I i m, im. Dam- en Schaakrubriek I iJ itm Gemengde Berichten KLOOSTERZANDE. TASDI1K. LAMSWAARDE. HULST. SCHAKEN. WIELRENNEN. RECHTSZAKEN. DAMMEN- HET VLIEGVELD HAAMSTEDE. Opening stationsgeboi^w. Bij de opening van het stationsgebouw met restaurant op het vliegveld te Haamstede heeft o.a. het woord gevoerd de heer Dr. S. S. Smeding, vice-voorzitter van de Zeeuwsche Vereeniging voor Luchtvaart. Namens deze vereeniging heeft spr. de K. L. m., maar vooral ook de Schouwen-Duive- landers geiuk geWenscht en er op gewezen, dat (je pas kort geleden voltooide uitbreiding van het stationsgebouw op het vliegveld te Vlissingen en de geheele niebwbouw van het gebouw te Haamstede de fundamenten van de Zeeuwsche Luchtlijn steeds hechter veranke- ren. Het mag echter geen reden zijn op de lauweren te gaan rusten, want dit alles is nog maar een begin. Een mooi begin, rijk aan successen. De ontwikkeling van het binnen- landsche luchtverkeer is nog maar pas aan- gevangen, gelijk bij de kentering van het getij de vloeds'troom aanvankelijk niet sterk door- zet. Maar de sterke stroom komt. Zoo versta men ook in dit opzicht de tee- kenen der tijden. V66r wij tien jaren verder zijn zal er een heel wat dichter luchtnet over Nederland liggen dan de paar blauwe stre- pen van 1934. De vraag is maar: waar zullen de volgende lijnen het eerst getrokken wor den en waar zullen de knooppunten of vlieg- velden liggen? Dat een en ander zal komen, staat als een paal boven water. Het Nederlandsche bur- gerluchtverkeer, dat heel de wereld met stom- heid slaat door den weekdienst op Batavia, zal zeker voor het probleem der ontwikkeling van het (binnenlandsche luchtverkeer niet blijven staan. Hoe zich dit zal ontwikkelen, waar de stations zullen komen, dat zal mede afhangen van de activiteit en voortvarend- heid der verschillende provincies en land- streken, die voor een betrekken in het lucht verkeer of een uitbreiding van het bestaande luchtverkeer in aanmerking komen. Zeeland is Nederland's eilandenprovtncie, met in het Zuiden een Nederlandsch gebied- deel, dat tot op heden nog uitsluitend door het water der Nederlandsche Westerschelde aan overig Nederland was verbonden. Zeeland was de provincie Waar de eerste binnenland sche luchtlijn ontstond. In Zeeland is de eer ste provinciate vereeniging voor luchtvaart opgerioht. Zeeland verwacht nog veel meer van het luchtverkeer en het zal er zonder twrjfel zorg voor dragen, dat het zijn recht- matig aandeel in de verdere ontwikkeling van het burgerluchtverkeer krijgt. Als het door enthousiasme en voortvarendheid te veroveren valt. zal Zeeland misschien nog wel trachten een grooter deel te krijgen. Het particulier initiatief dat op Schouwen-Duiveland in de afgeloopen jaren zijn werking eens "weer zoo schitterend ontplooid heeft zal zich ook verder nog wel kunnen doen gelden. De Zeeuwsche "vereeniging voor Luchtvaart wenscht, naar de mate harer krachten, de luchtvaart van en naar, in en over Zeeland, te bevorderen. Hoe en waar zij maar kan. Zij doet zulks uit overtuiging, dat er voor de Zeeuwsch Luchtvaart nog een groote toekomst is weggelegd. !Het spreekt dus van zelf, dat de Z. V. v. L. zich ten zeerste verheugt, wanneer er, als nu met de opening van dit stationsgebouw op het vliegveld Haamstede, wederom een nieu- we versteviging van de grondvesten der Zeeuwsche Luchtvaart plaats heeft gevonden. Geslaagd. Bij het dezer dagen te Hulst gehouden examen tier verkrijging van het directeuren- diploma voor Gregoriaansch en Liturgie, slaagde o.m. mej. W. Hamerlinck, vroeger alhier, thans te 's Heerenhoek. Auto-bo tsing. Tusschen de auto van den heer W. te Kloosterzande en de trambus ontstond een botsing. Persoonlijke ongelukken hadden daarbij niet plaats en het ongeval is afgeloo pen met eenige materieele schade. Wielerwegwedstrjjd. Naar we vernemen is door Ged. Staten van Zeeland aan de „Feestcommissie LamsWaar- de" vergunning verleend voor een op 17 Sept. a.s. te houden baankoers. Deze zal verreden worden over hetzlfde traject als die der eer ste kermis, n.l. over Rosenberg. Aanrijding. Toen Dinsdagavond de gebroeders W. te Hulst huiswaarts keerden van de Schelde, werd de achtjarige W. op den steenweg bij Tivoli gegrepen door den motorrijder W. Het jongetje "werd binnengedragen in de nabijge- legen woning van den heer V. en daarna per auto vervoerd naar het ziekenhuis te Hulst. Zijn toestand is niet zorgwekkend. Damegambiet. Wit: S. Flohr. Ziwart: G. Stahlberg. Partij uit het toemooi te Ziirich. 1. d2d4 d7d5 2. Pgl—f3 Pg8f6 3. c2©4 c7c6 4. Plblc3 e7e6 5. Rclg5 d5 X c4 In deze stelling (waar c6 geschied is) kan Zwart den pion nemen en hem voorloopig ver- dadigen. Maar eerst h7h6 was sterker. 6. e2e4 b7—«b5 7. e4e5 h7h6 8. Rg5h4 g7g5 9. Pf3Xg5 Pf6—d'5 Wit heeft zijn pion terug. Dit was ook het geval na 9... hg5: 10. Rg5: Re7. 11. ef6: Rf6: 12. Rf6: Df6: met goed spel voor Wit. 10. Pg5f3 Dd8a5 11. 'Ddld2 b5—to4 12. Pc3 Xd5 c6Xd5 13. Rfl—e2 c4c3 14. b2Xc3 b5Xc3 15. Dd2c2 Nu gaat het er om, of Zwart met zijn vrijen pion wat uit kan voeren. 1 5Rc8d7 16. a2a 4 De eenige verdediging tegen Ra4 met een catastrophe. 1 6Plb8c6 17. 00 Ta8c8 18. Tflcl Pc6b4 19 Dc2b3 Da5a7 Voorbereiding tot den volgenden zet. 20. Pf3—el WIELERBAAN TER NEUZEN. Pynenburg komt!! De hoogtijdag van de wielersport in Z.- Vlaanderen ligt zekerlijk op Zondag 19 Aug. a.s. te Ter Neuzen, waar 's werelds grootsten zesdagenrenner en all-round specialiteit, de Tilburger Jan Pijnenburg, zal optreden tegen verschillende niet minder beroemde wereld- renners. Noemen *we in dit verband onder meer den Duitscher Paul Buschenhagen, de Belgen Omar Debruycker en Roger Deneef en nog tal van andere eerste klasse renners. De prestaties van al deze beroemdheden, maar vooral van onzen Nederlandschen six- days-man z^jn voldoende bekend, zoodat hier- over voorloopig niet verder behoeft uitgewijd te worden. Uit de berichten die de directie der wieler- baan ter oore kwamen, blijkt reeds nu, dat vanuit alle hoeken van Zeeuwsch- Vlaanderen een geweldige belangstelling voor dit optre den naar voren komt. Niet alleen uit het Oostelijk maar ook uit het Westelijk deel zal het sportminnend publiek per diverse gelegen- heden naar Ter Neuzen stroomen, per fiets, tram en vooral per extra autobusdiensten. Het belooft dan ook uitermate druk te worden op Zondag 19 Augustus te Ter Neuzen, hetgeen Wel geen wonder baart, daar ieder den veel beroemden Tilburger Pijnenburg wil in actie zien. TARW0KNOEIERIJ IN ZEELAND. Voor de fechtbank te Middelburg had zich blijkens „De Z." te verantwoonden M. V., 46 jaar, landbouwer te 's Heer Arendskerke. Bij dagvaarding was hem ten laste gelegd, dat hij omstreeks 15 Feibruari 1934 te Goes door lis- tige kunstgrepen en met het oogmerk tot wederrechtelijke bevoordeeling in strijd met de waarheid een monster tarwe door bemid- deling van E. Brand en J. Karelse als door verdachte eigenvenbcuwde tarwe ter keuring heeft doten aanbieden aan C. Remijnse, contro- leur van de Gewestelijke Tarwe-organisatie voor Zeeland en daarna een vervoerbewijs te hebben ontvangen voor vervoer en levering van 4000 K.G. klasse B van f 10,30 per 100 K.G. (izoogenaamde eigen verbouiwde tarwe) van het bedrijf van M. Vermue te Leiwedorp naar Duvekot te Goes, opzettelijk listiglijk en bedriegelijk een party van 4000 K.G. vrije tarwe (zoogenaamde T. C. tarwe) met voor- noemid vervoerbewijs, in opdracht van ver dachte door E. Brand en N. van den Berge te doen aanbieden aan C. van Zweeden als wa'e dit eigen verbouwde tarwe van verdachte, daardoor dozen heeft bewogsn aan den chauf feur van den Berge, die deze tarwe voor ver dachte afleverde bij de firma Duvekot voor- noemd een betalingsbon van de foelangenge- meenschap van erkende handelaren op Zuid- Bevelanid af te geven voor levering van 4000 K.G. eigen verbouwde tarwe ter waarde van 10,30 per 100 K.G. Verdachte was verschenen en werd rechts- kundig bijgestaan door Mr. van Dirven, advo- caat te Bergen op Zoom. Door den President ondervraagd, ontkende verdachte zich te hebben schuldig gemaakt aan de feiten in de dagvaarding ten laste ge legd. Get. E. Brand, commissionair te 's Heer Arendskerke, is met een monster tarwe af- komstig van Renierse uit Middelburg bij ver dachte geweest om tarwe aan dezen te ver- koopen. Verdachte heeft toen gezegd: „ik koop ze voor 8,50". Op een vraag van den President of dit monster naar de Gewestelijke Centrale moest ter keuring, weet get. niet te antwoorden, wat de Pr. doet opmerken inidien get. niet de waarheild zegt, hij zal worden opgeborgen. Get. weet zich thans niet te herinneren van wien hij een vervoerbewijs heeft gekregen, ter- wijl uit het verhoor bij den Rechtercommis- saris bleek, dat get. dit van verdachte heeft gehad. Op een vraag van den President waarom hij een en anider bij den Rechtercommissaris heeft verklaard, zegt get.: „Dat is dan mis ge weest". Pr.U staat te liegen. Wat zit U er tus schen te knoeien? Wat verdient U er aan? Get.: Ik heb er niets aan verdiend. Ver dachte is eigenaar en die koopt ze. Pr.Wat stonid er op dat vervoerbewijs? Get.: Het moest van 's-Heer Arendskerke naar Goes. Get. is echter met de tarwe, die verdachte had gekocht, en dat geen eigen verbouwde tarwe was, vanuit het pakhuis bij Sturm te Middelburg daarmede gereden naar Goes. Pr.Wie heeft U gezien bij het pakhuis van D. te Goes? Houdt den zwarten pion tegen. Zwart heeft geen zetten meer om den pion te steunen. 20. a7a5 21. Db3dl c3c2 22. Pel X c2 Schijnt een stuk te verliezen, maar Wit heeft een mooie voortzetting op het oog. 22. Pb4Xc2 23. Re2a6! Als de toren weggaat, dan volgt Tc2: met stukwinst. 23. Pc2Xal 24. Ra6Xc8 Of Tc7: Tc7: Dal: en Ziwart heeft twee torens tegen de dame. 24. Dc7a7 25. Rc8X'd7t Da7 Xd7 26. Tel X al Rf8—e7 27. Rh4g3 0—0 28. Rg3f4 Re7—g5 29. Rf4Xg5 h6Xg« 30. Ddld2 Dd7e7 Op Dd8 volgt Tbl en Tb5, waardoor Zwart toch een pion verliest. 31. Dd2Xa5 f7—f6 32. e5Xf6 De7 Xf6 33. Da5d2 Tf8—c8 34. a4a5 Tc8c4 35. o5a6 Tc4d4 36. Dd2el Op Da2? volgt Td2! Dd2: Dal:f en wint. 36. Td4—e4 37. Del—fl Df6d8 Eindelijk moet Zwart aan zijn verdediging denken. 38. a6a7 Dd8a8 39. Dflibl Nu dreigt Db8f. Daartegen kan alleen ge- schieden Tf4, Db8f (ook Dg6 leidt tot winst), Tf8, Da8: Ta8: en Wit wint door met zijn koning naar a7 te wandelen en onderweg de zwarte pionnen te nemen. Get.: Ik ben toen weggegaan, omdat ik nog een andere bespreking had. Getuige heeft het vervoerbewijs aan den chauffeur gegeven, terwijl de betalingsbon later aan get. B. is afgegeven, die deze weer aan verdachte heeft gegeven. President: Dus verdachte krijgt een beta lingsbon voor tarwe, die geen eigen verbouw de tarwe is? Get.: Ja. Verdediger tot get. B.: Heeft verdachte niet geizegd toen U bij hem kwam, ik moet geen taiwe hebben? Je koopt maar? Get. B. weet zich daarvan wel wat te her inneren. Rechter Mr. van der Hoop: Uw algemeene opdracht is toch, tarwe b(j de boeren aan te bieden van Renierse, teneinde deze te zenden naar de Gewestelijke Centrale te Goes? President: U wist toch, dat U een hand- langer was van R. en dat dit geen zuivere zaak was? De verdediger merkt op: De een is bang voor zijn boete en de andere om in de gevan- genis te komen. President tot verdachte: Heeft U reeds boete gahad Verdachte: Ja, /1400, De get. Speijkens, expediteur te Nieuwdorp heeft zijn vrachtauto verhuurd en heeft hier- voor een bedrag van 12 gehad. De get. N. van den Berge, chauffeur, heeft de tarwe vervoerd van Middelburg naar Goes. Onderweg heeft hij het vervoerbewijs van Brand in ontvangst genomen. Bij het opladen aan het pakhuis van Sturm was verd. niet aanwezig. Get. heeft de zakken afgeladen aan het pakhuis van Duvekot te Goes. Later heeft hjj de betalingsbon aan Brand gegeven. Op het vervoerbewijs stond vermeld, dat de tarwe gebracht moest worden van de hofstede van verdachte V. naar Goes. Get. Karelse, commissionair, heeft een monster tarwe gehad van B., doch wist niet, dat er geknoeid werd. Hij weet zich van een en ander niet veel meer te herinneren. Get. Remijnse, controleur, heeft het bewuste monster in ontvangst genomen. Hiema volgen verklaringen over afgeven van vervoerbewijzen, wat de President doet opmerken: Het kan een partij zijn, die twee- maal bij Duvekot in het pakhuis is geweest? 'Get. R.: Die mogelijkheid is niet uitgesloten. Get. A. .Sturm, expediteur te Middelburg, gehoord, verklaart, dat de tarwe bij hem in d^ garage heeft gelegen. Hij heeft van het op- laden niets gezien, wel toen ze wgreden. De President merkt get. op: ,,Ik zou naai oppas- sen, je bent in een verkeerd gezelschap". Nadat nog een tweetal getuigen werden ge hoord, verzooht de Officier van Justitie, dat de verdere behandeling der zaak zou worden geschorst en de zaak ter verdere instructie wederom in handen zal worden gesteld van den Rechtercommissaris. Nadat de rechtbank in raadkamer was ge weest, werd de verdere behandeling voor on- bepaalden cijd geschorst en de stukken in han den gesteld van den Rechtercommissaris. WAT IS EEN „STICHTING" Korten tijd geleden is te Amsterdam opge- richt de „iStichting Amsterdamsche Aard- appelen- en Groentencentrale", waarbij een zeer groot gedeelte van de groot- en klein- handelaren in die branche is aangesloten. De raad van orde dier stichting stelde ver schillende disciplinaire maatregelen in, zooals: 1. een waarschuwing, 2. een berisping, 3. boete, te betalen aan de has der stichting en 4. het storten van een waarfborgsom in de kas der stichting. Aan een kleinhandelaar waren bij besluit van 30 April 1934 door den raad van orde twee geldlboeten opgelegd, resp. ten bedrage van f 170 en 25 wegens overtreding van het reglement, o.a. was art. 15 overtreden, waar bij is ibepaald, dat slechts artikelen mogen worden ingekocht bij aangesloten groothande- laren. De man weigerde de opgelegde boeten te betalen. Door Mr. Coenraad Veerman werd hij namens de stichting gedagvaard. De stichting eiscahte, dat de handelaar voor den kanton- rechter bij vonnis, uitvoerbaar bij voorraad. zou worden veroordeeld tot betaling van f 195. De kantonrechter wees in deze zaak schrif- telijk vonnis. Hij overwoog, dat voor rechts- geldig bestaan van een stichting noodig is de voortdurende afzondering van gelden voor een bepaald, min of meer grootsch doel. Blijkens de door eischeres otvergelegde oprichtings- acte is een kapitaal van honderd gulden af- geizonderd. De kantonrechter overwoog voorts, dat een bedrag van f 100 geen vermogen kan worden genoemd, in elk geval te gering is, om met de daaruit voortvloeiende inkomsten een zeker min of meer grootsch doel na te streven en dus niet als stichtingskapitaal kan worden aangemerkt. Eischeres is derhalve in den zin der wet geen stichting"; bezit alzoo geen rechtsper- soonlijkheid en bestaat mitsdien rechtens niet. De kantonrechter overwoog voorts dientenge- volge van de ingestelde vordering geen kennis te kunnen nemen en veroordeelde Mr. C. Veer- man, optredende namens eischeres, in de kos- ten van het geding. WW>. Slots tand CCCLIII. Een vluggertje met hecht spel van beide zijden en besloten met een eenvoudig, maar verrassend type-zetje. Wit: K. Zwart: H. 1. 33—28 18—23 2. 31—27 20—24 3. 34—30 17—21 Openingsspel uit de oude doos, dat toch altijd weer nieuw is ensterk! 4. 30—25 21—26 5. 3731 26X37 6. 42X31 14—20 7. 25X14 9X20 TWEE MAANDEN OF TIEN MILLE BOETE GEelSCHT. Donderdag diende voor het Kantongerecht te Hoorn wederom de zaak tegen een mole- naar, die onlangs had terecht gestaan wegens ontduiking der Tarwewet (verkoop van on- rvermengde tarwe onder den naam van gerste- meel) en tegen wien een maand hechtenis, subs, f 10.000 boete was geeischt, waama op formeele groniden ontslag van rechtsvervol- ging moest worden gevraagd. Thans heeft de ambtenaar van het O. M. tegen verdachte terzake van deze malversatde twee maanden hechtenis, subs. 10.000 boete gerequireerd. Uitspraak over 14 dagen. JONGEN ONDER DE OOGEN VAN ZIJN VADER GEDOOD. Dinsdagmiddag heeft op den Soestdijkschen weg te Bilthoven een tragisch ongeval plaats gehad, waarbij de 11-jarige V. uit Utrecht voor de oogen van zijn vader werd doodge- reden. De jongen zat bij zijn vader achter op het rijwiel, dat deze aan de hand geleidde. De overweg op den Soestdijkschen weg Was juist geopend en daar passeerde een zWare vracht auto, een truck met oplegger. De wagen was reeds voor de grootste helft gepasseerd, toen het rijwiel met het jongetje omsloeg. Door welke handeling dit geschiedde is niet bekend. De jongen viel met het hoofd voor het ach- tefwiel en was op slag dood. FAMILIEDRAMA. Zondagmorgen vroeg is door buurtbewoners bij den landbouWer H. te 'Hiils bij Crefeld een familiedrama ontdekt. Toen de man, die 's morgens altijd vroeg op was, zijn deur ge- sloten hield, vermoedde men, dat er. iets ern- stigs had plaats gevonden. H.'s vrouw was eenige weken geleden gestorven en de man, die met zijn 13-jarigen zoon was achterge- bleven, heeft zich over dit verlies niet kun nen heenzetten. Daarom vreesde men, dat H. zich van het leven zou berooven. De buren trapten de deur in. Eerst vonden zij den 13-jarigen zoon vermoord door Worging in bed liggen. Na eenig zoeken vond men ook het lijk van den vader, die zich in het schuuptje achter het huis had opgehangen. De landbouwer H. stond in Htils als zeer oppassend bekend. AAN BRA NDW ONDEN OVERLEDEN. Woensdagmorgen is te Amsterdam een een- jarig meisje dat een pan kokende andijvie van een aanrecht had getrokken, waarbij de in- houd over haar lichaampje kwam, en zij ern- stige brandwonden opliep, korten tijd later aan de gevolgen overleden. HET GOUD VAN DE LUTINE. Naar gemeld wordt, heeft de heer Beckers, die in overleg met concessionarissen te Am sterdam een nieuwe, zeer sterke toren heeft doen bouwen, in verband met het aan de oppervlakte brengen van de Lutine-schat, op dracht gekregen den toren, Welke destijds naar Terschelling was getransporteerd, onmiddel- lijk ter plaatse waar het wrak is gezonken op te stellen. Hiermede zal dus aan het oor-* spronkelijk plan uitvoering worden gegeven. GEEN „POLITIEKE BRAND". De politie te Amsterdam heeft de cafdhoud- ster, de wed. D., en haar zoon, verdacht van brandstichting in hun cafd aan de Ceintuur- baan, gearresteerd. Gelijk men zich zal herinneren, zijn er eerst vermoedens gerezen, dat de brand gesticht was door politieke tegenstanders van de N.S.B., die in een der zalen van het cafe juist een vergadering hield, toen de brand uitbrak. Bij het politieonderzoek schijnt ech ter gebleken te zijn, dat deze vermoedens alien grond missen. ERNSTIG GEWOND DOORGEREDEN. Dinsdagavond is op den rijksstraatWeg ter hoogte van de Vinkenburg te Halfweg, de heer R. H. uit Amsterdam op een motor gezeten tegen 'n stilstaande personenauto opgereden. Daarbij brak hij zijn rechterbeen op twee plaatsen. Wonderlijk genoeg viel de heer *H. niet van den motor, doch reed hevig bloedend door naar het op ongeveer 3 K.M. verder ge legen dorp Halfweg. Hier werd hem de eer ste hulp verleend. De personenauto is door de politie in beslag genomen. De heer H. is overgebracht naar een ziekenhuis te Haarlem. De man had geen oogenblik het bewustzijn verloren. HET SPOORWEGONGELUK TE AMSTERDAM. Het onderzoek, dat op last van de justitie door de politie wordt ingesteld naar de oor- zaak van de spoorwegongeluk dat Zondagmor gen bij het Weesperpoortstation te Amster dam is geschied, vindt intensief voortgang. Zooals is medegedeeld, is vlak voor het tjjdstip van het vertrek van den Dieseltrein uit het Weesperpoortstation, op het eerste 8. 39—33 12—18 9. 44—39 7—12 10. 41—37 10—14 11. 47—42 4—9 12. 46—41 5—10 Zwart houdt de symmetric nog langer vol. 13. 40—34 Wit had hier de keuze tusschen 2722, 3126 en 4034. De tekstzet geeft het een- voudigste spel. Met het oog op de uitruil, die nu volgt, moeten beginners er op letten, dat schijf 50 voor wit en schijf 1 voor zwart niet te vroeg opgespeeld worden. 13. 24—29 14. 33X24 20X40 15. 35 X 44 15—20 16. 39—33 20—24 17. 4439 10—15 18. 50—44 14—20 19. 4440 11—17 Vroeg of laat moet dit toch komen. Boven- dien verkrijgt zwart er weer een symmetri- sche stand door. 20. 27—22 18X27 21. 31X11 16X7 22. 36—31 12—18 23. 41—36 7—12 24. 31—27 1—7 25. 37—31 7—11 26. 40—35 11—16 27. 49—44 2—7 28. 4440 7—11 Dammen op zoo'n hoogst eenvoudige manier lijkt haast gemakkelijk 29. 40—34 24—29 30. 33 X 24 20X40 31. 35X44 15—20 Zwart had beter gedaan met 1117 te ver- volgen, om na wit 2722 opnieuw symme- trisch te kunnen tegenspelen. 32. 39—33 20—24 perron een dame even in gesprek geweest met den fungeerenden stationchef, d.w.z. met een ambtenaar, die den vertrekstaf in een der handen hield. De mogelijkheid bestaat, dat deze functionaris tijdens het gesprek een ge- baar met dezen staf heeft gemaakt, wat de foestuurder van den Dieseltrein als het sein voor vertrek kan worden opgevat. De waarnemend commissaris van het bureau Linneausstraat verboekt de persoon in kWestie die het gesprek heeft gevoerd, zich tot geven van inlichtingen ten spoedigste te vervoegen aan genoemd politiebureau. ONTROUW BOEKHOUDER MELDT ZICH BIJ DE POLITIE. Maandagavond is de 40-jarige boekhouder L. T. A. 'H. zich bij de politie te 's-Hertogenbosch komen aanmeiden. De man verklaarde, dat hij als boekhouder in dienst is geweest bij de firma Jansen, grossier in vee en vleesch te Stratum, bij Eindhoven, waar hij tevens woonachtig was. Hij zeide, dat hij dit jaar ten nadeele van deze firma eenige duizenden guldens heeft verduisterd en dat hij verschil lende posten niet in de boekhouding heeft verantwoord. De man is ter besehikking gesteld van de recherche te Eindhoven, die de zaak verder onderzoekt VIJF INBREKERS GEPAKT. Te Amersfoort heeft de politie Woensdag- nacht een goeden slag geslagen. Ze kreeg mededeeling van een poging tot diefstal in een pakhuis der Maatschappij De VeluWe in de Koestraat en inderdaad bleken daar vijf per- sonen bezig te zijn, een voorraad levensmidde- len in te pakken om mede te nemen. Nadat de politie met behulp van een ladder zich door een stukgeslagen ruit toegang tot het per- ceel verschaft had, werden op den voorraad- zolder drie der inbrekers gepakt en geboeid naar het hoofdbureau gebracht. De twee an- deren hadden via het dak de vlucht genonnen. Daarom werd het geheele blok huizen afge- zet en toen kon stelselmatig gezocht worden. Succes bleef niet uit. Eerst liet een der hee- rer^ zich van het dak glijden en gaf zich aan de politie over, wat ten slotte ook nummer vijf deed, zij het na dreigement met de revolver door de politie. Alle vijf werden naar het hoofdbureau gebracht en opgesloten. Het ble ken te zijn de 20-jarige v. d. Z. en een 16-jarige broer, de 18-jarige J. v. Z., de 20-jarige A. Br. en de 17-jarige J. H. Y. HET TE AMSTERDAM VERMISTE KIND. Sedert Zaterdagmiddag werd, zooals ge meld, een 4-jarig kind vermist uit de Jacob van Lennepstraat te Amsterdam. Men vreesde reeds, dat het kind een ongeluk was ovrkomen. Deze vrees werd bewaarheid, want Woensdag- avond is het lijkje opgehaald uit de Jacob van Lennepkade bij de Nic. Beetstraat. ROEKELOOS CHAUFFEUR. Op 26 Juli bevonden zich te Rekken, gem. Eibergen, op ongeveer 500 meter van de Duit- sche grens drie kommieizen voor de controle. Uit de richting van de Duitsche grens kwam met groote snelheid een auto aanrijden, waar- van de bestuurder, na gedane sommatie, niet stopte. Een der kommiezen wilide den be stuurder met zijn revolver dwingen om te stoppen, doch dit hielp niet, want de auto reed met onverminderde snelheid verder en slechts door opzij te springen wist de kommies zich in veiligheid te stellen. Op 3 Augustus is het gelukt den dader op te sporen. Deze bleek te zijn F. B. S., chauffeur te Enschede. Hjj had tegen de Duitsche kommiezen gezegd, dat het niet zoo erg was, wanneer er Hollandsche be- ambten aan de grens waren, want dat hij hen desnoods omver zou rijden. De verdachte is in het huis van bewaring te Zutphen opge sloten. OP HEETERDAAD BETRAPT. Bij de firma Raming te Breda werden een bediende en chauffeur op heeterdaad betrapt bij het plegen van diefstal. Een onderzoek door de recherche ingesteld bracht aan 't licht dat zij zich reeds over ruim een jaar aan der- gelijke praktijken hadden schuldig gemaakt. Ten huize van beide verdachten werd een groote hoaveelheid sokken, kousen, bedden, meubelen en karpetten van diefstal afkomstig, in beslag genomen. Beide gearresteerden heb ben volledig bekend. Dinsdag heeft de recherche in verband met deze diefstallen nog 'n derden persoon ge arresteerd. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Dinsdagmiddag is op den overweg te Bilt hoven, naibij het station, een ongeluk geschied, dat aan het achtjarig jongetje J. V. uit Utrecht, het leven heeft gekost. De jongen heilld zich vast aan de afsluitboomen van den overweg. Op het moment, dat hij daarvan af- viel, naderde een vrachtauto met aanhang- wagen. De jongen geraakte onder een der wielen en was op slag dood. Dinsdagmiddag halfzes is op de brug aaij de Nieuiwe Haven te Deventer de 45-jarige A. Wit waagt nu een kansje. 33. 43—39 9—14 Vliegt er in. Een leerzaam slagzetje, dat we meermalen behandelden, maakt hier onverwachts een einde aan de partij. (Zie diagram.) ZWART 1 WIT Er volgde uit den diagramstand 34. 27—22 18X27 37. 33X21 23X34 mmersl. 36. 4440 16X27 37. 40X16 27—32 38. 42—37 32X41 39. 36X47 en wit is twee schijven voor. Zwart deed daarom, wat van hem verwacht werd en gaf op!

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 7