ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN No. 9175 tweede blad VRIJDAG 27 JULI 1934 74e Jaargang Binnenfand Buitenland Moord op den Oostenrijkschen Bondskanselier Dolifuss. Sport Predikbeurten TER NEUZEN, 27 JULI 1934. VOETBAL. RECHTSZAKEN. TER NEUZENSCHE COURANT j trim, rrnrfini MHiniHT— hi M¥Mnniinn iMiiiimiiiM" i in m n i» i w» 11 n n i—iimi w uMiiaimii miuj—mi jho i—wnwriii —mhwiibi mwih »ii»winfwmTi«nwfTW—n——miumm i «whwwmwn—WMNWMWWM—wwibww m w iimiuw«»" iWumhmh n AFSLUITING WEG. In verband met te verrichten vernieuwings- werken zal op 30 Juli 1934 tot nader bericht worden afgesloten, voor bet doorgaand ver- keer, het wegvak in den Stad Philippinepolder, van de weg PhilippineDriekwart. Ter Neuzen, den 27 Juli 1934. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. DE DOOD VAN DOLLFUSS. De Minister van Buitenlandsche Zaken, jhr. mr. de Graeff, die Woensdagavond telefonisch door den Nederlandschen gezant te Weenen op de hoogte is gesteld van den dood van bonds- kanselier dr. Dollfuss, heeft gistermorgen de deelneming der Nederlandsche regeering aan den Oostenrijkschen zaakgelastigde, den heer G. Alexich, betuigd. DR. AUG. BORMS. De correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt: Verscheidene Belgiscbe couranten, een on- juist bericht overaemend, dat. in een Neder- landsch blad blijkt te hebben gestaan, be- weren dat dr. August Borms, een der meest bekende leiders van de Vlaamsche activis- tische beweging tijdens den oorlog, cnlangs een verzoek tot het bekomen van de Neder landsche naturalisatie zou hebben ingediend. Dit bericht berust op een vergissing voort- spruitende uit het feit dat de sedert 1918 tc 's-Hertogenbosch verblijvende arts, dr. C. J. G. M. Borms, wel een dergelijk verzoek heeft ingediend. Zijn wij goed ingelicht dan is deize arts een broeder van dr. Aug. Borms. Deze laatste is thans voorzitter van den beheer- raad van de Vlaamsch-nationale courant de Schelde en woont in de Antwerpsche voorstad Merksem. De gestadige agitatie der nazi's in Oosten rijk is j.l. Woensdagnamiddag tot uibbarsting gekomen in een poging om het staatsbewind in handen te krijgen, waarbij eohter de poli- tieke strekking die aan dergelijke daad kan ten grondslag liggen in een geheel ander licht is komen te staan door het in koelen bloede neerschieten van den Bondskanselier den heer Dolffuss, hetgeen opnieuw teekent de ruwheid, de tot barbarisme terugvoerende mentaldteit, die in de kringen dier aanvallers heerscht. Want het schijnt, dat, waar de nazi's optre- den, nu eenmaal bloed moet vloeien. Efen kreet van verontwaardiging is de we- reld doorgegaan bij het vememen van dit sohokkende feit en velen vragen zich ook be- zorgd af, waarheen dit leiden zal, aangezien het gebeurde van groote gevolgen kan zijn voor de rust in Europa. Men heriinnert in verbanid hiermede aan de gevolgen van den moord op den Oostenrijkschen troonopvolger te Serajewo, nu ongeveer 20 jaar geleden, die ten slobte den grooten oorlog tot gevolg had. Aangezien in den aanvang der gebeurte- nissen de telefonische gemeenschap met Oostenrijk was verbroken, kontden de verte- genwoordigers der buitenlandsche bladen niet terstond berichten doorgeven, tenwijl zij ook volkomen door de gebeurtenissen waren ver- rast en zich aanvankelijk ook geen goede voorstelling van hetgeen werkelijk plaats vond, konden maken. Omtrent het verloop der gebeurtenissen ontleenen wij o.m. aan de N. R. Crt.: Eenige vertnouwensmannen waarschuwden omstreeks 10 uur de politde te Weenen dat nationaal-socialisten een terroristische actie in den zin haidden. Deze zou uitgaan van een gymnastieklokaal in de Siebenbrunnenstrasse. Van den omvang van de voorgenomen actie wisten de vertrouwensmannen niets. Men zond om de zaak na te gaan vier rechercheurs naar het lokaal. Juast toen zij er aankwamen. zagen zij een negental auto's wegrijden, welke bemanid waren met Heimwehr, politie-ageniten, soldaten en een tweetal officieren. Dit stelde de rechercheurs gerust. Zij kregen den indruk dat men van andere zijde reeds de noodige maatregelen genomen had en lieten de auto's onigemoeld passeeren. Zij gingen echter toch het gymnastieklokaal binnen, en vcnden daar tot hun verrassing 60 burgerpakken hangen, in een deel waarvan ook pistolen staken en wel van hetzelfde fabrikaat als ook de politie ze geibruikt. Uit papieren, welke in de zakken waren achtergelaten, kreeg men de zekerheid, dat het nationaal-socialisten waren. die zich hier hadiden verkleed. Oinlder hen bevonden zich kennelijk ook actieve leden van de uitvoerende machit. Door een telefonische waarschuwing gelukte het een kledne groep van de autobemanning in de Neubaugasse te laten aanhouden, doch de anideren waren reeds te ver weg en reden met hun vrachtauto's met voile vaart den bree- den ingang van de bondskanselarij op de Ball- hausplatz in, en de binnenplaats op. Een aan- tal manschappen stapte uit, sloeg de zware buitendeuren dicht. grendelde en barricadeer- de ze. Vervolgens werd onmiddellijk de tele- fooncentrale bezet, waarmede dus het ge- bouw van de bondskanselarij van de buiten- wereld was afgesloten. In het gebouw bevonden zich op dit oogen- blik de bondskanselier Dollfuss, minister Fey en de staatssecretaris Karwinsky. Onder- tusschen waren ook de andere ministers gealarmeerd. Zij stelden de bezetting' van de bondskanselarij een ultimatum. Om vier uur moesten zij het gebouw onvoorwaardelijk ont- ruimen, anders zou geweld van wapenen ge- bruikt worden. Een politie-pantserauto reed inmiddels voor het gebouw. Parallel daarmee werd een actie tegen het gabouiw van den radio-omroep uitgevoerd. Kort voor een uur drongen een aohttal jonge 1 mannen het gebouw binnen. De dienstdoende inspecteur van politie werd doodgeschoten, en 1 de zendzaal bestormd. De omroeper werd met de revolver gedwongen onmiddellijk na het tijdsein mee te deelen, dat de regeering Doll- fuss was afgetreden, en dat Rintelen met de vorming van het kabinet werd belast. Bij het handgemeen dat ontstond toen de politie ter plaatse verscheen, werden drie personen ge- wond, een politie-agent gedood en verschil- lende personen mm of meer emstig gewond. Toen het ultimatum tegen vier uur was afgeloopen, verscheen Fey op het balcon. Twee mannen in uniform posteerden zich naast hem en hidden hun geweer op hem ge- richt. Fey riep den troepen beneden, die, ter sterkte van twee bataljons met mijnwerpers en machinegeweren zich daar geconcentreerd hadden, toe, dat men niet tot bestorming mocht overgaan, maar dat er eerst twee politie-offiicieren als onderhandelaars naar boven moesten komen. De onderhandelingen duurden circa 10 mi- nuten. Toen kwam Fey voor den tweeden keer naar buiten. Ook nu was hij door gewapende mannen in de uniform van Deutsch- meister geflankeerd. Hij riep den aan- voerder van het poldtiebataljon toe, dat er voorloopig niet tot eenige actie mocht worden overgegaan. Een kwartier later kwamen de onderhandelaars uit het gebouw te voorschijn, nadat zij daar met Fey overlegd hadiden. Fey verklaarde dat Dollfuss gewond was en ont- slag had genomen, omdat hij een bloedbad wilde voorkomen. De onderhandelaars zelf hadden Dollfuss niet gezien. Zij hadiden ge- vraagd, wat er thans moest geschieden. Fey verklaarde hierop, dat men zich met Rintelen in verbinding had gesteld, en dat diens ant- woord waarschijnlijk niet lang op zich zou laten wachten. Fey verklaarde dat hij welldra zijn vrijheid zou herkrijgen. Even later volgde een dramatisch oogenblik. Voor de derde maal verscheen Fey op het balcon. Met lui- der stem deed hjj een beroep op de troepen om toch elk bloedvergieten te vermijden. Beneden trad toen de staatssecretaris Neu- staedter-Stuermer, eveneens aanvoerder van de Heimwehr, voor het front en beloofde dat de bezetting vrijen aftocht en ongehinderd passeeren van de D.uitsohe grens zou zijn gewaarborgd, wanneer zij binnen 20 minuten het gebouw zouden hebben ontruimid, dat anders zou worden bestormd. De Heimwehr hief een hoera ter eere van Fey aan en schreeuwde, dat zij alle indringers aan de galg zouden brengen, wanneer Fey iets mocht ge- beuren. Onmiddellijk daarop is bekend geworden, dat de Bondskanselier Dollfuss door revolver- schoten was gewond en overleden was. Uit de mededeelingen van den correspondent van het Haeidelsblad blijkt, dat de oproerlin- gen ieder oogenblik buiten de kanselarij kwa men kijken, klaarblijkelijk of er geen hulp voor hen kwam opdagen, die ze waarschijnlijk van politie of leger hebben verwacht. Deze deelt ook mede, dat de Duitsche ge zant in de kanselarij bazocht om daar met de regeeringspersonen te onderhandelen over de vrijen aftocht der oproerlingen naar Duitsch- land. Deze vertegenwoordiger van Duitsch- lanid kwam dus vrijen aftocht vragen voor mensohen die zoo juist het hoofd van den staat hadden vermoord! Na al hetgeen hieromtrent in de laatste miaanden te doen is geweest en het gestook van die zijde, wordt het gestook in Duitschland als de bron van het gebeurde beschouwd. De Duitsche regeering, de kanselder Hitler ont- kenld alle verantwoordelijkheid voor het ge beurde. Men verklaart in Berlin door het gebeurde verrast te zijn en de Duitsche gezant is uit Weenen teruggeroepen. Doch dat deze hanldelde zooals hij deed, zal toch wel zijn ge- schied op grond van een hem voorgeschreven gedragslijn, om nl. op te treden ten gunste der nazi's, hetgeen hij meende ook jl. Woensdag te moeten doen. De heer Nyppels, van het Handelsblad schrijft nog nader: Zooals wij reeds meldden, werd bondskanse lier Dollfuss niet toevallig, bij een wilde schiet- partij, of bij een poging zich te weer te stellen tegen de Nazi-putschisten gedood, maar koel- bloedig en met voonbedachten rade vermoord. Toen de overval plaats had en uit trappen en gangen rauiwe kreten en schoten aankon- digden, dat er iets emstigs gebeurd was, be- woog Karwinski zijn vriend den kanselier te vluchten. Zijn kamerdienaar ried hem naar het staatsarchief te vluchten en wilde hem de deur daarheen openen, naar de z.g. congres- zaal of gele zaal waar eens, na den val van Napoleon, onder Metternichs leiding, over het lot van Europa werd beraadslaagd. Van dien dienaar weten we thans, dat ter wiji Dollfuss door deze de deur naar die zaal liet openen, de Nazi's een aadere deur daar heen intrapten en met de kolven van hun ge- weren insloegen, en dat hun aamvoerder daar op, zander dat er een woord was gevallen, op den kanselier schoot. Twee schoten waren raak: een trof Dollfuss in den hals en drong links in de borstkas, de andere in een heap. De kanselier sloeg de handen voor zijn ge- laat en viel toen achterover. Hij riep nog sleehts even om hulp en bleef toen stdl. De moordenaars plaatsen den dienaar tegen den wand en brachten hem eerst na tien minuten bij de andere gevangenen. De stervende kan selier bleef toen met zijn moordenaars alleen. Eenigen tijd later voerde men Fey naar deze gele zaal. Dollfuss lag toen op een divan met een doek aver zijn hoofd met een noodverband om zijn hals. Maar hij leefde nog. Hij oad Fey met zwakke stem voor zijn vnouw en kin- deren te zorgen en zoo mogelijk een bloedbad te verfhinderen. Daama werd Fey weer weg- gevoerd. Van een der Putschisten vemam een politieagent, dat Dollfuss nog om een priester had gevraagd, maar dat hem deze, evenals ook de hulp van een arts, werd geweigerd. Waar schijnlijk lieten ae onmenschen nem rustig doodbloeden. Hij stierf alleen; of, misschien nog erger: sleehts omgeven door zijn moorde naars. Het zal wel velen in den vreemde, en zelfs hier, verwonderen, dat men in Weenen een Nazi-putsch als deze er een was, kon voorbe- reiden en uitvoeren zonder dat dit verhinderd kon worden. Sedert meer dan een jaar kondigen de Nazi's doorloopend, om de acht of veertien dagen, een putsch aan. Zoo dikwijls, dat spoedig nie- mand deze aankondigingen meer emstig nam. Dat heeft wel bij zieer vele aanhangers der Nazi's het vertrouwen in de woorden der lei ders aan het wankelen gebracht of vemietigd, maar had ook tot gevolg, dat de aangeboren Schlamperei, de lichtzinnigheid der Oosten- rijkers, weer hoogtij vierde; zoodat men niet eens de regeeringswijk op en om den Ball- hausplatz, het hart van Oostenrijk, zorgvuldig beiwaken liet. Deze putsch, die zeker verdere doeleinden nastreefde, maar die in ieder geval tot resul- taat moest hebben den dood van Dollfuss het is veelzeggend dat men niet van de ge- legenheid profiteerde om tevens Fey te ver- moorden was zeer goed bedacht en uitste- kend voorbereid. De Nazi's hadden sedert dagen het nieuws laten verbreiden, dat de communisten op den len Augustus een oproer wilden verwekken. Toen de regeering Dins- dag tegen twee roode terroristen optrad, als eerste slachtoffers van de nieuwe strafver- ordeningen, en de verbittering der overrom- pelde arbeiders nog enorm gestegen was, om dat men immers zeven Nazi's die na den fata- len datum van 18 Juli, eerder werden gearres- teerd, niet voor de landrechtbank durfde bren gen -was de regeering zelf blijkbaar dus- danig overtuigd van die door de Nazi's ver- breide geruchten, dat ze maar weer eens hon- derden als zeer rood bekenid staande tegen- standers liet oppikken. De Nazi's beweerden eerst zelf in opstand te zullen komen, wan neer de regeering een hunner zou durven laten opknoopen. Dan zou er overigens van alles gebeuren, dan zou men o.a. den heelen Stefansdom, de glorie van Oostenrijk, in de lucht laten vliegen; alle Oostenrijkers uit Duitschand wijzen (behalve natuurlijk Hitler en de leden van het Oostenrijksche legioen enz. Eerst zeer kort voor de circa 300 Putchisten de kans gezien hadden zich in een grooter lokaal te verzamelen, zich daar in Oosten rijksche uniformen te steken, en te bewapenen hetgeen zender hulp der politie onmoge- lijk lijkt en op hun avontuur uitrukten in vrachtauto's, kreeg dc regeering, -die op -Star- hemiberg na -die in Veneitie zit voltallig vergaderde op den Ballhausplatz, de waar schuwing van Heimwehr-informatoren, dat er iets van Nazi-kant dreigde. Dollfuss hief de zitting op om voorzorgsmaatregelen te kunnen treffen; en zoo vonden de Putschisten bij hun bloedige Kopenickiade sleehts Dollfuss, Fey en Karwinsky. Men had hen dus wel goed inge licht over dezen ministerraad, maar ze von den toch toevallig nog sleehts drie minister aanwezig. De opstandelingen gevangen genomen. Vaz Dias meldde nog uit Weenen: Officieel wordt medegedeeld, dat men bij de onderhandelingen tusschen de opstandelingen en de regeeringstroepen den nationaal-socia listen vrijgeleiide naar de Duitsche grens had toegezegd, indien er bij de putsch geen dooden zouden zijn gevallen. Door den moord op Dollfuss is deze toezegging echter vervallen. In Oostenrijksche regeeringskringen acht men door het feit, dat de Duitsche gezant te Weenen als bemiddelaar voor de nationaal- socialistische opstandelingen is opgetreden, bewezen, dat er betrekkingen hebben bestaan tusschen de Duitsche rijksregeering en de putschisten, en dat de rijksregeering van den opstand op de hoogte was. Blijkens andere berichten wordt een onder- zoek ingesteld, om te weten te komen wie Dollfuss zouden hebben vermoord, doch uiter- aard vlot dat onderzoek niet, daar de onder- namers van den overval weigeren zich daar- over uit te laten. Officieel wordt uit Berlijn medegedeeld: Uit medeaeelingen van de Weensche radio en of- ficieele Oostenrijiksche nieuwsinstanties blijkt, dat tusschen Oostenrijksche opstandelingen en Oostenrijksche regeeringsinstanties een over- komst is getroffen inzake een vrijen aftocht der opstandeliingen naar Duitschland. Deze overeenkomst is voor het Duitsche Rijk van geen belang en houdt voor de Duit sche rijksregeering geen enkele juridische ver- plichting in. De Duitsche regeering heeft derhalve be vel gegeven de opstandelinigen, ingeval zij de Duitsche grens overschrijden, terstond te arresteeren. Uit bijna alle landen komen te Weenen be- tuigingen van deelneming binnen. Italie heeft zich reeds uitgelaten, zich daad- werkelijk te zullen verzetten tegen pogingen om de zelfstandigbeid van Oostenrijk te be- dreigen. In enkele andere steden van Oostenrijk heeft men ook een opstand tegen het gezag beproefd, doch de regeering blijft den toe- stand meester. De begrafenis van Dollfuss zal Zaterdag plaats hebben. Tragisch is het gebeurde ook voor zijn vrouw en kinderen, die reeds te Venetie ver- toefden, om daar hun man en vader te wach ten, die een reis zou maken naar Italie, voor een conference met Mussolini. Met Dollfuss is heengegaan een man, die, blijkens de algemeene opvatting als hoofd eener regeering met zeldzamen moed en groote eerlijkheid en ombaatzuchtighedd streed voor de cnafhankelijkheid van zijn land, en die thans door degenen die dat land bij het hunne wilden voegen, eenvoudig is vermoord. CONCERT OP DE MARKT. Weder dienende is het muziekgezelschap ,,De vereenigde werklieden" voornemens a.s. Maandagavond, te 8 uur, concert te geven op de Markt. Zie voor programma het volgende nummer. EXAMENS. De heer J. Kruysse alhier, die onlangs het Mercuriusdiploma behaalde, slaagde thans ook voor het examen in Nederlandsche handels- correspondentie, gehouden van wege de Ver- eeniging van Leeraren. Geslaagd voor het Mercurius-examen boek- houden, de heer G. Provoost, alhier. Geslaagd voor het staatsexamen B, de heer J. J. Dieleman te Zaamslag. AGENT VAN POLITIE. Tot agent van politie te Ter Neuzen is be- noemd de heer C. de Zeeuw, thans politie agent te Schiedam. KIND GERED. Gisteravond speelde een zoontje van den heer Michielsen aan den oever van den z.g. Sohependijk, nabij het veilingsgebouw op het brugje voor het waterscheppen tegenover de Klaassenstraat en had het ongeluk er in te vallen. De knaap viel met het hoofd naar be neden en bleef zoo staan. Enkele personen, die in de nabijheid stonden, hadden het ge beurde wel gezien, doch verkeerden in de meening dat de jongen aan het zwemmen was. Gelukkig kwam daar de varensgezel Jac. de Feijter voorbij, die er een anderen kijk op had en het knaapje zoo spoedig mogelijk, en ge lukkig nog tijdig, uit het water haalde. ZANGREPETITIE. Zooals was aangekondigd, werd gisteravond op het plein achter de R.H.B.S. onder bege- leiding van het muziekgezelschap „De ver eenigde werklieden" en onder leiding van den directeur den heer A. Schirris, een zangrepe- titie gehouden met de schoolkinaeren uit de kom, die daar onder geleide van hoofden van scholen en onderwijzend personeel waren saamgekomen. Evenals te Sluiskil, bleek ook hier al spoe dig,' dat goed gestudeerd was, en dat, zoodra men het tempo, dat men nu van de muziek heeft kunnen hooren, vast heeft, de uitvoe- ring wel vlotten zal. Er was ook van de zijde van het publiek groote belangstelling. -4-Wes jammer, dat de repetitie ontijdig moest worden beeindigd door de regen, die, nadat de lucht lang gedreigd had, eindelijk begon te vallen. Naar we vernemen zal de repetitie in de laatste week van Augustus nog worden her- haald, en zullen ondertusschen ook maatrege len getroffen worden om de schoolkinderen die niet in de gelegenheid zijn geweest de te die niet in de gelegenheid zijn geweest aan de repetities deel te nemen en toch aan de algemeene kinderzang willen meedoen de lied- jes nog te leeren zingen,' klepperen enz. POLDERBESTUREN. Bij koninklijk besluit zijn benoemd: tot dijkgraaf van het waterschap Cadsand de heer P. Erasmus te Oostburg; tot dijkgraaf van den Angelinepolder de heer P. de Dobbelaere te Biervliet; tot dijkgraaf van den De Loozepolder de heer J. J. Dieleman te Hoek; tot plaatsvervangend dijkgraaf van den De Loozepolder de heer P. Dekker te Hoek. SAMENVOSCGING GEMEENTEN IN O. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. De raad der gemeente Ossenisse heeft in zijne voltallige vergadering van 25 Juli j.l. andermaal, met 5 stemmen vo6r, 1 stem tegen (raadslid P. A. Hermans) en 1 onthouding (wethouder L. G. Hermans), besloten zich tot den minister en heeren Gedeputeerde Staten te wenden met de mededeeling dat hij op zijn standpunt blijft staan en de zelfstandigheid der gemeente wenscht gehandhaafd te zien, op grond van de motieven aangehaald in het verzoekschrlft, gericht aan Zijne Excellence den Minister van Binnenlandsche Zaken, d.d. 9 Mei j.l. KAMPIOENSOHAP VAN NEDERLAND. AjaxWill em Ik 41 Willem IIKFC i_2 KFCAjax 22 AJAX KAMPIOEN 1933/34. Eindelijk is dan de beslissing gevallen en nog sleehts 6 weken scheiden ons van het a.s. seizoen 1934/35. Door verschillende omstan- digheden Werd de beslissing voortdurend ver- traagd tot ten slotte drie achtereenvolgende wedstrijden de kampioen heeft gebracht. Dat Ajax ten slotte, zij het dan ook sleehts door een beter doelgemiddelde de eerepalm heeft weggedragen, moet iederen onbevooroor- deelden sportliefhebber verheugen, want Ajax is ongetwijfeld de sterkste. KFC heeft door haar bijzondere speelwijze mooie successen behaald, doch op den duur kan dit speltype niet bekoren en in de pers- verslagen en radio-besprekingen kwam dit telkenmale tot uiting. Willem II heeft helaas geen enkel punt kun nen behalen en dit moet wel een teleurstelling voor haar zijn geweest, Want het Zuidelijk elf- tal heeft in beide wedstrijden getoond een goed harmon-isch elftal te bezitten, wier ver- richtingen de sympathie had van diegenen, die deze kampioenswedstrijden hebben bijge- woond. DE SPORTV*JSTRIJDEN TE SLUISKIL. Zooals uit achterstaande advertenCe blijkt heeft de voetbalvereeniging O.N.W. te Sluis kil tegen a.s. Zondag een voetbaldag uitge- schreven en als souvernir voor de winnende elftallen fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Om kwart over een komen op het terrein van deTAzote in het veld het elftal van Com Boys uit Sas van Gent en dat van ONW te Sluiskil. Deze elftallen zullen elkander niet veel toegeven en zoo zal het een aardigen wed- strijd worden. Zoodra deze ontmoeting zal zijn afgeloopen komen in het strrjdperk de oude rivalen Axel en Temeuzen, en als steeds is de belangstelling hiervoor groot. Weliswaar is Axel zoo onfor- tuinlijk geweest dit seizoen het tweede klas- serschap te verliezen, doch niettemin blijft het een goeden tegenstander voor Terneuzen. Een vurigen laten wij hopen mooien en sportieven kamp ligt dus tegen Zondag in het verschiet. Zou men op het eerste gezicht de beste kansen aan Terneuzen geven, de on- dervinding bewijst telkens de bestendige wis- selvalligheid van het voetbalspel en daarom is het niet uitgesloten dat Axel, spelende met de wetenschap dat hier een sterkere tegen- partij haar de eer van de overwinning komt bet'wisten tegen de verwachting in, zegevie- rend uit het strijdperk treedt. 't Zal er spannen in den Coegorspolder en de anders zoo rustige Villawijk zal Zondag in het teeken der belangstelling staan, want zoowel voor de Axelsche als de Ter Neuzen- sche sporCiefhebbers en de vele sportbeoefe- naars in Zeetuwsch-Vlaanderen is dit een heel aardig uitstapje. ARKONDISS EM ENTS - KECHTBA N K TE MEDDELBURG. Zitting van 27 Juli 1934. De volgende vonnissen werden uitgesproken: V. d. K., huisvr. J. M., oud 40 j., zonder beroep te Lembeke, Belgie, is wegens diefstal met verbreking veroordeeld tot 6 weken ge- vangenisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis en invrijheidstelling. T. R., oud 55 j., werkman te Croix, Frank- rijk, gedetineerd, is wegens mishandeling ver oordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest en onmiddellijke in vrijheidstelling. P. T. O., oud 23 j., werkman te Ter Neuzen, gedetineerd, is wegens diefstal veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest. V. H. W. W., oud 60 j., reiziger en kantoor- bediende te Middelburg, gedetineerd, is we gens oplichting veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf, met aftrek van het voor arrest. S. W., oud 43 j., adviseur te Amsterdam, is wegens oplichting veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk, met een proeftijd van een jaar, en betaling van f 25 aan den benadeelde. G. K., oud 26 j., arbeider te Axel, is wegens vernieling veroordeeld tot 20 boete of 10 dagen hechtenis. Te. C. B., oud 40 j.; 2e. J. R., oud 42 j.; 3e. C. R., oud 39 j.; 4e. J. d. F.; alien arbei ders te Biervliet, zijn wegens diefstal veroor deeld ieder tot 14 dagen gevangenisstraf. ZONDAG 29 JULI 1934. Ned. Hervormde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u. en 2.30 u., Dr. L. J. Cazemier. SLUISKIL. 9.30 u. en 2.30 u., de heer L. Dek. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. Van Oeveren. HOEK. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. E. Raams, ZAAMSLAG. 9.30 u., Ds. G. van Dis, H. A.; 2.30 u., Ds. G. van Dis. SAS VAN GENT. 9.30 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. PHILIPPINE. 2 u, Ds. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. M. Ros, van Krabbendijke. AXEL. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. A. J. Fanoy, van Eindhoven. HOEK. 10 u. en 3 u., Ds. C. B. Bavinck ZAAMSLAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Kok, Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9.30 u„ 2.30 u. en 6 u., lees- dienst. AXEL. 9.30 u. en 2.30 u., leesdienst. Chr. Gereformeerde Gemeente. ZAAMSLAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Tolsma. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., lees dienst. Roomsch-Katholieke Kerk. TER NEUZEN. 7 u„ 8.30 u. en 10 u., H.H, Dienst; 2.30 u., Lof. WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1934. Ned. Herv. Kerk. TER NlEUZiEN. 7.30 u., Prof. G. Wisse, van Apeldoorn.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 5