Sport Gemengde Berichten AXEL. KLOOSTERZANDE. ST. JANSTEEN. CRISiSPUBLBCATlEN RECHTSZAKEN. FAILLISSEMENTEN. ZWEMMEN. HONTENISSE. VOETBAL. WIELRENNEN. een slimme en dappere knaap. iDe bemanning is met de Charles" naar Ter Neuizen gebracht, waama zij des aachts met sleepbooten zijn uitgevaren en het scheepje hebben weten vlot te krijgen, nadat bet was leegigepompt, waarop het door de ..Charles'' te Ter Neuizen is binnenigesleepit om ter deeg te worden nagezien (er was veel zand in den motor gedrongen) alvorens de reis naar Engeland voort te zetten. GEVONDEN VOORWERPEN. De Inspecteur van Politie aihier maakt bekend, dat omtrent onderstaande gevonden voorwerpen iniichtingen te bekomen zijn aan de daarachter vermelde adressen: Bloemecwaas, Bureau van Politie. Portemonnaie met inhoud, Bureau van Politie. Heerenrijwiel, Bureau van Politie. Rijwielbelastingmerk, J. Smies, Kanaal- weg 69. Gouidenring, W. Dees, Karperstraat 19. Huissleutel, P .Platteeuw, 2e De Feijter- straat 3. IJzeren duimstok, P. de Mul, le Verbin- dingstraat 1A. Huissleutel, A. v. a. Molen, Vlooswijkstr. 43. Duif, P. Joosse, Donze-Visserstraat 69. Breiwerk (geel), J. 'it Gilde, Tuinstr. 36. Stofbril, C. Riemens, Dijkstraat 76. Alpinomuits, R. Visser, Schoolplein 1. Portemonnaie met inhoud, J. de Bree. Tramstraat 5. Lipssleutel no. 577, Wed. Smiits, Noord- straat 72. Regenjas, M. v. d. Wege, Steenkampl. 40. Portemonnaie met inhoud, W. Sohellink- hout. Noordstraat 66. Zakmes, A. J. Hage, Tuinstraat 19. Jurkband. F. J. Verpoorte, Axelschestr. 143. Zilveren collier, J. Ollebek, Mart. Eijke- straat 3. Pakket, inh. damesbond, J. A. Dooms, Ka- zemestraat 10. Bril in 6tui, J. Dooms, Dijkstraat 25. Heerenrijwiel, D. Sc barren burg, Oostkade 12. Gouden broche, J. Jansen, Pierssenspolder- straat 57. Regenjas. W. Elve, Donze-Visserstraat 62, EXAMEN HOOFDAKTE. De heer J. A. Hennekeij, onderwijzer aan de ®.l. school A te Biervliet slaagde te Rotter dam voor de hoofdacte. Te Rotterdam slaagde voor de hoofdacte L.O. mej. G. L. P. de Rijk te Stoppeldijk. ONTEVREDENHEID TE GKAAUW. Ten gevolge van de stopzetting van de steunregeling voor de werklooze landarbeiders in deze gemeente, zijn de landarbeiders, pl.m. 80 pet. der bevolking, in verzet gekomen tegen den burgemeester den heer van Cam- pen, wien zij een onjuiste regeling der steun- uitkeering verwijten. Verschillende baldadig- heden hebben zich hierbij voorgedaan. (De Courant.) EEN DEMONSTRATIE. De heer G. Beun, werktuigkundige te Cad- zand, die een nieuwe lijnkogel heeft samen- gesteld, heeft deze voor het bestuur van het reddingswezen te Oostende gedemonstreerd, De proef slaagde uitstekend, waarbij bleek, dat zelfs een verbinding kon worden verkre- geti met een vaartuig dat een 300 meter uit de kust is gestrand. De heer Beun heeft van zijn vmding octrooi genomen. (Vl.jCrt. i BURGEMEESTER HAJENIUS GAAT HEEN. De heer G. A. Hajenius, die van 1904 tot 1918 secretaris was van Goes en in laatstge- noemd jaar tot burgemeester is benoemd, heeft thans als zoodanig eervol ontslag aan- gevraagd tegen 1 December. De Huisvlijttentoonstelling met VVinkelshow. De laatste dag van de in het Centrum vanwege V.V.V. gehouden tentoonstelling met winkelshow is Zaterdag tot een waardig slot 'gelworden, waartoe ook Weer bijdroeg het op- treden van een Ter Neuzensch strijkorkest. Op dit gebied zijn wij in Axel niet verwend, zoodat den muziekliefhebbers hierdoor een aangename verrassing werd geboden. In den loop van den avond, die volop in het teeken van de attractie's stond, werd ook de verloting gehouden, waarbij het koersrijwiel is ten deel gevallen aan den heer H. de Lozanne,. de 2e prijs een stel kookpannen aan A. Hamelink, de 3e pr. een electrisch strijk- ijzer aan C. v. d. Velde, 4e pr. etui met des- sertvorken aan W. Kotvis, 5e pr. een Lind- herghpijp aan C. L. de Smidt. Resumeerende kan van deze tentoonstelling uit organisatorisch oogpunt geconstateerd worden dat V.V.V. er weer eer en succes mede geoogst heeft. Met voldoening mag deze ver- eendging met haar enthousiast bestuur aan het hoofd, voor 1934 op het thans voorzoo- ver wij "weten'volledig afgewerkt repertoire terugzien. Opnieuw een spoorslag voor de toekomst om dezelfde daadkracht te blrjven ontplooien! Pl.m. 2000 betalende bezoekers passeerden de cassa. Kermis. De Kroon heeft niet ontvankelijk verklaard het beroep van B. en W. van St. Jansteen tegen het besluit van Ged. Staten van Zee- land om de gemeente St. Jansteen te bevelen een regeling te treffen met de gemeente Hulst omtrent toelating van kinderen uit de eerste gemeente op de o. 1. school van laatst- genoemde gemeente. ZEER BELANGRIJK VOOR ALEE VEEHOUDERS. Ossen en stieren tusschen 60 en 250 K.G. en vaarzen tusschen 100 en 190 K.G. mogen niet worden aangehouden zonder identiteitsbewijs. Men houde er echter rekening mede, dat zooals bekend, de maximum gewichten bin- nenkort weer verhoogd zullen worden. Op Maandag 20 Augustus begint de con- trole. Aan degemen, die een toewijzing hebben ge- kregen is tijdelijk eenige speling toegestaan met het oog op de selectie. Bij toewijzing van een kalf, mag men tot 1 September nog een kalf meer houden. Bij toewijzing van 2 of 3 kalveren, mag men tot 1 October edn kalf extra houden. Bij toewijzing van 4 of meer kalveren is het geoorloofd om tot 1 November een kalf meer aan te houden. Voor aangifte van kalveren, die men nog moet laten schetsen, wende men zich tot den districtssecretaris. Landbouw Crisis-Organisatie voor Zeeland. HOOGER BEROEPEN. Door A. A. G., oud 20 j., arbeider te Aar- denburg, is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Politierechter te Middel- burg, waarbij hij wegens ongedekt vervoer van suiker is veroordeeld tot een maand ge- vangenisstraf, voorwaardelijk met een proef- tijd van 2 jaar en eene geldboete van f 25 of 10 dagen hechtenis. Idem door S. W., oud 43 j., te Amsterdam, tegen een vonnis der rechtbank te Middelburg, waarbij hij terzake van oplichting is veroor deeld "tot drie maanden gevangenisstraf, voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en een bijizondere voorwaarde. Failliet verklaard: Joseph Albert Baert, koopman, wonende. te Hulst, Boschdorp B 49. Rechter-Commissaris Mr. C. E. Muller. Curator Mr. G. Tichelman te Ter Neuzen. werden dan uitgelokt en vooral De Neef hield er de moed in. De Bruijckerde Kuijscher loerden steeds op de leiders en zochten een geschikt oogenblik om ook een rondje te nemen, maar steeds was Slaats of Pijnenburg achter hun hielen. Intusschen waren reeds enkele koppels op meerdere ronden geraakt en na het tweede klassement moest Verhaeghe wegens ziekte den strijd verlaten, zoodat Car- pnaux de rest van de koers alleen aftrapte. Nog een veertigtal ronden waren te doen en ieder beschouwde de koers al uitgemaakt. Te meer daar Pijnenburg nog eens een sprong deed en een kwart ronde haalde, Wat z'n maat nog wat opvoerde. Toen gebeurde iets onver- wachts. Slaats, die op de hielen gezeten was, geraakte in voile jacht nhast de baan in het mulle zand en dit werd de handicap. Eer de WaalWijker zich weer hersteld had, hadden De BruijckerDe Kuijscher bijna driekwart ronde voorsprong en na een goede aflossing kwa- men zij over alles been en dus ook over de leiders. Nog slechts een twaalftal toeren waren dan te doen en dit was te kort voor PijnenburgSlaats om een rondje te nemen, waardoor zij hun zege moesten prijsgeven. De uitslag van de koppejiwedstrijd, die werd afge- trapt in 1 uur en 20* minuten, was als volgt: 1. De BruijckerDe Kuijscher 13 p.; 2. Pijnen burgSlaats 9 p.; op 2 ronden: 3. De Neef Baart 6 p.; 4. Carpriaux (alleen) 6 p.; op 3 ronden: 5. BuschenhagenFrancke 1 p.;, op 4 ronden: 6. SpijkerWeemaes 5 p. We Willen hier nog bijzonder wijzen op de harden strijd, dat het laatste koppel heen: moeten voeren tegenover de vrijwel te sterke tegenstanders. Ze hebben zich achter duchtig gefweerd en al eindigden zij dan ook laatsten, toch reden zij een prs^chtigen koers. Een eer- volle vermelding geven wij den Gentenaar De Kuijscher, die in bizondere stijl reed en ontem- baar was. HET KANAAL OVERGEZWOMMEN. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag Is de Oostenrijksche zwemster mevrouw Emma Faber bij Kaap Grisnez te water gegaan om vanaf de Fransche kust het Engelsche Kanaal over te zwemmen. Na 14% uur zwemmen, slaagde zij te kwart over drle er in de Engelsche kust nabij South- foreland te bereiken. Niettegenstaande het buitengewoon gunstige waer, mocht de tweede jaarlijksche kermis zich niet in een overgroote belangstelling ver- heugen. De oorzaak daarvan moet wel ge- zocht worden in het feit, dat verschillende an- dere vermakelijkheden plaats vonden in de omliggende gemeenten. Behoudens enkele dioge klappen, die werden uitgedeeld, waar- van door de politie proces-verbaal werd opge- maakt, is de kermis rustig verloopen. Schadepost. Toen de chauffeur W. V. aihier de garage van. den heer P. V. aihier verliet en met de auto achteruit reed, hield hij geen rekening met den op het marktplein staanden lantaarn- paal. Deze werd geheel omvergereden. Bedevaart. Met een achttal auto's, door particulieren welwillend ter beschikking gesteld, hebben dit jaar deelgenomen aan de bedevaart naar het genadeoord van Maria te Zuiddorpe, het Zeeuwsch-Vlaamsche Lourdes, een twintigtal zieken en ouden van dagen uit deze gemeente; ze werden vergezeld door de EerW. Zusters Gertruda, Gregoria en Benedicta van het St. Antoniusgesticht te Groenendijk. Ook het be stuur van de plaatselijke afdeeling van het Wit Gele Kruis maakte den tocht mee. Het weer heeft schitterend meegewerkt voor het Welslagen van dezen Derden Ziekendag en hij is is een onvergetelijke dag geworden voor onze deelnemende zieken en ouden van dagen. BRESKENSTERNEUZEN. 24. Terneuzen speelde gister te Breskens tegen Breskens I. Voor de winnende ploeg was een beker uitgeloofd, die in het bezit kfwam van onze stadgenooten, doordat zij met 42 Won- nen. Rust 11. WIELERBAAN TER NEUZEN. Pijnenburg de snelste. De BrujjckerDe Kuijscher nemen de 60 K.M. Wat te verwachten was, is ook werkelrjk gebeurt, want reeds een drie kwart uur voor den aanvang liep het baantje vol en zoo ston- den als het eerste startschot klonk bijna 6000 toeschouwers in en om het cirkeltje. Snelheidswedstrijd over drie ronden: De „Pijn" moest eerst Buschenhagen pro- beeren en dit lukte hem zeer goed. Met een halve lengte bleef Buschi achter. De Bruijcker moest in de tweede reeks onder doen voor De Neef. Maar op zijn beurt moest ook Weer De Neef onder doen voor Pijnenburg. Geweldig vlug ging hier de laatste ronde, die werd afgelegd in 12.4 sec. Bij de laatste reeks vertrok De Bruijcker op kop en wist deze stand ook te behouden na een mooien strijd tegen Buschenhagen. Een mooifi kamp kregen we dan te zien in achtervolging tusschen SlaatsVerhaeghe. De jonge Belg weerde zich dapper tegen den ach- tervolgingsspecialist, doch moest ten slotte zijn minderheid erkennen met 20 meter. Een keurwedstrijd in afval kregen we dan te zien en in deze wedstrijd onderscheidde zich vooral Baart en wist dan ook als tWeede te eindigen na een laatste sprint tegen Carpriaux. De Bruijcker werd dan aan de meet geroe- pen tegen Pijnenburg en moest ook hier de meerderheid van den Tiliburger erkennen. Op kop vertrokken en deze behouden tot de voor- laatste bocht toen in felle zij aan zij strijd naar de meet waar Jan met zijn bekende wip een half Wiel voorsprong nam. Een zeer mooie spurt van deze beide snelheidsmaniak- ken. De Neef wist drie ronden lang Buschen hagen achter zich te houden en deze reeks te winnen. De 200 meter vliegend vertrek gaven voor Pijnenburg en De Bruijcker de zelfde tijd n.l. 12.4 sec., De Neef reed 13 en Buschenhagen 13.4 sec. over dezen afstand. De klassement- wedstrijd was Francke de man om te luiste- ren naar de speaker en er vandoor trok om een rondje te nemen. Daar de achtervolging niet Werd ingezet lukte fiem dit dan ook vrij wel spoedig. Drie van de vier klassementen nam De Kuijscher hier voor zijn rekening en toen hij er ten slotte tusschen uittrok om Francke te achterhalen was de leider even- wel op zijn qui-vif en liet dit niet toe. Francke won deze reeks met een ronde voorsprong en 4 punten, 2e De Kuijscher 14 p., 3e Weemaes 9 p., 4e Spijker 5 p., 5e Carpriaux 5 p. en 6e Baart 3 p. De uitslag van de snelheidswedstrijden was: Pijnenburg 10 p., De Bruijcker 8 p., De Neef 7 p. en Buschenhagen 4 p. Na v.oorlezing van een beknopt reglement hoorden we van de speaker: ze zrjn weg voor 60 K^.M. met 4 klassementen en daar stoven ze er tusschen uit. Al dadelijk was de Neef er van door en bracht het tot een kWart ronde toen Pijnenburg zijn rug kromde en onder ge- weldige ovatie alles weer op zijn effen bracht. Na een sprong was de Pijn dan zelf een kwart ronde weg en Werd goed afgelost door Slaats. Ze vergrootten hun afstand en komen ten- slotte over alien heen. Verschillende jachten ZICHZELF IN HET BEEN GESCHOTEN. De 25-jarige H. te Maastricht die zich te Wolder, bij zijn ouders bevond, droeg een revolver bij zich, welke plotseling afging. De( kogel drong H. in het rechterbeen. De ge- troffene is opgenomen in het ziekenhuis. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Donderdag reed een vrachtauto van de fiima v. d. Horst in de Heistraat te Helmond. Eendge jongens sprongen daar op den auto en reden vender mee. Op den Bakelscheweg viel een van de jongens, de 15-jarige T. M., van den wagen. Met een zware hersenschud- ding werd het slachtoffer opgenomen en bij een omwenende binnengebracht, waar hij kor- ten tijd later is overleden. Donderdag zou de familie Horst, wonende te Hazerswoude, per auto naar Zwammerdam gaan. Een melk-auto, waarmee de familie tot Ziwammerdam zou piogen meerijden, stond reeds te waehten, zoodat de moeder, die zes kinderen bij zich had, eenige haast maakte. Een der kinderen, een 5-jarig jongetje, die zich bij zijn moeder wilde voegen, kwam plot seling achter den melkwagen vandaan, juist toen een auto uit Den Haag passeerde. Het ventje werd tegen de straat geslagen en was op slag dood. Donderdagnacht heeft op het kruispunt JoHdensstraat-Wageniweg-Florapark te Haar lem een auto komende uit de richting Heem- stede, den 72-jarigen C. v. Blankemsteyn, die per fiets den weg wilde oversteken, en, ver- moedelijk zonder licht rijdend, den auto geen voorrang verleenlde, aangereden. De man kreeg een hoofdwond en raakte bewusteloos. Hij is per zieken-auto naar het St. Eliizabeths- gasthuis vervoerd en kort daarna overleden. Woemsdagnacht is ingebroken in den win- kel van H. in de Houtstraat te Nijmegen. Een dief die geen onbekende bleek, is aan de ach- terzijde het pand binmengekomen, door een ruit in te drukken, daar een sleutel te ciemen en de deur te openen. Ontvreemd zijn ©en partij kousen, sokken, sokkenhouders, bretels, handschoenen en ongeveer zets gulden aan geld. De dief had nog voor ongeveer f 500 aan goed klaargezet, om dit laten weg te halen. Een jongen heeft de versc'hiHende hande- lingen van den dief eveniwel gevolgd en is hem achtema gegaan. Zoodoende kon nog dienzelfden nacht zekere H. van zijn bed worden gelicht. Als bijzonderheid kan nog worden vermeld, dat H. deze week bij de firma in vasten diernst zou treden als etaleur. (Volfcsblad.) BRUTALE HEEREN. De beide inbrekers, die Woensdag uit het arrestantenlokaal te Megen waren uitgebro- ken, hebben opnieuw een brutaal stukj^uit- gehaald. Zij begaven zich Donderdagavond in gezelschap van eenige vrieniden, die even- min een gunstige reputatie genieten, per auto naar Megen met het doel daar eenige voor werpen, die de politie bjj hun arrestatie had afgenomen, zooals een beurs met geld, een zakmes enz. terug te gaan halen. Het gezelschap begaf zich eerst naar de woning van den burgemeester, die niet thuis was. De mannen reden door naar een cafe, waar de burgemeester juist vertoefde. Zij vroegen hem te spreken en eischten van hem op hoogen toon de in beslag genomen voor werpen terug. De burgemeester willigde deze eischen niet in, doch riep telefoniisch assisten- tie in van de marechaussde te Oss. Toen de ultbrekers er lucht van kregen dat de mare- chaussee, waarop zij het allerminst begrepen hebben, in aantocht was, poetsten zij de plaat en reden in voile vaart naar Oss terug. MOORDAANSLAG IN DEN HAAG. Zaterdagavond omstreeks half tiwaalf is een bewoonster van de van Limburg Stirumstraat te 's Gravenhage onverhoeds door zes jonge- lieden aangevallen. Een hunner heeft de vrouw met een mes in den buik gestoken, waardoor een ernstige steekwonde ontstond. De vrouw is door den G.G.D. naar het zie kenhuis aan den Zuidwal overgebracht. Het slachtoffer verklaarde, dat de jongens vermoedelijk op een andere vrouw loerden en zij derhalve de verkeerde hebben voorgehad. De politie werd terstond van het gebeurde verwittigd. TWEE KINDEREN ERNSTIG GEW'OND. Zateidagmiddag heeft op het terrein van de firma W. de Vries te Helmond, waar onlangs een ernstige brand woedde, een ongeluk plaats gehad, waarbij een jongetje en een meisje meer en minder emstig werden gewond. Op het terrein worden op het oogenblik steenen houtopslagplaatsen gebouwd. De fun- deeringen bestaan uit betonnen ringen die op het terrein worden gegoten. In enkele ringen, welke te drogen lagen waren kinderen aan het speien. Drie kinderen zaten in een der rin gen, terwijl er bovenop ook enkelen stonden. De kinderen trachtten den ring aan het rollen te brengen, het gevaarte, dat hierdoor scheur- de, viel in elkaar. De drie in den ring zittende kinderen werden onder de stukken bedolven. Het 7jarige jongetje Gomans uit Helmond had een ernstige schedelfractuur opgeloopen en enkele bloedende verwondingen. Het meisje Martens kreeg een diepe hoofdwonde. Een tweejarig kind bleef ongedeerd. Het jon getje werd naar het St. Antoniusziekenhuis vervoerd, het meisje naar haar woning. ZEILKANO DRIJVENDE GEVONDEN. Zaterdagmorgen hebben ambtenaren van den rijksbetonningsdienst in het Friesche Gat bij Zoutkamp nr. 3 rood, drjjvende gevonden een opvouwbare kano met zeiltuig, genaamd Rijnduvel. In de kano was slechts een leege actetasch. Het vaartuig droeg een Duitsche vlag. De kano is gemerkt U.I. Kreveld. De kano is afkomstig uit Krefeld (D.). De inzittende is veilig op Ameland binnen gebracht. In de nabijheid van dit eiland was de kano omgeslagen. DOOR EEN HOUTSPLINTER GETROFFEN. In de fabriek voor houtbewerking de Gen- neper Molen te Gennep is Zaterdagmorgen een ernstig ongeluk gebeurd. De gehuwde arbei der J. van Schayk werkte aan een cirkelzaag, toen hij plotseling een groote splinter in een der oogen kreeg. Het ongeval veroorzaakte een zoo hevige bloeding, die niet te stelpen bleek, dat de man bijna onmiddellijk daarna overleed. Het slachtoffer laat een vrouw met 5 jeugdige kinderen achter. SMOKKELARIJ. Zaterdagmiddag passeerde aan het grens- station Wolfhaag bij Vaals in groote vaart een auto. De douane gaven enkele schoten af, maar de auto reed met onverminderde vahrt door. Ook den beambten te Vaals gelukte het niet den auto aan te houden. Een ambtenaar met een adjunctcommies van het kantoor volgden den auto per motorrijwiel. Bij Witten werd de auto tot stilstand gebracht, nadat de bapden Waren stukgeschoten. )e chauffeur wist te ontkomen. In den auto beVond zich 600 K.G. Belgische margarine. KORTSLUITIN1G VERNIETIGT HOTEL „DE ZWAAN" TE OISTERWIJK. In den nacht van Donderdag op Vrijdag om streeks drie uur is het bekende hotel de ZWaan, eigenaar H. Sanders aan het Lind te Oister- wijk door brand vernield. De brand, die op de eerste verdieping ont stond, waar zich meerendeels de slaapvertrek- ken bevinden en die zich snel uitbreidde, deed onder de ongeveer 20 in het gebouw aanwe- zige personen, waaronder 12 logeergasten, een ware paniek ontstaan. In allerijl snelden de menschen de straat op, eenige in nachtge- waad, andere slechts half gekleed. Met groote moeite konden door het kordaat optreden van den oberkellner e'en drietal kinderen uit het brandende gebouW worden gered. De schade is zeer aanzienlijk en wordt door verzekering gedekt. De eerste verdieping (het gebouiw bestaat uit drie verdiepingen) brande vrijwel geheel uit. De benedenverdieping liep zeer veel waterschade op. De bezittingen van het personeel en van de logeergasten gingen grootendeels verloren. De schade is nog te aanzienlijker, doordat de brand midden in het drukke seizoen is uitgebroken en het bedrijf natuurlijk niet kan worden voortgezet. Als oorzaak van den brand, wordt kortsluiting vermoed. (Handelsbl. EEN VLIEGTUIG OP DEN MUIDER- STRAATW'EG. De talrijke automobilisten, die den Muider- straatweg passeerden, zagen tot hun verwon- dering, dat aldaar eengedeeltelijk gede- monteerde vliegmachine was neergezet. Aller- lei gissinigen werden gemaakt omtrent een noodlaniding, maar aangeizien de rijksweg met zijn overdruk verkeer nu niet bepaalid de meest geschikte plaats daartoe is, begreep men ten slotte wel, dat er iets anders achter moest schuilen. Al spoedig vormiden stilstasr.de auto's met nieuwsgierige automobilisten een hinderlijk verkeersobstakel en, hoeiwel de machine zich op Muider grondgebied bevond, werid zelfs de politie van Nharden er in gemoeid. Deize waarsichuiwde telefonisch burgemeester J. L. de Raadt van Muiden, die onmiddellijk de zaak ging onderzoeken. De rijks- en gemeente- politie kwamen er ook aan te pas, om het verkeer te regelen.. Er werd naar verschil lende plaatsen telefonisch gelnformeerd, en zoo kwam men te weten, dat de laag-ibij-de- grondsche vliegmachine uit Soeisterberg af komstig was; eenmaal had zij betere dagen gekend, doch nu was ze voor een Amster- damschen slooper bestemd. Met behulp van een vrachtauto, waaraan de luchtvogel bavestigd was, had men hem tot het bovenbedoelde punt weten te trans- porteeren, doch een der wielen had het be- geven en daarom was het gevaarte maar aan den kant van den weg gezet. Toen eenmaal de nieuwsgierige automobilisten bevredigd waren kon het verkeer weer zijn gewonen loop hememen. 'is Avonds elf uur werd de afgedankte vlieg machine weggehaald. WEER TWEE HENGELAARS „GEVANGEN". Weer zijn schrijft „de Telegraaf" twee verdwenen hengelaars, wier opsporing door de Amstendamsche politie was verizocht en over wier lot familieleden zich emstig on- gemst maakten, teruggevenden ineen huis van bewaring. Het zijn de twee hengelaars, een vader cn zoon, respectievelijk wonende aan de Prinsen- gracht en Egelantiersgracht die Dinsdagmid- dag te omstreeks twee uur per fiets uit Am sterdam vertrokken om, zooals zij zeiden, bij Halfweg te gaan visschen. Toen de men schen 's avonds niet terugkeenden en ook den volgenden ds(g wegblerven maakten de familie leden zich ongerust. Men deed van de vermissing aangifte bij de politie aan het bureau Marnixstraat w-aar on- middellij.k pogingen in het werk werden ge steld om de verdwenen hengelaars op te spo- ren. Er werden, evenals na de ,,verdwijning" der eerste drie visschers, die zooals men weet in het politie.bureau te Arnhem werden terug- gevonden,telegrammen verzoniden naar de verschillende bureaux, doch zonder resultant. Eerst Vrijdagmorgen ontdekte de politie dat de gezochten reeds Dinsdagnacht onlder Haarlemmerliede waren gearresteerd wegens diefstal van konijnen en sinds al dien tijd in het politiabureau te Halfweg zaten opge- sloten Vrijdagochtend zijn zij ter beschikking van den officier van Justitie te Haarlem gesteld. Naar de burgemeester van Halfweg ver- zekerde is het aan de schuld van arrestanten zelf te wij ten, dat hun familie niet van de aanhoudmg op de hoogte is gebracht. Na de arrestatie heeft de politie den belden mannen gevraagd of zij wenschten dat hun familie werd gewaarschuiwd. Zij hebben daarop ver- zocht dit na te laten. Voor de politie te Half weg bestond toen geen reden bericht naar Amsterdam te zenden. Toen echter bleek dat de politie in de hoofdstad opsporingen deed, omdat aangifte van vermissing was gedaan, is van de arrestatie terstond mededeeling ge daan. ALS ZUSTERS RUZIE-MAKEN. Reeds geruimen tijd bestond er tusschen de guzlisters M. te Maassluis een veete, welke Donderdag tot een uitbarsting is gekomen en waarvan de oudste zuster de dupe werd. Omstreeks twaalf uur ontmoeten de zus ters elkander op de Fenacoliuslaan, waar bei- den in betrekking zijn en spoedig ontstond er wedenom ruzie. De oudste had een kleeden- klopper in de hand, terwijl de jongste juist in een waterstokerij een emmer heet water had gehaald. Eerstgenoemde sloeg haar zuster met den klopper, waarover deze zoo in woede ontstak, dat zij de emmer water over het lichaam van haar oudere zuster wierp. Eenige leuen der E.H.B.O. verleenden spoedig hulp. waarna het slachtoffer, dat hevige pijnen leed, naar huis werd vervoerd. Hoewel zij vrij ernstig gewond is, bestaat er geen direct levensgevaar. ZYVEMMERS IN EEN KOLK. Aan het strand Noord te Scheveningen is Donderdagnamiddag omstreeks balfvijf een 39- jarig inwoner van Rotterdam, die zich in zee had begeven, in een kolk geraakt. In zijn ge zelschap bevonden zich zijn beide dochters, oud resp 20 en 13 jaar cn een 39-jarige dame, eveneens te Rotterdam woonachtig. Ook deze kwamen in levensgevaar te verkeeren. Drie burgers, die het gevaar zagen, begaven zich te water en slaagden erin, daarbij gebruik makende van een redlijn, het gezelschap aan den. wal te brengen. Het bleek, dat de man reeds was overleden. Het twintigjarige meisje was bewusteloos. doch kon na geruimen tijd, met behulp van kunstmatige ademhaling, weer worden bijge bracht. De beide andere dames hebben geen letsel bekomen. ONTSPORING BIJ SNEEK. Vrijdagmorgen ruim 8 uur heeft te Sneek een ftpoorwegongeluk plaats gehad, waarbij gelukkig geen pensoonlijke onigelukken zijn voorgekomen. Van den personentrein 2911, die om 8.13 uit Stavoren te Sneek moes arri- veeren, is vermoedelijk door verkeerden wis- selstand vlak voor het station Sneek het voorste geideelte van den trein, bestaande uit locomotief, tender en twee goederenwagens, uit de rails geloopen. Gelukkig wist de machinist den trein door krachtig remmen spoedig tot stilstand te ibrengen, waardoor de 5 personeniwagens op het goede spoor in de rails zijn gebleven, zoo dat geen van de talrijke passagiers letsel be komen. Ook de machinist en stoker en de hoofdconducteuT, die zich tn den tweeden igoederenwagon bevond, zijn met den schrik vrijgekomen. De schade aan weg en materieel is zeer aanzienlijk. De passagiers voor Leeuwanden en de dorpen daarvoor gelegen zijn met auto- bussen verder gevoerd. Het verder spoorweg- verkeer ondervond geen stagnatie. WRAAJf OP DEN PATROON GENOMEN? Zaterdagmorgen kwam, meldt het ,,Han- delsblad, de knecht van een banketbakker, die zijn zaak dTijft aan de Van Baerlestraat te Amsterdam, de bakkerij binnen. Stoom en water sloegen hem tegemoet, terwijl bleek dat de elect rische oven, waarin niet gehakken werd, gloeiiead stond. De oven was op de voile capaciteit ingeschakeld. Door de hevige hitte, die ontwikkeld werd, was de water- leiding boven den oven gesmolten, waardoor de stoom ontwikkeld werd. Het lekwater dat niet verdampte richte groote schade aan den oven aan, die een waarde heeft van een paar duizend gulden. De politie werd er bij gehaald. Het ver- moeden rees, dat de oven, reeds twee of drie uur v66r de kormst van den knecht was inge schakeld. De bakker zelf omtkent dat ge daan te hebben. Er werd gedacht aan wraak van een vroageren knecht, die zich al eens uitgelaten zou hebben, dat hij zijn patroon wel zou krijgen. De knechts- krijgen van den banketbakker een sleutel van de bakkerij, die zij des morgens vroeg kumnen binnengaan. zonder den banketbakker en diens gezin te wekken. Misschien heeft de ontslagen knecht zoo'n sleutel in zijn bezit gehad. Ook de justitie heeft Zaterdag een onder- zoek in de banketibakkerij ingesteld. Op grand van de vermoedens is de vorige knecht aangehouden en aan het politiebureau Leid- scheplein in arrest gesteld. De arrestant onit- kent met stelligheid de bakkerij te zijn hin- nengedrongen en den oven te habben aange- stoken. EEN DOOD ELI JK ONGELUK. Zaterdagmorgen bad op de meubelfabriek ,,de Gennepmolen" een doodelijk ongeluk plaats. Een 43-jarige arbeider, die werkzaam- heden verrichtte aan de cirkelzaag werd door een wegvliegenid stuk hout zoodanig aan het hoofd getroffen, dat hij nagenoeg onmiddel lijk overleed. Het slachtoffer was gehuwd en vader van 5 kinderen. DRIE KINDEREN UIT EEN RAAM GEVALLEN. Drie kinderen te Amsterdam, twee broer- tjes, respectievelijk vijf en drie jaar oud, en een driejarig buurmeisje, dat in hun gezel schap was, is Vrijdagmidldag een zeer ernstig ongeluk overkomen, dat een van hen het leven heeft gekost. De kinderen bevonden zich op de tweede Stage voor het raam van een huis aan de De Wittekade. Terwijl de moeder van de jongetjes even afwezig was, zijn de kinderen uit het raam gaan hangen, waarbij zij zich steunden aan een drooglijn. Plotseling brak deze, met het noodlottige gevolg dat de dTie kinderen uit het raam vielen en op een platje terecht kwamen. Onider groote verslagenheid van de huis- genooten en omwonenden heeft de genees- kundige dienst de kinderen, die emstig ge- kwetst waren, naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. Het vijfjarig zoontje is daar aan de bekomen verwondingen overleden; van een der beide andere kinderen is de toestan/l emstig.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 2