ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBUD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN OM DE KONINGIN Uem 'n "AKKERTJi" No. 9185 MAANDAG 20 AUGUSTUS 1934 74® Jaargang Binnenland Feuilleton Buitenland uit zoo'n nieuw handig zakdoosje bij Migraine, "Kaler", Hoofdpijn. TER NEUZEN, 20 AUGUSTUS 1934. TER NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSBinnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen if. per post 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar en A-merika 2.—, overige mnden 2,35 per 3 maanden fr. per post A'oonaementen voor het buiten land aileen bjj vooruitbetaling. CitgwfsWr; F'rina P. J. VAIN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels f 0,80 Voor elken regel meer 0,20. KEEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en clichd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen vermindeird tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst efn dag voor de uitgave. DIT BEAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. DE AARDAPPELPRIJZEN IN ZEELAND. Het Tweede Kamerlid de heer Kersten heeft aan den Minister van Oeconomische Zaken de volgende vragen gesteld: Is het den Minister bekend, dat de aard- j appelprijizen van dien aard zijn, dat in Zee- land reeds te velde staande aandappelen zijn verkocbt voor f 7,50 per H.A. Acht de Minister bij dezen stand van zaken bet geen grove onbillijkheiid de heffing van f 1 per 100 K.G. nog te handhaven? Is de Minister bereid daze heffing ten spoe- digste te doen einddgen? Kan de Minister mededeelen, wanneer het ingeihoudein bedrag van de aardappel-campag- ne 1933 '34 aan de landbouwers in Zeeland zai worden uitbetaald? WEGENBT'.LASTING IN HET VERKEER NEDERLANDBELGIe. Aangezien geblfeken is, dat er een onjuiste meening is ontstaan over de betaling van wegenbelastirg in bet verkeer met vracht- auto's tusscben Nederland en Belgie, deeit de B.B.N.Bond van Bedrijfsautobouiders in Nederland, bet volgende mede: Vrij aigemeen is onder verladers van goe- deren per auto de gedachte verbreid, dat Nederliandsche motorrijtuigen, voor goederen- vervoer in Belgie onderworpan zijn aan be taling van wegenbelasting, terwijl Belgische vrachtauto's onbelemmerd en onbelast in Nederland zouden kunnen komen, om daar onder ongelrjke concurrentievoorwaarden derhalve) aan Nederlandscbe ondemSmers het venvoer te ontnemen. Daze opvatting is ten eenenmale onjuist. Seldert 16 Juli j.l. moet voor een Nederland- sche vrachtauto in Belgie welisiwaar wegen belasting worden betaald tot een bedrag van 16 of 20 franks per dag (al naar het eigen gewicht van het voertuig), maar omgekaerd zijn de Belgische motorrijtuigen voor goede- remvervoer in Nederland ook onderworpen aan de heffing. Deze heffing wordt opgelegd krachtens prtikel 5 der wgenbelastingrwet. Voor 3 dagen is verschuldigt i/«) van de jaarlijksche belas- ting, welke voor de onderwerpelijke motor rijtuigen op 120 is bepaald. Dit 1/40 is 6611 minimum, zoodat de belasting ten minste 3 bedraagt. STICHTING NATIONAAL LUCHTVAARTFONI >S. Donderdag is ten overstaan van de notaris- sen Denis en Waidorp te 's Gravenbage, de oprichtdngs-akte verleden vein de Stichting Natdonaal Lucbtvaartfonds. Hierdoor is het bekende Pelikaan-Comite aan het einde van zijn werkzaambeden ge- kamen en is thans bezig te liquideeren. Hoewel te zijner tijd nadere bijzonderheden over de Stichtings-akte en over de ingekomen gelden zullen worden gepubliceerd, kan thans reeds worden medegedeeld, dat dank zij de bijna allerwege cndervonden medawerking, een totaal bedrag van circa 100.000 kon wonden bijeengebracht. DE BESTUREN VAN DE NIEUWE ORISIS-ORGAN1SATIES. De centralisatie van de verschillende crisis- diensten waarover reeds vroeger mededeelin- gen werden verstrekt, zal omstreeks 1 Sept. voltooid zijn. Dp dat tijdstip zal de Minister van Economische Zaken de besturen van de nieuwe crisis-organisaties benoemen. Teneinde ervan verzekerd te zijn, dat in deae organisaties de groepen van belangheb- benden zooveel mogelijk vertegenwoordigd milleti zijn, heeft de Minister thans tot niet minder dan 84 organisaties van belanghetoben- den het verzoek geridht hem een natuurlijk overigens gebeel vrijblijvende aanibeveling door VICTOR BRIDGES. (Nadruk verboden.) 45) (Vervolg.) ,Ja, het is zeer mooi van uitvoering", zei Henry. ,,Ik zal je er nog meer van zenden, zoodra je dit hebtdoorgewerkt. Er bestaat geen betere voorbereiding voor een parle- mentslid, dan de zaken grondig bestudeeren". „Het zal mij zeer aangenaam zijn", ant- woordae Tony. „Ik was half van plan met de .Betty" naar Zuid-Amerika over te steken en Guy mede te nemen, teneinde mij persoonlijk van een en ander op de hoogte te stellen. Je boeken zouden mij gedurende de zeereis goed van pas komen." Henry was aangenaam verrast en keek hem met goedkeurenden blik aan. ,,Ik geloof, dat het een uitstekend idee is", sprak hij. Laura zal verrukt zijn, als ik het haar vertel, want het bewijst, dat je je nieuwe positie ernstig opneemt." 'Hij nam een notitie- boekje uit zijn zak en maakte er eenige aan- teekeningen in. ..Ik zal zienof ik een paar aanbevelingsbrieven bij invloedrijke politici voor je kan krijgen", zei hij op beschermen- den toon. ,,Prachtig", zei Tony, ,,bij voorbaat mijn dank voor je hulp. Ik moet echter nu weg, an kers kom ik te laat voor een afspraak." Hij wuifde hem tot afscheid toe en zette den- motor aan, terwijl Henry zijn notitie- boekje in zijn zak stak en zijn weg naar het ministerie vervolgde. te willen doen toekomen van personen, welke naar de meening van deze organisaties in de nieuwe besturen zitting zouden kunnen nemen. Het overleg omtrent de vertegenwoondiging in de nieuwe crisis-centrale met de centrale landbouw-organisaties is nagenoeg geeinidi'gd: vertrouwd wordt, dat het breed opgevatte overleg met de vermelde organisaties tot re- sultaat zal hebben, dat de vertegeniwoordiging van alle groepen van belangihebbenden in de nieuwe centrale tot zjjn recbt zal komen. De uitnoodigingen hiervoren vermeld, zijn niet aileen gericht tot direct betrokkenen bij de crisis-organisaties. Ook aan den handel in het aigemeen is ruimsohoots vertegenwoordi- _ing toegedacht, eveneens zijn in de vpor- naamste centralen een of meerdere plaatsen voor vertegeniwoordigers der industrie be- scbikbaar gesteld. Hieromtrent overiegt de Minister met den Nijverheidsraad. Ten slotte heeft de Minister, teneinde tege- moet te komen aan het in de Staten-Generaal tot hem gerichte verzoek, besloten in de be sturen van alle provinciale landbouw-crisis - organisaties een vertegenwoordiger van den handel op te nemen. Een aanibeveling hier- voor is gevraagd aan den Industrie- en han- delsraad voor land- en tuinbouw. DE L ITSPRAAK DER DUITSCHE KIEZERS. Op de vraag of het Duitsche volk accoord gaat met bet optreden van Hitler als opvol- ger van Hindenburg is blijkens een voorloo- pige opgaaf door ruim 38 millioen ,,ja" ge- stemd. Ruim vier millioen anbwoordden „neen", terwijl 800.000 stemmen van onwaarde waren. COSYNS WE EH NAAR DE STRATOSFEER. De als assistent van professor Piccard be kend geworden Belgische onderzoeker inge- nieur Max Cosyns is Zaterdagmorgen te zes uur 19 minuten te Houravenne nabij Dinant met zijn stratosfeerballon opgestegen voor zijn derde vlucht naar de stratosfeer. Tegen 3 uur des nachts "was men met de vulling van den ballon gereed. Te 4 uur 35 werd de gondel onder den ballon gebracbt, waama het terrein door de gendarmerie werd ontruimd en afgezet. De ballon voert als bal last mede zandzakken met een totaal gewicbt van 1000 kilogram en 250 liter water in on- verdeelde looden tanks welke tezamen 300 K.G. Wegen. Aan de toebereidselen voor de opstijging hebben ongeveer driehonderd militairen deel- genomen. Een groote menigte bewoog zich in de om- geving van de plaats van opstijging, die door de gendarmerie streng is afgezet. In den loop van den namiddag en den avond kwamen geregeld berichten over de be<weging van den ballon hitmen. Zij dreef In Oostelijke richting en had te 19.40 de Oostenrijksch Joego-Slavlsche grens bereikt. Toen bielden de berichten op en heeft men zich over de ballonvaarders ongerust gemaakt toen deze, in strijd met zijn voornemen, voor het ondergaan der zon niet geaaata was en daartoe toch, naar men meende, voldoende ge- legenheid had gehad. De veronderstelling werd toen reeds geuit, dat Cosyns en zijn mak- ker niet meer in leven zouden zijn. Later is gebleken, dat zij te half 9 geland zijn bij het Joego-Slavisch dorpje Zenovje. Het verzenden van een bericht ondervond ver- traging en daardoor heeft het lang geduurd eer men omtrent hun behouden daling werd ingelicht. Naar Cosyns verklaarde hebben zij een hoogte van 16.000 M. bereikt en zijn de we- tenschappelijke resultaten van groote waarde. MILITAIRE OEFENING VAN DE JEUGD. De regeering van Estland heeft een decreet uitgevaardigd, waarbrj bepaald wordt, dat de Een half uur later bield Tony's auto weer stil voor Basil Mansions. Het was nog pas elf uur, doch Claudlne, het Fransche dienst- meisje, dat hem open deed_ deelde hem mede, dat Molly reeds op was en hem in de huis- kamer wachtte. Hij vond haar, eooals gewoonlijk, aan de piano bezig met het instudeeren van een lied. Zij draaide op de pianokruk rond, toen hij bin- nenkwam en liep hem met uitgestrekte han- den tegemoet. „0, Tony", riep zij, „wat ben ik blij, dat je gekomen bent." Hij schudde haar hartelijk de hand. ,,Ik zou wel vroeger gekomen zijn, Molly", sprak hij, ,,maar ik was bang, om je wakker te maken. Goede nachtrust is zoo noodig voor ernstige werkers." „Ik ben al zoo vroeg op geweest", ant- woordde zij, „ik kan nooit slapen als ik op- gewonden of ergens over bezorgd ben." ,,Waar maak je je dap bezorgd over?" vroeg hij, terwijl hij op de sofa plaats nam. Zij ging naast hem zitten. „Over Peter", zei ze. „Hij was gisteren hier gisteren middag. Ik heb je direct opgabeld toen hij vertrokken was." „Wat was er dan?" vroeg Tony nieuwsgie- rig. Molly haalde diep adem. ,,Hij kwam afscheid nemen." Tony zat opeens rechtop. ,,Wat?" riep hij. Molly knikte. ,,Hij deed het wel niet woor- delijk, maar het was toch het doel van zijn bezoek." Er volgenden eenige oogenblikken van stil- zwijgen „Hij moet sterker zenuwen hebben, dan ik hem had toegeschreven", zei Tony langzaam. „0, ik bedoel geen afscheid voorgoed", zei Molly met een droog lachje. „Dat is in het geheel niet de bedoeling van Peter." Zij sprong op van de sofa, liep de kamer dwars door naar de schrijftafel in den hoek en deed leerlingen van de hoogste klassen der lagere school op militaire wijze moeten worden ge- oefehid. De jongens, die aan deze militaire oefening deelnemen, zullen een uniform krijgen. Tweemaal per week zal een parade worden gehouden. RUSLAND ALS ..DEBUTANTE" IN ..SOCIETY". Het democratisch-republikeinsche Frankrijk heeft schrijft de N. R. Crt. intleme vriend en bondgenoot kunnen zijn van het autocratisch-monarchistische Rusland van tsaar Nicolaas II; het is nu bezig, even sterke banden aan te knoopen met het autocratisch- sowjetistische Rusland van tsaar Stalin. Als het eene verschil van beginselen geen bezwaar oplevert, waarom zou het dan het andere doen? Er was een tijd, dat de toenadering vooral uitging van radicale grootmachtigen in Frankrijk; thans echter zijn alien bereid mee te doen. Het Duitsche cement, dat voor den oorlog Frankrijk en Rusland aaneengehecht hield, blijkt zijn oude kleefkracht te hebben teruggekregen. Men hoeft de Fransche bla- den van behoudende richting maar te lezen, om te zien, hoe daar de stemming tegenover de bolsjewiki veranderd is. Wel gelooven wij niet, dat de Fransche overheid vooralsnog be reid zal zijn, de ambtenaren van de Gepeoe, als zij het noodig vinden de politieke emigran- ten te Parijs in het oog te houden, dezelfde faciliteiten te verleenen als de dienaren van de Ochrana van den tsaar voor den oorlog zoo grof werden vergund. Maar Moskou zal op dit punt nog bescheiden zijn, en dergelijke onredelijke eischen zeker niet stellen. Jarenlang is de Fransche bevolking als schrikbeeld voorgehouden de sterkte van de legers der bolsjewiki. Thans worden hun kracht en grootte geroemd om het Fransche volk des te meer vertrouwen te geven! Zoo zijn de dingen voor de Fransche politici en de Fransche pers thans veranderd. Van de Rus- sische luchtvloot kon men wat jaren geleden sterk overdreven beschrijvingen lezen in Fran sche bladen, ter kenschetsing van de gevaren, die de wereld dreigden. Wat men nu hoort is veel precieser. De Russische luchtvloot is in- tusschen in haar eens overdreven reputatie gegroeid; zij hangt haar niet meer als een te wijde verkleeding om het lijf. De Franschman schrikt er echter niet meer van, maar consta- teert het feit met gr< >.te voldoening. Herriot is na zijn bezoek aan Rusland begonnen, de militaire kracht van Rusland 1 vooral de kracht in de lucht te prijzen. Een Fransch minister voor luchtvaart heeft daama zijn voorbeeld gevolgd. Nu zijn eenige groote, Russische vliegmachines naar Parij» gekomen om het Fransche volk in de gelegenheid te stellen, met eigen oogen te zien, wat de ge- liefde bondgenooten op dit punt vermogen Die tocht is een zegetocht geweest. Naar het heet heeft men hij die gelegenheid ook aan Rusland het patent verkocht van een van de beste en sterkste Fransche vliegtuigmotoren. Voor de Russische luchtvloot is het beste niet goed genoeg. Daama zijn de Russische vlie- gers weer naar Oost-Europa teruggekeerd. Onderweg zijn zij te Praag neergestreken, waar men hun ook weer, in overeenstemming met Parijs, een geestdriftige ontvangst heeft bereid. Men heeft hen er langer gehouden dan zij van plan waren te blijven. Verder heeft men hun de Tsjechische vliegtuigfabrieken laten ibesiichtigen. Misschien op hoop van zegen, daar de Russen nu eenmaal op dit punt van onverzadiglijke kooplust zijn; maar stel- lig toch ook om hun den indruk mee te geven dat men zelf eveneens van groot nut kan zijn als het noodig is. "Het bezoek Was nu eenmaal In de eerste plaats politiek bedoeld. Men gaf aan de vluclft zelfs symbolische beteekenis: Parijs, Praag, Moskou, dat zijn de knooppun- ten van een nieuwe politiek! Daarbij hoort Tsjechoslowakije tot de lan- den, die zich het langst tegen betrekkingen met Rusland hebben verzet. Maar men ziet, het Duitsche cement slaagt erin, het tot nog een laadje open, waar zij iets uitnam. „Kijk eens", zei ze en overreikte hem een vel dik briefpapier aan het hoofd waarvan het wapen van Livadia in gouddruk prijkte. Er stonden een paar regels onregelmatig schrift op waaronder een groote, nog onregelmatiger geschreven handteekening: Pedro R. Tony onderzocht het document met belang- stelling. ,,'Het ziet er indrukwekkend uit. Wat beteekent het eigenlijk?" „Het is een soort pas of een doorloopend vrijgeleide. Er moet in staan: „Doe alles wat de drager verlangt, zonder verder navraag te doen." Zij nam het document van hem aan en deed het in de enveloppe, welke zij in haar hand hield.. „Hiermede zou ik alles kunnen doen, wat ik wilde in Livadia, als Peter koning was." „Maar wat heeft het nu voor nut?" vroeg Tony. „Waarom heeft hij dat ding gegeven?" Molly ging weer naar de schrijftafel en horg de enveloppe achter slot. „Ik zal je precies zeggen, hoe alles zich heeft toegedragen", sprak zij, terwijl zij te- rugkwam en weer op de sofa plaats nam. „Om ongeveer vijf uur gisteren middag kwam Peter hier in een taxi aanrijden niet in zijn eigen auto, maar een gewone huurauto. Ik vermoedde, dat er onraad was, want als hij dat doet, beteekent het altijd, dat hij voor Da Freitas niet weten wil, waarheen hij gaat. Welnu, hij gebruikte een likeurtje en zat ge- woon over koetjes en kalfjes te praten, maar ik merkte heel goed, dat er iets broedde iets waarvan hij niets wist, hoe hij het mij zeggen moest. Hhidelijk gelukte het hem. Hij wilde weten, of ik vertrouwen in hem stelde. Indien het mocht gebeuren, dat hij plotseling weg moest of er zich iets voordeed, waardoor het hem onmogelijik zou zijn, mij binnen kor- ten tijd te bezoeken, of ik dan toch Wilde ge looven, dat ik de eenige vrouw in de wereld toe onvereenigbare innig te verbinden. Hin- denibrug had gelijk, toen hij in zijn politiek testament met een zeer bedekte toespeling het voordeel bepleitte van samemwerking in in- temationaal verband. Want het is werkelijk onaangenaam, als men de heele wereld ver- bonden tegen zich in het geweer krijgt. Hoeveel beter hebben het dan de Russen. 1 De Duitschers zijn hun doodsvijanden gewor den. Niet om de vervolging der communisten. Zoo kleinzielig is men niet te Moskou. In Italie is het al evenmin aanbevelenswaardig, met het communisme te doen te hebben. Dat echter staat vriendschap tusschen Moskou en Rome volstrekt niet in den weg. In de periode van de warmste RussischDuitsche vriend schap, die door BrockdorfRantzau met on- vermoeiden ijver op temperatuur werd gehou den, placht de gepeoe bijzondere aandacht aan Duitschers te wijden, van wie zij meende of verkoos te meenen dat zij het soWjetbewind onvriendelijke gezindheid hadden getoond. Vele gevallen waren werkelijk zeer ergerlijk. Dit is zelfs vaker geschied dan Berlijn; voor de stem ming tegenover de bondgenooten, opportum vond bekend te maken. Maar de samenwer- king heeft dat weinig geschaad. De Russen verwachten van vrdenden, die hen noodig heb ben, geen al te groote teergevoeligheid op dit punt, maar zijn dan ook bereid, waar zij mee nen zelf het een en ander te moeten ver- dragen, heeft veel door de vingers te zien. De concentratiekampen zijn het dus niet, die de Russen afstooten. Die hebben zij immers zelf ook; en hoe bar het klinken moge zelfs in nog veel onaangenamer vorm Het is regel- recht en begrijpelijk politiek wantrouwen, dat de Russen nu tegenover Duitschland zoo vijan- dig gestemd heeft, een wantrouwen, ontleend aan het veroveringsprogram, door Hitler in Mein Kampf ontwikkeld, en daama nog eens aan het memorandum, dat Hugenberg ter oeconomische conferentie heeft ingediend, en waarvoor men toen ook dr. Schacht medever- antwoordelijk stelde. De Russen hebben, in hun wantrouWige ge- stemdheid, volop partij kunnen trekken van dezelfde stemming elders in Europa. Ze heb ben niet aileen bij Frankrijk en zijn vrienden, maar ook in de Baltische wereld succes gehad. Dit moest Moskou te meer verheugen, omdat het, rechtstreeks bedreigd door een groote mogendheid in het Verre Oosten, sterk be- hoefte moest gevoelen aan een zoo groot en zoo net gezelschap in het Westen. Tien jaar en korter geleden waren zij nog de geisoleer- den, de paria's der internationale wereld. Toen moesten zij met het gezelschap van een ande- ren eenzame, Duitschland, genoegen nemen. Zij hebben dat gezelschap nooit naar hun hart en van voldoende sterkte gevonden. Nu is Duitschland geisoleerd en nu staat ook Japan aileen. Maar Rusland ziet zich populair ge worden! Het vindt zich, in zijn blnnenste door het gezelschap, waarin het is opgenomen zelfs tegenover zichzelf wat gerehabiliteerd. Het gaat ook werkelijk urbaner optreden. Noblesse oblige! Nu moet Rusland de laatste vuurproef der rehabilitatie doorstaan. Hij wil in den Vol- kenbond - en, als groote mogendheid, tevens als permanent lid in de „inner circle" van den Raad worden opgenomen. Dat wordt waar- schijnlijk de groote en pikante aangelegenheid van de volgende Assemblee, die 10 September gaat beginnen. Vast staat nog niets, maar men mompelt reeds allerlei. Er is feitelijk weinig reden tot twijfel. Er zullen nog staten zijn die beziwaren maken. Zwitserland in de eerste plaats, dat met de Sowjetunie gelijk vuur en water is en met fanatiek anti-sowjet- tische stroomingen in het binnenland rekening heeft te houden. Dat echter is niet het groot- ste bezwaar. Erger is, dat waarschijnlijk het spel zal worden herhaald, dat wij beleefd heb ben toen Duitschland zijn intrede zou doen in den Volkenbond. Eenige staten, zooals Spanje, Brazilie en Polen, hebben getracht zichzelf mede omhoog te laten trekken, op een vasten zetel in den Raad. Dit ware waar- was, die hij werkelijk liefhad. Ik hield mij of ik zeer verrast was en vroeg hem, wat er dan wel zou kunnen gebeuren, maar hij wilde niet bekennen. dat het iets zekers of bepaald was Hij gewaagde er vaag van, dat een koning zijn eigen meester niet is en dat hij er nooit zeker van was, op welk oogenblik een revo- lutie in Livadia zou kunnen uitbreken en als zulks geschiedde, zijn plaats dan aan het hoofd van zijn volk zou zijn. Natuurlijk klonk zooiets in den mond van Peter als de reinste onzin en men moest al een hopelooze idioot zijn, om niet te begrijpen, dat daar iets achter stak. Hoe het ook zij, ik liet hem in den waan, dat ik het volkomen met hem eens was en toen haalde hij na een poosje dat papier voor den dag en verklaarde mij, wat het was. Hij zei, dat indien hij onverhoopt plotseling naar Livadia geroepen zou wonden, het eerste, Wat hij zou doen, zou zijn, mij te laten halen. Hij stond er op, dat ik Jiem mijn woord gaf, dat, wat er ook getoeurd mocht zijn, ik toch bij hem zou komen. Ik zag, dat het hooge ernst hij hem was en dat het hem zeer opwond en daarom beloofde ik het hem. Toen werd hij geheel kalm. Hij sprak er nu niet meer over, maar zoo zeker als ik hier zit, ben ik over- tuigd, dat er iets ophanden is, Tony, en spoe- dig ook." ,,Ja, daar ziet het wel naar uit." stemde Tony peinzend toe. „Het zou mij niets ver- wonderen, als Da Freitas zijn plannen gewij- zigd had. Misschien heeft de schermutseling in Latimer Lane zijn zenuwen eenigszins ge- schokt en heeft hij Isabel van het program- ma geschrapt, om zoo spoediig mogelijk te kunnen vertrekken." „Wat was dat voor een schermutseling?" vroeg Molly. „0, dat is waar ook, dat weet je nog niet", zei Tony. ,,Wij hebben onder ons allerlei leuike grappen vertoond te Hampstead". Hij hield even op, om een sigaret op te steken. „En dan hebben wij den brief van Jimmy ook (Ingez. Me<3.) lijk bijna gelukt. Slechts de standvastigheid van het Zweedsche Raadslid heeft het voor- komen. Het staat te vreezen dat wij het- zelfde tafereel dezen keer weer zullen beLeven. Onder pogingen van chantage van anderen moet dan de ..debutante" haar intrede doen in ..society". BELASTINGCONSULENT. Bij het op 25 Juli te Tilburg vanwege den Bond van Belastingconsulenten afgenomec examen voor diploma Belastingconsulent, slaagde de heer J. Gabrielse, alhier. HERDENKING VAN HET 350-JARIG BESTAAN VAN TER NEUZEN. Als de voorteekenen niiet bedriegen, zal Ter Neuziem van 3 tot 9 September as. in voortreffelijke feeststemming verkeeren. Het feestprogramma is nu vastgesteld en wjj zeggen niet te veel, als wg voorspellen, dat het een herdenking van het 350-jarig bestaan onzer staid zal zijn, waaraan heel Ter Neuzen en velen uit andere plaatsen van Zeeuwsdh- Vlaanderen en allicht ook uit de buur- gemeenten van Belgie, zullen meedoen. De voorbereiding der talrijke nummers is in goede handen en er wordt kracihtig aan ge- werkt. Er zal o.m. een optoeht zijn, opge- ludsterd door verschillende muziekgezelschap- pen, een schitterend vuurwerk op de pier, heerlijk weerspiegelend in het buiten-water naar de mididensluis, dat alle vorige licht- en vuur- en knaleffecten zal evenaarden, ja, zeer waarschijnlijk wel zal overtreffen. Voor de zwemidemonstratie wordt al druk geoefend. Dit trek in de laatste dagen veel belangstel- ling van het publiek aan den waterkant. De sterrit belooft, gezien de inschrijvLngen. zeer belang^jk te worden en vele sportbroeders in de stad te brengen. Dat de voetbalwedstrijd, waarin twee erkende elftallen om den uitge- loofden beker zullen kampen, weer heele drommen volk naar het terrein zal trekken, spreekt hier wel van zelf. De Ter Neuzenaars zijn dol op een goed voetbal-spel; ook van buiten onze plaatsen weet men dat spel te waardeeren. De ervaring heeft dit voldoende bewezen. Zoodra de programma's klaar zijn en ver- spreid worden, zullen wij onze lezers gaame nog nadere details geven. ENGELSCH JACHT GESTRAND NABIJ BAARLAND. De vorige week kwamen een drietal Engel- sche bankibedienden, die met den zeiil- en. motorkotter „Gynthia" een tocht door Neder land hebben gemaakt, op den terugweg langs de Wester-Schelde. Door onbekendheid met het vaarwater zijn zij nabij Baarland op de plaat omhoog gevaren. De paging der op- varenden om het scheepje weer vlot te krij gen hadden geen resultaat. De aissistentie van de sieepboot Charles" die er heen was gevaren wezen zij af, daar zij verwachten met den vloed weer vlot te komen. Bij het vallend water kwam het scheepje echter meer en meer op zij te liggen en is tenslotte gekapiseisd. Bij het opkomen van den vloed liep het jaaht vol water en moest de bemanning een veilig heenkomen zoeken op de hooger gelegen gedeelten van de zand- plaat. Dondendagn ami dldag kwamen de sleep- booten ..Raymond" en ..Charles" weer assistentie aanbieden, die toen is aanvaapd nog," vervolgde hij, „maar 't is dunkt mij beter, dat ik je eerste maar van de scher mutseling vertel. Er gaat niets boven regel- matige volgorde; het is het geheim van alle succes in het leven." ,,hu begin maar zei Molly aanmoedigend. Tony, gezellige prater als hij wa.-T be- schreef nogmaals het heftige kleine gevecht, dat voor het huis van Spalding had plaats ge- had en de daaropvolgende verhuizing van Isabel naar de meer vreedzame atmosfeer van Chester-Square. Hij vertelde haar ook, dat zij lady Jocelyn in hun vertrouwen hadden genomen en dat zij besloten hadden onmiddel- lijk een reis naar Zuid-Amerika te maken aangezien hun dit de meest gewenschte op- lossing toescheen. „Ik geloof, dat je gelijk hebt", zei Molly na eenige oogenblikken peinzen. „Als zij in Lon- den blijft, zal de ellendeling van een Da Frei tas haar vroeg of laat toch ontvoeren, maar het spijt mij toch, dat jelui zoolang weggaat, Tony. Er is niemand met wien ik over de zaak kan spreken of beraadslagen dan met jou." „0, ik zal zoolang niet wegblijven", zer Tony geruststellend, „en het is zocwel voor jou als voor ons het beste. Zelfs in geval de revolutie uitbreekt behoef je je niet onge rust te maken, dat Peter met een ander zal trouwen. Er zouden heel wat internationale moeilijkheden ontstaan, indien hij zou trachten een vrouw uit een vreemd land te kiezen en bovendien geloof ik niet, dat de troon van Livadia een aanlokkelijk vooruitzicht biedt voor een buitenlandsche prinses. Tenminste als je leest, Wat Jiimmy schrijft." „0 ja, wat schrijft hij?" vroeg Molly. ,,Mag ik zijn brief eens lezen?" Tony gaf hem haar en zij spreidde hem op haar knie uit, waarna zij, over het kleine schrift gebogen, met gefronste wenkfbrauwien begon te lezen. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 1