Aanbesteding. Verkooping Veldvruchten. Gemengde Berichten ADVERTENTIEN Burgerlijken Stand H. H. LANDBOUWERS! OPENING Aanbesteding. RECLAIM E-AANBIEDING Z A AITARWE MARIA VAN AALST, LOOP DER BEVOLKING. SCHEEPVAARTBEWEGING. Alle ingredienten voor den INMAAK ook PEN-JEL en inmaakvlies. Essences voor Limonade met gratis citroenzuur. Drogisteiij „De Vijzel" L. Kerkstr. 52 Telef. 268. G. P. VLAANDER, Pfaff Naaimachinehuis TER NEUZEN Hiermede berichten wij onze ge- achte clientele en geeerd publiek, dat wij vanaf 21 Juli een FILIAAL in Ter Neuzen, Noordstr. 91, ge opend hebben, alwaar U dus thans ook onze wereldberoemde Naai- machines kunt betrekken. Pfaff voor huishouding en industrie. Pfaff Naaimachinesloopengeruisch- loos en hebben een geweldigen levensduur, 73-jarige ervaring. De Pfaff naait, stopt en borduurt. Hoofdkantoor voor Zeeland en W.-Brabant PFAFF-HUIS, Bergen op Zoom. Architect L. DE BRUIJNE te Ter Neuzen, zal namens zijn lastgever op Zaterdag 28 Juli 1934, in 5 perceelen en in massa trachten aan te besteden: Het BOUWEN van TWEE WOONHUIZEN in de Zeven Triniteitspolder nabij de(Karperstraat) te Ter Neuzen. Bestek en teekening ad f 1,50, verkrijgbaar ten kantore van den Architect aan het Tuinpad. het leveren van Materialen en maken van onderhouds- werken aan den Zeedijk. 7 X 44,56 A. TARWE 3 X 44,56 A. R0SGE 3 X 45,56 A. HAVER 1,5 X 44,56 A. KOEBIETEN Speciale Een Pijp 10 cent met een tabaks- doos cadeau. Mooie sorteering doorrookers vanaf 20 cent per stuk, Houten Pijpen vanaf 15 cent per stuk. Verder uitgebreide sorteering Chocolade, Suikerwerken en Kruide nlerswaren. Wie a.s. Zaterdag voor f 1,- bij ons besteedt (suiker niet inbegrepen), krljgt V2 pond heerliike Koekjes CADEAU. Op bestelling verkrijgbaar FRANS OE BRUIJN en Z0NEN, 06, 61. Bindstrijd: mej. Doombos si. mei. Plugge 63, 60. Heerendubbelspel, halve eindstrijdenKloos- terman en Pilaar si. Van Randwijck en Rinck- huijzen 6^2, 86; Wartena en Van Walt Meyer si. Dumoleyn en Verstraeten, 63, 36, 64. Eindstrijd: Wartena en Van Walt Meyer si. Kloosterman en Pilaar, 60, 61. Gemengd dubbelspel: halve eindstrijden: mej. Doombos en Van Giezen si. mej. Seydlitz en Dumoleyn 16, 8—6, 75; mej. LouWerier en Van Walt Meyer si. mevr. Hesselink en Kemper, 75, 64. Eindstrijd: mej. Doom bos en v. Giezen si. mej. LouWerier en Van Walt Meyer 64, 62. Damesduibbelspel, eindstrijd: dames Van Cantfort, Ter Neuzen, si. mevr. Hesselink en mevr. Van Randwijck 75, 16, 62. ONWEEB EN HAGELSLAG. Woensdagavond ontlastte zich boven Beem- ster een hevig onweer. De bliksem sloeg in de schuur van den veehouder J. K., gelegen aan den Jisperweg. De vrjjwillige brandweer was spoedig met twee spuiten ter plaatse. Zij kon evenwel niet verhinderen dat de schuur ge- heel verbrandde. Acht varkens en 40 kippen kwamen in de vlammen om. Een groote voor- raad hooi ging verloren, het Woonhuis kon behouden blijven. De schade wordt door ver- zekering gedekt. Tijdens het hevig onweer, dat zich, ge- paard gaande met zware slagen en stort- buien, Woensdagavond boven Amsterdam ont lastte, heeft de brandweer uit verschillende punten der stad aanzeggingen gekregen over inslag van den bliksem. Van emstigen aard zijn deze gelukkig niet geweest, terwijl ook geen persoonlijke ongelukken voorkwamen. Tijdens een hevig onweer, dat zich Woensdagavond tusschen 10 en 12 uur boven het Hollandsch Noorderkwartier ontlastte, werden de kapitale boerderijen van C. B., staande in het N. O. gedeelte van den ouden Niedorperpolder te Waarland en die van de wed. G. B. in den Speketerpolder door het he- melvuur getroffen. Beide b»erderijen zijn ge heel afgebrand. Van de eerste boerderij wer den ook de aangrenzende koolschuren een prooi der vlammen. Bij de wed. B. gingen de voorraden nieuw gewonnen hooi verloren, Verzekering dekt de schade. In de omgeving van Burgerbrug richtte een hagelbui tijdens het onweder groote schade aan de te velde staande gewassen. Men meldt uit Alphen a. d. Rijn: Eerst in den loop van Donderdag is bekena geworden, dat Woensdagavond de tuinderijen van Nieuwveen en omstreken door een hevige hagelbui, Welke slechts kort duurde, doch in een kwartier tijds een honderdtal nijvere tuin- ders aan den rand van de armoede bracht, werd geteisterd. Terwijl men in het dorp Nieuwveen zelf fei- telijk niets van het onweder bespeurde, brak juist over de tuinderijen, waarvan ook een aantal in de gemeenten Uithoom, Mijdrecht en Leimuiden is gelegen, een zware hagelbui los, welke de te velde staande gewassen, vooma- melijk de augurken en boonen, totaal ver- nielde. Het land was bedekt met een dikke ijs- laag, waanbij hagelkorrels van buitengewoon grooten omvang. Daar de augurken-campagne juist begonnen was, er was pas twee dagen geveild, zoodat nog voor twaalf dagen te velde stond, waarvan in verband met den export naar Duitschland een goede opbrengst werd verwacht, beteekende dit voor de tuinders een buitengewoon ernstig verlies, dat dezen zomer door niets meer kan worden goed gemaakt. De tuinders en met hen de arbeiders, die zij in dienst hebben, zijn thans tot werkloosheid gedoemd, hetgeen een niet geringe schadepost beteekent voor de gemeente, die anders tijdens de augurkencampagne geen werkloozen telt. Allen, zoowel de tuinders als de arbeiders, zijn thans opnieuw op den steun aangewezen. Het behoeft dan ook geen betoog. dat de zoo zwaar getroffen tuinders Woensdagavond de wanhoop nabij waren en zich tot het hoofd der gemeente richtten met het dringen ver- zoek hen te helpen. Edoch, ook het gemeente- bestuur is uiteraard niet in staat de aange- riohte schade te vergoeden. De burgemeesters van de vier getroffen ge meenten, NieuWveen, Leimuiden, Uithoorn en Mijdrecht, hebben zich onmiddellijk met elkan- der in verbinding gesteld en er is een verga- dering gehouden waarbij ook de rijksland- "bouwconsulent ir. Koenen, het Tweede Kamer- lid de heer Van der Weiden uit Zevenhoven en de veilingbesturen tegenwoordig waren. Daarbij is komen vast te staan, dat ongeveer honderd tuinders bij de ramp zijn betrokken. Blijkens het voorloopig onderzoek door des- kundigen moet de augurkenoogst geheel als verloren worden besohouwd. BRUTAAL! De 27-jange D. de V. te Groningen, die zich in een horlogewinkel een aantal horloges had laten voorleggen, stak daarvan, zonder dat het door den winkelier werd bemerkt, een horloge van 52 gulden in den zak en vertrok. Hij had de brutaliteit, een uur later terug te komen. Toen liet de winkelier, die een en amder had ceitdekt, hem arresteeren. Hij ontkende aanvankelijk, maar bij onderzoek bleek, dat hij het horloge reeds aan zfjn meisje had gegeven. ONDER LADING KISTEN BEDOLVEN. Een groote wagen, hoog opgeladen met ledige veilingkisten ,is op den riviercUjk bij Zuilichem omgeslagen. De op den wagen zit- tendie koetsier Van der L. uit Zuilichem raakte onder de kisten bedolven. Zwaar gewond wist men den ongelukkige uit zijn benarde positie te bevrijden. Dr. Steenis uit Brakel verleende de eerste hulp. De toestand van den man, die gehuwd is, volgens de „Tel." is zeer emstig. KRIJGT DE VROEDVROUW CONCUR- RENTIE VAN DEN MAN? Er is in de Fransche hoofdstad een twist- geschrijf ontstaan door het verzoek gedaan door een Parijschen jongeman om toegelaten te Worden tot de examens voor het verkrijgen van het diploma van vroedvrouw. Volgens de thans bestaande regeling kunnen allegn vrou- welijke candidaten aan de examens deelnemen. Over deze kwestie is begrijpelijkerwijs veel te doen. De verontwaardiging van veel vrouwen is groot. Klaarblijkelijk vreezen de vroed- vrouWen een aanval door de mannen op haar vak, dat zij liever geheel voor zichzelve zou- den behouden. De aanvrager heeft inmiddels reeds van vele zijden betuigingen van instemming met zijn voornemen ontvangen. EEN EIGENAARDIGE VOGELDIEF. De Madrileensche vogelbezitters hebben de laatste maanden een eigenaardige ervaring opgedaan. Een man sloop de woningen in, maakte de vogelkooitjes open en gaf den dier- tjes de vrijheid. Meer dan driehonderd wonin gen heeft de man bezocht zonder gezien of gesnapt te Worden. Een enkelen keer ver- raste hem een vrouw, die echter op de vlucht sloeg, daar ze een inbreker tegenover zich meende te hebben. Door een toeval ik de man dezer dagen ingerekend kunnen worden. Hij verloor op straat een hagedis, welke hij naar een park wilde dragen. Een agent hield hem staande en de man moest bekennen de hage dis uit het terrarium van een antiquitair te hebben weggenomen. Bij het verhoor bekende hij de gezochte vogeldief te zijn. Zijn verant- woording luidde, dat hij het niet kon aanzlen, dat de beestjes in kooien moesten leven. Hij heeft niet minder dan 916 gevederden zangers de vrijheid hergeven. SLANK DOOR ETEN. Blank worden gaat, naar onze begrippen, steeds gepaard met ontberingen, dieethouden en zelfs hongerkuren. Velen zullen derhalve den Amerikaanschen arts dr. W. G. Ander son, een dieetspecialist, dankbaar zijn, dat hij een methode heeft uitgevonden, volgens welke men door eten slank wordt. Men mag, ja, men moet volgens dr. Anderson zelfs eten. Volgens hem schuilt het geheim van de ver- mageringskuur in tWee woorden* eet lang- zaam! Want dan wordt het voedsel door de tanden in zeer fijne deeltjes gekauwd en komt het veel beter met de smaakzenuwen in onzen mond in aanraking. Daardoor wordt de smaak- zin veel vlugger en vooral door kleine hoe- veelheden bevredigd dan wanneer men vlug eet. Dr. Anderson zelf verminderde op deze wijze zijn gewicht, in twaalf weken tijds, met twaalf pond en zijn lichaamsomstrek met 10 centimeters. HET CIRCTTSKIND EN DE CIRCIJS- PAARDEN. Een eigenaardig geval heeft zioh voorge- daan te Amiens in Frankrijk, waar de Fran sche dresseur Rancy, bijgenaamd de Koning der Chambriere, met zijn vrijheidspaarden gewerkt had. De paarden stonden buiten gereed om na afloop van de voorstelling naar den trein ge- bracht te worden, op transport naar een vol- gende stad, waar Rancy wederom zou op- treden. Twee der vurige paarden schrokken plotseling door een kat die tusschen hun bee- nen doorliep; zij rukten zich los en wierpen den paardenknecht tegen den grond. Een aan tal andere paarden voegden zich bq hen en holden in woeste vaart door de straten. Het gelukte niet de dieren op te vangen. Madame Rancy en haar dochtertje, die juist van het hotel kwamen, zagen de dieren in wilden ren naderen, toen plotseling het kleine meisje, tot groote constematie van de moeder, midden op straat ging staan. Zonder eenige vrees stond ze daar, en riep de paarden bij hun naam„Maestoso", ,,Tankred", ,,Don Juan" klonk het uit den kleinen kindermond en ziet, de paarden hielden halt bij haar, sta- ken hun kleine meesteresje snuivend de hoof- den toe en maakten rechtsomkeert met het kind. Gedwee, zonder hoofdstel of halster om. volgden zij haar naar de andere paarden terug. DE VEILIGSTE SAFE. In alle stilte is te Londen een pantserge- welf gereed gekomen, zoo geraffineerd van constructie en voorzien van zooveel vernufti- ge beschermingen, als wellicht geen tweede ter wereld. Alles, wat men tot dusver in de Vereenigde Staten kendo op het gebied van zulke gewelven, is in de schaduw gesteld. De toegang tot het gewelf bevindt zich midden in de Londensche zakenwijk op 12 meter diepte onder den grond. Het is een pantser- deur met een gewicht van 20 ton. Bovendie.n zijn de verschillende vakken in het gewelf nog afzonderlijk verzekerd. Er bevinden zich in het geheel niet minder dan 1500 kleinp safeloketten in het groote geWelf, dat door een uiterst ingewikkeld stelsel van veiligheids- maatregelen tegen dieven en inbrekers wordt beschermd. De 20 ton zware deur kan alleen geopend worden door personen, die nauwkeu- rig van het systeem op de hoogte zijn. De deur kan alleen op bepaalde uren geopend worden. Twee beambten hebben onafhankelijk van elkaar, den sleutel van dit systeem; <5en persoon alleen heeft aan de combinatie niets. Voor het geval er iemand in het gewelf mocht worden ingesloten, bevinden zich daarin een telefoon, een sleutel en een verzegelde brief. Door van de telefoon gebruik te maken, moet de opgeslotene eerst nog te weten komen, waar de brief ligt en eerst in den brief Leest hij, waar de sleutel is en hoe die gebruikt moet worden. Behalve deze veiligheidsmaatregelen heeft men voor het gewelf nog meer dan honderd alarm- en signaalinstallaties aangelegd, waardoor te alien tijde politie en militairen kunnen worden opgeroepen. Het gewelf is van zoodanige constructie, dat men met 'n steek- vlam of met springstoffen er niets tegen kan uitrichten. Bovendien patrouilleert er dag en nacht een waker rondom het gewelf, of wel, hij neemt het waar met behulp van een spie- gelsysteem, waardoor hij het tegelijkertijd van alle kanten kan overzien. Dit gewelf is bestemd voor het bewaren van de juWeelen der Engelsche koningin, die tot dusverre in de Bank of England werden geborgen. De juweelen zijn zeer kostbaar. De meeste zijn afkomstig uit Voor-Indie. Hun groote Waarde rechtvaardigd, meent men, de onkosten, die het koningshuis zich voor deze kluis heeft moeten getroosten. NOG NIET UITGEVONDEN, MAAR WEL IN DE MAA|K. Het bericht, dat dr. Tesla een „doodenden straal" zou hebben uitgevonden, wordt door professor Darsonval tegengesproken, aldus de Matin. Professor Darsonval verklaart, dat de ge- leerden wel weten, dat een dergelijke straal bestaat, doch deze is nog niet ontdekt. De geleerden zijn op den goeden weg, maar het is voorbarig te beiweren, dat de straal reeds bekend is. Darsonval "verklaart verder nog, dat de doo- dende straal nooit een aanvalswapen kan zijn, aangezien groote electrische krachtstations noodig zijn om dezen straal on te Wekken. wel zal het mogelijk zijn hiermede het land tegen elken aanval te verdedigen. Het moet zelfs mogelijk zijn 10.000 vliegtuigen tegelijk omlaag te halen. HINDOETEMPEL IN BRAND. Tijdens een godsdienstoefeming geraakte een tempel in Tinnevelly (in het Zuiden) in brand. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat slechts weinige personen het gebouw onge- deerd konden verlaten. 30 menschen zijn bij den brand omgekomen, terwijl 40 zware ver- wondingen opliepen. De brand in den tempel ontstond door een eigenaardige godsdienstige plechtigheid, waar bij de geloovigen met brandende wollen ballcu moeten werpen. Het dak vatte vlam en het gebouw stond in een oogwenk in lichterlaaie. DE GEHEIMZINNIGE MISDADEN. Terwijl de eerste mysterieuze vondst van een koffer, welke een vrouwecilijk bervatte, op het station te Brighton nog steeds niet is opgeheld'erd, heeft de politie Woensdag in Blackheath een man gearresteerd, verdacht van een tweede „koffermoord", waarvan def danseres Violette Kaye het slachtoffer was. De arrestant, Tom Mancini die behalve deze naam nog heel wat andere namen heeft gedragen, doch die in werkelijkheid Jack Noytre schijnt te heeten, een 26-jarige jonge man, kwam meestal als kellner aan den kost. Hij was een echt ,,interessant type" in de goedkoope dancings, welke hij dan ook vaak bezocht, met zijn Spaansch uiterlijk, zijn glad- gepomadeerde zwarte haren en een groot. litteeken op zijn weg. De politie verdacht hem eerst van den moord op een ongeveer 25-jarige vrouw, waarvan de romp gevonden werd in een koffer, welke in het station te Brighten in bewaring was gegeven. Men zag Mancini veel met vrouwen en de politie acht- te het niet uitgesloten, dat hij een vrouw die hem lastig begon te vallen, zou vermoor- den. Mancini vestigde de aamdacht van de politie op zich door zijn zonderling gedrag. Daar was alle reden voor, maar dat zou later pas blijken. Toen Mancini Zaterdag j.l. werd onder- vraagd over de vrouw waarmede hij gesigna- leerd was, bleek, dat deze vrouw ongeveer 40 jaar moest zijn. Het kon dus niet de ver- moorde zijn, omdat die ongeveer 25 jaar moest zijn geweest. Men liet Mancini dus los. Nu hij er van verdacht wordt Violette Kaye vermoord te hebben, wier lijk Zondag in een koffer in den kelder van een huurhuis in Brighton werd gevonden, ligt de conclusie voor de hand, dat Mancini daarom zoo zenuw- achtig was toen de politie hem Zaterdag ver- hoorde. Hij had wel niet de 25-jarige vrouw vermoord, maar vermoedelijk heeft hij Vinolet- te Kaye vermoord. DE VERGETEN VEROORDEELDE. Uit de staatsgevangenis van New-York is de delinquent Archibald Herron naar het gevan- genisziekenhuis gebracht en daarbij is aan het licht gekomen, dat hij ter dood veroordeeld was en niet minder dan 26 jarer op zijn terechtstelling heeft gewacht. Hij is eenvou- dig vergeten! Als jonge man was Herron een knappe slotenmaker. maar tevens een sterke drinker. Daardoor kwam hij herhaaldelijk in conflict met dominee Prickett en werd tenslotte zijn moordenaar. De jury veroordeelde hem in September 1908 wegens moord met voorbe- dachten rade ter dood. 17 September zou de terechtstelling plaats vinden. Op het laatste oogenblik kwam er echter een rechterlijke besiissing af, dat de executie werd uitgesteld, aangezieneerst nog een formeele fout verbe- terd moest worden. In December was de revisie van het vonnls achter den rug. De dag der terechtstelling werd op 25 Januari 1909 bepaald. Maar ook deze termijn werd met eenige weken verlengd. In Maart 1909 liet rechter Berger, onder wiens presidium het doodvonnis geveld was, dan delinquent gron- dig onderzoeken. En daar Herron's gezond- heid geschokt scheen, werd de terechtstelling weer tot nader order verschoven. En nu ocit- spon zioh een groteske strijd om het leven van den armen zonder. Attesten na attesten werden opgesteld. Op het doodvonnis sta- pelde zioh een toren van acten die langzaam onder het stof geraakten en die ledere rap porteur zorgvulddg vermeed. Zoo raakte de dronkaard en moordenaar in het vergeetboek. Elf jaar geleden stierf rechter Berger, maar de man, dien hij ter dood veroordeeld had, leefde verder. Herron zat in zijn doodscel. De eemge deelgenoot van zijn eenzaamheid wa® vrees. Bij het minste geruisch vloog hij in de hoogte, want dan meende hij, dat hijn nu gehaald werd om op den electrisohen stoel gezet te worden. Langzaam stompte hij af tegen alle indrukken van de buitenwereld en zag zelfs af van de dagelijksche luchting. Tijdens deze kwellende 26 jaar wachten had hij niet een enkelen regel gelezen en slechts luttele woorden met de cipier gewisseld. Ten slotte was hij bezeten door het idee fixe dat hij door tocht zou sterven. Daarom mocht het raam in zijn eel niet open. Maar juist deze angst leidde er toe dat de doodscandidaat eenige dagen geleden een longontsteking op- liep en naar het gevangenislazaret moest worden vervoerd. Bij deze gelegenheid her- innerde men zich, dat de patient eigenlijk al 26 jaar geleden geelectrocuteerd had moeten ^Het zal nu wel niet meer zoover komen. De zaak heeft veel stof opgeworpen en de publieke opinie eisch of zijn begenadiging o zijn plaatsing in een krankzinnigengesticht Maar ze is eenstemmigvan meening. dat Her ron door de doodangst van zooveel jaren voor zijn misdaad rijikelijk' heeft geboet. NOODLOTTIGE DROOGTE. De droogte van de laatste weken heeft m de landbouWgebieden tusschen de Mississippi en de Rocky Mountains een ongekende nood- toestand veroorzaakt. Gedurende de laats 27 dagen steeg de temperatuur bijna dage- lijks tot 47 graden Celsius, 's Nachts daalde de temperatuur bijna nooit onder de 25 gr. C. Akkers, velden en weilanden zijn geheel ui - gedroogd en bedekt door een dikke laag stof. Zelfs de vrij groote rivieren zijn uitgedroogd en de landbouwers moeten over afstanden van mijlen water halen om hun overgebleven vee te drenken. In West Oklahama moesten Woensdag 600 stuks vee worden doodgescho- ten, aangezien men geen water meer voor de dieren kon krijgen. Waarschijnlijk zal men genoodzaakt zijn nog honderden stuks vee at te maken. Uit Montana wordt gemeld dat ook daar in weilanden veel vee is gestorven. De ellende wordt nog vergroot door een sprinkhanen- en keverplaag. Duizenden landbouwers hebben hun boerderijen verlaten om in de steden hulp te zoeken bij de autoriteiten. De federate re- geering heeft haar hulpmaatregelen uitge- breid tot talrijke gebieden van Oklahama. In verscheidene streken van het Midden-Westen zijn boschbranden uitgebroken en uit Mis souri worden verschillende typhusgevallen gemeld. VALSCHE MUNTERS. Men zal zich herinneren hoe verleden jaar twee Nederlanders, Strodmeijer en Haakman in Parijs werden gearresteerd, betrapt op uit- gifte van valsche aandeeien van Suez-kanaal- aandeelen voor een bedrag van tien millioen. Waar men er nog steeds niet in slaagde om precies te weten te komen hoe deze ,,hee- ren" te werk gingen werden ze al dien tijd in voorarrest gehouden. Twee, schijnbaar niet daarmede uitstaan habbende andere zaken van valsche munters (of beter van valsche drukkers) werden in middels ontdekt en thans is het de recherche gebleken, dat men hier te doen had met een breed verbreide internationale bende van welke ook Strodmeijer en Haakman deel uit- maakten. Het bleek en het onderzoek heeft het bevestigd dat de valsche aandeeien ge- drukt zijn in Florence (Italie) Via Santa Reparata. De chef van de bende heeft be kend, dat men voor ettelijke millioenen val sche aandeeien Dens (mijnen) heeft kunnen uitgeven en voor enorme bedragen aan val sche toegangsbewijzen voor de Koloniale Ten- toonstelling, terWijl men gereed was om het- zelfde te wagen met aandeeien Parijsche Me tropolitan. Na uitlevering zal de heele bende nu in Parijs terecht staan. VIER SLACHTOFFERS VAN KOLEN- DAMPVEKGIFTIGING. In een kleine pliaats, in de buurt van Ukusch, had de vrouw van den landbouwer Boransk de kachel aangemaakt in de keuken. waar haar vier kinderen van 3 tot 17 jaar, lagen te slapen. Daarop legde zij zich in een aangrenzend vertrek ter ruste. Toen zij eenige uren later wakker werd en naar de kachel ging kijken, vond zij haar kinderen bewusteloos Het bleek, dat zij door kolen- dampvergiftiging om het leven waren ge komen. W EDEROM VERGIFTIGING OP GROOTE SCHAAL IN EEN HONGAARSCH DORP. De Hongaarsche politie is wederom een groot aantal vergiftigingsgevallen op het spoor gekomen, die doen denken aan het sen- satieproces, dat eenige jaren geleden in Hon- garije is gevoerd. De politie te Dbrezin heeft in het dorp Csolmo een 74-jarige vrouw ge arresteerd, die ervan verdacht wordt in de afgeloopen veertien jaar verscheidene moor- den te hebben gepleegd door vergiftiging. Men heeft de lijken van eenige vermoedelrjke slachtoffers opgegraven en bij onderzoek bleek, dat haar eerste man, van wien zij was gescheiden, en diens tweede vrouw door arse- nicumvergiftiging om het leven zijn gekomen. Een verder onderzoek toonde aan dat in het dorp in de laatste jaren niet minder dan twin- tig vergiftigingsmoorden waren gepleegd. In een bepaald geval had een vrouw haar man en een aangenomen dochter vergiftigd Naar verluidt, kunnen binnenkort verschei dene arrestaties verwacht worden. DE „POSTJAGERS TE VOET" HEBBEN HUN DOEL BEREIKT. Velen zullen zich afgevraagd hebben, wat het lot is geworden van de beide jonge Neder landers E. G. (*eidanus en T. van Heyningen. die in December van het vorige jaar, elk met een bedrag op zak, dat de 25 gulden niet over- schreed, van hun woonplaats Bussum vertrok- ken zijn met het vaste voornemen, Neder- landsch-Indie te voet te bereiken, in de ver- wachting daar het zelfstandig bestaan te vin den, dat het moederland hun ondanks hun energie niet bieden kon. Onder de leuze: „Overal wonen goede men schen en overal bakken ze brood!" hebben zij, vele avonturen op hun weg ontmoetend, ver scheidene duizenden kilometers afgelegd. Het mag een alleszins verblijdend feit ge- noemd worden, dat de beide globetrotters dezer dagen het doel van hun geweldigen tocht hebben bereikt, en dat Greidanus, dank zij de vele kitroducties, die hij en zijn vriend op vele plaatsen hadden ontvangen, maar vermoede lijk bovenal dank zij de faam die hun was vooruitgesneld, in Nederlandsch-Indie reeds een goede positie heeft gevonden. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, in den ouderdom van 60 jaren. Mede namens de Familie, G. J. KOEVOETS. Ter Neuzen, 20 Juli 1934. SAS VAN GENT. Geboorten. 16 Juli. Willy Remi, z. van Vic tor van der Zalm en van Marie Nathalia Arens. SAS VAN GENT. Van 13 tot en met 19 Juli hebben zich in deze gemeente gevestigd: Y. M. de Borger, zonder beroep, van Sel- zaete. M. Kalle, zonder beroep, van Westdorpe. E. R. Vos, zonder beroep, van Deventer. M. Tack, dienstbode, van Selzaete. Van ler Neuzen: 18 Juli. Noorseh s.s. JERNLAND, 756, ledig, New-Castle. VoorSluiskil: 19 Juli. Deensch s.s. KIR- STEN, 705, ledig, Lowestoft. Van, Sluiskil: 19 Juli. Spaansch s.s. GA LEA, 1974, cokes, Sawona. Voor Riemen: 19 Juli. Russ. s.s. MOS- KWA, 3167, olie, Hamburg. Van Riemen: 18 Juli. Noorseh s.s. BUR, 2619, ledig. Archangel. Voor Gent: 18 Juli. Duitsch s.s. NAVAL, 310, steen, Fredrikstad; Ned. s.s. BEVER- WIJK, 1847, hout, Koivista; Fransch s.s. BO- REe, 1145, ledig, Caen; Eng. s.s. GOLDE- REST, 259, ledig, Shoreham; Eng. s.s. KITTI- WAKE, 982, stukg., Antwerpen; Noorseh s.s. AVANCE I, 768, pyriet, Thamshavn. 19 Juli. Duitsch s.s. ALIMNIA, 2338, hout, Houston; Eng. s.s. PEREGRINE, 470, stukg., R'dam; Noorseh s.s. ELS A, 3177, benzine, London;; Eng. s.s. OTTO, 360, stukg., Ant werpen. Van Gent: 18 Juli. Zweedsch s.s. GUN- HILDE, 352, fosfaat, Korsor; Eng. s.s. ORIO LE, 217, stukg., London; Duitsch s,s. VICTOR, 469, fosfaat, Stettin; Eng. s.s. MERSEY, 438, stukg., Goole. 19 Juli. Belg. s.s. CHARLES, 334, gemengd, Goole; Duitsch s.s.GERDA KUNSTMAN, 320, cokes, Koningsbergen; Grieksch s.s. RITA j OHANDRIS, 2923, led., Barry Docks; Duitsch s.s. MANGAN, 299, ledig, R'dam; Eng. s.s. j GOLDCRBST, 259, ijzer, London; Duitsch s.s. INNA LOTTE BLUMENTHAL, 890, ledig. Expilla; Duitsch s.s. HELIOS, 1616, kunst- mest, Malaga; Duitsch s.s. NAVAL, 310, ledig, R'dam. Voor het maaian van Uwe Granen beveelt ondergeteekende zich beleefd aan. AXEL - Telef. 58 Tevens nog te koop of te huurGRAAN- MAAIERS, zoo goed als nieuw. Het Bestuur van het Waterschap LOVEN- EN W1LLEMSKERKE, zal trachten aan te besteden op Maandag 30 Juli 1934, des namiddags 2 uur (W. T.) in het hotel bij den heer W. A. Nieuwelink te Hoek Bestek h f 0,50 verkrijgbaar bq den Ontvanger-Grifier te Hoek. AANWIJZING Vrijdag 27 juli 1934, des voormiddags 9 uur bij Dijkpaal 17. Hoek, 20 Juli 1934. F. W. DEKKER, Dijkgraaf. J. DREGMANS, Ontv.-Griffier. Notaris FANOY te Axel, is voornemens op Dinsdag 24 Juli 1934, nam 2 uur W. Tpubliek te verkoopen voor de Gebroeders P I E T E R S te Koewacht, Hazelarenhoek. verdeeld in koopen. Te vergaderen aan den dijk van de „Muis". Betaling contant. Beleefd aanbevelend, M. ROOFACK-KLAASSEN DIJkstraat 62. Origineele Wilhelmina-, Juliana- en Imperial Ook Inlandsche VITSEN voorgroen- bemesting. Aanbevelend, Zaadtelers - HULST - Tel. 65 Bestellingen worden ook aangenomen door mijn Agent FRANS DE JONGE te Zaamslag.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1934 | | pagina 2