiten werden vernield en tallooze dakpannen. Natuurlijk heeft de bui ook groote schade berokkend aan het fruit aan de boomen en aan sommige te velde staande gewassen. Een lezer deelde ons nog mede, dat hij zag, hoe paarden in een weide vergeefs een goed heenkomen trachtten te zoeken. De arme dieren werden ongenadig door de vallende brokken ijs getrofffen. Bij het gemeentehuis stond een auto, waar- van het dak beschadlgd was. Een stuk ijs bleek er dwars door heengeslagen. De bui veroorzaakte een helsch lawaai, doch ging niet gepaard met wind en bliksem. Bij een der tuinders zijn, naar ons nader wordt meegedeeld, niet minder dan 200 k 250 ramen van broeikassen en drie warenhuizen vemield. Hagelbui boven Haamstede. Uit Haamstede: Zaterdagavond omstreeks 10 uur heeft zich tijdens een onweer boven Haamstede een hagelbui ontlast, die groote schade heeft aangericht, aan tuinen en boomgaarden. Tijdens de bui, die ongeveer tien minuten aanhield, vielen hagelsteenen ter grootte van kleine kippeneieren. Zeer vele groententuinen en druivenkassen zijn totaal vemield. Aan het aan de boomen hangende fruit is groote schade aangericht. Volgens de voorloopige schatting zou de schade ten minste f 50.000 bedragen. Een comite van leniging van den nood is samengesteld onder leiding van den burge- meester van Haamstede, Jhr. Roell. Zlwaar onweer boven Bergen op Zoom. Zaterdagavond brak boven Bergen op Zoom een hevig onweer los. Te ongeveer 10 uur kwam het noodweer aangedreven uit de rich- ting van Belgie en Zeeland en ontlastte zich vrij plotseling boven Bergen op Zoom. Hoe- wel algemeen verwacht werd, dat het veel on- heil zou stiohten, is de schade beperkt geble- ven tot een brand in de schuur van den land- bouiwer Moerbeek op Groot Molenbeek. Men schrijft uit Wassenaar: Te twaalf uur barste het spel der elementen los. Geheel de Zuidelijke hemel was een vuurhaard, waaruit de vurige slagen naar links en rechts wegschoten. De regen kletterde neer en felle wind- stooten gierden rond de huizen. Tusschen Wassenaar en Voorschoten schijnt het tref- punt der beide onweersbuien gelegen te heb ben. Op de Papelaan n.l. is op ruiwe wijze huis gehouden. Telefoonpalen waren afge- knapt, boomtakken afgerukt, boomen neer- geslagen en tegenover de woning van den landlbouwer P. waren zelfs tiwee boomen vol- komen ontworteld, doch met hun kruinen blij- ven hangen in de takken van de boomen aan de overzijde van den weg. Voor het verkeer ontstond vooral door de kris-kras over den weg hangende telefoom- draden een gewaarlijke situatie. Politie en burgers hebben, voorzoover het mogelijk was 's nachts de ernstigste belem- meringen opgemimd en bij gevaarlijke punten lantaarns geplaatst. Een electrische tram door den bliksem getroffen. Zaterdagnacht heeft boven Utrecht een zwaar onweer gewoed. De electrische tram, die om 11 uur 50 van het station Utrecht vertrok heeft daardoor nogal vertraging ge- had. Ter hoogte van de forten De Bilt sloeg de bliksem in de koplamp van de motorwagen waardoor het voorbalcon in brand vloog. Het vuur greep direct om zich heen. Door het energiek optreden van den wagenbestuurder is uitbreiding voorkomen. Hij wist met den voorraad zand den brand direct te blusschen Door den brand en het uitgaan der lichten in den motorwagen ontstond eenige paniek onder de passagiers. Een passagier uit Zedst, die op het achterbalcon van den motorwagen stond, wilde er uitspringen en kreeg het sluit- hek tegen het hoofd. Hij is verbonden op het politiebureau in De Bilt. De tram heeft de reis voortgezet naar Zeist, met een kaarslantaam voor op den motorwagen. Zij heeft de remise te Zeist zonder ongelukken bereikt. Twee boerderijen In de asch geiegd. Zaterdagnacht is tijdens het onweer de boerderij van de wed. G. Snoek te Almkerk afgebrand. Eenige varkens kwamen tijdens den brand om het leven. De boerderij was verzekerd. Eveneens tijdens het onweer is brand uit- gebroken in de boerderij van den landlbouwer G. van Herwijnen te Almkerk. De boerderij brandde tot den grond toe af. Honderd kip- pen kwamen in de vlammen om. De geheele oogst is vemield. Alles was verzekerd. Wagenloods afgebrand. Tijdens een hevig onweer is Zondagmorgen vroeg de bliksem ingeslagen in een wagen- loods van den veehouder Los te Krommenie- dijik. De loods alsmede een belendende schuur gingen in de vlammen op, waarbij een paar kalveren zijn verbrand. De brandweer wist het woonhuis te be- houden. Verzekering dekt de schade. Landbouwschuur afgebrand. Zaterdagnacht is te Kattendijke de land bouwschuur van den landbouwer M. van Waarde door den bliksem getroffen en afge brand. De geheele graanoogst, alle land- ibouwwerktuigen en een rund werden een prooi der vlammen. De schade wordt door verzekering gedekt. De weerkundige medewerker van 't Vader- land schrijft: Een ongewoon zwaar onweer heeft in den laten avond van Zaterdag en na middemacht in Zuid-Holland gewoed, een onweer, dat, te oordeelen naar het aantal electrische ontla- dingen, heviger is geweest dan dat van 3 Mei, dat toch ook een der zwaarste is geweest van dezen zomer. Omstreeks middemacht wer den in de omgeving van Leiden 35 ontladin- gen per minuut geteld. Merkwaardig was daarbij, dat het aantal electrische oetladingen tusschen de wolken en de aarde in verhouding tot de ontladingen, die in de wolken bleven, veel kleiner was dan bij het onweer van 3 Mei. Vermoedelijk zullen er ditmaal niet zooveel gevallen van blikseminslag zijn, niet- tegenstaande het onweer zoo hevig was. Reeds Vrijdag in den namiddag vertoonden zich onbedriegelijke voorteekenen van de ont- wikkeling van een onweeristoestand in den vorm van een bijzonder soort wolken. Het weer heeft zich echter nog anderhalve etmaal goed kunnen houden, maar Zaterdagavond tegen 7 uur kwam er plotseling een merk- ihare verandering en begonnen* zich kleine buien te vormen. Na het invallen van het donker waren toen tal van lichtflikkeringen te zien van de electrische ontladingen die toen reeds begonnen waren en in enkele uren ge- raakte de atmosfeer in den onweerstoestand. Tegen 10 uur was in de opkomende bui het zeldzame verschijnsel te zien, dat verschei dene bliksemstralen, uit den bovenkant van de omweerswolken komende, naar boven waren gericht. Gaandeweg werden de ont ladingen zoo talrijk, dat „het lichten niet van de lucht was". Later begon de regen te vallen, die al spoedig als een waterval naar beneden stroomde en gedurende ongeveer een kwartier vergezeld was door hagelsteenen. Van half twaalf tot middemacht was het een noodweer en nog lang daarna bleef het lich ten en donderen, steeds verder af. Het onweer trad op als een bageleidend verschijnsel van een kleine depressie, die in Noordoostelijike richting over ons land is ge- trokken. EEN ARRESTATIE IN VERBAND MET DE SCHIETPARTIJ TE SNELREWAARD. In verband met het nachtelijk schot onder Snelrewaard, waarbij een man uit Gouda emstig werd gewond is thans, naAr de „Tel." meldt, een jongeman te Papekop de 25-jarige visscher B. B., gearresteerd. Deze bezit met z'n vader het vischrecht in den polder en op hem rust thans de verden- king, dat hij althans den laatsten en mis- schien ook vroegere aanslagen* op de in zijn water stroopende visschers heeft gepleegd. Bij een huiszoeking heeft de politie beslag geiegd op een dubbelloopsjachtgeiweer en scherpe patronen, terwijl voorts zijn gevonden eenige zetlijnen (stekken) welke toebehooren aan den getroffen Schouten en welke deze toen hij getroffen was, heeft achtergelaten. De gearresteerde heeft wel het vischrecht, maar geen vergunning om wapenen te be- zitten. De arrestant heeft niet bekend en laat heel weinig los. Op last van den officier van justitie is hij naar Utrecht overgebracht. De justitie heeft termed aanwezig geacht om hem in voorloopige hechtenis te stellen en de man is daarop in het Huis van Bewaring te Utrecht ingesloten. De instructie wordt met kracht voortgezet, om te trachten de misdrijven tot klaarheid te brengen. Verschillende getuigen zullen nog worden gehoord. Het is niet uitgesloten, dat nog meerdere arrestaties zullen worden verricht. HET DRAMA IN HET BANANEN PAKHUIS TE AMSTERDAM. Men zal zich herinneren, dat de dader van het gruwelijke misdrijf in het bananenpakhuis aan het Waterlooplein te Amsterdam, waar- aan de achtjarige Sonja Beugeltasch ten offer viel, destijds heeft verklaard, dat hij zijn slachtoffer had geworgd en daama naar de vliering had getoracht om het lijkje te ver- bergen. Men meldt thans, dat de dader later op deze verklaring is teruggekomen en aan de justitie, toen hem door haar er op ge- wezen werd, dat er geen teekenen van wor- ging waren gevonden, een andere lezing van het gabeurde heeft gegeven. Volgens zijn verklaringen heeft hij het meisje, nadat hij haar bij zich geroepen had, niet geworgd. Toen het kind zich tegen hem wilde verzetten en begon te schreeuwen, heeft hij haar vastgegrepen en haar naar de vliering gedragen. Een hevige worsteling moet daar zijn ontstaan, waarbij het 8-jarig meisje zich krachtdadig tegen haar aanran- der moet hebben verzet. Deze heeft daarbij onder andere met een stuk hout op het hoofd gestagen. Toen het kind zich niet meer be- woog heeft hij het in de bananenkist gestopt, waar het later door de politie is gevonden. VIJF-EN-TWINTIG INWONERS VAN DEN BOMMEL ONGESTELD. In het dorp Den Bommel op het eiland Overflakkee hebben zich bij een groot aantal personen tengevolge van het eten van on- deugdelijk gefoak, vergiftigingsverschijnselen voorgedaan. De bakker G. Uil had Zaterdagavond in zijn winkel een vrij groot aantal roomgebak- jes, welke er tengevolge van de warmte op dien dag minder goed meer uitzagen. Hij wil de dit gebak niet meer verkoopen en daar de hoeveelheid te groot was om alle gebakjes voor eigen gebruik te houden, besloot de bak ker op voorstel van zijn vrouw, aan kinderen die in den loop van den avond in den winkel brood zouden komen halen, deze taartjes bij het brood toe te geven. Een aantal kinderen kreeg taartjes mee naar huis. De gevolgen waren echter van emstigen aard. Gedurende den nacht van Zaterdag op Zon- dag werd een groot aantal personen ziek. Zij kregen koorts en moesten vreeselijk braken. Zondagochtend had Dr. P. Oosthoek niet min der dan vrjf en twintig emstige patienten. Bij alien constateerde hij dezelfde ziekte- verschijnselen, zoodat de oorzaak zeer spoedig was vastgesteld. Een der eerste patienten was de vrouw van bakker Uil, die zelf ook van het gebak had gegeten. De andere patienten behoonden alien tot vier gezinnen, n.l. de families Berkenbosch, De Graaf, Snij- der en De Jong. Een andere patient is de heer Nipius te Middelhamis, die bij den winkelier Flujt in Den Bommel, een depothouder van bakker Uil, van dit gebak had gekocht. De heer Fluit had echter spoedig daama bemerkt, dat de roomtaartjes niet goed meer waren en had, voordat de inwoners van Den Bommel hun Zaterdagavond-inkoopen bij hem kwamen doen, den geheelen voorraad naar bakker Uil teruggezonden. Daaraan is het te danken, dat nog niet veel meer personen door het on- deugdelijke gebak vergiftigd werden. De toestand van de meeste patienten was in den loop van den Zondag zeer emstig. Dinsdagochtend is alleen de toestand van twee kinderen van de familie Berkenbosch zooveel verlbeterd, dat zij het bed konden verlaten. Alle andere patienten moeten nog het bed houden en lijden aan koorts. Van drie van hen, nl. een 3-jarig en een 8-jarig kind van den heer De Graaf en de 20-jarige heer L. Snijder, was de toestand nog zeer zorgwekkend. Onmiddellijk nadat de oorzaak van de ver- giftiging was vastgesteld, werd de burge- meester van Den Bommel, de heer W. J. Don- kersloot Lzn., van het gebeurde in kennis gesteld. Om verder onheil te voorkomen, werd eerst bij bakker Uil een onderzoek ingesteld, of hij nog meer van het ondeugdelijke gebak had. Behalve de taartjes, die van den winkelier Fluit terug waren gekomen, was echter alles verdwenen. De burgemeester heeft tegen den bakker, op grond van artikel 175 van het Wetboek van Strafrecht, proces-verbaal opgemaakt. De oorzaak van het ondeugdelijk worden van het gebak moet aan het warme weer van Zaterdag worden toegeschreven. Vermoedelijk was de melk, die gebruikt werd voor het klaarmaken van de room, reeds ge'infecteerd. GERAFFINEERDE OPLICHTING. Bij den handelaar in bouwmateriaien en tegels B. v. d. H. van het Stationsplein te Rotterdam, vervoegde zich een man, die zich K. noemde en beweerde uit Ter Neuzen af- komstig te zijn. Hij vertelde de vertegenwoordiger te zijn van een hypotheekbank die te Schiedam aan een bouwwerk bezig wa^;. De aannemer van dit werk was volgens zijn bewering failliet gegaan en hij had opdracht gekregen zich met de verdere uitvoering te belasten. De man vroeg daarna enkele tegels op zicht die hem werden meegegeven en 's middags al bestelde hij telefonisch voor egn bedrag van f 300 aan tegels. Deze werden wat later met een sleeperswa- gen op het Stationsplein afgehaald. De sleeper had van K. opdracht gekregen de tegels weer aan een anderen sleeper over te geven en dit gebeurde. De tweede sleeper reed ingevolge instruc- ties van K. de vracht naar een handel in bouwmateriaien in een ander deel van de stad, waar K. dienzelfden ochtend ook was ge weest. Daar had hij voorgegeven belast te zijn met den verkoop van materialen van een failliet gegaan bouwwerk en hij was er in geslaagd deze firma een partij tegels voor een bedrag van 300 te verkoopen. De tegels van de firma v. d. H. werden aan de andere firma afgeleverd en K. ontving con- tant het bedrag van 300. De firma v. d. H. betaalde hij niet en onge- twijfeld zou K. met het geld spoorloos verdwe nen zijn als hij niet de domheid had begaan om den sleepers hun loon te onthouden. Deze vervoegden zich bij de twee firma's in bouwmateriaien en toen deze van een be- taling niets af bleken te weten werd de poli tie in den arm genomen. Deze is er thans in geslaagd den oplichter, die de 27jarige Belg D. G. C. uit Antwefpen bleek te zijn, aan te houden. De man was in gezelschap van een minder- jarige Antwerpsche winkeljuffrouw. Beiden zijn in bewaring gesteld. BRANDKAST GEFORCEERD; DUIZEND GULDEN GESTOLEN. Te Hillegersberg is ingebroken in het kan- toor van de firma C. Ulrich en Zonen, brood- bakkerij aan den Straatweg, meldt het Dgbl. v. R'dam. Door een gang zijn de daders aan de ach- terzijde van den winkel gekomen en hebben zich vermoedelijk met behulp van een looper allereerst toegang tot het magazijn verschaft. Vandaar is men door het inslaan van een loket in het kantoor gekomen, waar de brand- kast van haar plaats in gehaald. Met behulp van verschillende instrumenten hebben de da ders de brandkast aan de achterzijde gelijk een sardineblikje opengescheurd. Een portefeuille met papiergeld en zilver- geld kon op deze wijze worden bemachtigd, in totaal ongeveer een bedrag van 1000. De daders zijn vermoedelijk in hun werk ge- stoord, want zij hebben al hun inbrekerswerk- tuigen achtergelaten. Bij het openen van het kantoor is de inbraak door een winkeljuffrouw ontdekt. De politie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld. De firma Ulrich is tegen inbraak verzekerd. BRAND OP DE „GROOTEKERK". GEBLUSCHT. De directie van de Vereenigde Scheepvaart Maatschappij te Rotterdam heeft uit Port- Soedan bericht ontvangen, dat de „Groote- kerk" op het strand is gezet met den kop in zachte modder. Men is daar verder gegaan met het blusschingswerk en heeft tenslotte den brand aan boord van het schip bedwon- gen. Men is nu begonnen de lading te lossen. De brand heeft zich bepaald tot ruim 1 en de Lading, welke zich daarin bevond, is ver- loren; die in ruim 2 werd gedeeltelijk ver nield. De brand heeft zich beperkt tot het voorschip. OM HET „LUTINE"-GOUD. De speciale verslaggever der H. Crt. op Terschelling meldt: Het weder is de laatste dagen met de ber- gers van het Lutine-goud. Sinds twee dagen wiit de wind standvastig uit het Zuid-oosten zoodat het werk aan den toren zonder onder- breking kan worden voortgeizet. Zaterdagmorgen zijn we weer voor dag en dauiw met de ,,Texel" uitgevaren. om het leegzuigen van den toren bij te wonen. Zal de theorie, door enkele personen gelan- ceerd, juist blijken en het zand bij het weg- zuigen uit den cylinder in gelijke mate weer van buiteti af toevloeien aan den open onder- kant en de toren aldus niet zakken, of zal de overtuiging van den heer Beckers bewaarheid worden en zou de toren gelijkmatig tot op de klei-laag neerdalen? De werkzaamheden van Zaterdag hebben voorloopig den heer Beckers in het gelijk ge steld. De toren is, toen wij deze regels schre- ven, reeds een flink stuk gezakt en er bestond goede hoop, dat men Zaterdags aan de klei- laag toekomt. Alvorens met zuigen werd begonnen, zijn duikers afgsdaald, om de schuif voor de zuig- buis te verwijderen. Wij zijn daarbij getuige geweest en hebben een tafereel aanschouwd, de fantasie van een Jules Verne waardig. Bij het afdalen in den toren loste elk begrip van realiteit zich op. Een onwezenlijke lichtglans afkomstig van de onder water opgehangen electrische lampen, gaf den indruk, als uit den zeebodem op te stijgen. In deze onwerke- lijke omgerving bewoog zich een monsterachtig groote schaduw, waaruit ononderbroken een baan luchtbellen opborrelde: de duikers. Boven ons hoofd dreunde de lichtmotor, de echo's duizendvoudig weerkaatsend en ver- sterkend in de holle ruimte. Dat was een stukje bergingsromantiek, zooals men als buitenstaander slechts zelden te zien krijgt. Onmiddellijk na het bovenkomen der dui kers is men gaan zuigen. In een dikken straal werd water en zand uitgespoten. En de toren zakte, heel langzaam, maar hij zakte De heer Beckers heeft Zaterdag de gunstige weersomstandigheden ibenut om de omgeving van den toren nog eens af te pulsen, zulks om de geruchten, als zou het achterschip van het wrak zijn afgeslagen en op een andere plaats liggen, te logenstraffen. Na honderd pulssteken had men niets anders dan zand aangeboord, alleen de laatste stootte op hout, doch dit was in de onmiddellijke nabijheid van den toren, zoodat de meening, dat het wrak nog intact is, gerechtvaardigd blijft. Het bergingswerk in den „Lutine"-toren heeft tot twee maal toe ernstige stagnatie ondervonden. Het eerste oponthoud duurde van Vrijdagavond tot Zaterdagmiddag. Na een kwartier voortgang moest het werk opnieuiw gestaakt worden, door een defect, dat men echter spoedig hoopte ver- holpen te hebben. Vrijdagavond was men, met het uibzuigen van het zand in den toren begonnen. Dit moest echter na korten tijd gestaakt worden wegens het ontstaan van een prop in de persbuis. waardoor deize verstopt was. Eerst Zaterdagmiddag laat had men dit euvel verholpen en werd opnieuw begonnen met pompen. Reeds na een kwartier moest het werk op nieuiw onderbroken worden, ditmaal wegens een defect aan den motor, welke de pomp aandrijft. Doordat de afvoerleiding over- stroomde, was een hoeveelheid water op den motor gevallen, tengevolge waarvan kort- sluiting ontstond en eenige schade aange richt werd. De heer Beckers verzekerde evenwel, dat de schade niet van emstigen aard was. De slagzijde van den toren, drie graden. blijft bestaan, zonder neiging te vertoonen, grooter te worden. Men heeft de stellige verwachting, den toren met het zuigen lood- recht te krijgen. Ook Zondag heeft 't werk op den „Lutine"- toren dank zij aanhoudend fraai weder, voort gang kunnen vinden. Weliswaar is de wind naar het Z.W. omgeloopen, doch de zee blijft kalm. Den geheelen Zondag is er zand uit den toren gezogen, om dezen te laten zakken. Dit verloopt echter niet zoo vlot als de heer Beckers heeft geraamd. Zondag was de toren naar schatting nog slechts 25 cM. gezakt. Evenmin was men er in geslaagd, de slagzij op te heffen. Een deskundige van de firma Doeksen en Dros deelde bij navraag over de oorzaak van het langzame tempo, waarin de toren omlaag gaat, mede, dat de pomp, waarmee het zand wordt uitgeworpen, een te gering percentage zand uitgooit. Althans aanzienlijk minder dan de heer Beckers had gedacht. Op onze tweede vraag: Wanneer, in dit tempo voortgaande, de kleilaag bereikt zou zijn, zeide de deskundige, te verwachten, dat de geheele Maandag er waarschijnlijk nog mee gemoeid zou zijn. Evenwel mag ver- ondersteld worden, dat het zakken in snel- heid toeneemt, naarmate de toren dieper komt. IN EEN ZEIS GEVALLEN. Te Eemnes heeft een ernstig ongeval plaats gehad met doodelijken afloop. Een 19-jarige landbouwer reed met zijn fiets naar zijn werk en droeg op zijn schouder een onbe- schermde zeis. Op een gegeven moment raakte een der pijpen van zijn pantalon tus schen tandwiel en ketting, waardoor R. niet verder kon fietsen en met fiets en al op den grond viel. Ongelukkigerwijze kwam hij op de zeis terecht, welke den ongelukkige in den bulk drong. In beiwusteloozen toestand is de jongeman naar e^n ziekenhuis te Laren over gebracht, waar hij aan de gevolgen is over- leden. VERDRONKEN. Vrijdagmiddag is de 35-jarige mevrouw D. uit Helmond in het openluchtbad in den Rijn bij Arnhem onwel geworden en verdronken. Personeel van het bad heeft tevergeefs ge- tracht het slachtoffer te redden. Men is er nog niet in geslaagd het lrjk te vinden. Vrijdagmiddag is de vrouw van den arbei- der Steeowijk te Scheemda in het Winschoter- diep gevallen en verdronken. De vrouw leed aan toevallen. Het lijk is opgehaald. SCHIP OP DRIFT. Zaterdagavond is tijdens het onweer een vrij hevige wind komen opzetten ten gevolge waarvan het in de Waalhaven te Rotterdam opgelegde stoomschip Maasdam van de Hol- lamd-Amerika Lijn op drift is geraakt. Er zijn daar geen ongelukken bij gebeurd. DE WARMTE. Zaterdagmiddag is bij den aanvang van het historische spel Jan van Egmond's Pri vilege te Purmerend een man neergevallen, die vermoedelijk door de warmte was bevan- gen. Een ijlings ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. De naam van den man was niet bekend. GEHEIME DISTILLEERDERIJ ONTDEjKT. De Ermelosche politie heeft, in samen- werking met belastingamibtenaren, bij een inwcner van een der buurtsohappen van Ermelo, een geiheime distilleerderij ontdekt. Een partij jenever en een aantal onderdeelen van de installatie zijn in beslag genomen. Een bewoner van de Hovenierstraat te Rot terdam heeft zijn stofzuiger uit het raam van de tweede verdieping op straat laten vallen, De 62-jarige J. Schroder, uit die straat, kreeg het toestel op het hoofd. Met een emstige hoofdiwond is hij in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. LOGe VERDRONKEN. Zaterdagmiddag is bij het zwemmen in den Rijn mevrouw Danst, wonende te Helmond, verdronken. Zij logeerde bij haar familie te Arnhem en had zich met deze naar het zwem- bad, gelegen aan den Oostkant van Arnhem in den Rijn, het Lido, begeven. Zij was een goed zwemster, die geregeld ter plaatse kwam baden. Plotseling, toen zij op de grens van het zwemibad was gekomen, zonk zij in de diepte. Nog even sloeg zij de armen omhoog en toen was zij verdwenen. Waarschijnlijjt is zij plotseling onwel geworden en dienten- gevolge gezonken en wel juist ter hoogte van een kriib, waar de stroom extra snel is. On middellijk doken verschillende leden van het badperscneel, doch het gelukte hun niet het slachtoffer te vinden. Ook de politie uit Huissen, die onmiddellijk de omgeving af- dregde, was daarin 's avonds nog niet ge slaagd. De verslagenheid in de badinrichting is zeer groot. WAT EEN JONGEN AL NIET VOOR EEN I JSCO DOET. Zaterdagmiddag beloofde een venter van roomijs, die met zijn wagen op deci Leidsche- straatweg te Den Haag liep, aan den 14-jari- gen Bertus O. uit de Gerard Reijnstraat een ijswafel, indden hij een stuk ijs ter grootte van een eendenei gedurende 40 tellen in de palm van zijn hand zou houden. De jongen nam het aanbod aan en volbracht de proef, waarop hij de oswafel cadeau kreeg. Thuis gekomen bleek de handpalm bevroren te zijn, zoodat Bertus zich aan den Centr. Post onder geneeskundige behandeling moest stellen. DOOR EEN SCHOT HAGEL GETROFFEN. Maandagavond is de 48-jarige mejuffrouw S. M. v. d. D. uit de Watergeusstraat, toen zij op den Rotterdamschedijk te Rotterdam liep, door een schot hagel aan den hals ge troffen. Zij is in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. Vermoedelijk is het schot afkomstig van iemand, die op het ter- rein langs dien dijk op eenden liep te jagen. De politie stelt een onderzoek in. DIEFSTAL TE DOETINCHEM. De marechauss£e te Doetinchem is een be- langrijke serie diefstallen op het spoor ge komen, gepleegd ten nadeele van de emaillefabriek Beccon aldaar. Reeds hebben zes arrestaties plaats gehad, vier personen zijn in het huis van bewaring te Amhem op- gesloten. Met de twee anderen wordt het onderzoek nog voortgezet. Meer aanhoudin- gen zijn nog te verwachten. Alle betrokke- nen zijn op de fabriek werkzaam. VIER INBRAKEN TE LEIDEN. Maandagnacht is op vier plaatsen in het Kooipark te Leiden ingebroken n.l. bij J. O. in de Atjehstraat 37, waar ruim 200 ont- vreemd werd; bij J ,B. in de Atjehstraat 41 werden eenige gouden voorwerpen en 10 buitgemaakt, bij J. B. v. B. in de Atjehstraat 43 een gouden horloge en j 8 en bij I. N. in de Parkstraat 47 een double horloge en eenige gouden ringen. De dieven zijn door de ach- tertuintjes binnengekomen. Van de dieven is geen spoor gevonden. MOTORRIJDER GEDOOD. Op den Haarlemmerweg te Amsterdam is Maandagavond om ruim half tien een ver- keersongeluk geschied. De 25-jarige B. uit de Wilhelminastraat kwam met een licht motorrijwiel uit de richting Sloterdrjk. Bij de Maggi-fabrieken, vlak voor den zich daar ter plaatse bevindenden overweg wilde hfl omkeeren. De bestuurder van een auto, die uit de richting Amsterdam kwam, zag deze manoeuvre niet en de motorrijder kwam in aanraking met het linkerachterwiel van den auto. De man werd van zijn motorfiets ge- slingerd en werd zeer emstig gekwetst. Bij het transport naar het ziekenhuis is hij aan de gevolgen overleden. TRAGISCH VOORVAL NA EEN POLOWEDSTRIJD. Zaterdagavond heeft zich in 't gemeente- ljjk openluchtzwembad te Zwolle een verdrin- kingsgeval voorgedaan. Een 19-jarige jonge man, S. genaamd, is na aan een partij polo te hebben deelgenomen, blijkbaar plotseling onwel geworden en in bet diepe bassin ver dronken. Men bemerkte het gebeurde eerst, toen na sluiting van het bad in een der kleedkamer- tjes kleeren werden gevonden. Terstond heeft men toen gedoken en gedregd. Dr. Noordzij, die inmiddels te hulp was ge roepen, kon toen het lichaam was opgehaald, slechts den dood constateeren. Het slacht offer leed aan toevallen. j. 5 s VALSCH GELD. Bij de posterijen te Mill is een valsch bank- biljet van 100 in betaling aangenomen. De politie stelt een onderzoek in naar de her- komst. GEVAARLIJKE LIEFHEBBERIJ. Een automobilist vond te Furmerend een jongen man bewusteloos liggen in een gras- berm en vlakbij een fiets. De automobilist heeft hem overgebracht naar het ziekenhuis te Purmerend. Aanvankelijk kon hem geen verhoor worden af genomen. Doch toen hij later bjj kwam deelde hij mede, dat hij af komstig was uit Amsterdam. Hij vertelde een auto te hebben vastgehouden en deze, toen hij van tegenovergestelde richting een andere auto zag naderen heeft losgelaten en daarbij tegen een boom is gebotst, met het gevolg dat hij bewusteloos was blijven liggen. Hij had een hersenschudding opgeloopen. INSTRUMENTEN BIJ ELKAAR GESCHOPT. „Ons Verpleeghuis" te Koog heeft dringend behoefte aan medische instrumenten. Hoe het geld bij een te krijgen? Wel, vonden de slim- me dokters, we moeten het bij elkaar schop- pen in den letterlijksten zin van het woord. Dr. Schaap en Dr. Hastingius trokken er beiden op uit onder hun patienten en wisten weldra medewerking te verkrijgen voor hun aardig plan: het organiseeren van een voet- balwedstrijd, om uit de entree's de noodige in strumenten voor het ziekenhuis te kunnen koopen. Zaterdagmiddag is de match gehouden. De beide geneesheeren als aanvoerders der elf- tallen, de burgemeester als scheidsrechter, muziek; alles was in orde. Het elf tal van Dr. Hastingius sloeg dat van zijn collega met 32. Doch wat in dit geval belangrijker is: er is flinke belangstelling geweest en het be- stuur van „Ons Verpleeghuis" zal zich over de op deze origineele wijze bijeen geschopte gelden zeker in de handen kunnen wrijven! EEN BRANDEND VISSCHERSVAARTUIG. Het Italiaansche stoomschip San Pietro heeft draadloos aan be Belgische marine- autoriteiten laten weten, dat het op eenige mijlen ten noord noord west van het Belgische lichtschip Westhinder de Fransche visschers- boot uit Duinkerken D. 597, brandend heeft aangetroffen. De D. 597 had 2000 liter stook- olie aan boord. De loodsdiensten te VUssin- gen en Oostende werden gewaarschuwd en de Belgische rijkssleepboot ..Zeeleeuw" vertrok spoedig in de richting van de Westhinder. Later is geseind, dat de bemanning van de brandende visschersboot zich aan boord van de ,,San Pietro" bevindt, wellk schip de D. 597 heeft verlaten en thans te Amsterdam is aan- gekomen. EEN MOORD. Vier mannen, zoo meldt Reuter uit San Sebastian, hebben Manuel Casaus, den vroe- geren directeur van den veiligheidsdienst, eigenaar van het republdkeinsche blad, La Prensa, doodgeschoten. De moord zou een wraakneming van fascisten zrjn.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 3