Het 350-jarig bestaan van Ter Neuzen Sport Laatste Berichten FOSTER'SMAAGPUIEN Gemengde Berichten Marktberichten AXEL. GRAAIIW. WALSOORDEN. GROENENDIJK. De week van 3-8 September RECHTSZAKEN. VOETBAL. KORFBAL. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. J van Hermon, Welke te dien einde met zijn vrouw in de raadzaal was ontboden. De burgemeester Mr. J. A. van Tienhoven, nam afscheid van zijn veldwachter in de vol- gende bewoordingen We zijn hier bijeengekomen am afscheid van U te nemen, nu ge ons en de gemeente Hoek gaat verlaten. Er is een tijd van komen en er is een tijd van gaan, Ge hebt gemeend, dat de tijd van gaan voor U is aangebroken. Ik moet li zeggen, en ik meen, dat ik spreek uit naam van alle Hoekenaren, dat ons dat heengaan zeer ter harte gaat. Immers ge hebt bijna 25 jaren in ons midden vertoefd en zijt zoo lang- zamerhand een stuk van Hoek geworden. Hoek is bijna niet denkbaar zonder zijn veldwachter Van Hermon. Ge hebt U doen kennen als een uitnemend ambtenaar, U meer onderscheiden door tact dan door krachtdadig optreden. Tweemaal in al dien tijd hebt ge van Uw gummistok gebruik gemaakt. Meermalen van Uw wandelstok om de jongens een tik voor de broek te geven. Deze zullen het U wel ver- geven, omdat het altijd een verdiende bestraf- fing was. Ge hebt weinig processen-verbaal opgemaakt, want het was Uwe gewoonte bij kwesties meer als bemiddelaar op te treden dan als man van de wet. Toeh kan men be- zwaarlijk zeggen, dat het in den Hoek er min der ordelijk om is toegegaan dan op andere plaatsen. Ook voor het gemeentebestuur en de secre- tarie hebt ge U doen kennen als een goed ambtenaar. Steeds hebt ge opdrachten nauw- gezet en met alle bereidwilligheid vervuld en voor Uwe mede-ambtenaren hebt ge U be- toond een bovenste beste kameraad. Het is daarom een behoefte geweest van het ge meentebestuur en het secretariepersoneel om U bij Uw vertrek een aandenken mee te geven. Wat dat zijn moest heeft ons niet lang bezig gehouden. Immers behalve het uniform is het kenimerkende altijd voor een veldwachter ge weest de wandelstok. Het uniform zult ge moeten afleggen, maar omtrent de wandelstok is niets bepaald. Neem daarom van ons deze wandelstok in ontvangst en voer hem nog tal van jaren met U mode in Uwe kwaliteit van oud-veld'wachter van den Hoek. Vrouw van Hermon! Gedurende een lange reeks van jaren hebt gij U voor de gemeente verdienstelijk gemaakt door te zorgen voor de schoonmaak en de verwarming van het ge- meentehuis en door de raadsleden en wet- houders bij hun moeilijken arbeid te voorzien van koffie. Niet minder verdienstelijk hebt ge U gemaakt door Uw man te verzorgen, zoo- dat hij met lust en ijver zjjn taak kon ver- vullen. Voor al die dingen meen ik U den dank der gemeente te moeten overbrengen. Moge het U beiden gegeven zijn nog tal van jaren in Vlissingen te kunnen doorbrengen, in het bezit van een goede gezondheid en in het bij- zijn van alien, die jelui lief zijn. Zooals ik reeds gezegd heb, er is een tijd van komen en een tijd van gaan. De tijd van komen is aangebroken voor De Jonge. De Jonge! Wij wenschen U en Uwe vrouw een hartelijk wekom toe in Uwe nieuwe woon- plaats. We hopen, dat ge hier een gelukkig leven tegemoet gaat. en dat ge later met vol- doening op Uw loopbaan alhier kunt terug- zien. Moge het U gegeven zgn een waardig opvolger te worden van Van Hermon. Namens het gemeentepersoneel bood hij den scheidenden ambtenaar een wandelstok met zilveren knop aan. Als oudste wethouder voerde hiema nog het woord de heer J. A. Meertens, die den ver- trekkenden veldwachter dankte voor de aan- gename vervulling van zijn taak Opper'waohtmeester De Leeuw van Ter Nefuzen sprak namens de aanwezige collega's een woord van dank voor de hulp die zij steeds van den veldwachter hadden ondervonden en prees verder zijn houding tegenover zijn me- de-politiebeambten. Namens hen bood hij den veldiwachter een meerschuimen pijp aan. Nadat de heer Van Herman zijn dank had uitgesproken voor de stoffelijke blijken van belangstelling en de vriendschap van alien on- dorvonden, werd dit afscheid met het nemen van een foto besloten. De nieuw benoemde veldwachter was met zijn echtgenoote hierbij eveneens tegenWoordig. De Koninginnedag. De herdenkingsavond vanwege de Ohr. Oranjevereeniging georganiseerd, Werd Vrij- dagavond in de Ned. Herv. Kerk door den heer W. A. den Boggende met gebed geopend, die daaraa van Psalm 99 de versen 1 en 8 liet zingen. Door ds. Post werd daama ter inleiding van deze openbare feestvergadering een korte rede gehouden, waarin hij zijn teleurstelling uitsprak, dat het auditorium niet grooter was. Na Da Oosta's volkslied, het „Zij zullen het niet hebben" sprak ds. Hartjes van Vlissingen over het onderwerp „Trouw en dankbaarheid". Met groote aandacht werd deze belangwek- kende redevoering beluisterd en het ,,Wilhel- mus van NassouWe" daama uit voile borst geszongen. Tenslotte sprak de heer S. van Harn, hoofd der school op het Zoute Spui, een slotwoord en werd nog gezongen het „Wij willen Hol land houen!" Na het dankgebed werd deze bijeenkomst met het zingen van gezang 96 besloten. De beide concerten op de Markt Werden door een overtalrijk publiek bijgewoond. „Con- cordia" en „Hosanna" voerden in een vlot tempo een programma uit, dat sterk populair getint, insloeg. De pas ingestudeerde parade van de tinnen soldaatjes" stelde zeer zware eischen aan „Concordia". Meer succes had „De Perzische markt" van KetClby en de popu- laire marsch-potpourri, terWijl „Hosanna" groot succes oogstte met een eclatante solo voor saxophoon. De temperatuur op de Markt was aange- naam en te half elf was het laatste concert door Hosanna met „Een vaste burcht is onze God" besloten en was deze herdenkingsdag daarmede waardig beeindigd. Begin van brand. Door niet bekende oorzaak brak gistermid- dag tegen etenstijd brand uit in een schuurtje van den arbeider F. te Schapenbout. Gelukkig was men spoedig opmerkzaam gemaakt en aoodoende gauw het vuur meester, hetwelk inmiddels reeds een bedje van de eenige spruit en een manchesterpak van den heer des hui- zes had gehavend, zoodat F. er niet zonder schade afkwam. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer Arthur Plasschaert, leeraar Fransch M. O., is als zoodanig benoemd aan de Middelbare Han- delsdagschool te Hulst met ingang van Sep tember. Boekeloos. Mej. C. te Groenendijk waagde zich ver in de Schelde en vond het niet noodig zich te storen aan de waarschuwingen van haar broer, die zich aan den oever bevond. Toen ze eensklaps in de diepte verdween sprong haar broer geheel gekleed te water en slaag- de erin haar nog julst te kunnen grijpen, toen ze voor de derde maal in de diepte verdween. Hij smaakte het genoegen zijn zusje van een wissen verdrinkingsdood te redden. HEIKANT. De Derde Zeeuwsch-Vlaamsche Studentendag. Onidanks de dcnkere wolken en een vrij sterken wind waren toch een honderdtal stu denten naar Heikant getogen om den derden Zeeuwsdh-VLaamschen Studentendag te vieren, aidus gehoor gevend aan den oproep van Pastoor Doens. Er arriveerde een autobus met studenten uit St. Jansteen en ook was er den uit Sluis gekomen. Om 3y2 uur begon 't pleohtig Uof met preddcatie van Pastoor Doens. Hij wijdde in passende woorden de studenten en ook de studie van het toekomen- de jaar toe in het bijzonder aan de H. Teresia. Ook stelde hij Pater Bonus, die pas uit den Congo was teruggekeerd en nu op de eerste rij tusschen de studenten gezeten was, als voorbeeld voor de priesterstudenten. Na de predicatie werd de Rozekrans gebeden tot verschillende intentie's. Toen het Uof ge- eindigd was, werd door alien gezamenlijk een lied gezongen ter eere van de H. Teresia, waama de relikwie vereerd werd. Eaten we hopen, dat de 4de Zeeuwsch-Vlaamsche Stu dentendag nog drukker bezocht zal worden dan de drie voorgaande. Zilveren Professiejubilea. In het St. Catharinagesticht te Bergen op Zoom, het Moederhuis der Eerw. Zusters Franciscanessen van Bergen op Zoom, zullen op 12 September a.s. hun zilveren professie- feest vieren: de eerw. zusters Delphina, Bene dicts., Felicitas, Camilla, Cunigonda en Boni- facia. De eerste twee zusters verblijven thans nog te Groenendijk in het St. Antoniusgesticht. Als bijzonderheid kan nog worden vermeld, dat de eerw. zuster Delphina in het Liefde- huis alhier niet minder dan 20 jaar heeft door- gabracht en de eerw. zuster Benediota niet minder dan 10 jaar. Ook de eerw. zusters Camilla, thans te Lobith in het St. Johanna- gesticht, en Felicitas, thans te Wemhouts- burg, hebben hier respectievelijk 13 en 8 jaar vertoefd. Naar we vememen zal de feestelijke her- denking te Groenendijk plaats hebben op 18 September voor de eerw. zusters Delphina en Benedicta. Tevens zal daarbij het afscheid plaats hebben van de eerw. zuster Assisia, die, zooals we reeds hebben bericht, nog dit jaar naar de Missie hoopt te vertrekken. Na de officieele herdenking van het 350- jarig zelfstacidig bestaan der stad Ter Neu zen, welke op 23 April 1584 de rechten daarvoor van Prins Willem I verkreeg, heeft zich, zooals bekend, een commissie uit de burgerij gevormd, om de herinnering aan dat feit ook door een aLgemeen feest te herden- ken. Het voomemen werd besproken, het vond bij de burgerij voldoende instemming, en, al is het ook dat voor het welslagen van enkele onderdeelen door het organiseerende bestuur meer dan gewonen ijver aan den dag moest worden gelegen, zoo is het toch moge- lijk geworden aan stadgenooten en betzoekers uit den vreemde een programma voor te leg- gen, dat er, naar wij met bescheidenheid ver- meenen, er zijn mag. Zoo zijn we thans in de feestweek getreden. Indien we daaraan niet op andere wijze wer den herinnerd, dan zouden dit toch doen de reeds op de Markt geplaatste lichtzuilen, de eerepoorten aan de Axelsche brug en aan de Westkolkstraat, de versiering van de Dijk- straat, de wapperende vlaggen, en bovena1 ook de mooie etalages in de verschillende winkels, daar de feestweek weer gepaard gaat met een Winkelweek, ingericht door de Winkeliersrvereeniging Ter Neuzen-Klimop, en ook dit mede een aantrekkelijkheid is voor de vreemdelingen, die blijkens de ervaring gaame naar Ter Neuzen opkomen. Omtrent het PROGRAMMA der week deelen we thans het volgende mede: Heden, Maandag, zal, dank zij het initiatief van het Muziekgezelschap ,,De vereenigde werklieden" een muzikale wandeling door verschillende straten der stad worden ge houden, hetgeen kan beschouwd worden als de openbare opening der feestweek. Naar we vememen zal van avond te 7 uur nog een algemeene vergadering der feestcom- missie worden gehouden, waarin nog een en ander in verband met de te verrichten werk- zaamheden zal worden besproken, en door den eere-voorzitter, den Ed. Achtb. heer Huizinga, een woord tot opening van het feest zal worden gesproken. Dinsdag. Des avonds 7 uur zal door de afdeeling der Ter Neuzensche Padvinders door de stad een marsch worden gehouden. Te 8 uur yolgt op de Markt een concert door de Mondnarmonicaclub Bravo", onder leiding van den heer J. Romeijnsen. Deze zal uitvoeren het volgende PROGRAMMA: 1. Neuzenlied Doussy-Slingeneyer. 2. Bij den muur van 't oude kerkhof Friedrich Swarts. 3. Nous somme Ik, marsch A. H. Weyts. 4. Ninon, Foxtrot B. Kooper. 5. Potpourri, wals, arr. J. Romeijnsen. 6. Gaat nooit met ruzie van elkanider, wals Lou Bandy. Pauze. 7. ,,Bravomarsch". 8. Klokke Roeland, wals J. de Stoop. 9. Alte Kameraden, marsch Teijke. 10. Serenata Tosselli. 11. Populaire potpourri, marsch, arr. J. Romeijnsen. We willen by de vermelding van dit pro gramma een opmerking maken. Natuurlijk is het steeds gewenscht, dat, wanneer men een concert, hetzij van muziek of van zang, komt beluisteren dat men dan ook werkelijk luistert en zich onthoudt van storende geluiden, ook van onderlinge ge- sprekken. Dat is noodig in een zaal, maar ook ook bij openbare concerten. Door velen wordt dit, blijkens ervaring, wel eens uit het oog verloren. Men komt bijeen ter plaatse waar het concert gegeven wordt, doch vergeet in vele gevallen, dat men daar komt luisteren, en dat, indien men dit zelf al niet doet uit belangstelling voor hetgeen de muzikanten ten beste geven, anderen dan toch wel komen luisteren, en dat men die luisteraars, door luide gesprekken hindert, dat men daardoor hun genoegen vergalt. Laten de bezoekers der concerten dit toch eens bedenken, en him belangrijke gesprek ken uitstellen tot in de pauze's tusschen de verschillende nummers. Maar vooral zal hunne medewerking noodig zijn op Dinsdag- avond, daar van de lichte muziek van het concerteerende gezelsohap in de buitenlucht weinig te geoieten zal valien, indien de opge- komen belangstellenden in bovengenoemd op- zicht niet meewerken. Men bedenke dat die avonden gegeven worden tot genoegen van alien die daarvoor gevoelen. Werkt dus mede, dat alles tot zijn recht komt. Woensdag. Des Woensdags zal, naar te verwachten is, indien het weer wil meewerken, een der be- langrijkste dagen der week zijn, daar dien dag zal uitgaan de groote historische-, alle- gorisohe- en reclameoptocht, waaraan door 't feestcomite bijzondere aandacht is gewijd, om deze zoo goed mogelijk te doen slagen. De verschillende groepen die in het histo rische gedeelte uitkomen, stellen gebeurtenis- sen of episode's voor uit het ontstaan en de verdere gesohiedenis van Ter Neuzen, zooals wij dien o.m. besehreven in ons nummer van 20 April 1.1. iDe stoet zal worden voorafgegaan door het muziekgezelschap ,,De vereenigde werklieden". Zij zal worden opgesteld in de omgeving van de Rijks H. B. S., in de richting van de Oost- zijde der Scheldekade, vervolgens naar de Burgemeester Geillstraat, richting Markt. De eerste groep is de reeds bekenide wagen van het Nose-Gomite, voorsitellende de bedij- kin,g dier landtong, waarop Ter Neuzen is gevestigd, en den strijd tegen het water der Schelde voor het behoud van den grond. 2e groep. MARIA VAN ARTOIS, vrouwe van Sluis, de weduwe van Jan van Namen, schreef op 19 September 1336 aan den bis- schop van Utrecht een brief, dat zij op het eiland dat door haar toedoen met groote kosten was ontstaan, gemeenlijk Schorre van Neuzen bij Axel genaamd, een paroohiekerk wilde stichten en een gasthuis doen verrijzen. Zij wordit te paard voorgesteld, met edel- vrouwen, en verder gevolg. 3e groep. De eerste kerk op Triniteit. Daarin wordt voorgesteld WILLEM, Graaf van Namen, die drie vierden van zijn erfdeel vrij gaf, aan Maria van Artois, om de door haar bedoelide kerk te kunnen stichten. Hij wordt te paard voorgesteld, met herauten, pages, schiidiknapen en gevolgd door eeu wagen. 4e groep. Die van GRAAF VAN HOHEN- LOHE, die hier in 1583 kwam met 19 ven- dtels Duitschers en in de nabijheid van. Ter Neuzen de „Moffenschans" liet opwerpen. Hij wordt vergezeld van vaandrigs en edel- lieden te paard en vendels musketiers en hellebaardiers. 5e groep. Die van PRINS WILLEM VAN ORANJE. Dit is bedoeld als 'n zinnebeeldige groep. De Prins schonk zooals bekend, aan Ter Neuzen zijn stadsrechten en het hebben van een weekmarkt. De groep brengt dat feit in beeld. De Prins zal vergezeld zijn van herauten, vaandrigs, adjudant, hofjonker, edellieden te paard en te voet, vendels musketiers, helle baardiers en piekeniers. Dit belooft dus een mooie groep te worden. We meenen omtrent deze groep als een bijizonderheid te moeten vermelden, dat aan deze groep door een familie in 3 generaties zal worden deelgenomen. Het betreft die van den vertolker der hoofdfiguur, den Prins van Oranje, wiens vader we ook vermeld vinden in den stoet ruiters die de eerewacht vormde bij de komst van Koning Willem in in 1862, In die familie wordt de traditie in dit opzicht dus hooggehouden! 6e groep. In deze komt uit een praalwa- gen, waarop wordt voorgesteld het burgerlijk gezag in het begin der zeventiende eeuw, burgemeester en schepenen, met hunne echt- genooten, en den Baljuw. Hiema voigt een wagen met de mandoline- club, die de historische uitbeeldingen zal af- wisselen. Als 7e groep voigt een praalwagen „DE MOFFENSCHANSingericht door het mu ziekgezelschap „De vereenigde werklieden". Zij geeft in beeid de versterking ,,De Mof- fenschans""', docw Burgemeester Johan Ser- lippens herschapen in een buiteinplajats. Deze. en zijn vrouw Johanna de Burggrave, waren volgens de historie zeer bervriend met den eersten predikant te Ter Neuzen PETRUS HONDIUS, die 4 Juli 1604 hier kwam en stelden die buitenplaats te zijner beschikking om te wonen. Bekend is het, dat deze daar een mooien tuin aanlegde, die rijk voorzien was van allerlei planten, groenten, enz. Behalve het Burgermeesterlijk echtpaar kwam daar ook dikwijls op beizoek Jacob Cats en ook werd hij enkele malen bezocht door Prins Maurits. Dit bezoek wordt uitgebeeld. Tevens wordt de rijkdom van den tuin ge- sdhetst door een aantal meisjes, dragende mandjes met vmchten, groenten en bloemen, die den wagen vergezellen. In de 8e groep zal men zien uitgebeeld het spookschip „De vliegende Hollander", dat volgens de sage de zeeen onveilig maakte, en waarvan de kapitein, Willem van der Decken, te Ter Neuzen zou geiboren zijn. Hij wordt afgeschdlderd als een onversaagd en volhardend man. Op zekeren dag trachtte hij de Kaap de Goede Hoop om te zeilen, het geen hem door tegenslag en tegenwind niet gelukte. Als hij op zekeren dag weer met de woedende elementen die hem den doortocht beletten te kampen heeft riep hij in toora en met gebalde vuisten: ,,A1 kwam het heelc heir van duivelen er aan te pas, ik zal door- zetten". Tusschen het geraas van den donder en de woelige zee klinkt een stem die hem toeroept: „Tot aan den dag des oordeels zult ge rondzwerven". En zoo vaart, volgens de sage het schip sindsdien onafgebroken voort. Het was de schrdk der zeelieden, die zich verbeeldden het te ontmoeten, omdat dit als een tekst van naderend onheil werd be schouwd. Deze wagen wordt ingericht door de Firma Gabr. Rihbens. De 9e groep is een allegorische praalwagen, waarop wordt voorgesteld het verleden en het heden van Ter Neuzen, de gunstige uitwer- king van de verkregen stadsrechten op de ontwikkeling van Ter Neuzen. Daama voigt de RECLAMESTOET, inge richt door de Winkeliersvereenlging „Ter Neuzen-Klimop" en hare leden. Zij wordt voorafgegaan door de praalwagen der ver- eeniging en gevolgd door wagens en groepen van verschillende winkeliers. De stoet zal zijn weg nemen over de Markt, De Jongestraat, Heerengracht, Noordstraat, Nieuwstraat, Westkolkstraat, Grenulaan, Tholensstraat, Dijkstraat, Donze-Visserstraat, Vlooswijkstraat, Nieuwediepstraat, Korte en Lange Kerkstraat, Noordstraat, Axelsche brug, Rosegracht, Mart. Eijkestraat, N. J. Hartestraat, Oostkolkstraat, Van Steenber- genlaan, Axelsche straat, Kerkhoflaan, De Feijterstraat, Stationsweg, Schuttershofweg. Axelsche brug, Heerengracht, De Blokken, Scheldekade, Nieuwstraat, Arsenaalstraat, Burgemeester Geillstraat tot de R.H.B.S., waar de stoet wordt ontbondien. Dien dag wacht dan nog des avonds 8 uur op de Markt een concert door het muziek gezelschap ,,Harmonie" van Bienvliet, direc- teur de heer A. Luteijn, door welke zal wor den uitgevoerd het volgende PROGRAMMA: 1. On the quarter deck, marsch. Alford. 2. Les Truimvirs, ouverture Boudonck. 3. Suite orientale (4 deelen) Popy. 4. Faust, fantaisie, Gounod, arr. Kessels. Pauze. 5. Avec les etenidards, marsch F. von Blon. 6. Orphe aux enfers, ouverture Offenbach. 7. Paris Succes, potpourri Oorroyer. 8. Uncle Sammy, marsch A. Holzmann. Donderdag voigt des namidldags de zang- uitvoering door kinderen, waaromtrent wij in het volgend nummer, ook betreffende, de volgenlde dagen de nadere mededeelingen zul len doeo. Indien het weer ons deze week gunstdg wil zgn, zal er alzoo veel te genieten vallen. Het is op het oogenblik dat wij dit schrij- ven reeds druk met het bezichtigen van win- keldtalages, voor het uitzoeken der plaiats- namen puzzle's. ABBONDISSEMENTS-KEOHTBANK TE MIDDELBURG. De rechtbank heeft in hare zitting van Maandag 3 September de volgende vonnissen uitgeproken W. J. V., oud 23 j., taxi-chauffeur te Nij- megen, is wegens ongeoorloofde mededinging veroordeeld tot 30 boete of 10 dagen hecht. A. N., oud 29 j., landarbeider te Hontenisse, is Wegens mishandeling veroordeeld tot 6 weken gevangenisstraf. J. J. A., oud 45 j., arbeider te Clinge, be- klaagd van ontucht, is vrijgesproken. I. S., oud 46 j., koopman te Ter Neuzen, is Wegens verboden invoer veroordeeld tot 10Q boete of 1 maand hechteni's. J. v. A., oud 70 j., koopman te Hoek, is wegens het zich tot gewoonte maken om goe- deren te koopen zonder volledige betaling, veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf voorw., met een proeftijd van 3 jaar en bijzon dere voorwaarden. A. A. d. G., oud 38 j., zonder beroep te Hulst, is wegens poging tot diefstal veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. TERNEUZEN—RCS. 6—8. Een grootendeels verjongd tweede elftal van Temeuzen bond gister den strijd aan tegen RCS uit Souburg, derde klasser uit afd. B. Aanvankelijk werd door Temeuzen een vlotte partij gespeeld, waartegen de Soubur- gers niet opgewassen bleken. Nadat Temeu zen een voorsprong had verkregen van 30, zag de linksbinnen van Souburg door een mis- verstand van den doelman van Temeuzen, die den bal door zijn handen liet glippen, kans nog achter den keeper den bal van richting te doen veranderen en in een doelpunt om te zetten. 3—1. Na de rust verhoogde Temeuzen haar score tot 62, doch toen werd het in de gelederen van Temeuzen hommeles en de verdediging zag geen kans meer het steeds sterker op- dringend RCS te Weerstaan en ook de doel man van Temeuzen scheen aan de inzinking deel te nemen, want successievelijk werd het 63, 64, 65, 66, 67 en 68 voor Sou burg. Toen Temeuzen nog in de meerderheid was, beging Souburg de fout om te trachten de voorhoede van Temeuzen buitenspel te zetten, maar niet zoodra Souburg het derde doelpunt verkregen had, verviel Temeuzen in de fout om kort samenspel in te voeren, waardoor de verdediging van Souburg makkelijker werk kreeg en zoodoende haar voorhoede beter kon steunen. AXEL II—O. N. W. 3—2. Axel II won gisteren ten aanschouwe van ruim honderd toeschouwers met 32 van O. N. W. van Sluiskil. RAPJBDE—SEOLTO. 1—1. Begunstigd door mooi weer had Zaterdag jl. te Axel plaats een vriendschappe 1 ijken korf- balWedstrijd tusschen Rapide van Axel en SEOLTO van Ter Neuzen. Beide twaalftallen hebben een invaller. Direct na het begin zweeft de bal van den eenen aanval naar den anderen; dank zij beide verdedigingen gelukt het de aanvallen niet een doelpunt te maken. Hard wordt gewerkt om de leiding te nemen, wat nog voor de rust gelukt een Rapide. Na de rust hetzelfde op en neer golvende spel, beurtelings krijgen beide twaalftallen een kans tot doelen, doch de aanvallen kunnen daarvan niet profiteeren. Tien minuten voor het einde gelukt het den aanval van SEOLTO een doelpunt te maken en daardoor den stand op 11 te brengen. Na de vakverWisseling blijft het spel op en neer gaan en wordt hard geWerkt om het winnen- de punt, doch doelpunten worden niet meer gemaakt, zoodat de eindstand een gelijk spel is, 11. Deze stand geeft de verhouding goed weer. VERGIFTIGING DOOR BOSCH- BESSEN. BREDA. Drie kinderen, respectievelijk 3, 4 en 6 jaar oud, van den arbeider L. uit het gehucht Overa, onder de gemeente Princen- hage, werden Zaterdag na het eten van bosch- bessen ongesteld. In den loop van Zondag zijn twee kinderen overleden, terwijl de toestand van het derde kind emstig is. AUTO-ONGELUK. SCHALKWIJK. Hedenmorgen omstreeks 11 uur kwam een auto uit Amsterdam, waarin behalve den chauffeur, 4 dames gezeten wa ren. Door tot nu toe onbekende oorzaak reed de .auto in de Schalkwijksche Wetering. Nader Wordt gemeld, dat de 4 dames zus ters waren, n.l. mievr. C. Wessing, mevr. E. Siemering, mevr. S. Borghols, alien woonach- tig te Amsterdam en mevr. A. de Kruijf uit Baam. Twee der dames kwamen met den schrik vrij, een is ernstig ongesteld en een is over leden. KERK AFGEBRAND. RHENEN. Hedenvoormiddag brak brand uit in de Cunerakerk. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat niets meer was te red den. De brandweer, die spoedig ter plaatse Was, Wist de beroemde Cunera-tonen, die aan de kerk grenst, te behouden. y Vooi tertnf lijn 1 len h neme geere werk Hoik Alom slechte spijsver- I -yW 3 en verstopping Foster's Maagpil- fLnf Gjl let middel bij uit- ndheid. Zij pur- :n niet heftig, doch en zacht en zonder krampen. it steeds een flacon bij de hand. i oerkrijgbaar if 0.65 p. flacon. Te Ter Neuzen bij de Fa. A. van Overbeeke- Leunis, Axelschestr. en Westkolkstr. 19 Ingez. Med. DE NIEUWE LUTINE BERGINGS- TOREN. Men meldt uit Terschelling: De nieuiwe Lutine-bergingstoren, die reeds eenige weken in de haven alhier gereed lag is, Vrijdagmorgen onder groote belangstelling, door de sleepbooten Bornrif, Texel en Volhar- ding, naar de plaats van het wrak gebracht. Het weer is gunstig en de zee kalm. De be- doelinig was, den toren Vrijdagmiddag met hoog water op het wrak te laten zakken. DE ZIEKTE VAN WEIL. Bij een der bezoekers van de gemeentelijke zweminrichting te Leiden heeft zich een em stig geval van de ziekte van Weil voorgedaan. In verband hiermee is de zweminrichting tjj- delijk gesloten. Dinsdagmiddag had op den hoek Dubbele Buurt en Koemarkt te Purmerend een aan- rijding plaats tusschen een auto en een wiel- rjjdster, mej. S., welke oogenschijnlijk zonder ongelukken was afgeloopen. De wielrijdster ging n.l. per fiets weer naar huis. Thuisgekamen stortte zij even- wel neer en klaagde over inwendige pijnen. De dokter, die verscheuring van de ingewan- den constateerde, achtte overbrenging naar het zlekenhuis noodzakelijk, waar zij Zater- dagochtend is overleden. OVER BOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN. Vrijdagavond is de 43-jarige Nederlandsche machinist Terstra, van het schip Staid Amster dam III, dat gemeerd lag in bet Willemsdok te Antwerpen, over boord geslagen en ver- dronken. MAN DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Tijdens een kort, doch hevig onweder, dat Vrijdag over Frieslands Noordwesthoek woedde, werd de dertigjarige R. B. te St. Anna Parochie, terwijl hij onder een hoop stroo be- sohutting had gezocht tegen een hevige hagei- bui, door den bliksem getroffen en gedood. Zijn vader, die bij hem was, bleef ongedeerd. ONGELUK MET VUURWERK. Bij het spelen met vuurwerk, kreeg Vrijdag- mididag de zesjarige J. Jacobs, aan den Am- steldijk te Nieuwer-Amstel, een zevenklapper in het gelaat, waardoor zijn rechteroog em stig beschadigd. De knaap werd naar een der Amsterdamsche ziekenhuizen overgebracht. BLIKSEM IN STRANDTENT. Donderdagmiddag heeft zich een hevig on- weer boven Zandvoort outlast, gepaard gaande met geweldige slagregens. Binnen enkele oogenblikken stonden de laag gelegen straten blank. De bliksem sloeg op het strand aan den zijkant van een tent in, ging in de toon.bank door een glazen choco- ladekastje, dat geheel vemield werd, en schoot toen recht het dak door naar boven waarbrj een gTOot gat gemaakt werd. Een begin van brand werd door den hevdgen regen- val van zelf gabluscht. In de tent waren ongeveer twintlg perso- nen aanwezig, zoodat de constematie groot was. De heer W. H. S. uit Amsterdam, die met vrouw en kind een dagje naar Zandvoort ge komen was, werd door den bliksem bewuste- loos geslagen, terwijl zijn zoontje, dat op zijn arm gezeten was, den rechterarm sohroeide. De ontboden geneesheer, Dr. C. A. van Fraassen, verleende de eerste hulp. Later kon de man huiswaarts keeren, hoefwel aan het hoofd geiwond. OLEFANTEN VERGIFTIGD. Naar het ,,A.I.D. De Preangerbode" meldit, legden inlanders in de buurt van Goenoeng Soekit in de Lampongsche districted, met de bedoeling olifanten van de ontginmingen te weren, pisangs neer, welke vergiftigd waren met cyaankali op de passar gekocht. Een dertigtal olifanten is ter plaatse gestor- ven; de overgebleven cadavers verspreiddeo. een verpestenden stank. Rotterdam, 3 September 1934. VEEMARKT. Aangevoerd: 454 vette runderen, 281 vett©- en graskalveren; 917 schapen en lammeren; 4 nuchtere kalveren; 905 varkens. De noteering was als voigt: Koeien le kiw. 0,590,61, 2e kiw. 0,55 /0,57, 3e kw. 0,430,46; Ossen le lew. 0,53—/0,56, 2e kw. 0,46—0,49, 3e kw. 0,400,42Kalveren le kw. 0,70—f 0,80, 2e kw. /0,60/0,65, 3e kw. /0,45; Schapen le kw. 0,37, 2e kw. 0,34, 3e kw. 0,30, per stuk 17, 13 en 9; Lammeren le kw. 0,38, 2e kw. 0,34, 3e kw. 0,33, per stuk /12, 10 en 7; Varkens le kw. /0,30 0,32, 2e kw. 0,26—/0,28, 3e kw. 0,23— 0,25. Vette koeien en ossen me t tamely ken han- del en iets styvere pryzen, prima koeien tot 2 cent, prima ossen tot 3 cent boven notee- ring. Vette kalveren onveranderd, prima soorten tot 5 cent boven noteering. Schapen matigen handel, enkele partytjes aange- kocht voor export. Varkens, tameiyken han del, onveranderd. VLAS. Aangevoerd: Holl. Geel 5000 K.G. /42 50. AARDAPPELEN. Zeeuwsch Blauwe en Bonte 55,50; Zeeuwsche Eigenheimers /4,505; Briel- sche Eigenheimers 5,25/6,50. Westl. ronde 77,50; Blauwpitten/ 5; Blauwe Eigenheimers 5,256. GRANEN PEULVRUCHTEN Gerst Chevalier /5,90/6,10; Haver /6,507; Wintengerst 5,605,80; Erw- ten, kleine groene 8,259,50; Schokkers 10—/ 11,50.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 3