Landbouwberichten Gemengde Berichten HOEK. ZAAMSLAG. KLOOSTERZANDE. LAMSWAARDE. HANDELSREGISTER. VOETBAL. AXEL. INGEZONDEN STUKKEN. Feestnummer verschijnt a.s. Vrijdag Wolff te Middelburg; 5e pr. J. Vleugel; 6e pr. D. van de V'rede. Klasse 8, tulband: le pr. F. van de Vreugde, verg. zilv. med.2e pr. K. J. PoUwer, zilv. med. 3e pr. Iz. de Smit, med. Klasse 9, luxebrood ter opluistering: le pr. K. J. Pouwer, zilv. med. van de afd. W. Z.- Vlaanderen; 2e pr. C. Sanders, zilv. med.; 3e pr. I. Lijbaart te Biervliet, med. Klasse 10, banketbakkerij ter opluistering: le pr. D. Luteijn, zilv. krans; eveneens le pr. K. J. Pouwer, verg. zilv. med.; 2e pr. M. van de Linde te Ter Neuzen, zilv. med.; 3e pr. J. Ph. Salome te Middelburg, zilv. med. De Wisselbeker van den Provincialen Zeeuw- schen Bakkersbond werd toegewezen aan D. van de Vrede te Ierseke. EXAMEN MODEVAKVEREENIGING. Bij de examens der Eerste Ned. Modevak- vereeniging slaagden voor coupeuse de dames E. v. d. Navoije te IJzendijke en A. Verheije te St. Kruis; voor costumibre de dames S. le Grand te Oostburg, L. Risseeuw en S. Ris- seeuw, belden te Groede. VRIJWILLIGE VOLDOENING VAN BELASTING. De minister van Financien maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ont- vangen, wegens over vorige jaren te weinig betaalde belasting naar inkomen en/of ver- mogen ge'wetensgeldbij den ontvanger der directe belastingen te Sas van Gent 30,82, 3.06, 2,10; Hulst f 5,10. OONSUMPTEE-AARDAPPELEN NAAR BELGIe. De Ned. Akkerbouw-Centrale brengt ter kennis van belanghebbenden, dat zij heeft be- slotem, dat voor partyen consumptle-aard- appelen, te exporteeren naar Belgie (geen transportzendingen), waarvoor met de Ned. Akkerbouw-Centrale als monopoliehoudster van alien uitvoer van aardappelen monopolie- overeenkomsten kunnen worden afgesloten, deze overeenkomsten door haar slechts zullen worden aangegaan, indien de sorteering der betreffende partyen met ingang van 27 Aug. bestaat uit ten minste 50 millimeter vier- kantsmaat op'waarts en de zgn. bovenmaat- sche aardappelen niet zijn uitgesorteerd. Blijkt gedurende de controle bij inlading of aan de grens, dat de sorteering niet overeenkomstig deze voorschriften is, dan zal de desbetreffen- de party niet mogen worden uitgeklaard. Ds. C. B. Bavinck, die het beroep naar de Geref. kerk te O. en W. Souburg aannam, hoopt op Zondag 30 September afscheid te nemen van zijn gemeente, om op Zondag 14 October d.o.v. intrede te doen in zijn nieuwe standplaats. Slechts ruim twee jaar mocht Zijn Eerw. alhier arbeiden. Ongeval. Zaterdag bracht de knapenvereeniging een bezoek aan Cadzand. Hierbij had het ongeveer 14-jarig zoontje van J. d. J. het ongeluk bij een vai een arm te breken. Per auto werd hy huis- waarts gebracht. Werkloosheid. Op Zaterdag j.l. stonden bij den agent der arbeidsbemiddeling en werkloosheidsverzeke- ring alhier 45 personen ingeschreven, waarvan 28 als werkloos. In den Schaperspolder is een bril gevonden, welke voor den rechthebbende is terug te be- komen aan het gemeentelijk politiebureau alhier. Verkeersongeval. Op het rijwielpad gelegen terzijde van den provincialen Iveg Hulst—Walsoorden tusschen den Tasdijk en Kloosterzande reed een wiel rijder, bij het tegenkomen van een anderen wielrijder, deze aan, daar hij, in plaats van v66r zich, het land in keek. Het aangereden rijwiel werd een weinig beschadigd en tegen den aanrijder werd proces-verbaal opgemaakt. Aan de R.K. Uloschool te Dordrecht is be- noemd onze dorpsgenoot de heer Arthur van den Ende, tot heden ondetwijzer aan de R.K. bijzondere jongensschool St. Joseph alhier. STAND VAN SUIKERBIETEN OP 6 AUGUSTUS. Volgens het overzicht betreffende het ge- wicht en het gehalte van de suikerbieten. omvattende de resultaten van de tweede monstememing op 6 Augustus en de verge- lyking met de resultaten der monstememing op 23 Juli, verstrekt door het instituut voor Suikerbietenteelt te Bergen op Zoom, was het resultaat voor geheel Nederland bij 391 mon sters een gewicht per biet van 498 gram en een suikengehalte van 14,20 pet., tegen 320 gr. en 13.89 pet. op 23 Juli en 481 gr. en 13.89 pet.op 6 Augustus 1933. Voor de Zeeuiwsche eilanden waren de cijfers op 6 Augustus by 78 monsters 505 gr. en 15.02 pot., tegen 328 gr. en 14.75 pet. op 23 Juli, voor Zeeuwsch-Vlaanderen 469 gr. en 14.74 pet. tegen 232 gr. en 14.12 pet. In de week van 1320 Augustus j.l. Werd bij het bureau der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen te Ter Neuzen aangifte gedaan van de volgende Inschrijvingen: Breigoederenfabriek J. de la RuelleScheer- ders, Hulst, Houtenkwartier 64b, filiaal St. Nicolaas (B.Kalkstraat 90, hoofdzaak. Be- heerder filiaal: J. F. de la Ruelle, St. Nicolaas (B.). Felix Lybeert en Albert Strobel, St. Jan- steen, Tragel, brei- en jaquardgoederenfabriek. Vennoot: F. F. Lybeert, St. Nicolaas (B.), Wegvoeringstraat 62, A. Ch. Strobel, St. Jan- steen, Tragel. Hon. ReulingBiesbroeck, Hulst, Lange Nieuiwstraat 166, handel in ijzerwaren en kachels, smidsbedrijf, Eigenaar: H. J. Reuling, Hulst. Aug. SmetMeul, Hulst. Dubbele poort B 52, ijzerhandel en smederij. N.V. Tricotagefabriek ,,Polona", in oprich- ting, Hulst, Groote Bagijnestraat C 221. Eige naar: Paul Goffin, Stekene (B.), Dorpstr. 136. VVijzigingen: M. Aarnoutse, Groede, Waalstraat A 139, vrachtrijder, Naast bovengenoemd bedrijf wordt gedreven een handel In steenkolen. G. Kooman, Sluiskil, Kanaalweg Zuid 61, metselaar, aannemer en betonWerkersbedrijf, han'del in bouwmaterialen. Handelsnaam ge wijzigd in: G. H. Kooman. Bedrijf thans: han del in bouwmaterialen en betonwarenfabri- cage. N.V. Machinale Breigoederenfabriek Excel sior" (Mabex), Donze Visserstraat 106, fabri- cage, koop en verkoop van gebreide en ge- weven goederen. Zetel: Ter Neuzen, NieuW- straat 22. Bedrijf uitgeoefend te Hulst. Manufacturenmagazijn „Nederland", voor- heen „De Duif", J. VisserKoole, Axel, Noordstraat B 10, Filiaal te Velsen, IJmui- den, is in andere handen overgegaan. N.V. Aug. de Meijer Zonen's Expeditie- en Agentuur Maatschappij, Westkolkstraat 24, expediteurs-, cargadoors-, reeders- en trans- portbedrijf. Benoemd procuratiehouder H. A. M. A. de Meijer. Volmacht onbeperkt. N.V. Neuzensche Handel in Bouwmaterialen, Kalkblusscherij, Cement-, IJzer- en Rouwma- terialenfabricage, StationsWeg 4. Vertegen- woordigers: Jan Gerrit van der Peijl, IJssel- monde. Comelis Leendert Barendregt, IJssel- monde. N.V. Nederlandsche Kousenfabriek ,,Ne- kofa", in oprichting, St. Jansteen. Steensche- dijk. Handelsnaam gewijzigd in N.V. Kousen fabriek „Hollandia", in oprichting. M. W. van de Plassche, Aardenburg, Markt- straat 18, bloemenkweeker en bloemhande- laar. Nevens bovengenoemd bedrijf Wordt nog uitgeoefend een handel in steenkolen. J. C. Quist, Schoondijke M 156, handel in manufacturen, koloniale waren, vlas, aard appelen en zaden. Overleden eigenaar: J. C. Quist. J. F. Rammeloo, Philippine, Markt 177, kruidenierswaren, manufacturen, tabak en si- garen. Overleden eigenaar: J. F. Rammeloo. Handelsnaam gewijzigd in O. Rammeloo. NieuWe eigenaar: O. E. E. Rammeloo, Phi lippine. TER NEUZEN—EECLOO 3—3. A1 was er een stevig briesje, dat niet naliet haar invoed te doen gelden, toch kon het goed voetbalweer genoemd worden toen onze plaat- selijke voetbalclub de strijd aanbond tegen de zustervereeniging van Eecloo. HoeWel de Temeuzensche aanvoerder goed had geraden wenschte hij eerst tegen wind in te spelen en stond de eerste helft van den strijd in het teeken van de verdediging voor Temeuzen. Toch kwam het eerste doelpunt van de schoen van Temeuzens middenvoor. De gasten kwamen echter voortdurend sterker opzetten en zoo moest Dooms spoedig den ge- lijkmaker uit zijn doel halen. Kort daarop kwam van den rechtervleugel van Temeuzen een gevaar voor den doelman van Eecloo en het harde schot van Kouwijzer werd door de bovenlat gekeerd. By een door den Snellen rechtsbuitenspeler van Eecloo geleiden aanval wist deze den bal met een schuiver voor het doel van Terneuzen te plaatsen, Dooms greep juist naast de bal en de linksbinnen van Eecloo had slechts het leder een kleine koersveran- dering te geven om zyn club de leiding te brengen. Hoewel de voorhoede van Temeu zen eenige malen de talenten van den Belgi- schen doelman op de proef stelde, trok deze laatste de aandacht door zijn fraai werk waar voor hem een applausje Werd gebracht. Bij de daarop herhaaldelijke doorbraken van Eecloo weerde ook zyn collega Dooms zich danig, doch moest toezien hoe eenmaal een schot van den rechtsbinnen van de gasten juist tegen de linkerdoelpaal terecht kwam en de bal daarop in het doel rolde 13. Zoo bleef de stand tot de rust aanbrak. De aanvang van de tweede helft kenmerkte zich door het ontbreken van het beslissende schot van de voorhoede van Terneuzen en leek het aanvankelijk of de gasten zouden hun score nog verhoogen, maar thans bleek ook voor hen dat de wind de richting van den bal beinvloedde. Het eerste tastbare succes kwam nadat er een geruimen tijd was gespeeld van den linksbuiten van Terneuzen, die den stand op 23 wist te brengen. Dit bracht een op- fleuring in het spel, Want men ging zich krach- tiger weren en toen moest de verdediging van Eecloo de buitenspelval herhaaldelijk in toepassing brengen en zij deed dat met succes, want de voorhoede van Temeuzen vergat tegelijk met de backs terug te trekken. Ten slotte moest de keeper van Eecloo voor een hard schot van Laurens zWichten en zoo was de stand op gelijken voet gebracht 33. Ter neuzen was in het nog resteerend gedeelte de meest aanvallende partij, maar slaagde er niet in het winnende doelpunt te maken. Met rassche schreden nadert de September- maatid. Daarmede is voor de voetballers dra de periode van het ,,aweet-voetlbal" afgeslo ten. „King Soccer" zal dus spoedig zijn scep ter hernemen en allenwege bereidt men zich voor om op het moment dat het competitie- rad in bewegipg gebracht zal worden in een behooriyken vorm en welgetraind binnen de lynen te verschynen. Ook in het Oranjekamp heeft men de laat ste weken welbesteed aan het vaardig maken der spleren en teneinde straks een waardig figuur te maken zullen zoowel door het ver- tegenwoordigende als door de lagere elftallen nog eenige ,,friendly's" worden gespeeld, waardoor men een betrouwbare start hoopt te maken. Zaterdagavond waren de Zaamslagsche roodhemden de gasten der Oranje-reserve's. Deze ploeg bleef door een zeer overtuigende 73 zege meester van het Axelsche terrein. Dat de Zaamslachters met zulke klinkende cijfers zouden gewonnen hefoben lag buiten de lijn der verwachtingen! Gisteren kwamen de representeerende ecuipe's van ,,Axel" en ,,Temsche S. K." even eens in een vriemdsohappelijke match tegen- over elkaar te staan. Alzoo weer eens een .Internationale" ontmoeting die heusch een grooter belangsteljjng waard was geweest, daar er van forsch, maar weldoordacht spel te genieten viel. Onize stadgenooten, die met een jeugdige reserve-doelwachter debuteerden behaalden voor half time een 20 voorsprong, die echter eer de thee genuttigd werd tot 21 was in- geloopen. In de tweede helft brachten de Vlaamsche gasten aldra de partijen op gelijken voet. (22.) Toch gelukte het den Oranjehemden andermaal de leiding te nemen, waama de snellere Belgen, steeds meer het spel in han den nemend, in een kranige eindspurt den stand in hun voordeel opvoerden tot 35 en aldus het zoet des overwinnings smakende in een volkomen daaraan evenredige stemming weer ...huistoe" keerden. Opgepast, Oranjewitten! En laat deze bei- deze nederlagen het sein zijn tot nog grooter krachtsontplooien, opdat straks het nieuwe seizoen met een flinke serie overwitmingen zal worden ingezet! Bij beide wedstrijden was de publieke be- langstelling miniem. SCHILDER DOOD GEVALLEN. Vrijdagmiddag is de schilder Johan v. d. Spek, die in de legerplaats bij Harskamp werkzaam was, van een ladder gevallen. Met een emstige beschadigde nekwervel is hij per ziekenauto naar het ziekenhuis te Arnhem vervoerd, maar na eenigen tijd overleden. INBRAAK IN DE LUTTE. Vrijdagnacht is door opschuiving van een raam ingebroken bij den rijwielhandelaar en garagehouder G. H. Warborg in De Lutte aan de straatweg OldenzaalBentheim. Uit de garage en den winkel werden gestolen een rijWiel, de kassa met inhoud, een tasch gereed- schappen, waarmede de kassa geopend kon worden en de contactsleutels van alle aan- wetzige auto's. De kassa werd opengebroken aan de overzijde van den weg in een sloot teruiggervonden. Rij'ks- en gemeentepolitie stellen een onderzoek in. VERG1FTIGIN G. Aan het Oostopgaande te Hollandscheveld is bijna het geheele gezin van K. Dekker, ver- moedelijk door het eten van bramn.n onge- steld geworden. VVbensdagmorgen is een jongetje van ongeveer 11 jaar overleden. De vrouw en de vier kinderen zijn nog onder ge- neeskundige behandeling. STUKJE SPEELGOED INGESLIKT. Terwijl de 13-jarige M. A. te Maastricht aan het spelen was, zoog hij aan een buisje van een stuk speelgoed. Onverwacht sohoot daamit een gummi stopje dat in de keel van het meisje bleef steken. De kleine werd naar het ziekenhuis overgebracht waar operatief moet worden ingegrepen. De toestanld van het meisje is zorgwekkend. ZVVAAR GEWOND. Tijdens het schuttersfeest te Dinxperlo ging een jongen in het nalburige Isselburg achter een sdhiettent, waar men aan het schieten was, de afgedwaalde kogels zoeken. Hier kreeg hy een verdwaalden kogel in het boofd. Hij moest, aldus de „Tel." zwaar ge- wond naar het ziekenhuis te Emmerik wor den overgebracht, waar de kogel verwijderd werd. NASLEEP VAN DE ZAAK-BOEYINK. De gepensionneerde generaal J. C. C. Ton- net, te Vorden, die eenigen tijd geleden in verband met de zaak Boeyink in een krank- zinnigenigestidht werd geplaatst, op advies van den Arnhermschen psychiater dr. J. G. Schintzler, heeft tegen dezen zenuwarts een civiele actie tot schadevergoeding ingesteld. De zaak zal vermoedelijk in September voor de Amhemsche rechtbank dienen. MAN OVERREDEN EN GEDOOD. Donderdagmididag te omstreeks half een is de 53-jarige J. van der Dumen uit Rossum op het kruispunt RijksstraatwegStationsweg te Zaltbommel door een auto aangereden en op slag gedood. Het lijk is naar het zieken huis ovengebrachtt. Het slachtoffer laat een vrouw en twaalf kinderen achter. SMOKKELAUTO AANGEHOUDEN. Aan de Belgische grens bij Straproy (L.) heeft de Nederlandsche douane een Brabant- sche auto aanigehouden. De wagen probeerde uit Belgie de Nederlandsche grens te passee- ren. Na de sommatie van de douane om stil te staan reed de wagen in voile vaart door. De spykerplank werd hem echter noodlottig; bovendien werd de wagen flink onder vuur ge- houiden. Later werd de auto in de buurt van Weert langs den weg gevonden. Hij bevatte 2500 K G. Belgische suiker. Beide voorban- den waren door de spijkerplank totaal ver- nield. De wagen is in beslag genomen en naar Roermond overgebracht. De smokkelaars zijn in de velden ontvlucht. MOORD. Vrijidagmorgen om kiwart over tien is vlak voor den ingang van de electriciteitsfabriek Schiehaven aan de Ediscnstraat te Rotter dam, by de terreinen van den Rotterdamsohen Lloyd gelegen, de Ohineesche plaatsingsagent Tsjang uit de Hondiusstraat door een land- genoot met revolverschoten gedood. De ver- moorde kwam juist uit de tram, had met een inspecteur en een recherdheur van de rivier- politie die met dezelfde tram medekwamen, een paar woorden gewisseld en daama alleen zijn weg vervolgd langs het breede rangeer- terrein ter plaatse, toen hij door den moorde- naar een Ohinees van heel tenger postuur werd aangevallen. Deze loste den ge- heelen inhoud van zijn revolver op Tsjang, die neerstortte. In zijn verregaanden wraaklust heeft de moordenaar zich vervolgens op het lichaam van den gevallene geworpen en dezen met de revolver eenige slagen op het hoofd toegebracht. Op het geluid van de revolverschoten is personeel van de electriciteitsfabriek en zijn amstanders toegeschoten, die den moordenaar hebben gegrepen en aan de politie over- geleverd. Het lijk is overgebracht naar het bureau van de rivierpoldtie, waar ook de moordenaar en de getuigen Vrijdagmorgen door den commissaris uit de lOe afdeeling, den heer Snippe, en de inspecteurs van die afdeeling en van de riwierpoUtie zijn gehoord. Bij het voortgezette verhoor heeft de Ohi neesche stoker T. S., die den shippingmaster van den Rotterdamsche Lloyd, Chan, ver- moordde, zich eindelijk over de beweegredenen tot zijn daad uitgelaten. Eenige maanden geleden, zoo vertelde hij, had hij bij den Rotterdamsche Lloyd afge- monsterd. Zooals dat wel meer gebeurt, heeft de shippingmaster van zyn gage een bepaald bedrag afgehouden, dat hij dan vast als be- looning rekende voor een eventueele snelle nieuwe aanmonstering. Van opnieuW aanmon- steren kwam niets. S., die zag, dat hy de be- looning dus voor niets had afgestaan, begon om zijn geld terug te vragen, doch dit werd hem steeds geweigerd. Herhaalde malen had hij den shippingmaster reeds gevraagd, of deze de ingehouden belooning wilde geven, doch tel- kens kreeg hij weer nul op het rekest. Ook Vrijdagmorgen toen hy den man aan den Jobsweg trof, vroeg hy weer om zijn geld en weer trachtte Chan hem af te schepen. Hij ontstak nu echter in drift met het bekende noodlottige gevolg. BEELD DES TIJDS. Men schrijft aan het ,,Vaderland" uit Den Haag: Tegenover mij woont een Indische familie. Een dienstmeisje is er niet. Alle werkzaamheden worden verrioht door een inlanidschen jongen. Straat schrobben, ra- men zeemen. bel poetsenHy doet 't keu- rig. De familie is op reis; jongen alleen thuis. Een heerlijk leventje voor hem. In den midldag verlaat hy het huis, fijn in wit flanel- len pak gestoken, met allersnoeperigste schoentjes, op 't hoofd een coquet wit mutsje. Hij geniet, is veel op Scheveningen en vindt het zalig, wanneer de „ober" hem zijn ijsje brengt. En nu Domderdag werd hy thuis ge bracht per auto; een ..geeltje", stopte voor het huis, het Indische kereltje in het wit stapte uit, nadat de chauffeur het portier voor hem had geopend. De chauffeur was een ingenieur, die vergeefs naar aifbeid had geaochtDe ingetiieur-ohauffeur tikt be- leefd tegen zijn pet, ontvangt vrachtprijs plus fooi. Tweede tik tegen pet. Indische knechtje groet minzaam terug... Beeld des tyds. ZONDERLING VERMAAK. Een 21-jarige ingezetene van het Zuid- Hollandsche plaatsje Noorden, zekere W. de L., heeft een „grap" uitgehaald, welke her- inneringen opwekt aan de avonturen van den kapitein Von Kopenick. De jongeman gaf zich uit voor inspecteur van de Kaascontrole en als zoodanig bezocht hij een zestig veehouders onder Wilnis, Kockengen en Kamerik. Hij vroeg en noteer- de in een boekje het aantal koeien, hoeveel melk er gewonnen werd en hoeveel kaas geproduceerd. Wanneer men naar zyn aanstelling vroeg, liet hij een medaille zien met het borstbeeld van de Koningin en dat ging geruimen tijd goed, tot eindelyk een veehouder argwaan kreeg, en hem verzocht den volgenden dag om 8 uur terug te komen. De pseudo-inspecteur voldeed aan dit venzoek, doch bij zijn terugkomst vond hij den boer in gezelschap van den gemeente-veld- wachter van Kamerik, die hem al spoedig ontmaskerde. Hy zal zich nu binnenkort voor de redhttoank hebben te verantwoorden we gens het verrichten van een daad, behoorende tot een ambt, dat hij niet bekleedt en waarop een gevangenisstraf is gesteld van ten hoog- ste drie maanden of een geldboete van ten hoogste 300. Financieel voordeel had deze ,,daad" hem niet opgeleverd; hy beweerde een en ander slechts voor de grap te hebben gedaan. (N. R. Crt.) AMSTERDAMSCHE INBREjKERS GEARRESTEERD. Donderdagnacht hebben drie Amsterdam- sche beroepsinbrekers Groningen met een bezoek vereerd. Een agent van politie ontdekte omstreeks drie uur dat nachtelijke bezoekers aan het werk waren in een ijtzerhandel aan de Hoo- gen A. Een sterke politiemacht van twintig man omsingelde het gelbouw, waarna men naar binnenging en twee van de „heeren'' kon arresteeren. De agenten die buiten geibleven waren, zagen plotseling den derden inbreker door de dakgoot kruipen. Een spannende jacht over de daken volgde, waarby de politie van haar vuurwapens gebruik moest maken. Het gelukte tenslotte den man te over- meesteren. Hij was geraakt door een kogel, die op de portefeuille, welke hij in zyn zak droeg was afgestuit, zoodat hij niet gewond was. De gearresteerden zijn een 43-jarige machinebankwerker, een 33-jarige meubel- maker en nog een 44-jarige man. Zij waren in het betzit van inibrekerswerktuigen en niirn 100 die vermoedelijk van diefstal afkomstig zijn. Ook heeft Woensdagavcnd hetzelfde trio ingebroken in een villa in de Quintuslaan. De bewoners zijn met vacantie, maar de heer des huizes brengt den nacht vaak in de villa door. Hij ontdekte te half elf, dat inlbrekers in het huis aan het werk waren geweest. Alle kasten waren nagezocht, maar geen voorwerpen van waarde waren in het huis achtergelaten, zoodat de inbrekers niets van bun gading hebben gevonden. ONAANGENAAM BESLUIT VAN EEN WILD AVONTUUR. Een 19-jarig wielrijder te Utrecht, die zich door een vrachtauto liet voorttrekken, werd in de Westerstraat door een surveilleerend agent van politie gesommeerdd om te stop- pen. De jongeman reed echter door, waar na de agent zyn rijwiel vastgreep, doch toen ging de wielrijder er zonder fiets van door. Hij rende weg en zelfs een waarschuwings- schot van den agent in de lucht gelost, kon den jongeman er niet toe brengen stil te houden. Hy sprong op een rijdenden vracht auto, beiaden met betennen rioolbuizen en zocht in een der buizen een bomvrye schuil- plaats. De vreugde van de vrijheid duurde echter niet lang, want eenige straten verder op den Leidscheweg hield een andere agent van politie den jongeman aan, die ver volgens naar het hoofdbureau werd overge bracht. Bij onderzoek bleek, dat het rijwiel van den vluchteling niet voorzien was van deugidelijke remmen en dat ook het rywiel- plaatje onbbrak. Daar kwam nog bij, dat de wielryder zich door den vrachtauto had laten voorttrekken, zoodat het slot van het drama was: een drievoudig proces-verbaal. HET G^KNOEI MET DE VARKENS. Niettegenstaande reeds de verschillende in- beslagnemingen van varkens met valsche oor- merken een waarschiuwing voor de varkens- houders in ons land moesten zijn om de knoeierijen met varkens te staken, blijkt toch weer herhaaldelijk, dat men het er maar op waagt, in de hoop, dat het euvel niet zal worden ontdekt. Echter gaan de controleurs op de naleving der Crisiswetten regelmatig met htm speurtoohten voort en zij zijn er thans in geslaagd, te Lunteren een goeden slag te slaan. Bij twee varkenshouders al- daar, P. v. B. en J. P., troffen de ambtenaren, na nauwkeurige controle te hebben gehouden ide valsche merken in de ooren der varkens zijn soms z66 bedriegelijk nageibootst, dat al leen bij zeer nauwkeurige beschouwing de valschheid ontdekt wordt een aantal var kens aan met valsche oormerken. Ai worden in dergelijke gevallen de vast- gestelde straffen opgelegd, wordt hiermede het kwaad niet voldoende onderdrukt, omdat immers de ,,haard" der vervalsohing, n.l. de tang waarmede de oormerken worden aange- bracht, in den regel niet kan worden opge- spoord. Ditmaal waren de ambtenaren ech ter gelukkiger. Zij slaagden er in den var- kenshouider J. P. tot een volledige bekentenis te brengen en toen kwam aan het licht, dat in een schuur achter op het erf, niet minder dan 460 valsche blikmerken, voor even zoo- vele varkensooren bestemd, begraven waren. Een onderzoek ter plaatse ingesteld, bewees, dat P. waarheid had gesproken. Reeds spoe dig, nadat de spade in den grand was gesto ken, kwamen de honderden valsche blikmer ken bloot te liggen. De ambtenaren namen natuurlijk alles in beslag. Een verder onderzoek bracht uit, dat er in totaal 500 valsche blikmerken waren ge weest, welke aan J. P. geleverd waren door A. v. d. V. te Scherpemzeel en wel voor de som van f 250. Ook de tang, waarmede de valsche merken werden vervaardigd, kon wor den opgespoord en in beslag genomen. Deze bleek vervaardigd te zijn door R. v. G. te Meerveld, die bekend heeft, zich aan dat feit te hebben schuldig gemaakt. Ongetwyfeld is hier dus een goede vangst gedaan. LUCHTREIZIGER OP LEEFTIJD. Noem het vliegtuig het vervoermiddel van. de jeugd en de toekomst, het blijft niettemin een feit, dat menige grootvader van zeventig even geestdriftig voor de luchtvaart is als zyn kleinzoon van zeventien. Een nieuw bewys daarvan leverde een viertal toeristen, drie dames en een heer, die per vliegtuig een reis naar Engeland maakten. Zij waren te zamen 292 jaar oud en gingen per K.L.M. naar Liver pool; over twaalf dagen vliegen zy via Lon don terug. Aan de Nederlandsche rondvlucht namen drie dames deel, die alien meer dan zeven kruisjes tellen. Niet alleen jong Nederland vliegt! AUTO TE DEDEMSVAART IN HET KANAAL. Zondagavond is een personenauto uit Win- schoten, waarin waren gezeten de heeren J. H. Otterom en H. v. d. Wiis met hun dames, bij Dedemsvaart in het kanaal gereden. Even buiten Dedemsvaart stak de wiel rijder Oohen, godsdlenstonderwijzer, plotseling den weg over, zonder richting aan te geven. De bestuurder van de Winschoter auto, die met een matigen gang reed, trachtte een aan- rijding te voorkomen, doch reed daardoor zelf het kanaal in. De beide heeren en een dame wisten zich spoedig boven de auto te werken, doch de an dere dame bleef met haar voet haken en kon zich niet loswrikken. Gelukkig kon zy juist haar hoofd boven water houden. Er bestond evenwel groot gevaar, dat de auto zou kan- telen, waardoor de dame dan onder den wagen terecht kon komen. Twintig omwonenden, w.o. enkele vrouwen, begaven zich met ladders en planken in het ter plaatse vry diepe kanaal. Na eenige bange oogenhlikken werd ten slotte ook de vierde inzittende op het droge gebracht. Geneeskundige hulp voor het ver- binden van enkele snijwonden, welkte door het breken van glas waren opgeloopen, was spoe dig aanwezig. RIJWIELMERKEN VERVALSCHT. Een winkelier, die Dinsdagnacht over de Rozengracht te Amsterdam liep, heeft naar het ,,Handelsblad" meldt aanleiding gegeven tot de arrestatie van een ysventer, die rijwielbelasbingmerken had nagemaakt. De winkelier bemerkte, dat er een man voor een automaat stond, die vergeefs trachtte iets uit het toestel te krygen. Daar herhaaldelijk, in plaas van munten, looden plaatjes in de automaat gevonden waren, waarschuwde de winkelier de politie, die tot arrestatie van den verdachte overging. Er werd bij fouilleering niets op den arrestant gevonden, behalve eenige rijwielplaatjes. Bij nadere beschou wing bleken zij valsch te zijn. De centrale inzake falsificatien werd van dit feit in ken nis gesteld met het gevolg, dat een huiszoe- king ten huize van den arrestant werd ver- richt. In den kelder, waar consumptie-ijs be- reid wordt, vond de politie een stuk lood met afdruk van een rijwiel belastingmerk. Voorts eenige rjj^ielen die van vervalschte plaatjes voorzien waren. De ysventer gaf toe, dat hy eenige plaatjes had nagemaakt, doch die niet had uitgegeven. Het was zijn bedoeling alleen proeven te nemen, omdat hij gehoord had dat iemand in de buurt rijwielplaatjes namaakte. De politie nam toen de proef hem in het bureau Raampoort achter slot en grendel te krygen, wat gelukte. (Buiten verantwoordelykheid der Redactie.) Geachte Redactie, Aangezien het weleens succes heeft gehad, als er in u"w courant ergens op gewezen was, zou ik gaame het volgende geplaatst zien, waarvoor myn dank. We leven tegenwoordig in een tijd van wiel- rennen. Welnu, in sommige stadsgedeelten is het er zoo erg mee geworden, dat het beslist gevaar oplevert. Mag ik eens een punt noemen, waar jon- gens als razeniden op de fiets rondvliegen. Dan is dat het parkeerterrein, en het vler- kante stuk Scheldekade v60r het parkeer terrein. Dezen zomer heeft een oude dame een politie-agent er op gewezen, die er toen een einid aan maakte. Dezer dagen is bijna een meisje van 2% jaar op het parkeerter-ein door zoo'n woest rond-rijdende jongen (er was toen een drietal bezig, om de publieke weg levensgevaarlyk te makeei) overreden. Eenige jongens hiermee bezig zijnde, riepen vooruit maar, geen politie, anders kryg je een schop tegen je Zou M. de R. de Ryks- en Gemeente politie er niet een eind aan kunnen maken? Het is beslist levensgevaarlyk voor oud en jong, zooals bv. de Scheldekade op en af gerend wordt. Hoogachtend, EEN OOGGETUIGE. Ter Neuzen, 27 Aug. 1934. ZEEUWSCH-VLAMINGEN. Op Prinsjesdag, 18 September a.s. gaat de Ohr. Oranje Vereeniging te Axel naar Den Haag. Als H.M. de Koningin de plechtige opening der Staten-Generaal zal verrichten zullen wy getuigen zyn van een luisterrijk schouwspel. Op dien dag zullen wij de historische pleinen en straten bezoeken en ze doen weergalmen van ons juichen en van onze liederen. Er zijn ook plannen om Hare Majesteit en Hare Koninklijke HoogheM in meer intiemen kring onze hulde te bieden, en te vemieuwen de belofte van trouw en aanhankelijkheid. Er wordt dien avond in de residentie door ons gegeven een specifiek ZEEUWSCH- VLAAMSCHE avond. Dhhr, in Den Haag. zal de Zeeuwsch-Vlaamsche Historicus by

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 3