Landbouwberichten Sport Gemengde Berichten KLOOSTERZANDE. LAMSWAARDE. WALSOORDEN. WIELRENNEN. MOTORRIJDER TEGEN AUTOBUS GEBOTST EN GEDOOD. In de begrooting voor 1934 is geraamd als opbrengst opcenten gemeentefondsfoelasting ondcrdeel a. 35.500. De totals opbrengst kan geraamd worden op 63000. Op onderdeel b. voor 1935 kan dus terzake worden geraamd 63000 35500 27500, d. i. /8500 meer dan terzake in 1934 kosi worden geraamd. Door deze boogere opbrengst, in verband met de raming hlgft het bierboven berekend nadeeiig versclhil voor de begrooting 1935 be- perkt tot 17600. SAMENVOEGING VAN GEMEENTEN IN ZElEUWSCH-VLAANDEREN. Verschenen is het wetsontwerp tot samen- voeging der gemeenten Stoppeldijk, Boscbka- pelle, Hengstdijk en Ossenisse met de memo- rie vgn toelichting daarop. We ontleenen hieraan het volgende: De nieuwe gemeente draagt den naam van Vogelwaarde. Deze naam, waarvan het laat- ste gedeelte beteekent een stuk land aan of in water gelegen, herinnert aan den ouden Vogel, een kreek, welke bij de vorming van de vier gemeenten een belangrijke rol beeft gespeeld. Immers Hengstdijk en Pauluspolder, een deel van het tegenlwoordige Stoppeldijk, rezen als schor nit de Vogelmoerassen, terwijl Stop peldijk in de 13de eeuw in den tegenwoordi- gen Havikpolder veroverd werd op de samen- vloeiende wateren van den Vogel en Hulster- schen Saxvliet. Waar nu"- Boscbkapelle en Rapenburg worden gevonden, stroomde des- tijds dezelfde vliet mede als afvloeiende van den Vogel naar Kampen. Ossenisse was een parochie in het Noorder- moeras aan de Honte, maar werd toch ook in het Zuiden omspoeld door uitloopers van den Vogel. De zetel der nieuwe gemeente wordt be- paald door den raad dier gemeente, onder goedkeuring van Ged. Staten. De vereeniging komt tot stand met ingang van 1 Mei 1935. Ter voldoening van eventueele kosten of be- talingen voortspruitende uit het zijn van aan- deelhoudster der Zeeuwsch-Vlaamsche Water- leiding Mij., wordt, voor de totstandkoming van de vereeniging, uit de gemeentekassen van de toegetreden gemeenten een bedrag ge- reserveerd, gelrjk aan het bedrag van de kos ten en gestort in de kas der nieuwe gemeente. Stoppeldijk is geen aandeelhoudster. De "kosten kunnen nog niet definitief vastge- steld worden, doch zullen vermoedelijk niet hooger zijn dan 297.50 voor Boschkapelle, f 150.50 voor Hengstdijk en f 206.50 voor Ossenisse. De tekorten op den gewonen dienst der daarvoor in aanmerking komende gemeenten, waarvoor op het tijdstip van ingang der ver eeniging nog geen dekking is gevonden, zullen door het rijk worden aangezuiverd. Aan de nieuwe gemeente zal door het rijk worden uitgekeerd zoodra de vereeniging is tot stand gekomen een bedrag gelijk aan het op het tijdstip der vereeniging nog onafge- lost gebleven gedeelte der geldleening van f 67.000 gesloten door Boschkapelle in 1926 tot oprichting van het electrdciteitsbedrijf. Van de vier samen te voegen gemeenten is Boschkapelle de eenige aan welke buitenge- wone bijdragen uit 's rijks kas zijn moeten worden verleend teneinde de hegrootingen van den geiwonen dienst voor 1932 en '33 sluitend te maken. Als gevolg hiervan behoort die ge meente thans niet meer tot de noodlijdende, doch tot de uitstootende gemeenten. Mogelijk is dat 1933 en '34 nog een nadeeiig slot zullen opleveren. De toetreding eener financdeel zwakke ge meente zou de te vormen combinatie verzwak- ken. Daarom zou het rijk het restant der electriciteitsleening ad 59.400 voor haar reke- ning nemen. Dan zou Boschkapelle als finan- cieel gelijkwaardige haar intrede doen en mag menschelijkerwijze gesproken en mits slechts niet in de toekomst de budgetten der gemeen ten zonder gewijzigde omstandigheden geheel, zullen worden ontwricht, worden verwacht, dat de nieuwe gemeente een gezonde finan- cieele politiek zal kunnen volgen. De raad der voormalige gemeente Stoppel dijk als grootste gemeente benoemt het hoofd- stembureau voor de verkiezing en onderzoekt de geloofsbrieven der nieuwe leden. De periodieke raadsverkiezing in 1935 komt dan te vervallen, zoodat de leden zitting heb- ben tot September 1939. De dag en plaats der eerste vergadering van den nieuwen raad worden door Ged. Sta ten bepaald. Tenslotte regelt art. 12 in een dertiental sub-artikels de wachtgeldregeling. GELDIGHEIDSDUUR KALVER- SCHETSEN. Blijkens een bericht in het Friesch Land- foouwblad moeten de veehouders er rekening mee houden, dat de thans toegekende kalver- schetsen geldig zijn tot 1 November van dit jaar. Naar alle waarschijnlijkheid zullen schet- sen die dus nog niet gebruikt zijn ongeldig worden. Er zullen dan weer nieuwe schetsen voor een volgende periode worden uitgereikt. Of dit aantal even groot zal zijn is nog niet te zeggen. Niet onWaarschijnlijk wel iets minder. Op 1 Augustus 1934 zijn de gewichtsgren- zen, waarbinnen de dieren van een identiteits- "bewijs voorzlen moeten zijn, vastgesteld op 60250 K.G. voor ossen en stieren, 100190 K.G. voor vaarzen. Men rekene er mee, dat deze gewichtsgren- zen tot 1 November nog wel eenige malen verhoogd zullen worden. Dieren die tot heden juist boven de ge- stelde gelwichtsgrenzen vielen en daardoor vrij waren, hebben daardoor alle kans daar tot 1 November weer binnen te komen. Men wachte niet te lang deze dieren te laten schetsen. De controle of alle kalveren, die daarvoor in aanmerking komen geschetst zijn, begint op 20 Augustus. Het aantal niet geschetste kalveren vallen- de binnen de gewichtgrenzen, dat men voor- loopig hoogstens mag houden, boven de toe- gewezene, is: 1 extra tot 1 Sept. bij toewijzing van 1 ka'lf, 1 extra tot 1 Oct. bij toewijzing van 2 of 3 l^lveren, 1 extra tot 1 Nov. bij toe wijzing van 4 of meer kalveren. DESKUNDIGEN SCHATTING PAOHT- WAARDE. Door de Arrondissements-Rechtbank te Middelburg zijn benoemd tot deskundigen voor eene sehattiing van de pachtlwaarde van gronden gelegen in den calamiteuzen Anna Frisopolder en in het calamiteuze Waterschap Walzoorden, resp. de heeren C. Koert te Wol- phaartsdijk en A. F. J. Aernoudts te Sluis. Afhalen correspondentie. Voortaan zal de afgifte van corresponden tie des Zondag plaats hebben van 1212.30 uur. De heer 'Hon. P. van der Poel alhier, onder- wijzer aan de R.K. bijzondere school St Ber- nardus te Clinge, is geslaagd voor het diplo ma koordirecteur van de Nederlandsche St. Gregoriusvereeniging Zeeseouts. Zondag j.l. arriveerden in de haven alhier een viertal roeibooten. Deze waren bemand met een 26tal Verkenners uit Antwerpen, die een twaalfdaagsche excursie maakten en al hier kampeerden tot Dinsdagvoormiddag. Om- trent deze kampeerders vernamen we het volgende •Het zijn leden van de Georges de Hasque Eenheid, le Baden Powell Zeeseouts. Deze Eenheid, gesticht te Antwerpen in 1916, door wijlen Georges de Hasque, maakt deel uit van het V.V.K.S. (Vlaamsch Verbond der Kath. Scouts). Zij beschikt als lokaal over een oude loods- kotter. Als materiaal beschikt zij over vier vierriemsgiek^i (7.60 X 1-45), een ceuters- loop als ketch getuigd (7.40 M.), een kotter (8.30 X 2-40en een hoogaars (10 M.). De Elenheid telt ongeveer 50 leden, inge- deeld in 2 afdeelingen: a. de Verkenners van 14 tot 18 jaar en b. de Voortrekkers voor jon- gens ouder dan 18 jaar. Jaarlijks maakt de afdeeling Verkenners een grooten tocht met de roeibooten voor een 12tal dagen. Dit jaar nemen hieraan 26 Ver kenners deel, die de vier roeibooten beman- den. Het plan Was: Doel, Hansiweert, Wemel- dinge, Goes, Veere, Middelburg, Vlissingen, Ter Neuzen, Bath, Antwerpen. De Z.W. wind was echter te sterk om langs de Zandkreek Veere te bereiken. Daarom werd een paar dagen langer te Goes vertoeft. Zondag rond 11 uur uit Goes vertrokken, versasten ze te 2.30 uur te Hansweert. Hier stond felle zee, hevige wind en plaste de regen overvloediig neer. Als oude zeebonken echter trotseerden deze jongelui de ontketende na- tuurelementen en belandden ze veilig te Walsoorden. Van den Eenheids-aalmoezenier, de Eerw. heer Marcel Rombouts, en van den Eenheids- leider, de heer Willy Cuijpers, vernamen we nog, dat de Verkenners zich overal in Neder- land in een vriendelijk onthaal mochten ver- heugen, maar over de guile ontvangst te Walsoorden kWamen ze niet uitgesproken. Deze ontvangst, verzekerden ze, zal hun steeds een dankbare levende indruk nalaten. Zooals reeds gezegd, maakte de Eenheids- aalmoezenier den tocht mede, zoodat de Ver kenners alle dagen de gelegenheid hadden de H. Mis bij te wonen en te communiceeren en zoodoende zoowel aan geestelijke als aan lichamelijke krachten bij te winnen. Maandag en Dinsdag had die plechtigheid plaats in de H. Martinuskerk te Groenendijk. Deze dien- sten werden ook bijgewoond door den Verken- nersgroep Guido de Fontgalland van Honte- nisse met zijn leidsters. Deze welpen maak ten zich nog verdienstelijk, toen de AntWerp- sche verkenners Maandagmiddag een uit- stapje maakten naar Hulst per auto vein Cam. Hermans. Gedurehde deze afwezigheid n.l. moesten zij op de tenten passen. In dankbare stemming voor de Nederland sche gastvrijheid en bijzonder voor die van Walsoorden, zijn de kranige Zeeseouts Dins- dagvoormiddags weer vertrokken. PRIJZEN DER LANDBOUWPRODUCTEN IN ZEELAND. Men schrijft aan de N. R. Crt.: Met de prijizen der landibouwproducten gaat het in Zeeland buiten verwachting naar wensch. Vele perceelen aardappelen werden den laatsten tijd verkocht voor f 300 en meer per gemet, waarbij het rooien enz. voor koo- persrekening komt. Dit is een prijs, welke in verscheidene jaren voor het product niet meer te maken is geweest. Ook de ajuin, hoewel minder verbouwd dan op andere jaren, wordt veel te velde verkocht voor den sinds lang ongekenden prijs van 1,30 h 1,50 per roade. Voor schokkererwten, die dit jaar een goed beschot gaven, wordt 13 cent per K.G. be- steed, hetgeen ook zeer redelijke prijs mag worden genoemd. Ook de suiketlbieten staan er zeer goed voor en op sommige perceelen werd nu reeds een gehalte geconstateerd van 17 pet., bij een grooter gowi(^it per biet dan op andere jaren omstreeks denzelfden tijd. De tarweoogst belooft zeer goed te zullen zijn zoowel wat de kwantitoit als wat de kiwa- liteit betreft. Bij nog langduriger regenval, zou, voorzoover de oogst nog buiten staat, de kwaliteit op den duur kunnen gaan lijden. „TRAP DOOR". Daar de trainingsritten Woensdag j.l. op de wielerbaan geen doorgang konden hebben, werd gisteravond een trainingsrit gehouden op den weg. De uitslag was als volgt: Klasse A, 53 K.M.: 1. Eekman, 5. p., 2. van Haucke, 4 p., 3. de Vries, 3 p., 4. Leunis, 2 p., 5. Breepoel, 1 p. Klasse B, 35 K.M.: 1. Witte, 5 p., 2. Dooms, 4 p., 3. Donze 3 p. Klasse C, 28 K.M.: 1. Hreepoel, 5 p., 2. Kra mer 4 p., 3. Donze 3 p. WIELERBAAN TER NEUZEN. 'n Wereldprogramma. Het feit, dat de renner Middelkamp we- gens polsblessure niet in staat is Zondag a.s. op de Ter Neuzensche Wielerbaan te starten, is voor de Directie aanleiding geweest, om den wereldberoemden Ned. renner Slaats te en- gageeren, die t%zaam met Pijnenburg koppel zal vormen in den koppelwedstrijd en boven- dien een individueele achtervolgingsmatch zal loopen tegen Verhaeghe. Slaats, die verleden week te Apeldoorn den wereldrecordhouder, den Franschman Richard, nog met 70 meter in achtervolging klopte, is voor dit program- ma een attractie te meer. De namen, die thans op het programma prijken hebben het ge- maakt tot een gala, ja zflfs tot een wereld programma. Alles wijst er dan ook op, dat heel sportief Zeeuwsch-Vlaanderen Zondag te Ter Neuzen tehoop zal loopen. De aanwezigheid van 's werelds grootsten zesdagenrenner, met als partner den evenaens wereldberoemden Slaats, met als tegenstre- vers Buschenhagen, Deneef, Debruycker enz., garandeeren een strijd van je welste! Wat zal het er spannen op het gezellig Ter Neuzen- sche baantje! Zelfs van de overzijde der Schelde zijn reeds informaties binnengekomen omtrent wedstrijd en uur van aanvang, zoo dat het <5dn file belooft welke zich Zondag naar Ter Neuzen zal richten. Er is maar §en Pijnenburg. Daarom zal een ieder dien eenen Pijnenburg met wereldrepu- tatie willen gaan zien. Houdt daarom Zon dag a.s. vrrj en gaat het grootsche programma te Ter Neuzen zien! EEN GEMEENTE ZONDER C'AFe. Als een vermoedelijk unicum in Nederland deelt men aan de „Tel." het volgende mede: De gemeenie Bleskensgraaf bezat slechts een cafe. Dit cafe is thans door de gemeente voor gemeentedoeleinden aangekocht, zoodat de infwoners van Bleskensgraaf nu dus zonder caf6 zitteu. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Woensdagmiddag is in de Maas bij Ma- charen, de 17-jarige De Haas bij het baden verdronken. Het lijk, dat na eenige uren is opgehaald, is%naar het ziekenhuis te Oss ver- voerd. Woensdagmiddag is te Kijkduin bij het baden in zee eeti 17-jarig jongmensch uit Pijnacker verdronken. Later is het lijk aan- gespoeld. Woensdagavond tegen tien uur reed te Mierlo, ter hoogte van „Molenheide", een motorrijder, de heer P. Leene, met een groote vaart tegen een autobus uit Geldrop. Met een zware hersenschudding is het sladhtoffer, dat tevens de beenen gebroken had, naar het ziekenhuis te Helmond ver- voerd, waar hij des nachts overleed. KRANIGE REDDING DOOR 20-JARIG MEISJE. In den nacht van Maandag op Dinsdag omstreeks 12 uur, geraakte een man aan de Soestdijkschekade te Den Haag te water. De aan deze kade wonende 20-jarige mej. E. Proosdij hoorde een gil, rende naar buiten en sprong, gekleed in pyama, te water. Het mocht haar gelukken, den man, geassisteerd door drie burgers, die inmiddels toegeschoten waren, op den kant te brengen. De drenke- ling, die in bewusteloozen toestand verkeerde, werd donr den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis Zuidwal vervoerd. DOOR een auto overreden en GEDOOD. Woensdagmiddag reed op den Ziuiderzee- straatweg nabij de Wissel bij Oldenbroek uit de richting Zfwolle een personen-auto, uit dezelfde ri oh ting reed een wielrijder. De laatste de 69-jarige K., venter van beroep en wonende aan de Posthoom te Oldenbroek, sdhijnt eenigszins aan het slingeren te zijn geraakt. Hij werd door den auto aangereden en op den straatweg geslingerd. Met zeer emstige verwondingen werd hij opgenomen. Twee doktoren waren spoedig ter plaatse. doch het slachtoffer bleek toen reeds te zijn overleden. EEN ZWERVER VERMOORD. Zaterdagavond heeft zich in een weide te Voerendaal in de onmiddellijke nabijheid van Heerlen in een schuur, waar zoogenaamde spiritusdrinkers, den nacht plegen door te brengen, een drama afgespeeld, meldt de Maandagmorgen. 't Daar iederen avond ver- toevende gezelschap verkeerde reeds onder invloed van sterken drank, toen zich bij hen vervoegde een zekere H., die op een gegeven oogenblik den spiritusdrinkers te lastig werd. Zij besloten toen zich van den man te ontlas- ten. Een der mannen hield H. vast, terwijl een andere hem (Jwong, zooveel gemengde brandspiritus te diinken, totdat het slacht offer geen levensteekenen meer gaf. Nadat de spiritusdrinkers reeds verdwenen waren, werd de man door de politie aangetroffen. Het lijk Werd naar het lijkenhui.sje te Voerendaal over- gebracht. Kort daarop werden van de daders gearresteerd de bekende 3piritusdrinker v. D. en de 17jarige jongen van Heelerbaan, v. d. W. Zij werden beide opgesloten. BRAND TE BOELENSLAAN (Fr.). Te Boelenslaan is een groote boerderij van mevr. G. Poll, bewoond door den heer J. Poll, afgebrand. 100 voer hooi, een partij graan, 2 hooiwagens en een auto gingen in vlammen op. De schade wordt grootendeels door ver- ^ekering gedekt. De oorzaak is vermoedelijk hooibroei. MOEILIJKE ARRESTATIE TE OVERSCHIE In den nacht van Zaterdag op Zondag om ongeveer 2 uur bemerkte een surveilleerende agent tie Overschie, dat twee mannen zich op verdachte wijze op den Rijksweg in de nabij heid van het benzinedepot van de firma Maatje ophielden. Toen de mannen den agent bemerkten, zetten zij het op een loopen. De politieman wist echter toch een van hen aan te hjouden en te arresteeren. Het bleek, dat. hij den geheelen voorraad sigaren en sigaret- ten uit de automaat bij het benzinedepot bij zich had. De ruit van de automaat was ver- brrjzeld. De gearresteerde verzette zich, doch de po- litiebeambte wist den man in bedwang te hou den en over te brengen naar het politiebureau. De tweede man, die Was blijven rondzwerven is later in den nacht gearresteerd en even- eens opgesloten. Het bleken te zijn de 28jarige losse werkman J. de V. en de 21jarige beton- werker J. v. D., beiden Woonachtig te Over schie. TRAGISCH ONGELUK. De aankomst van d'e eerste pleziervaarboot van de firma B. J. Smit uit Markelo, welke Zondagavond te ongeveer half tien aldaar te- rugkwam van een tocht naar Zutfen, en in de pas geopende haven aan het TwenteRijn- kanaal arriveerde, is tragisch verloopen. De 43jarige postbode pit Markelo, G. J. Leu- verink, stapte per ongeluk aan den verkeer- den kant uit de boot en verdween in de diepte. Na eenigen tijd is hij levenloos opgehaald. L. was ongehuwd. NEDERLANDSCH TOERIST IN ZWITSERLAND VERONGELUKT. Naar Reqter uit Gstaad (Berner Oberland) meldt, is een Nederlandsche toerist, Louis Butwies, die te Gstaad verbleef, 60 meter diep van een rots gevallen in de buurt van Laue- nen. De hulpcolonne trok op onderzoek uit, toen men had gemerkt. dat ButWies niet was thuisgekomen. Den volgenden dag heeft men het lichaam gevonden. Het hoofd vertoonde zware verwondingen en de dood schijnt enkele oogenblikken na den val te zijn ingetreden. Het slachtoffer droeg geen bergschoenen. DE CORRUPTIE TE WESTERWOLDE. Naar men meldt, zgn de door de politie te Groningen gearresteerde J. K. B.,- koren meter, D. K. graankleurder en E. F., even- eens graankleurder, bij de graancentrale, alle drie wonende te Groningen, welke in verband met de corruptie te Wesferwolde in de rnare- chausseekazeme te Stadskanaal waren opge sloten, op vrije voeten gesteld. EEN JUBILEUMPLECHTIGHEID ZONDER JUBILARIS. Men schrijft uit Bussum aan de N. R. Crt.: Vijf leden van den gemeenteraad plus de burgemeester en secretaris Van Kortenhoef zaten Doniderdagavond om de tafel geschaard om hun medelid, den 73-jarigen heer P. N. Bakker, die 25 jaar geleden tot raadslicj is gekozen, te huldigen. Wethouider Gorter was op reis. De jubilaris liet echter op zich wach- ten. De secnetaris en een der leden begaven zich per auto naar het tolhuis aan de Zuwe, /waar de heer Bakker woont. Het plaatselijke harmoniekorps, dat dicht bij het raadhuis voor zijn taak g,ereed had gestaan, holde er achteraan. De auto kwam zonder jubilaris terug; hij weigeride om mee te gaan en wilde geen reden opgeven. Een schoonzoon had zich bepaald tot het afleggen van de verkla- ring, dat de raad den heer Bakker niet netjes zou hebben behandeld. Het harmoniekorps ibesloot, den jubilaris de verdiende hul.de niet te onthouden. De muzikanten werden daarvoor in het huis van den feestvderenide goed onthaald. De afge- zanten brachten inmiddels in den raad rap port uit van den vergeefsohen tocht. Burge meester Warmolts reageerde hderop alleen door den uitroep: „Nu zitten wij met het cadeau". Hij wildie o/verigens de agenda ge- woon afhandelen. Hij liet de vaas met bloe- men, die voor den zetel van den jubilaris prijkte, naar de perstafel brengen, niet als hulde, doch omdat hij den raad het gewone aanzien wilde geven. Er waren slechts weinig agendapunten, die in een half uur werden afgehandeld. Toen was het oogenblik gekomen, dat de burge meester voor de huldiging had bestemd. ,,Maar ik kan nu mijn toespraak niet hou den, want de jubilaris is er nog niet" stelde de burgervader vast. Eenige leden vonden, dat de burgemeester zelf den heer Bakker had moeten halen en dat B. en W. 's middags hadden moeten gaan feliciteeren. De burge meester zeide, dat hij juist deze vergadering dien avond had belegd, om Bakker te kunnen huldigen; zi. behoefide hij dus 's middags niet naar het huis van den jubilaris te gaan. Spr. wilde niet uit den raad loopen om hem te halen. De raadsleden vonden het jammer, dat het zoo geloopen was, maar daarom wilden zij de jubileumfuif toch door laten gaan. De dorps- cafShouder kreeg bericht, dat hij de bestelde dranken toch moest brengen en van negen tot twaalf uur, heeft de raad het jubileum-Bak- ker gevierd. onder groote belangstelling van het publiek, voor het raam van het raadhuis, Velen namen metterdaad aan de eigenlijke huldiging deel door den voorraad van den cafehouder steeds te verminderen. Een groot aantal dorpelingen begaf zich naar het huis 3van den heer Bakker, die hen uitbundig ont- ving. Er waren zelfs dorpelingen, die van het eene feestcentrum naar het andere holden. Zoo kreeg Kortenhoef toch zijn huldiging. Het gemeentelijke cadeau een klok wend 's ochtends door den horlogemaker naar den jubilaris gabracht. Deze weigerde het, omdat hij het geen pas vond hebben, op zoo een manier een cadeau aangeboden te krijgen. De eenige, "die zich van de gemeente netjes heeft gedragen, zoo zeide de jubilaris ons, is de veldwachter, die heeft mij 's mid dags een horlogeketting gebracht. Als zij mij willen huldigen, moeten zij maar naar mij komen en ik niet naar het raadhuis. Zij hadden mij nog 's avonds kunnen opha- len, niet in een auto van een slager uit Hil- /versum, die toevallig voorbijrijdt, zooals zij nu hebben gedaan, maar in een aparte auto met muziek. Hiermee is waarschijnlijk voorloopig het in cident opgelost. BEEN IN 'T ONDERLIJF. Te Nispen onder Roosendaal wilde Maan dagmorgen zekere v. Z. een varken tegen- houden, dat uit zijn wagen dreigde te sprm- gen. Hij kwam daanbij te vallen en werd overreden. In emstigen toestand werd hij naar het ziekenhuis Gharitas gebracht. Daai bleek, dat de man een breuk in het dij.be en had opgeloopen en dat het been hem in het onderlijf was gedroagen. SLACHTOFFERS VAN DEN BLIKSEM. Boven Klotzsch bij Dresden heeft een hevig onweer gewoed. Teneinde bescherming te zoe- ken tegen den stroomenden regen, waren zes personen onder een groep hooge pijnboomen gaan staan. In deze groep boomen sloeg de bliksem en verwondde de daaronder staande vrouwen. Een 20jarig meisje overleed korten tijd later aan de bekomen verwondingen. Twee zusters van 19 en 15 jaar werden zwaar gewond, even- als een dame van middelbaren leeftijd. Twee andere personen liepen lichtere ver wondingen op. „ZEEROOVERIJ". Op het eilandje Brienenoord in de Maas heeft de Rotterdamsche Rivierpoitie een Duit- scher aangehouden, die daar kampeerde en die zich aan ,,zeerooverij" bleek te hebben schuldig gemaakt. In den nacht van Donderdag op Vrrjdag was de kajuit van het motorjacht ,,BeIi Ma- doeri" van den heer Spanjer, dat bij de roei- vereeniging Nautilus bij de Oude Plantage te Rotterdam lag, opengebroken. Het jacht was juist in gereedheid gebracht voor een vacantietocht, waarvan de dief danig had geprofiteerd. Beddegoed, zooals kussens, dekens, lakens, allerlei kookgerei en levens- middelen en gereedschappen werden geroofd. De rivierpolitie heeft bij haar onderzoek een speqrtocht op het eilandje Brienenoord onder- nomen, waar nogal Wat gekampeerd wordt. Op dit romantische eilandje vond men in de tent van een Duitscher al het gestolene uit het motorjacht terug. De Duitscher werd bij zijn hut aangehouden. Hij is de 24jarige K. H. W. uit Allenstein in Oost-Pruisen. De man was in het bezit van een kano. Hij zeide dat hij daarmee den Rijn was komen afzakken. Toen hij een tijdje op het eilandje gekampeerd had, was zijn geld op en daarna had hij een stroop- tocht naar de overzijde van de Maas onder- nomen, waarbij hij op het motorjacht had in- gebroken. De aangehoudene is naar het huis van bewa ring overgebracht. REGEN IN DE VER. STATEN! Het is in de Ver. Staten steeds het eene of het andere uiterste. Nadat zooals bekend het Midden-Westen den laatsten tijd geleden heeft onder ondraaglijke hitte en droogte, zijn thans in de staten Colorado, Nebraska, In diana en Kentucky geweldige wolkbreuken losgebarsten. Dit had dadelijk overal over- stroomingen tengevolge. De rivieren traden buiten de oevers, op sommige wegen stond het water een meter hoog. In de Canyon ten Westen van Denver in den staat Colorado zijn verscheidene lieden door den stroom meege- sleurd. DE VERKEERDE BRANDKAST OPEN GEBROKEN. Vorige week is ingebroken bij de Groenten- veiling de Eendracht aan de Meerstraat te Beverwijk. Op zeer deskundige wijze hebben de inbrekers met gebruikmaking van een snij- apparaat een der brandkasten geopend. Daarin bleek slechts een bedrag van ongeveer f 12,50 te zijn. De teleurstelling hierover was schijn- baar zeer groot, want de dieven lieten althans een andere brandkast, waarin zich een aan- zienlijk bedrag bevond, ongemoeid. Zij hebben nog wel een busje, in'houdend 40 meegeno- men, welk bedrag aan het kantoorpersoneel toebehoorde. BLOEDBAD IN EEN MEXICAANSOH DORP. Het dorp Vist Hermosa in den staat Oaxaca is volgens La Prensa het tooneel geweest van een ontzettend bloedbad. Een rooverbende viel het plaatsje binnen en stak ongeveer 60 hui- zen in brand. Alles wat de onverlaten van hun gading achtten roofden zij. In het geheel zijn 48 mannen, vrouwen en kinderen vermoord De regeeringstroepen welke ontboden wer den, vonden bij aankomst te Vista Hermosa niet veel meer dan een puinhoop. De troepen achtervolgden de roovers, die op hun vlucht twee dooden en een gewonde moesten achter- laten. VEERTIEN BERGTOERISTEN DOOR EEN ONWEER OVERVALLEN. V.D. meldt uit Berchtesgaden: Op een tocht van de Watzmann naar de Hocheck werden veertien toeristen door een onhveer overvallen. Zij konden nog juist een in de buurt zijnde schuilhut, die onder een hoog kruis bij den top staat, bereiken, doch hier maakten zij bange minuten door. Herhaalde- lijk sloeg de bliksem in het kruis en in de hut. Twee personen werden door den bliksem getroffen en vrij ernstig gewond. GEVAARLIJK SPEELGOED. Een te Moskou gevestigde wapenfabriek heeft, naar Reuter medt, een machinegeweer van het systeem Dyagterew als kinderspeel- goed vervaardigd. Het model komt nauwkeu- rig overeen met het echte machinegeWeer en moet dienen als oefenwapen voor de jeugd. De Moskousche kinderclubs krijgen in Sep tember honderd van zulke stukken „speel- goed", om met het wapen vertrouwd te raken. EEN GOUDMIJN ONDER TWEE AUSTRALISCHE STEDEN. Een goudmijn bedreigt, blijkens een bericht uit Sydney, het bestaan van Kalgoorlie en het daaraan grenzende Boulder in West-Austra- lie. Het schijnt namelijk vast te staan, dat de goudaders van een mijn nabij deze steden doorloopen onder .bebouwde stadsgedeelten, waarvan sommige bebouwd zijn met villa-wij- ken en eenige groote hotels. Niettemin zijn reeds eenige concessies gegeven. De exploita- tie zal moeten geschieden ten koste van de bestaande stadswijken. In een der hoofdwegen is reeds een schacht geboord. EEN RIJKE BEDELARES. Te Ndw York heeft een bedelares een ver- mogen van 62.000 dollar nagelaten. Zij wa3 einde vorig jaar overleden na het nuttigen van de resten van een vergiftigd broodje, dat een zelfmoordepaar in een ..automatique", waarin zij etensresten placht te verzamelen. had achtergelaten. EEN RECHERCHEUR VERMIST. Sinds verleden week Dinsdag wordt een der recheroheurs van Scotland Yard vermist, Dien dag verliet hij het hulpbureau in Marylebone Lane voor een onderzoek en sindsdien heeft men hem nifet weergezien, zoomin bij de poli tie als op zijn kamers. Men heeft ook een on derzoek ingesteld in de ziekenhuizen, of hg soms een ongeluk had gekregen, doch ook daar heeft men Miles, zoo heet de rechercheur, niet aangetroffen. AVONTUREN VAN AM ER IKAA NSCHE SOHIPBREUKELINGEN. In het begin van het jaar vertrokken de Amerikaansche schilder William Titlow en zijn echtgenoote, een schrijfster, alsmede (miss Marion Philips, met een 7tons scheepje voor een wereldreis. Zij bereikten Honoloeloe, van- waar zij 1 Maart jl. vertrokken om Nieuw Guinea en Australie te bezoeken. Tusschen 1 en 7 April hadden zij te kampen met hevige stormen en (brak hun mast en tenslotte strand- den zij op Feys Island, van'waar zij op 21 Juli jl. door een Japansch dienstvaartuig naar Be- le/w, een der onder Japansch mandaat |staande Carolina-eilanden werden overgebracht. Met financieelen steun der Japansche autoriteiten zullen zij thans naar Manilla vertrekken. EEN DOOR BRANDSTICHTING GETEISTERD DORP. Het boerendorp Schwichtenberg in Mecklen burg is door een grooten brand geteisterd. Het vuur ibreidde zich door de droogte en sterke wind met groote snelheid op de aangrenzende gebouwen uit. In totaal zijn 15 boerdertjen met 48 gebouwen, w.o. 11 woonhuizen ver- Woest. Vele koeien, paarden, varkens en pluim- gedierte zijn omgekomen. De betrokken boe- ren zijn van alles beroofd. De uit den omtrek verschenen brandweeren zijn er in geslaagd het vuur te stuiten. De dorpskerk, welke vlak bij de verbrande boerderijen staat, is behou- den gebleven. Dit is de derde groote brand in het dorp binnen 5 jaar. In den herfst van 1929 zijn 18 boerderijen en in den nazomer van 1930 in totaal 12 boerderijen verbrand. Brand- stichting was toen de oorzaak. Men is er in- dertijd echter niet in geslaagd de daders te ontdekken. Ook thans moet brandstichting de oorzaak van het .onheil zijn. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABR. VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN TE TER NEUZEN. Vergadering van Zaterdag 28 Juli 1934, (2. Slot.) 5. Benoeming van leden, plaatsvervangen- de leden en den vOorzitter der Be. vrachtingscommissie te Ter Neuzen. Ingevolge de bg de Wet op de Evenredige vrachbverdeeling in de Binnenscheepvsiart verstrekte opdracht, zijn in het vorig jaar door de Komer benoemd leden, plaatsvervan- gende leden en een voorzitter der Revrach- tinigscommissie te Ter Neuzen. Die benoeming is, overeenkomstig art. 2 van het Reglement der commissie geschied voor den tijd van den jaar. Als tijdstip voor het ingaan der benoeming moet aangenomen worden de datum waarop de goedkeuring van het Reglement ter ken- nis der Kamer is gekomen, zijnde 29 Juli 1933 en loopt dus het mandaat der benoemden met 28 Juli 1934 af. Het is in verband hiermede noodig dat wordt

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 6