Sport Gemengde Berichten TER NEUZEN, 30 JULI 1934. DE BELANGEN VAN VLASBEWERKERS HOEK. ZAAMSLAG. SLUISKIL. VLISSINGEN. RECHTSZAKEN. VOETBAL. f WIELRENNEN. DUIVENSPORT. BOVEN-KARSPEL AANGEHOUDEN r De opgewondenheid van de Italiaansche pers. I>e verontwaardiging en opgewondenheid der Italiaansche pers schijnt met elke editie toe tenemen. De Stampa (Turijn) schrijft: Duitschland, dat de noodzakelijkheid van den moord op Dollfuss heeft betoogd en dat tot de misdaad aanspoorde, heeft ziah met de voile verantwoordelijkheid belast, daar het den moordenaars, ook al drukte het hun niet het moordwerktuig in de hand, wat overigens ook niet is uitgesloten, dan toch de financieele middelen en moreelen steun liet geworden. Het Giomale d'ltalia tracht in een hoofd- artikel het bewijs te leveren, dat Duitschland de nazi-beweging in Oostenrijk organiseende ftnancierde en leidde. De Gazetta del Popolo verklaart, dat de moord op Dollfuss door de Duitsche pers met cynisme behandeld is, hetwelk de werkelijke brandstichters van den Rijksdag waardig is. Ja men kan bijna voldoening in de bladen con- stateeren. De kwestie van het nazi-terrorisme moet voor den Volkenbond gebracht worden. Deze zal het onderzoek moeten openen en de verantwoordelijkheid van Duitschland moeten vastleggen en voor de gieheele wereld uitspre- ken. 'Het is voor de eerste maal dat men in een ItaMaansch blad de uitdrukking „werke- lijke brandstichters" met betrekking tot den Rijksdag tot uiting brengt. Corr.) Ten aanizien van von Papen maken politieke kringen, noch bladen van him wantrouwen een gehetm. Wat wil von Papen eigenlijk te Wete- nen, vraagt het Giomale d'ltalia? Wil Hitler In het Duitsche gezantschap misschien een commissaris neerzetten? In dit verband her- innert het blad aan een precedent in Japan, dat dan tot een rechtstreeksch conflict tus- schen dit land en China leidde. Ixmden maant tot voorzichtigheid. Volgens te Praag ontvangen berichten schijnt men te Londen eenigszins bang te zijn, dat. voor het geval Italie werkelijk in Oosten- rjjk zou intervenieeren, wat ondertusschen nog niet zoo waarschijnlijk wordt geacht, Zuid- Slavie deelen van Karinthie zou willen be- zetten. Londen heeft in alle betrokken hoofdsteden, ook te Praag, geintervenieerd om alle over ride daden te voorkomen. CONCERT OP DE MABKT. Weder dienende zal hedenavond door het muziekgezelschap „De vereenigde werklieden", directeur de heer A. Schirris, op de Markt het volgende programma worden uitgevoerd: 1. Steenstraete, concertmarsch L. Gasia. 2. Diana, fantaisie originale G. J. v. Dam. 3. Aan den schoonen blauwen Donau, wals van J. Strauss, arr. L. Girard. 4. Fransche vriendschap, fantaisie, J. Martin. 5. Marche Lorraine Louis Ganne. Pauze. 6. Oude kameraden, marsch van C. Teike arr. E. Larue. 7. Fantaisie sur Tannhauser, opera de R. Wagner arr. F. Popy. 8. Espana, suit de valses d'Emile Waldteuffel arr. A. Honing. 9. Sambre et Meuse, pasredoubld de Planquette, arr. Rauski. GEREF. GEMEENTE. Aangenomen het beroep naar Lisse door cand. H. Ligtenberg te Rotterdam, die bedankt heeft voor Meliskerke, Aagtekerke, Goes, Tholen, Ierseke, Ter Neuzen, 's Gravenpolder en Bruinisse. EXAMEN HOOFDAKTE. Voor het examen hoofdakte slaagden te Rotterdam de heeren J. P. Sinke te Ter Neu zen, A. L. Uiterhoeve te Stoppeldijk en H. Almekinders te IJsselmonde, vroeger te Axel. AKTE HANDWERKEN. Mej. A. Broer te Biervliet, slaagde te's Her- togenbosch voor de akte Handwerken L.O. TIJDREDE. De kerkeraad der Ned. Herv. Kerk alhier deelt ons mede, dat de dienst op Woensdag a.s. geen officieele kerkdienst is, die van den kerkeraad uitgaat. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FADRIEKEN. In de jl. Zaterdag gehouden vergadering, waarop wij nader terugkomen, zijn o.m. her- benoemd de leden en plaatsvervangende leden der Bevrachtingscommissie voor Zeeland, te Ter Neuzen, en is met 9 stemmen herbenoemd tot voorzitter de heer G. F. P. van der Perjl; op den heer P. A. Neeteson waren 4 stemmen uitgebracht. Een voorstel van den heer Scheele, om de commissie uit te breiden met 2 leden, te be- noemen uit de scheepsbevrachters, werd ver- worpen met 10 tegen 3 stemmen. MISSIEDAG. Gisteren stond te Ter Neuzen heel de dag voor de R.K. parochie in het teeken der mis- sie. De hoogmis werd opgedragen tot intentie der missie, terwijl in alle H.H. missen een pre- dicatie Werd gehouden om de geloovigen aan te sporen om te bidden en te offeren voor de missie. 's Namiddags Kindheidslof, waaronder groote processie van de leden der H. Kinds- heid, een vereeniging voor de kinderen tot steun aan de missies. OPENLUCHTSPEL. 't Is j.l. Zaterdag voor de ondernemers van het openluchtspel in de Wielerbaan alhier niet meegeloopen. Deze vertooning viel in de eer ste plaats samen met enkele andere, publiek trekkende ondememingen hier ter plaatse en in de omgeving, maar bovendien was het weer dermate veranderd, dat te voorzien was dat de wind en dreigende regen velen zou weerhouden voor een openluchtspel op te komen. Het was jammer voor de goed be- doelde ondememing. Aan de opgekomenen is wel gebleken, dat de plaats zich onder normale omstandigheden zeer goed voor een openluchtspel leent. Nu beletten wind en opwaaiend zand, dat de oogen vulde een geregeld volgen der opvoe- ring. „De komedie van het varken" bleek een stuk van echte Vlaamschen luim en om daar- van ten voile te genieten, moet men zich in dat millieu verplaatsen. De alhier oude be- kenden, de heeren Staf Bruggen en Maurits Hoste gaven door hun spel volop te genieten, en werden door de andere optredenden goed bijgestaan. Nogmaals: jammer dat de weers- omstandigheden niet beter waren en het be- zoek niet drukker. DE VIERD A AG SCHE" TE NIJMEGEN. Van de Internationale Vierdaagsche Af- standsmarschen, welke door den Nederland- sohen Bond voor Lichamelijke Opvoeding wor den uitgeschreven en ieder jaar, gedurende de vacantdes, in de mooie omgeving van Nij- megen door duizenden, militairen, sportver- eenigingen, wandelclubs, dames en heeren, in groepen of afzonderlijk worden geloopen, en waaraan jong en oud kan deelnemen, hebben dit jaar ongeveer 3000 personen, onder het mooiste wandelweer, genoten. De lust om deze tochten mee te maken neemt steeds toe; ook dit jaar waren er even- als vorig jaar 400 liefhebbers meer dan het voorafgaande. Konden we vorig jaar melden, dat een onzer stadgenooten aan de wandeltochten met suc- ces had deelgenomen, thans iblijken ook in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen meer en meer wandelaars te komen, die bij de vierdaag sche" toonen, dat ook de Zeeuwen bjj deze gezonde sport niet achter blijven. Uit deze gemeente liepen mee A. H. Rijn- berg, die op zijn verguld wandelkruis van vorig jaar, een dito kroon verwierf en Catha- rinus van Strien, terwijl uit Hulst mee liepen de voorzitter P. Truyens en de secretaris T. Borgsteijn van de wandelclub V.I.OjS. en H. Hermanddes. Aan de vier laatst genoemde heeren werd het vergulde kruis voor de afge- legde marschen uitgereikt. Ieder die deze afstandsmarschen bijwoont, voelt zich de lust bekruipen, om volgend jaar ook mee te loopen. De verzorging, legering en verpleging, het logies, de voeding, de badge- legenheden en zoo noodig geneeskundige hulp, voetverzorging, in de karzeme of op marsch, alles is uitstekend en buitengewoon goedkoop. Jonge menschen, die eens een weekje gezellig willen wandelen en daarbij het mooie heuvel- land van Nijmegen willen doorkruisen, met een buitengewoon gezellige dansavond tot slot in de Vereeniging", moeten volgend jaar eens wat trainen en zich dan opgeven voor de „vierdaagsche". PERSBEZOEK AAN ZEELAND. Een paar weken geleden brachten een aan- tal Zeeuwsche joumalisten een bezoek aan Twente. Dank zij een goede samenwerking tusschen de verschillende V.V.V.'s in Zee- land, die o.a. ook voor de toekomst tot meer intensieve propaganda besloten en eene com missie van 4 personen benoemden om de op- richting van een Zeeuwsche vereeniging voor te bereiden, komen nu deze week eenige ver- tegenwoordigers van Overijsselsche dagbladen naar Zeeland om kennis te maken met onze provincie en in hun bladen anderen tot een bezoek op te wekken. Dinsdag worden zij te Goes verwacht, waar na de lunch de marktdag wordt bezocht, des middags maken de gasten een rondrit door Zuid-Beveland, om daama het diner te Goes te gebruiken en ook daar te ovemachten. Woensdagmorgen gaat het gezelschap naar Zierikzee voor een bezichtiging dier stad en des middags van het eiland Schouwen en Dui- veland. Met de laatste boot keert men naar Zuid-Beveland terug om door te reizen naar Middelburg, waar gedineerd wordt, waar men de belichting van het Stadhuis mede maakt en ovemacht. Voor Donderdag staat natuurlijk de Mid- delburgsche markt op het programma, naast tochten naar Veere en Domburg. Dien dag eindigt de tocht in Britannia te Vlissingen, waar ook de laatste nacht wordt doorge- bracht. Voor Vrijdag staat nog een bezoek aan Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen op het pro gramma. De belangen, die tot dusver door de Ned. Vlascentrale en de Vlasvereeniging werden verzorgd, zullen van 1 Aug. af behartigd wor den door de Nederlandsche Akkerbouw-Cen- trale. Daar voor uitoefening van het vlas- sersbedrijf bij regeeringsmaatregel als voor- waarde gesteld is, of zal worden, aansluiting als georganiseerde bij de Ned. Akkerbouw- Centrale, zal men, wil men in staat zijn, zijn bedrijf voort te kunnen zetten, bij deze orga- nisatie het verzoek moeten indienen als ge organiseerde daarbij te worden toegelaten. Formulieren daartoe Worden aan de reeds vroeger door de vlasvereeniging erkende vlas- sers toegezonden. Voor ieder, die zich bezig houdt met het bewerken van vlas in den ruimsten zin des woords is, ook al mocht hij zijn aangesloten bij een andere crisis-organisatie, bovendien aansluiting bij de bovengenoemde Ned. Akker- bouw-Centrale noodzakelijk. Hij, die zich in de toekomst zal bezig houden met vlasbewerking dient zich dan ook aan te sluiten, hetgeen kan geschieden ten trjde van zijn voornemen om met vlasbewerking te beginnen. HET ARBEIDSCONFLICT IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. De minister van Economische Zaken heeft in het feit, dat de pogingen van den Rijks- bemiddelaar prof, mr. Aalberse in het ar- beidsconflict in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen mislukt zijn, aanleiding gevonden om ook in dit geschil aan de in de Provinciate landbouw- crisis-organisatie georganiseerde werkgevers verplichte arbitrage over jie arbeidsloonen op te leggen. In verband met het feit, dat prof. mr. P. S. Gerbrandy in een soortgelijk geschil op Tholen als arbiter door den minister was aan- gewezen, heeft de minister prof. Gerbrandy verzocht ook in dit geschil als arbiter op te treden, waartoe deze zich heeft bereid ver- klaard. Concert. Het muziekgezelschap „Elk naar zijn krachten", directeur de heer A. Schirris, hoopt Woensdag 1 Augustus 's avonds te half negen uur, een concert op het marktplein te geven, waarbij het volgende programma wordt uit gevoerd: 1. Salut a Louveignd, pas-redouble D. Belleflamme. 2. Une soiree d'Automme aux Ardennes, Fantaisie A. Govert. 3. Guillame Tell de Rossine arr. J. Martin. 4. Souvenir d'Autrefois, valse Morgenthaler. 5. L'Entent Cordiale, marsch G. Allier. Pauze. 6. Souvenir de Broechem, pas-redouble P. Jansen. 7. Op een Perzische Markt, Intermezzo-sc6ne Albert KetSlby. 8. In 't groene gras. wals. 9. In dulci Jubilo, marsch A. Schirris. Schoolreis. Donderdag 1.1. brachten de leerlingen van de Herv. school in de kom, met het personeel en een aantal ouders, een bezoek aan de stad Antwerpen. Met twee autobussen van de Z. V. T. M. werd de reis naar en ook door de stad gemaakt. De diergaarde en meer andere be- zienswaardigheden werden bezocht. Ook werd een boottochtje op de Schelde gemaakt. Toen men des avonds te Zaamslag terugkeerde, waren alien zeer voldaan over het Welge- slaagde reisje, waartoe het prachtige weer het zijne had bijgedragen. Klein Festival. Zaterdag hield het Driemanschap zijn jaar- lijksche bijeenkomst te Zaamslag. Na de mu- zikale wandeling door het dorp werden op verdienstelijke wijze de ensemble-marschen Gandria van Dassette en de Gladiatorenmarsch van Blankenburg onder leiding van den heer Blansaart uitgevoerd. Ditmaal had de traditioneele bijeenkomst der besturen plaats op de bovenzaal van den heer R. v. d. Veke. Het bleek, dat dit de achtste maal was, zoodat het Driemanschap reeds acht jaar bestaat. Ondertusschen had de heer Wisse met de Volharding van Zaamslag een aanvang met de concerten gemaakt. Ofschoon het weer zeer ongedurig was en het stof soms huizenhoog' opvloog, was er toch veel belangstelling. Na Zaamslag volgde Concordia van Axel en daama Elk naar zijn krachten van Hoek. Toen laatstgenoemd gezelschap haar eerste nummer had beeindigd, barstte de bui, die reeds lang gedreigd had, los en viel de regen plotseling met stroomen neer en veegde het marktplein schoon. De luisteraars zochten zoo goed het kon beschutting onder de boomen aan de huizenkant. Na de bui, die gelukkig niet lang duurde, kwamen de belangstellenden zich weer in grooten getale voor de muziektent opstellen en, gezien het toenemend applaus, had de bui wel het stof, maar niet de goede stemming verdreven. Tocht met ouden van dagen. De vorige week Dinsdag (dit verslag is door een samenloop van omstandigheden ver- traagdj werd alhier de traditioneel geworden rit met ouden van dagen gehouden. Liet het zich eerst aanzien dat deze zoowel letterlijk als figuurlijk in het water zou vallen, die vrees werd niet bewaarheid, integendeel, het werd weer in alle opzichten een succes. Het doel der reis was ditmaal Knocke. Met eenige vertraging vertrok de file auto's ten getale van 26 te ruim 12 uur, via Hoek, Phi lippine, enz. De reis moest nog al eens door „pech" worden onderbroken, zoodat het ge zelschap ongeveer een uur later dan was voorgenomen ter bestemder plaatse kwam. Door de welwillendheid der Belgische douanen werd ,,den draad" zonder bezwaren gepas- seerd. Na eenigen tijd te Knocke te hebben ver- toefd, werden de auto's weer bestegen en werd de terugreis aanvaard, met als doel het bad- huis te Cadsand. Daar hadlden rappe meisjeshanden gezorgd voor koffie en broodjes, zoodat de inwendige mensch kon versterkt worden, en daarvan werd, na het profiteeren van de gezonde zee- lucht, goed gebruik van gemaakt. Natuurlijk te vlug naar den zin der deel- nemers was het tijdstip aangebroken om de terugreis te vervolgen. Zoo besteeg men om- streeks half 8 weer de auto's en kwam, na nog een kort oponthoud te IJzendijke, te 9 uur op de plaats van vertrek terug, ingehaald door de gansche bevolking, die gaame getuige wilde zijn van de behouden terugkeer der oudjes. Alvorens men huiswaarts keerde, werd door den heer H. J. Oolsen een woord van dank gericht tot alien die hadden meegewerkt om dezen vierden tocht andermaal te doen slagen. In het bijzonder bracht hij dien dank aan de autobezitters en aan de milde gevers, die zoo ruimsehoots hun penningske hebben geofferd, om dezen tocht mogelijk te maken. Het crisisduiveltje schijnt hierop geen invloed te hebben gehad, hier zijn diepere oorzaken aan- wezig, hetzij dan eerbied en sympathie voor onze ouden van dagen, of wat dan ook. Ook dankte hij het dames-comity en bracht hulde aan hun werk, om alles zoo keurig voor elkaar te brengen. Velen zullen denken, dat dit voor deize dames ook een plezierreisje ge- weest is en al is het dan ook, dat zij zich met pleizier voor dit werk hebben gegeven in verband met het doel dat het gold, zoo neemt dit toch niet weg, dat het groote zorgen en moeite vereischt, en in dien zin een opoffe- ring is. Ook aan de assisteerende motorrijders en aan de politie die voor de orde hielp zorgen brengt spreker een wbord van dank. Luide hoera's en handgeklap bevestigden de gesproken woorden van dank en waren een instemming met de verklaring dat de tocht goed geslaagd was. In zeer opgewekte stem ming toog men nu huiswaarts en die opgewekt- heid van degenen voor wie men den tocht had ingericht, was voor de organisatoren en zij die hen ter zijde stonden weer de grootste belooning. Buitengewoon passagiersvervoer. Zaterdag heeft de Stoomvaart Mij. Zeeland' een zeldzaam groot aantal personen vervoerd van Harwich naar Vlissingen, 943 personen, en van Vlissingen naar Harwich maakten 870 personen de reis mede, totaal 1813. Degenen die van Engeland kwamen waren grootendeels bestemd voor de passiespelen te Ober-Ammergau, waarheen ze per extra-trein de reis voortzetten. Defect. Hedenmorgen is de motorveerboot „Prinses Juliana", die te 6.15 van Vlissingen vertrok, even buiten Breskens blijven liggen wijl zij een defect aan de machine had. Met andere vaartuigen is in den dienst voorzien totdat te 10 uur het defect verholpen was en de Prinses Juliana te Breskens kon binnenloopen. DUIZEND GULDEN BOETE EN EEN JAAR NEET RIJDEN. In den namiddag van 8 Nov. j.l. keerde de 36-jarige grossier G. V. wonende te Leeu'war- den met zijn auto van Winschoten huiswaarts. Blijkbaar is hij enkele seconden met zijn ge- dachten elders geweest, althans hij kan niet verklaren hoe het gekomen is, dat hij bij Zuid- horn twee vrouwen die voor zijn auto uitlie- pen, niet gezien heeft en toen met een snel- heid van 70 K.M. heeft aangereden. Beide slachtoffers overleden aan de gevolgen. De rechtbank te Groningen veroordeelde verdachte indertijd tot 1000 boete, subs. 100 dagen hechtenis wegens dood door schuld. Hij ging in hooger beroep. Donderdag veroor deelde het hof verdachte tot f 1000 boete of 100 dagen hechtenis met ontzegging van de bevoegdheid motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 1 jaar. TERNEUZEN—AXEL. 6—3. Het is een goede gedachte geweest van het ONW-bestuur om, vooral met het oog op de versterking harer kjjs, een wedstrijd te orga- niseeren tusschen de vereenigingen Terneuzen en Axel. Een ontmoeting tusschen deze beide rivalen trekt toch altijd een groote belang stelling. Jammer dan ook, dat de weersom- standigheden gister niet tot een bezoek mede werkten, want ofschoon er nog heel wat pu bliek aanwezig was, haalde het aantal toch op geen stukken na die hoogte, welke wij ge- woon zijn. Door ONW was voor het winnende elftal als persoonlijke prijs een zilveren polshorloge, als vereenigingsprijs een fraai artistiek uitgevoerd schild uitgeloofd. De Temeuzenaars zijn als overwinnaars uit den strijd gekomen en hebben daarmee weder hun naam sterker te zijn dan de Axelaars, ge- handhaafd. Terneuzen had in haar voorhoede en mid- denlinie een geheel andere opstelling, doordat enkele spelers om verschillende redenen de roodzwarte kleuren niet meer zullen verdedi- gen. Axel had in haar elftal nog geen verande- ring aangebracht. Wij hebben den indruk ge- kregen, dat men, wil men het verloren terrein herwinnen, tenslotte toch genoodzaakt zal zijn tot vervanging over te gaan, en dat enkelen der „oude garde" zullen moeten worden los- gelaten. Over het verloop der wedstrijd het volgende Wanneer door scheidsrechter P. Koster het sein wordt gegeven tot beginnen en de aan- voerder van Ter Neuzen den toss heeft ge- wonnen, stellen beide ploegen zich als volgt op: Terneuzen: doel: Dooms; achter: v. d. Wege en Geensen; midden: C. Riemens, Jan Hame- link en Winkster (ex-Middelburg)voor: M. Riemens, Kouwijzer, v. Pienbroek, Laurens en v. Driel. Axel: doel: W. Dieleman; achter: L. v. d. Berge en F. Dieleman; midden: Borgt, de Doelder en Koekkoek; voor: Dronkens, Scheele, M. Gans, K. Gans en J. v. d. Berge. Wanneer door M. Gans wordt afgetrapt, blijkt dat de roodzwarte aanvoerder het na- deel van den vrij straffen Wind heeft gekozen. De eerste oogenblikken is het slechts eenige verkenning van het terrein, waarbij reeds aanstonds blijkt, dat de gesteldheid van het groene veld van dien aard is, dat de bal soms- wijlen allerlei onberekenbare wendingen maakt. Terneuzen krijgt reeds spoedig eenige comers te nemen, die echter geen gevaar brengen. Een goeden aanval van Axel weet Dooms te stuiten. Het spel gaat het eerste kwartier vrijwel gelijk op, zonder dat bepaald gevaarlijke momenten voor <ien der doelen ont- staat, totdat dan M. Riemens den bal te pak- ken krijgt en hem voor het Axelsche doel plaatst, waar Laurens hoog in schiet, en bui ten bereik van Dieleman vliegt het Ieder in de touwen. 10. Had het spel totnogtoe een betrekkelrjk saai verloop, thans komt er iets meer spanning. Terneuzen voert haar tempo op, Waardoor Axel, hoewel den wind tot steun, de mindere wordt. Er zijn ongeveer 25 minuten gespeeld, als Laurens den bal inkopt. W. Dieleman wil nog wegwerken, maar de paal doet den bal Weer van richting veranderen en ten tweeden male moet hij visschen. 20. Bij een aanval van Axel laat Dooms, al vorens weg te werken, den bal eerst op den grond springen; dit wordt hem bijna noodlot- tig, want door het effectvol terrein veranderd de bal van richting. Tenslotte weet hij hem nog tot comer te slaan. Bij een volgenden aan val maakt Winkster juist buiten de beruchte lijnen hands. Dronkens plaatst zich achter den bal en met een prachtig schot brengt deze den stand op 21. Dit doelpunt inspireert de Axelsche ploeg tot meerdere activiteit en herhaaldelijk komen zij voor Terneuzens veste terug. De verdedi- ging der roodzwarten is echter goed en geeft haar tegenstanders geen kans. Bij een uitval van Terneuzen komt v. Pienbroek alleen voor den keeper, zijn schot gaat juist over. Het oogenblik voor de rust begint al aardig te naderen, als Hamelink den bal ver naar voren plaatst. Van Pienbroek en F. Dieleman loopen op den bal af. De laatste is er het eerst bij en speelt op zijn keeper terug. Hij doet dit echter zoo hard en ontactisch, dat zijn naam- genoot ten derde male het nakijken Wordt ge geven. 31. Toch zou in den stand vdor de rust nog verandering komen, want na den aftrap komt de bal bij J. v. d. Berge. Deze weet, door een font van Terneuzens verdediging, den bal nog voor doel te plaatsen, waarvan K. Gans ten slotte een gunstig gebruik maakt. 32. Eenige oogenblikken daarna wordt de rust aangekondigd. In de tweede helft is Terneuzen reeds direct, met den wind tot voordeel, sterker. Tactisch wordt de bal herhaaldelijk voor het doel ge bracht en enkele malen weet de Axelsche ver dediging slechts op het nippertje te redden. Totdat na tien minuten v. Pienbroek alleen voor W. Dieleman komt en met een goeden schuiver den stand op 42 brengt. Terneuzen moet dan een oogenblik alle zei- len bijzetten, om een tegenpunt te voorkomen; tenslotte komt de bal dan weer in het Axel sche speelgebied. Bij een volgend bezoek weet Dooms nog juist het Ieder van voor een Axe- laar weg te kapen, waarmee een mooie kans voor de oranjewitten verloren is. Toch geeft Axel niet op en als zij een corner krijgt te nemen, komt de bal van de schoen van J. v. d. Berge voor het Terneuzendoel, waarbij M. Gans zijn hoofd onder het ronde ding plaatst. Hoewel Dooms nog wanhopige pogingen daar toe doet, kan hij een doelpunt niet voorkomen en zoo heeft Axel haar achterstand Weder tot een minimum verschil teruggebracht. 43. Lang duurt dit echter niet, want spoedig daama kan v. Pienbroek een harden schuiver inzenden. W. Dieleman weet het schot nog wel te stoppen, maar'de bal ontglipt hem en komt juist over de doellijn terecht. 53. Er zijn dan 25 minuten gespeeld, zoodat alles nog mogelijk is. Axel wordt dan forscher, zonder zich echter te buiten te gaan. Zij heeft hiermede evenwel geen succes, want haar tegenpartij weet het beste van het spel te be houden. Spoedig is dan ook het vurige bij Axel weer getemperd. KouWijzer weet eenige malen een fraai schot in te zenden, doch tot succes komt het niet. Ook bij Terneuzen begint dan langzaam het spelpeil te zakken, zoodat tenslotte beide ploegen gelijk op gaan. 'Het einde begint te komen. Hoewel Axel twee punten achterstand heeft, geeft zij nog den moed niet op en stelt alles in het werk om dien achterstand te verkleinen, echter zonder resultaat. Juist aan de andere zijde ontstaat dan nog een doelpunt, als in de be- faamde laatste minuut v. Driel doorgeeft aan Laurens en deze den vrijstaanden M. Riemens in de gelegenheid stelt te scoren. Deze maakt geen fout en de stand is dan 63. Direct daarop wordt het einde aangekondigd. Terneu zen is dus weder een trophee rijker geworden. V6or bovengenoemden wedstrijd had op het- zelfde terrein een ontmoeting plaats tusschen ONiW en Corn Boys. Hier was de inzet elf stuks zilveren vulpotlooden, die door ONW werden veroverd, doordat dit elftal met 42 won. VETERANENWEDSTRIJD. Een Axelsche combinatie van veteranen speelde te Axel tegen oud-gedienden van het l'Azote-personeel (ONW). De stramme Axelsche oude garde won den fellen, maar zeer vriendschappelijken kamp met de ..evening goal" 10. Zaterdag a.s. heeft op het l'Azote-terrein de retummatch plaats. Deze zal door de harmo- nie Concordia" worden opgeluisterd, zoodat het Villapark andermaal in het brandpunt van de belangstelling zal staan. Bij den Zaterdag door „Trap door" alhier gehouden trainingsrit op den weg was het Klasse A, over 52 K.M.: 1. De Vries 5 pt.; 2. Leunis 4 p.; 3. Van Haucke 3 p.; 4. Donze 2 p. Klasse B, over 42 K.M.: 1. De Witte 5 p.; 2. Donze 4 p.; 3. Keijzer 3 p.; 4. Dooms 2 p. Klasse C, over 30 K.M.: 1. Hamelink 5 p.; 2. Breepoel 4 p.; Van Opdorp 3 p. 4. Kramer 2 p. ZWEMMEN. Zaterdag hield de Vlissingsche Zwemclub haar jaarlijksche provinciale zwemwed- strijden. In den 100 M. schoolslag voor niet-leden der V.Z.C. was no. 1 A. Renique in 1 m. 38 sec. en 2 C. de Zeeu'w in 1 m. 40 sec., beiden van ,,De Bruinvisch" te Sas van Gent. In de 50 M. schoolslag voor jongens van 14 tot 16 jaar was no. 1 A. Renique te Sas van Gent in 45 sec., 2e J. Hielen van V.Z.C. in 45,4 sec. In de 50 M. vrije slag voor jongens van 14 tot 16 jaar was tweede R. Claeijssens te Sas van Gent in 36 sec. 100 M. vrije slag heeren, 2e P. A. Neeteson Jr. te Sas van Gent. Bij het laatste nummer, 600 M., was van de heeren no. 1 J. Molema van ,,De Schelde" te Ter Neuzen, wisselbeker, in 10 min. 29,4 sec., 2e F. van Anraad in 11 min. 5,2 sec. en 3e A. Mommaas in 11 min. 44 sec. De wedvlucht uit Arras, georganiseerd door de vereeniging „De Vereenigde Vrienden" te Sluiskil op Zondag 29 Juli j.l. had den vol genden uitslag: Aantal duiven 70. Wind; Zuid-West. Los 7.uur. Aankomst lste duif 8.24.11 uur; overduif: 8.30.35. Snelheid le duif 1589,7 M.; overduif 1475,8 M. le en 22e P. Claes; 3e, lOe en 14e S. J. Nijssen; 5e en 13e E. Lambert; 7e P. Fer ment; 8e P. J. v. d. Linde; lie J. v. d. Linde; 12e en 20e Fr. Sijs; 17e en 23e Th. Mattelee. alien te Sluiskil; 2e Cyr. van Acker; 4e en 18e Alfr. Bockstael; 9e en 21e R. Geimaerdt; 19e en 24e A. Scheffer alien te Sas van Gent; 6e Ad. Plasschaert te Westdorpe; 15e en 16e J. Sijs te Axel. Afstand 133.700 M. OUD-WETHOUDER VAN Ongeveer zes weken geleden vertrok H. B., van beroep hypothekenbezorger en zaakwaar- nemer, oud-wethouder van Bovenkarspel, naar Amsterdam. Na dit vertrek deden allerlei ge- ruchten de ronde. Weldra bleek, dat eenige personen aan B. gelden hadden toevertrouwd, om die te beleggen en daarvan geregeld rente hadden ontvangen, doch dat de gelden ver- dwenen waren, tot een totaal bedrag van 14.000 k f 15.000. B. is thans te Amsterdam aangehouden en ter beschikking van de jus- titie gesteld te Alkmaar. Hij heeft een be- kentenis afgelegd. EEN KLOK NAAR BENEDEN GEVALLEN. Toen Woensdag bij een begrafenis op het kerkhof te Sonnega (Fr.) de klok zou wor den geluid, is het zwgre gevaarte plotseling naar beneden gevallen. Geen der luiders werd getroffen; op pl.m. een meter afstand viel de oude klok in 1614 gegoten te Leeu- warden neer. Bij ondersoek bleek dat de oogen, waaraan de klok was opgehangen, waren doorgesleten. Het geval veroorzaakte, volgens de ,,N. R. Crt." op 't kerkhof heel wat consternatle. DE VIJFLING. Twee kinderen van de vijfling, die onlangs te Ontario geboren is, hebben thans een nor- maal gewicht en een normale lengte bereikt. De doktoren verwachten, dat binnen enkele weken ook de drie andere kinderen een nor male grootte zullen hebben bereikt. De vijf meisjes, die thans 8 weken oud zijn, hebben nu gezamenlijk een gewicht bereikt van bijna 20 pond. VIER MAANDEN GESLAPEN. Te Calugaroni is een jong meisje dezer dagen na een slaap, die vier maanden ge- duurd heeft, ontwaakt. Zij beweert thans, dat zij al dien tijd in trance heeft gelegen en dat haar belangrijke dingen zijn geopenbaard. Het duurde dan ook niet lang of de bevol king dromde samen voor haar woning ten- einde van haar te vernemen wat de toekomst voor een ieder brengen zou. Helaas bleek, dat haar voorspellingen voor het overgroote ge- deelte al van zeer somberen aard waren, het geen zoo'n groote opschudding wekte, dat ver- scheidene dorpsbewoners have en goed reeds hebben gepakt om naar elders te vertrekken. teneinde aan hun noodlot te ontkomen. Groote angst werd vooral £ewekt door haar voorspelling, dat het vuur zou gaan regenen. EEN ZONDERLING ALPINIST. Een voormalig Britsch officier, Maurice Wilson, is verdwenen en dat wel onder sensa- tioneele omstandigheden. Wilson was een jaar en drie maanden geleden per vliegtuig uit Engeland vertrokken om door de lucht naar den Mount Everest te komen. Aan den voet van dien hoogsten berg van de wereld zou hjj dan het vliegtuig achterlaten en een poging gaan Wagen om op zijn eentje den berg te „overwinnen". De Britsch-Indische autoritei- ten, die weten dat een poging om den Mount Everest tot den top te bestijgen niet maar zoo edn-twee-drie behoort te worden onder- nomen, doch dat daarvoor een deugdelijke voorbereiding en hulp van talrijke dragers noodig zijn, terwijl een kostbare uitrusting on- ontbeerlijk moet worden geacht, hadden terecht hun medewerking aan het plan ont- houden en aan Wilson geen toestemming ge geven om bij het dolle voornemen te volhar- den. Die toestemming was noodig, want zon der vergunning van de Tibetaansche en van de Britsch-Indische autoriteiten is het over- schrijden van de grens tusschen Tibet en Britsch-Indie om politieke redenen verboden. Maar Wilson liet zich niet gezeggen. Hij vermomde zich als draagkoelie en verliet in gezelschap van andere dragers Darjeeling met Tibet als bestemming en Mount Everest als einddoel. Zijn uitrusting als alpinist ivas karig en hij had weinig voorraden bij zich. Wel be- zat hij een toestel voor zuurstofinhalatie, een fototoestel en een instrument voor hoogte-af- lezing. De weg dien Wilson wilde volgen was die, welke indertijd gegaan was door de expe dite onder Ruttledge. Thans heeft men te Darjeeling al eenige weken niets omtrent Wilson en zijn roekeloos plan vemomen. Er wordt emstig gevreesd voor zijn veiligheid en sommigen wanen hem verongelukt. Hij is het laatst gezien op 31 Mei op de hel ling van Mount Everest, 21.000 voet hoog.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 3