ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANOEREN OM DE KONINGIN L.Am komt h Hij maakt „Schoon Schip No. 9195 WOENSDAG 12 SEPTEMBER; 1934 74e Jaargang Binnenland Feuilleton Buitenland GOEDEREN IN DE DOODE HAND. xvni. MMMMTIHfr TER NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSBinnec Ter Neuzen f 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post 1,55 per 3 maanden Bg vooruitbetaling fr. per post f 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,overige ianden f 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bjj vooruitbetaling. Ultgeefster: Ftrma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 35. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elktn regel meer 0,20, KLEINE ADVERTENTIeNper 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en clichd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien brj regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvraag verkrggbaar is. Inzending van advertentien liefst den dag voor de nitgave. DIT BEAD VERSCHLINT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. HINDER WET. Burgemeester en Wethouders vac TER NEUZEN maken bekend, dat bet venzoek van J. L. KERCKHAERT, te Hulst, om in bet perceel kadastraal bekend gemeente Ter Neu zen, Sectie L, no. 2346, de autogarage te mogen uitbreiden, door hen is verdaagd. Ter Neuzen, den 11 September 1934. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLESecretaris. DE KONINGIN EN DE PRINSES IN ONS GAM) TERUGGEKEERD. Maandagmorgen vroeg zjjn H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana van bun reis naar Noorwegen in ons land terugge- keerd. Vroeger dan werd verwacht arriveer- de de ,,Tabinta" van de stoomvhart-maat- scbappij „Nederland", aan boord van welk scbip de thudsreis werd gemaakt, te IJmui- den. Te kwart voor vier reeds voer het schip deze haven binmec. Behalve het personeel dat op dit uur dienst deed, was niemand op de sluis als belangstellende aanwezig. Om half vgf werd de „Tabinta" geschut en daama voer het schip langzaam naar Am sterdam. Te 8.06 uur werd de Hembrug ge- passeerd en te ruim 9 uur arriveerde de „Tabinta" voor het emplacement van de stoomvaart-maatschappij ,Nederland" Aan de Hemburg stonden reeds menschen om het schip te begroeten. Aon de grens van de gemeente nam de havendienst de taak van den havenmeester van IJmuiden over om het vaarwater vrij te houden. Toen de Hembrug was gepasseerd werd het levendiger op het water. Bij de Petroleumhaven kwam de ,,Prins Hendrik" van de Alkmaar Paket het zeeschip tegemoet. Naar schatting waren meer dan 1000 menschen aan boord, hoofd- zakelijk leden van de Ghr. Oranjevereeni- gingen. De muziek zette het Wilhelmus in, dat door alien krachtig werd meegezongen. H. M. vergezeld vac de Prinses, verscheen toen aan het dek en nam al wuivende de hulde in ontvangst. Eenige oogenblikken later verscheen H. M., die geheel in het wit gekleed was, op de brug om ook van de „Alk- maar", eveneens bezet met een groot aantal passagiens, de huldebetuigingen te ontvangen. Hoe meer de stad werd genaderd, hoe druk- ker het werd met motorbooten en ook langs den wal stond veel publiek, dat met zak- doeken wuifde. Xntusschen waren de „Prins Hendrik" en de „Alkmaar" gedraaid en voeren een tijd- lang op met de „Tajbinta". Geestdriftig werd aan boord gewuifd, terwijl Oranjeliederen werden gezongen. Voor het Centraal Station brachten de jongens van de Pollux" in hun sloepen him hulde aan Koningin en Prinses. Om 9 uur arriveerde de „Tabinta" bij de etablissementen van de stoomvaart-maat schappij „Nederland" aan de Javakade. Ter- wgl het schip vastmeerde, stond H. M. wui- vend op de brug als antwoord op de harte- lijke toejuichingen Haar en de Prinses ge- bracht door de leden der Oranjevereeniging aan boord van de beide schepen der Alkmaar- paket. Op de Javakade waren ter begroeting aanwezig de burgemeester Dr. W. de Vlugt en de hoofdcommissaris van politie de heer H. J. Versteegh. Toen de verbinding met den wal tot stand was gebracht, verlieten de vorstelijke personen het schip, nadat zij af- scheid hadden genomen van den gezagvoerder. Bij het van boord gaan was de Koningin vergezeld van den heer Van Hengel, directeur door VICTOR BRIDGES. (Nadruk verboden.) 53) (Vervolg.) ,,Ik ben eenigszins ongerust over een vriend van mij", zei Tony openhartig. „Hij staat sedert een paar jaar aan het hoofd van een automobielenzaak en naar hetgeen ik van hem hoor, heeft hij daar een of zelfs twee gevaar- lijke vijanden gemaakt; zakenvijanden bedoel ik. Zij zouden van dezen rumoerigen toestand wel eens gebruik kunnen maken, om hem in moeilijkheden te brengen; daarom zou ik hem willen mededeelen dat de Betty" te Braxa komt en hij een mooie gelegenheid heeft, om dat land te verlaten, als hij verkiest." Congosta aanvaardde deze verklaring, naar het scheeni vol vertrou'wen. „Ik begrijp het", zei hij. „Geeft u mij het adres en den naam van uw vriend en als mijn mannen hem kunnen bereiken, wees er dan van verzekerd, dat hij uw boodschap zal ont vangen." Tony ging naar de schrgftafel en zette zich in den bureaustoel. „Dat is uitstekend", zei hij vriendelijk. „Het is niet plezierig, een goeden vriend in den steek te moeten laten, vooral niet in Livadia." Hij nam een vel papier uit een vakje voor hem en schreef zoo duidelijk mogelijk het volgende adres: Senor James Dale Garage Anglais Praga D Portriga. „Ik geloof dat het 't beste is," zei hij, „als van de stoomvaart-maatschappij ,,Nederland", die de reis van Oslo had medegemaakt. Nadat H. M. zich enkele oogenblikkep had onderhouden met den burgemeester, schreed zij door de loods naar buiten, waar een dave- rend ,,hoera" opsteeg uit de velen, die zich daar hadden verzameld. Het Wilhelmus klonk op, terwijl de auto werd bestegen om de reis naar Den Haag voort te zettem. Overal langs den weg stonden groote groepen menschen, die de vorstelijke personen toejuichten. Het is een hartelijke ontvangst geweest deze aac- komst van H. M. de Koningin en Prinses op Haar doorrels naar de residentie. Op den doorrit in Haarlem werden H.M. de Koningin en Prinses Juliana op den Hazeweg bij de Hazepaterslaan door zusters van het Diaconessenhuis en van ,Bethesda Sarepta" bloemen aangeboden. H. M. de Koningin be- dankte voor deze aardige attentie. Hoewel het uur van aamkomst van H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana niet bekend gemaakt was, hadden velen zich Maandagochtend naar het paleis „Huis ten Bosdh" begeven om de vorstelijke personen een welkom in de residentie toe te roepen. Om kwart over 11 kwam de Koningin met Prinses Juliana voor het paleis aan. Zij had den de reis van Amsterdam per auto ge maakt. Hartelijk werden de Koningin en de Prinses door het publiek begroet. De Koningin droeg een witten mantel met langen witten sluier. De Prinses was in het parelgrg-s en droeg eenige bouquetten bloemen. Minzaam dankten de vorstelijke personen voor de be groeting door het pulbliek. Ook in de vestibule van het paleis wuifden zij de menschen nog maals toe. Dankbetuiging van H. M. de Koningin. De Koningin, ten zeerste getroffen door de verrassem.de wijize, waarop zij bij haar aan- komst te Amsterdam is verwelkomd, heeft den burgemeester verzocht, hiervoor namens H. M. aan de talrijke personen, die aan deze begroeting hebben deelgecomen, warmen dank over te brengen. GERUCHTEN OMTRENT PRINSES JULIANA. Het hardnekkig gerucht liep Maandag dat nu de Koningin en de Prinses zijn terugge- keerd, Dinsdag de verloving van Prinses Juliana zou worden bekend gemaakt. Deze geruchten missen echter elken redelijken grond. Men ga niet af op een los gerucht, maar wachtte geduldig het vermoedelijk niet hee] ver meer gelegen tijdstip af, waarop ons volk officieel het heugelijk nieuws wordt medegedeeld. In elk geval moet mededeeling eener eventueele verloving het eerst aan de Volksvertegenwoordiging geschieden. TWEEDE KAMER. De voorzitter van het Centraal Stembureau heeft in de vacature, ontstaan door het over- lijden van den heer J. H. A. Schaper, benoemd verklaard tot lid van de Tweede Kamer mevr. A. E. J. de VriesBruins, te 's-Gravenhage. STATEN-GENERAAL. Bij Kon. besluit van 10 September is tot voorzitter van de Eerste Kamer, gedurende de zitting, die zal aanvangen op den derden Dinsdag in September, benoemd de heer Mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk, lid van die Kamer. ANTI-REVOLUTION AIRE CONFERENTIE. Van Dinsdag tot Donderdag wordt in het conferendeoord van den Zendingsstudieraad te Luntereo een conferentie gehouden, belegd door het centrale comity van a.-r. kiesveree- u hem mededeelde, dat de „Betty" binnen twee dagen te Braxa verwacht wordt. Hij zal mij in elk geval wel 'willen spreken, zelfs al wil hij het land niet verlaten." Congosta nam het papier en las het adres. „Indien het doenlijk is", zei hij, „zal het ge- daan worden." Tony stak zijn hand in zijn zak en haalde zijn chequdboekje te voorschijn. „Laat ons nu aan het Werk gaan", zei hij. „Ik zal het tamelijk druk hebben, als wij morgenochtend moeten uitvaren; dus zal ik die patronenaffaire maar geheel aan u over- laten. Ik zal u een cheque op mijn bank geven, dan kan u het geld incasseeren als u er aan- stonds langs komt." Congosta knikte instemmend. „Dat is verre- weg het gemakkelijkst", zei hij. ,,Dan kan ik tevens de verzending regelen." „Stoomjacht „Betty" Southampton is vol- doende", vervolgde Tony, die bezig was een cheque te schrijven. ,,Ik zal mijn kapitein te- l'egrafeeren, dat hij ze in ontvangst moet nemen. Hij droogde het geschrevene met een vloeiblad af en overhandigde de cheque aan Congosta. „Ik weet niet hoeveel het kost", zei hij, „maar ik heb de cheque op vierduizend pond gesteld." Congosta staarde met van verbazing uit- puilende oogen naar het kleine velletje rose papier. „Vier duizend pond?" herhaalde hij lang zaam. „Maar zooveel is er niet voor noodig!" „Dat geeft niet", zei Tony opstaande. „Vraagt u voor de rest goudspecie en breng dat hier. Wij zullen't dan made nemen op reis. Als uw volk er zoo krap voor zit, als u zegt, dan geloof ik, dat eenige Engelsche souve- reigns niet onwelkom zullen zijn. Het is in den regel een zeer nuttig wapen in handen van koningsgezinden geWeest." Eerbiedig vouwde Congosta de cheque op en stak haar in zijn zak. Daama nam hij zijn hoed van de tafel. „Senor", riep hij met een van ontroering bevende stem. ,,Ik betuig u nogmaals den dank van mijn vaderland. Slechts in Engeland is een dergelrjke schitterende edelmoedigheid mogelijk." nigingen ter bespreking van eenige onder- werpen, die "van groot belang worden geacht voor de principieele en practische politiek in onzen tijd Het is de eerste maal, dat een dergelijke conferentie door de a.-r. partij wordt gehouden. Uit h,et aantal deelnemers, dat staat ingeschreven een 150-tal blijkt, dat er groote belangstelling voor be- staat. De kopstukken der partij uit alle deelen van het land nemen er aan deel. Uit- genoodigd zijn o.m. behalve de leden van het centrale comite, de a.-r. Ministers, de a.-r. leden van de Eerste en Tweede Kamer, ver- tegenwoordigers van de Kamerkieskring- centrale der partij en afgevaardigden van or- ganisaties waarmee de a.-r. partij bij haar optreden contact heeft. Op de lijst van deelnemers treffen we aan de namen van de Ministers Dr. H. Colijn en Mr. J. A. de Wilde, de leden der Eerste Ka mer Jhr. Mr. H. A. M. van Asch van Wijck, Mr. P. E. Briet, en Dr. W. de Vlugt, de leden der Tweede Kamer H. Amelink, Mr. C. S. van Ddbben de Bruyn, L. F. Duymaer van Twist, J. J. C. van Dijk, Mr. T. A. van Dgken, Dr. A. A. L. Rutgers, J. Schouten, C. Smeehk, Mr. J. Terpstra, P. Wielinga en A. Zijlstra, de professoren Dr. G. Ch. Aalders, Mr. P. A. Diepenhorst, Dr. H. Dooyeweerd, J. W. Geels, Dr. F. W. Groshedde, Dr. G. M. den Hartogh, Dr. J. Ridderbos, Mr. V. H. Rutgers, Dr. J. Severijni en Dr. D. H. Th. Vollenhoven. Voorts noemen we: Mr. Dr. J. Donner, oud-minister van justitie, Mr. H. Bijleveld, lid van de directie der Rijksverzekeringslbank, Mr. A. van der Deure, lid van Ged. Staten van Gel- derland, voorzitter der Ned. Chr. Radio Ver- eeniging, Mr. G. A. Diepenhorst, lid van Ged. Staten van Utrecht, Mr. G. van Baren, bur gemeester van Delft, H. Botterweg, wethou- der van Utrecht, K. Kriiithof, A. Stapelkamp en J. S. Ruppert, voorzitter, secretaris en penningmeester van het Chr. Nat. Vakver- bond, W. J. Bessenlbroek, secretaris van het Ned. Werkliedenverbond Patrimonium, W. G. Scheeres, voorzitter van de Chr. Midden- standsvereeniging, Mr. H. H. Steneker, secre taris van de Chr. Werkgeversvereeniging. Dinsdagavond kwam aan de orde het on- derwerp De overheid en de wet Gods, waar- over prof. dr. J. Ridderbos, hoogleeraar aan de Theologische School te Kampen, een referaat hield. Heder al de discussie over dit onderwerp gevoerd worden. In den mid- dag komt dan aan de orde een referaat van den heer C. Smeenk over De oeconomische politiek van Nederland en hetgeen daaruit volgt voor het beleid der regeering. In de memorie van antwoord op het voor- loopig verslag der Eerste Kamer inzake het wetsontwerp tot heffing van een belasting naar het vermogen van instellingen van de doode hand zegt de Minister van Financien, dat verwezenlijking van het denkbeeld, neer- gelegd in het amendement-Schouten, emstige gevolgen zou hebben gehad voor verschillende kerkelijke instellingen, zonder dat het de niet- diaconale kerkelijke kapitalen zou hebben ge- vrijwaard voor het thans gevraagde offer. De minister is er zich volkomen van bewust, dat tal van kapitalen, welker opbrengst bijdraagt tot de zedelijke, geestelrjke en lichamelijke verzorging van ons volk, door deze belasting zullen worden getroffen; de meendng, dat hier- uit zou voortvloeien, dat de minister voor al deze zaken onvoldoende waardeering zou heb ben, zou al evenzeer onjuist zijn als die, dat hg geen aandacht zou hebben voor de waarde van den godsdienst voor de volksgemeenschap. Bij de keuze van de vrijstellingen moest hij echter een vaste grens trekken om het gebied, waarop behalve bijzondere instellingen ook de burgerlijke Overheid werkzaam is. Ook de minister acht de vraag, of van de „Volstrekt geen dank", zei Tony vriende- lijk. „Ik betaal voor mijn eigen domheid en zorgeloosheid, dat is alles." Hij begeleidde Congosta door de hal en opende de voordeuT voor hem. ,,Wij verwaeh- ten u in den loop van den middag terug", voegde hij er bij. De Livadiaan knikte. „Zoodra ik de patronenzaak heb afgehan- deld, kom ik terug", zei hij. ,,Het zal het beste zijn, dat ik het telegram niet verzend, voor wij zeker weten, wanneer u kunt vertrekken." Nogmaals schudde hij Tony's hand op de- zelfde vurige wijze als zooeven, waarna hij den chauffeur zijn bevelen gaf en in de taxi stapte. Tony kwam terug in de hal en sloot de voordeur. Toen hij zich van de deur afkeerde, viel zijn oog op een briefje, dat op den bodem van de brievenbus las. Hij nam het er uit en zag, dat het aan hem was geadresseerd. ,.Zeg Tony", riep Guy, die zich blijkbaar al dien tijd had ingehouden, „wil je me nu eens zeggen of dit alles emst is?" Tony scheurde de enveloppe open en haalde het briefje er uit. „Natuurlij;k is het ernst", antwoordde hij. „Ik ben nooit ernstiger ge Opeens brak hij af en trokken zijn lippen zich samen tot een sissend gefluit. „Allemachtig, Guy!" riep hij verbaasd. ,,Kijk eens." Hij reikte hem het vel postpapier toe, en bleef met zijn handen in zijn zak naar het gelaat van zijn neef staren, terwijl deze het volgende briefje las: Geachte sir Antony Conway. Het speet mij ten zeerste, dat ik niet in de gelegenheid ben geweest u vaarwel te zeggen, alvorens ik Engeland verlaat! U heeft mean ik in uw heerlijke taal een spreekwoord in verband met iemand, die het laatst lacht. U zult nu de waar- heid er van ten voile kunnen beseffen. Steeds uw toegenege Da F r e i t a s." werkzaamheid eener instelling een besohaven- de invloed uitgaat, geen bruikbaren grondslag voor het toekennen van vrijstellingen. Het veelvuldig voorkomende feit, dat instellingen van de doode hand in den zin van het ont- werp met een zekere activiteit of zelfs met levendigheid optreden, acht de minister zeer wel vereenigbaar met de grondslagen van het ontwerp. De aangifte-formulieren zullen in algemee- nen zin worden ingericht op dezelfde wijze als die voor de vermogensbelasting. Voor de vrees, dat daarbij opgaven zullen worden gevraagd, die in strgd zouden zijn met een in geweten bindende verplichting van geheimhouding, be- hoeft geen grond te bestaan. EEN COMMUNISTISCHE OPMARSCH NAAR DEN HAAG? Naar de Courant meldt, zouden de commu- nisten van plan zijn, om op 18 September a.s., den derden Dinsdag, als de troonrede wordt uitgesproken, uit verschillende deelen van het land naar Den Haag op te trekken. Niet per trein, dochin dagmarschen. Men rekent er op, dat deze marschen ver- scheidene dagen zullen duren en dat uit de gemeenten, welke de betoogers zullen door- trekken, partijgenooten zich zullen aanslui- ten. Vooral werkloozen zouden worden aange- moedigd om mede te marcheeren en op deze Wijze wil men pogen eenige dagen v66r 18 September het land in onrust te houden. Des nachts zou niet doorgemarcheerd wor den, doch men zou groote kampementen in- richten. Het plan lijkt nogal fantastisch, doch het staat vast, dat de hoofdleiding der Communis- tische Partij Holland het parool heeft uitge- geven en evenzoo, dat de beginpunten van de marschen uit verschillende richtingen, welke alle naar Den Haag voeren, reeds zijn vastge- steld. Het is echter niet waarschijnlijk, dat de communistische troepen de residentie zullen bereiken. De plann en hebben de voile aan dacht van het departement van Justitie en hoewel men zich uiteraard niet kon uitlaten over de maatregelen, die voor 18 September genomen zullen Worden, staat wel vast, dat niet gedoogd zal worden, dat het optreden der communisten aanleiding geeft tot onge- regeldheden. Het is te verwachten, dat de pro- testrr.arsch der communisten tegenactie van andere politieke groepen zal uitlokken, met al de gevolgen daarvan. Wij meenen, dat ook de regeering dat gevaar voorziet en de noo- dige maatregelen zal nemen om onrust te voorkomen. (Tngez. Med.) UIT DE GENTSCHE TEXTIEL-INDUSTRIE De directies van de Gentsche socialistische textielfabrieken hebben besloten tot stopzet- ting voor onbepaalden tijd van deze Industrie. Dit besluit blijkt geen venband te houden met de krach van de socialistische Banque beige du Travail en zou alleen te wijten zijn aan de algemeene inkrimping van de textielproduc- tie, met het doei deze laatste in overeenstem- ming te brengen met de vraag op de binnen- en buitenlandsche markt. TOT MIJNSTAKING IN BELGIe BESLOTEN. Op het buitengewoon congres der Belgische socialistische mijnwerkers, Zondag te Brus- sel gehouden, is met algemeene stemmen besloten met ingang van 17 September a.s. in alle steenkoolmijnen van het land den arbeid te staken, als protest tegen de loons- verlaging. De mijnwerkers, wier stakingskassen niet De koninklijke pas. Guy las het briefje aandachtig door en keek daama met een soort ongeloovigen schrik op. „Wanneer is het hier gebracht?" vroeg hij. Tony haalde zijn schouders op. Beste Guy, ik weet er niet meer van dan jij. Ik veronder- stel, dat iemand het in de bus heeft gegooid, terwijl wij met Congosta dat aangename on- derhoud hadden." ,,Maar maar". Hij keek hem weer met die angstige onzekerheid aan. ,Goeie hemel, Tony", riep hij. „Zou je denken, dat Da Frei- tas de moeite en het risico genomen heeft om het je te zenden, teiWijl hij onder deze om- standigheden ,,'t Schijnt van wel, vind je niet?" zei Tony vriendelijk. ,,Mijn respect voor den markies groeit met ieder uur, ik begin werkelijk van hem te houden." Guy trok zijn lippen van ergernis samen. ,,Zeg Tony", begon hij, moeite doende om kalm te blijven. Laten wij in 's hemelsnaam de zaak goed onder de oogen zien. Was het je werkelijk ereist, hetgeen je met Congosta besprak Tony nam het briefje van Da Freitas en borg het zorgvuldig in zijn portefeuille. ,,In hoofdzaak ja", antwoordde hij. ,,Ik ga vanavond naar Southampton en zoodra de .Betty" gereed is, vaar ik uit naar Livadia." Guy kende hem genoeg, om te begrijpen, dat hij ditmaal volkomen emstig was. ,,Ben je dan van plan te gaan vechten Ga je dien man hoe heet hij ook weer o ja, generaal Almaida helpen?" Er volgden eenige oogenblikken van stilte. „Hoe het ook zij", verklaarde Tony einde- lijik, „ik ga Isabel terughalen. Het dient ner- gens toe, mij te vragen wat ik precies zal doen, want dat weet ik op het oogenblik zelf nog niet. Het eenige, wat bij mij vaststaat is, dat ik, of met haar terug zal komen, of in 't geheel niet." Glimlachend keek hij Guy aan. „Nu zul je begrijpen wat ik bedoelde, toen ik zei, dat ik het niet noodig vond, dat je je er mee inliet." bijster ruim gevuld zijn, rekenen op den steun van andere vaklbonden, o.a. op die van de metaalbewerkers. Bovendien hopen zij mm of meer op een algemeene werkstaking. De commissie uit de vakbonden zal eerstdaags vergaderen om den toestand te bespreken en om een besluit te nemen met betrekking tot de algemeene staking, die zooals gezegd door de mijnwerkers wordt voorgestaan. Op het mgnwerkerscongres gaf de secreta ris van het hoofdbestuur, het Kamerlid Achille Delattre, een uiteenzetting van de situatle in de steenkool-industrie, welke hg zeer emstig noemde. De voorraden beloopen 3.5 millioen ton, hetgeen neerkomt op de produetie van een tot twee maanden, terwijl de steenkoolmarkt zeer flauw gestemd is. Nu eischen de werkgevers o.a. loonsverlaging en deze eisch wordt door de arbeiders onvoor- waardelijk van de hand gewezen. Met 5 loonsverlaging wordt de kostprijs per ton met slechts twee francs verlaagd en daarmee zouden de Belgische producenten niet ge- holpen zijn. Maar wel zouden de loonen worden betaald, die niet in overeenstemming zijn met de duurte, met name niet met de index-cijfers der kleinhandelsprijzen. Bij de besprekingen werd er de regeering een verwijt van gemaakt, dat zij niet spoe- diger haar plannen uitvoert tot reorganisatie en bescherming der steenkool-industrie. DE DROOGTE IN CANADA. De Canadeesche regeering heeft naar Reuter meldt, toegestemd in een voorstel van de provincies Manitoba en Saskatchewan, waa.rbij 125.000 stuks vee in de door droogte getroffen streken geslacht zullen worden. Men is het er over eens, dat het niet zou rendeeren, als men het vee gedurende den winter an levem hield. De provincie en de dominion zullen gezamenlijk de transport- kosten naar de abattoirs voor him rekening nemen. De spoorwegen hebben verminderde tarieven toegestaan. Bondsminister van landlbouw. Weir, is naar het Westen vertrok- ken om de laatste maatregelen te nemen. WAAROVER TE GENeVE GEZWEGEN EN GESPROKEN WORDT. De Assemblee te Gen&ve is, schrrjft ae N. R. Crt., Maandag geopend. Het ware goed, dat een man als Benesj in zijn waardigheid van president van den Raad de openingsrede uitsprak. Hij kent den politieken toestand en den toestand van den Volkenbond goed en het was te verwachten dat hij zich daarover open hartig zou uitlaten. Niets zou slechter te pas zijn gekomen dan een zoetsappige rhetorisehe toespraak. Benesj weet reeds lang dat* men den Volkenbond geen beteren dienst kan be- wijzen dan de dingen bij hun naam te noemen en dat niets meer het' aanzien van den Volken bond schaadt dan een frasiologie die al te erg in tegenspraak is met de feiten. Benesj heeft de schaduw en het licht in de juiste mate ge- schetst. Hij was pessimistisch, maar toch niet in die mate dat hij de betrekkelijkheid ook der ongunstige dingen uit het oog verloor. Hij imuuwauM;..' Er vloog een licht blosje over het van na, ture bleeke gelaat van Guy. ,,Denk je, dat ik een lafaard ben, Tony?" vroeg hij zeer bedaard. ,,Natuurlijk niet", antwoordde Tony. ,,Elke man, die zooals jg, 's morgens een koud bad neemt moet dapper zijn. Maar dat is nog geen reden, waarom je onnoodig de kans zoudt gaan beloopen, doodgeschoten te worden, temeer, daar je van het begin af eenigen tegenzin voor de geheele geschiedenis aan den dag hebt gelegd." „Wie zou daar geen tegenzin in hebben?" barstte Guy zenuwachtig los. „Het is de meest dwaze en onmogelijke ondememing waarin ooit een niet krankzinnig mensch is betrok- ken geweest." Hij zweeg even om op verhaa! te komen. ,,Hoe het ook zij", voegde hg er vlug aan toe, ,,ik zou toch gaarne medegaan, Tony, als je denkt, dat ik van eenig nut kan zijn." Zijn neef klopte hem goedkeurend op zijn schouder. „Van eenig nut? Hoe kun je het vragen! Beste Guy, ik zou liever jou mee heb ben dan tien anderen; ik kan je eigenlijk niet missen." >>Heb je al een plan gevormd?" vroeg Guy- nog een beetje hopeloos. „Ja, ik heb een idee", zei Tony; „het is nog maar vaag, doch het zal wel rijp zijn, als fit terug kom." ,,Ga je dan uit?" Tony knikte. ,,Ik zal niet lang uitblijven en intusschen kun jij alvast een en ander afhan- delen. Ten eerste, kapitein Simmons telefo- neeren; je kun het beste het Grand Hotel in Southampton opbellen. Je zegt maar, dat je Antony Conway ben en vraagt ze vriendelijk, of ze den kapitein van het jacht even voor de telefoon willen zetten. Zeg hem, dat wij van avond of morgenochtend vroegkomen jg, Bugg en ik en dat hij moet zorgen dat alles klaar is, om te vertrekken, zoodra Wij komen. Zeg hem, dat wij ons reisplan veran- derd hebben en dat wij in plaats van naar Zuid-Amerika, naar Braxa gaan." (Wordt vervolgd.j

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 1