ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN OM DE KONINGIN No. 9173 MAANDAG 23 JULI 1934 74e Jaargang mm Binnenland Feuilleton TER NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSI'RI JSBinnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen tr. per post f 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,overige Janden f 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. t'itgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20. KLEINE ADVERTENTIeNper 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verm indeed tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. UIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG-, WOENSDAG- EN VBIJDAGAVOND. KON1NG1N-EMMA MONUMENT. In overleg met den burgemeester beeft het dagelijksch bestuur van het Com i to Oranje Getrouw, te Amsterdam, het initiatief geho- men tot de oprichting van een Koningin Fimma-monument te Amsterdam, teneinde daarmede uiting te geven aan de gevoelens van liefde en dankbaarheid voor alles wat wij in wijlen onze Koningin-Moeder mochten be- zitten. Er wordt nu een uitgebreid Eere- Oornite en Werk-Comite samengesteld. Die verdere uitvoering van deze plannen on- dervindt echter vertraging door het onver- wacht overlijden van Z. K. H. Prins Hendrik. Het dagelijksch bestuur stelt zich voor, begin September zijn werkzaamheden met kradht voort te zetten. BBUG OVER HOLLA NDSCH DIEP. De Staatscourant bevat een onteigening van een aantal perceelen in de gemeente Hooge- en Lage-Zwaluwe, Zevenbergen en Dubbeldam ten behoeve van den aanleg van toegangswegen naar de ontworpen vaste over- brugging voor gewoon verkeer over het Hol- landsch Diep bij Moerdijk. WIJZIGING WINKELSLUITINGSWET. In zijn memorie van antwoord op het voor- loopig verslag der Eerste Kamer over het wetsontwerp tot wijziging der winkelsluitings- wet zet de Minister van Economische Zaken uiteen, dat zy 't inschakelen van de gemeen- teraden een voordeel acht. De kwestie kan dan locaal worden bezien. Plaatselijk kunnen de behoeften en verlangens immers uiteen- loopen. Teneinde de verschillende verlangens beter tot baar recht te doen komen, zullen de ge- meentebesturen by „beLaoghebbenden" te rade moeten gaan. Inderdaad zal deze ruime omschryving, ingevolge den wensch der Tvceede Kamer in het wetsontwerp gebracht. de gemeenteraden voor de beantwoording van vragen stellen, waarvoor by de meer strikte gedachte van het Regeeringsvoorstel geeii plaats was geweest. De minister hoopt tie moeiilijkheden, welke hij ten deze ver- wacht, zoo goea mogelijk op te lossen. Ove- rigens stelt hij zich voor omtrent de wijze van toepassing van het voorschrift aan de ge- meentebesturen nog enkele aanwijizingen te geven, omdat althans eenige uniformiteit in de wijze van uitvoering wordt verkregen. Zulks zal er, naar hij vertrouwt, mede toe kunnen bijdragen, dat de strijd in de gemeen teraden omtrent wat al of ndet plaatselijk dient te geschiedcn, beperkt blijft. LANDARBEIDERSSTAjKING OP THOLEN? De Vrijdagnacht te Tholen gehouden hespre- kingen tusschen een commissde der werk- gevers en de hoofdbesturen en besturen der modeme, christelijke en roomsch-katholieke organisaties hebhen niet tot een bevredigende oplossing geleid. De commissie der werkgevers bestaat uit veertig personen, die de driehonderd a vier- honderd werkgevers op het eiland vertegen- woordigen. Zij was bereid, een contract af te sluiten, waarbij zou worden bepaald, dat 22 cent per uur in de maanden Augustus en September zou worden betaald. Na bespre- kingen werd hierbij gevoegd de maand Octo ber. De bonden wezen dit voorstel unaniem af. Per circulaire zal de werkgevers nu uitstel worden gegeven tot Dinsdagavond a.s. Heeft men dan geen nadere coneessies gedaan, dan zal Woensdagmorgen de staking worden ge- proclameerd. door VICTOR BRIDGES. (Nadruk verboden.) 33) (Vervolg.) Eenige oogenblikken later werd de rust van Latimer-Lane plotseling verstoord door het dichtslaan der voordeur van mrs. Spalding. Bugg liep, terwijl hij een vroolijk deuntje floot het tuinpaadje af en het hek uit, den weg op. Hij bleef even stilstaan om een sigaret op te steken en liep toen op zijn gemak in de rich- ting van de Heath. Tien minuten bleef er een ononderbroken kabate en rust in de atmosfeer van de am- geving zweven. Indien er een of ander levend menschelijk wezen in de nahijheid was, dan hiield het zich muisstil en onziohtbaar, terwijl de luie kat, die bij het voorbijgaan van Bugg even had opgekeken, weer indommelde. Toen ging de deur van nummer zestien nog eens open en kwamen Tony en Isabel op de stoep. De laatste had geen hoed op en haar goudkleurig rood haar glansde in den zonne- schijn, als koper bij het haardvuur. Zij slen- terden samen tot aan het hek, waar zij eenige oogenblikken bleven staan praten en lachen. Eindelyk nam hy afscheid en verzekerde haar met stemverheffing, dat hij om zes uur terug zou komen. Hy verwijderde zich in tegenover- gestelde richting van Bugg. Met een elegante wending van haar sianke gestalte, ging zij naar het huis terug. De voordeur ging achter haar dicht en wederom daalde de rust de kalme ordelijke rust van een nette Londensche buitenwijk over Latimer-Lane neder. DR. COLIJN LICHT HET WERKFONDS 1934 TOE. De voorzitter van den raad van ministers, dr. Colijn, heeft een schrrjven gericht aan het bestuur van het Werkfonds 1934, waarin o.a. gezegd wordt: ,,Het is my gebleken, dat er behoefte be staat aan eenige meerdere preciseering van taak en bevoegdheid van het bestuur van het Werkfonds 1934, in verband waarmede de re- geering er prys op stelt van haar opvatting ter zake nader te doen blijken. Voorop sta, dat de beslissing omtrent de uit te voeren werken by de regeering berust, zoodat de taak van het bestuur hoofdzakelijk moet worden beschouwd als van voorberei- denden en adviseerenden aard. In het bijzon- der zal het volgende tot de taak van het be stuur behooren: 1. Een algemeen onderzoek en beoordee- ling der bij bet Werkfonds ingediende projec- ten, waarbij binnen de grenzen van het be- schikbaar crediet twee criteria behooren te worden aangelegd; a. de uit te voeren werken zullen er toe moeten bijdragen de economische werkkracht van bet land te verstevigen; b. de uit te voeren werken zullen tot een sub- stantieele vermindering van de werkloosheid moeten leiden, waarbij rekening is te houden zoowel met de situatie van het geheele land als met plaatselijke omstandigheden. 2. Het voeren van onderhandelingen met betrekking tot de voorwaarden waaronder de in aanmerking komende werken zullen wor den uitgevoerd. 3. Het ter kennis brengen van de regee ring in den vorm van concrete voorstellen van de resultaten van den voorbereidenden arbeid, bedoeld onder 1 en 2. Aan de technische voorbereiding der pro- jecten neemt het Werkfonds dus geen deel, terwijl ook de wijze van financiering niet tot de bemoeienis van het Werfkonds behoort." DE AKKERBOUW-CENTRALE. De Nederl. Akkerbouw-centrale afd. aard- appelen, maakt bekend, dat met ingang van 1 Aug. op goedgekeurde pootaardappelen, welke op of na dien datum verladen worden met bestemmiag naar het buitenland, een hef- fing zal worden toegepast van 25 ct- per 100 K.G., althans indien in het land van bestem- ming geen maatregelen bestaan welke een verhooging van dit bedrag noodzakelijk ma- ken. Eveneens met ingang van 1 Aug. zullen de tot dusver geldende minimum-prijzen voor consumptie-aardappelen komen te vervallen. Het ligt in de bedoeling de aangifte voor de- naturatie van aardappelen tot veevoeder open te stellen met ingang van 1 September a.s., terwijl op de aldus gedenaturaliseerde par- tijen een toeslag zal worden geheven ten be- drage van 65 cent per 100 K.G. tot en met November 1934, van 75 ct., gedurende de maanden December 1934 en Januari 1935, van 85 ct., gedurende de maanden Februari en Maart 1935 en van 95 ct. gedurende de maan den April tot en met Juni 1935. Het ligt ver- der in de bedoeling een heffing op consump tie-aardappelen toe te passen van 1 per 100 KjG. het vereischte van het gebruik van ge- leide-biljetten op het vervoer blijft gehand- haafd, terwij] tevens alle export-aardappelen onder monopolie-regeling wordt gebracht. rOEW IJZING VAN (XINTINGENTEERINGEN. Het Crisis In- en Uitvoerbureau te 's Gra- venhage deelt mede: Daar nog dagelijks hrieven over tweede en derde gewone toewijzingen (voor de contin- genteeringen met een periode van een jaar) binnenkomen, vestigen wij nogmaals de aan- dacht op hetgaen wij in het persbericht van 4 Juli j.l. dienaangaande reeds hebben mee- gedeeld. Achter in het huis stand mrs. Spalding bij het keukenvenster, dat zij wagenwijd had opengezet. Haar oogen waren met bezorgde nieuwsgiierigheid op den bovenrand van den muur, welke haar binnenplaatsje van den aan- grenzenden tuin sciheidde, gevestigd. Het was een eerbiedwaardige mirnr uit het Victoria- tijdperk, ongeveer twaalf voet hoog en met een tapijt van klimop overgroeid. Eindelijk hoorde zij aan den anderen kant eenig geritsel, bijna onmiddellijk gevolgd door het onmisken- bare geluid van schuivende takken en schra- pen van schoenen tegen den muur. Daama verscheen er een hand, toen een arm en bijna onmiddellijk trok Bugg zich op en zat schrij- lings op den rand. Hij wachtte even, om iets onverstaanbaars beneden achter zich te fluis- teren. Hij greep nu een armdikke tak van de klimop vast en kwam met een vlugge elegante zwaai op den grond terecht. Hetzelfde geritsel en geschuifel herhaalde zich en Tony volgde hem op den voet. Hy kwam eohter iets vlugger op den grond, want de zware klimopstronk had onder zijn gewicht losgelaten. „U hep u toch niet bezeerd, hoop ik, meneer", vroeg Bugg bezorgd. Tony schudde ontkennend zijn hoofd en wierp een bos klimopbladeren, welke hij nog omkneld hield, op den grond. „Men moet nooit volkomen op de natuur vertrouwen, Bugg", verklaarde hij; ,,zij laat je altijd in den steek." Hij bleef staan, om het stof en de spinnen- webben van zijn kleeren af te slaan, begaf zich vervolgens naar het keukenraam en klauterde er over heen de keuken in. „Ik geloof dat ik uw klimop een beetje ge- dund heb", mrs. Spalding", zei hij eenigszins spy tig. „Dat hindert niets, mijnheer", antwoordde zij, ,,als u zich maar niet heeft bezeerd." !.Dat geloof ik niet", zei Tony. „Ik gevoel mij bijizonder lekker, behalve dat ik snak naar een golfje thee." Hij zweeg eenige oogenblik ken. „Nog niets van den vyand ontdekt, is het wel?" De tweede gewoye toewijzingen doen wij, zocuver zij nog nifet eerder werden verzonden, na afloop van den eersten termijn van zes maanden aan de rechthebbenden toekomen. Een verzoek om toezending van de tweede gewone toewijzing behoeft men dus niet in te dienen. De derde gewone toewijzingen zullen wij echter niet kunnen verstrekken; mocht er van een contingent nog een hoeveelheid ter ver- deeling beschikbaar komen, dan zal deze hoe veelheid eventueel proportioneel worden ver- deeld. Voor deze toewyzingen behoeft men dus evenmin een aanvrage in te dienen. CRISIS-AKKERBOUW-BESLUIT 1934. Donderdag is afgekondigd het crisis akker- bouw-hesiuit 1934. Aan de bepalingen en voorschriften, in dit hesluit vervat, wordt het volgende ontleend: De invoer van aardappelen. fabrieksaard- appelen ,taiwe, rogge, haver, gerst, mais en al dan niet verwerkte peulvruchten (uit- schoonsel, maalsel en piksel daaronder he- grepen), is slechts toegestaan aian een door den Minister van Economische Zaken daartoe als monopoliehoudster aan te wijzen crisis- organisatie. Eveneens is slechts toegestaan aan een der door den Minister daartoe als monopoliehoud ster aan te wyzen crisis-organisaties de invoer van ryst, boekweit, dari (ook genaamd kaffir- koorn), milletzaad, grain de panis, zangzaad, sago, tapioca, zetmeel en aardappelvlokken, voorts alle producten verkregen door of bij verwerking of bewerking van tarwe, haver, rogge, gerst, mais en eenig ander in dit arti- kel genoemd crisis-product, alsmede van tot veevoeder verwerkte oliiehoudende zaden, pit- ten en noten. Voorts is de uitvoer van aardappelen, fa- brieksaardappelen en al dan niet verwerkte peulvruchten slechts toegestaan aan een crisis- organisatie, welke als monopoliehoudster op- treedt. Ook de uitvoer van aardappelmeel is slechts aan zulk een organisatie toegestaan. Aardappelen. Het is ieder verboden aardappelen te telen in een grootere hoeveelheid dan hij in het jaar 1933 heeft geteeld. Het telen van fabrieksaardappelen is slechts toegestaan met een door den Minister te verleenen pootvergunning en tot de hoe veelheid, welke in deze vergunning vermedd is. Tarwe. Het verhandelen van hier te lande geteelde tarwe met uitzondering van zaaitarwe is slechts toegestaan onder bepaalde voorwaar den, door den Minister van Economische Zaken te stellen. Ditzelfde geldt voor het in voor- raad hebben van hier te lande geteelde tarwe, het verwerken van tarwe tot tarwemeel A, of tarwabloem A. en het verwerken van tarwe tot tarwebloem B. en tarwemeel B. Peulvruchten. Het in voorraad hebben van al dan niet ver werkte peulvruchten in gezamenlijke hoeveel- heden boven een door den Minister te bepalen aantal kilogrammen is slechts toegestaan aan hem, die als georganiseerde bij eem daartoe aan te wijeen Crisis-organisatie is aangesloten. Voorts zal de Minister vaststellen een he- drag per 100 K.G. van den aanwezigen voor raad, welk bedrag verschillend kan worden gesteld voor de verschillende soorten, kwali- teiten of varieteiten van peulvruchten, ten be hoeve van het landbouw Crisis-Fonds. Het verwerken van peulvruchten in ge- meenlijkie hoeiveelheden boven het vastgestelde aantal kilogrammen is slechts toegestaan aan Zij schudde ontkennend het hoofd. „Het is tot nu toe rustig geweest, sir Antony." „Ik vind, dat wij beter naar de hal kunnen gaan en daar ons plan bespreken", zei hij. „Misschien hebben wij volop tijd, maar zij kunnen evengoed ieder oogenblik komen. Dat buitenlandsche bloed is nog al voortvarend en daar moeten wij rekening mede houden." Hij ging naar de deur; mrs. Spalding en Bugg, die vlak achter hem door het geopende venster was gessprongen, volgden hem naar de hal. ,,Ik veronderstel dat miss Francis in haar slaapkamer is", zei hij tegen mrs. Spalding. Zij knikte bevestigend, „Ja, sir Antony; zij ging direct naar boven, toen zy weer binnen kwam." Hij deed een stap naar voren en keek na- denkend voor zich uit, als een gene ratal, die de vlakte, waar de slag zal geleverd worden, overziet. „Jouw plaats, Bugg, is balverwege het trap- portaal, juist buiten het gezicht van de deur. Ik zal in de zitkamer wachten en mrs. Spal ding gaat naar beneden in de keuken." Even wacbtte hij. „Wat nu moet gebeuren is dit: Als de bel gaat, komt mrs. Spalding voor en doet de deur open. Zoodra zij dit doet, zullen onze vrienden waarschijnlijk in de hal dringen en mrs. Spalding vragen miss Francis te spreken. Zij weten, dat zij boven is, want vol- g,ens afspraak zit zij voor het raam een boek te lezen." „Moet ik hen doorlaten, sir?" informeerde mrs. Spalding. „Niet zonder protest", zei Tony, ,,inaar ik verwacht, dat zij u eenvoudig opzij zullen duwen. Dergelijke menschen houden er zeer slechte manieren op na, vooral wanneer zij weinig tijd hebben. In dat geval heeft u niets anders te doen, dan naar de keuken terug te gaan en de rest aan ons overlaten." Bugg zuchtte van verlangen. ,,En dstn moet ik zeker naar beneden komen en ze even af- drogen, nietwaar meneer?" vroeg hij. „Ja, zoo iets", zei Tony, „maar het is niet noodig ruw of onvriendelijk te werk te gaan. hem, die als georganiseerde is aangesloten bij een crisis-organisatie en met een door den Minister te verstrekken vergunning. Het verwerken van oliehoudende zaden, pit- ten en noten tot veevoeder is slechts toege staan aan hem, die als georganiseerde is aan gesloten brj een crisis-organisatie en indien de betrokkene ten behoeve van het landbouw- crisisfonds een door den Minister vast te stel len bedrag betaalt, welk bedrag verschillend kan worden gesteld voor de verschillende soorten kwaliteiten of varieteiten van de vee voeder. Rogge. Het verwerken van roggie tot roggemeel of roggebloem, alsmede het verhandelen en ver werken van meel of bloem, geheel of gedeelte- iijk afkomstig van rogge, is slechts toegestaan aan hem, die als georganiseerde aangesloten bij een door den Minister aan te wijzen crisis- organisatie. Zetmeel. Het in voorraad hebben of bereiden van zet meel in gezamenlijke hoeveelheden boven een door den Minister te bepalen aantal kilogram men, benevens het verwerken van zetmeel in die hoeveelheden tot alle soorten stijfsel, dextrine, zetmeelsiroop, massee, textielgoede- ren, papier, carton, Ieder of andere door den Minister aan te wijizen producten, is slechts toegestaan aan hem, die als georganiseerde bij een crisis-organisatie is aangesloten. Het verhandelen van zetmeel in gezamen lijke hoeveelheden boven het bovenbedoelde aantal kilogrammen is aan den gteorganiseerde slechts toegestaan tegen betaling ten behoeve van het Landbouw-Crisis-Fonds van een door den Minister vast te stellen bedrag per kilo gram. Deze bepalingen vangen aan van kracht te zijn 21 Juli en eindigen met ingang van 1 Januari 1936. Voor enkele artikelen zijn ech ter ten aanzien van dezen datum nadere be palingen gesteld. In verband met het Crisis-akkerbouw he sluit is voorts nog bepaald, dat in artikel 1 van het Crisis-tutnbouwbesluit 1933 I zal ver vallen: aardappelen"; dat in het Crisis-tuin- bouwbesluit 1934 n zal vervallen het bepaalde onder b. van artikel I, de woorden „en aard appelen" in artikel 111 en bet geheele artikel IVbis; dat ingetrokken wordt, behalve ten aanzien van reeds begane strafbare feiten, het crisis-zetmeelbesluit 1933 en het Aardappel meel-nonopolie-besluit 1934 I; en met ingang 1 Augustus 1934, eveneens behalve ten aan zien van reeds begane strafbare feiten het Crisis-aardappelbesluit 1934 I. Voorts wordt ingetrokken met ingang van een nader te bepalen tijdstip behalve ten aan zien van reeds begane strafbare feiten het Tarwebesluit 1931, en het Crisis-Graanbesluit 1933 met uitzondering van de artikelen 3 en 7 van het Crisis-graanbesluit 1933, waarvan de intrekking Vrijdag j.l. geschiedde. LAAT UW KINDEREN ZWEMMEN! Holland! waterland! Bij een waterland hoort een jeugd, die kan zwemmen als wa- terratten, schrijft De Brigade, orgaan van den Nederl. Bpnd tot het redden van Drenkelingen (neutraal). Wie kinderen bij hun spel wel eens heeft gadegeslagen, weet uit eigen aanschouwing welk een genot het is voor de bengels te knoeien met water. Water is zoo'n levend element. Water is iets, dat kracht en handig- heid en vlugheid vereischt. Al was het alleen maar om het aankweeken van deze eigen- schappen, dan reeds had de zwemkunst haar goede diensten bewezen; Maar er is meer; ook lijfsbehoud hij ongevallen spreekt hier een woordje mee en tenslotte en dat is niet het geringste voordeel moeten wij alles Al wat ik verlang is dat zij in de zitkamer gebracht worden en dat zy eenigsizins afge- koeld worden, om eenige beleefde vragen te beantwoorden. Dat zal niet zooveel moeite opleveren, tenzij zij revolvers bij zich hebben." Revolvers!" herhaalde mrs. Spalding ver- schrikt. ,,0 hemel, wees u toch voorzichtig, sir Antony!" ,,Dat zal ik" zei Tony ,,en zeer voorzichtig ook." Hij ging naar de tafel en greep den slee- dooraen stok, welken hy daar had laten lig- gen. ,,Ik geloof wel niet dat ik hem noodig zal hebben", zei hij, ,,maar je kunt nooit weten Hij brak plotseling af want hij hoorde een zwak geluid buiten. „Luistert", zei hij zacht. ,,Wat is dat?" Een oogenblik hielden zij him adem in en toen hoorden zij duidelijk het metalen geluid van het openslaande slot van het ijzeren tuici- hek. Vlug, doch kalm stapte hij naar de deur van de zitkamer. „Daar zijn zij!" fluisterde hij met een vrien- delijk glimlachje. „Blijf maar rustig; wij heb ben tijd in overvloed." De plotselinge aard van de crisis in aanmer king genomen, moet het erkend worden, dat zoowel mrs. Spalding als Bugg, onmiddellijk in hun rol waren. In drie sprongen was de laat ste op zijn aangewezen plaats op het trap- portaal, terwijl mrs. Spalding, niet zoo vlug als Bugg natuurijk, naar de keuken ging. Tony wachtte tot zij beiden uit het gezicht waren verdwenen en ging na een laatsten blik door de hal geworpen te hebhen, de zitkamer binnen. Hij sloot de deur achter zich en zette den sleedoomen stok tegen den wand, terwij! hij zijn hand licht op de deurknop liet rusten. Gedurende een halve minuut was slechts de staande klok in de hal hoorbaar. Toen werd er eenig geschuifel en gekners van grint hoor baar en een oogenblik later, klcnk het tang, tang van de bel door het benedenhuis. Met. een glimlachje van voldoening knoopte Tony zijn jas dicht. Hij hoorde mrs. Spalding de Zoo'n Hoofdpijn? Wat kan op reis, in trem of bus, De warmte ons bevangen Wat kan men, zoo men ze vergcri] Naar 'n "Akkertje" verlangen 1 Neem 'n "AKKERTJE' (Ingez. Med.) met vreugde begroeten, wat onzen kinderen een frisschcn, sportieven kijk op het leven kan bijbrengen en dat als tegenWicht kan dienen voor den verderfelrjken invloed, die uitgaat van op goedkoope sensatie gerichte prikkels. Als langs den waterkant de wind door het riet gaat en de zon flikkert zoo vroolijk in het spiegelend oppervlak, dan hoort onze Holland- sche jongen op het water, in het water, maar niet met een sigaret in het hoofd in een rooke- rige zaal! Moeders! Laat uw kinderen zwemmen! Het staalt de spieren, het is een kostelrjk voorbe- hoedmiddei tegen vatbaarheid voor verkoud- heid. Een paar kwartjes voor een zwemihroek, een paar dubbeltjes voor een kaartje voor het zwembad, zy brengen ruimschoots hun rente op aan gezondheid van lichaam en geest. En een honger dat zij er van krijgen! Wanneer er op de school gelegenheid is, dat uw kind on der toezicht baadt of zwemmen leert, laat het dan vooral meedoen: Verzet u er niet tegen uit angst voor kouvatten, angst voor onge- lukken. Zegt niet: dat hebben wij vroeger ook nooit allemaal gehad, dat is niet noodig! Akelige dooddoeruer van zoovele moeders, die er zich geen rakenschap van kunnen geven, dat zij nu in een anderen tijd leven dan vroe ger, ook al is dat vroeger niet meer dan mis- schian twintig of vijftien jaar geleden. Laat uw kinderen zwemmen leeren, het is gezondheid met lepels. Laat ze er vooral vroeg mede beginnen! HET CRISIS-AKKERBOUWBESLUIT 1934. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het Crisis-Akkerbouwbesluit 1934, hetwelk Vrij dag in werking is getreden, in hoofdzaak in- houdt een samenvoeging van de in veleriei Koninklijke besluiten neergelegde crisis- maatregelen nopens_den akkerbouw. Door dit oieuwe besluit komt in den huidi- gen toestand dan ook zoo goed als geen ver— andering. De voomaamste wijzigingen zijn: de omzet- ting van de Nederiandsche Graan-Centrale in de Nederiandsche Akkerbouwcentrale en de regeling ten aanzien van de peulvruchten (in- voerregeling en regeling voor het binnenland). De in- en uitvoer van aardappelen blijft tot 1 Augustus in handen van de Nederiandsche Groenten- en Fruitcentrale, welke ook tot aan dien datum de uitvoering houdt van de bin- nenlandsche regeling voor de vroege aard appelen. Met ingang van 1 Augustus vervalt het Crisis-Aardappellbesluit 1934 I en wordt de geheele regeling voor de aardappelen overge- nomen door de Nederiandsche Akkerbouwcen trale. VROEGE AARDAPPELEN. Sedert 19 Juli mogen de veilingan rooiver- gunningen afgeven voor het rooien van z.g. ,,Bintje". Voor sorteering en kwaliteit gelden dezelfde voorschriften als voor de andere soorten aardappelen. Voor de aardappelen boven de maat. 36 m.M. bedraagt de minimum— prijs f 3,50 per 100 K.G. met een heffing voor. het binnenland van 0,50 en voor export naar Duitschlana eveneens 0,50 per 100 K.G. Van demaelfden datum af wordt aan de exporteurs 1,10 per 100 K.G. gerestitueerdl op aardappelen, die naar Diutschland zijn verzonden. Voor DriaLingen (2838 m.M. keukentrap opkomen en door de hal gaan. fir klcnk zooiets als het geluid van een bons alsof iemand achteruit geduwd werd en. toen hoorde hij schuifelende voetstappen en den slag van. een plotseling dichtgeslagen deur. Pardon, madame", zei een stem. „Wij *en- schen u niet te verontrusten, maar wij moeten: de jonge dame, die boven is, nooclzakajk spreken." Voor een amateur van een liefhebbery- komedie, speelde mrs. Spalding haar rol mees- terlyk. „Daar kan niets van gebeuren", antwoord de zij met praohtig voorgewende verontwaar- diging. „Wie is u? Hoe durft u het wagen, bij iemand in huis te dringen?" ,,U moet ons niet kwalijk nemen, madame' herhaalde de stem, „doeh ik vrees, dat wij moeten aandringen. Wij helbben niets kwaads voor, met de jonge dame integendeel, wij zijn haar beste en getrouwste vrienden." Mrs. Spalding snoof zeer hoorbaar met haar neus. ,,'t Mag wezen wat net wil", beet zij terug. „In geen geval zet u een voet op mijn trap en wat meer is als u niet onmiddellijk vertrekt, zal ik de politie waarschuwen." Er volgde een kort fluisterend beraadslagen in een soort vreemde taal en toen sprak de stem wederom: „Wij gebruiken ongaame geweld, madame. doch aangezien u ons geen keus laat Wederom klonk het geluid van voetstappen en geschuifel, doch nu gevolgd door de slag- vein een omver geworpen stoel en toen gooide Tony met een vluggen duw de deur open en liep met vroolijk gelaat de hal in. Hij overzag den toestand onmiddelijk. Trouw aan de haar gegeven opdracht had mrs. Spalding zich terug getrokken tot aan de trap, die naar het sousterrain voerde, waarheen een der indrin- gers haar gevolgd was, met het klaarblijkie- lijke doel, haar verdere inmenging te verhin- deren. De andere liep met haastige stappen de trap op, schijnbaar verheugd, dat de weg- nu vrij was. (Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 1