kM W'JIUU Landbouwberichten Sport Gemengde Berichten FOSTER'S Laatste Berichten AXEL HOEK. FAILLISSEMENTEN. VOETBAL. ZWEMMEN. WIELRENNEN. M' VERDRONKEN. HOOGWATER TE TER NEUZEN. Het concert van Biervliet's „Harmonie". Opnieuw heeft een fanfarenkorps uit het land van Cadzand hier in Axel zijn superiori- teit bewezen door het geven van een welver- zorgd concertprogramma, dat zeer correct werd uitgevoerd en met zeer groote aandacht door een zeer groot, hoofdzakelijk Axelsch, publiek werd gevolgd. Het in ons nummer van vorige week Woens- dag reeds aangekondigde programma werd in die volgorde uitgevoerd en elk der nummers oogstte grooten bijval, zoodat de heer A. van Maale, voor het laatste nummer de kiosk be- tredende om den directeur met de executanten te danken, weer kon optreden als tolk van het Axelsche publiek, toen hij zijn erkentelijkheid voor het gepresteerde onder woorden bracht. Na afloop van het concert maakte Har monie'' nog een flinke muzikale wandeling door de volkswijken van onze stad en zoo was het ook daardoor bewaarheid wat de V.V.V.- praeses zoo kemachtig zeide, dat de V.V.V. is „uit het volk" en „voor het volk". Men hoopt de Biervlietenaars hier nog meer als gasten te zien optreden. Exameii hoofdakte. De heer M. Dieleman, onderwijzer aan de school met den Bijbel alhier, slaagde vorige week voor de hoofdakte. Ook een andere oud-Axelaar viel deze eer te beurt, n.l. de heer F. Dieleman Pz., thans onderwyzer te 's Gravenhage. Ds. C. B. Bavinck die een beroep ontving naar de Geref. Kerk te Oost en West Souburg, heeft dit beroep aangenomen. SAS VAN GENT. Arbeidsbemiddeling. Uit den maandstaat, het overzicht bevat- tende van de door de arbeidsbeurs geplaatste personen over de maand Juli, blijkt, dat in deze periode te Werk gesteld werden: 18 fabrieksarbeiders, 6 transportarbeiders, 1 grondwerker, 1 leerling-smid, 1 kuiper en 2 breisters, totaal 29 personen, waarvan 4 fabrieksarbeiders uit Westdorpe en 1 uit Phi lippine, welke gemeenten bij de Arbeidsbemid deling te Sas van Gent zijn aangesloten. Boottrip. Zondag werd door een reisgezelschap, hoofd zakelijk bestaande uit personeel der Stijfsel- fabriek, doch waaraan ook een aantal genoo- digden' konden deelnemen, in het geheel onge- veer 400 personen met de uit Rotterdam ge- charterde passagiersboot „Lek 7" een uitstapje naar Vlissingen gemaakt. Er werden ook een paar honderd fietsen aan boord meegenomen, teneinde na aankomst een fietstocht over het eiland Walcheren te maken. Om de reis op te vroolijken hadden zich een tiental muzikanten disponibel gesteld, zoo dat het aan afleiding tijdens den overtocht niet ontbroken heeft. De reis was georganiseerd door de directie van de Stijfselfabriek en werd ook, voor wat het personeel betreft, door deze bekostigd, waaruit blijkt, dat tusschen directie en per soneel een goede geest van verstandhouding heerscht, hetgeen in een tijd als deze niet ge- noeg te waardeeren valt. De afwezigheid van meer dan 10 procent der plaatselijke bevolking was in den loop van den Zondag zeer goed merkbaar, niet al leen in de plaats zelf, maar ook te Selzaete, waarheen zich op Zon- en feestdagen de stroom van het uitgaande publiek beweegt. Dit is echter niet te betreuren, integendeel, want met het organiseeren eener reis als deze is tegelijkertyd een ander doel bereikt, n.l. te zorgen, dat men het eigen land zooveel mogelijk laat profiteeren van de uitgaven, ter- wijl in den regel het buitenland zich van die zijde slechts tot het allernoodzakelijkste be- paald. Met voldoening mag geconstateerd worden, dat de organisatoren van dezen trip een niet genoeg te prijzen loffelijke consequentie be- tracht hebben. Hun voorbeeld moge bij elken particulier navolging vinden. Het faillissement van W. M. Nieuwelink, metselaar, Ter Neuzen, Curator Mr. R. J. J. Lambooy te Hulst, is geeindigd door de ver- bindend geworden eenige uitdeelingslijst, met eene uitkeering aan de concurrente schulid- eischers van 12.2298 Idem het faillissement van Aloysius van Dorsselaar, landbouwer te St. Jansteen, cura tor Mr. G. Tichelman te Ter Neuzen, met eene uitkeering van 9.775 Ter openbare terechtzitting der Rechbbank van Woensdag is beeedigd als plaatsvervanger van den heer H. van Mazijk, notaris te Sluis, de heer H. Bakker, candidaat-notaris te Sint Anna ter Muiden. ONGEDORSCHTE GRANEN VALLEN OOK ONDER HET ORISIS-VERVOERBESLUIT. Bij de boeren in de grensstreek schijnt vrij algemeen de meening te heerschen, dat onge- dorschte granen niet onder het crisis-vervoer- besluit 1933 vallen, zoodat zij voor het binnen- halen van den oogst geen gebruik maken van geleidebiljetten. Deze opvatting is niet juist. De L.C.O.N. wyst er thans op, dat de granen, die onder het crisis-vervoerbesluit 1933 vallen, ook in ongedorschen toestand hienonder vallen. zoodat ook bij het binnenhalen van den oogst wel degelijk gebruik moet worden gemaakt van geleidebiljetten. Die boeren, die uit an- deren hoofde een scheurboek model II A moch- ten bezitten, kunnen voor dit venvoer natuur- lijk gebruik maken van de gele geleidebiljetten voor inslag uit dit scheurboek (de witte ge leidebiljetten voor uitslag uit scheurboek mo del n komen hiervoor niet in aanmerking). In den regel besohikken de boeren echter niet over scheurboeken, zoodat alsdan voor dit ver voer slechts gebruik kan worden gemaakt van de losse geleidebiljetten model I, uit te geven door de zaakvoerders der verschillende boeren- bonden. KORENSNIJDEN MET DE HAND. De werkgeversorganisaties in het landbouw- bedrijf in enkele districten van Noord-Brabant en Flakkee haJdlden in samenwerking met de laadarbeidersbonden den Minister van Sociale Zaken verzocht het korensnijden met de hand in plaats van met de machines, met toeken- ning van rijkssubsiidie mogelijk te maken, ter vermindering der werkloosheid. De Minis ter heeft thans bericht, dat hij eerst de resul- taten van de proefnemingen in een aantal ge meenten met het opnemen van werklooizen in land- en tuiabouw wtl afwachten en daarom op de gedane verzoeken afwijizend moet be- schikken. DE NIEUWE STLKSTOFPRIJZEN Van de zijde van de Nederlandsche stikstof- producenten wordt aan de „Telegraaf" het volgende medegedeelid Najdat onderhandelingeu tusschen de Neder landsche stikstofproducenten en de vertegen- woordigers der Chileensche salpeterindustrie tot een resultaat hebben geleid, zijn heden de stikstofprijzen voor het nieuwe seizoen gepu- bliceerd. De prijs voor zwavelzure ammoniak los ge- stort in 300 tons partijen, franco per schip plaats van bestemming, is thans vastgesteld, voor levering Augustus, op f 4,50 per 100 K.G, oploopende tot f 5 per 100 K.G. voor levering April—-Juni 1935. Voor gezakte zwavelzure ammoniak is de prijs f 0,20 per 100 K.G. hooger. De Augustus- prijs voor ammonsalpeter in geprepareerde zakken is f 5,60, kalkammonsalpeter f 5,70 en kalksalpeter f 5,80. Ammonsalpeter en kalkammonsalpeter in gewone jute balen noteeren 0,10 per 100 K.G. lager. Voor de overige leveringsmaanden gelden gelijke verhoogingen als bij zwavelzure ammo niak. De prijs van Ghilisalpeter is voorloopig vast gesteld op 0,10 per 100 K.G. boven den prijs van kalksalpeter. Vergeleken met het vorig seizoen vertoonen de prijzen slechts een zeer geringe verhooging, welke voor zwavelzure ammoniak 0,20 per 100 K.G. bedraagt, voor ammonsalpeter en kalkammonsalpeter f 0,10 per 100 K.G., ter- wijl de prgs van kalksalpeter ongewijzigd blijft. Het in vergelijking met de omliggende lan- den zoo lage niveau der stikstofprijzen hier te lanide, blijft derhalve practisch gehandhaafd. VLISSINGEN—TERNEU2JEN. 52. Het eerste elftal van Temeuzen speelde gister te Vlissingen tegen Vlissingen I. Onze stadgenooten verschenen in dezelfde opstel- ling als vorige week tegen Axel. Het spel was echter heel wat minder; het werd hi te vriend- schappelijk opgevat. Het gelukte dan ook aan Vlissingen, tot ongeveer tien minuten voor het einde, een 50 voorsprong te krijgen. In de laatste minuten pakte Temeuzen de zaak beter aan en wist toen nog twee tegenpunten te maken, zoodat het einde kwam met 52. DE O.N.W.-VOETBALWEDSTRIJDEN. Opnieuw verriedden de beide groote stan- daards getooid met de nationale driekleur, dat er Zaterdagavond in de „Villawijk" weer iets bijzonders gaande was. Voor de tweede maal n.l. zouden de beide veteranenploegen van ONW en Axel elkaar ontmoeten en den palm der zege betwisten. Hadden notaris Fanoy en zijn mannen de vorige week op sprekende wijze hunne meerderheid bewezen, ditmaal bleken de partijen meer aan elkaar gewaagd, of... ■was het de zware Coegorsklei waarop de am- moniakmenschen zich beter thuis voelen. Voor de rust is het een gedurig vruchte- loos pogen van de beide aanvalslinie's om de hechte kracht van de wederzijdsche defensie te breken. Edoch steeds staan Van Esch en zijn partners ter eene en Usebaert en zijn beide steunpilaren ter andere zijde pal om elke aanval onverbiddelijk af te slaan en zoo is bij het rustsignaal het Zwoegen van geen der par tijen beloond en treedt die met bianco score in. Als men wat op adem gekomen is duurt het zelfde spelletje voort, met dat verschil, dat de Oranjetruien hunne adspiratie's om een doel- punt te rflaken krachtiger doen gelden naar- mate het einde nadert. De oranje-attacques worden veelvuldiger en temperamentvoller. Opeens onderneemt de in de middenlinie spe- lende Peeters een rush en stormt met een sneltrein-vaartje op de wit-zwarte veste af. Een enorme kogel suist, fraai gericht, in de touwen en opnieuw is er gejuich in het oranjekamp. De Axelaarsstaan hun met moei.te verkregen voorsprong niet meer af en als het einde daar is worden zij met 11 fraaie vulpotlooden verblijd. De harmonie Concordia" heeft zich inmid- dels in de pauze doen hooren en reeds een muzikale omWandeling door het Villadorp ge maakt. De tweede wedstrijd is een kamp tusschen de vertegenwoordigende ecuipe's van ONW en Oranje uit Sas van Gent. Hierbij is het jeug- dig vuur meer toonaangevend en gelukt het den l'Azote-menschen vrij spoedig na het be gin op verrassende en zeer fraaie wijze den Sasschen doelwachter te overrompelen 10. De Sassenaren zouden geen 3e klasse N.V.B.-ers zijn als zij dit (zonder meer) op zich lieten zitten. Eindelijk heeft ook hun zwoegen succes en de partijen staan er weer voor als bij het begin, wanneer de rust aan- breekt. In de tweede helft doen de Sassenaars, hoe- wel met een onvolledig elftal spelend, zich iets meer geden en is het op zeer normale en werkelijk aan de hand van de prestaties ver- wachte wyze, dat zij eindelijk hun meerder heid opnieuw door een doelpunt uitdrukken, hetgeen hen de leiding bezorgt. 21. De trico- lores blijven him voorsprong handhaven en wanneer het einde daar is, wordt ook aan de Sassenaars de trophee van de zege uitgereikt. Het was voor ONW en de bewoners van het Villadorp, mede met het oog op de aanwezig- heid van de harmonie Concordia" een aange- name avond. ZWEM- EN POLOCLUB „DE SCHELDE". J.l. Zaterdag werden alhier in de bad- en zweminrichting gehouden de aangekondigde polowedstrijd en zwemdemonstraties, die wer den opgeluisterd door het muziekgezelschap ,,De vereenigde Werkieden" en weer op groote belangstelling van het publiek konden bogen. De waterpolowedstrijd gihg tusschen ,,De Bruinvisch" van Sas van Gent en ,,De Schelde" te Ter Neuzen, onder leiding van den heer Goossens uit Sas van Gent. Zij werd door „De Schelde" gewonnen met 83. Bij de rust was de stand 3—1 voor „De Schelde". Hierop volgde een nummer figuurzwemmen door damesleden van „De Schelde", dat wger prachtig werd uitgevoerd. Daarna volgden onderlinge wedstrijden, met uitslag 50 M. schoolslagzwemmen, heeren le J. de Fouw, id. dames, le J. de Haas, 2e R. Bal. 50 M. vrije slag heeren, le G. Visser, 2e P. Verhage, id. dames, le J. van Sprang. 50 M. rugslag heeren, le B. Tollenaar, id. dames le E. Moggre. Demonstratie 3 maal 50 M. wisselslag esta- fette, rug-, school- en vrije slag, zoo voor dames als heeren. Interessant was het onderwaterz\vemmen met ballon voor dames en heeren. Verste dame was mej. J. van Bockstaele, verste heer F. Solleveld. Bij popduiken op 3.50 M. diepte was le mej. Van Bockstaele in 11 sec. Daarop volgde nog een imitatie auto-onge- luk, dat voorstelde dat een auto waarin 2 per sonen zaten te water geraakte en door een derde van af den whl moesten worden gered, hetgeen uitstekend slaagde. De hoogst geanimeerde demonstraties wer den besloten met een comisch waterfeest. ZWEMWEDSTRIJD VLISSINGEN— MIDDELBURG. In dien wedstrijd, waarin Zaterdag 11 hee ren en 5 dames deelnamen, was weer eerste de heer W. Kemper van Groningen, die den afstand van 5 K.M. heeft gezwommen in 1 uur, 23 min. en 33 sec., dus iets langer dan ver- leden jaar, toen hij het in 1 uur, 22 min. en 48.8 sec. deed. V6dr Abeele kreeg een deelnemer uit Bres- kens, de heer Thierens, zwemkramp en werd geholpen door den heer I. van Bel uit Vlissin gen. De overige 15 deelnemers hebben alle binnen 2 uur den afstand gezwommen. De heer Kemper, die 3 maal winnaar Was, kwam nu in het bezit van den wisselbeker, uitgeloofd door den heer Van Woelderen, bur- gemeester van Vlissingen. Onder de deelnemers was 4e de heer J. Mo- lema van Ter Neuzen in 1 uur 28 min. 10 sec. Ook hij behaalde een prijs en tevens een prijs als de eerst aankomende Zeeuw. VVIELERBAAN TER NEUZEN. VerhaegheCarpriaux winnen het hoofdnummer. Onder flinke belangstelling hadden Zondag j.l. opnieuw wielerwedstrijden plaats, die zeer geanimeerd verliepen. Allereerst kregeti we bjj de voorwedstrijden sprintmatches, waanbij Bogaert Verhaeghe klopte, de Kuyscher den Duitscher Rausch achter zich liet en de Rotterdammer Vrees- wijk den Belg van Nevele klopte. De finale der verliezers werd op zijn beurt gewonnen door van Nervele v66r Rausch en Verhaeghe; de finale der winners door Vfeeswijk, welke Bo gaert en de Kuyscher in deze volgorde sloeg. Vreeswijk was er geweldig in en gaf blijk van een superieur sprinter te zijn. Voor de andere renners werd inmiddels een klassementswedstrijd verreden, die gewonnen werd door Baart v66r Weemaes en Francke. Een afvalcourse ging naar Carpriaux die Drappier, van Es en de Clercq respectievelijk achter zich liet. Ook de renners van „Trap Door" waren weer van de partij. Een achtervolgingsmatch per koppel werd gewonnen door Breepoel van Haucke, die met 40 meter wonnen op RomeijnLeunis; een tweede achtervolgings match persoonlijk werd veroverd door Kiaas- sen die Vereecke 20 meter en Jolijt 65 meter inhaalde. Een tweede afvalcourse werd gewonnen door den Walsoordenaar Baart, die schitte- rend domineerde over Weemaes, Middelkamp en Francke. "Ten slotte nog een achtervolging persoon lijk, die door Romeijn werd gewonnen op van Haucke 10 M. en Breepoel 40 M. Een kop- pelachtervolging werd veroverd door het twee- tal VereeckeJolijt, die LeunisKlaassen met 15 meter klopten. De hoofdschotel bestond weer uit een 60 K.M. koppelwedstrijd met 4 klassementen, die nagenoeg geheel werd uitgereden, doch alleen, toen er nog 37 ronden resteerden moesl wor den afgelast vanwege een flinke bui, die kwam opzetten en die meteen een eind maakte aan den wedstrijdmiddag. Middelkamp, die bij de oefenitig zrjn pols had bezeerd, kon slechts een ondergeschikte rol spelen, hetgeen wel jam mer was, daar hij met van Nevele een supe rieur tweetal vormde. Bogaert's partner Drappier viel geweldig tegen, waardoor de Jansteennaar zich niet kon ontplooien, alhoe- wel hij zeker in flinken vorm verkeerde. Ondanks dit alles was de wedstrijd rijk aan spannende momenten. Het eerste kwartier werd gereden tegen een gemiddelde van 45 K.M. per uur, terwijl dit tempo slechts zelden minder werd. 1. VerhaegheCarpriaux 10 p., op 2 ronden; 2. De KuyscherBaart 7 p., 3. Vreeswijkvan Es 4 p., 4. de ClercqWeemaes 4 p., 5. Rausch Francke 1 p.; op 3 ronden: 6. Bogaert Drappier. Middelkampvan Neivele hadden den strijd gestaakt. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK. Omtrent een gisteren te Amsterdam voor- gevallen ernstig spoorwegongeluk, meldt ,,De Courant" o.m.: Een zeer ernstig spoorwegongeval, waarbij een groot aantal personen, van wie velen zwaar, werd gewond, vond Zondagmorgen te ruim halftien, even buiten het Weesperspoor- station te Amsterdam plaats. Op het spoorweggedeelte tusschen de Ruyschstraat en Blasiusstraat, daar waar zich de kruising van twee hoofdsporen be- vindt, is een stoomtrein, komende van het Centraalstation, op een van het W. P.-station vertrokken Dieseltrein geloopen. De gevolgen van deze botsing waren ontzettend. De ten der van de locomotief die omgekeerd voor den stoomtrein was gekoppeld, drong diep in den eersten Dieselwagen. Het voorste stuk van den linkerwandzy werd daarvan totaal weg- gerukt. Vrijwel alle passagiers die aan dezen kant van den wagen zaten, geraakten bekneld tusschen de in enkele oogenblikken stukge- slagen banken en tusschenwanden of liepen ernstige verwondingen op door de wegsprin- gende brokstukken van andere onderdeelen uit den vemielden wagen. Ook passagiers die recht zaten werden gewond. Een vreeselijke paniek. Er ontstond in den trein een vreeselijke paniek, die in de eerste oogenblikken, toen niemand uit den wagon kon komen, en het angstige geluid van schreeuwende, gillende of kermenide vrouwen, mannen en kinderen aan- hielld, nog verergerde. Korten tijd later toen het portier aan de rechtervoorzijde van den wagon van buitenaf werd geopend en de wei- nigen die niet- of lichtgewoud waren, den trein konden ontvluchten, kalmeerde de ontzettende stemming eenigszins. Maar het gekerm en gehuil der geiwonden, die overal in den wagon verspreid lagen en ten deele tusschen de brok stukken waren bekneld, hielden nog langen tijd aan. OnmiddeUjjk hulp. Van alle kanten schoten hulpvaardigen toe om te helpen waar dit mogelijk was. Korten tijd later reeds verscheen de genees- kimdige dlenst om onder leiding van den directeur, dr. Heijermans, de gewonden te ver- zorgen. Hbewel men aanvankeljjk, na de eerste zeer alarmeerende berichten meende, dat er van een groote ramp sprake was, waarbjj veel dooden zouden zrjn te betreuren, zijn de ge volgen, achteraf bekeken, dank zij de ver schillende gunstige omstandigheden, nog be- trekkeijk meegevallen. Van de 12 gewonden die door den Genees- kundigen Dienst naar de verschillende zieken- huizen werden gebracht, zrjn er zeven, voor- namelijk met verschillende beembreuken en andere verwondingen opgenomen. Voorts raakten nog een aantal menschen licht ge- kwetst. Deze konden op eigen gelegeeheid naar huis terugkeeren. Geen der gewonden verkeerde Zondagmorgen in levensgevaar. De oorzaak. Zooals wel vaker, is ook dit toch zeer ern stige spoorwegongeval te wijten aan een samenloop van gemaakte fouten. Een ver- keerd begrijpen van den wagenvoerder van den Dieseltrein, die eerst te vroeg van de Weesperpoort vertrok, omdat hij meende, dat de perronchef het vertreksein reeds had ge- geven en die daarna door een onveilig signaal reed. De Dieseltrein 611, bestemd voor Arnhem, moest als voortrein te 9.35 van het eerste per ron van het Weesperpoortstation vertrekken, op hetzelfde tydstip waarop de stoomtrein 1359 van het Centraal Station op het tweede perron moest binnenkomen. Alle seinen en wissels waren voor dezen gang van zaken goed getrokken. Toen nu de stoomtrein niet precies op tijd binnenliep, had de Dieseltrein moeten wachten, daar hij dezelfde hoofdspoor- kruising als de stoomtrein even buiten het station moest passeeren. De perronchef had dus tot taak den Dieseltrein nog even op te houden. Hij was dit volgens zijn later afge- legde verklaringen ook van plan. Even vioor den vertrektijd zou een juffrouw naar hem zijn toegekomen om hem eenige in- lichtingen te vragen. Tijdens dit korte ge- sprek nu zou de chef een kleine beweging met zijn vertrekstaf hebben gemaakt, waarin de wagenvoerder van den Dieseltrein het offi- cieele vertreksein zag. Deze verklaringen van den perronchef wor den natuurlijk door de justitie en politie die een uitgebreid onderzoek instellen, ociderzocht. Onveilig sein. Hoe het dan ook zij, de Dieseltrein vertrok op een oogenblik dat het signaal in ieder geval niet veilig stond. Goed en wel was de trein. die zooals bekend, direct een groote vaart krijgt, bij de kruising van de twee hoofd sporen, toen van den anderen kant de stoom trein in aantocht was. Met een hevigen slag drong de tender van de locomotief enkele oogenblikken later door den zijwand van den eersten wagon van den Diesel, met het gevolg, dat deze zijwand in een oogwenk over het geheele voorstuk werd weg- gerukt en als een harmonica tegen den stalen tusschenwand van het middenbalcon werd ge- drukt. Toen eerst kwamen beide treinen tot stilstand. Maar met den geheel verwrongen zijwand werden ook de banken aan de linker- zijde meegesleurd en vemield. En te midden van de in slechts enkele oogenblikken ontstane ravage van vemielde banken, kapot geslagen ramen, en alles wat verder nog aan verwrongen stukken ijzer en staal te vinden was, lagen de slachtoffers overal verspreid. Een ontzettende aanblik; vooral in die eer ste oogenblikken, waarin geen der passagiers wist, wat er precies gebeurd was en overal een hevig gekerm en geschreeuw uit den verniel- den wagen opsteeg. Zij die als door een wonder niet waren ge- troffen het waren er slechts weinigen zochten in hun doodsangst naar een uitweg, om te vluchten uit dezen chaos, ver van deze plaats, vol jammer en ellende. Woorden van grooten lof mogen wij hier zeker even laten volgen voor de politiemannen die gewaarschuwd door hun collega's, direct te hulp schoten en onder leiding van inspec- teur De Ruiter van het bureau Linnaeusstraat in een uitrukauto naar de plaats van het vreeseljjke ongeval vertrokken. Vrijwel tezelfder tijd zond de Geneeskundige Dienst vier ziekenauto's uit. Dr. Heijermans, die direct op de hoogte was gesteld van het ge- beurde, nam hierbij de beste maatregelen die hij nemen kon. Met de vier ziekenauto's zond hij eerst twee doktoren mee, .n.l. de heeren Schmeink en Emmelot, terwijl korten tijd later nog de doktoren Van Det, Hofstee en Duiff naar de plaats van het ongeval vertrokken. Inmiddels werden de ziekenhuizen op de hoogte gesteld, een groot aantal verpleeg- sters gerequireerd en 58 extra brancards, vier manden met verbandmiddelen alsmede een z.g. lafeniskist naar het terrein gebracht. INBRAAK TE BREDA. Te Breda zag een agent van politie in de buurt van den Haagdijk twee mannen, wier houding hem verdacht voorkwam. De mannen hadden den politieman in de gaten en tracht- ten zich* haastig te verwijderen. De agent ging echter hun gangen na en hield beiden even later in de poort staande. Na het twee tal naar een politie-posthuis te hebben over- gebracht, werden verschillende zilveren voor- werpen op hen gevonden, waarvan werd ver- moed, dat zij van diefstal afkomstig waren. Dit vermoeden werd nog versterkt toen men het koffertje, dat de twee op het trottoir had den achtergelaten, onderzocht en daarin aan- trof een vulpenhouder in 6tui, met den naam van een villabewoner in het Zandbergkwar- tier, benevens een revolver en zilveren voor- werpen. Beide verdachten, zekere D. F. B. en G. J. Chr., werden in arrest gehouden en ter beschikking der justitie gesteld. De bewoner der villa, de heer v. d. Berg, vertoeft mementeel in Engeland. De twee inbrekers zijn goede bekenden der justitie. Eenigen tijd geleden pleegden zij een overval in het postkantoor te Ginneken, zoo- mede een inbraak in hotel Dennenoord aldaar. Zij waren sinds korten tijd uit de gevangenis ontslagen. VAN DE TRAP GEVALLEN. De ongeveer 80-jarige v. M., wonende in Klein Vlaanderen te Middelburg is, terwijl- hij alleen thuis was, van de trap gevallen. De man heeft daarbij den halswervel gebroken en is korten tijd later overleden. MISDAAD? Vrijdagmorgen is op een akker van den landbouwer van H. te Geldrop het lijk gevon den van den 38jarigen kapper P. van H. uit Eindhoven. In de nabijheid van v. H. heeft men een etui van een scheermes gevonden.' Het parket uit Den Bosch is van het geval in kennis gesteld. ERNSTIG TRAMONGELUK. Op het Rokin te Amsterdam heeft een ern stig ongeval plaats gehad, waarbij een circa 42jarige man het leven verloor. De man kwam hard loopende van de brug en wilde nog voor een motorwagen die van de Munt kwam en in de richting van den Dam reed, passeeren. De tram reed echter met groote snelheid, zoodat de" bestuurder niet tjjdig meer kon remmen. De man werd gegre- pen en zoo ernstig gewond, dat hij kort na het ongeval overleed. ERGERLIJKE DIEREN- MISH ANDELIN G. Te Wijhe hebben een of meer personen een aantal schapen van den landbouwer van der Horst te Marie afschuwelijk mishandeld, door het eene dier de oogen uit te steken en het andere de ooren af te snjjden. Een en ander geschiedde op twee achtereenvolgende nach- ten, terwijl in den derden nacht weer een schaap werd vastgebonden, zonder echter te worden mishandeld. Vermoed wordt, dat wraaklust de oorzaak van deze daad is. s al te vaak oorzaak van slechte spijsvertering en verstopping. Neem meer beweging en ge- gebruik Foster's Maag- pillen, het afdoende laxeermiddel. 0.65 p€r Flacon. Te Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeke Leunis, Axelschestr. en Westkolkstr. I® Ingez. Med. Twee jongens wilden een bal uit de rivier de Dommel te 's Hertogenbosch halen en vie- len bij de Wilhelminabrug in' het water. Een van hen kon gered worden, de andere, de 12- jarige Wagemann, gewoond hebbend aan de Breede Haven, is verdronken. Kort daarna is zijn lijk opgehaald. JAMMERLIJK EINDE VAN EEN 94-JARIGE. Donderdagmorgen is de 94jarige O. de J., rustend landbouwer te Sneek, door zijn bed gezakt en voorover in _den kelder, waarin een meter water stond, gevallen en verdronken. AUTO TE WATER GEREDEN. Vrijdagavond om half twaalf reed de heer W. Minkels uit Mariaheide per auto op den weg van Veghel naar Den Bosch. Bij de su- perfosfaatfabriek van de firma Coenen en Schoenmakers is hij in de Zuid-Wilemsvaart gereden. De chauffeur kon door een passee- renden schipper worden gered, doch de heer Minkels, die vermoedelijk getracht had zich zelf te redden, is verdronken. Zijn lijk is na eenigen tijd opgehaald. M. laat een vrouw en twee kinderen achter. GASVERSTIKKXNG. Vrijdagnacht is een 7jarig meisje, afkom stig uit Zaandijk, dat gelogeerd was by een familie aan den Amhemscheweg te Amers- foort, door gasverstikking overleden. Zij sliep in een kamer, welke door een woonkamer ge- scheiden is van de keuken. Hier is een gas- slang van een gascomfoor onklaar geraakt, zoodat het gas den geheelen nacht vrij kon uitstroomen. Daardoor is het kind gestikt. BRANDSTICHTING IN EEN CAFe TE AMSTERDAM. Een ernstig geval van brandstichting is Vrijdagavond ontdekt in de bovenverdiepingen van cafe Kulmbach aan de Ceintuurbaan 286 te Amsterdam waar juist een N.S.B.-vergade- ring werd gehouden. Boven het caf6 op de eerste etage is een vergaderlokaal, dat de laatste weken regelma- tig door de N.S.B. wordt gebruikt voor by- eenkomsten. Het is ook als zoodanig ingericht en versierd met nationale vaggen, schilden, het portret van Mussert etc. Ook Vrijdagavond Was er een vergadering van de N.S.B.die vrij druk was bezocht. Het woord werd gevoerd door den heer Huijgens. Juist werd tot besluit het Wien Neerlandsch Bloed gezongen toen men door brandgeroep Werd opgesehrikt. Het bleek, dat in alle kamers op de derde en vierde verdieping, waar logeerkamertjes zijn, brand was uitgebroken in de bedden. Het blusschingswerk was niet gemakkelijk. Dikke rookwolken noodzaakten de brand- wachts met rookmaskers te werken. Acht bedden bleken in brand te staan, terwyl boven- dien nog tWee brandhaarden werden aange- troffen onder gordynen. Een brandwacht werd onwel van den rook en moest door een col- lega naar buiten worden gedragen. Na een uur hard werken was de brandweer het vuur meester. De kapokbedden waren naar buiten geworpen om op het trottoir een nablus- schingskuur te ondergaan. De kamertjes wa ren uitgebrand. De politie van het bureau Pieter Aertsz- straat, onder leiding van commissaris H. I. Palenstein Helderman stelde onmiddellijk een onderzoek in. Aanvankelijk meende men voor de brand- stichters te moeten zoeken onder politieke tegenstanders der vergaderden. Men meende daarvoor aanvankelijk een spoor te hebben, dat echter bij onderzoek dood liep. Een later bericht meldt. Het is in het geheel niet onmogelyk dat po litieke brandstichting buiten het geval staat. De bewoners zijn aan een scherp verhoor onderworpen. Het perceel, dat eigendom is van de cafehouder, is ruim verzekerd, terwyl er een hooge hypotheek op rust. Ook de in- boedel is hoog verzekerd. Het aantal gevonden aanwijzingen is nog betrekkelijk gering. Ver moedelijk is de brand gesticht met behulp van brandbare vloeistoffen. Ook de heer Van Ledden Hulsebosch, poli- tiescheikundige, heeft ter plaatse een onder zoek ingesteld. ERNSTIGE GASONTPLOFFING. Vrijdagavond omstreeks half zeven werden omwonenden van het perceel Valkenbosch- kade 442 te 's Gravenhage gealarmeerd door een geweldigen klap, die onmiddelltijk de ge- dachte aan een gasontploffing wekte. Inderdaad bleek dat het geval te zijn. In haar woning, glegen op de eerste verdieping van genoemd perceel, had de vijftigjarige we- duwe mevr. M. L. R., bij vergissing een gas- kraan laten openstaan in een afgesloten ver- trek. Het ontsnappende gas mengde zich met lucht en toen mevrouw R. eenigen tijd later terugkwam en een lucifer aanstreek, ont- plofte dit mengsel. Tengevolge van deze exploisie, die geluk- kig geen brand tengevolge had, viel mevr. R. tegen den grond, waarbij zij een slagaderbloe- ding kreeg. Met een auto van den geneeskun- digen dienst, die spoedig ter plaatse ver scheen, is de getroffene in zorgelijken toe- stand naar het Roode Kruisziekenhuis ver- voerd, en daar ter verpleging opgenomen. SOHIEDAM. Naar we van de politie ver- nemen zijn de vier kanovaarders, van wie ver- ondersteld Werd, dat zfi in den zgn. Kwaden hoek van het Goereesche Gat omgeslagen en verdronken zouden zijn, gisteravond te 11 uur behouden te Schiedam, alwaar zij woonaehtig zijn, binnengekomen. Het verhaal van den cafehouder, die zou gezien hebben dat de kano omgeslagen was en de inzittenden in de diepte verdwenen, berust dus geheel op fantasie. (Zonnetyd.) voorm. nam. Dinsdag 7 Aug. 12.11 Woensdag 8 0.36 12.57 Donderda.g 9 1.16 1.34 Vrijdag 10 1.51 2.08 Zaterdag 11 2.22 2.38 Zondag 12 2.53 3.08 Maandag 13 3.21 3.37

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 3